Kuter
Taniec
Dodano: Sobota, 4 września 2021 09:24

Charytatywny maraton zumby

Już w najbliższą niedzielę, 5 września, na dachu Galerii Bronowice odbędzie się niecodzienne wydarzenie – charytatywny maraton zumby „Rubiton”. Cały dochód z akcji „Tańczymy, by pomóc” zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z oddziałów onkologicznych. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2021 09:06

Wytańczyła złoto i poleci na Florydę

Roksana Majda, uczennica klasy I LO (liceum o profilu medyczno-ratowniczym) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal 4 MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS - Kielce 2021.

Dodano: Wtorek, 14 maja 2019 19:54

Egurrola Challenge - już 25 maja w Krakowie

Egurrola Challenge to jedyna taka impreza taneczna dla dzieci i młodzieży, gdzie pasja, radość i koleżeńska rywalizacja młodych tancerzy tworzą niezwykłe rozrywkowe widowisko.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2019 16:00

Sekcja Tańca Nowoczesnego

Bieckie Centrum Kultury informuj, że zajęcia sekcji tańca nowoczesnego w dniu 6 kwietnia 2019 (sobota) odbędzie się w budynku Wantuchówki (ul. Kazimierza wielkiego 31) w pięciu terminach.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2019 00:10

Plany Baletu Cracovia Danza na rok 2019

Cykl spektakli baletowych „Cracovia Danza dla tańca”, Noc Tańca, Kongres Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego, cykl happeningów poświęconych popularyzacji Stanisława Moniuszki, spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata baletu w ramach cyklu „Czas na taniec!”, współpraca z instytucjami kultury w kraju i za granicą, wyjazdy, m.in. do Austrii, Francji, Grecji i Indii – tak zapowiada się rok 2019 dla baletu dworskiego Cracovia Danza.

Dodano: Wtorek, 5 lutego 2019 18:13

Egurrola Challenge - jedyny taki turniej tańca w Krakowie! Zaprasza Agustin Egurrola.

Już w najbliższą sobotę Egurrola Dance Studio i Galeria Kazimierz zapraszają na jedyny taki turniej tańca w Krakowie - Egurrola Challenge! Pokazy młodych tancerzy obserwować będzie Agustin Egurrola, założyciel szkoły Egurrola Dance Studio.

Dodano: Niedziela, 16 grudnia 2018 09:06

Od 55 lat tańcem i śpiewem rozsławiają Sądecczyznę

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w obchodach jubileuszu 55-lecia Zespołu Regionalnego "Sądeczanie".

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2018 11:28

Prawie sto osób zatańczyło zbójnickiego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Blisko sto osób wzięło udział w próbie bicia rekordu w tańcu zbójnickim, która miała miejsce na Górnej Równi Krupowej w ramach 50 MFFZG.

Dodano: Niedziela, 29 lipca 2018 12:23

Scena Nocy Letniej: Ghost Dance (zdjęcia)

W tym roku nad Zalewem Nowohuckim w ramach Bulwar[t]u Sztuki 2018 na Scenie Letniej zaprezentowano w sobotę 28 lipca wieczorem spektakl "Ghost Dance"

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 07:30

Pałac Biskupa Erazma Ciołka (zdjęcia)

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to unikatowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski i Krakowa, którego pomysłodawczynią i Dyrektorem Artystycznym jest Romana Agnel.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 11:20

19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” od 22.07 do 29.07

Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, rozpocznie się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – to wszystko zobaczymy od 22 do 29 lipca. Na festiwalu zaprezentowane będą tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.

Dodano: Piątek, 22 czerwca 2018 12:00

Balet Dworski Cracovia Danza tańczył na mieście (zdjęcia)

Tańczą tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa. Artyści baletu Cracovia Danza po raz kolejny zorganizowali happening "Balet w mieście".

Dodano: Poniedziałek, 21 maja 2018 21:40

Nowy Targ zatańczył dla św. Jana Pawła II (zdjęcia)

Stolica Podhala przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji FISHMOB – Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II. Na nowotarskim Rynku około stu osób tańcem i muzyką wychwalało Boga.

Dodano: Środa, 9 maja 2018 14:20

"Poruszeni tańcem" na scenie Teatru Variete (zdjęcia)

W krakowskim Teatrze Variete pokazany został spektakl "Poruszeni tańcem". Widowisko zostało zaplanowane tak, aby pokazać różnorodność współczesnych spojrzeń na taniec.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 14:57

KRoki 2018: Otwórz się na taniec (zapowiedź)

Spektakle, warsztaty, lekcje, projekcje i spotkania. Na scenach i w krakowskim plenerze. Dla miłośników tańca współczesnego, ale też laików, którzy szukają niepowtarzalnych wrażeń artystycznych. 11 maja pod hasłem „Dialogujący” rusza 6. edycja międzynarodowego festiwalu KRoki. Jego kuratorką jest Jadwiga Majewska.

Dodano: Środa, 28 lutego 2018 23:23

Życie dla tańca - wieczór pamięci prof. Janiny Strzembosz w Teatrze Variete (zdjecia)

KRAKÓW. Od 26 lat wychowankowie Profesor Janiny Strzembosz – tancerki, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe nie tylko wielu tancerzy, ale także choreografów organizują wieczór poświęcony Jej pamięci.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 16:01

"Skalni" tańczą i śpiewają już od 65 lat

Studencki Zespół Góralski "Skalni" świętuje swój jubileusz. W sobotę, 18 listopada o godzinie 18:00 w sali Kina Sokół przy ul. Orkana 2 w Zakopanem odbędzie się Koncert Jubileuszowy. Dodatkowo, 1 grudnia o godz. 19:00 w Klubie Akademickim „Arka” w Krakowie (Al. 29 Listopada 50) odbędzie się koncert towarzyszący Zespołu. Honorowy patronat nad obchodami Jubileuszu sprawuje JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 10:05

Na krakowskim Rynku Głównymz zatańczono Poloneza

Wczoraj, w samo południe, na krakowskim Rynku Głównym już po raz piąty zatańczono Poloneza. Poloneza poprowadzili w pięknych strojach ludowych tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca UJ Słowianki, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” oraz ZPiT AGH „Krakus” Organizatorem było Stowarzyszenie All In UJ. Partnerem Głównym wydarzenia był Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodano: Sobota, 13 maja 2017 00:09

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki- inauguracja (zdjęcia)

Przebiegająca pod hasłem Skonfliktowani? piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki (12-21 maja) ukaże złożoność pojęcia konfliktu. Za pomocą ciała i ruchu choreografowie i tancerze m.in. z Izraela, Ukrainy, Egiptu, Argentyny, Polski czy Niemiec spróbują odpowiedzieć na te i inne pytania na scenach Małopolskiego Ogrodu Sztuki i Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 13:10

Międzynarodowy Dzień Tańca z Cracovia Danza (zdjęcia)

Balet Cracovia Danza świętował Międzynarodowy Dzień Tańca wraz ze swymi przyjaciółmi - dlatego zaprosił na przedstawienie "Ballet des Nations".

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 00:05

Spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki (zdjęcia)

W czwartek odbyło się spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki z udziałem Jadwigi Majewskiej - kuratorki Fesiwalu, Gulihlerme Botelho - choreografa, dyrektora Cia Allas oraz Adi Weinberg. Przed rozmową mieliśmy okazję zobaczyć fragment próby spektaklu "Antes", który otworzy Festiwal.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 17:00

I Muzyki Podhalańskie – konkurs tańca góralskiego

ZAKOPANE. I Muzyki Podhalańskie to w założeniu konkurs tańca góralskiego z prawdziwego zdarzenia. Nie zgłaszają się do niego pary, lecz indywidualnie tancerze i tancerki. Taniec w parze będzie wynikiem losowania. Toniecnicy będą losować z kim zatańczą solówkę.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 17:15

Bal na Placu Szczepańskim (zdjęcia)

Krakowski Plac Szczepański zamienił się w wielką salę balową. Dominowały tańce klasyczne - takie jak polonez, czy walc.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 10:42

Przygotowania do festiwalu Fair Play Dance Camp

Tancerze znani z teledysków Beyoncé, Justina Biebera, Gwen Stefani i innych gwiazd sceny. Warsztaty taneczne, imprezy, turnieje i pokazy z udziałem światowej klasy artystów. To wszystko podczas 10-dniowego festiwalu Fair Play Dance Camp, który rozpoczyna się właśnie w Krakowie. Ta wyjątkowa impreza potrwa do 18 sierpnia

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 08:39

Spektakl "Wokół tanga" i finał XVII festiwalu Tańców Dworskich (duża galeria)

W nawiązaniu do tematu festiwalu Cracovia Danza prezentuje spektakl pokazujący kulturę taneczną Argentyny, która związana jest z najbardziej znaną formą tańca tego kraju czyli tangiem.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2016 11:58

Koncert i pokaz tańca w Atmie (zdjęcia)

W ogrodzie Muzeum Karola Szymanowskiego w Atmie odbył się wyjątkowy koncert. Wyjątkowy z dwóch względów - po pierwsze ze względu na nietypowy instrument, na którym zagrały Elżbieta Stefańska i Mariko Kato, czyli klawesyn.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 13:40

Błyska się pod Tatrami - widowisko muzyczno taneczne (zdjęcia)

Do Zakopanego powróciło Lato Teatralne - lubiana przez turystów i mieszkańców impreza. Krakowski Teatr Vis-a-Vis zaprezentuje czasie wakacji pięć spektakli, a właściwie widowisk muzyczno tanecznych, których część oparta będzie na poezji Jana Kasprowicza. Premiera pierwszego spektaklu „Błyska się nad Tatrami”, miała miejsce w Amfiteatrze w parku Miejskim.

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2016 13:40

Wyniki naboru do projektu „Myśląc… Taniec”

W dniu 21 czerwca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje uczestników do projektu „Myśląc… Taniec”. Wzięło w nich udział 70 osób, spośród których zostali wyłonieni uczestnicy projektu.

Dodano: Środa, 21 stycznia 2015 14:35

Spektakl "Magia Orientu"

W czwartek, 22 stycznia odbędzie się spektakl taneczny „Magia Orientu”, który złożony jest z układów tanecznych w formie tańca brzucha.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 22:10

"Podniebny taniec Orłów" (zdjęcia)

Tak zatytułował swoje zdjęcia p. Wojciech Orawiec, który zarejestrował popisy Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych "Orlik" podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 18:05

Viva Brasil czyli capoeira i taniec maculele w Krakowie

Już w najbliższą sobotę, 9 sierpnia w godz. 12-16 w Galerii Bronowice w Krakowie odbędzie się pokaz sztuk walki i nie tylko.

Dodano: Czwartek, 16 stycznia 2014 16:16

Podhalańscy maturzyści zatańczyli poloneza na Krupówkach (zdjęcia)

ZAKOPANE. Z inicjatywy starostwa tatrzańskiego na Krupówkach odbyła się kolejna edycja Poloneza Maturzystów. Przy Oczku Wodnym zebrali się uczniowie zakopiańskich szkół ponadgimnazjalnych, aby wspólnie odtańczyć ten tradycyjny taniec, który rozpoczyna każdą studniówkę. W pierwszej parze szedł starosta tatrzański

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl