Allmedica
dzień strażaka
Dodano: Poniedziałek, 29 maja 2023 07:34

13 tysięcy złotych dla OSP w gminie Łososina Dolna (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uczestniczył dziś w uroczystych obchodach Dnia Strażaka w Gminie Łososina Dolna. Z tej okazji przekazał trzem jednostkom OSP promesy o łącznej wartości 13 000 złotych.

Dodano: Niedziela, 21 maja 2023 08:42

Nowe wozy bojowe dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży (zdjęcia)

Dzień Strażaka w Łącku połączony był z poświęceniem nowych wozów bojowych dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży.

Dodano: Niedziela, 14 maja 2023 08:23

Złote Jabłka Sądeckie z okazji strażackiego święta

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka. Na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu wręczył Złote Jabłka Sądeckie strażakom ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, ratującym ofiary trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję w lutym tego roku.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2023 22:57

Święto strażaków z Grywałdu. "Jestem pełen podziwu, jaki zapał mają młodzi druhowie"

4 maja w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Floriana, który jest patronem m.in. strażaków, zaś na świecie w ten dzień obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej też racji, 7 maja w niedzielne popołudnie w kościele parafialnym w Grywałdzie, została odprawiona Msza Święta, podczas której modlono się za strażaków z miejscowej OSP. W tej Mszy Świętej udział wziął poczet sztandarowy OSP, jak i druhowie oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2023 08:00

Strażacka msza św. w Nowym Targu (zdjęcia)

4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana Męczennika - patrona strażaków . Z tej okazji strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele Świętej Katarzyny.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2023 15:00

Dzień Strażaka w Kraków Airport

Dzisiaj w Kraków Airport odbyła się niezwykła uroczystość: ”Dzień Strażaka” z udziałem znakomitych gości: Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, obecni byli także komendanci państwowej straży pożarnej, wojskowej, lotniczej i ochotniczej, a także przedstawiciele Kraków Airport: prezes zarządu Radosław Włoszek, wiceprezes zarządu Mariusz Saługa oraz pracownicy Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej w Balicach na czele z Komendantem Romanem Kielinem.

Dodano: Sobota, 6 maja 2023 22:51

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zubrzycy Dolnej (zdjęcia)

Jubileuszowe obchody rozpoczęto 3 maja. Po mszy św. w intencji wszystkich strażaków z OSP Zubrzyca Dolna oraz naczelnika Grzegorza Pawlaka, który obchodził 30-lecie pełnienia funkcji organisty w Parafia Matki Bożej Szkaplerznej - przygotowano pokaz dawnej sikawki strażackiej.

Dodano: Piątek, 5 maja 2023 22:48

Uroczystości 3 Maja połączone z Dniem Strażaka w Gminie Lipnica Wielka (zdjęcia)

W gminie Lipnica Wielka (pow. nowotarski) uroczyście upamiętniono dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja wraz ze Świętem Strażaka. Podczas Mszy Świętej w Kościele pw. św. Łukasza modlono się za ojczyznę i strażaków przy dodatkowej oprawie muzycznej Orkiestry Dętej i Scholi Exodus.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2023 22:45

Strażacka parada przez Bukowinę Tatrzańską. Przejechali na sygnałach przez wieś

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej przejechali przez miejscowość z okazji dnia świętego Floriana, patrona strażaków. Niektórzy mieszkańcy wyszli na ulice i pozdrawiali druhów.

Dodano: Piątek, 23 maja 2014 20:51

Święto zakopiańskiej Straży Pożarnej (zdjęcia)

Zakopiańscy strażacy obchodzili dziś swoje święto. Oprócz Dnia Strażaka, powodem do świętowania były również obchody 125. rocznicy powstania zakopiańskiej Straży.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 14:23

Stanisław Barnaś: Chwila refleksji i życzenia z okazji Dnia Strażaka

- Z okazji naszego święta, "Dnia Strażaka" pozwolę sobie na chwilę refleksji nad przebiegiem naszej służby w straży pożarnej. Służbę w straży pożarnej zapewne zrozumie tylko ten, kto sam jej zakosztował - pisze Stanisław Barnaś, wiceprezes Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl