Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
30.11.2017 | Czytano: 112

Przebudowa dk 87 w Piwnicznej Zdroju i Starym Sączu

W ramach prowadzonej przebudowy drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej i Starym Sączu wzmacniana jest konstrukcja drogi, przebudowywane i budowane chodniki, odwodnienie oraz lewoskręty.

Prace potrwają do 20 grudnia 2017r. i kosztować będą w sumie 25,5 mln zł. Po ich ukończeniu poprawi się bezpieczeństwo użytkowników tej drogi.

W Piwnicznej Zdroju przebudowany zostanie odcinek o długości 2,767 km. Prace rozpoczęły się w lipcu tego roku. W ramach prac poszerzony zostanie zbyt wąski chodnik do 2 metrów, co łączy się z remontem muru oporowego, który blokował możliwość poszerzenia chodnika. Konieczne są wiercenia i budowa pali, na nich zrobiony zostanie jeszcze tzw. płaszcz żelbetowy. Odtworzone zostaną schody i dojście do kościoła. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

W Starym Sączu rozpoczęły się w październiku. Droga krajowa nr 87 przebudowana zostanie tu na odcinku 3,3 km. Trwa przebudowa dwóch skrzyżowań : z Traktem św. Kingi i ul Piaski oraz ul. Popowicką ( Papieską ). Powstaną lewoskręty.

Przebudowa 6 km drogi krajowej nr 87 i wzmocnienie jej do nośności 115 kN/oś, przewidywane jest do 20 grudnia 2017 r. i uzależnione od warunków atmosferycznych : opadów i temperatur ( np. układanie nawierzchni, betonowanie).

opr.s/ zdj. GDDKiA
Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl