WSB
Aktualności
Piątek, 29 lipca 2016 21:13

Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem (zdjęcia)

Kilkaset tysięcy młodych ludzi wzięło udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach. Wziął w niej udział oczywiście także papież Franciszek. Widowiskowa inscenizacja współgrała z głębią teologiczną uroczystości i jej ważnym przesłaniem. Według komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Drodze Krzyżowej wzięło udział 800 tysięcy osób!
Wielki krzyż Światowych Dni Młodzieży niesiony był przez różne grupy zajmujące się pomocą bliźnim, m.in. Stowarzyszenie Pomocy Ubogim św. Brata Alberta, wspólnotę Arka, Stowarzyszenie Barka czy przedstawicieli hospicjum św. Łazarza. Krzyż nieśli także młodzi ludzie z pogrążonej w wojnie Syrii. Każdej stacji towarzyszyły specjalnie przygotowane inscenizacje teatralne, które nawiązywały do poszczególnych rozważań - opisuje ks. Leszek Gęsiak z Radia Watykańskiego.

- Pan zachęca was, byście stawali się aktywnymi bohaterami służby; pragnie was uczynić konkretną odpowiedzią na potrzeby i cierpienia ludzkości; chce, byście byli znakiem Jego miłosiernej miłości dla naszych czasów! - mówił do licznie zgromadzonych młodych papież Franciszek.

- Gdzie jest Bóg w obliczu niepokoju wątpiących i strapionych na duszy? Istnieją takie pytania, na które nie ma żadnych ludzkich odpowiedzi. Możemy tylko spojrzeć na Jezusa i Jego pytać - przekonywał Ojciec Święty.

Droga Krzyżowa jest drogą szczęścia, że idzie się za Chrystusem aż do końca, w często dramatycznych okolicznościach codziennego życia. Jest to droga, która nie boi się niepowodzeń, marginalizacji ani samotności, ponieważ wypełnia serce człowieka pełnią Jezusa - nauczał papież.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Franciszek wrócił do swej krakowskiej rezydencji przy ul. Franciszkańskiej. Wieczorem pojawi się tam w słynnym papieskim oknie.

opr.s/ zdj. Mazur/episkopat.pl

źródło: Radio Watykańskie

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl