Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
07.06.2013 | Czytano: 73

Święto Małopolski 2013

W tym roku obchodzona jest już czwarta edycja Święta Małopolski, ustanowionego przez Województwo Małopolskie w celu budowania małopolskiej wspólnoty i umacniania tworzących ją więzów oraz promocji walorów Regionu.

W czwartek, 13 czerwca odbędzie się uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną Medale Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego”. To zaszczytne wyróżnienie, nadawane jest osobom, instytucjom bądź organizacjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności, m.in. społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się między innymi: ks. kardynał Franciszek Macharski, Marek Nawara - marszałek Małopolski I i III kadencji, kardiochirurg prof. dr hab med. Antoni Dziatkowiak, ks. Jacek Stryczek - prezes stowarzyszenia „Wiosna” i duszpasterz wolontariatu w Małopolsce. W tym roku medalem zostanie uhonorowany m.in. Prof. Krzysztof Penderecki.

Wybrane instytucje kultury Województwa Małopolskiego, wojewódzkie podmioty lecznicze oraz Parki Krajobrazowe Województwa Małopolskiego przygotowują specjalne oferty promocyjne lub wydarzenia dedykowane Świętu oraz wszystkim mieszkańcom Województwa. Akcja promocyjna odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2013 r.

/ab

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl