Allestetis
Waksmund
Dodano: Piątek, 18 sierpnia 2023 11:00

Burze nad Podhalem. W Waksmundzie błyskawica uderzyła w dom (video)

Ponad 10 zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar zabudowań gospodarczych w Gronkowie, które najprawdopodobniej zapaliły się od pioruna. Nad całym Podhalem przechodziły silne burze.

Dodano: Piątek, 28 lipca 2023 17:55

Biegnie przez całą Polskę by pomóc chorej dziewczynce (video)

Kamilka Gil z Podhala potrzebuje najdroższego leku na świecie. Zbiórka trwa już od jakiegoś czasu przy okazji wielu imprez i wydarzeń. Udało się uzbierać już 5 milionów złotych!

Dodano: Sobota, 22 lipca 2023 08:17

Sportowiec z Waksmunda pobiegnie przez cały kraj w charytatywnym celu. #ZdeptajmySMA (zdjęcia i film)

Mateusz Cyrwus kolejny raz zaangażował się w akcję charytatywną. Tym razem dołączył do szerokiej pomocy dla Kamilki Gil. Dwuletnia dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Na kurację potrzebne jest 9 mln zł.

Dodano: Wtorek, 20 czerwca 2023 17:00

Brama w Gorce uroczyście otwarta (+zdjęcia)

- Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, później z tobą walczą, później wygrywasz - cytatem Gandhiego rozpoczął swoje wystąpienie Marcin Kolasa, prezes spółki „Brama w Gorce” w Waksmundzie kiło Nowego Targu.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2023 16:55

Byliśmy w Bramie w Gorce. Dojazd tam to wyzwanie.

Dojazd to największy mankament nowo otwartej atrakcji w Waksmundzie. Kiedy jedziemy na narty albo na termy na Podhalu, to z reguły za parkingi nie musimy płacić. Inaczej jest w tym przypadku. Czteroosobowa rodzina za pozostawienie samochodu na parkingu i dojechanie do atrakcji busem oraz powrót musi się liczyć z wydatkiem rzędu 100 złotych. Do tego dochodzą koszty biletów wstępu.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2023 14:30

Turyści ruszyli do Bramy w Gorce. Komunikacyjny chaos w Nowym Targu (video)

Tłumy turystów ruszyły odwiedzić Bramę w Gorce. Dziesiątki samochodów zablokowały ulice i drogi dojazdowe w okolicach Długiej Polany w Nowym Targu, skąd prowadzi alternatywna droga do atrakcji. Od rana mieszkańcy narzekają, że nie mogą wyjechać z posesji, a na droga jest sparaliżowana.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2023 07:55

"Brama w Gorce" otwarta

Niedziela była pierwszym dniem uruchomienia centrum przyrodniczo-edukacyjnego "Brama w Gorce". Pierwsi chętni zdecydowali się na spacer ścieżką w koronach drzew. Nie obyło się jednak bez awantury.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2023 09:00

Brama w Gorce - otwarcie już 30 kwietnia

1300 metrów ścieżki edukacyjnej na trzech poziomach i dwie wieże widokowe. Brama w Gorce w Waksmundzie, najnowsza turystyczna atrakcja południowej Polski, otwiera się na majówkę.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2023 11:39

Rozprawa ws. 10 mln zł dla syna "Ognia" odroczona

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu ponownie odroczył, tym razem do kwietnia, rozprawę w sprawie 10 milionów złotych zadośćuczynienia dla syna Józefa Kurasia "Ognia", partyzanta z Waksmunda.

Dodano: Piątek, 13 stycznia 2023 09:06

Wraca sprawa 10 milionów złotych odszkodowania dla syna Józefa Kurasia "Ognia"

17 stycznia po raz drugi rozpocznie się proces karno-cywilny w sprawie przyznania odszkodowania i zadośćuczynienia rodzinie za śmierć partyzanta z Waksmundu Józefa Kurasia ps. "Ogień".

Dodano: Poniedziałek, 31 października 2022 09:00

Brama w Gorce robi wrażenie (zdjęcia)

Wiele wskazuje na to, że Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne w Gorcach wkrótce będzie gotowe. Znajdą się w nim trzy poziomy: ponad gruntem, w koronach drzew oraz pod ziemią.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2022 06:21

Kolumna samochodów jechała górskiem szlakiem na Turbacz

Członkowie grupy "Otwórz oczy, patrz" współpracujący z portalem podhale24.pl byli świadkami, jak kolumna kilkunastu większych i mniejszych samochodów terenowych jechała zielonym szlakiem PTTK przez Sralówki w stronę Turbacza w Gorcach. Urząd Gminy Nowym Targu zamierza zareagować.

Dodano: Piątek, 4 marca 2022 09:39

KOD pod pomnikiem Józefa Kurasia: "Zamordował 64 bezbronne osoby. Czy zasługuje na miano bohatera?"

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji z Podhala zorganizowali manifestację przy pomniku Józefa Kurasia „Ognia” w Zakopanem. Wbili tabliczki z nazwiskami 64 osób, które miały zginąć z rąk oddziałów „Ognia”.

Dodano: Środa, 2 marca 2022 09:37

Uczcili pamięć Józefa Kurasia "Ognia" i Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

Hymn Polski, apel poległych i wiązanki kwiatów oraz przemówienie starosty tatrzańskiego przypominające czasy, w których przyszło żyć żołnierzom niezłomnym, towarzyszyły uroczystościom 1 marca w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 6 lutego 2022 11:05

Pożar w górach (zdjęcia, video)

Wczoraj późnym wieczorem na jednej z polan w Gorcach w ogniu stanął domek letniskowy - popularna na Podhalu "bacówka".

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2019 10:08

Dziecko pod kołami (film)

Wczoraj po południu w Waksmundzie (pow. nowotarski) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 10-letnie dziecko zostało potrącone przez samochód.

Dodano: Poniedziałek, 11 lutego 2019 13:13

Rodzina "Ognia" nie dostanie miliona złotych odszkodowania (zdjecia i video)

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu ogłosił dziś wyrok w sprawie zadośćuczynienia od Państwa za represje, których Józef Kuraś „Ogień” i jego rodzina doświadczyli w okresie powojennym od aparatu państwowego.

Dodano: Niedziela, 21 października 2018 11:00

Nowa atrakcja turystyczna w Gorcach

Inwestycja powstanie w Waksmundzie na granicy w Nowym Targiem, w okolicy początku zielonego szlaku na Turbacz, niedaleko stacji narciarskiej Długa Polana.

Dodano: Niedziela, 2 września 2018 14:31

W Gorcach trwają zawody - Turbacz uphill & downhill (zdjęcia)

Przy pięknej pogodzie w Gorcach ścigają się dziś kolarze. Zawody są nietypowe, bo łączą ze sobą podjazd i zjazd.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 10:53

Biegacze na start! Puchar Leśników już w sobotę!

Przyzwyczailiśmy się już, że trasy zjazdowe są w większości sztucznie naśnieżane i przez to mniej podatne na kaprysy pogody. Trasy biegowe do niedawna wyłącznie naturalne także zaczynają korzystać z dobrodziejstw sztucznego naśnieżania.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 13:08

MON oficjalnie potwierdził stopień oficerski majora Józefa Kurasia "Ognia"

W Waksmundzie odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą ostatniej walki i śmierci majora Józefa Kurasia „Ognia”. Wzięły w nich udział m. in. rodziny partyzantów i środowiska kombatanckie. List do uczestników uroczystości skierował prezydent Andrzej Duda i MON Antoni Macierewicz.

Dodano: Środa, 21 września 2016 13:41

Powstanie obwodnica Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna

NOWY TARG.W obecności przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Gminy Nowy Targ, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Przedsiębiorstwa Energopol - podpisano dziś umowę na budowę 7 km obwodnicy Waksmundu, Ostrowska i Łopusznej.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 13:31

Przygotowania do budowy obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna

Ponad 24 miliony złotych będzie kosztowała budowa obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał wykonawce tej inwestycji. Drogę z Nowego Targu do Harklowej, omijającą powyższe trzy wsie, wybuduje przedsiębiorstwo Energopol z Krakowa. Termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 r.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 21:59

Puchar Wójta dla Huraganu Waksmund (zdjęcia)

W Waksmundzie rozegrane zostały finałowe mecze piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Gospodarze okazali się niegościnni. Puchar przejął Huragan. Drugie miejsce zajęła drużyna Bór Dębno, trzecie - Grel Trute, czwarte - Spisz Krempachy.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 14:34

Zaginął 38-letni mieszkaniec Waksmundu

Mariusz Nowiński, zamieszkały w Waksmundzkie, ostatni raz widziany był 16 lipca w Nowym Targu, gdy szedł ulicą Waksmundzką w kierunku miejsca zamieszkania. Od tego momentu ślad po nim zaginął.

Dodano: Piątek, 23 października 2015 19:10

Bogusław Waksmundzki: Polaków czeka podjęcie ważnej decyzji (artykuł sponsorowany)

Już niedługo Polaków czeka podjęcie ważnej decyzji. W najbliższą niedzielę wybory do sejmu i senatu. A parlament to organ władzy, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące polityki wewnętrznej i zagranicznej naszego kraju.

Dodano: Piątek, 16 października 2015 11:19

Spotkanie podhalańskich kandydatów do Sejmu

Głównie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz mniejszych ugrupowań stawili się na spotkaniu kandydatów do Sejmu, jaka odbyła się wczoraj w karczmie U Słodkiego w Zakopanem. Jako że jej organizatorami były Forum Obrony Podhala i kampania "Nie rzucim ziemi", a dyskusję zdominowały tematy dotyczące wywłaszczeń ziemi.

Dodano: Sobota, 3 października 2015 09:19

Trzech kandydatów do Senatu w okręgu 36

Okręg 36 obejmuje obszar powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego

Dodano: Czwartek, 24 września 2015 10:17

Waksmundzki zarejestrowany

Bogusław Waksmundzki, pochodzący z Grywałdu w gminie Krościenko urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, został zarejestrowany jako kandydat do Senatu z okręgu nr 36 w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Dodano: Niedziela, 5 lipca 2015 13:10

Pożar lasu w Waksmundzie (zdjęcia)

NOWY TARG. Strażacy zostali wezwani do pożaru lasu w Waksmundzie. Ogień pojawił się na obszarze ok. 6 arów.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:24

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Euroregionu "Tatry"

W walce o to stanowisko wójt Jabłonki Antoni Karlak zmierzył się z dotychczasowym przewodniczącym ET Bogusławem Waksmundzkim i wygrał. Kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością orawski samorządowiec dostał 36 głosów, podczas gdy jego konkurent związany z Platformą Obywatelską - 22.

Dodano: Środa, 25 lutego 2015 00:18

68 Rocznica Ostatniej Walki i Śmierci mjr Józefa Kurasia „Ognia” i jego podkomendnych

W Waksmundzie tradycyjnie obchodzono Rocznicę Ostatniej Walki i Śmierci mjr. Józefa Kurasia „Orła” „Ognia”. W tym roku to 68. rocznica oraz setna urodzin „Ognia”(ur. 23 X 1915r.).

Dodano: Niedziela, 7 grudnia 2014 18:18

Jubileusz podhalańskich hodowców gołębi pocztowych (zdjęcia)

WAKSMUND. Przez trzy dni świętowano 25- lecie oddziału Waksmund Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Obchody były okazją do spotkania z hodowcami z innych regionów, ale i zorganizowania okręgowej wystawy.

Dodano: Środa, 15 października 2014 18:48

Otwarcie klasy sportowej w Waksmundzie z udziałem gwiazd piłki i tenisa (zdjęcia)

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie odbyło się uroczyste otwarcie klasy sportowej o profilu piłka nożna i tenis stołowy. Gośćmi uroczystości byli m.in. trener Wisły Kraków Franciszek Smuda, piłkarz "Białej Gwiady" Semir Stilic oraz utytułowani polscy tenisiści stołowi Jarosław Tomicki i Marta Smętek.

Dodano: Środa, 17 września 2014 21:37

Czy Euroregion Tatry ma sens? Rozmowa z Bogusławem Waksmundzkim przewodniczącym Rady Euroregionu Tatry

"Za 20 lat Nowy Targ będzie stolicą dla Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY" - mówi przewodniczący Rady Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki. Przypomnijmy, w tym roku Euroregion Tatry świętuje jubileusz 20-lecia.

Dodano: Środa, 17 września 2014 09:58

Duży pożar w podhalańskiej wsi (zdjęcia)

Pożar jaki wybuchł w nocy Waksmundzie koło Nowego Targu ogarnął zabudowania zabudowania gospodarcze stojące w zabudowie szeregowej.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 17:51

Szlak rowerowy dookoła Tatr. 13 samorządów podpisało stosowną umowę (zdjęcia)

NOWY TARG. - Dziesięć lat temu narodziła się idea. Dziś ona się materializuje - mówił Antoni Nowak podczas podpisania Umowy Partnerskiej dotyczącej realizacji projektu "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Projekt podpisali przedstawiciele 13 samorządów z Polski i Słowacji.

Dodano: Sobota, 22 lutego 2014 14:15

67. Rocznica ostatniej walki i śmierci majora Józefa Kurasia "Ognia"

Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Ogniowcy" z Waksmundu organizują uroczystości związane z 67. rocznicą ostatniej walki i śmierci majora Józefa Kurasia "Ognia", dowódcy Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" - Żołnierzy Wyklętych Podhala 1947-2014.

Dodano: Środa, 10 lipca 2013 19:35

Pamiętamy! Obchody 70-tej rocznicy pacyfikacji Waksmunda (zdjęcia)

"W minioną niedzielę społeczność waksmundzka uczciła pamięć poległych i pomordowanych przez Niemców - partyzantów i ich rodzin, którzy zginęli 29.06.1943 oraz w czasie pacyfikacjach 4.07.1943 i 28.09.1943r. w Waksmundzie, a także w innych miejscach kaźni" - informują organizatorzy.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2013 16:19

Województwo małopolskie, powiat nowotarski i gmina Nowy Targ opracują koncepcję budowy obwodnicy Waksmund – Ostrowsko – Łopuszna

Województwo małopolskie, powiat nowotarski oraz gmina Nowy Targ wspólnie opracują dokumentację studyjno-koncepcyjną dotyczącą zadania inwestycyjnego „ Budowa obwodnicy DW 969 Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna”. Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął już uchwałę w tej sprawie.

Dodano: Czwartek, 4 kwietnia 2013 20:15

Bogusław Waksmundzki ponownie przewodzić będzie Radzie Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry"

JABŁONKA. W Orawskim Centrum Kultury obradował dziś XIX Kongres Związku Euroregion "Tatry". Na kolejną, dwuletnią kadencję - przewodniczącym Rady Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry" został Bogusław Waksmundzki. Nowy Targ, będący stolicą Euroregionu - stracił swojego przedstawiciela w Radzie.

Dodano: Środa, 27 lutego 2013 19:18

66. rocznica ostatniej walki i śmierci mjr. Józefa Kurasia "Ognia" (zdjęcia)

W Waksmundzie odbyły się uroczystości związane z 66. rocznicą śmierci mjr. Józefa Kurasia „Orła”, „Ognia”, dowódcy partyzantki antykomunistycznej na Podhalu, przewodzącemu Zgrupowaniu „Błyskawica”. Relację z uroczystości otrzymaliśmy dzięki uprzejmości portalu www.pomniksmolensk.pl.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2012 06:31

Obchody 65. rocznicy ostatniej walki i śmierci mjr. Józefa Kurasia "Ognia" (zdjęcia)

W Waksmundzie koło Nowego Targu odbyły się doroczne uroczystości ku czci i pamięci gorczańskiego partyzanta Józefa Kurasia "Ognia". W tym roku przypada 65 rocznica ostatniej walki i śmierci "Ognia" i jego żołnierzy.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2011 13:32

Sylwia Basta wygrywa ogólnopolski konkurs piosenki

Sylwia Basta z Waksmunda, występująca pod pseudonimem Silvana, zajęła wraz z Agatą Struzik ze Starej Miłosne - I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, który odbył się wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl