Sądecka
Wawel
Dodano: Poniedziałek, 17 lipca 2023 11:00

Ocalić blask pereł i perełek kultury

- Każdy z tych obiektów, które znalazły się na liście inwestycji z rządowym dofinansowaniem, to świadek historii. To perły i perełki naszej kultury.

Dodano: Środa, 21 czerwca 2023 09:00

Musical "Kopernik" na Wawelu

Opera Krakowska w Krakowie serdecznie zaprasza na plenerowy pokaz musicalu „Kopernik” na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu, który odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godzinie 20:00.

Dodano: Sobota, 20 maja 2023 14:00

PKO Bank Polski partnerem strategicznym Zamku Królewskiego na Wawelu

PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym Zamku Królewskiego na Wawelu. Dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego do zbiorów Zamku Wawelskiego trafił „Portret królewicza Jakuba Sobieskiego” Francoisa de Troya oraz „Łódź Charona” Jana Brueghela Młodszego.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 17:08

Marsz "Razem dla pokoju"

W 2014 roku wojska rosyjskie zaatakowały niepodległą Ukrainę. Ten przejmujący akt stał się początkiem trwającej do dziś tragicznej w skutkach wojny. Małopolska była i jest z Ukrainą.

Dodano: Środa, 18 stycznia 2023 12:27

Słodkości na Rusińskim Wierchu

Wawel Truck, interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy ponownie wyruszyła w trasę po Polsce. W styczniu i lutym, podczas ferii zimowych pojazd zatrzyma się w kilkunastu miejscach. Jak zawsze, na odwiedzających Wawel Trucka czeka cała moc atrakcji

Dodano: Niedziela, 25 grudnia 2022 11:19

Nieśmy wszystkim ten pokój, który zstąpił z nieba!

– Bez Chrystusa, który jest naszym pokojem, nie może być trwałego pokoju. I na odwrót – tam, gdzie jest Chrystus, tam też jest radość i nadzieja. (…) Nieśmy wszystkim ten Pokój, który zstąpił z Nieba! Głośmy światu Chrystusa! – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Pasterki sprawowanej w katedrze na Wawelu.

Dodano: Piątek, 16 grudnia 2022 14:00

Konsekracja dziewic

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny bp Janusz Mastalski przewodniczył w katedrze na Wawelu obrzędowi konsekracji dziewic. Kolejne trzy Panie dołączyły do Ordo Virginum Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 20 listopada 2022 09:48

Pomik Smoka Wawelskiego ma już pół wieku

Mija właśnie 50 lat od usytuowania przy wawelskiej Smoczej Jamie charakterystycznego pomnika. Sześciometrowy Smok Wawelski z brązu, stojący na wapiennej skale doczekał się właśnie jubileuszowej tabliczki przypominającej o jego twórcy – Bronisławie Chromym.

Dodano: Wtorek, 6 września 2022 22:49

W hołdzie Armii Krajowej. Na Wawelu odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Około sto osób – soliści, chór, orkiestra i balet – wystąpiło na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie w koncercie pn. „Rzuciliśmy życie na szańce”. Wyjątkowe widowisko było zwieńczeniem obchodów jubileuszowego roku związanego z 80. rocznicą przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową oraz hołdem złożonym żołnierzom walczącym o wolną Polskę.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2022 21:13

„Rzuciliśmy życie na szańce”. Koncert w hołdzie Armii Krajowej

Działała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiego okupowanej przez Niemcy i ZSRR. Jej największą operacją militarną była akcja „Burza” i w jej ramach powstanie warszawskie. 14 lutego 1942 roku została powołana rozkazem generała Władysława Sikorskiego.

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2022 11:25

Wielkie Plenerowe Widowisko w zakolu Wisły (zdjęcia)

Wczoraj późnym wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem odbyło się Wielkie Plenerowe Widowisko - część trwającej w Krakowie 21. Wielkiej Parady Smoków

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2022 07:58

Smoki opanowały Kraków!

W okolicach Smoczej Jamy pod Wawelem trwa Smoczy Piknik - część 21. Wielkiej Parady Smoków.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2022 11:44

Informacje o utrudnieniach w ruchu

W związku z 21. Wielką Paradą Smoków organizowaną w dniach 4-5 czerwca 2022 Teatr Groteska za naszym pośrednictwem informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym:

Dodano: Wtorek, 17 sierpnia 2021 13:10

Smoki wracają pod Wawel

Materializują się plany dyrekcji Teatru Groteska dotyczące tegorocznej Wielkiej Parady Smoków. Już 4 lipca zakolu Wisły pod Wawelem odbędzie się Wielkie Widowisko.

Dodano: Niedziela, 6 czerwca 2021 07:41

20. Wielka Parada Smoków

Miłośnikom smoków pandemia pokrzyżowała kolejne plany. Wielu czekało na jubileuszową, dwudziestą Paradę Smoków która, zgodnie z planem miała odbyć się w ubiegłym roku. Niestety, zaraza pokrzyżowała ubiegłoroczne plany a i w tym roku impreza nie odbędzie się w dotychczasowej formie.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2021 13:45

Cenna zbroja Zygmunta Augusta na Wawelu

Renesansowa zbroja młodego Zygmunta II Augusta trafiła do zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Jej przekazanie było możliwe dzięki decyzji węgierskiego rządu.

Dodano: Środa, 6 stycznia 2021 13:53

Uroczystość Objawienia Pańskiego w katedrze na Wawelu

– Wszędzie tam, gdzie jest otwarcie człowieczego serca na Boga objawionego w Chrystusie, tam jest też otwarcie się na drugiego człowieka, na jego życie i jego los. A tragedia zaczyna się wtedy, gdy pojawia się postawa, którą można wyrazić przez hasło: „Bogu już dziękujemy” – mówił abp Marek Jędraszewski w uroczystość Objawienia Pańskiego celebrowaną w katedrze na Wawelu.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 23:25

Pozostałości XI-wiecznej romańskiej bazyliki św. Gereona na Wawelu

Pozostałości XI-wiecznej romańskiej bazyliki św. Gereona będzie można od czwartku oglądać na Wawelu. Miejsce to jest udostępniane zwiedzającym po raz pierwszy od jego odnalezienia. Po pierwszy też turyści podejdą bezpośrednio pod pomnik Tadeusza Kościuszki.
Rezerwat archeologiczno-architektoniczny kościoła św. Gereona jest częścią trasy plenerowej obejmującej zamkowe dziedzińce i ogrody królewskie

Dodano: Niedziela, 31 maja 2020 10:45

Pod Wawelem spokój - brakuje barwnych smoków i zabawy

W dniach, kiedy pod Wawelem miało po raz dwudziesty odbywać się głośne i kolorowe smocze święto odwiedziliśmy samotnego Wawelskiego Smoka. Impreza organizowana przez Teatr Groteska odwołana została przez panującą epidemię.

Dodano: Piątek, 26 lipca 2019 15:00

Zmiany w Muzeum Narodowym i na Zamku Królewskim na Wawelu

Dr hab. Andrzej Betlej – obecnie dyrektor Muzeum Narodowe w Krakowie - zastąpi prof. Jana Ostrowskiego na stanowisku dyrektora Zamek Królewski na Wawelu. Prof. Ostrowski funkcję dyrektora pełnił przez 30 lat, w przyszłym roku przechodzi na emeryturę. Dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie zostanie dr hab. Andrzej Szczerski.

Dodano: Niedziela, 2 czerwca 2019 22:00

Smoczy korowód przeszedł przez Kraków

Weekend w Krakowie upłynął pod znakiem smoków. Rozpoczęło się od Smoczego Pikniku Rodzinnego, który zaczął się z sobotę i trwał do dzisiejszego wieczora, potem było Wielkie Plenerowe Widowisko na Wiśle a dziś, zaraz po południu Wielka Parada Smoków.

Dodano: Niedziela, 2 czerwca 2019 10:55

Gwar, śmiech i zabawa na całego - trwa Smoczy Piknik Rodzinny

Gwałtowna ulewa która wczoraj późnym popołudniem przeszła nad Krakowem nie zniechęciła tłumów jakie przybyły na błonia pod Wawelem by wziąć udział w Smoczym Pikniku Rodzinnym

Dodano: Sobota, 1 czerwca 2019 16:42

Rozpoczęło się smocze święto pod Wawelem

Smoczy Piknik Rodzinny który od rana trwa na błoniach pod Wawelem przyciągnął nas Wisłę tłumy mieszkańców i turystów. Najwięcej uciechy mają oczywiście dzieci, na które czaka tu mnóstwo atrakcji.

Dodano: Sobota, 3 listopada 2018 08:28

Dzień Zaduszny w Katedrze Wawelskiej

- Wspominamy ich pełni wdzięczności, a jednocześnie zanosimy do Boga Ojca pełnego miłosierdzia prośbę, by zważył na ich serca, na ich miłość do rodzinnego kraju (…) i aby właśnie ta miłość i poświęcenie przeważyły ich słabości i niewierności tak głęboko wpisane przecież w człowieczy los – mówił abp Marek Jędraszewski w Dzień Zaduszny w Katedrze Wawelskiej o bohaterach walki o polską wolność, którzy spoczywają w podziemiach Katedry.

Dodano: Środa, 10 października 2018 11:28

Rower w walce o czyste powietrze dla Krakowa

Operator krakowskiego systemu rowerów namawia mieszkańców miasta, aby jesienią zastąpić samochody jednośladami. Zachętą do użytkowania Wavelo mają być m.in. dwie nowe stacje sponsorskie od Platinium Fitness.

Dodano: Wtorek, 25 września 2018 10:00

Alchemia Światła na Wawelu (dużo zdjęć)

W miniony weekend na Zamku Królewskim na Wawelu odbyło się wielkie multimedialne widowisko. Dzięki zaawansowanej technologii i niezwykłym artystycznym środkom wyrazu, zgromadzeni na dziedzińcu arkadowym widzowie mogli przenieść się w inny wymiar.

Dodano: Sobota, 22 września 2018 12:00

Trwają próby do Alchemii światła na Wawelu (zdjęcia)

Alchemia Światła, wielkie multimedialne widowisko powraca do miejsca, gdzie projekt się narodził - na Zamek Królewski na Wawelu.

Dodano: Sobota, 1 września 2018 20:31

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W całej Małopolsce odbywały się dziś uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Na Wawelu metropolita krakowski Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. i modlił się za naszą Ojczyznę.

Dodano: Niedziela, 1 lipca 2018 20:18

Aleksandra Kurzak nagrodzona złotym medalem Gloria Artis

- Jestem dumna i przeszczęśliwa, że tu, w miejscu chyba najważniejszym dla Polaka, w sercu Polski - na Wawelu, otrzymuję tę nagrodę - powiedziała sopranistka odbierając medal z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 06:30

Metropolita krakowski zaprasza do Katedry Wawelskiej

"Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, Mieszkańcy królewskiego Miasta Krakowa, do Katedry Wawelskiej na Mszę św., którą w dniu 3 maja o godz. 1000 będę sprawował w intencji Ojczyzny" - pisze w liście do wiernych arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2018 21:27

Premier z wizytą w Małopolsce

Centrum Informacyjne Rządu potwierdza, iż w niedzielę Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie małopolskim.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 19:56

Prezydent RP w Krakowie. "Czas leczy rany i co roku to uczucie i spojrzenie jest nieco inne, ale żal pozostaje i na pewno będzie” (zdjęcia)

Prezydent Andrzej Duda przybył na Wawel, by w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddać hołd spoczywającej w krypcie Katedry Wawelskiej parze prezydenckiej Lechowi i Marii Kaczyńskim.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 09:50

Wyznaczono termin procesu za blokadę Wawelu

Na 21 marca wyznaczono w krakowskim sądzie początek procesu w sprawie blokady Wawelu. Sprawa dotyczy próby zablokowania 18 grudnia ubiegłego roku wjazdu na Wawel politykom PiS, w tym prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 22:40

Post jałmużna i modlitwa antidotum na „stygnięcie miłości"

O „hańbionym dziedzictwie" na zachodzie Europy i współczesnym człowieku, który woli przygnębienie i smutek niż otwarcie na niosące wolność Boże Słowo mówił abp Jędraszewski w Środę Popielcową w katedrze wawelskiej.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 13:37

Patronka Węgier pod Wawelem (zdjęcia)

KRAKÓW. Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Kanoniczej otwarto wystawę „Przenajświętsza Panienka, Patronka Węgrów".

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 17:40

Abp Jędraszewski: Musimy bronić niepodległości trwając przy chrześcijańskich korzeniach (zdjęcia)

W Święto Niepodległości na Wawelu zgromadziły się setki wiernych, aby wraz z metropolitą krakowskim modlić się za ojczyznę.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 13:35

Darmowe zwiedzanie Wawelu w listopadzie

Listopad to miesiąc darmowego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach szóstej edycji akcji „Darmowy listopad” muzeum przygotowało wiele atrakcji.

Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:49

Trwa Letni Festiwal Opery Krakowskiej

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej rozpoczął się 9 czerwca i potrwa jeszcze do 2 lipca 2017 roku. Jutro na Wawelu Carmen Georgesa Bizeta

Dodano: Czwartek, 8 czerwca 2017 09:15

17. edycja Wielkiej Parady Smoków przeszła do historii

13 wielkich i barwnych smoków wypełnionych helem podczas sobotniego Wielkiego Plenerowego Widowiska na Wiśle, ok. 150 osób zaangażowanych w jego realizację, blisko 40 tys. widzów na Bulwarach (wg szacunków Teatru Groteska) oraz 40 pomysłowych smoków niedzielnej Parady, która przeszła ulicami Starego Miasta, wykonanych i animowanych przez ponad 1000 dzieci – tymi imponującymi liczbami można podsumować wielkie smocze święto przygotowane po raz siedemnasty przez Teatr Groteska.

Dodano: Niedziela, 4 czerwca 2017 21:27

Widowisko Plenerowe na Wiśle - zobaczmy to raz jeszcze

KRAKÓW. Prezentujemy kolejne zdjęcia z sobotniego Widowiska Plenerowego zorganizowanego w ramach 17. Parady Smoków.

Dodano: Niedziela, 4 czerwca 2017 10:45

Parada Smoków. Widowisko Plenerowe na Wiśle (zdjęcia i film)

Tematem 17. Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska są Smoki Morza Śródziemnego. Wieczorem na Wiśle zaprezentowano wspaniałe widowisko plenerowe typu „światło-dźwięk” łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne.

Dodano: Niedziela, 4 czerwca 2017 10:26

Smoki po raz 17. opanowały Kraków. Smoczy Piknik Rodzinny (zdjęcia)

Pokaz lotniarzy, flyboard na Wiśle, kurtyny wodne, konkursy, stoiska z atrakcjami, muzyka - ale przede wszystkim imponujące wielkością, barwami i płynnymi ruchami smoki, animowane przez aktorów Teatru Groteska oraz setki dzieci – tak w skrócie można podsumować siedemnastą edycję Wielkiej Parady Smoków organizowaną przez Teatr Groteska, która trwa od wczoraj w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 30 maja 2017 12:09

Nowi kapłani w archidiecezji krakowskiej

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 13 diakonom i skierował ich do pracy duszpasterskiej w parafiach archidiecezji krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2017 14:25

Posłowie pytają o ochronę prezesa na Wawelu

Parlamentarzyści Jerzy Meysztowicz i Marek Sowa skierowali do resortu spraw wewnętrznych pytania dotyczące wizyt Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Zainteresowali się przede wszystkim tym, ile kosztuje zapewnienie ochrony prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

Dodano: Środa, 19 kwietnia 2017 11:30

7. rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

7. rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich stała się okazją do protestów. Gdy w Katedrze Wawelskiej politycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w nabożeństwie, pod Wawelem spotkały się trzy grupy o odmiennych poglądach.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 06:47

Sprawa znieważenia Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu nadal przedmiotem śledztwa

Informacje o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, według Prokuratury Krajowej okazały się przedwczesne. Takie podały kilka dni temu niektóre media.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:11

7. rocznica katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek rano na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka, odbyła się uroczysta msza w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestniczył w niej prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska wraz z córkami. Wcześniej oddali hołd parze prezydenckiej i złożyli kwiaty na ich grobie. Prezydent udał się również na krakowski Cmentarz Rakowicki, gdzie złożył kwiaty i modlił się przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 12:29

Kraków żegna kardynała Macharskiego (zdjęcia)

W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ks. kardynała Franciszka Macharskiego. Już wczoraj kondukt żałobny z trumną kard. Macharskiego przejechał na Wawel. W pożegnaniu metropolity krakowskiego wzięło udział tysiące osób. Kard. Franciszek Macharski zmarł 2 sierpnia w wieku 89 lat.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:10

Ostatnie pożegnanie kardynała Franciszka Macharskiego

We wtorek w Krakowie, w wieku 89 lat zmarł kardynał Franciszek Macharski. Dziś, o godz. 11:00 w Katedrze na Wawelu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe byłego metropolity krakowskiego w latach 1979-2005.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 13:44

Pogrzeb kardynała Macharskiego odbędzie się w piątek w Katedrze na Wawelu

Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11 w Katedrze na Wawelu. Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 20:49

Papież na Wawelu: "Cechą charakterystyczną narodu polskiego jest pamięć" (zdjęcia)

Po krótkim powitaniu na lotnisku w Balicach, papież przejechał na krakowski Salwator, gdzie przy klasztorze norbertanek przesiadł się do papamobile i wyruszył na Wawel. Mieszkańcy i pielgrzymi witali papieża na trasie. Wierni zebrali się także na Franciszkańskiej, gdzie wieczorem zaplanowano spotkanie "pod oknem".

Dodano: Niedziela, 29 maja 2016 17:21

Wyświęcono nowych księży (zdjęcia)

W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia prezbiteriatu z rąk Metropolity Krakowskiego przyjęło 15 diakonów z Archidiecezji Krakowskiej. Większość nowych księży związana jest lub będzie z racji pełnionej posługi - z Podhalem.

Dodano: Wtorek, 26 maja 2015 22:48

Manifestacja Smoków pod Wawelem (zdjęcia)

Na Rynku Głównym odbyła się manifestacja SOS Stowarzyszenia Obrony Smoków. To zapowiedź kolejnej Wielkiej Parady Smoków: Z czterech stron świata, która odbędzie się w dniach 30 -31 maja

Dodano: Sobota, 28 lutego 2015 14:49

KRAKÓW. Wystawa zegarów na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu otwiera wystawę najcenniejszych zabytków sztuki zegarmistrzowskiej ze swojej kolekcji. Wystawa będzie czynna od 3 marca do 3 maja 2015.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 17:20

Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel dzieciom

W dniach 13- 14 grudnia Zamek Królewski na Wawelu zaprasza rodziny z dziećmi na Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel dzieciom. W programie m.in. warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne oraz zajęcia prowadzone przez Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 17:09

Do końca listopada zwiedzimy Wawel za darmo

Po raz drugi listopad ogłoszono miesiącem, w którym za darmo możemy odwiedzić najcenniejsze zabytki Krakowa i Warszawy. Rok temu idea darmowego zwiedzania przyciągnęła tłumy turystów.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 00:03

Nowy dzwon na Wawelu

"Jan Paweł II" - taką nazwę ma nowy dzwon, który zostanie zawieszony w Wieży Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu. Ważący pół tony dzwon został w piątek odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dzwon zostanie zawieszony w Wieży Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu. Ufundowała go Krakowska Kapituła Katedralna.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2014 09:47

Motocykliści - solidarni z Ukrainą

Dziś w południe pod Wawelem, przy ulicy Podzamcze zostanie uroczyście podpisany List Poparcia i Solidarności z motocyklistami ukraińskimi i bojownikami z Majdanu. Można spodziewać się ponad 70 maszyn.

Dodano: Środa, 25 grudnia 2013 13:06

KRAKÓW. Pasterka na Wawelu - kard. Dziwisz nawoływał do przezwyciężenia podziałów

Kard. Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej podczas pasterki w Katedrze Wawelskiej wyraził nadzieję, że Boże Narodzenie, towarzysząca mu atmosfera pozwoli przezwyciężyć podziały, „w które obfituje nasze życie społeczne i polityczne”.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 12:09

KRAKÓW. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości (zdjęcia)

11 listopada tradycyjnie obchodzona jest rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W krakowskim programie wydarzenia znalazły się m.in. msza św. w Katedrze Wawelskiej, złożenie wieńca od Społeczności Krakowa i Małopolski pod Krzyżem Katyńskim, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2013 13:05

KRAKÓW. Rozpoczął się VI. Festiwal "Wawel o zmierzchu"

W sobotę, 6 lipca, rozpoczął się VI. Festiwal "Wawel o zmierzchu". Szóstą edycję otworzył koncert na dziedzińcu arkadowym "Witoldowi Lutosławskiemu. Z tęsknoty za nowym światem dźwiękowym..."

Dodano: Środa, 8 maja 2013 13:05

Incydent na Wawelu: 48-letni mieszkaniec Krakowa groził ludziom siekierą. Straż zamkowa użyła broni

Straż zamkowa użyła broni wobec mężczyzny, który chciał wjechać samochodem na wzgórze wawelskie w Krakowie – informuje TVP Info. 48-latek wcześniej zaatakował grupę zwiedzających siekierą, po czym wsiadł do auta i próbował ich staranować.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2013 12:13

Wystawa "Wawel Zaginiony" z nowymi eksponatami

Renesansowe detale architektoniczne i rzeźby związane z historią wzgórza wawelskiego znalazły się w trzech nowych salach w lapidarium na Zamku Królewskim na Wawelu. Eksponaty pochodzące z XVI i pocz. XVII w. dopełniają wystawę "Wawel Zaginiony".

Dodano: Poniedziałek, 12 listopada 2012 14:45

Do końca listopada można zwiedzać Wawel za darmo

W ramach programu "Nowoczesny patriotyzm" istnieje możliwość gratisowego zwiedzania Wawelu przez cały listopad. Komnaty królewskie, Wawel zaginiony, Dama z gronostajem, Sztuka Wschodu i wiele innych ekspozycji, a ponadto 200 godzin lekcji muzealnych adresowanych głównie do najmłodszych i seniorów.

Dodano: Środa, 19 września 2012 11:41

Bezpłatny wstęp na Wawel przez cały listopad

Muzeum Zamek Królewski na Wawelu będzie można zwiedzać w listopadzie za darmo. Nie będzie to jednorazowa akcja. Listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2012 14:51

„Dama z gronostajem” na Wawelu

Arcydzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” znajdzie się w najbliższym czasie na Wawelu. Ze względu na obowiązek dopełnienia pewnych formalności, nie ustalono jeszcze dokładnej daty, od kiedy będzie można zobaczyć obraz. Przewiduje się, że po 10 maja.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2011 17:50

Para prezydencka złożyła kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką złożyli w poniedziałek kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl