Środa, 21 lutego | Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
13.12.2022 | Czytano: 165

Odholowane samochody idą pod młotek

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na sprzedaż samochodów, które po sześciu miesiącach od odholowania z ulic nie zostały odebrane przez swoich właścicieli i tym samym stały się własnością miasta.

Do sprzedaży wystawiono 16 aut, a wśród nich takie perełki jak Fiat 126p czy Cadillac De Ville.

Zgodnie w przepisami pojazd, który jest pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Pojazd, który nie zostanie odebrany na wezwanie przez osobę uprawnioną w terminie pół roku od odholowania, „uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy”.

W najbliższym przetargu weźmie udział 16 samochodów, a wśród nich m.in. Audi A3, Cadillac De Ville, Fiat 126p, Mercedes Sprinter, Plymouth Voyager, Skoda Fabia, Smart czy Volkswagen Passat.

Opinie techniczne wszystkich pojazdów dostępne są na stronie internetowej zdmk.krakow.pl.

Aby wziąć udział w przetargu, należy złożyć listownie do ZDMK ofertę zakupu do czwartku, 5 stycznia 2023 r., do godz. 12.00. Wszystkie pojazdy będzie można obejrzeć w poniedziałek, 19 grudnia, w godz. od 11.00 do 14.00 na parkingu strzeżonym przy ul. Rzebika 6.

Źródło krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl