Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
09.12.2022 | Czytano: 188

Trzy warianty przebudowy zakopianki

Mieszkańcy Głogoczowa będą mogli zapoznać się z trzema wariantami przebudowy zakopianki i zapytać projektantów o szczegóły inwestycji.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie w poniedziałek 12 grudnia. Początek o godz. 17.00

Plany sytuacyjne opracowanych trzech wariantów przebiegu nowej zakopianki zobaczyć można na stronie dk7-glogoczow.pl/akcja-informacyjna.

Głównym celem rozbudowy zakopianki, czyli DK7 w Głogoczowie jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ma ona nastąpić poprzez likwidację miejsc niebezpiecznych, jakimi są m.in. trzy kolizyjne skrzyżowania drogi krajowej nr 7. Zakładana jest również likwidacja zjazdów i budowa dodatkowych jezdni w celu zapewnienia obsługi terenów przyległych. Dzięki temu ruch tranzytowy zostanie odseparowany od lokalnego, co poprawi przepustowość i bezpieczeństwo na DK7. Przeprowadzona będzie także korekta nienormatywnego łuku i tym samym poprawiona zostanie geometria drogi krajowej. Powstaną dodatkowe pasy ruchu dla skręcających na skrzyżowaniach w prawo.

Umowa na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), dla rozbudowy 4-kilometrowego odcinka DK7 w Głogoczowie, została podpisana 16 marca 2022 r. Termin realizacji dokumentacji to 16 lutego 2025 roku.

Na odcinku DK7 pomiędzy Krakowem a Głogoczowem ruch pojazdów ciągle wzrasta. W ostatnich pięciu latach wzrósł o 29 proc., co jest konsekwencją także rozwoju budownictwa jednorodzinnego na południe od Krakowa i lokalizacji firm przy popularnej DK7. Już wiele lat obserwowana jest pod tym względem tendencja wzrostowa.

Od 2017 r. funkcjonują dwie kładki dla pieszych, które znacznie poprawiły bezpieczeństwo mieszkańców. Jednak konieczna jest już również przebudowa skrzyżowań uwzględniająca ciągły wzrost natężenia ruchu.


Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl