Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
30.05.2023 | Czytano: 154

Młodzi muzycy zagrali w Starym Sączu

Na deskach kina Sokół w Starym Sączu odbył się uroczysty koncert laureatów XVIII Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków - Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Na scenie wystąpiło 56 zdobywców I miejsc, w tym 5 Nagród Specjalnych, które stanowiły szczególne uznanie umiejętności uczestników konkursu.

Młodzi muzycy zagrali w Starym Sączu
W eliminacjach wzięło udział 293 uczestników. Jury w składzie: ppłk Stanisław Strączek, Sławomir Biel, Sławomir Bryniak, Renata Gierczyk, Zbigniew Kogut, Piotr Krzywdziński, Jarosław Kuśnierz, Szymon Łęczycki, Paweł Miśkowicz, Jakub Sromek przyznało nagrody 179 uczestnikom. Wręczali je: Edward Ciągło - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki - zastępca Burmistrza Starego Sącza, ppłk Stanisław Strączek, który pełnił rolę przewodniczącego Jury podczas konkursu. Gratulacje składał również organizator konkursu - Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu.


I miejsce i Nagrodę Specjalną za wybitną prezentację i najwyższą ilość punktów otrzymali: - w kategorii instrumentów smyczkowych Alicja Mordarska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, w kategorii fortepianów Magdalena Biel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, w kategorii akordeonów - Mikołaj Broda ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, w kategorii instrumentów dętych drewnianych Marlena Kasprzyk z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, w kategorii instrumentów dętych blaszanych Beata Sadkiewicz ze Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku.

TRĄBKA (Kategoria wiekowa II): II miejsce Michał Kutek - Świetlica Młyńczyska, III miejsce Kamil Dudziak - Świetlica Młyńczyska, wyróżnienie Antoni Sajdak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa III): I miejsce Szymon Myjak - Szkoła Podstawowa w Zagorzynie, II Jan Kramarczyk - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Piotr Pławecki - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, wyróżnienie Weronika Słowik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

SKRZYPCE (Kategoria wiekowa I); I Magdalena Surma i Gabriel Plata - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Milena Święs - AMERICAN CLUB Nowy Sącz i Zofia Potoniec - Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Krościenku nad Dunajcem, III Anna Baran i Zuzanna Sajdak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie Joanna Krok - Szkoła Podstawowa w Koniuszowej i Hanna Gierszewska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa II): I Kamila Bieniek - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Gołąb Zofia i Kinga Grywalska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu - Filia w Krynicy – Zdroju, II Piotr Najduch - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, III Maria Książkiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Tomasz Janur - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Olga Łukasik - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Oliwia Kocot - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu - Filia w Krynicy-Zdroju, Marcelina Sochaj - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Amelia Tarasek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej, II Anna Sokołowska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, wyróżnienie: Joanna Luberda - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Hanna Kliś - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Gabriela Matusiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Nikola Potoniec - Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, III Natalia Polańska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.



PERKUSJA (Kategoria wiekowa II): I Filip Dajczak - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu, III Błażej Szarek - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, wyróżnienie Franciszek Dubiel - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Szymon Weiman - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Wiktor Gwiżdż - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, II Filip Wysowski - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach i Adrianna Ślipek - Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, III Leszek Zagórowski - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Damian Janeczek - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Grzegorz Pietrzak - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Julia Pasiut - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach.

INSTRUMENTY PERKUSYJNE (Kategoria wiekowa II): I Wiktor Żuchowicz - Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, II Wojciech Rajca - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Konrad Mordarski - Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.

GITARA KLASYCZNA (Kategoria wiekowa I): I Artur Klimczak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Hanna Mirek - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej i Szymon Gosik - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu – Filia w Krynicy – Zdroju, III Adam Bednarczyk- YAMAHA Szkoła Muzyczna Nowy Sącz, Kamila Duda - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku i Milena Gierszewska- Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa II): I Zuzanna Lemańska - Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju i Lena Widuch - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Lilianna Maślanka - Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, Igor Trojan - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie i Nicola Zięcina - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie, III Alicja Kotarba - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju, Nadia Ruman - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie i Milena Zbozień - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie: Michał Piwowar - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju, Maja Pawlik - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Wanda Hornik - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Tatiana Świątkowska - Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, Bartosz Barnaś - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Emilia Skoczeń - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Olga Tokarczyk - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Karol Zięba - Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, III Barbara Chęcińska - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, wyróżnienie: Michał Klimczak - Gminny ośrodek Kultury w Łabowej i Bartłomiej Janczak - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Kinga Słaby - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju i Zuzanna Szwala - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Julia Pasiut - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

GITARA ELEKTRYCZNA (Kategoria wiekowa II): I Piotr Ciesielka - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Natalia Sarata - Gminny ośrodek Kultury w Łabowej i Franciszek Oruba - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II Franciszek Rogowski - BASSARA Music School w Nawojowej, III Piotr Jaskulski - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 8 w Nowym Sączu, wyróżnienie Karol Majcher - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Kacper Królikiewicz - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sącz.

FORTEPIAN (Kategoria wiekowa I): I Milena Kołodziej - AGN Ognisko Artystyczne i Filip Wilczyński - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Laura Kurtek - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej i Julia Ogorzały - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III Amelia Gromala - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wwyróżnienie: Hanna Pietrzak - Szkoła Podstawowa w Świniarsku, Maja Siedlarz - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Sączu, Julianna Kurzeja - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Amelia Florian - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Olga Bobrek - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa II): I Milena Duha - Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu i Krzysztof Golenia - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II Filip Dobosz - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Justyna Kaczor - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Weronika Gucwa - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maja Kożuch - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Adrianna Bobrek - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Jakub Pogwizd - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu, Karol Obrzud - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Kirył Maksymczuk - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Helena Sadecka - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Luiza Tokarz - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Szymon Wójcik - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Weronika Obrzud - Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu, Oleksandr Bielskyi - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Maksymilian Siwulski - Szkoła Podstawowa w Łabowej, Maya Basiaga-Zydroń - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Adam Ormanty - Szkoła Podstawowa w Paszynie, Franciszek Oleksy - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Wiktoria Hojnor - Szkoła Podstawowa w Librantowej, Zuzanna Styrna - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Katarzyna Sasak, II Alicja Wójcik - I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, Józefina Lentas - I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, III Kamila Gańko - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, wyróżnienie Konrad Łukaszczyk - Elitarne Technikum Informatyczne w Nowym Sączu.

AKORDEON (Kategoria wiekowa I): III Antoni Piwowar - Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, Edyta Kosecka - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach - Filia w Tęgoborzy, wyróżnienie Matylda Rutka - Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej; (Kategoria wiekowa II): I Bartosz Książkiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Nikodem Gancarczyk - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Szymon Hejmej - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, wyróżnienie Julian Kuziel - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I miejsce Eryk Poływka- Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu,Franciszek Gruca - Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej, II Krystian Sołtys - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, III Krzysztof Chęciński- Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, Mateusz Szewczyk - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Limanowej; (Kategoria wiekowa IV): I Adrian Grybel, Michał Broda - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

FLET (Kategoria wiekowa I): I Weronika Orzechowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Zofia Tarnawska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Zofia Bodek - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, Antonina Jarzmik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa II): I Jagna Stefanowicz - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Karolina Klimczak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Oliwia Tokarczyk - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, w yróżnienie Aneta Starmach - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa III): I Anna Szczepaniak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Martyna Franczyk - Świetlica Młyńczyska i Małgorzata Jagieła - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Anna Semla - Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, wyróżnienie Emilia Fedko - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach.

KLARNET (Kategoria wiekowa II): I Magdalena Szumilas - Świetlica Młyńczyska, II

Piotr Faron - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niskowej, III Nataniel Chruślicki - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu; (Kategoria wiekowa III): I Patrycja Babiarz - Świetlica Młyńczyska, Julia Bubula - Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobrej, II Anna Pietrzak - Świetlica Młyńczyska i Jakub Gabryś - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Ignac Kutek - Świetlica Młyńczyska, wyróżnienie: Hanna Stefanowicz - Świetlica Młyńczyska i Krzysztof Piwowarczyk - Świetlica Młyńczyska; (Kategoria wiekowa IV): I Dorota Ruchała - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu.

SAKSOFON (Kategoria wiekowa I): I Jakub Tokarczyk, Wojciech Piechnik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach - Filia w Dobrocieszu, II Kacper Słowik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa II): I Magdalena Zaryczny - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Julia Chlipała - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Julia Bochenek - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu, Lena Biel, Hubert Kędroń - Świetlica Młyńczyska, III Tymoteusz Łagosz - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach - Filia w Dobrocieszu , Anna Kaim - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie: Samuel Łagosz - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach - Filia w Dobrocieszu; (Kategoria wiekowa III): I Antonina Gryboś - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy – Zdroju, Justyna Szumilas - Świetlica Młyńczyska, Patrycja Salomon - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, II Karol Foks - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Jan Rompalski - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie Dawid Sołtys - Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach - Filia w Tęgoborzy; (Kategoria wiekowa IV): I Wiktor Dulański - Świetlica Młyńczyska, II Klaudia Wyzycka - Świetlica Młyńczyska, III Iwona Kurzeja - Świetlica Młyńczyska.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl