Wtorek, 28 listopada | Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
23.01.2021 | Czytano: 85

Hotel Bania otwarty

Wczoraj działalność - choć w zmienionej formie - wznowił Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej. Przyjmuje jedynie gości spełniających kryteria określone w rządowych rozporządzeniach.

Hotel działa legalnie, dlatego jego klientami nie mogą być zwykli turyści. Przepisy dopuszczają, że z usług hotelowych mogą dziś korzystać m.in. pacjenci i tą drogą idzie białczański hotel, proponując swoim gościom oferty pobytów medycznych. Oferta obejmuje m.in konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą, zabieg terapii manualnej, balneoterapię w wannach z wodą termalną oraz nielimitowany dostęp do Termy Bania.

W przekazanym mediom stanowisku zarząd hotelu napisał, iż "usługi hotelarskie w hotelu świadczone są zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami rządowymi w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Grudniowe rozporządzenia wymieniają ponad 20 przypadków, w których dozwolone jest korzystanie z usługi hotelowej. Wśród osób wymienionych w rządowych dokumentach są m. in. osoby wykonujące zawód medyczny, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, żołnierze oraz pacjenci i ich opiekunowie, którzy korzystają w danym obiekcie ze świadczeń opieki zdrowotnej".

Dziś w Białce Tatrzańskiej otwarta ma zostać także jedna z kolei krzesełkowych, która wozić będzie turystów i osoby chcące dostać nie na położone przy szczycie trasy biegowe.

wo/ zdj. Piotr Korczak

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl