- Aby uczcić jubileuszowy 70. Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego - wyjaśnia Czesław Lang. - Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to miejsce gdzie, zapisywała się ważna karta dla kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem choć na chwilę przenieść Tour de Pologne UCI World Tour właśnie w te rejony - dodaje.
Podczas Gali odbyły się finały wyścigów w kolarstwie torowym, w których uczestniczyły młode talenty kolarstwa. Na scenie zagościły gwiazdy kolarstwa, które przeszły już do historii m. in. Ryszard Szurkowski, Marian Więckowski, Henryk Charucki, Lechosław Michalak, Dariusz Baranowski i Zbigniew Szczepkowski.
Przedstawiono jak co roku trasę wyścigu, której dwa pierwsze etapy będą rozgrywane we Włoszech: Rovereto - Madonna di Campiglio i Marilleva Val di Sole - Passo Pordoi. Kolejne pięć ruszy z Krakowa przejeżdżając przez Rzeszów, Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską, gdzie bazą wyścigu będzie Bukovina Terma Hotel Spa, Wieliczkę i wróci do Krakowa miasta Jana Pawła II, który jest bliski nie tylko nam Polakom ale również narodowi włoskiemu.
Tiziano Mellarini, radny ds. Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji w autonomicznej prowincji Trento powiedział - Wielki, Polski Papież Jan Paweł II bardzo lubił region Trentino, jesteśmy bliskimi przyjaciółmi z Polską, zaszczytem dla nas jest, że będziemy gościć 2 pierwsze etapy Tour de Pologne, to ważna inicjatywa, stanowi dalszy wzrost naszej obecności w Polsce.
Ostatnia część wieczoru została poświęcona imprezom towarzyszącym Tour de Pologne - Nutella Mini Tour de Pologne, dedykowana dzieciom, która obchodzić będzie sześciolecie. Jest to fantastyczna zabawa a jednocześnie wyzwanie dla przyszłych mistrzów kolarstwa, która rozgrywana jest na tej samej trasie, którą pokonuje zawodowy peleton. Również Tour de Pologne Amatorów, który przynosi fanom kolarstwa wiele emocji i daje możliwość sprawdzenia siebie na „królewskim” etapie w Bukowinie Tatrzańskiej.
opr.s/




















