Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
23.01.2021 | Czytano: 1

Piesi pod kołami (zdjęcia)

Warunki drogowe w ostatnich dniach są trudne, nie brakuje kolizji i wypadów. W ostatnich dniach doszło do dwóch śmiertelnych potrąceń.

Wczoraj na zakopiance - w Jaworniku (pow. myślenicki), na pasie w kierunku Zakopanego kierująca Fordem potrąciła pieszego przechodzącego przez ruchliwą drogę w miejscu niedozwolonym. Wtargnął on wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu pokonując bariery oddzielające pasy jezdni. Obrażenia jakie odniósł okazały się śmiertelne.

Dzień wcześniej, także późnym wieczorem i w warunkach ograniczonej przez mgłę widoczności kierowca dostawczego Iveco przejechał leżącego na jezdni mężczyznę. Wypadek miał miejsce na lokalnej drodze w Szaflarach (pow. nowotarski). Sekcja wykaże, czy poszkodowany 56-latek zmarł w wyniku najechania przez samochód.

- Mężczyzna kierujący autem był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca, zabezpieczono ślady i dowody. Pojazd został zabezpieczony na parking strzeżony. Na miejscu obecny był również biegły sądowy do spraw wypadków drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo - powiedziała podhale24.pl asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

wo/ zdj. Michał Adamowski
Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl