Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
19.09.2016 | Czytano: 111

We wtorek ruch wahadłowy, w środę zamknięcie "zakopianki"

W związku z frezowaniem i układaniem nowej warstwy ścieralnej nawierzchni nastąpią utrudnienia dla ruchu w dniach 20 i 21 września 2016 r, na dk7 (zakopiance) w Krzeczowie.

We wtorek ruch wahadłowy, w środę zamknięcie "zakopianki"
We wtorek 20 września 2016 r. , na drodze krajowej nr 7 ( Zakopiance ) w Krzeczowie frezowana będzie jezdnia, ruch odbywał się będzie wahadłowo, połową jezdni. Frezowany będzie odcinek o długości 1,2 km, ale ruch wahadłowy wprowadzany będzie tylko w obrębie aktualnie prowadzonych prac frezarką.

W środę 21 września 2016 r. nastąpi całkowite zamknięcie „Zakopianki” w Krzeczowie z powodu układania nowej warstwy ścieralnej nawierzchni całą szerokością drogi. „Zakopianka” zostanie zamknięta dla ruchu na 1 dzień, na odcinku Lubień-Skomielna Biała. Ruch odbywał się będzie objazdem, od godz. 6.30 do 20.00 i zostanie przekierowany z drogi krajowej nr 7 na odcinku od Lubnia do Skomielnej Białej na drogę wojewódzką nr 968 i drogę krajową nr 28. Patrole policji będą na skrzyżowaniach: w Lubniu (DK S7 z DW 968), w Skomielnej Białej (DK nr 7 z DK nr 28) i w Mszanie Dolnej (DK nr 28 z DW 968), aby zabezpieczyć ruch pojazdów. Dojazd do miejscowości Krzeczów możliwy będzie tylko od strony Lubnia, natomiast dla mieszkańców Naprawy, mieszkających przy DK nr 7 od strony Skomielnej Białej.

Wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 7 ( km 719+560 - km 720+770) jest niezbędna, ponieważ warstwa ta jest już zbyt mało szorstka. Odcinek 1,2 km DK 7 wymagający remontu jest kręty, często dochodzi tu do kolizji drogowych oraz wypadków, co odnotowuje zarówno policja jak i GDDKiA. Dla bezpieczeństwa kierowców trzeba poprawić szorstkość jezdni na tym odcinku, a żeby to zrobić musi być usunięta istniejąca warstwa ścieralna i położona nowa.

Ułożenie warstwy ścieralnej nastąpi całą szerokością jezdni, w ciągu jednego dnia , by ograniczyć do minimum czas utrudnień w ruchu.

opr. s/
Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl