W pierwszym etapie przeprowadzono rozbiórkę istniejących obiektów, w tym wiaty pod prasokontenery, dawnej wartowni Służby Ochrony Lotniska oraz wiat rowerowej i motocyklowej. Wprowadzono również pierwszy etap organizacji transportu technologicznego i częściowo zmieniono organizację ruchu na parkingu terenowym.
Równolegle trwają prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Obejmują one przekładki sieci teletechnicznych, energetycznych i sanitarnych, które są niezbędne do przygotowania terenu pod budowę nowego terminalu.
W najbliższych miesiącach inwestor planuje kontynuację robót ziemnych, dalszą przebudowę infrastruktury technicznej oraz przygotowanie terenu pod budowę zasadniczej konstrukcji Terminalu T6. Jak zapewniają przedstawiciele Kraków Airport i wykonawcy, wszystkie prace realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Nowy Terminal T6 będzie miał powierzchnię około 45 tys. m² i powstanie po zachodniej stronie obecnego terminala pasażerskiego. W jego skład wejdą nowe strefy przylotów i odlotów, 11 nowych gate'ów, rozbudowane punkty kontroli paszportowej wyposażone w bramki ABC, hala odbioru bagażu z sześcioma karuzelami, strefa komercyjna, Business Lounge oraz zaplecze techniczne i logistyczne.
Po zakończeniu tego etapu rozbudowy Kraków Airport zwiększy swoją przepustowość do 16 milionów pasażerów rocznie, co pozwoli lotnisku sprostać dynamicznie rosnącemu ruchowi lotniczemu w regionie.




















