Golemo
Zdobycie
Dodano: Wtorek, 10 października 2017 19:40

Studenci medycyny KAAFM i młodzi lekarze zdobędą doświadczenie w szpitalach województwa małopolskiego

Od tego roku akademickiego studenci medycyny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz młodzi lekarze, którzy dopiero co uzyskali dyplom będą mogli pogłębić swoją wiedzę i zdobyć niezbędne doświadczenie w trzech szpitalach prowadzonych przez województwo małopolskie. Wszystko dzięki porozumieniu jakie podczas inauguracji roku akademickiego podpisali wicemarszałek Wojciech Kozak, rektor KAAFM prof. Jerzy Malec oraz kanclerz KAAFM prof. Klemens Budzowski.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 11:18

Otwarcie wystawy fotograficznej pt. Pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak

Rozpoczęła się 9. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Pierwszym ważnym wydarzeniem tegorocznego festiwalu był dzień poświęcony Maciejowi Berbece. Wystawa prezentuje fotografie dokumentujące pierwsze w historii zimowe zdobycie Broad Peak, podczas któego zginęli polscy himalaiści.

Dodano: Wtorek, 5 marca 2013 21:14

Alpiniści z Małopolski zdobyli szczyt Broad Peak

Pierwsze zimowe wejście na mierzący 8051 szczyt Broad Peak w Karakorum należy do Polaków! W tym dwóch Małopolan: zdobywcy pięciu ośmiotysięczników: Macieja Berbeki z Klubu Wysokogórskiego Zakopane oraz Adama Bieleckiego z KW Kraków. Trwającą już cztery miesiące wyprawą kieruje zdobywca korony Himalajów, Krzysztof Wielicki. Jest to dziewiąty z czternastu ośmiotysięczników, jakie Polacy zdobyli w zimie jako pierwsi na świecie.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl