Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
07.07.2024 | Czytano: 965

Hucy, ale kochom! Spektakularny pokaz myśliwca F-16 (zdjęcia)

Tysiące ludzi oglądały wczoraj na lotnisku w stolicy Podhala popisy najlepszych pilotów i ich wspaniałych maszyn w ramach trzynastej edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Majestatyczne Tatry w tle pokazów robiły jak zwykle piękne wrażenie, nieprzypadkowo organizatorzy twierdzą, że to najpiękniejsze lotnisko w Polsce.

fot. Krzysztof Garbacz
fot. Krzysztof Garbacz
Na podhalańskim niebie zobaczyliśmy między innymi Orlen Grupę Akrobacyjną Żelazny, The Flying Bulls, FireBirds czy pilotów Piper Cub. Niebywałą atrakcją był spektakularny pokaz myśliwca F-16, który na niskim pułapie kilka razy przeleciał nad rozentuzjazmowanym tłumem zebranym na lotnisku.

Gwiazdą pokazów był Łukasz Czepiela w samolocie Edge 540 i Carbon Cub oraz Artur Kielak w swoim GameBird GB1. Przy tej wspaniałej dwójce nie mogło zabraknąć także Mariusza Szarawary za sterami Extra 330. 

W locie zobaczyliśmy też wiele innych maszyn, m. in. Bolkow Bo-105, Vulcan C100RG, VL-3, PZL M26, RWD 5R, Robinson R-44, Casa C295, RWD 5R, RWD-8, Wiatrakowiec Magni Gyro M-16, Cmelak, MX2, Jak-18, Swift, Bushcat, Tulak czy akrobacyjny szybowiec Puchacz.

Pogoda dopisała, publika jeszcze bardziej. Przełożyło się to na nieprawdopodobne wręcz korki na jedynej drodze dpojazdowej do lotniska. Zaparkowane haotycznie na wąskiej drodze samochody spoowodowały, że wyjazd z lotniska dla niektórych trwał do północy!

Przy okazji pikniku miejscowy Aeroklub rozpoczął akcję "Hucy, ale kochom" w odpowiedzi na głosy niektórych mieszkańców, którym przeszkadza sąsiedztwo lotniska i hałas jaki generują startujące tu i lądujące samoloty. 

Lotnisko w Nowym Targu to niewielkie trawiaste lotnisko sportowe, obsługuje najmniejsze samoloty. 

W galerii zdjęcia z wczorajszych pokazów autorstwa Marcina Szkodzińskiego, Szymona Pyzowskiego i Krzysztofa Garbacza.

Dziś kolejny dzień pokazów - szczegółowy program w Co Gdzie Kiedy


oprac. wo/
 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl