WSB
Szopka
Dodano: Poniedziałek, 26 grudnia 2022 11:00

Szopka w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Jeszcze tylko dziś można będzie powdziwiać żywą szopkę, która podobnie jak w latach poprzednich stanęła w krakowskim zoo.

Dodano: Poniedziałek, 26 grudnia 2022 09:44

Żywa szopka w Tarnowie

Już po raz dziewiętnasty w klasztorze u Ojców Bernardynów w Tarnowie powstała żywa szopka.

Dodano: Niedziela, 25 grudnia 2022 17:23

Odwiedź żywą szopkę u franciszkanów

Żywa szopka organizowana przez braci franciszkanów to jedna z krakowskich bożonarodzeniowych tradycji. W tym roku odbędzie się ona już po raz 30. Od 24 grudnia do 26 grudnia na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej 4 można odwiedzić urokliwą stajenkę, a także obejrzeć jasełka i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

Dodano: Piątek, 16 grudnia 2022 10:45

Galeria Bronowice dołączyła do szlaku krakowskich szopek

Do 5 lutego 2023 roku na terenie Galerii Bronowice podziwiać można jedną spośród 40 szopek zlokalizowanych w Krakowie. Autorką wyjątkowej konstrukcji jest Marzena Dłużniewska, która pochodzi z rodziny od pokoleń kultywującej szopkarskie tradycje.

Dodano: Środa, 25 grudnia 2019 20:19

Szopki bożonarodzeniowe w kościołach w Zakopanem (galeria)

Makiety, dioramy, miniatury i figury naturalnej wielkości, statyczne i ruchome - szopki bożonarodzeniowe mogą być przeróżne. Zapraszamy do obejrzenia tych, które ustawione zostały w zakopiańskich kościołach.

Dodano: Wtorek, 25 grudnia 2018 13:32

Żywa Szopka przy Franciszkańskiej

- Gdybyśmy przyjęli, że pasterze dotarli do Dzieciątka Jezus o północy, to możemy sobie wyobrazić, że mniej więcej teraz, o 22.30, ci sami pasterze ze swoimi stadami usłyszeli głos anioła, który im powiedział, że w Betlejem urodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan! - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski na placu przed Bazyliką oo. Franciszkanów, gdzie stanęła tradycyjna „Żywa Szopka przy Franciszkańskiej”.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 14:45

W Tarnowie nadal jest świątecznie

To jeszcze nie koniec świątecznego nastroju. Jeszcze ponad tydzień, do niedzieli 7 stycznia odwiedzać można żywą szopkę w ogrodach tarnowskiego klasztoru bernardynów.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 16:26

Zobacz zakopiańskie szopki (zdjęcia)

Pierwszy dzień Świąt w większości domów upływa w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Wiele osób wykorzystuje ten czas na spacery i odwiedzanie podhalańskich kościołów, w których jak co roku oglądać można oryginalne szopki bożonarodzeniowe.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:01

Ogłoszono zwycięzców 75 konkursu szopek krakowskich (zdjecia)

Jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich dobiegł końca. 7 grudnia prace konkursowe zostały zaprezentowane na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza, a wczoraj w sali Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory poznaliśmy zwycięzców. Zaraz po ogłoszeniu wyników w Celestacie otwarto wystawę pokonkursową i zaświecono szopki w Ogrodzie Strzeleckim. Wystawę można zwiedzać do 25 lutego.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 16:31

Jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich (zdjęcia)

W pierwszy czwartek grudnia rozpoczął się jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich. Prace zostały zaprezentowane na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza. Wraz z dźwiękami hejnału rozlegającego się w południe z wieży Kościoła Mariackiego, szopkarze barwnym korowodem przeszli wokół Rynku Głównego.

Dodano: Czwartek, 17 listopada 2016 09:04

Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych - konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 21:53

"Żywa szopka" przed zakopiańskim Urzędem Miasta (zdjęcia)

Przy Urzędzie Miasta w Zakopanem podobnie jak w ubiegłych latach stanęła drewniana szopka. Do dziś stoi ona pusta, ponieważ figurki wykonane przez uczniów zakopiańskiej szkoły plastycznej im. Antoniego Kenara zawiezione zostały do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Dodano: Środa, 24 grudnia 2014 10:20

Szopka Bożonarodzeniowa w Poroninie

Na scenie plenerowej na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie umieszczona została Szopka Bożonarodzeniowa, która powstała dzięki realizacji operacji pn.”Wykonanie regionalnej Szopki Bożonarodzeniowej w ramach pleneru rzeźbiarskiego w Gminie Poronin” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 18:45

Żywa szopka na Franciszkańskiej już w budowie

Jak co roku w Krakowie powstaje żywa szopka. Odwiedzający będą mogli zobaczyć takie zwierzęta jak: lamy, osiołki, kucyki, owce i kozy. Szopkę będzie można oglądać w Wigilię i dwa dni Bożego Narodzenia w kościele przy Franciszkańskiej.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2013 22:27

Zakopiańska Szopka Bożonarodzeniowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przed budynkiem Urzędu Miasta ustawiona została Szopka Bożonarodzeniowa wykonana przez pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Po prezentacji Szopki, włodarze miasta podzielili się opłatkiem z mieszkańcami i turystami obecnymi na otwarciu.

Dodano: Niedziela, 3 lutego 2013 14:45

13. Reality Shopka Szoł Teatru Groteska - GOLD Z WAMI (galeria)

W krakowskim Teatrze Groteska od lat przygotowywana jest polityczna szopka. W tym roku aktorzy-politycy wystąpili po raz 13-ty. Scenariusz to dzieło Adolfa Weltscheka, Małgorzaty Zwolińskiej i Jacka Stankiewicza, a całość wyreżyserował Adolf Weltschek.

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2012 19:21

Obok zakopiańskiego Urzędu Miasta stanęła duża Szopka Bożonarodzeniowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Szopka jest dziełem nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Metrowe postacie wyrzeźbiono z drewna. Uroczyste otwarcie Szopki Bożonarodzeniowej połączone było ze składaniem życzeń mieszkańcom i turystom.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2012 20:31

Żywa szopka przy Franciszkańskiej 4 - ruszyły przygotowania(zdjęcia)

Plac przy Franciszkańskiej 4 już niedługo zamieni się w krakowskie Betlejem, powstanie tam "Żywa Szopka". Żywa szopka to inscenizacja narodzenia Jezusa, w której biorą udział zarówno aktorzy odgrywający rolę Świętej Rodziny, jak i zwierzęta, udostępnione na ten czas przez krakowski Ogród Zoologiczny i Uniwersytet Rolniczy. Prócz tradycyjnych owiec, kozy, lamy i osiołka, w tym roku po raz pierwszy Trzem Królom będą towarzyszyły wielbłądy.

Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl