Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 17 sierpnia 2016 10:45

Biegowe zakończenie wakacji w Szczawnicy

27 sierpnia w Szczawnicy odbędzie się II edycja imprezy Z Biegiem Nocy. Bieganie to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego też do udziału w biegach zapraszamy całe rodziny. Podobnie jak w roku ubiegłym trasy zostały przygotowane zarówno dla dużych, średnich i tych najmłodszych uczestników zawodów.
Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Szczawnicy, przy Dworku Gościnnym (Park Górny 7).

Dla dorosłych przygotowano dwie nocne, górskie trasy 6 i 15 km oraz wieczorną przełajową trasę 2 km. Na każdym z dystansów uzbierało się sporo przewyższeń. Nawet na dwóch kilometrach udało się wyznaczyć przebieg z dużą liczbą wąskich, dzikich ścieżek, odcinkami dłuższych podbiegów i zaliczeniem pokaźnej góry. - Na „szóstce” i „piętnastce” ruszamy już w góry, najpierw szlakami turystycznymi w stronę Bereśnika. „Szóstka” tutaj skręca i zaczyna wracać w stronę Parku Górnego, a „piętnastka” leci dalej w stronę Dzwonkówki i zbiega w dół dopiero z przełęczy Przysłop. Szybki odcinek lekko w dół po szutrze i długie podejście znowu w okolice Bereśnika. Dopiero stamtąd zbieg tą samą drogą, co „szóstka” - tłumaczą organizatorzy.

Dzieci w wieku 8-13 lat, a także młodzież 14-17 lat może startować w biegach na 800 m (8-13 lat) i 2 km (14-17 lat). Obie trasy mają charakter przełajowy, na dwóch kilometrach trzeba zaliczyć jedną górkę w okolicach parku, a na 800 metrów - bieg tylko po Parku Górnym, czasem jego alejkami, czasem w poprzek wydeptanymi ścieżkami.

Najmłodszych uczestników biegów organizatorzy zapraszają do zabawy na dystansach 100 m (0-4 lata) – trasa przy samym Dworku Gościnnym, 500 m (5-7 lat) i 800 m (8-10 lat). „Pięćsetka” i „osiemsetka” są bardzo różnorodne, często zmienia się nawierzchnię, nie zabraknie ani parkowych alejek, ani ścieżek z korzeniami. Są i zbiegi, i podbiegi, a wszystko na terenie Parku Górnego, w pobliżu Dworku Gościnnego.

Wszystkie wpłaty za uczestnictwo w biegach dzieci i młodzieży zostaną przeznaczone na rehabilitację małego Wojtka, mieszkańca Szczawnicy, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia i formularz zapisów znajduje się na stronie www.zbiegiemnocy.pl

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl