Golemo
Aktualności
Czwartek, 19 października 2017 14:08

Na przejazdach kolejowych ma być bezpieczniej

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na realizację prac w ramach projektu wartego 256,7 mln zł. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Środki te zostaną spożytkowane m.in. w Małopolsce.

PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały prace na 182 przejazdach kolejowo – drogowych położonych na 73 liniach kolejowych w Polsce. W ramach projektu zostanie zmodernizowanych osiemnaście miejsc w Małopolsce, m.in. na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim.

- Zostaną zamontowane dodatkowe urządzenia sygnalizacyjne, m.in. rogatki i sygnalizatory świetlne. Nowoczesne urządzenia zastąpią już wyeksploatowany sprzęt – podają kolejarze.

Objęte projektem przejazdy zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia zdalnej kontroli zwiększające poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym. Dzięki temu informacja o stanie urządzeń jest stale dostępna u dyżurnego ruchu oraz jest wyświetlana maszynistom na tzw. tarczach ostrzegawczych umieszczonych przy torach przed przejazdami.

Nowe i dodatkowe zabezpieczenia na przejazdach i przejściach dla pieszych pozwalają również zwiększyć prędkość pociągów.

- Tam gdzie były ograniczenia prędkości, pociągi przyspieszą. Jest to istotne nie tylko w ruchu pasażerskim, ale także w ruchu ciężkich pociągów towarowych. Ich jazda będzie płynniejsza i bardziej ekonomiczna – zapewniają przedstawiciele PKP.


eł/fot. Google Maps
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl