Golemo
Zawoja
Dodano: Piątek, 6 sierpnia 2021 07:00

Festiwal LAND ART - sztuka w objęciach Babiej Góry

W pięknych krajobrazach Zawoi odbędzie się niezwykły festiwal LAND ART. Od 13 do 22 sierpnia pod Babią Górą gościć będą fenomenalni artyści „przemycających sztukę do natury i naturę do sztuki”: Jarosław Koziara, Ewa Dąbrowska, Mirosław Maszlanko, Waldemar Rudyk, Ryszard Litwiniuk oraz Jan Sajdak. Przed nami dni wypełnione po brzegi kunsztem, który zachwyci każdą duszę

Dodano: Środa, 10 lutego 2021 12:28

Ośrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa

12 lutego, czyli w najbliższy piątek, narciarze przy zachowaniu reżimu sanitarnego będą mogli wrócić na stoki Polskich Kolei Linowych. Tego dnia otwarte zostaną trasy narciarskie we wszystkich ośrodkach Grupy PKL, także na Kasprowym Wierchu.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2019 19:59

Festiwal Alleluja w Zawoi

Festiwal Alleluja który odbył się 5 maja był pierwszym dniem świętownia 200 - lecia parafii w Zawoi Centrum. Festiwal ze względu na pogodę odbył się w w siedzibie jednego z organizatorów - Babiogórskim Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej - Krzywdy w Zawoi.

Dodano: Środa, 14 listopada 2018 08:00

PKL na 100-lecie odzyskania niepodległości

Przepłynięcie stu kilometrów wpław, żywa, biało czy spektakl teatralny na szczycie Kasprowego Wierchu – to akcje upamiętniające 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wspierane przez Polskie Koleje Linowe. Każda miała inny charakter, lecz ten sam cel i wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2018 08:00

Kochasz rower i góry? Są miejsca, które warto odwiedzić właśnie jesienią

Ponad 100-kilometrowa trasa pełna widoków i zabytków, 18-metrowe przeszkody dla miłośników ostrej jazdy i ciekawe szlaki o różnych stopniach trudności dla całych rodzin. Na takich trasach każdy fan rowerowej aktywności może znaleźć coś dla siebie.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 11:21

Świeci słońce! Jeździmy w Zawoi i Koninkach

W Małopolsce Boże Narodzenie przywitało nas słońcem. Nawet jeśli jeszcze gdzieś nie świeci, to powinno niebawem zacząć!

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 21:34

23-kilometrowy bieg po szlakach Babiej Góry

W miniony weekend 120 biegaczy wzięło udział w III Biegu Śnieżnej Pantery, który odbył się w Zawoi i na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Zaprezentowano także wystawę poświęconą babiogórskim wilkom.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2017 13:01

Zespół „Juzyna” z Zawoi na karnawale we Włoszech

Ostatnie dni karnawału bardzo dobrze wykorzystali członkowie zespołu regionalnego „Juzyna”, którzy na zaproszenie burmistrza miasta Cosenza oraz organizatorów międzynarodowego festiwalu folklorystycznego Gran Galà del Folklore zaprezentowali się w Kalabrii na południu Włoch. Festiwal odbył się podczas karnawału w Castrovillari.

Dodano: Sobota, 25 lutego 2017 09:21

Fatalny stan gimbusów pod Babią Górą

W miejscowości Zawoja Wilczna inspektorzy transportu drogowego z Oddziału w Nowym Targu zatrzymali do kontroli autobus szkolny, którym przewożonych było 15 dzieci do placówki oświatowej. Wielkim zaskoczeniem dla inspektorów okazał się fakt, że kierowca prowadził autobus mając prawą nogę w gipsie, a obok fotela kierowcy były oparte kule inwalidzkie.

Dodano: Czwartek, 15 grudnia 2016 18:58

17 grudnia rusza kolej na Mosorny Groń w Zawoi

Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z kolejnego czynnego wyciągu narciarskiego, bowiem 17 grudnia znów rusza kolejka na Mosorny Groń.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 20:35

XV Powiatowy Hubertus w Zawoi (zdjęcia)

W Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi odbył się XV Powiatowy Hubertus.

Dodano: Sobota, 26 grudnia 2015 15:40

Można już jeździć w Zawoi!

Od dziś działa już wyciąg narciarski Wojtek w Zawoi-Czatoży.

Dodano: Czwartek, 18 czerwca 2015 22:09

Oferty inwestycyjne w pod Babią Górą

ZAWOJA. Wójt Gminy Zawoja ogłosił II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości należących do Gminy Zawoja.

Dodano: Wtorek, 16 czerwca 2015 23:52

Karta Babiogórska - podpisanie umowy o rozpoczęciu wspólnej akcji promocyjnej "Strzał w 10-tkę"

W Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy pięcioma podmiotami zajmującymi się turystyką w regionie Babiej Góry .

Dodano: Niedziela, 15 marca 2015 17:12

Dzień dla Babiej Góry w Zawoi (zdjęcia)

ZAWOJA. Centrum Górskie Korona Ziemi oraz Babiogórski Park Narodowy zorganizowali zimowy bieg na Babią Górę pod nazwą Bieg Śnieżnej Pantery.

Dodano: Niedziela, 15 lutego 2015 20:10

Otwarcie Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi (zdjęcia)

ZAWOJA. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce i naszej części Europy Centrum Górskiego Korona Ziemi.

Dodano: Niedziela, 15 lutego 2015 06:07

Dziś oficjalne otwarcie Centrum Górskiego Korona Ziemi

Dziś po południu w Zawoi odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Górskiego Korona Ziemi. Od jutra - Centrum będzie można już zwiedzać, a zwiedzających poprowadzi przewodnik Korony Ziemi lub unikalny system multimedialny.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 22:58

Zmarła Urszula Janicka - Krzywda

Nie żyje Urszula Janicka - Krzywda. Pochodząca z Zawoi etnografka i folklorystka była m. in. przewodniczącą jury organizowanego w Zakopanem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich oraz autorką wielu publikacji dotyczących etnografii Karpat.

Dodano: Niedziela, 9 listopada 2014 22:18

Dzień otwarty na budowie Centrum Górskiego Korony Ziemi w Zawoi (zdjęcia)

ZAWOJA. Blisko 500 osób odwiedziło plac budowy Centrum Górskiego Korony Ziemi. - Odwiedzali nas mieszkańcy zarówno z Zawoi jak i Skawicy. Od najmłodszych - zdarzały się dzieci w wózkach, po tych, których głowy były już białe albo od których odbijały się promienie jesiennego słońca - podsumowuje Daniel Kobiela.

Dodano: Poniedziałek, 22 września 2014 22:21

Finał Babiogórskiej Jesieni w Zawoi (zdjęcia)

Trzeci dzień festiwalu był dniem koncertów. Przez całe popołudnie na scenie występowały zespoły z Polski i zagranicy.

Dodano: Niedziela, 21 września 2014 12:44

Trwa jubileuszowa - 30 Babiogórska Jesień (zdjęcia)

Po raz kolejny Zawoja zaprasza pod Babią Górę na doroczne wielkie święto folkloru babiogórskiego i sztuki ludowej regionu.

Dodano: Wtorek, 16 września 2014 20:45

30. Babiogórska Jesień pełna atrakcji

W najbliższy weekend w Zawoi (19-21 września) zaplanowano wielkie świętowanie. W piątek 19 września rozpoczyna się jubileuszowa - 30 Babiogórska Jesień. W tym roku zainauguruje ją konferencja „Kultura pasterska łuku Karpat i jej oddziaływanie na kulturę Babiogórców”

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 01:34

W Zawoi trwa budowa Korony Ziemi (zdjęcia)

ZAWOJA. Trwa budowa Centrum Górskiego "Korona Ziemi". U stóp Babiej Góry powstają kolejne elementy konstrukcji budynku i park linowy.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 00:40

Piknik Rodzinny w Zawoi (zdjęcia)

Na dobry początek tegorocznych wakacji w Zawoi odbył się wielki rodzinny piknik.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 14:19

W Zawoi powstaje entrum Górskie Korona Ziemi

U podnóży Babiej Góry powstaje Centrum Górskie Korona Ziemi – miejsce, w którym można będzie poznać wszystko to, co związane jest z najsłynniejszymi szczytami Ziemi oraz dowiedzieć się, jaką rolę w eksploracji gór najwyższych spełniają Polacy. Centrum Górskie Korona Ziemi to miejsce, gdzie spotyka się tradycja i kultura; nauka i technologia; rekreacja z rozrywką.

Dodano: Niedziela, 22 września 2013 14:03

Trwa Babiogórska Jesień w Zawoi (zdjęcia)

Na drugi dzień Festiwalu "Babiogórska Jesień" złożył się m. in. przegląd zespołów regionalnych, widowisko - "zejścia owiec z hal, pasowanie na zbójników i koncert Future Folk.

Dodano: Piątek, 20 września 2013 22:24

Rozpoczęła się Babiogórska Jesień w Zawoi. W pierwszym dniu przygotowano atrakcje dla dzieci (zdjęcia)

"Babiogórska Jesień" to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów. Podczas festiwalu prezentowany jest folklor babiogórski oraz sztuka ludowa regionu. Impreza potrwa do niedzieli.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2013 11:42

III Dni Zawoi, czyli Święto Zawojskiego Pstrąga - dzień drugi (zdjęcia)

W trakcie sobotniej edycji III Dni Zawoi, organizowanych w tym roku także jako Święto Zawojskiego Pstrąga na stadionie w Zawoi wystąpiły zespoły BRACIA i Roots Rocket.

Dodano: Poniedziałek, 5 listopada 2012 18:26

Informacyjne sms-y do mieszkańców Zawoi

Urząd Gminy Zawoja wdraża system teleinformatyczny, mający na celu komunikację z mieszkańcami gminy oraz wszystkimi innymi osobami, zainteresowanymi informacjami z Zawoi. W celu otrzymywania telefonicznych informacji głosowych i sms-ów należy zarejestrować się w tworzonej bezie telefonicznej.

Dodano: Piątek, 14 września 2012 22:52

XXVIII Babiogórska Jesień

Na kolejny weekend (22 i 23 września) w Zawoi zaplanowano XXVIII Babiogórską Jesień. Obchody tego święta zorganizowano w Zawoi Widłach na placu przy Domu Wczasowym „Diablak”. Babiogórska Jesień rozpocznie się w sobotę 22 września o godz. 14.00 tradycyjnym powitaniem schodzącego redyku i prezentacją zwyczajów pasterskich. Jednak już w sobotę o godz. 10.00 wystartują uczestnicy Biegu na Babią Górę CHASZCZOK.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2012 16:17

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi

Zawoja będzie gospodarzem IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów ( Zawody Pucharu Europy, Puchar Polski – Sprint). Zaplanowano je na weekend 18 - 19 lutego w Zawoi Czatoży. Odbędą się w kilkunastu kategoriach. Start i metę wyznaczono przy kompleksie wyciągów narciarskich „Baca” i „Wojtek”. Organizatorzy zapowiadają także dodatkowe atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzi Stanisław Jaskułka, polski aktor teatralny i filmowy.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2011 16:57

Zawojskie Sianokosy (zdjęcia)


ZAWOJA. W sobotę w Skansenie na Markowych Rówienkach odbyły się III Sianokosy Zawojskie o Puchar Wójta Gminy Zawoja, organizowane przy współudziale Babiogórskiego Parku Narodowego.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl