Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
27.03.2023 | Czytano: 114

Wojsko oferuje atrakcyjne działki

Krakowski oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego rozpoczął właśnie poszukiwania dzierżawcy nieruchomości w Kościelisku - działki z widokiem na Giewont i panoramę Tatr.

Tatry to nie tylko Zakopane. Wystarczy kilkunastominutowa przejażdżka samochodem albo 20 minut busem i już jesteśmy w Kościelisku. To tu, na południowym zboczu Butorowego Wierchu – najwyższego pasma Pogórza Gubałowskiego, przy ul. Salamandra 32, trafimy na dwie działki z widokiem na Giewont i panoramę Tatr. Parę kroków dalej znajdziemy las, domy jednorodzinne i pensjonaty. A w niedalekim sąsiedztwie również kolejkę krzesełkową, całoroczną kolej linowo-terenową na Gubałówkę oraz piesze trasy wycieczkowe. Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek albo dobrą inwestycję. Zanim jednak pierwsza osoba zarezerwuje tu swój urlop, potrzebny jest ktoś, kto dostrzeże tam nie tylko urok górskiej przyrody, ale także widoki na udany biznes.

Hotel? Centrum odnowy biologicznej? A może ośrodek rehabilitacyjny? W Kościelisku, położonym niespełna 5,5 km od Zakopanego oraz 110 km od Krakowa, przyszły dzierżawca będzie miał do dyspozycji przeszło 3,25 ha terenu. Na zagospodarowanie czekają tu dwie działki – większa o pow. niewiele ponad 3,2 ha, z ośmioma obiektami, drogami i infrastrukturą techniczną oraz mniejsza, niezabudowana parcela o pow. 517 m². Nieruchomości cechuje nieregularny kształt ze spadkiem terenu w kierunku południa. Działki mają dostęp do sieci elektroenergetycznej, kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej, ale obecnie nie są do nich podłączone.


Budynki na większej z działek powstały w latach 50. ubiegłego wieku, a ich łączna pow. użytkowa wynosi 3.866 m2. Zabudowania to część dawnego ośrodka wypoczynkowego „DW Salamandra”, które są ujęte w gminnej ewidencji zabytków. Dlatego już na etapie planowanych prac, jak i podczas samego remontu, adaptacji czy przebudowy zlokalizowanych na nieruchomości obiektów, inwestor będzie zobowiązany do stosowania wytycznych konserwatorskich.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki znajdują się na terenach usług turystycznych i wypoczynku. Zapisy planistyczne, charakter nieruchomości oraz najbliższe otoczenie sprzyjają prowadzeniu w tym miejscu hotelu, centrum odnowy biologicznej czy ośrodka rehabilitacyjnego.

Aukcja organizowana przez oddział regionalny AMW w Krakowie odbędzie się 27 kwietniu br. o 11:00, a termin dzierżawy nieruchomości to 30 lat. Warunkiem udziału w przetargu organizowanym przez AMW jest wpłata wadium czyli kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu w terminie wskazanym w ogłoszeniu (do 21 kwietnia br.). - Więcej informacji dostępne pod linkiem: amw.com.pl

Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Od 25 lat AMW sprzedaje i wynajmuje nieruchomości oraz zagospodarowuje uzbrojenie i sprzęt, którego nie potrzebuje już wojsko i inne służby mundurowe. Agencja dba też o zakwaterowanie żołnierzy: administruje wojskowymi mieszkaniami, realizuje i planuje inwestycje mieszkaniowe. Na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Sił Zbrojnych RP wykonujemy również zadania, których resort i armia nie mogą zrealizować we własnym zakresie. W ostatnich latach, w ramach nowych kompetencji, AMW prowadzi też projekty związane z wojskowymi inwestycjami.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl