Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
06.09.2016 | Czytano: 139

Budowa łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki. Południowa część Krakowa sparaliżowana

W poniedziałek od samego rana w południowej części miasta tworzyły się gigantyczne korki. Dzisiaj było podobnie. Wszystko przez kolejne ograniczenia w ruchu w rejonie budowanej łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki.

Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przekonują, że poniedziałkowe gigantyczne korki m.in. w Podgórzu, spowodowane były wieloma czynnikami.

Wyliczają m.in. fatalną pogodę i zdecydowanie więcej aut na ulicach po zakończeniu wakacji. Główną przyczyną jest jednak to, że kolejarze zamknęli właśnie połowę estakady Obrońców Lwowa, po której poruszają się kierowcy jadący m.in. od strony Łagiewniki do Nowej Huty.

Wielu kierowców starało się w poniedziałek dojechać w stronę Nowej Huty m.in. przez al. Pokoju, ale i tam szybko utworzyły się korki.

Ograniczenia w ruchu na estakadzie potrwają jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. Urzędnicy mimo poniedziałkowych gigantycznych korków nie zamierzają wprowadzać doraźnie żadnych zmian, które mogłyby upłynnić ruch. Zapewniają jednak, że codziennie o poranku będą na facebookowym profilu ZIKiT umieszczać informacje o sytuacji na poszczególnych ulicach.

opr. ab

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl