Środa, 21 lutego | Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
09.02.2024 | Czytano: 238

Niby Francuz z Bangladeszu chciał lecieć do Berlina, a pojechał do ośrodka

Oczekując na krakowskim lotnisku na odlot samolotu rejsowego do Berlina, cudzoziemiec stał się przedmiotem zainteresowania funkcjonariuszy Placówki SG w Krakowie – Balicach. Finalnie, zamiast do Berlina, trafił do jednego z ośrodków dla cudzoziemców w Polsce.

27-letni mężczyzna został wylegitymowany w ramach patrolu mającego na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji  przez funkcjonariuszy PSG w Krakowie-Balicach, a następnie wszczęta została wobec niego kontrola legalności pobytu. Przedstawiony przez cudzoziemca francuski paszport figurował jednak w bazach poszukiwawczych.

Cudzoziemiec, jak się okazało obywatel Bangladeszu, posłużył się w trakcie legitymowania przerobionym francuskim dokumentem, wystawionym na dane innej osoby.

Dane Banglijczyka figurowały ponadto w jednej z dostępnych baz, jako osoby, której nie należy zezwolić na wyjazd z Polski.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się przerobionym dokumentem. Dokument został zatrzymany jako dowód w sprawie.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego ww. cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. 

Wobec mężczyzny wszczęto ponadto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. 

Cudzoziemiec został umieszczony w jednym z ośrodków dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą trwały dalsze czynności.
Źródło Straż Graniczna;

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl