Środa, 21 lutego | Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
11.02.2024 | Czytano: 132

Nawojowiacy mają już 30 lat

Od 30 lat tańczą i śpiewają na scenie. Promują Sądecczyznę i dbają o tradycję. Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia.

Z okazji jubileuszu starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zespołowi 3000 zł nagrody, a także wyróżnił jego członków Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.- Dziękuję za dbanie o naszą kulturę i dziedzictwo regionalne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Sądecczyzna słynie z bogactwa regionalnego - nigdzie indziej nie ma aż tylu zespołów i grup regionalnych. Gratuluję pięknego jubileuszu i proszę o kolejne lata promocji Ziemi Sądeckiej w Polsce i poza jej granicami!
 
Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Krystyna Zarotyńska, Beata Zaczek i Teresa Witowska.
 
Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Gabriela Dąb, Maria Mordarska, Beata Borek, Beata Dutka, Dorota Kucharska, Grzegorz Korzym i Antoni Cempa.
 
Starosta przyznał finansową Nagrodę Specjalną dla Zespołu Regionalnego Nawojowiacy „z okazji Jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej oraz w uznaniu zasług na rzecz popularyzacji i promocji regionalnej kultury”. Nagrodę otrzymał także Stanisław Mirek.

Spotkanie jubileuszowe połączone z prezentacją zespołu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej. Byli na nim również obecni m.in.: radna wojewódzka Marta Mordarska, wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.
 
Fot. Maria Olszowska
 
 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl