Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
07.10.2016 | Czytano: 54

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa (ANNA BARAN) i rzeźby (ALEKSANDER MAJERSKI)

Zapraszamy do Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej na wernisaż wystawy malarstwa (ANNA BARAN) i rzeźby (ALEKSANDER MAJERSKI) połączony z muzyką i animacjami Krzysztofa Augustyna.

Anna BARAN -- pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2002 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim w Instytucie Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Ireny Popiołek – Rodzińskiej, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W 2011 r. na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika na Wydziale Sztuk Pięknych uzyskała stopień naukowy doktora sztuki. Jest członkiem Związku Polskich Malarzy i Grafików w Rzeszowie, członkiem grupy twórczej „Droga” i członkiem grupy twórczej "Złota Linia".

"Sztuka służy do wyrażania uczuć, gamy różnych stanów wewnętrznych. Odwzorowanie rzeczywistości nie jest jej nadrzędną rolą" - mówi Aleksander MAJERSKI, limanowski artysta rzeźbiarz, długoletni nauczyciel ZSME. Od dwudziestu lat stara się zamknąć uczucia w drewnie, nadać im kształt i odpowiednią formę. Dąży do zachowania oryginalności, unika naśladownictwa, a dzieła innych traktuje jedynie jako źródło twórczej inspiracji. Jego prace były prezentowane na wystawach krajowych i zagranicznych.
"... buduje kompozycje z twardych, ostro wyrzeźbionych kloców drewna i nadaje ich gestom siłę szczególnego, wewnętrznego wyrazu. Rzeźbi w drewnie postacie ludzkie i tę malowniczą historię ludzkiego życia"

Krzysztof Augustyn - kompozytor muzyczny, pianista i wykonawca: artysta koncepcyjny, animator i lingwista. Obecnie zamieszkuje w Manchester w UK. W 2011r uformował formację artystyczno-muzyczną project albin.

XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU
ul. Ogrodowa 2 zaprasza:
07.10.2016r., godz.17:00

Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl