Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
18.08.2016 | Czytano: 152

Przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie

Spółka Miejska Infrastruktura (MI) ogłosiła przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie. Powstaną tam łącznie 282 miejsca postojowe. Od 2013 r. działają parkingi typu „parkuj i jedź” przy pętli Czerwone Maki i ul. Balickiej.

Pierwszy z parkingów ma powstać tuż pod estakadą pętli w Kurdwanowie. Wjazd na parking planowany jest z ulicy Halszki. W ramach inwestycji powstanie 172 miejsc postojowych, a jej szacowany koszt to 6,7 mln zł.

Drugi z parkingów zlokalizowany będzie w samym środku pętli tramwajowej Bieżanów. Wjazd na niego zostanie poprowadzony z ulicy Barbary. Przewidywana liczba miejsc postojowych wyniesie ok. 110, a koszt to 4,2 mln zł.

Kwoty mogą okazać się niższe po przetargu. Część wydatków zostanie pokryta z funduszy unijnych.

Korzystanie z parkingów będzie darmowe dla osób posiadających okresowe bilety komunikacji miejskiej. Kierowcy, którzy ich nie mają, zapłacą za parking, ale za to z bloczkiem postojowym będą mogli korzystać z komunikacji w danym dniu. Na podobnych zasadach z parkingów będą mogli korzystać posiadacze Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej na przejazdy koleją.

opr. ab
Źródło naszemiasto.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl