Wadowice
Dodano: Poniedziałek, 4 września 2023 11:00

Pierwszy kurs nowej linii autobusowej

Zgodnie z rozkładem jazdy wystartował pierwszy kurs nowo otwartej linii na trasie Andrychów – Inwałd – Wadowice. Wśród pierwszych pasażerów, którzy dosiedli na dworcu autobusowym w Andrychowie, byli wojewoda małopolski Łukasz Kmita, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz zastępca burmistrza Andrychowa Wojciech Polak.

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2023 06:46

Wypadek w Krzywaczce

Po 6 rano w Krzywaczce na drodze nr 52 Głogoczów - Wadowice doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

Dodano: Środa, 26 lipca 2023 20:00

Śladami Jana Pawła II i postój u Maksymiliania Marii Kolbego

Kolejne dwa dni XV Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej Zakopane – Hel – Wilno były intensywne i wymagające. W poniedziałek rano, 24 lipca, grupa 80 kolarzy wyruszyła spod Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej mając do pokonania około 170 km. I kilka ważnych przystanków po drodze.

Dodano: Sobota, 8 lipca 2023 11:40

Liderzy z Ustronia – Szejowie prowadzą w Valvoline Rajdzie Małopolski

Jarosław i Marcin Szejowie (Hyundai i20 R5) przewodzą klasyfikacji generalnej Valvoline Rajdu Małopolski po I etapie zawodów. Załoga z Ustronia wygrała dwa, z pięciu rozegranych dziś oesów i przed sobotnim, finałowym etapem rywalizacji ma 18,5 s przewagi nad zajmującymi drugie miejsce Grzegorzem Grzybem i Adamem Biniędą (Skoda Fabia Rally2 evo).

Dodano: Czwartek, 6 lipca 2023 13:10

Startuje Valvoline Rajd Małopolski - będą utrudnienia!

W związku z rozgrywaniem Valvoline Rajdu Małopolski zostanie całkowicie zamknięty ruch drogowy na niektórych ulicach i drogach. Planowane jest umożliwienie przejazdu między poszczególnymi etapami rajdu, ale sytuacja będzie zmieniała się dynamicznie.

Dodano: Piątek, 30 czerwca 2023 08:00

„Cmentarz Narodów” w Wadowicach (zdjęcia)

Ofiary wielkiej epidemii tyfusu i cholery, żołnierze walczący w armii austriackiej na terenie Galicji, żołnierze Wojska Polskiego, zmarli w obozie internowania w Wadowicach, żołnierze ekshumowani oraz polegli na terenie gmin Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Budzów w styczniu 1945 roku.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2023 23:02

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Wadowicach

Historia lecznictwa w Wadowicach sięga XVII stulecia, natomiast pierwszy szpital powstał niespełna dwa wieki później. Na przestrzeni setek lat zaszło wiele zmian, ale obecny Szpital Powiatowy im. św. Jana Pawła II w Wadowicach nie zwalnia tempa i jest stale modernizowany. Wszystko to z myślą o pacjentach.

Dodano: Środa, 10 maja 2023 16:00

"Tu Jest Przyszłość"

Dziś odbyła się w Krakowie konferencja prasowa Zarządu Regionu Małopolskiego Platformy Obywatelskiej promująca akcję Tu Jest Przyszłość, która w Małopolsce odbędzie się 15 i 16 maja.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 14:53

Niech znów połączy nas Jan Paweł II

Podczas dzisiejszej wizyty w Wadowicach wojewoda małopolski Łukasz Kmita poprosił parlamentarzystów i samorządowców o wspólne złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 11:00

Strzały w trakcie policyjnego pościgu

Policjanci ruchu drogowego grupy Speed, na drodze krajowej nr 44 w Jaśkowicach, zauważyli jadący z przeciwnego kierunku samochód marki Audi RS3, który nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej, a którego kierowca na widok przejeżdżającego obok radiowozu znacznie przyspieszył.

Dodano: Sobota, 17 grudnia 2022 23:04

Choinka z Podhala stanęła w Domu Jana Pawła II w Wadowicach

Po raz ósmy w salonie mieszkania rodziny Wojtyłów stanęła choinka z Podhala. Świąteczne drzewko, podobnie jak w latach poprzednich, przywieźli górale z Zakopanego, co jest symboliczną kontynuacją tradycji dostarczania choinki Papieżowi przez mieszkańców tego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2022 17:00

Inwestycje dla bezpieczeństwa

Nowe drogi rowerowe w Krakowie, przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce w gminie Wadowice i dostosowanie Szpitala w Proszowicach do zgodności z przepisami przeciwpożarowymi. To inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom finansowym z budżetu państwa.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2022 23:01

Święto szermierki w Wadowicach

Już w najbliższy weekend, czyli 1 i 2 października, setki szermierzy staną do walki o puchar miasta Wadowice. To już VI edycja turnieju, który z roku na rok zyskuje na popularności wśród zawodników z Polski, Słowacji, Ukrainy czy Węgier.

Dodano: Wtorek, 20 września 2022 09:00

Patrole na Jeziorze Mucharskim

Policjanci z powiatu wadowickiego wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 19:14

Zdecydował ostatni oes – Mrozek przed Pogorzelskim i Gluzą w Valvoline Rajdzie Małopolski

Łukasz Mrozek i Marek Wolski (Renault Clio) rzutem na taśmę wygrali drugą edycję Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody zakończone dziś w Makowie Podhalańskim stanowiły drugą rundę mistrzostw Śląska i mistrzostw Południa.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 13:46

Valvoline Rajd Małopolski: przerwany pojedynek Hawro i Stańdo

Do czwartego oesu tempo rywalizacji w Valvoline Rajdzie Małopolski 2022 nadawały dwie załogi – Maciej Hawro/Wojciech Kolaczek (Honda Civic) oraz Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek (Renault Clio). Te dwa duety zmieniały się na prowadzeniu, aż na piątym oesie wyciek oleju zatrzymał Stańdo i Gurdziołka.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 07:32

Valvoline Rajd Małopolski: Hawro i Kolaczek na czele po I dniu (zdjęcia)

Urzędujący mistrzowie Śląska – Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (Honda Civic) prowadzą po pierwszym etapie Valvoline Rajdu Małopolski, drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl).

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2022 09:49

Blisko 100 załóg w Valvoline Rajdzie Małopolski

To będzie wyjątkowe wydarzenie rozgrywane na terenach powiatu suskiego oraz powiatu wadowickiego. Już w najbliższy piątek rusza druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który kandyduje do przyszłorocznych mistrzostw Polski, a rozgrywany jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Dodano: Środa, 9 marca 2022 08:45

Pościg zakończony aresztem

Policjanci ruszyli w pościg za 24-letnim kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów do popełnionych przestępstw, odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił w trakcie ucieczki. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Dodano: Poniedziałek, 21 lutego 2022 09:44

Jakie cechy powinien kształtować sport i jaką dyscyplinę wybrać?

W styczniu bieżącego roku Klub Szermierzy Szpada Wadowice zapytał ponad 100 rodziców dzieci uprawiających różne dyscypliny sportowe, jakie cechy charakteru powinien rozwijać sport.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2022 11:45

Śmierć na torach

Wczoraj wieczorem wyjeżdżający ze stacji przy ul. Kochanowskiego w Wadowicach pociąg relacji Bielsko Biała - Kraków śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2022 11:05

Zderzenie w Choczni

Po godzinie 10 w Choczni na trasie Wadowice - Bielsko Biała doszło do zderzenie dwóch samochodów. Dwie osoby zostały ranne, na miejscu wypadku ruchem kieruje straż pożarna.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 10:00

Mandaty na 3700 zł i 20 punktów

Policjanci z grupy SPEED za wadowickiej komendy zatrzymali kierującego Land Roverem, który pędził z prędkością 138 km/h, wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany wysokimi mandatami i otrzymał 20 punktów karnych.

Dodano: Niedziela, 12 września 2021 09:25

Ekstremalna Małopolska Tour w Wadowicach

Sound of Gravity czyli spektakularne, pełne adrenaliny, pirotechniki, muzyki i wysokich lotów widowisko już dziś odbędzie się w Wadowicach! Wszystko to z okazji wielkiego święta rowerzystów – Małopolska Tour

Dodano: Sobota, 1 maja 2021 13:00

Prawie 60 milionów złotych dla powiatu wadowickiego

Podczas uroczystości, która odbyła się w Dworze w Stryszowie – Oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu, wojewoda przekazał samorządom z ziemi wadowickiej symboliczne czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W uroczystości uczestniczyli również posłowie Filip Kaczyński oraz Krzysztof Kozik.

Dodano: Czwartek, 19 listopada 2020 09:13

Zakończyła się budowa ronda w Wadowicach

Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 oraz ul. Wenecja i ul. Wałowej w Wadowicach została zakończona. Przebudowano drogę na odcinku 400 m, powstał chodnik i ścieżka rowerowa.

Dodano: Piątek, 7 sierpnia 2020 21:47

Richard Carapaz zdobywa Bielsko-Białą i żółtą koszulkę lidera

Richard Carapaz (Team Ineos) wygrał trzeci etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z Wadowic do Bielska-Białej. Ekwadorski kolarz wyprzedził na finiszu Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Rudy’ego Molarda (Groupama FDJ) i został nowym liderem wyścigu.

Dodano: Sobota, 4 lipca 2020 12:00

Kolej na nowy przystanek w Wadowicach i lepszą podróż do Kalwarii Zebrzydowskiej

Sprawniejsze i dostępniejsze podróże pociągiem z Krakowa do Bielska - Białej oraz dodatkowy przystanek w Wadowicach i nowe perony w Barwałdzie Średnim, Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie, Andrychowie będą efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dodano: Niedziela, 19 maja 2019 07:41

99. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II

W kościele Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Wadowicach odprawiona została msza św. z okazji 99. rocznicy urodzin Jana Pawła II. W Eucharystii wzięła udział m.in. młodzież ze szkół i placówek, które noszą imię Świętego Papieża.

Dodano: Niedziela, 28 kwietnia 2019 19:52

Uczniowie z Łapsz na wycieczce po miejscach pamięci (zdjęcia)

Ósmoklasiści i uczniowie klas gimnazjalnych szkoły w Łapszach Niżnych w wiosenny dzień - 25 kwietnia, odwiedzili Wadowice i zobaczyli muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.

Dodano: Sobota, 27 kwietnia 2019 23:59

Dzień Tańca 2019

W Wadowicach w WCKu 27 Kwietnia będzie organizowany Dzień Tańca 2019. Zapraszają wszystkich tancerzy i instruktorów do udziału w 4 Ogólnopolskim Konkursie "Art Clip Dance" oraz Przeglądzie Zespołów i Duetów Powiatu Wadowickiego w ramach "Dnia Tańca 2019”.

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2019 16:15

Klub Malucha

"Chcesz aby twoje dziecko wzięło udział w ciekawych i rozwijających zajęciach?" Takim hasłem reklamuje się Klub Malucha dla dzieci w wieku 3 - 6 lat na których można zapisać swoje dziecko na zajęcia naukowe organizowane poprzez zabawe. Zapisy na zajęcia ruszają od godz. 9:00, 1 kwietnia 2019.

Dodano: Piątek, 12 kwietnia 2019 16:00

KinoSenior

W Wadowicach 12 kwietnia 2019 o godzinie godzinie 16:00 będą wyświetlane filmy pod tytułem „Do zakochania jeden krok” + lekcja "Otwartość na zmiany".

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 17:30

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk"

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk" jest to spotkanie informujące dzieci o meksyku oraz warsztaty zapoznaje je z tym miejscem i tamtejszą kulturą.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2019 19:00

Robert & Żaneta Lubera NIE-BO

Żaneta Lubera to półfinalistka programu The Voice of Poland, autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami, operując wieloma gatunkami muzycznymi. Występowała m.in. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2019 19:16

Rodzinny Ślizg i Mistrzostwa Wadowic

Już po raz szósty w dniu 17 lutego 2019 r. Lider Sport wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na otwarte zawody narciarskie dla rodzin. Narciarze walczyć będą też o mistrzostwo Wadowic w slalomie gigancie.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 12:00

Lidl w Wadowicach będzie odbudowany

Po ubiegłotygodniowym pożarze który doszczętnie pochłonął wadowicki sklep sieci Lidl straż i policja zna już przyczynę pożaru. Jak się twierdzi biegły na którego powołuje się portal wadowiceonline.pl - ogień spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej.

Dodano: Poniedziałek, 14 stycznia 2019 14:22

W Wadowicach płonie supermarket

Tuż po południu w Supermarkecie sieci Lidl w Wadowicach pracownicy zauważyli dym. Sprawnie ewakuowano klientów i obsługę oraz wezwano pomoc.

Dodano: Poniedziałek, 3 grudnia 2018 08:21

Wadowice "puszczają" budowę drogi beskidzkiej

Jak podaje serwis prasowy Wadowic, nowy burmistrz miasta wycofał skargę gminy do sądu administracyjnego dotyczącą budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Po 10 latach Wadowice są na "tak" dla inwestycji rządowej.

Dodano: Sobota, 4 sierpnia 2018 22:11

Pascal Ackermann wygrał w Krakowie pierwszy etap 75 Tour de Pologne (zdjęcia)

Niemiec Pascal Ackermann z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał pierwszy etap 75. Tour de Pologne, ze startem i metą w Krakowie, długości 134 km. Po finiszu z peletonu wyprzedził Kolumbijczyka Alvaro Jose Hodega (Quick-Step).

Dodano: Wtorek, 8 maja 2018 21:30

Rodzina księcia kard. Sapiehy z wizytą w Wadowicach

Taka wizyta nie zdarza się codziennie. W ostatni poniedziałek Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, jednostkę Województwa Małopolskiego, odwiedzili wyjątkowi goście – książęta Stefan i Aleksander Sapiehowie, najstarsi żyjący krewni księcia metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 06:10

Szukają pacjentów bo nie ma numerów

Służby ratownicze z Wadowic tracą bezcenne sekundy i minuty szukając adresów, pod które zostali wezwanie, by ratować ludzkie zdrowie, a czasami życie. Władze miasta zaapelowały do właścicieli domów i zamontowanie stosownych numerów nieruchomości.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 10:00

O smogu dyskutowano w Wadowicach

Powietrze, którym oddychają mieszkańcy Wadowic jest trujące. Wyniki badań stacji pomiarowej zlokalizowanej na placu Jana Pawła II, w samym centrum miasta nie pozostawiają najmniejszych złudzeń.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 21:36

Władze Wadowic podsumowały rok 2017 i zdradziły plany na 2018

W wadowickim magistracie odbyła się dziś konferencja, na której podsumowano działania inwestycyjne oraz przedstawiono plany na najbliższy rok.

Dodano: Czwartek, 1 lutego 2018 16:30

Rodzinny ślizg z Wadowic do Spytkowic

W miniony weekend na stoku Kompleksu Beskid w Spytkowicach odbyły się V Otwarte Zawody Rodzinne o Mistrzostwo Wadowic w Narciarstwie Alpejskim „Rodzinny Ślizg”

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 21:26

Będzie się działo w ten weekend na małopolskich stokach

Zima w pełni a zaczynający się weekend niesie ze sobą tak wiele propozycji, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 13:29

Nie "dogadali się" z Policjantami

19 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód marki Renault, który posiadał niesprawne oświetlenie. Kierowca, 56-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego zaproponował funkcjonariuszom "dogadanie się" i wsadził do dowodu rejestracyjnego 200 zł.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 16:20

Wadowice porządkują gospodarkę wodno-ściekową

Blisko 23 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, przebudowę oczyszczalni ścieków w Wadowicach i zakup specjalistycznego samochodu. Projekt, który będzie realizowany do końca stycznia 2021 r., jest wart prawie 44 mln zł.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 19:00

Sylwester w Wadowicach

Już o 19.oo odbędzie się coroczny pokaz fajerwerków na Placu Jana Pawła II. Poprzedzony on będzie programem artystycznym.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 10:25

Górale przywieźli choinkę do Wadowic

Po raz trzeci do Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dotarła choinka z tatrzańskich lasów podarowana przez Wspólnotę Leśną w Witowie.

Dodano: Wtorek, 21 listopada 2017 14:50

Jadłodzielnia pozwoli zatrzymać marnowanie żywności

„Nie marnuj… dziel się i częstuj!” – tak władze Wadowic zachęcają mieszkańców do tego, by oddawali jedzenie tam, gdzie się ono nie zmarnuje. W mieście powstała Jadłodzielnia.

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2017 11:03

Jazzowa uczta w Wadowicach

Już po raz szósty w najbliższy weekend w Wadowicach odbędzie się Młyn Jazz Festival - największa impreza poświęcona muzyce improwizowanej w Polsce południowej.

Dodano: Piątek, 16 czerwca 2017 12:00

Cyrk Korona gości w Małopolsce

Największy cyrk w Polsce świętuje w tym roku swój jubileusz - 25-lecia i właśnie rozpoczął małopolską część tournee.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 10:10

Porażka po wyrównanym meczu (zdjęcia)

Młodzicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali zespół PUKS Karol Wadowice. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po długim podaniu Maciej Habernego niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Artur Krużel i Wiślacy prowadzili 1-0.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 15:48

Zjedzą na polu w Wadowicach

To już przedostatnia okazja, aby przekonać się, że z lokalnych produktów można wyczarować prawdziwe kulinarne cuda. W najbliższą niedzielę, 2 października taką szansę będą mieć mieszkańcy i goście Wadowic. Właśnie to miasto stanie się bowiem na jeden dzień kulinarną stolicą regionu, goszcząc Małopolski Festiwal Smaku – „Zjedz na polu”. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 na wadowickim rynku.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 13:59

Miasto Wadowice otrzymało tytuł Nowego Lidera w profilaktyce grypy

WARSZAWA. W Sejmie odbyła się VIII Doroczna Debata Flu Forum, podczas której spotkali się przedstawiciele instytucji zdrowia publicznego, autorytety medyczne, pracownicy ochrony zdrowia, władze samorządowe, pracodawcy oraz media. Podczas wydarzenia eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili 22 samorządy, które realizują programy zdrowotne z zakresu profilaktyki grypy. W tym roku w uznaniu za działania na rzecz profilaktyki grypy Miastu Wadowice przyznano tytuł Nowego Lidera.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 09:24

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach odwiedziło ponad 37 tys. pielgrzymów

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach był dla pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży obowiązkowym miejscem do odwiedzenia. Tylko w drugiej połowie lipca przybyło tam ponad 37 tys. osób ze wszystkich kontynentów.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:03

Oświadczyny w muzeum Jana Pawła II

„Czy wyjdziesz za mnie?” – takie pytanie zadał w czwartek Vinicius, pielgrzym z Brazylii, swojej ukochanej Thaisie. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że oświadczyny odbyły się w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Jak zdradzili narzeczeni – miasto rodzinne Karola Wojtyły jest dla nich szczególnym miejscem, bo swoją miłość zawdzięczają właśnie papieżowi Polakowi.

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 12:36

Spektakl "Brat naszego Boga" (zdjęcia)

W Sali Teatralnej Muzeum w Wadowicach odbył się spektakl teatralno - filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga".

Dodano: Czwartek, 18 czerwca 2015 10:56

Pożar w wadowickim Domu Opieki. Jedna osoba nie żyje sto - ewakuowano

Jedna osoba zginęła, kilkanaście trafiło do szpitali po pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach. "Cztery z poszkodowanych osób to personel. Ogień został ugaszony, ale pensjonariusze wciąż nie mogą wrócić do swoich pokoi" - informuje RMF FM.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 12:03

Wadowice zaprosiły papieża Franciszka

Władze Wadowic przekazały kard. Stanisławowi Dziwiszowi zaproszenie dla papieża Franciszka do odwiedzenia papieskiego miasta podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby do tego doszło, papież Franciszek byłby trzecim następcą św. Piotra, który pojawił się rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

Dodano: Środa, 7 stycznia 2015 14:42

WADOWICE. Znaleziono sarnę uwięzioną między paletami

Dzisiaj na terenie jednej z firm w Wadowicach, między paletami odnaleziono sarnę. Najprawdopodobniej przebywała tam od kilku dni. Strażnicy miejscy pojechali na miejsce z weterynarzem i myśliwym.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 14:16

Forum Dla Kultury. Małopolska - spotkania w Gorlicach i Wieliczce

Dziś w Gorlicach, a jutro w Wadowicach odbędzie się Forum Dla Kultury. Małopolska, którego głównym tematem będzie kultura lokalna w globalnym świecie. Oba wydarzenia są świetną okazją do spotkania ludzi, dla których kultura ma znacznie – do wymiany doświadczeń, ścierania się poglądów i ciekawych debat. Udział w forum zapowiedzieli eksperci, praktycy oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 13:49

10 mln zł dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach

Dokończenie robót budowlanych, zagospodarowanie terenu wokół szpitala oraz zakup sprzętu medycznego – na te cele przeznaczonych zostanie 10 mln zł, które otrzyma Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach w ramach dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 12:02

Jak zmienił się powiat wadowicki?

W Wadowicach odbyło się drugie z cyklu spotkań podsumowujących IV kadencję Zarządu Województwa Małopolskiego. Uczestnicy spotkania: samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i mieszkańcy z powiatu wadowickiego omówili najważniejsze zmiany jakie zaszły w powiecie przez minione cztery lata.

Dodano: Środa, 3 września 2014 19:37

„Zdrowe Wadowice” z kampanią „Ciśnienie na życie”

Przedstawiciele kampanii „Ciśnienie na życie” po raz kolejny zadbają o zdrowie Wadowiczan, tym razem 7 września podczas akcji „Zdrowe Wadowice”. Na terenie Parku Miejskiego pojawi się specjalnie przystosowany bus kampanii, w którym wykwalifikowany personel medyczny dokona pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz zbada wiek serca każdej zainteresowanej osoby.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 12:15

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita do Wadowic

We wtorek i środę 22 i 23 lipca, na Placu Solidarności w Wadowicach, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekała fachowa ekipa pielęgniarek, która wykona pomiary i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Wadowice to już dziesiąte z 44 miast na trasie przejazdu Busa.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 11:15

Głaz z kamieniołomu zniszczył budynek i kilka samochodów

W kamieniołomie w Barwałdzie niedaleko Wadowic podczas przeprowadzanych wystrzałów - jeden z głazów poleciał za daleko. Wielki kamień runął na budynek i zniszczył cztery samochody.

Dodano: Wtorek, 8 kwietnia 2014 22:12

Otwarcie nowego muzeum w Wadowicach - Dom Rodzinny Ojca Świętego (zdjęcia)

WADOWICE. W środę otwarte zostanie muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00. mszą św. odprawioną w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 20:40

Pociąg Papieski wyruszy w trasę Kraków-Wadowice

W środę w Wadowicach zostanie uroczyście otwarte muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II" Specjalnie na tę okoliczność Małopolskie Przewozy Regionalne przygotowały dla swoich pasażerów niezwykłą niespodziankę. Specjalnie dla nich zostanie w tym dniu uruchomiony Pociąg Papieski relacji Kraków Gł.- Wadowice.

Dodano: Niedziela, 23 marca 2014 13:29

W wadowickim muzeum papieskim można zobaczyć broń, z której strzelano do Jana Pawła II

W sobotę w krakowskiej Kurii kardynał Stanisław Dziwisz zaprezentował pistolet Browning HP (High Power), z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II. Broń została wypożyczona z rzymskiego muzeum kryminalistyki na trzy miesiące i będzie ją można zobaczyć w papieskim muzeum w Wadowicach.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 20:56

Remont DK 28 Wadowice-Radocza

Przez 5 miesięcy będą trwały prace remontowe na drodze krajowej nr 28 pomiędzy Wadowicami i Radoczą. Wyremontowana zostanie nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe wraz z przylegającymi do nich peronami przystankowymi.

Dodano: Wtorek, 10 maja 2011 16:36

Papieskie Wadowice - galeria zdjęć

WADOWICE. Na zdjęciach Michała Bachulskiego widzimy m. in. zegar słoneczny na który patrzył z okna swojego domu Karol Wojtyła. Fotograf odwiedził także wadowickie muzeum, w którym wykonano rekonstrukcję domu Jana Pawła II (dom rodzinny Wojdyłów jest w trakcie remontu, który ma zakończyć się z w przyszłym roku).

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl