Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
28.12.2020 | Czytano: 122

Nad Jezioro Rożnowskie pojedziemy po nowej nawierzchni

Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni położonej na drodze powiatowej Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa-Posadowa w miejscowości Rożnów. Bardzo uczęszczana - szczególnie przez turystów w okresie wakacji - droga została gruntownie zmodernizowana na odcinku prawie 2,3 km.

- Wyboista droga zmieniła się nie do poznania. Drogowcy całkowicie zdarli starą nawierzchnię i wykonali od nowa wszystkie warstwy asfaltowe - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem Józefem Tobiaszem oglądał wykonane prace. - Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,15 miliona złotych i został w całości pokryty z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Z przeprowadzonych prac cieszą się szczególnie mieszkańcy Rożnowa, dla których nowa nawierzchnia to nie tylko komfort podróżowania, ale również poprawa bezpieczeństwa. W poprzednich latach we współpracy z gminą Gródek nad Dunajcem zostały wykonane chodniki na całej długości położonej teraz nawierzchni.
- Obecnie można bezpiecznie i komfortowo przejechać lub przejść cały odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Witowic do trasy na zaporę w Rożnowie przy zabytkowym kościółku w Rożnowie - dodaje wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

W planach na przyszły rok jest jeszcze wykonie oznakowania poziomego na całym zmodernizowanym odcinku drogi oraz wymiana starych betonowych barier na nowe.
- Bardzo dziękujemy staroście i Zarządowi Powiatu za tę inwestycję - mówi sołtys Rożnowa Marek Szabla. – Ta ruchliwa droga, szczególnie w okresie letnim, była już bardzo zniszczona. Teraz jeździ się po niej komfortowo.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl