Środa, 21 stycznia | Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
18.01.2026 | Czytano: 25

Wyjątkowy wieczór kolędowy z Tatrzańskim Chórem „Szumny” i Scholą „Bogu Miłe” (zdjęcia)

W kościele pw. Świętego Krzyża w Zakopanem odbył się koncert „Nad Betlejem”, zorganizowany w ramach XVII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się Tatrzański Chór „Szumny” oraz dziecięca schola „Bogu Miłe”.

Wyjątkowy wieczór kolędowy z Tatrzańskim Chórem „Szumny” i Scholą „Bogu Miłe” (zdjęcia)
Wydarzenie przyciągnęło nie tylko mieszkańców Zakopanego i Podhala, ale również gości z innych regionów Polski. Wśród uczestników znalazł się m.in. marszałek województwa pomorskiego Marcin Skwierawski wraz z rodziną, który od lat związany jest z Zakopanem i regularnie uczestniczy w festiwalowych koncertach.

Szczególne emocje wzbudził występ duetu Krzysztofa Grońskiego i Adama Dawca, którzy wykonali kolędę „Bracia, patrzcie jeno”. Ich interpretacja została nagrodzona przez publiczność długimi i gromkimi brawami.

Duże wrażenie na słuchaczach zrobiła również schola „Bogu Miłe”, działająca od 2016 roku przy parafii Miłosierdzia Bożego w Bańskiej Niżnej. Młodzi artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki autorstwa twórców podhalańskich. Wraz ze scholą wystąpiła 18-letnia solistka Katarzyna Sułkowska – laureatka licznych konkursów muzycznych i absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu.

Tatrzański Chór „Szumny”, działający od 2005 roku przy Towarzystwie Edukacji Artystycznej w Zakopanem, od lat pielęgnuje tradycję wspólnego muzykowania i koncertowania. Zespół prowadzony przez dyrygentkę Mirosławę Lubowicz skupia mieszkańców Zakopanego i Podhala – ludzi w różnym wieku i o różnych profesjach, których łączy pasja do muzyki i śpiewu chóralnego.

Koncert „Nad Betlejem” był kolejnym dowodem na to, że festiwalowe spotkania w Zakopanem skutecznie łączą tradycję z artystyczną wrażliwością wykonawców. Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenie festiwalowe – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Regionalnego Zespołu im. Klimka Bachledy, który odbędzie się w niedzielę w kościele pw. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 11.00.
Źródło mat. prasowe UM Zakopane, opr. wai
Reklama

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl