Szczawnica
Dodano: Niedziela, 13 listopada 2022 18:00

Obchody Dnia Niepodległości w Szczawnicy (zdjęcia)

W piątek 11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W całym kraju odbywały się uroczystości patriotyczne. Szczawniczanie również uczcili to ważne dla nas Polaków święto. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku upamiętniającym szczawniczan poległych za wolność Polski. W kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta. Młodsi i starsi mogli wziąć udział w Biegu Niepodległości, a melomani mogli posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Dominanta.

Dodano: Środa, 2 listopada 2022 08:39

Taki duży, taki mały może świętym być - Korowód Świętych w Szczawnicy (zdjęcia)

W ostatni dzień października ulicami Szczawnicy przeszedł tradycyjny korowód Wszystkich Świętych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w całej Polsce.

Dodano: Środa, 2 listopada 2022 08:36

Msza św. na zakończenie sezonu flisackiego (zdjęcia)

W poniedziałek 31 października ostatni raz w tym roku flisacy spłynęli tratwami ze Sromowiec do przystani w Szczawnicy. Zakończył się kolejny sezon spływów po Dunajcu. Jak co roku flisacy dziękowali Bogu za bezpieczny i udany sezon.

Dodano: Sobota, 15 października 2022 23:22

W Szczawnicy trwa jesienny redyk – miasto pęka w szwach (zdjęci i video)

Szczawnica przeżywa oblężenie turystów. Do pienińskiego uzdrowiska przyjechały tysiące gości, aby uczestniczyć w tradycyjnym jesiennym redyku. Jeśli ktoś przyjechał bez wcześniejszej rezerwacji pokoju, dziś ma małe szanse na znalezienie noclegu w Szczawnicy i okolicznych miejscowościach.

Dodano: Środa, 21 września 2022 08:57

Szczawnica świętowała 100-lecie "Wesela góralskiego"

W ubiegły weekend mieszkańcy Szczawnicy obchodzili ważny jubileusz stulecia sztuki napisanej przez Jana Malinowskiego z Pagorek pt. "Wesele góralskie".

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2022 07:27

Koncert finałowy XIV edycji Festiwalu "Muzyka nad zdrojami"

W szczawnickim Dworku Gościnnym miał miejsce koncert finałowy Festiwalu "Muzyka nad zdrojami".

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2022 12:05

Szczawnica ma już 60 lat (zdjęcia)

Stało się to dokładnie 18 lipca 1962 roku. Z tej okazji władze miasta zaprosiły mieszkańców, turystów i przyjaciół pienińskiego uzdrowiska na dwudniowy festyn połączony ze świętowaniem.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 11:00

Barokowe Eksploracje i zachwyty nad Bendą - czyli opera komiczna w Szczawnicy

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w ramach 12. edycji Barkowych Eksploracji w Szczawnicy na scenie Dworku Gościnnego, przyciągając rzesze melomanów oraz kuracjuszy, z różnych części Polski, którzy wytrwale walczyli o miejscówki, z przeczuciem że będzie to niezapomniany wieczór. Przekonanie, że Czesi i komedia to zawsze bardzo udany mariaż, znalazło tutaj swoje dobitne potwierdzenie.

Dodano: Piątek, 25 marca 2022 07:40

Pienińska Baszta zdobyta

W Szczawnicy odbył się pierwszy szachowy turniej „o Pienińską Basztę", na który zgłosiło się 65 zawodników z całej Polski oraz z Ukrainy. Nie zabrakło uznanych w świecie szachistów nazwisk.

Dodano: Wtorek, 1 marca 2022 20:25

Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie (zdjęcia)

W sobotę i niedzielę na stoku Areny Jaworki rozgrywane były IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Rywalizowało ponad 40 jednostek OSP z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.

Dodano: Piątek, 11 lutego 2022 09:11

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą na stoku Areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy w dniach 26-27 lutego.

Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2022 08:57

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim

W niedzielę 6 lutego, przy doskonałych warunkach narciarskich uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności szusowania podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.

Dodano: Środa, 2 lutego 2022 10:55

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim

Zawody sportowe przeprowadzone zostaną w dniu 6 lutego 2022 roku, w niedzielę w Jaworkach na stoku ośrodka Arena Narciarska Jaworki – Homole.

Dodano: Niedziela, 30 stycznia 2022 09:45

Mała Armia Janosika po raz drugi skradła serca szczawnickiej publiczności

Znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiały w wczoraj w Dworku Gościnnym. Urozmaicone melodiami rodem z Podhala to niepowtarzalny klimat – tak w skrócie można opisać Koncert Kolęd z Małą Armią Janosika, który odbył się w Szczawnicy

Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 08:58

Bach w Jaworkach (zdjęcia)

W malowniczo położonym kościele w Jaworkach k/Szczawnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące 12. edycje Festiwalu Barokowe Eksploracje.

Dodano: Wtorek, 11 stycznia 2022 16:31

Zima wraca na Kasprowy Wierch (zdjęcia)

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym od jutra stycznia narciarze będą mogli ponownie korzystać z trasy w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch.

Dodano: Sobota, 1 stycznia 2022 21:39

W Szczawnicy powitano Nowy Rok (galeria)

Świat pożegnał 2021 rok i przywitał nowy 2022 rok. Szczawnica jak co roku przygotowała dla mieszkańców i gości imprezę sylwestrową pod gołym niebem. Zabawa odbywała się na placu przy kolejce na Palenicę.

Dodano: Czwartek, 23 września 2021 06:35

Pożegnano Stefana Kapłaniaka (zdjęcia)

Stefan "Cenek" Kapłaniak urodził się w 1933 roku w Szczawnicy. Zmarł w sierpniu br. w Chicago. We wtorek na cmentarzu komunalnym w rodzinnym mieście pożegnano tego wybitnego sportowca.

Dodano: Wtorek, 10 sierpnia 2021 19:00

Jaworczański redyk (galeria)

Sztandarową imprezą corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego jest redyk. Tegoroczny odbył się w weekend na scenie plenerowej w Jaworkach.

Dodano: Niedziela, 1 sierpnia 2021 08:00

Nasze trasy: Droga Pienińska

Dziś zabieramy Was na wycieczkę jedną z najpiękniejszych tras w Małopolsce. Przełom Dunajca większości z Was kojarzy się pewnie z flisakami pienińskimi i spływem drewnianymi tratwami, ale tą samą trasę można pokonać wzdłuż rzeki na rowerze.

Dodano: Wtorek, 20 lipca 2021 12:00

Uważajcie na Ścieżce Pienińskiej!

Grupa Podhalańska GOPR ostrzega turystów przed skałami i lawinami ziemno-błotnymi na Ścieżce Pienińskiej (Szczawnica - Czerwony Klasztor).

Dodano: Piątek, 18 czerwca 2021 17:30

Niepełnosprawny Grzesiek pokona górski bieg dłuższy niż maraton

Już w najbliższą sobotę wolontariusze fundacji W Góry Serca po raz kolejny podejmą się niemożliwego. Wraz z niepełnosprawnym ruchowo Grześkiem wezmą udział w biegu górskim o dystansie dłuższym niż maraton.

Dodano: Piątek, 18 czerwca 2021 15:39

Chcą połączyć Szczawnicę i Jazowsko

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, radni podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 100 tysięcy złotych i tym samym partycypowanie w kosztach opracowania „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla połączenia miejscowości Szczawnica i Jazowsko”.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 15:00

Majówka w Pieninach (galeria)

Pomimo wciąż trwającego lockdownu i wiążącego się z nim zakazu wynajmowania kwater i pokoi hotelowych, wielu turystów postanowiło spędzić długi majowy weekend w górach. Także Pieniny przeżywają od wczoraj prawdziwe oblężenie.

Dodano: Wtorek, 23 lutego 2021 00:11

Piękna pogoda ściągnęła w Pieniny rzesze turystów (zdjęcia)

W sobotę i niedzielę Pieniny kusiły dawno nie widzianych gości piękną słoneczną pogodą. Miejscowości, szlaki turystyczne i stoki zapełniły się miłośnikami zaśnieżonych gór.

Dodano: Środa, 10 lutego 2021 12:28

Ośrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa

12 lutego, czyli w najbliższy piątek, narciarze przy zachowaniu reżimu sanitarnego będą mogli wrócić na stoki Polskich Kolei Linowych. Tego dnia otwarte zostaną trasy narciarskie we wszystkich ośrodkach Grupy PKL, także na Kasprowym Wierchu.

Dodano: Piątek, 8 stycznia 2021 12:14

Zmagania alpejczyków na Palenicy w Szczawnicy

Przez trzy dni, od 3 do 5 stycznia trasa narciarska Palenica I była miejscem zmagań alpejczyków z czterech krajów – Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Czech. Najlepszy zawodnikiem okazał się Szymon Bębenek, który aż trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium.

Dodano: Niedziela, 20 grudnia 2020 10:18

Kolejne stoki czekają na narciarzy

Palenica w Szczawnicy i Hajduk w Murzasichlu to kolejne miejsca gdzie możemy poszaleć na nartach. Działa też od ponad tygodnia ośrodek pod Nosalem oraz wyciąg w Czerwiennem.

Dodano: Piątek, 20 listopada 2020 12:00

Modrzewie Park Hotel & SPA najlepszym butikowym hotelem w Polsce

Góry, mieniący się jesiennymi kolorami otaczający las, a w nim butikowy hotel – Modrzewie Park Hotel & SPA, synonim luksusu i elegancji. Położony na wzgórzu, w sercu szczawnickiego kurortu oferuje swoim gościom niezapomniany, kameralny i bezpieczny wypoczynek. Modrzewie Park Hotel & SPA jest niejednokrotnie nagradzany prestiżowymi tytułami, ostatnio zwyciężył w konkursie World Travel Awards 2020!

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 15:22

Budynek magazynowy w Muzeum Pienińskim

Magazyn studyjny w Muzeum Pienińskim pełni jednocześnie rolę miejsca przechowywania obiektów oraz sali ekspozycyjnej. Nie jest to wystawa, ale tak zorganizowany magazyn, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją Muzeum.

Dodano: Czwartek, 28 maja 2020 10:14

Otwierają się kolejne muzea

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju, Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Sądecki Park Etnograficzny (spacerowo, bez dostępu do ekspozycji), Miasteczko Galicyjskie oraz Dom Gotycki, Gmach Główny w Nowym Sączu zostają otwarte dla zwiedzających

Dodano: Środa, 6 maja 2020 13:00

Kolejne ośrodki Grupy PKL dostępne dla turystów

Polskie Koleje Linowe otwierają w maju dla turystów kolejne ośrodki Grupy. Od 4 maja działają PKL Kasprowy Wierch i PKL Gubałówka. W najbliższy weekend, 9 maja, czynne będą koleje krzesełkowe w ośrodkach PKL Palenica, PKL Mosorny Groń i PKL Butorowy Wierch.

Dodano: Środa, 17 lipca 2019 09:50

Startuje czwarta edycja HEJ FEST

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy koncert tegorocznego cyklu festiwalowego Hej Fest. Na deptaku obok Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju jako pierwsza gwiazda zagra Happysad, a przed nim support - zespół VHS.

Dodano: Sobota, 6 lipca 2019 15:00

Holi Festival- Festiwal Kolorów w Szczawnicy

Holi Festival Poland powraca do Szczawnicy w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019!

Wstęp na Holi Festival jest bezpłatny!

- Data: 6 Lipca 2019, godziny: 15:00- 20:00,
- Miejsce: PKL Palenica, ul. Główna 7,

Dodano: Piątek, 26 kwietnia 2019 12:00

Biegi w Szczawnicy

Zapraszamy do udziału w VII edycji Biegów w Szczawnicy. Czeka na Was 5 górskich tras od 6 do 96 km, jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, zielone hale, dzikie ostępy i prawdziwie górska przygoda!

Dodano: Niedziela, 17 marca 2019 16:00

Nowy luksusowy hotel w Pieninach

W Szczawnicy odbyła się uroczysta inauguracja działalności Hotel Szczawnica Park Resort & Spa ****. Na galę otwarcia gości zaprosili właściciele Renata Gorecka i Grzegorz Gacek.

Dodano: Wtorek, 26 lutego 2019 09:07

Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów

W niedzielę 24 lutego przed południem na stoku Palenica I w Szczawnicy odbyły się Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Slalomie Gigancie. Na starcie stanęło 46 zawodników i zawodniczek w 5 kategoriach wiekowych.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2019 23:00

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim

W dniach 22-24 stycznia w Szczawnicy na trasie Palenica I odbywały się 87 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 11:15

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na Palenicy w Szczawnicy

Wiele czasu minęło od ostatnich zawodów tej rangi na Palenicy ale udało się i od jutra na stokach w Szczawnicy zobaczymy najlepszych narciarzy i narciarki rywalizujących w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Dodano: Poniedziałek, 14 stycznia 2019 16:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także Pieninach

Już po raz XXVII na terenie pienińskich gmin zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z miejscowych szkół, chodzących z kolorowymi puszkami, można było spotkać praktycznie w każdej miejscowości regionu.

Dodano: Niedziela, 30 grudnia 2018 09:13

Świąteczny Kiermasz Pieniński w szczawnickiej Pijalni

W Pijani Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy zapanowała wspaniała atmosfera, z powodu organizowanego już od lat Świątecznego Kiermaszu Pienińskiego.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 10:45

Książęcy ślub w Szczawnicy

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński żeni się z hrabianką Heleną Mańkowską, dziedziczką majątku w Szczawnicy. Jap podaje "Wprost" - wesele zaplanowano na przyszły rok i odbędzie się w Pieninach.

Dodano: Środa, 14 listopada 2018 08:00

PKL na 100-lecie odzyskania niepodległości

Przepłynięcie stu kilometrów wpław, żywa, biało czy spektakl teatralny na szczycie Kasprowego Wierchu – to akcje upamiętniające 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wspierane przez Polskie Koleje Linowe. Każda miała inny charakter, lecz ten sam cel i wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dodano: Wtorek, 13 listopada 2018 10:53

Szczawnica pobiegła dla Niepodległej (zdjęcia)

Zorganizowany po raz dziewiąty Szczawnicki Bieg Niepodległości, w tym roku był wyjątkowy ze względu na przypadającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wzięło niemal 400 osób.

Dodano: Poniedziałek, 5 listopada 2018 21:00

50 - lecie powstania Koła Łowieckiego "Przehyba"

W 1968 roku Koło Łowieckie "Przehyba" wyodrębniło się z Koła Łowieckiego "Lubań" i od tego czasu prowadzi swoją działalność w północnej części Miasta i Gminy Szczawnica, w części gminy Krościenko - Zawodzie oraz w Tylmanowej od strony Beskidu Sądeckiego.

Dodano: Czwartek, 25 października 2018 09:00

Dzień Seniora - po raz pierwszy w Szczawnicy

W Domu Dziennego Pobytu dla seniorów w Jaworkach miało miejsce szczególne wydarzenie. Po raz pierwszy w Szczawnicy obchodzony był Dzień Seniora – święto starszych ludzi doświadczonych mądrością życiową, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Dodano: Środa, 24 października 2018 15:00

Święto patrona w Szlachtowej

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Szkoły, które w piątek 19 października odbyły się w Szlachtowej (pow. nowotarski)

Dodano: Piątek, 21 września 2018 12:06

Dzień Przedszkolaka

Wczoraj 20 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto najmłodszych obywateli ustalono uchwałą sejmu w roku 2013, choć już w roku 2010 inicjatywę te podjeli dyrektorzy przedszkoli w Łodzi.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 20:20

Szczawnicka Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” zaprasza na wystawę prac Danuty Franczak

Danuta Franczak - Utalentowana malarka-amatorka urodziła się i mieszka w Mszanie Dolnej. Jak mówi o sobie malarstwo jest jej największą pasją życia. Od dziecka spędzała każdą wolną chwilę rysując lub malując,często pod okiem cioci i wujka Madejów. Pewnego dnia zakochała się w akwareli i tak już pozostało.

Dodano: Niedziela, 15 lipca 2018 15:34

Plener rzeźbiarski w Szczawnicy

SZCZAWNICA. - Coroczne tygodniowe plenery rzeźbiarskie to nowa inicjatywa którą planujemy rozpocząć w tym roku. Od 16 do 20 lipca na skwerku na tzw. "Miedziusiu" będzie można "na żywo" zobaczyć jak będzie tworzona pierwsza "turystyczna ławka" gdzie będzie można "przysiąść" obok znanej szczawnickiej postaci - wyjaśnia Marta Polaczyk z UM i G Szczawnica.

Dodano: Środa, 11 lipca 2018 09:10

Trwa Hej Fest! Przed widzami jeszcze 14 koncertów

Na pierwszym koncercie w Szczawnicy zagrał zespół Piersi i Kasia Kowalska. W najbliższą sobotę na bezpłatnym koncercie w Krynicy-Zdroju wystąpi m.in. Maryla Rodowicz.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 11:50

Ethno – Novo Festival

Druga odsłona Ethno-Novo Festival Szczawnica 2018 zapowiada się niezwykle barwnie i żywiołowo. Wśród wykonawców nie zabraknie gwiazd sceny jazzowo-folkowej, którzy w swojej twórczości mniej lub bardziej dosłownie inspirują się muzyką źródeł, sięgając po różnorodną stylistykę i instrumentarium. Wszystkie wydarzenia Festiwalu odbędą się w stanowiącym kulturalne centrum Pienin - Dworku Gościnnym w Szczawnicy; zarówno na scenie głównej, jak też w kameralnej i klimatycznej przestrzeni Jazz Bar.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 12:10

Szczawnica ma komfortowe kino

Odkąd Rodzina Mańkowskich zdecydowała się odbudować w Szczawnicy Dworek Gościnny, wyposażając obiekt m.in. w nowoczesny sprzęt kinematograficzny, pojawiły się w uzdrowisku komfortowe warunki dla organizacji seansów filmowych.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 23:20

Wystawa Ojcowie Niepodległości w Parku Dolnym w Szczawnicy

W ramach Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości w Mieście i Gminie Szczawnica i dla upamiętnienia i uczczenia wydarzeń 1918 roku związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę na przestrzeni 2018 roku będą organizowane imprezy kulturalne i oficjalne wydarzenia ogólnomiejskie związane z tą rocznicą.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 21:53

Narciarskie zmagania w Jaworkach

W niedzielne przedpołudnie przy wspaniałych warunkach narciarskich 
i wyjątkowo mroźnej pogodzie, uczniowie placówek oświatowych sprawdzili swe umiejętności podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim"

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 14:21

Kultura regionalna w sercu Uzdrowiska Szczawnica

W szczawnickim Dworku Gościnnym, po raz kolejny już można było spotkać się z pienińskimi flisakami, którzy w zajmujący i pełen humoru sposób przekazują regionalną gwarę, unikatowe tradycje i ciekawą historię regionu pienińskiego.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 20:58

Mleczko w pijalni (zdjęcia)

W okresie ferii zimowych w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można obejrzeć kolekcję rysunków satyrycznych znanego rysownika- Andrzeja Mleczki.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 22:00

Tak bawiono się w Szczawnicy (foto)

To była bardzo udana impreza sylwestrowa na góralską nutę. Szczawnica jak co roku bawiła się na placu przy dolnej stacji Kolei Linowej „Palenica”.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 22:00

Sylwester w Szczawnicy

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza na "Sylwestra Pod Gwiazdami" który rozpocznie się o 21.oo na placu przy dolnej stacji kolejki na Palenicę.

Dodano: Środa, 15 listopada 2017 11:20

Ruszyły zapisy do udziału w przyszłorocznym Niepokornym Mnichu

Rozpoczęły się zapisy na Niepokornego Mnicha - najdłuższą trasę w ramach imprezy Biegi w Szczawnicy, która odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 12:22

Święto Niepodległości w Szczawnicy

W sobotę 11 listopada obchodzono Święto Niepodległości. W całej Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. Szczawniczanie również uczcili to ważne dla nas - Polaków święto.

Dodano: Niedziela, 16 lipca 2017 14:33

Hej Fest w Szczawnicy (zdjęcia)

W Szczawnicy zainaugurowany został festiwal Hej Fest. Plac pod sceną, która była usytuowana przy kolei linowej na Palenicę oraz promenada spacerowa zapełniła się melomanami.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 12:31

Folkowe ognisko przy Promechatce

Sobota była pierwszym dniem długiego majowego weekendu. Wieczorem w Szczawnicy królowała muzyka folkowa.

Dodano: Wtorek, 28 marca 2017 20:48

Burmistrz Szczawnicy uhonorowany tytułem najlepszego samorządowca

Podczas pierwszego dnia obrad III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Lider Samorządu” dla najlepszych samorządowców. W gronie laureatów znalazł się burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Dodano: Piątek, 24 marca 2017 16:52

Szczawnica reprezentantem Małopolski w głosowaniu na uzdrowisko

Podobnie jak w zeszłym roku, Szczawnica zakwalifikowana została do głosowania w ogólnopolskiej sondzie na najlepsze kurorty, letniska i uzdrowiska wybrane w etapach regionalnych Top 5 Kurorty i Letniska. Pienińskie uzdrowisko reprezentuje całe województwo małopolskie.

Dodano: Sobota, 4 marca 2017 14:07

Wręczono Perły Pienin

W hotelu Solar SPA odbyła się doroczna uroczystość wręczenia statuetek Perła Pienin - nagród dla instytucji i przedsiębiorstw najbardziej zasłużonych dla miasta i gminy Szczawnica w ubiegłym roku. W tym roku było trzech laureatów.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 12:37

Szczawnica czeka na narciarzy (zdjęcia)

W części województw trwają ferie zimowe. Do szczawnickiego uzdrowiska przyjechało wielu turystów - głównie narciarzy i snowboardzistów.

Dodano: Piątek, 25 listopada 2016 10:00

Ratownicy też szykują się do sezonu

Nie tylko stacje narciarskie przygotowują się na nadchodząca zimę, swoje umiejętności doskonalą też ratownicy GOPR.

Dodano: Środa, 26 października 2016 11:21

Imponujący witacz w Szczawnicy

SZCZAWNICA. Na Kotońce stanął nowy góral, który ciupagą wita turystów i kuracjuszy przybywających do uzdrowiska. Mierzy ok. 4,5 metra i waży ok. 1,5 tony. Figurę wykonali trzej rzeźbiarze z Orawy.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 12:27

Filmowy festiwal adaptacji prozy Sienkiewicza

W dniach 4-6 listopada odbędzie się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy trzecia edycja KinoAkademii, która w tym roku będzie miała szczególny charakter. W związku z obchodami ogólnopolskiego Roku Sienkiewicza stanie się filmowym festiwalem adaptacji prozy Henryka Sienkiewicza.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 14:54

Wernisaż wystawy szczawnickiego TPSP (zdjęcia)

W szczawnickiej Pijalni Wód Mineralnych odbył się uroczysty wernisaż wystawy zbiorowej członków miejscowego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, które w tym roku obchodzi XXX-lecie działalności.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 20:43

Motocross pod Jarmutą (zdjęcia)

Na terenie dawnego kamieniołomu tuż obok stadionu KS Jarmuta odbyła się V edycja zawodów Moto-Rodeo, organizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja Szczawnica.

Dodano: Środa, 28 września 2016 13:01

Urodziny Krzywej Jabłonki (zdjęcia)

Spontanicznie i bez długich oficjalnych przemówień uczczony został jubileusz 2.lecia Galerii "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy. Przyszli przyjaciele i rodzina jej właścicielki - Joanny Dziubińskiej, by pogratulować, podziękować za dotychczasową działalność na niwie szerzenia kultury i życzyć kolejnych równie udanych lat.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 14:29

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP Szczawnica-Jaworki

SZCZAWNICA. Na Arenie Narciarskiej Jaworki -Homole zmierzyło się 80 drużyn strażackich reprezentujących województwa małopolskie, podkarpackie, lubelskie, mazowieckie, śląskie, dolnośląskie, wielkopolska, świętokrzyskie i łódzkie. Były wybory miss i ...oświadczyny.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 13:54

Święto ulicy Szalaya w Szczawnicy (zdjęcia)

Wspólne świętowanie rozpoczął korowód, który przeszedł ze skweru przy Domu Towarowym Halka ulicą Szalaya do Dworku Szalayowskiego znajdującego się przy remizie OSP.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 11:07

Narodowe czytanie w Szczawnicy pod pomnikiem Sienkiewicza

W sobotę pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy w ramach akcji „Narodowe Czytanie” można było usłyszeć fragmenty powieści „Quo Vadis”.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 17:27

Barokowe Eksploracje 2016 ponownie w Szczawnicy

22 września o godz. 20.00. rozpocznie się w Kościele św. Wojciecha w Szczawnicy koncert pt.: ”Barok w Europie Środkowej”.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 20:20

Polska premiera opery Costanza E Fortezza (zdjęcia)

Scena szczawnickiego Dworku Gościnnego była miejscem polskiej premiery Opery Koronacyjnej „Costanza E Fortezza” (Wytrwałość i siła) napisanej przez Johanna Josepha Fuxa na koronację Karola VI Habsburga w czeskiej Pradze.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 19:46

IV Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach 17 - 18 września br. w Szczawnicy - Jaworkach.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 10:09

Muzyka Wielu Kultur pod Palenicą (zdjęcia)

Na scenie obok kolejki na Palenicę w Szczawnicy odbył się koncert pt. Muzyka Wielu Kultur organizowany przez burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w ramach obchodów Roku Szalayowskiego.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 10:45

Biegowe zakończenie wakacji w Szczawnicy

27 sierpnia w Szczawnicy odbędzie się II edycja imprezy Z Biegiem Nocy. Bieganie to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego też do udziału w biegach zapraszamy całe rodziny. Podobnie jak w roku ubiegłym trasy zostały przygotowane zarówno dla dużych, średnich i tych najmłodszych uczestników zawodów.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 18:51

Szczawnickie Emanacje - Gypsy Jazz Ensemble (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert w ramach Festiwalu Muzyki „Emanacje”. W tym roku już po raz czwarty Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego emanuje muzyką.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 14:58

XXXVI Redyk w Jaworkach za nami (zdjęcia)

XXXVI Redyk, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz miasto i gminę Szczawnica, zapisał się w historii wspaniałą pogodą oraz licznymi niespodziankami. Zaczął się tradycyjnie od przepędzenia stada 600 owiec przez bacę Andrzeja Staszela z Dzianisza i jego juhasów.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 22:15

Opera koronacyjna „Costanza e fortezza” w Szczawnicy - spektakularna odsłona Barokowych Eksploracji 2016

Już wkrótce nadarzy się wyjątkowa okazja, aby zobaczyć w Polsce najsłynniejsze dzieło Johanna Josepha Fuxa, operę „Costanza e fortezza”, napisaną na koronację Karola VI Habsburga w Pradze czeskiej. Zapraszamy 25 sierpnia o godz. 19.00 do Szczawnicy. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 13:01

Zlot pojazdów zabytkowych w Szczawnicy

Do Szczawnicy, w ramach VIII Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Retro”, przyjechało ponad 50 zabytkowych wehikułów. Ich obecność na placu przy kolejce na Palenicę przyciągnęła sporą grupę fanów motoryzacji, zwłaszcza że taki widok w Szczawnicy nie zdarza się często.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 18:57

Koncert finałowy Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert wieńczący IX edycję Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Bohaterem tego wieczoru była Szczawnica, jej piękno, historia i związane z nią postaci. Koncert zatytułowany był „Józef Szalay i walce”

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 14:00

To były granaty. Przyjechali po nie saperzy. Ale co robiły w reklamówce zostawionej na turystycznym szlaku?

Saperzy, którzy przyjechali dziś w Pieniny potwierdzili, że w reklamówce, którą rano znaleziono zawieszoną na drzewie przy Ścieżce Pienińskiej prowadzące ze Szczawnicy w stronę Czerwonego Klasztoru, znajdowały się prawdziwe granaty. Nie wiadomo, kto jest tam zostawił i w jakim celu.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 10:24

Reklamówka z granatami znaleziona w Szczawnicy

Ścieżka Pienińska ze Szczawnicy w stronę Czerwonego Klasztoru została zamknięta po tym, jak znaleziono przy niej reklamówkę z przedmiotami wyglądającymi jak granaty.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 14:09

Promocja książki "Pieniny dla Rodziny"

W sali kinoteatru „Pieniny” w Szczawnicy odbyła się promocja książki „Pieniny dla rodziny”. Czytelnicy i miłośnicy Pienin mieli możliwość spotkania się z autorkami tego niezwykłego przewodnika: Ewą Stadtmüller i Haliną Mastalską oraz posłuchania opowieści o tym skąd pomysł i jak powstała ta niezwykła książka.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 10:56

World music w Szczawnicy - koncert zespołu Dikanda (zdjęcia)

Na dużej scenie Dworku Gościnnego w Szczawnicy wystąpił pochodzący ze Szczecina zespół Dikanda.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 22:05

Polak - Węgier dwa bratanki… - wspólna biesiada i koncert (galeria)

Rzęsisty deszcz padający w sobotę od samego rana zmusił organizatorów VI Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej do odwołania Szalayowskiego Nocnego Spływu Dunajcem. Jednak na uczestników obchodów czekały inne atrakcje.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 21:53

Przystań flisacka pod wodą

Po obfitych opadach stan wody w Dunajcu powoli opada, jednakże przystań w flisacka w Szczawnicy nadal jest pod wodą.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 23:39

Inauguracja VI Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Szczawnicy (zdjęcia)

W Szczawnicy rozpoczęły się VI Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Dworku Gościnnym odbyła się konferencja naukowa pt. „Przyjaźń Polsko-Węgierska przez pokolenia” oraz Festiwal Wina i Smaków Węgierskich.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 16:13

Wędrówka muzyczno-kulinarna od Sahary po Pieniny (zdjecia)

Do zajazdu Czarda na Sewerynówce w Szczawnicy zawitali prawdziwi marokańscy nomadzi. Można było posłuchać dobrej muzyki z Sahary i skosztować pysznej kuchni marokańskich pasterzy.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 22:22

Ruszył Karpacki Ultramaraton (zdjęcia)

W czwartek ruszyła pierwsza edycja Karpackiego Ultramaratonu. Jest to czterodniowy bieg ze Szczawnicy do Wisły. Wymagająca trasa - 200 km najpiękniejszymi partiami Karpat, wyzwanie dla ciała i umysłu, z przewyższeniem sięgającym niemal 8000 metrów. Bieg potrwa do 10 lipca.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2016 21:30

Początek wakacji - pracowity dla GOPR

Wczoraj ratownicy GP GOPR dwukrotnie udzielali pomocy. Najpierw do wypadku doszło przy potoku Grajcarek w Szczawnicy. Do koryta potoku wpadła kobieta i doznała urazu głowy. 20 min później ratownicy jeszcze raz wyjeżdżają na Ścieżkę Pienińską, tym razem pomocy potrzebował 16-letni turysta z urazem głowy.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 13:01

Festiwal Baśni i Bajki 2016 „Legendy Pienińskie”

Szczawnicki Dworek Gościnny po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla najmłodszych. 16 czerwca od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja Festiwalu Baśni i Bajki. Tegoroczne edycja upłynie pod znakiem regionalnych tradycji. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu. Patronuje mu Malopolskaonline.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2016 09:18

Perły i Perełki Małopolski

Małopolski przyciągnęły do Szczawnicy ok. 900 biegaczy, którym nie straszna była pogoda, z jaką musieli się zmierzyć - z nieba lał się ponad 30 stopniowy żar.

Dodano: Poniedziałek, 27 lipca 2015 12:29

Spotkanie u życiodajnych źródeł. Biała Niedziela w Szczawnicy (zdjęcia)

Już po raz szósty Uzdrowisko Szczawnica i Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie - Delegatura w Nowym Targu zaprosili mieszkańców Szczawnicy i przybyłych kuracjuszy w budynku Inhalatorium na Białą Niedzielę , która w tym roku odbywała się pod hasłem „Spotkanie u życiodajnych źródeł”.

Dodano: Wtorek, 21 lipca 2015 21:36

Mobilny ZUS w Szczawnicy

W Szczawnicy obok Kolejki PKL na Palenicę - porad udzielali dziś eksperci z ZUS.

Dodano: Sobota, 18 lipca 2015 19:56

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Szczawnicy (zdjęcia)

Rozpoczęły się obchody V Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W tym roku główne uroczystości odbywają się w Szczawnicy na Placu pod Kolejką i w Dworku Gościnnym oraz w Niedzicy na koronie zapory.

Dodano: Wtorek, 14 lipca 2015 23:07

Niezłomni spod Przehyby

SZCZAWNICA. W 60-tą rocznicę wydarzeń w lesie Krzemieniny, przy kamieniu upamiętniającym miejsce zamordowania partyzantów, odbyła się msza święta za spokój ich dusz i wszystkich Żołnierzy Niezłomnych.

Dodano: Niedziela, 5 lipca 2015 12:12

Szczawnicki sposób na upały (zdjęcia)

Przybyli do Szczawnicy turyści i kuracjusze oraz mieszkańcy kurortu znaleźli możliwość ochłodzenia się w te gorące dni. Zwłaszcza, że temperatura przekracza 30 st.C. a prognozy nie zapowiadają ochłodzenia.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 18:52

Utrudnienia przy wyjeździe ze Szczawnicy

Kolejna majówka się kończy i znów wyjazd ze Szczawnicy do Krościenka zakorkowany. Kilkukilometrowy korek zaczyna się na rondzie w Krościenku i kończy w Szczawnicy przy Kotońce.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2015 10:11

Szczawnica w Systremie Informacji Przestrzennej

Miasto i Gmina Szczawnica przystąpiło do realizacji Systemu Informacji Przestrzennej, który zapewni łatwy dostęp do zbiorów danych przestrzennych, m. in. dla dokumentów planistycznych oraz usług z nimi związanych, w tym wyszukiwania, przeglądania i pobierania.

Dodano: Poniedziałek, 16 marca 2015 11:57

Fraszkoterapia w Szczawnicy (zdjęcia)

W szczawnickim Dworku Gościnnym, w Jazz Barze odbyło się premierowe przedstawienie słowno–muzyczne "Fraszkoterapia, czyli o kobietach, dla kobiet, przez mężczyzn w stylu komedii dell arte."

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 21:39

X Zimowy Zjazd Górski (zdjęcia)

W dniach od 20 do 22 lutego br., w Szczawnicy odbył się jubileuszowy X Zimowy Zjazd Górski. Ta cykliczna impreza turystyczna organizowana jest dla ludzi kochających góry.

Dodano: Sobota, 21 lutego 2015 12:34

Szczawnica: rozpoczęto prace nad ścieżką rowerową do Jaworek

Szczawnicki Urząd Miasta i Gminy szuka firmy, której zleci opracowanie dokumentacji projektowej ścieżki pieszo-rowerowej od dolnej stacji PKL w kierunku Jaworek.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:22

Szczawniccy artyści w foyer Dworku Gościnnego (zdjęcia)

W niedzielę w foyer w Dworku Gościnnego od godziny 11.00 rozgościli się szczawniccy artyści. Zostali oni zaproszeni przez dyrekcję Dworku do udziału w pierwszych - z planowanego cyklu - otwartych warsztatach "Spotkanie z pienińskimi artystami’’.

Dodano: Poniedziałek, 9 lutego 2015 12:01

Szczawnickie Artystyczne Warsztaty Rodzinne (zdjęcia)

Dworek Gościnny w Szczawnicy zapoczątkował w minioną niedzielę nowy cykl spotkań zatytułowany "Artystyczne Warsztaty Rodzinne", w trakcie których odbywać się będą rodzinne spotkania z ludźmi tworzącymi różne formy artystycznego wyrazu. Pierwszym gościem była szczawnicka artystka Anna Madeja, tworzącą wspaniałe obrazy na szkle malowane.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:00

Ogólnopolska premiera książki Ałbeny Grabowskiej w szczawnickim Dworku Gościnnym

W szczawnickim Dworku Gościnnym, miejsca kontynuującego międzywojenne tradycje szczawnickiego "Kursalonu’’ odbyło się pierwsze z zaplanowanych w ramach działalności Dworku spotkanie z cyklu ,,Książka miesiąca’’. Była to zarazem polska premiera drugiego tomu sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych’’, wydanej nakładem wydawnictwa "Zwierciadło".

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:01

Dworek Gościnny, czyli "pieniński salon" miejscem ludzkich pasji i kultury

Szczawnicki Dworek Gościnny zwany "pienińskim salonem", bądź ,,Kursalonem’’, to miejsce ze wspaniałą historią, budynkiem i salami, w których pielęgnowano miłość do kultury a zarazem wyróżniano ludzi z pasjami twórczymi.

Dodano: Środa, 14 stycznia 2015 12:07

Zatrzymano motocyklistów, którzy potrącili narciarza na Palenicy

Zatrzymano dwóch motocyklistów, którzy potrącili narciarza na Palenicy w Szczawnicy. Przyznali się do winy. Poszkodowany ma złamane obie nogi.

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 08:31

Przygotowania do III Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie

SZCZAWNICA. Już od pierwszych dni tego roku organizatorzy III Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie przygotowują się nie tylko na przyjęcie ekip prawie z całej Polski, ale również opracowują przebieg mistrzostw, które odbędą się w dniach 21 i 22 lutego na stoku narciarskim Arena Jaworki - Homole.

Dodano: Piątek, 26 grudnia 2014 17:21

Świąteczny Kiermasz Pieniński

Z inicjatywy Thermaleo Sp. z o.o., Fundacji Andrzeja Mańkowskiego, Uzdrowiska Szczawnica S.A. oraz Galerii Wód Mineralnych w dniach od 26 grudnia br. do 4 stycznia 2015 r. w Pijalni Wód na Pl. Dietla w Szczawnica, jak co roku zorganizowano Świąteczny Kiermasz Pieniński.

Dodano: Sobota, 6 grudnia 2014 21:57

Uroczyste otwarcie Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu im. Św. Ojca Pio

W Szczawnicy w Solar Spa dokonano uroczystego otwarcia Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu im. Św. Ojca Pio.
W uroczystości wziął udział prezydent RP Lech Wałęsa wraz z małżonką Danutą.

Dodano: Piątek, 21 listopada 2014 19:51

Koncert szczawnickich kameralistów i Musica Florea Praha

Szczawnicki Chór Kameralny i orkiestra z Pragi czeskiej Musica Florea wraz z solistami wspólnie zaprezentowali oratoryjno-kantatowe dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla. Całość poprowadziła Agnieszka Żarska.

Dodano: Piątek, 24 października 2014 22:29

Trwają I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe w Szczawnicy

Do niedzieli odbywać się będą w Szczawnicy I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe. Ich organizatorem jest Uzdrowisko Szczawnica S.A i Grupa Thermaleo oraz Klinika Pulmonologii II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a patronat nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 13:04

Wernisaż prac Anny Malinowskiej

SZCZAWNICA. W sobotę w niedawno otwartej Galerii Krzywa Jabłonka odbył się pierwszy wernisaż. Wystawiono prace Anny Malinowskiej, szczawnickiej artystki, w przeszłości prezesa Zarządu Oddziału TPSP w Szczawnicy.

Dodano: Środa, 17 września 2014 22:14

Pokaz mody w Szczawnicy

W piątek 19 września o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się pokaz strojów zaprojektowanych przez dwie obiecujące projektantki: Martę Polaczyk oraz Laurę Obrzut. Modowe show uświetni koncert zespołu "Bolivia".

Dodano: Czwartek, 11 września 2014 23:06

Szczawniccy samorządowcy z wizytą w węgierskim Harkány

Delegacja szczawnickich samorządowców z burmistrzem Grzegorzem Niezgodą gościła przez kilka dni z wizytą w węgierskim mieście partnerskim Harkány. Było to spotkanie miast partnerskich, z którymi Harkány mają podpisane umowy współpracy.

Dodano: Niedziela, 7 września 2014 16:09

Przedostatni koncert w ramach Festiwalu OPERAART Szczawnica

Włoski tenor Guglielmo Callegri, organista Arkadiusz Bialica i Szczawnicki Chór Kameralny wystąpili w kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy z koncertem "Musica Sacra".

Dodano: Wtorek, 2 września 2014 19:49

Drugi przetarg na wyłonienie długoletniego dzierżawcy parkingu w Pieninach unieważniony

Nie ma szczęścia zaplanowana przez władze Szczawnicy inwestycja budowy parkingu piętrowego. Drugi przetarg na budowę, do którego zgłosiły się dwie firmy, został anulowany.

Dodano: Poniedziałek, 1 września 2014 15:43

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

W Szczawnicy uczniowie swój pierwszy dzień szkolny rozpoczęli od mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha, odprawionej przez ks. Tomasza Kupca aby następnie dalsze spotkania z nauczycielami, koleżankami i kolegami szkolnymi odbywać w swoich szkołach.

Dodano: Piątek, 29 sierpnia 2014 20:26

"Dla Ciebie śpiewam..."

W ramach ,,OperArt 2014’’ w foyer szczawnickiego Dworku Gościnnego odbył się koncert ,,Dla Ciebie śpiewam...’’.

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 16:07

W Szczawnicy powstanie Centrum Aktywnego Wypoczynku

Szczawnica wspólnie z 10 innymi gminami oraz Fundacją Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego) przystąpiła do partnerskiego projektu, któremu lideruje Fundacja Sądecka.

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 11:15

Nowy most w Szczawnicy. Odbudowa po powodzi

Szczawnica otrzymała od rządu milion złotych na odbudowę mostu żelbetowego nad potokiem Sopotnickim w ciągu ulicy Staszowa, który w maju zniszczyła powódź.

Dodano: Wtorek, 26 sierpnia 2014 21:42

Fantastycznym występem przegnali deszcz w Szczawnicy

Mimo niesprzyjającej aury na szczawnickiej scenie pod Kolejką PKL, dla publiczności pod parasolami wystąpił bośniacko – hercegowiński Miejski Zespół Dziecięco – Młodzieżowy z Tuzli. Ich stroje, szczególnie dziewcząt nawiązywały do kultury tureckiej.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 22:24

W Szczawnicy zapachniało Hiszpanią

SZCZAWNICA. W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, dzięki współpracy władz Zakopanego i Szczawnicy odbył się pierwszy z zaplanowanych trzech koncertów zespołów zagranicznych, uczestników tego festiwalu. Na scenie pod Kolejką PKL wystąpił hiszpański Zespół Pieśni i Tańca Villa de Leganes.

Dodano: Niedziela, 24 sierpnia 2014 20:20

Nowa siedziba Muzeum Pienińskiego (zdjęcia)

W sobotę uroczyście została zamknięta dotychczasowa siedziba szczawnickiego Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya. Ostatni eksponat został przewieziony do nowego budynku w Szlachtowej przy ul. Łemkowskiej przystrojoną dorożką, za którą z Pl. Dietla do Szlachtowej jechał korowód dorożek i wozów konnych z zaproszonymi gośćmi na otwarcie muzeum.

Dodano: Piątek, 22 sierpnia 2014 13:33

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Pienińskiego im. J. Szalaya

Jutro w południe nastąpi oficjalne pożegnanie starej siedziby Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya, które dotychczas mieściło się w Szczawnicy przy pl. Dietla.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 17:32

OSP wezwana do rodzinnej awantury

Po południu pod numer alarmowy 112 zostało przekazane wezwanie do interwencji w jednym z domów przy ul. Szlachtowskiej w Szczawnicy.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 08:23

Historia szczawnickich Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej (film)

Tegoroczne Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, które zaplanowano na dni od 22 do 24 sierpnia, to już sześcioletnia tradycja zainicjowana przez Piotra Gąsienicę, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy i Imre Molnara, historyka, kiedyś opozycjonisty węgierskiego, attache kulturalnego i radcy politycznego Ambasady Węgierskiej w Polsce.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 13:11

Zespoły biorące udział w 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wystąpią także w Szczawnicy

W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbywającego się w dniach 22 do 30 sierpnia br. - szczawnickie władze Miasta i Gminy oraz Miejski Ośrodek Kultury zaprosili do zaprezentowania się w Szczawnicy trzy zagraniczne zespoły, które wystąpią na scenie pod Kolejką PKL.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 17:09

Zakończył się proces reprywatyzacji Uzdrowiska Szczawnica

W ubiegłym tygodniu, wraz z podpisaniem umowy nabycia mniejszościowego pakietu akcji od Skarbu Państwa przez Spółkę Thermaleo. Sp. z o.o., zakończony został proces reprywatyzacji Uzdrowiska Szczawnica.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 15:39

Nocny spływ Dunajcem - jedna z atrakcji zbliżających się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Od piątku do niedzieli czyli od 22 do 24 sierpnia w Szczawnicy trwać będą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Na uroczystości zaprasza Ambasador Węgier w Polsce, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:20

Rusza budowa kanalizacji w szczawnickich sołectwach. Inwestycja za ponad 24 mln zł

W remizie OSP w Jaworkach w obecności władz samorządowych oraz mieszkańców Szlachtowej i Jaworek, nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy w związku z przystąpieniem przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne do realizacji projektu pn. "Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica".

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 21:38

Dobre dwa dni zabawy w Szczawnicy (zdjęcia,film)

W piątek i sobotę Szczawnica żyła muzyką i pieśnią folkloru pienińskiego i country, a także jedynego w Polsce kabaretu góralskiego i zebrania w jednym miejscu tak wielu różnych modeli motocykli.

Dodano: Środa, 6 sierpnia 2014 12:14

Szczawnicki Park Dolny ma być poprawiony do końca października br.

SZCZAWNICA. Po przeprowadzonej na początku lipca przez urzędników Urzędu Marszałkowskiego kontroli realizacji rewitalizacji Parku Dolnego, UMWM Urzędowi Miasta i Gminy w Szczawnicy, czyli głównemu inwestorowi - zalecenie, aby w terminie do 31 października br. doprowadził do podpisania końcowego protokołu odbioru wykonanej inwestycji.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 11:26

Musica Florea i Hartig Ensemble w Dworku Goscinnym (zdjęcia)

Publiczność zgromadzona w Dworku Gościnnym w Szczawnicy na kolejnym wydarzeniu międzynarodowego festiwalu „Barokowe Eksploracje” długo oklaskiwała orkiestrę Musica Florea pod dyr. Marka Stryncla, Irenę Troupova oraz tancerzy z Hartig Ensemble. Znakomici czescy muzycy podbili serca publiczności.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 11:37

Strażacko – weselna atrakcja (zdjęcia)

W sobotę od godz. 18.30 na ul. Szalaya zarówno turyści jak i mieszkańcy Szczawnicy mieli nie lada widowisko związane z tradycyjnym obrzędem weselnym – bramą dla młodej pary.

Dodano: Sobota, 26 lipca 2014 21:44

Barokowe Eksploracje 2014 - muzyka i taniec z dworu Ludwika XIV

SZCZAWNICA. W czwartek 31 lipca zapraszamy na kolejny koncert Barokowych Eksploracji "w stylu francuskim". Na głównej sali Dworku Gościnnego wystąpią znakomici instrumentaliści orkiestry Musica Florea z Pragi czeskiej, sopranistka Irena Troupova oraz uznany Hartig Ensemble.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 12:56

Mistrzowski koncert organowy

W szczawnickim kościele parafialnym pw. św. Wojciecha na organach zbudowanych w 1895 r. przez organmistrza Tomasza Falla ze Szczyrzyca zagrał Witold Zalewski, I organista Królewskiej Katedry na Wawelu.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 11:35

Wysokie stany wód na Podhalu. Grajcarek znowu groźny (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Około 100 metrów od niedawno remontowanego mostu łączącego ul. Szalaya z Zawodziem w kierunku Dunajca powstały szczeliny w murze oporowym przez które zaczęła przedostawać się woda do jednego z pobliskich budynków.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 22:20

Szczawnica pierwsza w rankingu "Rzeczypospolitej"

Pieniński samorząd zwyciężył w kategorii gmin, które najlepiej wykorzystują unijne pieniądze.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 14:44

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (zdjęcia)

W Szczawnicy odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo – Pożarnicza Strażaków OSP. W zawodach zgłoszono 49 drużyn z całej Polski, przy czym najwięcej było drużyn z Małopolski.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:35

Trwa II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (zdjęcia)

W Szczawnicy trwa II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Po pierwszym dniu zawodów wśród druhów prowadzą: OSP Zaczernie (woj. podkarpackie), OSP Kołki (woj. zachodniopomorskie) oraz OSP Nowe Bystre (woj. małopolskie).

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:25

KURSALON w szczawnickiej Willi Marta

W sobotę w szczawnickiej Willi Marta odbył się drugi z koncertów VII Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Wieczór zatytułowany był "Leśmian i skrzypce". Wykonawcami byli: Ilona Neciąg i Krzysztof Leksycki, tworzący zespół dwojga skrzypiec koncertujących "Duo Sonore" oraz krakowska aktorka Marta Grabysz.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 11:26

Walka o jakość rewitalizacji Parku Dolnego w Szczawnicy

SZCZAWNICA. "Zaniechanie dokładności w wykonawstwie oraz brak poprawek usterek wskazanych podczas ubiegłorocznej kontroli" - zarzuca właściciel terenu Parku Dolnego, czyli spółka Uzdrowisko Szczawnica wykonawcy inwestycji. Tym samym właściciel terenu uznał prace za niezakończone i domaga się uwzględnienia wniosków i zaleceń, jakie zostały wskazane podczas kontroli przeprowadzonej 3 lipca br.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 00:34

Szczawnica nie zgadza się na sprzedaż majątku Polskim Kolejom Górskim. "Zagrożenie obronności, bezpieczeństwa państwa"

"Samorząd Miasta i Gminy Szczawnica nie był zapoznawany z dalszymi działaniami zarówno dotyczącymi prywatyzacji PKL S.A jak i działaniami związanymi z utworzeniem spółki PKG S.A i mechanizmami związanymi z jej funkcjonowaniem i strukturą właścicielską" - pisze burmistrz Szczawnicy do wojewody i negatywnie opiniuje wniosek PKG o zgodę na zakup nieruchomości przez cudzoziemca.

Dodano: Sobota, 5 lipca 2014 23:32

Rozpoczął się VII Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami – Szczawnica 2014

W szczawnickim Dworku Gościnnym rozpoczął się tegoroczny VII Festiwal Muzyka nad Zdrojami zorganizowany przez Fundację Kulturalny Szlak, objęty patronatem honorowym przez biskupa tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża, burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgodę i starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera oraz marszałka Marka Sowę.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 23:32

Solary w Szczawnicy

SZCZAWNICA. - Po zakończeniu innowacyjnego w Polsce programu związanego z montażem kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych Miasta i Gminy Szczawnica, widać wyraźnie, że ekologia po prostu się opłaca, a na swój sposób wręcz odpłaca. Pora więc na kolejny krok w stronę odnawialnych źródeł energii i podjęcie próby pozyskania następnych środków finansowych dla naszych mieszkańców – zapowiada burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 23:29

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Barokowe eksploracje w stylu francuskim (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Pierwszy z łącznie 6 koncertów i pokazu filmowego odbył się w Dworku Gościnnym, w kameralnej Sali Jazz - Baru.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 20:50

PPK buduje w Szczawnicy kanalizację

Na zlecenie Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego trwa budowa kanalizacji wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy. To jednak dopiero początek większych prac, które rozpoczną się w najbliższym czasie i obejmą Jaworki oraz Szlachtową.

Dodano: Piątek, 27 czerwca 2014 18:40

Biblioteka z tradycjami i pomysłami

Szczawnicka Biblioteka Publiczna swoją działalność datuje od 1947 roku. Księgozbiór liczył 800 woluminów, czytanych przez zarejestrowanych 43 czytelników. Dzisiaj Biblioteka Publiczna ma ponad 1600 czytelników stałych i czasowych, korzystających z 25 872 publikacji.

Dodano: Środa, 25 czerwca 2014 11:12

Przywrócono przejazd przez zawalony most. Burmistrz chce zwrotu kosztów od RZGW

SZCZAWNICA. Można już korzystać z przeprawy na ulicy Zawodzie. Most zaczął się osuwać, podczas ulewnych deszczy, jakie miały miejsce w połowie maja.

Dodano: Sobota, 31 maja 2014 22:45

Dzień Dziecka i Młodzieży w Szczawnicy (zdjęcia)

W piątek od godziny 10.0 terenie placu pod Dolną Stacją PKL Palenica, pod dużym namiotem dzieci i młodzież z Krościenka i Szczawnicy bawiły się z okazji Dnia Dziecka.

Dodano: Czwartek, 29 maja 2014 22:21

Kontrowersje wokół szczawnickich wodociągów

Od 2007 r. szczawnickie władze rozpoczęły plany związane pierwotnie z remontem niektórych odcinków sieci wodociągowej, aby w końcu zdecydować się na budowę nowych wodociągów, gdyż stary - powodował wiele utrudnień dla odbiorców wody w mieście. Powodem była jego awaryjność.

Dodano: Środa, 28 maja 2014 21:17

Burmistrz Szczawnicy pisze do premiera: "Szkody po powodzi to 12 milionów złotych"

Burmistrz Grzegorz Niezgoda wystąpił do rządu z wnioskiem o ujęcie miasta i gminy Szczawnica w rozporządzeniu dotyczącym gmin lub miejscowości, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 22:15

Sukces nowotarskiej Orkiestry Dętej


Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, której Kapelmistrzem i Tamburmajorem jest Marcin Musiak, zajęła I miejsce w VIII Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczawnicy, który odbył się w niedzielę 25 maja, i tym samym została zakwalifikowana do finału XXXVII Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 27 - 29 czerwca br.

Dodano: Piątek, 23 maja 2014 09:14

"Madejówka"

Już od czerwca br. w urokliwym zakątku nad Grajcarkiem przy ul. Pienińskiej w Szczawnicy powstanie nowe miejsce promocji szczawnickiej kultury. Tworzy je znane szczawnickie artystyczne małżeństwo Anny i Józefa Madejów, przy udziale Joanny Dziubińskiej, Jarosława Krajewskiego oraz Marka Węglarza.

Dodano: Piątek, 16 maja 2014 22:35

W Szczawnicy wezbrany potok zniszczył most (zdjęcia)

SZCZAWNICA. - W moście prowadzącym na ul. Zawodzie powstał 1,5 m uskok, który może doprowadzić do całkowitego zawalenia się obiektu uniemożliwiając tym samym dojazd do kilkudziesięciu budynków mieszkalnych - informuje UMiG Szczawnica. Podmyta przeprawa obniżyła się o metr.

Dodano: Czwartek, 15 maja 2014 22:04

Tysiące ludzi na Podhalu bez prądu (zdjęcia rzek i filmik)

Powalone przez wiatr drzewa w wielu miejscach Podhala zerwały linie energetyczne. Według wstępnych szacunków, w powiatach nowotarskim i tatrzańskim bez prądu jest kilka tysięcy mieszkańców. Wiele dróg w regionie jest zatarasowanych przez powalone drzewa.

Dodano: Czwartek, 15 maja 2014 19:54

Coraz dramatyczniej w Szczawnicy (zdjęcia)

Z powodu dużych opadów deszczu i bardzo szybkiego podnoszenia poziomu wody w Grajcarku, sytuacja w Szczawnicy zrobiła się bardzo poważna.

Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 23:00

Majówka w Szczawnicy

Długi weekend majowy za nami. W ofercie kulturalnej przygotowanej przez miasto i gminę Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury na 1 maja, znalazł się przemarsz ulicami miasta mażoretek „Fantazja” i Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ogrodzieńca.

Dodano: Piątek, 21 lutego 2014 15:43

Bajkowe prace Dariusza Milińskiego

W Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy od 28 lutego można będzie oglądać prace Dariusza Milińskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek o godz. 18.00.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 22:28

Polscy i słowaccy policjanci odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Przez kilka dni w ramach projektu „Wzmacnianie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko – słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targi i ich słowaccy koledzy ze Starej Lubovni, Namestova i Tvardosiny odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:37

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie

W dniach 25-26 stycznia br. po raz kolejny strażacy ochotnicy będą rywalizować pomiędzy sobą, podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie, które odbędą się na stoku PKL - Palenica/Szafranówka w Szczawnicy.

Dodano: Wtorek, 7 stycznia 2014 14:13

Szczawnica: Orszak Trzech Króli

Parafia pw. Św. Wojciecha BM oraz szczawnicki oddział Akcji Katolickiej byli organizatorami Orszaku Trzech Króli. Orszak po praz pierwszy odbył się w Szczawnicy w ub. roku.

Dodano: Środa, 25 grudnia 2013 10:38

Pałac i park w Nawojowej powrócił do potomków Adama hr. Stadnickiego

SZCZAWNICA. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ze stycznia br. - pałac i park w Nawojowej powrócił do potomków Adama hr. Stadnickiego. Uroczystość "przekazania posiadania zespołu pałacowo-parkowego” - tak brzmi pełna nazwa dokumentu, odbyła się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 12:20

Strategia rozwoju Szczawnicy: Turyści najbardziej cenią sobie walory krajobrazowe pienińskiego uzdrowiska.

SZCZAWNICA. W sali konferencyjnej hotelu OHP „Jarmuta”. odbyła się pierwsza konsultacja społeczna dotycząca strategii rozwoju miasta na lata 2014 – 2020 zorganizowana przez samorząd lokalny, w którym udział wzięli mieszkańcy, radni, sołtysi, przedstawiciele branży turystycznej i hotelowej, Pienińskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Krościenko, PKL, PTTK, Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec i Straż Miejska.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2013 16:57

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy PPWSZ, a Uzdrowiskiem Szczawnica (zdjęcia)

NOWY TARG. W Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznym Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między PPWSZ, a Uzdrowiskiem Szczawnica S.A. – Thermaleo Sp. z o.o.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 16:46

Inwestycje w infrastrukturę techniczną – 4 miejsce Szczawnicy w ogólnopolskim rankingu dwutygodnika „Wspólnota”

W najnowszym – październikowym wydaniu dwutygodnika „Wspólnota” został opublikowany najnowszy ranking ogólnopolski obejmujący inwestycje samorządów terytorialnych w infrastrukturę techniczną w latach 2010 – 2012. W kategorii "miasta inne" na wysokiej 4 pozycji została sklasyfikowana Szczawnica.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 19:48

Jesienny spacer pod Drodze Pienińskiej im. M. Zyblikiewicza (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Piękna słoneczna pogoda, zwłaszcza wysoka temperatura sprawiła, że w ten weekend do Pienin zjechali masowo turyści z całej Polski. Widać to było po rejestracjach samochodów, które nie mieściły się na parkingach. Wielu turystów korzystających ze spływu przełomem Dunajca parkowało na poboczach drogi wjazdowej do centrum miasta.

Dodano: Wtorek, 1 października 2013 20:43

Wielkie Odkrywanie Małopolski - finał w ten piątek w Jaworkach

SZCZAWNICA. Finał Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbędzie się w Jaworkach. Uroczysta gala z tej okazji zaplanowana jest na piątek 4 października, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Dnia Turystyki. Szczawnica w ubiegłym roku wygrała w plebiscycie WOM.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 10:48

Trzej podróżnicy z Polski w 57 dni przemierzyli ponad 3 tys 200 km Karpat

SZCZAWNICA. Trójka przyjaciół Krzysztof Mroszczak, Szymon Pietrowski i Wojciech Stolarczyk przemierzyła w rekordowym czasie 57 dni 3240 kilometrów Karpat i Dunaju siłą własnych mięśni, kajakiem, biegiem oraz marszem.

Dodano: Czwartek, 26 września 2013 21:57

W PSOUU Koło „Perła” realizują projekt pn. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych

SZCZAWNICA. W Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło „Perła” w Szczawnicy realizowany jest projekt pn. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych dofinansowany ze środków PFRON.

Dodano: Poniedziałek, 16 września 2013 09:50

Wernisaż wystawy malarstwa Teresy Tonar „Kobiety jak kwiaty”

Urodzona w Szczawnicy, od lat mieszkająca wpierw w Szwajcarii, a obecnie w Wiedniu Teresa Tonar zaprezentowała swoje prace malarskie na wystawie w sali Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 22:06

Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych dla seniorów - Uzdrowiskowa Kuracja dla Ciała i Ducha (zdjęcia)

SZCZAWNICA W budynku Inhalatorium w centrum Uzdrowiska odbył się Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych dla seniorów – Kuracja dla Ciała i Ducha zorganizowany przez Przedsiebiorstwo Uzdrowisko S.A., Spółkę Thermaleo przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 20:38

Drużyna OSP z Pcimia zwyciężyła w I Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP (duża galeria)

SZCZAWNICA. Zakończyła się trwająca przez dwa dni weekendu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Najlepsi byli strażacy - ochotnicy z Pcimia.

Dodano: Sobota, 14 września 2013 22:28

Trwa I Olimpiada Sportowo Pożarnicza OSP w Szczawnicy (zdjęcia)

Pod Palenicą w Szczawnicy rozpoczęła się I Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP, w której udział bierze ponad 40 drużyn nie tylko z województwa małopolskiego, ale także podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2013 22:35

Wystawa fotografii Barbary Dubus w Galerii Domu nad Zdrojami (zdjęcia)

SZCZAWNICA. W Galerii „Domu nad Zdrojami” odbył się wernisaż wystawy fotografii Barbary Dubus. Na wernisaż gości zaprosili - rodzina Mańkowskich i Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Dodano: Środa, 28 sierpnia 2013 10:37

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 23:19

Prezydenci Polski i Słowacji na spływie przełomem Dunajca (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Bez wątpienia największą turystyczną atrakcją Pienin jest spływ przełomem Dunajca. Tej przyjemności nie mogli sobie odmówić prezydent Bronisław Komorowski i prezydent Republiki Słowacji Ivan Gašparovič tuż po zakończeniu podpisania umowy gospodarczej i rozmów plenarnych na zamku w Czerwonym Klasztorze na Słowacji.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:05

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 21:14

Barokowe eksploracje 3. Finał i podsumowanie (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert finałowy Festiwalu Barokowych Eksploracje 3. Specjalnie na tę okazję przygotowany program, zaprezentowali czołowi czescy artyści: sopranistka Hana Blazikova współpracująca ze sławnymi dyrygentami, m. im. Masaaki Suzuki i Philippe Hereweghe oraz orkiestra barokowa Musica Florea Praha pod dyrekcją Marka Stryncla.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 12:01

Piknik Country z Alą Boncol i Cezarym Makiewiczem (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Sobota długiego sierpniowego weekendu należała do muzyki country, bowiem odbyła się kolejna edycja Pikniku Country zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Koncert zorganizowany został na scenie plenerowej przy dolnej stacji Kolei Linowej Palenica w ramach 600 lat Szczawnicy i Dni Powiatu Nowotarskiego. Imprezę prowadził Piotr Gąsienica, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dodano: Sobota, 17 sierpnia 2013 21:01

600 lat Szczawnicy – z turniejem gmin, walkami wojów Mieszka I i tańczącymi fontannami (duża galeria)

SZCZAWNICA. Udokumentowana historia Szczawnicy wskazuje, że ma ona 600 lat. Przypuszcza się, że powstała dużo wcześniej, a tereny dzisiejszych Pienin na potokiem Grajcarek były już być może zasiedlone przez migrujący z południa Bałkan lud wołoski lub ludność z północy.

Dodano: Środa, 31 lipca 2013 00:55

Wirtuoz violi da gamba-Petr Wagner na Barokowych Eksploracjach 3

W ramach międzynarodowego festiwalu Barokowe Eksploracje 3 wystąpił czeski wirtuoz violi da gamba Petr Wagner wraz z przyjaciółmi- Haną Flekovą i Janem Krejca. Koncerty odbyły się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy oraz w pięknie odrestaurowanym kościele św. Antoniego w Czerwonym Klasztorze.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 17:31

Biała Niedziela w Uzdrowisku (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Biała Niedziela w Uzdrowisku była okazją do zaprezentowania usług świadczonych pod względem lecznictwa uzdrowiskowego. W Inhalatorium można było zrobić bezpłatne badania u specjalistów pracujących w Przedsiębiorstwie Uzdrowisko S.A.. Pogoda dopisała, przyszło bardzo dużo mieszkańców, a także turystów i wczasowiczów.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2013 21:02

Wernisaż malarstwa Teresy Łucji Tonar „Kobiety, jak kwiaty” w Czytelni Naukowej w Krakowie

SZCZAWNICA. Po długim okresie nieobecności w swojej rodzinnej Szczawnicy, Teresa Łucja Tonar z d. Słowik miała kilka lat temu swoją autorską wystawę malarstwa w Galerii Domu nad Zdrojami przy Placu Dietla.

Dodano: Wtorek, 2 lipca 2013 23:41

Gawęda historyczna w Muzeum Uzdrowiskowym w Szczawnicy (zdjęcia)

Z początkiem sezonu wakacyjnego w Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy odbyło się niecodzienne spotkanie związane z obchodzoną w 2013 r. rocznicą wybuchu Powstania styczniowego. W sali wykładowej z mieszkańcami i kuracjuszami spotkali się podhalańscy historycy oraz poloniści, aby porozmawiać o pamięci historycznej współczesnych Polaków i miejscu jakie znajduje w niej styczniowa insurekcja.

Dodano: Wtorek, 18 czerwca 2013 00:48

V Festiwal baśni i bajki – Odkrywcy i nie tylko…

SZCZAWNICA. W miniony weekend w Dworku Gościnnym i wokół niego w miasteczku festiwalowym odbył się V Festiwal baśni i bajki pod hasłem – Odkrywcy i nie tylko… zorganizowany przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego i Spółkę rodzinną Thermaleo we współpracy z Teatrem „Groteska” w Krakowie i Teatrem im. Solskiego w Tarnowie.

Dodano: Poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:50

Szczawnica według Kreta

Jarosław Kret- popularny prezenter telewizyjny, odwiedził Szczawnicę. Okazję do zaprezentowania się w programie „Polska według Kreta” miało zarówno miasto Szczawnica, jak i Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, Polskie Koleje Linowe i ich kompleks rekreacyjny usytuowany na zboczu Palenicy, Arena Narciarska w Jaworkach, hotel Solar Spa oraz Sanatorium Budowlani Spa.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2013 20:17

W Szczawnicy otwarto Rozlewnię Wód Mineralnych (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Uroczyście otwarta Rozlewnia Wód Mineralnych mieści się w skrzydle budynku „Holenderka” przy Placu Dietla, w tym samym miejscu, gdzie dawniej była rozlewana do butelek popularna „Szczawniczanka”. Przecięcia wstęgi dokonali: marszałek małopolski Marek Sowa wraz z rodziną Mańkowskich, spadkobiercami Adama hr. Stadnickiego – Andrzejem, Heleną Nicolasem i Krzysztofem.

Dodano: Wtorek, 11 czerwca 2013 21:43

W Szczawnicy otwarta zostanie nowoczesna linia do produkcji wód mineralnych

W środę w Uzdrowisku Szczawnica zostanie otwarta nowoczesna rozlewnia wód mineralnych. Uruchomienie nowej, innowacyjnej linii produkcyjnej leczniczych wód mineralnych było możliwe dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2013 12:51

Dzień Dziecka z Małopolskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej

SZCZAWNICA. Przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Publicznym Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera

Dodano: Wtorek, 28 maja 2013 23:42

Szczawnica: stypendia zostały przyznane, umowy podpisane

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda powołał komisję weryfikującą wnioski złożone w sprawie przyznania stypendiów oraz nagród za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2012r. - Miasto zabezpieczyło w budżecie środki, aby wesprzeć młodych sportowców, dlatego też zawodnicy oraz kluby sportowe mają w tym roku po raz pierwszy możliwość uzyskać stypendium - mówi burmistrz.

Dodano: Niedziela, 26 maja 2013 14:07

I Ogólnopolski zlot członków Klubu VolvoPasja.pl w Pieninach (zdjęcia)

SZCZAWNICA. W ten weekend do Pienin zjechali właściciele i pasjonaci samochodów Volvo z niemal całego kraju. Najwięcej, bo 11 samochodów znanej na całym świecie marki, pochodziło z Oławy, siedziby i organizatora zlotu - Klubu VolvoPasja.pl.

Dodano: Wtorek, 21 maja 2013 19:56

Szczawnica: Uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi

We wtorek w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, odbyło się uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych Miasta i Gminy Szczawnica w 2013 roku.

Dodano: Niedziela, 12 maja 2013 12:58

W Uzdrowisku na rodzinnym zjeździe spotkali się potomkowie Adama hr. Stadnickiego (zdjęcia)

SZCZAWNICA. W ten weekend doszło do pierwszego zjazdu potomków właściciela Uzdrowiska Szczawnica, Adama hr. Stadnickiego (1909-1948). Wcześniej spotykali się, ale nie tak licznie, przy różnego rodzaju uroczystościach i wydarzeniach rodzinnych. Na rodzinnym zjeździe pojawiło się blisko 100 osób mieszkających na co dzień w krajach Europy, Ameryki i Afryki.

Dodano: Sobota, 4 maja 2013 23:05

Prawdziwi Zwycięzcy - pobiegli szlakami Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Pod szyldem Fundacji Rak'n'Rolling 250 biegaczy stanęło na starcie biegu na dystansie 42 km, zbliżonym do maratonu oraz w Hardy Rolling na dystansie 6 kilometrów. Start i meta znajdowały się przy Promenadzie nad potokiem Grajcarek.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 12:04

XIII Święto Wód Szczawnickich – Poświęcenie nowej rozlewni wód leczniczych (zdjecia)

SZCZAWNICA. Majowy długi weekend obfituje w wiele różnorodnych imprez kulturalnych i uroczystości związanych z Dniami przyjaźni polsko – węgierskiej, święta 3 Maja na Przysłopie i sportowo – rekreacyjnych przygotowanych z myślą o turystach i wczasowiczach, którzy zdecydowali się odwiedzić ten pieniński kurort.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:02

Rada Miasta Szczawnica zdecydowała o kupnie akcji PKL za 100 tys. zł

SZCZAWNICA. Podczas sesji Rady Miasta, radni podjęli decyzję o zakupie akcji Spółki PKL S.A. za 100 tys. złotych pochodzących z budżetu miasta. Podjęcie uchwały omawiano na posiedzeniu połączonych komisji Rady Miasta. Nie było sprzeciwu, i już na sesji - bez dyskusji uchwała została podjęta jednogłośnie.

Dodano: Wtorek, 15 stycznia 2013 18:38

Wieczorny spacer po Szczawnicy (zdjęcia)

Uzdrowisko ma jeszcze świąteczną oprawę, dzięki czemu wygląda wyjątkowo urokliwie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wieczornego spaceru po Szczawnicy.

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2011 11:27

Szczawnica pięknie oświetlona (zdjęcia)

SZCZAWNICA.- Miejska iluminacja świąteczna w połączeniu z oświetleniem prywatnych domów, zakładów pracy i instytucji stwarza niepowtarzalny klimat - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda. Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną organizowany jest w Szczawnicy od lat.

Dodano: Środa, 6 lipca 2011 14:05

IV Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy

Już po raz czwarty organizatorzy IV Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami zapraszają Szczawniczan, melomanów, turystów, kuracjuszy, miłośników Pienin na Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami. Dwa spośród sześciu koncertów wpisują się w tym roku w rocznicę 200-lecia powstania uzdrowiska.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl