Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
19.08.2013 | Czytano: 1

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Koncert finałowy

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej zakończył się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Finałowy koncert „Quartetissimo” zgromadził liczną publiczność, która miała niecodzienną okazję usłyszeć oktety smyczkowe.

Utwory Dymitra Szostakowicza i Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego wykonali muzycy na stałe wpisani w Festiwal Zubrzycki – Kwartet Festiwalowy oraz renomowany Kwartet Śląski, którego obecność na Festiwalu jest niewątpliwym sukcesem organizatorów.

Jak zawsze podczas koncertów festiwalowych, publiczność powitał i przybliżał sylwetki kompozytorów i wykonawców dyrektor artystyczny Festiwalu – Krzysztof Leksycki.

Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się zarówno mieszkańcy Orawy, jak i goście przebywający tu na wakacjach. Festiwal od lat jest wydarzeniem przyciągającym na Orawę sporą grupę letników, spragnionych spędzenia urlopu i wolnego czasu w otoczeniu pięknej przyrody, zasłuchując się w szlachetne dźwięki muzyki kameralnej.
Poprzednie koncerty Festiwalu w dniach 4 i 11 sierpnia oraz towarzyszące wydarzenia artystyczne przyniosły wiele radości i pozytywnych przeżyć wszystkim uczestnikom. Foto-relacje całego Festiwalu autorstwa Łukasza Sowińskiego można zobaczyć na stronie festiwalowej www.kameralny.eu.

Festiwal w Zubrzycy został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Rozwoju Orawy w ramach Programu Rozwoju i Odnowy Wsi.

Dyrektor Artystyczny dziękując publiczności za obecność na koncertach i zamykając tegoroczną edycję Festiwalu, zaprosił na kolejny, szósty już Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2014.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl