Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
17.12.2017 | Czytano: 123

Otwarcie sezonu zimowego pod Tatrami (zdjęcia)

Wymianą deski kitesurfingowej na snowboardową prezydent Sopotu Jacek Karnowski z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą zainaugurowali sezon zimowy pod Tatrami.

Otwarcie sezonu zimowego pod Tatrami (zdjęcia)
Sezon zimowy pod Giewontem tradycyjnie otwierany jest wspólnie z przedstawicielami Sopotu, partnerskiego miasta Zakopanego. Wymiana desek pomiędzy burmistrzem i prezydentem oraz wspólne wieszanie bombek na choince przy oczku wodnym na Krupówkach na dobre wpisały się w zakopiańską tradycję.

W tym roku wieszanie bombek oraz rozświetlenie choinki poszerzono o występ Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Zebrani na Krupówkach turyści i mieszkańcy Zakopanego mogli wysłuchać góralskich kolęd i gawęd. Przedstawiciele zespołu opowiedzieli także o dawnych tradycjach regionu.

Wizytę delegacji z Sopotu pokrzyżowały nieoczekiwane odwiedziny zakopiańskiego szpitala jednej z delegatek. Opiekę jaką otoczono mieszkankę partnerskiego miasta chwalił prezydent Sopotu. - Macie szóstkę z trzema plusami – mówiła inna z delegatek miasta partnerskiego. - Pokierowano nas od razu gdzie trzeba. Jestem pod wrażeniem i gratuluję takiej postawy w szpitalu. Życzę, aby w całej Polsce było tak jak u was – dodała.

Burmistrz zakopanego obiecał przekazać słowa uznania i podziękowania staroście tatrzańskiemu, któremu podlega szpital na Kamieńcu.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl