Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Środa, 15 marca 2017 12:40

Olimpijczycy po etapie wojewódzkim

Drugi etap ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wyłonił najlepszych uczniów z Małopolski, którzy będą reprezentowali nasze województwo w finale rywalizacji konkursowej. Jest o co walczyć, do wygrania indeks uczelni wyższej.
Do rywalizacji na etapie wojewódzkim przystąpiło 57 uczniów reprezentujących 19 szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. Wśród nich byli przedstawiciele każdego rodzaju szkół: zawodowych, techników i liceów. Na 25 pytań wielokrotnego wyboru odpowiadała młodzież z placówek ogólnych i profilowanych, ekonomicznych. A mierzyli się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.

Pierwsze miejsce w II etapie Olimpiady zajęły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. I to właśnie one będą reprezentować Małopolskę w finale, który odbędzie się 26 kwietnia w Centrali ZUS. Warto dodać, że grybowska szkoła już po raz trzeci z rzędu okazała się najlepsza w Małopolsce.

Zwycięzcy rywalizacji finałowej, poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, mogą liczyć także na indeks uczelni wyższej. W tym roku nagrodę w postaci indeksów zdecydował się przyznać Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Inne uczelnie wyższe w kraju mogą promować uczestników olimpiady dodatkowymi punktami przy rekrutacji na studia. Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest jednym z elementów Lekcji z ZUS, autorskiego projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

U podstaw projektu leży nikła świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Anna Szaniawska Regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce

źródło: mat. prasowy

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl