Szpital
Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 07:35

Ponad ćwierć miliona dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Jeszcze lepsze zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 – na ten cel Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymał 258 tys. zł dotacji z budżetu państwa.

Dodano: Wtorek, 10 sierpnia 2021 23:00

Pacjent wyskoczył z okna szpitala

Do wypadku doszło około godz. 17 na terenie Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 8 czerwca 2021 09:41

Dorożka bez woźnicy pędziła przez centrum Krakowa

W poniedziałkowy poprawek w samym centrum Krakowa doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Spłoszone konie zaprzężone do dorożki pędziły bez woźnicy ulicą Szpitalną. Zatrzymały się dopiero na ulicy Basztowej.

Dodano: Środa, 2 czerwca 2021 09:00

Premiera filmu ’’Po drugiej stronie dnia’’

Po drugiej stronie dnia” to film, który powstał, by zwrócić uwagę na szczególną grupę osób z niepełnosprawnościami – tych mianowicie, którzy doświadczyli kryzysów psychicznych.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:29

Oddział pediatryczny w Chrzanowie otwarty

Ten remont był bardzo potrzebny i oczekiwany. Dla dzieci przebywających w szpitalu obecność podczas leczenia któregoś z rodziców jest niezwykle istotna. Inwestycja, która właśnie została zrealizowana w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, znacząco poprawiła m.in. warunki całodobowego przebywania opiekunów z dzieckiem.

Dodano: Czwartek, 22 kwietnia 2021 19:28

Ponad 50 tysięcy szczepień w EXPO Kraków

W szpitalu tymczasowym w hali EXPO Kraków wykonano 50-tysięczny zastrzyk szczepionką przeciwko COVID-19. Otrzymała go 73-letnia pani Maria, mieszkanka Nowej Huty. Życzenia zdrowia i symboliczne upominki dla seniorki przekazali wojewoda Łukasz Kmita i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Poniedziałek, 16 listopada 2020 18:10

Darczyńcy nie zawiedli

Owoce, soki, słodycze i inne potrzebne rzeczy otrzymał Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie od ludzi dobrej woli, w odpowiedzi na apel, przekazany 6 listopada do mediów, na Facebooku i na stronie internetowej szpitala.

Dodano: Niedziela, 15 listopada 2020 16:03

Koronawirus - raport niedzielny

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie podała informacje na temat zachoroń, ozdrowień i odnotowanych zgonów.

Dodano: Czwartek, 5 listopada 2020 11:00

Dołącz do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych

Wystartowała rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych oraz innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.

Dodano: Środa, 14 października 2020 11:11

Piąta rocznica otwarcia Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

W październiku mija 5 lat od otwarcia pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda. Z bezpłatnego pobytu korzystają rodziny małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W ciągu 60 miesięcy działalności Dom udzielił gościny i wsparcia 433 rodzinom, oferując im 47 627 bezpłatnych noclegów w komfortowych warunkach.

Dodano: Środa, 16 września 2020 12:26

Szpital w Krynicy jest przygotowany

Od wczoraj Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju ma specjalną, wydzieloną salę dla chorych na covid-19. To jeden z elementów przygotowań do ewentualnej jesiennej fali zachorowań.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 08:18

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita: poszerzamy bazę łóżek COVID-owych w Małopolsce

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał, że uruchamia możliwość poszerzenia bazy łóżek dedykowanych pacjentom zarażonym SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i wymagającym hospitalizacji.

Dodano: Sobota, 11 lipca 2020 15:28

Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera walkę z koronawirusem

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” po raz kolejny zaangażował się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazał Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej.

Dodano: Sobota, 9 maja 2020 10:48

W Małopolsce jest już 386 ozdrowieńców

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 27 do 57 lat, z Krakowa (3 osoby) oraz powiatu limanowskiego (3), którzy przebywali w izolacji.

Dodano: Środa, 6 maja 2020 11:52

Panad tysiąc zakażonych w Małopolsce

Liczba osób u których w województwie małopolskim stwierdzono zakażenie koronawirlsem osiągnęła poziom 1008 przypadków. Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych 11 chorych.

Dodano: Wtorek, 5 maja 2020 18:00

Dziewiętnastu kolejnych ozdrowieńców

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna poinformowała po południu o 19 nowych ozdrowieńcach z Małopolski.

Dodano: Czwartek, 30 kwietnia 2020 18:55

Liczba chorych zbliża nie do dziewięciuset

Według przekazanych dziś po południu informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej liczba chorych w Małopolsce osiągnęła poziom 897 osób.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:55

Grupa OKNOPLAST i Szpital Uniwersytecki w Krakowie łączą siły w walce z COVID – 19

Grupa OKNOPLAST włącza się w walkę z pandemią koronawirusa i rozpoczyna współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Firma pomoże rozwinąć działalność laboratorium diagnostycznego, tak, by testy na COVID-19 mogły być wykonywane przez całą dobę co pozwoli zwiększyć ilość wykonywanych testów trzykrotnie.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 07:59

Kamery termowizyjne w małopolskich szpitalach

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej. Zmierzą temperaturę pacjentów i personelu medycznego z bezpiecznej odległości.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2020 21:22

Pierwsza ofiara COVID-19 w Małopolsce

W szpitalu w Myślenicach w wyniku chorody spowodowanej koronaworusem zmarł dziś 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna jest pierwszą śmiertelną ofiarą epidemii w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2020 11:08

SARS-CoV-2 - statystyki w Małopolsce

Sytuacja jest dynamiczna ale rzecznik Wojewody Malopolskiego podał dane statystyczne związane z zachorowaniami na Covid-19 w Małopolsce według stanu na 9:00 w dniu 28 marca br.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2020 13:59

SARS-CoV-2 u kolejnych dwóch osób z Małopolski

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2020 12:44

20 przypadków koronawirusa w Małopolsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech kolejnych osób w województwie małopolskim. Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i - jak czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego - ich stan jest stabilny.

Dodano: Sobota, 14 marca 2020 07:51

Szpital jednoprofilowy także w Małopolsce

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dziewiętnaście szpitali w Polsce zostanie przekształconych w szpitale zakaźne. Musimy się liczyć z tym, że coraz więcej osób będzie potrzebowało pomocy medycznej. Takie placówki będą dedykowane do zajmowania się osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem lub zarażonymi.

Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2020 20:42

Nie żyje trzecia ofiara wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej

W nowotarskim szpitalu zmarła trzecia ofiara wypadku na wyciągu narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. To 21-letnia mieszkanka Warszawy, którą podobnie jak matkę i młodszą siostrę przygniótł dach zerwany z budynku pobliskiej wypożyczalni.

Dodano: Czwartek, 3 października 2019 17:41

"Zawieszony oddział ginekologiczno-położniczy zacznie z powrotem funkcjonować od poniedziałku"

ZAKOPANE. Taką deklarację złożyła przed południem dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca ds. lecznictwa dyrektora Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego.

Dodano: Czwartek, 3 października 2019 13:04

Pielęgniarki i położne z Zakopanego apelują "Przyjdźcie tu i nam pomóżcie", a politycy KO ostrzegają: "Zaczną się porody w taksówkach"

Rano przed Szpitalem Powiatowym w Zakopanem doszło do spotkania pielęgniarek i położnych ze zlikwidowanego oddziału ginekologiczno-położniczego z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej. Kandydat KO na ministra zdrowia ostrzegał: - Każdy wie, jak zakopianka wygląda w sezonie. Nawet karetce na sygnale trudno się przebić. Zaczną się porody w taksówkach, autobusach, karetkach.

Dodano: Piątek, 13 września 2019 21:25

Rządowe pieniądze na dwie karetki. Będą stacjonować w Ochotnicy Dolnej i Bukowinie Tatrzańskiej

Na Podhalu gościła dziś wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która podpisała z dyrektorami szpitali w Nowym Targu i Zakopanem umowy w ramach programu wymiany ambulansów.

Dodano: Niedziela, 8 września 2019 15:30

Milion złotych dla zakopiańskiego szpitala „Odrodzenie”

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył promesę dla Powiatu Tatrzańskiego na dofinansowanie zadania inwestycyjnego polegającego na zakupie sprzętu medycznego i środka transportu medycznego dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 21:10

Ponad 1,2 mln zł dla szpitali na doposażenie zakładów radioterapii

Kraków, Rzeszów i Tarnów to kolejne miasta w Polsce z nowoczesną stacją planowania leczenia, które doposażą zakłady radioterapii w Małopolsce i na Podkarpaciu. Dziś sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała umowy z dyrektorami szpitali na zakup nowoczesnego sprzętu.

Dodano: Piątek, 31 maja 2019 22:24

Radosny Dzień Dziecka z Pepco i Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi spędzą go na pełnych zabawy piknikach, zorganizowanych z okazji ich święta. Niestety niektóre dzieci, ze względu na swój stan zdrowia, nie mają takiej możliwości, a ten dzień spędzają w szpitalu.

Dodano: Środa, 8 maja 2019 08:00

Piknik rodzinny dla zdrowia w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II

W sobotę 11 maja Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II przy ul. Prądnicka 80 zaprasza na rodzinny piknik dla zdrowia, który odbędzie się w salach Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym (Pawilon A-V) w godzinach od 10.00 do 13.00

Dodano: Piątek, 22 lutego 2019 16:02

Sądecka pediatria już po remoncie

Oddział Pediatrii w Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jest już po remoncie. Dzisiaj dokonano oficjalnego otwarcia oddziału. W spotkaniu wziął udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2018 17:43

Bożena Hudzik została dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Bożena Hudzik pełni obowiązki dyrektora Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. W styczniu 2019 r. zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 18:40

Ponad dwieście milionów złotych dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Wszystko wskazuje na to, że już pod koniec 2019 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Budowa obiektu wkroczyła w decydującą fazę. Aktualnie trwają też przetargi na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego najnowszej generacji. Na tę część inwestycji przekazano aż 255 mln zł z RPO. Umowę gwarantującą dofinansowanie podpisali marszałkowie województwa oraz dyrektor szpitala.

Dodano: Środa, 12 września 2018 12:00

W zakopiańskiem szpitalu oddział ratunkowy po remoncie (zdjęcia)

W Szpitalnym oddziale ratunkowym w Zakopanem zakończył się remont. Oddział w szpitalu funkcjonował juz od 2000 roku. Teraz został wyremontowany i doposażony. Jest też powiększony.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 23:30

Można zwiedzać schrony pod Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (zdjęcia)

Pojawiła się nowa atrakcja na turystycznej mapie stolicy Małopolski. Można zwiedzać schrony pod Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jest to efekt współpracy Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin” i szpitala

Dodano: Poniedziałek, 21 maja 2018 16:02

Edmund Wojtyła patronem szpitala w Jaroszowcu

Szpital w Jaroszowcu nie tylko zmienił nazwę na Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji. Ma też nowego patrona. Został nim Edmund Wojtyła – brat papieża-Polaka i lekarz.

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2018 21:30

Szpital w Bochni czeka modernizacja

Do końca 2019 roku zakończy się gruntowna modernizacja dwóch ważnych oddziałów w szpitalu powiatowym w Bochni – chorób wewnętrznych oraz anestezjologii połączonej z intensywną terapią. W efekcie nie tylko uda się przebudować „łącznik” prowadzący między budynkami, ale też doposażyć oba oddziały w nowoczesny sprzęt.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 09:10

Sławomir Kmak ponownie dyrektorem szpitala

Sławomir Kmak został wybrany przez Komisję konkursową na dyrektora powiatowego Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 20:53

Do dwóch tygodni poznamy dyrektora

Dwie osoby stanęły przed komisją konkursową, która ma wybrać nowego dyrektora powiatowego Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 11:46

Zakopiański szpital zmienił nazwę

W Zakopanem odbyła się uroczystość zmiany nazwy i patrona Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc. Dotychczas nosił on imię dra Olgierda Sokołowskiego. Decyzją radnych Powiatu Tatrzańskiego nową patronką placówki, która nosić będzie nazwę „Odrodzenie”, będzie Klara Jelska.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 08:23

Samochód dachował i wpadł do potoku. W wypadku zginęły dwie osoby

Tragiczny wypadek na lokalnej drodze we Frydrychowicach w powiecie wadowickim. Samochód osobowy zjechał z drogi, dachował i wpadł do potoku. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Dwaj młodzi mężczyźni zginęli na miejscu, a kobieta walczy o życie w szpitalu - informuje radio RMF.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 17:18

Kierowca uderzył w drzewo

Do wypadku doszło na ulicy Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 09:30

Ponad 5,7 miliona złotych na specjalistyczny sprzęt dla szpitala w Krynicy (zdjęcia)

W powiatowym szpitalu w Krynicy-Zdroju została podpisana umowa, na mocy której szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju otrzyma ponad 5 milionów 700 tysięcy złotych od marszałka województwa. Szpital im. dra Józefa Dietla został niedawno rozbudowany zyskując nowoczesne oddziały pediatrii, położnictwa i intensywnej terapii. Są one wyposażone w aparaturę medyczną na europejskim poziomie, która ratuje życie małych i dużych pacjentów.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 18:29

Gruntowna przebudowa Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem. Inwestycja za blisko 18 mln zł (zdjęcia)

Już w przyszłym roku zmieni się Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr Sokołowskiego w Zakopanem dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Do budynku zostaną dobudowane cztery dodatkowe piętra i nowe skrzydło. Znacznie powiększy się także istniejąca tlenownia i teren przed placówką.

Dodano: Sobota, 3 marca 2018 21:50

Małopolskie centrum leczenia oparzeń już wkrótce z nową siedzibą

W krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera powstaje największy w Polsce ośrodek oparzeniowo-plastyczny, który zapewni najwyższe standardy opieki i leczenia nie tylko dorosłym, ale co ważne również dzieciom, także spoza Małopolski. W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Małopolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej wraz z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci wziął udział wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 11:54

Szpital Uniwersytecki w Krakowie organizuje darmowe badania profilaktyczne wzroku

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry, Szpital Uniwersytecki organizuje darmowe badania profilaktyczne wzroku.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 14:44

Wypadek w słowackich Tatrach. Polak w szpitalu

Wczoraj po słowackiej stronie Tatr doszło do wypadku. Na wspinających się przez lodospad Uhoľné prázdniny w Dolinie Małej Zimnej Wody troje Polaków - zeszła lawina.

Dodano: Poniedziałek, 12 lutego 2018 12:49

Pijani nastolatkowie trafili do szpitala

Dzięki zdecydowanej reakcji nauczycieli dwóch nastolatków z Brzeszcz po wypiciu alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła, w porę trafiło do szpitala. Ich życiu już nic nie zagraża.

Dodano: Poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:24

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Na ulicy Podmokłej w Krakowie samochód czołowo zderzył się z motocyklem. Motocyklista w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 18:10

Łatwiejszy dostęp do specjalistycznych badań w krakowskim szpitalu im. Jana Pawła II

Odnowiona pracownia rezonansu magnetycznego, a w niej sprzęt najnowszej generacji – Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zmienia się dla swoich pacjentów.

Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 22:47

Nowe skrzydło szpitala w Krynicy. "Medycyna na światowym poziomie" (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otworzył dziś oficjalnie nowe skrzydło powiatowego szpitala w Krynicy-Zdroju. - To zakończenie największej powiatowej inwestycji minionego roku - podkreślił starosta.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 22:48

Hokeiści z wizytą u chorych dzieci. Podsumowanie nowotarskiej akcji Teddy Bear Toss (zdjęcia)

NOWY TARG. Na Oddziale Pediatrycznym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II pojawili sie dziś hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ, którzy wraz z kapitanem Marcinem Koluszem oraz trenerami Aleksandrem Beļavskisem i Markiem Rączką przynieśli pluszowe zabawki podarowane przez kibiców podczas tradycyjnej już akcji "Teddy Bear Toss".

Dodano: Środa, 20 grudnia 2017 21:56

"Misie od serca". Dzieci ze szpitala w Prokocimiu obdarowane pluszakami (zdjęcia)

W Hotelu Starym w Krakowie odbyło się specjalne wydarzenie - "Misie od serca", podczas którego przeprowadzona została zbiórka misiów dla pacjentów kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych pozostających na święta w szpitalu.

Dodano: Sobota, 9 grudnia 2017 11:50

Małopolska uhonorowana medalem na 100-lecie szpitala Jana Pawła II

Dobiega końca rok, w którym swój jubileusz 100. rocznicy powstania świętuje Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Jednostka województwa działająca od 1917 r. jest wiodącą placówką kardiologiczną w Małopolsce. Z okazji zakończenia obchodów jubileuszowych, za wieloletnią współpracę i wsparcie w rozwoju jednostki Małopolska została uhonorowana okolicznościowym medalem.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 08:22

Nowa sala operacyjna na Oddziale Otolaryngologii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

Specjaliści laryngologii ze szpitala Żeromskiego będą wykonywać zabiegi w nowej sali operacyjnej. Nowoczesna sala operacyjna na Oddziale Otolaryngologii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego powstała dzięki dotacji z miejskiego budżetu. Inwestycja pochłonęła blisko 2 mln zł.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 21:30

Zakończono budowę skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 22:56

Podhale już oficjalnie z kompleksową kardiologią (zdjęcia)

Symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto nowo wybudowany pawilon rehabilitacji dziennej i stacjonarnej w Szpitalu Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Dziś placówka medyczna już oficjalnie powiększyła się o nowy oddział, w którym do zdrowia będą dochodzić pacjenci po przebytych incydentach kardiologicznych.

Dodano: Piątek, 24 listopada 2017 13:17

Pacjent wyskoczył z okna szpitala w Nowym Targu

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się minionej nocy w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 22 listopada 2017 16:20

Dwa budynki szpitala w Krynicy są już połączone (zdjęcia)

Trwają prace wykończeniowe w budynku nowego skrzydła powiatowego szpitala w Krynicy-Zdroju. Gotowa jest już elewacja zewnętrzna, połączono też nową salę do cięć cesarskich z istniejącym traktem porodowym.

Dodano: Piątek, 17 listopada 2017 19:04

Nowe inwestycje w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem

W zakopiańskim Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem oddano do użytku dwie ważne dla pacjentów inwestycje - cztery mieszkania terapeutyczne oraz ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 17:44

Lekarze padają ze zmęczenia. Konflikt w proszowickim szpitalu

Twierdzą, że są zmuszani do pracy ponad swe siły. Apelują do kolegów po fachu, by nie podejmowali pracy z proszowickim szpitalu. Miejscowe starostwo wbrew opinii tamtejszych lekarzy – bo o nich tu mowa – zapewnia, że nie ignoruje problemu.


Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 22:24

Dodatkowe pieniądze na rozbudowę krynickiego szpitala

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym Nowym Sączu odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta Marek Pławiak.

Dodano: Niedziela, 29 października 2017 09:36

Zakopiański szpital otworzył oddział medycyny paliatywnej (zdjęcia)

W Szpitalu Powiatowym w Zakopanem odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Medycyny Paliatywnej. Wzięli w nim udział pacjenci i ich rodziny, personel szpitala oraz władze miasta i powiatu.

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 18:51

W nowotarskim szpitalu oficjalnie otwarto oddział kardiologiczny (zdjęcia)

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu doczekał się nowoczesnego oddziału kardiologicznego. Będą na nim przeprowadzane m.in. zabiegi koronarografii czy wszczepienia rozruszników. Ordynatorem został dr Artur Klecha.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 15:46

W Nowym Sączu powstał najnowocześniejszy szpital kardiologiczny w Polsce! (zdjęcia)

Pół miliona osób z regionu Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego może liczyć na kompleksową opiekę kardiologiczną. Dzisiaj oficjalnie otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu Intercard z dzienną rehabilitacją, nowoczesną diagnostyką, leczeniem interwencyjnym i zabiegowym oraz farmakologicznym. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce! W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak, który od początku wspierał inicjatywę powstania tego ośrodka

Dodano: Środa, 11 października 2017 12:59

Na słowackiej Orawie spłonęła kabina polskiego tira. Kierowca trafił do szpitala

W miejscowości Międzybrodzie nad Orawą zapalił się polski tir przewożący deski do Jasnej. Ładunek udało się uratować, jednak cała kabina spłonęła a kierowca, zatruty dymem, wylądował w szpitalu.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 19:40

Studenci medycyny KAAFM i młodzi lekarze zdobędą doświadczenie w szpitalach województwa małopolskiego

Od tego roku akademickiego studenci medycyny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz młodzi lekarze, którzy dopiero co uzyskali dyplom będą mogli pogłębić swoją wiedzę i zdobyć niezbędne doświadczenie w trzech szpitalach prowadzonych przez województwo małopolskie. Wszystko dzięki porozumieniu jakie podczas inauguracji roku akademickiego podpisali wicemarszałek Wojciech Kozak, rektor KAAFM prof. Jerzy Malec oraz kanclerz KAAFM prof. Klemens Budzowski.

Dodano: Czwartek, 28 września 2017 09:36

Nowy dyrektor szpitala w Prokocimiu

Prof. Maciej Kowalczyk, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora, odchodzi na emeryturę. Komisja konkursowa wybrała jego następcę.

Dodano: Piątek, 22 września 2017 17:50

Skrzydło szpitala w Krynicy na finiszu

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak zapoznał radnych z postępami prac na największych budowach prowadzonych przez powiat – rozbudowie szpitala w Krynicy-Zdroju i rozbudowie budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Te wielomilionowe inwestycje są realizowane zgodnie z planem.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2017 12:34

Chrzanowscy policjanci eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

Policjanci z KPP Chrzanów mł. asp. Jan Brzeźniak i sierż. sztab. Marcin Turek pełnili służbę na terenie Trzebini, gdy ok. godz. 23.35 na ul. Józefa Piłsudskiego zauważyli jadący brawurowo samochód marki Kia Ceed. Biorąc pod uwagę panującą aurę, zachowanie kierowcy wydało się mundurowym co najmniej nieodpowiedzialne, więc ruszyli radiowozem za pędzącym pojazdem.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 09:23

Nowatorski zabieg wykonany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Pierwszy taki zabieg na świecie odbył się w grudniu zeszłego roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie zdecydował się na niego jeszcze nikt - aż do środy, kiedy wypróbowano nowatorską metodę w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 19:41

Brzezna: motocykl wypadł z drogi

W Brzeznej motocykl zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Wpadając do rowu uderzył w betonową studzienkę,. Kierujący motocyklem mężczyzna oraz jego pasażer potrzebowali pomocy zespołu ratownictwa medycznego, który jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia.

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 21:24

BO Małopolska: Szpital w Jaroszowcu z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu korzystać już mogą z nowo otwartych poradni gruźlicy i chorób płuc oraz rehabilitacyjnej wyposażonej w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2016.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 14:36

Szpital Dziecięcy św. Ludwika w gronie szpitali akredytowanych

Wojewódzki Szpital Dziecięcy św. Ludwika – jednostka Województwa Małopolskiego - ponownie znalazł się w gronie najlepszych szpitali w kraju. Krakowska jednostka drugi raz z rzędu uzyskała status szpitala akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia, uzyskując 91% zgodności ze standardami akredytacyjnymi. Certyfikat to potwierdzenie wysokiego poziomu świadczonych w placówce usług medycznych.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 16:58

Szpital św. Łukasza w Tarnowie z nowoczesną porodówką

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy. Dzięki przebudowie pacjentki oraz noworodki będą mogli przebywać w komfortowych, najczęściej dwuosobowych pokojach z bezpośrednim dostępem do łazienek.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 16:56

Jutro ponad 100 pielęgniarek będzie strajkować w Krakowie

Ponad 100 pielęgniarek z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zapowiedziało w dniu jutrzejszym strajk. Domagają się podwyższenia wynagrodzeń o 150 zł.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 15:53

Szpital św. Łukasza w Tarnowie z nowoczesną porodówką

Dzisiaj, w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy. Dzięki przebudowie pacjentki oraz noworodki będą mogli przebywać w komfortowych, najczęściej dwuosobowych pokojach z bezpośrednim dostępem do łazienek. Poprawią się również warunki pracy dla personelu

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 12:19

Cyfryzacja „geodezji” i budowa szpitalnego skrzydła (zdjęcia)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się XXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami, radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 17:02

TVP Info poinformowało o liście premier Szydło

„Postanowiłam zwrócić się do Pana bezpośrednio w tym liście, ze względu na emocje, powstałe wokół zdarzenia, które 10 lutego było naszym udziałem” – tak brzmi początek listu, który premier Beata Szydło wysłała do Sebastiana K. poinformowała telewizja TVP Info.

Dodano: Środa, 26 października 2016 14:17

Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka na stałe w Krakowie (zdjęcia)

W czwartek kolejny 41 Bajkowóz czyli Wędrująca Szpitalna Biblioteka trafi na stałe do Krakowa. Tym razem Bajkowóz otrzyma Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego na Os. Na Skarpie 66.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 20:23

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

24 sale operacyjne, 925 łóżek, ponad 15 hektarów terenu - tak w liczbach można przedstawić plany dotyczące nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:49

306 rodzin, 56 wolontariuszy i 5513 rodzinnych noclegów - podsumowano rok działalności Domu Ronalda McDonalda (zdjęcia)

W połowie października mija rok od otwarcia pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, bezpłatnego hotelu wybudowanego z myślą o rodzicach i opiekunach małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 08:51

Chirurg trafi do więzienia za przyjmowanie łapówek

71-letni Jan S., znany chirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego trafi do więzienia na dwa lata i 8 miesięcy za przyjmowanie łapówek od rodziców małych pacjentów. Sąd Okręgowy w Krakowie obniżył mu wymiar kary, ale nie zawiesił jej warunkowego wykonania.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 09:07

Trzy szpitale województwa na podium plebiscytu „Lekarz Małopolski 2016”

Trzy z placówek prowadzonych przez Województwo Małopolskie znalazły się na podium w plebiscycie „Lekarz Małopolski”, w którym czytelnicy Gazety Krakowskiej i kapituła konkursu wybierają najlepszego lekarza, pielęgniarkę, położną, przychodnię i szpital. Za najlepszy w Małopolsce kapituła uznała Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:22

Szpital im. Jana Pawła II liderem informatyki XX-lecia

Za stworzenie cyfrowego szpitala, szczególnie za wdrażanie rozwiązań wspomagających diagnostykę i analizę danych medycznych, a także za rozwój telemedycyny Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otrzymał tytuł Lidera Informatyki XX-lecia przyznany przez miesięcznik Computerworld. Dodatkowo placówka znalazła się w ścisłym finale konkursu „Lider Informatyki 2016”.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 13:43

Mieszkańcy Chełmka zdążyli na czas!

Tak rekordowej zbiórki charytatywnej w gminie jeszcze nie było. Dzięki niej udało się w porę zebrać konieczne środki na leczenie Wojtka!

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 10:56

Awantura w zakopiańskim szpitalu

W zakopiańskim szpitalu miało miejsce nietypowe zdarzenie. W poniedziałek około 4 nad ranem na oddział ratunkowy przyjęto młodą Brytyjkę, której towarzyszyła kobieta polskiego pochodzenia. Po interwencji personelu medycznego, który zwrócił uwagę na zakaz leżenia obok pacjentów na szpitalnym łóżku, wywiązała się kłótnia, która zakończyła się uszkodzeniem sprzętu oraz pobiciem ochroniarza i ratownika.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:32

„Pienińskie Dychanie” czyli akcja charytatywna na rzecz zakopiańskiego szpitala

W najbliższa niedzielę na przystani wodnej “Jędruś – port Gondoli” w Czorsztynie zorganizowana zostanie akcja charytatywna na rzecz Szpitala Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 19:52

Wizyta papieża w szpitalu dziecięcym (zdjęcia)

Papież Franciszek odwiedził pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 00:46

Nowy aparat RTG w nowotarskim szpitalu

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zakupił właśnie specjalistyczny aparat do prześwietleń rentgenowskich i ultrasonograf. Urządzenia warte ok. 1,4 miliona złotych trafiło już do Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 12:45

Przyczyną podania niewłaściwego leku dziewczynce mogło być złe odczytanie zaleceń lekarskich

Przyczyną podania niewłaściwego leku, który doprowadził do śmierci trzymiesięcznej dziewczynki w Szpitalu im. Żeromskiego, mogło być złe odczytanie zaleceń lekarskich przez pielęgniarkę.

Dodano: Poniedziałek, 22 czerwca 2015 19:25

Apel w sprawie pomocy dla rabczańskiego szpitala

Dzisiaj podczas Sejmiku Województwa Małopolskiego radny i jednocześnie dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba zaapelował o pomoc dla Rabki. Chodzi o miejski szpital, który z powodu niskiego kontraktu z NFZ ma ciągle spore problemy z płynnością finansową. Tylko w tym roku władze Rabki wspomogą szpital kwotą półtora miliona złotych w formie pożyczki.

Dodano: Poniedziałek, 15 czerwca 2015 20:30

Nowy Targ: dyrektor szpitala wyrzucił z pracy chirurga podejrzanego o pracę w stanie nietrzeźwym

Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu potwierdziła, że rozwiązała umowę o pracę z chirurgiem, który w nocy z 4 na 5 czerwca najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu przyjmował pacjentów w chirurgicznej izbie przyjęć.

Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 18:54

Motocyklistka pod kołami samochodu osobowego

ZAKOPANE. 29-letnia motocyklistka trafiła do szpitala po tym, jak na skrzyżowaniu ulic Zamojskiego i Makuszyńskiego potrącił ją samochód osobowy.

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 20:43

"Dom poza Domem" - projekt Fundacji Ronalda McDonalda zrealizowany na ternie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu (zdjęcia)

Już jesienią najbliżsi małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego z Prokocimia będą mogli korzystać z bezpłatnego hoteliku budowanego przez Fundację Ronalda McDonalda „Dom poza Domem”. To pierwsza tego typu inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce.

Dodano: Wtorek, 17 marca 2015 15:26

Akademicka Droga Krzyżowa

W niedzielę, 22 marca, ulicami Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Będzie jej towarzyszyć hasło „Jest gorszy smog”.

Dodano: Piątek, 13 marca 2015 13:11

Sprzęt medyczny od WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Na krakowski oddział intensywnej terapii kardiochirurgicznej trafi nowy aparat ECMO przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 09:46

Nowe sztuczne płucoserce (ECMO) dostał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu

Nowe sztuczne płucoserce (ECMO) dostał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. To urządzenie pomogło uratować dwuletniego Adasia, który w listopadzie trafił na oddział w stanie skrajnego wychłodzenia.

Dodano: Wtorek, 10 lutego 2015 20:09

Po 3 miesiącach leczenia Adaś wychodzi ze szpitala

Dwuletni Adaś, który trafił 30 listopada ub. do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w stanie głębokiej hipotermii, w czwartek został wypisany ze szpitala.

Dodano: Czwartek, 5 lutego 2015 22:07

Przywrócić piękno i usprawnić funkcjonalność, czyli o szpitalu w Kobierzynie (zdjęcia)

W krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego otwarto Centrum Terapii. Wyposażone sale do muzykoterapii, rzemiosła artystycznego oraz pracownię florystyczną, kulinarną i komputerową powstały w dawnym budynku administracji szpitala.

Dodano: Piątek, 30 stycznia 2015 20:10

KRAKÓW. Otwarcie oddziału chirurgii dziecięcej

W poniedziałek, 26 stycznia uroczyście otwarto zmodernizowany oddział chirurgii dziecięcej. Już w lutym do oddziału trafią pierwsi pacjenci. Oddział został wyremontowany w ramach projektu „Modernizacja Oddziału Chirurgicznego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie”.

Dodano: Poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:19

KRAKÓW. Zmodernizowano oddział w Szpitalu Dziecięcym

Miejsce wyjątkowe, w którym przez ostatnie cztery lata leczono 159 216 małych pacjentów, czyli Oddział Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie doczekał się finału modernizacji.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 19:51

Troje lekarzy z Limanowej oskarżonych o śmierć bliźniąt

Akt oskarżenia przeciwko lekarce ze szpitala w Limanowej za nieumyślne spowodowanie śmierci bliźniąt oraz przeciw dwóm lekarzom, którzy narazili ciężarną na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, trafił do Sądu Rejonowego w Limanowej.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 15:52

Lekarze z Limanowej wyrzuceni z pracy za "niedopuszczalne zachowanie”

Dwaj lekarze ze szpitala w Limanowej zostali zwolnieni z pracy. Według rodziny zmarłej pacjentki, podczas dyżuru na oddziale intensywnej opieki medycznej byli oni pijani.

Dodano: Wtorek, 23 grudnia 2014 20:03

Policja wyjaśnia sprawę śmierci kobiety w limanowskim szpitalu

Zdaniem rodziny - lekarze, którzy zajmowali się ich krewną, byli pijani. Gdy na miejsce przyjechała policja, lekarze opuścili szpital. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. O sprawie poinformował TVN 24.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 17:17

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego UJ został odwołany

Dr hab. Andrzej Kulig został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala uniwersyteckiego w Krakowie. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 18:04

Kamil Stoch rezygnuje z kolejnych startów. Będzie operowany

Dwukrotny złoty medalista z igrzysk olimpijskich w Soczi, Kamil Stoch dzisiaj rano dostał zielone światło od doktora Aleksandra Winiarskiego na treningowe skoki. Nie oddał jednak żadnego skoku.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 17:31

KRAKÓW. 2-letni chłopiec wybudzony ze śpiączki

W niedzielę, 2-letni Adaś został znaleziony w małopolskich Racławicach w stanie skrajnego wyziębienia. Trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzisiaj został wybudzony ze śpiączki, a jego stan poprawia się.

Dodano: Wtorek, 25 listopada 2014 17:20

Stoch nie wystartuje w Kuusamo

Podwójny mistrz olimpijski nie poleci na najbliższe konkursy Pucharu Świata do Kuusamo. - Uraz musi się zagoić w stu procentach – poinformował lekarz Aleksander Winiarski z nowotarskiego szpitala.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 12:57

8 tys. ton zanieczyszczeń mniej

Spore oszczędności wydatków na energię, poprawa komfortu pacjentów, unowocześnienie infrastruktury, ale przede wszystkim ograniczenie emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery – w sumie aż 8 tys. ton rocznie – to najistotniejsze efekty realizacji projektów trzech Szpitalach Wojewódzkich - Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o., Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie. Projekt realizuje Województwo Małopolskie.

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 13:49

10 mln zł dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach

Dokończenie robót budowlanych, zagospodarowanie terenu wokół szpitala oraz zakup sprzętu medycznego – na te cele przeznaczonych zostanie 10 mln zł, które otrzyma Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach w ramach dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 15:22

KRAKÓW. Bezpłatne badania dla młodzieży z Nowej Huty

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie z okazji 60-lecia powstania przygotował prezent dla najmłodszych pacjentów i zaprasza na bezpłatne badania znamion skórnych.

Dodano: Sobota, 1 lutego 2014 11:39

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu świętuje 100 lat swojej działalności (zdjęcia)

NOWY TARG. Z okazji jubileuszu prezydent Bronisław Komorowski przyznał państwowe odznaczenia zasłużonym dla najstarszej na Podhalu lecznicy. Złote Krzyże Zasługi otrzymała trójka lekarzy: Mirosława Frankowska-Majchrzak, Władysław Mrużyński i Halina Suska-Dziubas. Złoty Medal za Długoletnią Służbę odebrał dr Jan Krzak. Szpital natomiast uhonorowany został jako „Zasłużony dla Powiatu Nowotarskiego".W imieniu prezydenta odznaczenia wręczył wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak.

Dodano: Sobota, 4 stycznia 2014 15:10

Podhale:Bus z sześcioma osobami uderzył w drzewo (zdjęcia)

Sześć osób - troje dorosłych i troje dzieci - trafiło do szpitala po tym, jak VW Transporter, którym jechali wpadł z poślizg na oblodzonej drodze, w lesie między Łopuszną a Nową Białą, przejechał przydrożny rów i uderzył w drzewo.

Dodano: Środa, 1 stycznia 2014 19:48

Kardynał Macharski wyszedł ze szpitala

Były metropolita krakowski, 86-letni kard. Franciszek Macharski opuścił Szpital Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza, w którym przeszedł operację po złamaniu kości udowej.

Dodano: Wtorek, 31 grudnia 2013 16:02

Trzymiesięczne dziecko z Białki Tatrzańskiej w stanie ciężkim zabrane do szpitala

Do szpitala dziecięcego w Krakowie został zabrany trzymiesięczny chłopiec z Białki Tatrzańskiej, który z poważnymi obrażeniami głowy trafił do zakopiańskiego szpitala. Policja i prokuratura podejrzewają, że dziecko mogło zostać pobite przez ojca.

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2013 17:32

KRAKÓW. Tragiczny wypadek na ul. Opolskiej

W czwartek, późnym popołudniem na ul. Opolskiej w Krakowie doszło do tragicznego wypadku. Potrącony został 15-letni chłopak, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Dodano: Piątek, 20 grudnia 2013 14:04

Kardynał Franciszek Macharski złamał kość udową. Jest w szpitalu

Były metropolita krakowski, Franciszek kardynał Macharski przebywa w jednym z krakowskich szpitali, gdzie przeszedł operację po złamaniu kości udowej. Jak informuje rzecznik archidiecezji krakowskiej - 86-letni ksiądz kardynał przewrócił się w swoim mieszkaniu i złamał kość udową.

Dodano: Środa, 11 grudnia 2013 18:34

BUCZKÓW. Zarzuty dla matki, która zaniedbywała niepełnosprawną córkę

Do dziesięciu lat więzienia grozi kobiecie, która zaniedbywała swoją niepełnosprawną umysłowo 24-letnią córkę. Dziewczyna z odleżynami i otwartymi ranami ciała trafiła do szpitala w Bochni (Małopolska).

Dodano: Poniedziałek, 2 grudnia 2013 17:34

KRAKÓW. Dlaczego kobieta skoczyła z okna krakowskiego szpitala?

29-letnia kobieta, która urodziła dziecko wyskoczyła z okna Szpitala Narutowicza w Krakowie. Z otwartym złamaniem nogi, pękniętą miednicą i obrażeniami głowy ponownie trafiła do placówki. Życiu pacjentki już nic nie zagraża.

Dodano: Sobota, 30 listopada 2013 19:31

KRAKÓW. 29-letnia kobieta wyskoczyła przez okno w szpitalu

W sobotę, 30 listopada 29-letnia kobieta nad ranem wyskoczyła przez okno w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Dzień wcześniej urodziła dziecko. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodano: Piątek, 29 listopada 2013 15:11

KRAKÓW. Strzelanina w szpitalu im. Babińskiego. Specjalna grupa ustali bieg wydarzeń

W krakowskiej policji powołano specjalną grupę, by wyjaśnić, kto i dlaczego strzelał w nocy z czwartku na piątek w szpitalu im. Babińskiego w Krakowie. Niedoszłą ofiarą był 38-letni Janusz K., świetnie znany policji m.in. z udziału w grupie przestępczej.

Dodano: Piątek, 8 listopada 2013 14:35

Szpital św. Rafała najlepszym szpitalem w Małopolsce

W Warszawie odbyła się 10. ceremonia przyznania nagród dla najlepszych placówek szpitalnych w Polsce. Wśród laureatów tegorocznej edycji rankingu znalazł się SCANMED Szpital św. Rafała w Krakowie. Zdobył tytuł najlepszego szpitala w województwie małopolskim. Utrzymał się też w pierwszej dziesiątce szpitali w skali kraju w kategorii „jakość opieki medycznej”.

Dodano: Piątek, 4 października 2013 22:22

KRAKÓW. Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otworzył nowe oddziały

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otworzył nowe oddziały. W jednym z budynków mieści się Centrum Medycyny Ratunkowej: 100 łóżek i lądowisko dla helikopterów na dachu ma uzupełniać działalność otwartego w lipcu Centrum Urazowego Szpitala Uniwersyteckiego.

Dodano: Wtorek, 1 października 2013 20:03

Nowa koncepcja zagospodarowania budynków Szpitala im. JP II w Krakowie

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o zmianach w statucie Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie działalności leczniczej w nowych budynkach szpitala.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 15:39

Wypadek na "zakopiance". Ranny motocyklista przetransportowany śmigłowcem do szpitala

CHABÓWKA. Na "zakopiance", w rejonie Chabówki na tzw. patelni doszło do wypadku. Motocyklista przewrócił się na jezdni i uderzył w barierki. Poważnie rannego kierowcę jednoślada przewieziono helikopterem do nowotarskiego szpitala.

Dodano: Wtorek, 20 sierpnia 2013 10:12

Bieg charytatywny na rzecz podopiecznych szpitala w Prokocimiu

W sobotę, 31 sierpnia z krakowskich Błoni wystartuje bieg charytatywny na rzecz podopiecznych szpitala w Prokocimiu z kliniki neurologii dziecięcej. To już drugi taki bieg organizowany przez Fundację Tesco. W zeszłym roku udało zebrać ponad 50 tys. zł dla Kliniki Onkologii i Hematologii szpitala w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 16 sierpnia 2013 18:21

KRAKÓW. 25-letnia matka przetrzymywała dziecko bez jedzenia

W piątek, 16 sierpnia krakowscy policjanci uwolnili 3-letniego chłopca, który przebywał w mieszkaniu 25-letniej matki. Był wygłodzony i osłabiony. Został natychmiast przewieziony do szpitala. O sprawie poinformował ojciec chłopca.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 21:09

KRAKÓW. Wypadek na obozie harcerskim. 17-latek w szpitalu

Do jednego z krakowskich szpitali trafił 17-letni chłopak. Ma poważne obrażenia ręki. Kilku chłopców próbowało odpalić petardę. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 14:35

Nowy Sącz: Lekarze nie zgadzają się na obniżenie wynagrodzeń

NOWY SĄCZ. Lekarze ze szpitala im. Śniadeckiego są przeciwni obniżeniu pensji o 10 proc. Propozycja dyrekcji dotycząca obniżki płac ma poprawić sytuację finansową placówki, która w ostatnim półroczu przyniosła 3 mln zł strat.

Dodano: Sobota, 13 lipca 2013 16:17

Szpitale i poradnie specjalistyczne w Małopolsce wprowadzają elektroniczną rejestrację

Szpitale i poradnie specjalistyczne w Małopolsce wprowadzają elektroniczną rejestrację. Żeby umówić się na wizytę u lekarza wystarczy wysłać e-mail do szpitala. E-rejestracje, które zgodnie z nowelizacją Ustawy o świadczeniach zdrowotnych, obowiązkowo powstają w każdej placówce medycznej, mają ułatwić życie pacjentom.

Dodano: Wtorek, 25 czerwca 2013 14:39

Alarmy bombowe w szpitalach i prokuraturach m.in. Krakowie i Katowicach

Szereg ewakuacji w prokuraturach w całej Polsce. Służby porządkowe przeszukiwały też kilkanaście szpitali. Informacje o ładunkach wybuchowych pojawiły m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Koszalinie. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl maile rozsyłane do tych instytucji podpisała grupa „Anonimo”. - Nie istnieje zagrożenie życia i zdrowia. Alarmy są fałszywe - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych. W całym kraju ewakuowano w sumie ok. 2,5 tys. osób.

Dodano: Niedziela, 23 czerwca 2013 12:25

Wypadek w Pcimiu, dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj, 22 czerwca po godz. 16:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów, na drodze przebiegającej przez Pcim. Kierowcy trafili do szpitala.

Dodano: Czwartek, 13 czerwca 2013 23:04

Tuchowski szpital z certyfikatem

Stosowanie nowoczesnych procedur leczniczych, wysoki poziom usług i zapewnienie poprawy jakości oraz bezpieczeństwa pacjentów. O tym świadczy przyznanie Centrum Zdrowia Tuchów akredytacji Ministerstwa Zdrowia. Taki certyfikat jest najszerzej sprawdzoną i najskuteczniejszą zewnętrzną metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.

Dodano: Wtorek, 11 czerwca 2013 23:30

Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego dementuje pogłoski o wstrzymaniu przyjęć pacjentów

NOWY TARG. "W odpowiedzi na pojawiające się doniesienia medialne o ograniczeniu, czy też nawet wstrzymaniu przyjęć do oddziałów internistycznych, Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu stanowczo dementuję powyższe informacje" - czytamy w opublikowanym przez dyrekcję placówki oświadczeniu.

Dodano: Sobota, 8 czerwca 2013 13:16

Dzieci z objawami zatrucia pokarmowego trafiły do krakowskiego szpitala

20 dzieci ze szkoły podstawowej w Łukowie (woj. lubelskie) trafiło z objawami zatrucia pokarmowego do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie Adam Jędrzejczyk, dzieci były na "zielonej szkole" w miejscowości Ząb koło Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 21 kwietnia 2013 20:36

Ksiądz Tadeusz Juchas jest poważnie chory

Dziekan dekanatu nowotarskiego ksiądz prałat Tadeusz Juchas przebywa krakowskim szpitalu im. Rydygiera. Z tego powodu nie wziął udziału w niedzielnych uroczystościach w Ludźmierzu inaugurujących tegoroczny sezon pasterski.

Dodano: Sobota, 23 marca 2013 13:03

Kolorowy oddział w oświęcimskim szpitalu (zdjęcia)

Uroczyście otwarty nowo odmalowany Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu jest czternastą placówką objętą akcją społeczną „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowaną przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. „Zmieniamy smutek w radość”.

Dodano: Środa, 27 lutego 2013 20:33

Krakowskie szpitale im. Rydygiera i im. Jana Pawła II oraz szpital im. Św. Łukasza w Tarnowie otrzymają ok 43 mln zł

Prawie 43 miliony złotych otrzymają trzy małopolskie szpitale na modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, instalację nowoczesnych gazowych pomp ciepła i agregatów.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 17:09

Prokuratura bada przyczyny śmierci pacjentki

Prokuratura Rejonowa w Limanowej bada okoliczności zgonu pacjentki, która ponad godzinę czekała na przewiezienie ze szpitala w Limanowej do Nowego Sącza. Dyspozytornia w Tarnowie nie mogła wysłać karetki ratownictwa medycznego.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2013 13:15

KRAKÓW. W szpitalu dziecięcym powstanie najnowocześniejsza w Europie sala hybrydowa

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym powstanie pierwsza w Europie sala hybrydowa. Pozwoli to na precyzyjne diagnozowanie i operowanie dzieci z najcięższymi wadami serca.

Dodano: Poniedziałek, 24 grudnia 2012 11:51

BIERUŃ. W wyniku wypadku 4 osoby trafiły do szpitala

Wczoraj ok. godz. 18:30 doszło do wypadku w Bieruniu na ul. Warszawskiej. Cztery osoby trafiły do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2012 17:13

Nowy dyrektor szpitala Babińskiego

Zarząd Województwa powołał Stanisława Kracika na stanowisko dyrektora szpitala specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Nowy dyrektor został wybrany w drodze konkursu. Uchwałą Zarządu z funkcji dotychczas pełniącego obowiązki dyrektora szpitala odwołano Marka Szwarczyńskiego.

Dodano: Piątek, 27 lipca 2012 17:44

Nowy p.o. dyrektora w szpitalu im. J. Babińskiego

KRAKÓW. Zarząd Województwa Małopolskiego odwołał dziś (27 lipca) Danutę Woźniak z funkcji pełniącej obowiązki dyrektora szpitala psychiatrycznego im. J. Babińskiego. Na jej miejsce powołano Marka Szwarczyńskiego dotychczasowego dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM.

Dodano: Środa, 20 czerwca 2012 19:33

Rozbudowa szpitala w Zakopanem

W szpitalu w Zakopanem odnowiono Oddział Wewnętrzny. Modernizacja kosztowała prawie 900 tys. zł.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl