Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
20.11.2018 | Czytano: 87

Czystsze powietrze w przedszkolach nad Soła

Przedszkolaki w czasie zajęć odetchnął pełną piersią, i to czystym powietrzem. Sześć oczyszczaczy powietrza, zakupionych przez władze Małopolski trafiło do Oświęcimia.

Urządzenia zapewniające czyste powietrze zamontowano w Miejskim Przedszkolu nr 7, MP nr 14, MP nr 15, MP nr 16, MP nr 17 i MP nr 18.

- Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m sześc. powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, których może być przyczyną, w tym m. in. alergią – opisuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

CO najważniejsze, oczyszczacze są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m. in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Są też ciche, dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę.

Województwo Małopolskie kupiło 1800 oczyszczaczy powietrza za ponad 1 mln zł.

Opr. eł/fot. UMO

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl