Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
13.07.2016 | Czytano: 1

Restauracja w zabytkowym „Spichlerzu” (zdjęcia)

Restauracja "Spichlerz"położona jest w Olsztynie koło Częstochowy u podnóża ruin XIV wiecznego zamku znajdującego się na szlaku Orlich Gniazd.

Restauracja mieści się w zabytkowym Spichlerzu pochodzącym z 1783r. wpisanym do rejestru zabytków klasy 0, stanowiącym cenny przykład staropolskiej drewnianej architektury ludowej.

Spichlerz z Borowna, budowla niezwykle cenna, został rozebrany i przeniesiony do Olsztyna. Tu, pod ruinami zamku został ponownie złożony i zrekonstruowany w 2007 roku. Obecnie obiekt ten doskonale wpisuje się w krajobraz ruin zamku olsztyńskiego i uatrakcyjnia jednocześnie jego otoczenie. Należy on bowiem do najcenniejszych budowli drewnianych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Otoczenie i widoki są przepiękne. Właściciel niezwykle ciekawie i z prawdziwą pasją opowiada o miejscu i okolicy, umożliwiając obejrzenie całego obiektu. Niezwykły jest fakt, że zadbał o odtworzenie budynku spichlerza z oryginalnych materiałów, co tworzy niezwykły klimat. Obiekt posiada piękną salę koncertową. Pokoje są urocze - lawendowy, różany. Kuchnia bardzo smaczna, wykwintna i bardzo ładnie podana.

Tomasz Cichocki i materiały promocyjne Gminy Olsztyn

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl