Sądecka
Spotkanie
Dodano: Piątek, 22 września 2023 08:18

Tam, gdzie żyje „Adam” i „Ewa”. Z wizytą w gminie Bystra-Sidzina

– To najbliższe otoczenie jest czynnikiem, który najmocniej kształtuje i ma największy wpływ na rozwój. Wyjątkowa przestrzeń, którą wytyczają codzienne obowiązki i zadania, buduje więzi i wspomnienia. Wreszcie daje poczucie wspólnoty i przypomina, że każdy jej członek jest odpowiedzialny za kształtowanie przyszłości – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita obecny podczas XLVIII sesji VIII kadencji Rady Gminy Bystra-Sidzina.

Dodano: Sobota, 16 września 2023 09:00

ZSP w Krynicy-Zdroju: nasi uczniowie zawsze w centrum wydarzeń

Uczniowie klas technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju po raz kolejny znaleźli się w centrum najważniejszych wydarzeń.

Dodano: Środa, 6 września 2023 08:03

III Polsko-Chorwacka Konferencja Rektorów w Zadarze

W dniach 3-5 września 2023 r. odbywała się III Polsko-Chorwacka Konferencja Rektorów w Zadarze. Wzięli w niej udział przedstawiciele uczelni zrzeszonych w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa oraz członkowie Kolegium Rektorów Chorwackich, a także m.in. konsul Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk.

Dodano: Środa, 6 września 2023 07:34

Święto Aktywności Obywatelskiej w Nowym Sączu

Trwają przygotowania do „Święta Aktywności Obywatelskiej 2023”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu

Dodano: Piątek, 11 sierpnia 2023 08:05

Sędzia Igor Tuleja rozmawiał o Konstytucji (zdjęcia)

Trzecia edycja akcji “Tour de Konstytucja”, tym razem dotyczy oddawania głosów w wyborach przez Polaków poza krajem. Podczas spotkania w Rabce namawiano także nie tylko do głosowania, ale żeby zgłosić się do pilnowania wyborów. - Namawiamy do wzięcia udziału w obserwowaniu wyborów. Namawiamy wszystkich niezależnie od poglądów, żeby były takie osoby, które będą patrzeć komisji na ręce - mówił Paweł Winsczyk z KOD Podhale.

Dodano: Poniedziałek, 12 czerwca 2023 21:46

Podbijamy Tatry!

TATRA FEST: Spotkanie pasji, przygody i wspólnego działania w samym sercu Tatr już w weekend 24 i 25 czerwca w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 20 maja 2023 10:00

Małopolscy samorządowcy świętowali w mieście swojej patronki

Samorządowcy z Małopolski spotkali się wczoraj w Starym Sączu. Okazją był Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego.

Dodano: Środa, 10 maja 2023 16:00

"Tu Jest Przyszłość"

Dziś odbyła się w Krakowie konferencja prasowa Zarządu Regionu Małopolskiego Platformy Obywatelskiej promująca akcję Tu Jest Przyszłość, która w Małopolsce odbędzie się 15 i 16 maja.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2023 14:00

Spotkanie z absolwentem

W ramach cyklu spotkań z absolwentami, w Zespole Szkół w Starym Sączu odbyło się spotkanie z Pawłem Szczygłem - dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, absolwentem Technikum Leśnego.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 22:18

Spotkanie na Kasprowym Wierchu - spotkanie „jasnych ludzi”

Coroczne Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu odbyło się już po raz piętnasty. Tegoroczną intencją wydarzenia była modlitwa „o pokój i spokój na Ziemi”.

Dodano: Sobota, 22 kwietnia 2023 11:41

Już jutro Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu. Zaśpiewają Chłopcy z Placu Broni

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia już po raz 15. odbędzie się coroczne spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 10:00

Polskie odkrycia w Tell el-Murra w Egipcie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na spotkanie pt. „Archeologia o początkach Egiptu. Polskie wykopaliska w Tell el-Murra", które odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17 w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 07:50

W Nowym Targu zapłonęła Watra Pamięci (zdjęcia)

Tradycyjnie, jak co roku 2 kwietnia - w rocznicę śmierci Jana Pawła II na szczycie stoku narciarskiego Zadział w Nowym Targu zapłonęła Watra Pamięci.

Dodano: Piątek, 24 marca 2023 07:08

Razem dla Ukrainy. Rok pomocy i wyzwania na przyszłość

Zrealizowane działania na rzecz uchodźców z Ukrainy, plany dotyczące kolejnych projektów oraz koordynacja współpracy administracji rządowej i samorządowej – to tematy Konferencji Powiatu Krakowskiego „Razem dla Ukrainy. Rok pomocy i wyzwania na przyszłość”.

Dodano: Wtorek, 21 marca 2023 14:15

Podróżnicze opowieści dookoła świata przez cały weekend – tak było na 3. Festiwalu 50n w Wieliczce

3. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N przeszedł do historii. Weekend inspirujących spotkań w Wieliczce, PROLOG imprezy w Bochni, 18 prelegentów, 7 odwiedzonych kontynentów i setki widzów na pokazach. Tak w skrócie wyglądała tegoroczna edycja Festiwalu 50°N. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Przemek Kossakowski, Piotr Strzeżysz, Jan Krzeptowski-Sabała, Kamila Kielar, Krzysztof Wielicki, Jędrzej Majka i Małgorzata Szumska.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2023 09:28

Małopolskie „święto podróżników” w Wieliczce! Trwa 3. Festiwal 50n

Trwa 3. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N. Do Wieliczki przybywają kolejni festiwalowi goście m.in.: Kamila Kielar, Krzysztof Wielicki, Łukasz Kocewiak, Jędrzej Majka i Małgorzata Szumska.

Dodano: Piątek, 17 marca 2023 23:04

Rozpoczął się 3. Festiwal 50n

Blisko tysiąc uczniów wzięło udział w Wielkiej Lekcji Geografii, a w Bochni wystąpił Przemek Kossakowski! To dopiero początek weekendowych atrakcji z 3. Festiwalem 50°N!

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 09:30

Problemy małopolskich restauratorów

O narastających problemach branży gastronomicznej rozmawiali w sobotę politycy małopolskiej Platformy Obywatelskiej z przedstawicielami tejże branży.

Dodano: Środa, 1 lutego 2023 21:19

Mieszkańcy Krakowa spotkają się, aby przedyskutować rozwiązania usprawniające transport w mieście

Na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy odbędzie się drugi panel obywatelski organizowany przez Miasto Kraków, tym razem poświęcony kluczowej dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Krakowa problematyce transportu.

Dodano: Czwartek, 26 stycznia 2023 11:35

Podsumowanie współpracy PSG w Zakopanem z 11 MBOT

W ubiegłym tygodniu Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ppłk SG Andrzej Karkoszka wraz z Zastępcą kpt. SG Pawłem Wolakiem spotkali się z dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Marcinem Siudzińskim.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 07:52

Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Stanisławy Celińskiej (zdjęcia)

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie burmistrza Leszka Świdra wzięli w nim udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i rabczańskich instytucji, radni i zaproszeni goście, wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Dodano: Wtorek, 24 stycznia 2023 09:38

Spotkanie autorskie z Jackiem Leociakiem

Wydawnictwo Czarne serdecznie zaprasza na spotkania autorskie z prof. Jackiem Leociakiem, autorem książek "Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach", "Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie", "Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele".

Dodano: Czwartek, 19 stycznia 2023 09:19

Noworoczne spotkanie u nowotarskiego starosty (zdjęcia)

W szkole muzycznej odbyło się we wtorek noworoczne spotkanie włodarza powiatu z samorządowcami i przedstawicielami gmin z całego powiatu, urzędnikami, dyrektorami, nauczycielami, służbami, podległymi starostwu instytucjami i stowarzyszeniami.

Dodano: Środa, 18 stycznia 2023 12:24

Pierwsza w tym roku edycja Tech MeetUp – już sekundy ratują ludzkie życie

Od momentu wykonania połączenia na numer alarmowy 112 do przyjazdu służb ratowniczych podejmowane są setki jeśli nie tysiące małych kroków, które dzieją się z dala naszych oczu. Dyspozytorzy działają w swoistych centrach dowodzenia gdzie synchronizowane są liczne informacje, które umożliwiają wysyłanie najlepszej pomocy z możliwych

Dodano: Sobota, 14 stycznia 2023 20:00

Europa Karpat, wykluczenie komunikacyjne Sądecczyzny i powrót Forum Ekonomicznego do Krynicy-Zdroju

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie samorządowców z Sądecczyzny z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Rozmawiano m.in. o projekcie Europa Karpat rozpoczętym kilka lat temu przez Marka Kuchcińskiego - obecnego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodano: Środa, 28 grudnia 2022 16:01

Działamy wspólnie dla dobra seniorów

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Nowosądeckim a Stowarzyszeniem Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dodano: Środa, 21 grudnia 2022 08:00

Wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej rozbrzmiewał dzisiaj pięknymi głosami śpiewającymi kolędy i pastorałki – przygotowała je wraz z młodzieżą Elżbieta Zaczyk-Jasińska. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło również potraw wigilijnych.

Dodano: Wtorek, 13 grudnia 2022 09:00

Obwodnica Chrzanowa i Trzebini

Mieszkańcy gminy Chrzanów będą mogli zapoznać się z propozycjami przebiegu projektowanej obwodnicy Chrzanowa i Trzebini. Obwodnica ma być częścią drogi krajowej nr 79.

Dodano: Piątek, 9 grudnia 2022 19:00

Trzy warianty przebudowy zakopianki

Mieszkańcy Głogoczowa będą mogli zapoznać się z trzema wariantami przebudowy zakopianki i zapytać projektantów o szczegóły inwestycji.

Dodano: Czwartek, 8 grudnia 2022 15:23

Borysewicz & Prokop – spotkanie autorskie w Kuter Porcie

Kilkadziesiąt lat na scenie muzycznej Jana Borysewicza stało się podstawą do powstania jego pierwszej autoryzowanej biografii – „Mniej Obcy”. Napisał ją, bazując na długich i szczerych rozmowach, Marcin Prokop.

Dodano: Czwartek, 17 listopada 2022 08:39

Rozmowy o biznesie. Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada – na całym świecie prowadzone są spotkania z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Dodano: Czwartek, 17 listopada 2022 08:35

I Kongres Młodych w Ochotnicy Dolnej

W sobotę w Ochotnicy Dolnej w sali bankietowej Restauracji OCH odbędzie się I Kongres Młodych.

Dodano: Środa, 16 listopada 2022 08:14

Do Krakowa przyjadą eksperci dróg betonowych z całego świata

W przyszłym roku w Krakowie w dniach 25-28 czerwca odbędzie się XIV edycja międzynarodowego wydarzenia poświęconego betonowym nawierzchniom drogowym, które gromadzi najlepszych ekspertów w tej dziedzinie z całego świata.

Dodano: Czwartek, 27 października 2022 14:32

Przygotowania do zimy

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Gości powitał wicestarosta Antoni Koszyk, a posiedzenie prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 18 października 2022 14:39

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Ponad tysiąc osób, przedstawicieli środowisk branżowych. W tym także z Czech, Słowacji, Litwy i Ukrainy, przez trzy dni (18-20 października) w Zakopanem obradować będzie podczas pierwszego Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

Dodano: Sobota, 15 października 2022 22:08

Żydowska delegacja z Estonii

Wczoraj na Przystanku Historia IPN w Krakowie gościli przedstawicieli Żydowskiej Gminy w Estonii, którzy przyjechali do Polski z wizytą studyjną.

Dodano: Sobota, 3 września 2022 19:00

Jarosław Kaczyński żartuje w Nowym Targu: "Dziękuję, że mi państwo przypomnieli jak mam na imię" (zdjęcia i video)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wznowił objazd po Polsce i spotkał się z działaczami i sympatykami w Nowym Targu. Publiczność przywitała go skandując "Jarosław". - Dziękuję, że mi państwo przypomnieli jak mam na imię - żartował Kaczyński, witając się z zebranymi.

Dodano: Sobota, 3 września 2022 14:40

Protesty przed wizytą Kaczyńskiego (video)

Premier Jarosław Kaczyński spotka się dziś z mieszkańcami Nowego Targu i Nowego Sączą. Przeciwnicy polityki szefa Prawa i Sprawiedliwości zebrali się przed Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. Były gwiazdy i transparenty.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2022 22:58

ZSZ w Grybowie: Archipelag Skarbów

W Zespole Szkół Zawodowych W Grybowie odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.

Dodano: Piątek, 20 maja 2022 12:00

Rozpoczęło się XIV Forum Górskie (zdjęcia)

Abp Stanisław Dziwisz i wojewoda Łukasz Kmita gośćmi honorowymi tegorocznego Forum. - Na was zawsze można liczyć - przypomnieli słowa Jana Pawła II zaproszeni goście.

Dodano: Niedziela, 8 maja 2022 09:55

Spotkanie na Kasprowym Wierchu

Już dziś po raz 14. na Kasprowym Wierchu odbędzie się spotkanie, które w tym roku odbył ais pod hasłem "O pokój, bliżej nieba"

Dodano: Niedziela, 27 marca 2022 11:50

Otwarcie sezonu motocyklowego na Podhalu (zdjęcia)

Kilkuset motocyklistów z całej Polski zjechało na Głodowke, aby zainaugurować sezon na dwóch kółkach. – Mamy jeszcze dużo śniegu, ale drogi są już czarne, więc problemu z dojazdem nie ma – mówi Piotr Korczak, kierownik Ośrodka Harcerskiego na Głodowce, gdzie zorganizowano zlot motocyklistów. – Niektórzy jechali nawet 700 km, żeby być tu na zlocie i jeszcze dzisiaj wracają.

Dodano: Czwartek, 20 stycznia 2022 17:00

Porozumienie z leśnikami podpisane

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym zostały podpisane porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami. W spotkaniu wzięli udział szefowie nadleśnictw z naszego regionu.

Dodano: Środa, 27 października 2021 08:23

Liderzy Ruchu Polska 2050 w Małopolsce spotkali się z mieszkańcami Chrzanowa i Oświęcimia

W niedzielę w chrzanowskim MOKSIR-ze odbyło się Spotkanie Otwarte z przedstawicielami Ruchu Polska 2050. Celem spotkania było przedstawienie Ruchu mieszkańcom powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego. 

Dodano: Niedziela, 19 września 2021 06:54

Zlot Słowian i Wikingów na Głodówce (zdjęcia)

Na Głodówce w Bukowinie Tatrzańskiej trwa X Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna".

Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 09:25

Poznajmy się – Polska 2050 przedstawiła mieszkańcom lokalne struktury i działania
w Krakowie

W sobotę w Krakowie, w parku obok Tauron Areny odbyło się spotkanie plenerowe, podczas którego wolontariusze i koordynatorzy Ruchu Polska 2050 zaprezentowali mieszkańcom miasta działające lokalnie grupy oraz podejmowane przez nie inicjatywy.

Dodano: Środa, 14 lipca 2021 07:30

“Poznajmy się” – Polska 2050 rozpoczęła w Tarnowie trasę po małopolskich powiatach

W sobotę, 10 lipca, w Tarnowie odbyła się pierwsza w Małopolsce odsłona cyklu #PoznajmySię – ogólnokrajowej serii otwartych spotkań Stowarzyszenia Polska 2050 i członków pozostałych dwóch filarów Ruchu Polska 2050 (struktury polityczne oraz Instytut Strategie 2050, zrzeszający ekspertów) z mieszkańcami miast i miasteczek w każdym powiecie

Dodano: Środa, 18 grudnia 2019 11:22

Spotkanie wigilijne w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Muszynie

Jak co roku, pracownicy i podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie przygotowali spotkanie wigilijne i program artystyczny. Spotkał się z nimi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i radni powiatowi.

Dodano: Poniedziałek, 16 grudnia 2019 23:00

Małopolskie Spotkanie Opłatkowe 2019

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyło się Małopolskie Spotkanie Opłatkowe. Coroczne spotkanie opłatkowe gromadzi ministrów, posłów i senatorów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, władze uczelni wyższych, artystów oraz przedstawicieli samorządów lokalnych z regionu.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2019 22:15

DUNAJEC - marka Pienin

W ostatnich dniach w gminach Szczawnica, Krościenko, Czorsztyn i Ochotnica odbyły się spotkania zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Gorce Pieniny, podczas których mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy pracowali nad stworzeniem nowej regionalnej marki. Marka ta będzie nosić nazwę DUNAJEC, a towarzyszyć jej będzie hasło "Przełom się".

Dodano: Niedziela, 22 września 2019 16:33

OZE i ciepło sieciowe, czyli konferencja w Geotermii Podhalańskiej (zdjęcia)

- Jeśli na danym terenie ceny nośników ciepła są porównywalne, bo będzie obowiązek podłączenia się mieszkańców do ciepła sieciowego - zapowiedziała Anna Paluch. Posłanka wraz z prezesem Geotermii Podhalańskiej i wiceprezesem zarządu NFOŚ i GW była gościem na konferencji zorganizowanej w siedzibie spółki w Bańskiej.

Dodano: Piątek, 16 sierpnia 2019 17:00

Spotkanie z artystą Alexandrem Anisimovem

Podczas Spotkania z Gwiazdą w piątek 16 sierpnia mieliśmy przyjemność spotkać się ze wspaniałym basem – Alexandrem Anisimovem, który uraczył nas swoim niezwykłym głosem podczas pierwszego, inauguracyjnego wieczoru festiwalu. Tym razem pojawił się na scenie w towarzystwie Beaty Szałwińskiej.

Dodano: Środa, 5 czerwca 2019 15:09

Spotkania poetyckie i literackie na Orawie

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Spotkania poetyckie i literackie.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2019 19:00

Wojciech Cejrowski - Prawo dżungli

“Prawo Dżungli” to występ w amerykańskiej konwencji stand-up comedy - samotny człowiek z mikrofonem, na pustej scenie, bez rekwizytów, bawi publiczność przez półtorej do dwóch godziny. Nie śpiewa, nie tańczy - jedynie opowiada, ale w taki sposób, by co kilka zdań wywołać salwę śmiechu. Nie odgrywa skeczy, nie wciela się w wymyślone postacie - opowiada wyłącznie historie prawdziwe, w większości z własnego życia.

Dodano: Czwartek, 9 maja 2019 13:05

Wieczór w Czerwonym Dworze (zdjęcia)

6 maja odbył się Wieczór w Czerwonym Dworze pt. "Tadeusz Gąsienica-Giewont. Przewodnik, ratownik, muzykant. W 20. rocznicę śmierci”, który poprowadził Józef Pitoń.

Dodano: Środa, 8 maja 2019 14:53

Rozpoczęły się prace nad założeniami do nowej Strategii Rozwoju Małopolski (zdjęcia)

W Ludźmierzu zorganizowane zostało dziś spotkanie zarządu Małopolski z lokalnymi samorządowcami - wójtami, burmistrzami, starostami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i przedsiębiorcami. To pierwsze z cyklu spotkań mających na celu wypracowanie kolejnej strategii rozwoju województwa.

Dodano: Środa, 1 maja 2019 12:15

Spotkanie z Marcia Gay Harden – amerykańską aktorką MOS 30.04.2019

Marcia Gay Harden przyjechała do Krakowa, gdzie podczas festiwalu Mastercard Off Camera przewodniczy jury w konkursie filmów polskich

Dodano: Piątek, 26 kwietnia 2019 18:00

Red. Skarżyński z "głową pełną marzeń.."

Kolejne spotkanie z red. Jerzym Skarżyńskim zaplanowano w MDK na 26 Kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 Tym razem bohaterem wykładu z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka będzie zespół COLD PLAY i jego koncert w Sao Paoulo.

Dodano: Sobota, 13 kwietnia 2019 18:00

Planszówkowa Bochnia w MDK

W Bochnie odbędzie się spotkanie miłośników gier planszowych.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2019 19:00

ZŁODZIEJASZKI w kinie Regis

11 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach działalności DKF "Maciste". Zobaczymy najnowszy - zwycięski na Festiwalu w Cannes 2018 - film Hirokazu Koreedy pt. "Złodziejaszki". Przed seansem prelekcję do filmu wygłosi Maciej Gil.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2019 18:00

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kokotem

5.04.2019 r., godz. 18:00
Galeria M2. MOK, ul. Grunwaldzka 7
Wstęp wolny

Dodano: Wtorek, 5 marca 2019 11:00

Pierwsze spotkanie starostów

Do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu zawitał starosta niemieckiego powiatu UNNA Michael Makiolla. Spotkał się po raz pierwszy z nowym starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2019 16:21

Spotkanie Komitetu Monitorującego

W środę, 30 https://malopolskaonline.pl/admin/index.php?f=news&mode=modifyCategorystycznia odbyło się XXIII posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 (MRPO). W spotkaniu uczestniczył Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego, który sprawuje opiekę merytoryczną i konsultacyjną nad wdrażaniem regionalnego programu operacyjnego.

Dodano: Piątek, 4 stycznia 2019 23:30

10 stycznia- Węgry – spotkanie z dr. hab. Gaborem Lagzi w MCK

Kiedy Polska sto lat temu odzyskała niepodległość, wielokulturowe i wielonarodowościowe Królestwo Węgierskie przestało istnieć.
Konsekwencje traktatu pokojowego podpisanego w podparyskim Trianon w 1920 r. są odczuwalne do dziś.
spotkanie z dr. hab. Gáborem Lagzi będzie miało miejsce w MCK 10 stycznia

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 11:00

Spotkanie wigilijne w Muszynie

Jak co roku, podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie przygotowali spotkanie wigilijne i program artystyczny. Spotkał się z nimi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk i radni powiatowi.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 16:00

Tradycyjne spotkanie opłatkowe Rady Miasta Krakowa z Prezydenem Krakowa Jackiem Majchrowskim

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, radni miasta, przedstawiciele miejskich spółek i urzędnicy wzięli udział w środę, 19 grudnia, w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym Rady Miasta Krakowa.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 14:30

Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim w MOS Kraków 18.12.2018

We wtorek, 18 grudnia wieczorem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyło się spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim. Prowadził je Michał Olszewski.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2018 13:00

Spotkanie oplatkowe abp Marka Jędraszewskego z dziennikarzami.

Państwo poprzez swoją dziennikarską posługę w życiu społecznym przedłużają w jakiejś mierze historię Słowa, historię prawdy, historię Tego, który przynosi światło – mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego z dziennikarzami.
Miało to miejsce 17 grudnia wieczorem.

Dodano: Czwartek, 6 grudnia 2018 15:25

Spotkanie z cyklu „Literatura u Mehoffera”

Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Dom Józefa Mehoffera zaprosili na kolejne spotkanie z cyklu „Literatura u Mehoffera”.

W środę 5 grudnia, w Domu Mehoffera (ul. Krupnicza 26) na czytano korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta z książki „Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie” (Wydawnictwo a5

Dodano: Piątek, 30 listopada 2018 10:20

Literatura u Mehoffera. Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie

Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Dom Józefa Mehoffera organizują kolejne spotkanie z cyklu „Literatura u Mehoffera”.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 16:30

Kulinarne Mikołajki z Mikołajem Reyem

Już 8 grudnia w Baroque Food & Style odbędzie się niezwykły wieczór zatytułowane: "Kulinarne Mikołajki z Mikołajem Reyem". Mikołaj Rey - najbardziej znany kucharz wśród arystokratów i arystokrata wśród kucharzy, reporter kulinarny stacji TVN. Potomek słynnego Mikołaja Reya, urodzony we Francji, zakochany w Polsce.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 15:18

Mikołaj wcześniej zawita nad Sołę

To znak, że zima puka do naszych drzwi. Święty rozdający prezenty zawita na oświęcimski rynek w pierwszy weekend grudnia.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 21:00

Adam Zagajewski w NCK Kraków

Wieczorem 26 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie liteARTura: „Poezja dla początkujących” – czyli wieczór autorski z Adamem Zagajewskim, które prowadził Michał Piętniewicz

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 18:00

Spotkanie z dinozaurem Materiozaurusem Primusem na ulicach Krakowa

Na ulicach Krakowa można bylo dziś spotkać ciągle żywego dinozaura Materiozaurusa Primusa, który niósł ze sobą apel do Homo sapiens – zagrożonego „wielkim siódmym wymieraniem gatunków”. Poniżej pozwalamsobie przytoczyć jego treść.

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 10:32

Spotkanie z Ryszardem Horowitzem

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza, w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 18.00 na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, znanym artystą i twórcą metaforycznych kolaży fotograficznych. Wstęp wolny.

Dodano: Wtorek, 13 listopada 2018 17:26

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (15-18 listopada, czwartek - niedziela) po raz piąty przybliżą szerokiej publiczności kwestie projektowania przedmiotów i wnętrz.
W ciągu czterech dni będzie można wziąć udział w targach młodych polskich dizajnerów, posłuchać wykładów osobowości wzornictwa i samemu spróbować stworzyć unikalne przedmioty. Wydarzenie organizuje Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne) w partnerstwie z miastem Kraków. Zaprojektowani rozpoczną pierwszą edycję „Sztuki do rzeczy – krakowskiego tygodnia designu”.

Dodano: Wtorek, 30 października 2018 16:55

Podróże literackie dla blisko 1300 czytelników

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację projektu "Podróże literackie". Zorganizowała 32 spotkania autorskie, w których wzięło udział blisko 1300 czytelników

Dodano: Piątek, 21 września 2018 14:16

Historia Modelarstwa na Podhalu

W Powiatowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Dodano: Sobota, 15 września 2018 09:00

Spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem

W czwartek w Antykwariacie Abecadło, mieszczącego się w dawnej zabytkowej aptece Pod Aniołem Stróżem przy ul. Kościuszki 18, odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem, które poprowadził dr Michał Piętniewicz.

Dodano: Środa, 5 września 2018 21:20

Józef Oppenheim i bohaterowie książki „W stronę Pysznej”

Schronisko PTTK im. Walerego Goetla na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej i Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają na ostatni w sezonie letni wieczór w schronisku PTTK na Hali Ornak pod tytułem „Józef Oppenheim i bohaterowie książki „W stronę Pysznej”. Spotkanie odbędzie się 8 września o godzinie 18.30 w schronisku na Ornaku. Jego bohaterami będą ludzie, opisani w legendarnej książce „W stronę Pysznej”, a zwłaszcza dwójka z nich: Ruda Wanda i Opcio.

Dodano: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 16:50

14. Spotkania z Filmem Górskim: podajemy pełny program imprezy

24 filmy konkursowe z 13 krajów, 7 pokazów specjalnych, 14 filmów pozakonkursowych, spotkania z Andrzejem Bargielem, Élisabeth Revol, Adamem Bieleckim, Nico Favresse, Tomem Ballardem uczestnikami wyprawy na K2 i wieloma wybitnymi wspinaczami i ludźmi gór, premiery książek oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

Dodano: Sobota, 25 sierpnia 2018 18:51

Pszczelarskie sympozjum w Krakowie

W Krakowie spotkali się przedstawiciele światowego pszczelarstwa. Podczas obrad dyskutowali między innymi o zjawiskach zagrażających życiu pszczół, nieuczciwych praktykach w handlu miodem i woskiem, działaniach promocyjnych i edukacyjnych czy też świadomości społecznej na temat roli pszczół w środowisku.

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2018 08:50

Spotkanie z Adamem Ziemianinem w Antykwariacie "Abecadło" (zdjęcia)

KRAKÓW. W czwartek w Antykwariacie Abecadło, mieszczącym się w dawnej, zabytkowej Aptece Pod Aniołem Stróżem zorganizowane zostało spotkania z poetą Adamem Ziemianinem.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 08:30

"Uśmiechnij się z Kiepurą" i spotkanie z Polą Negri (zdjęcia)

Siódma odsłona widowiska z udziałem znanego małżeństwa. Ewelina Szybilska (sopran) i Łukasz Gaj (tenor) w rolach głównych oraz gościnnie Julia Mech (mezzosopran) jako Pola Negri.

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2018 08:20

Kolejne "Krynickie spotkania z artystą" - Ewelina Szybilska (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Za nami szósty dzień 52 Festiwalu im Jana Kiepury.

Dodano: Czwartek, 2 sierpnia 2018 20:04

Spotkanie z Barbarą Nawratowicz i Piwnicą Pod Baranami (zdjęcia)

KRAKÓW. W Antykwariacie Abecadło odbyło się spotkanie z Barbarą Nawratowicz, autorką książki „Kabaret Piwnica Pod Baranami 1956-1963. Fenomen w kulturze PRL”. Spotkanie połączone było z wystawą rysunków Wiesława Dymnego dla Dziennika Polskiego, które zebrał redaktor Władysław Cybulski.

Dodano: Czwartek, 26 lipca 2018 22:32

Bulwar/t/ Sztuki 2018: Sąsiedzkie śpiewanie (zdjęcia)

KRAKÓW. W czwartki w ramach Bulwar/t/u Sztuki organizowane jest "Sąsiedzkie śpiewanie", czyli wokalne spotkania mieszkańców Nowej Huty, podczas których wykonywane są znane i lubiane szlagiery. Dzisiaj śpiewano piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i jego przyjaciół.

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 15:40

Podwieczorek w Muzeum: Jak się bawić to się bawić. Artyści PRL-u

KRAKÓW. Muzeum PRL-u zaprosiło wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”.

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 14:03

Zbliża się zaćmienie Księżyca... na kopcu

W piątek 27 lipca 2018 roku pomiędzy godziną 20:00 a 24:00 niepołomiccy urzędnicy zapraszają na obserwacje ciekawego zjawiska.


Dodano: Niedziela, 22 lipca 2018 11:54

14. Spotkania z Filmem Górskim: Nicolas Favrese, Silvo Karo, Bernadette McDonalds, Tom Ballard, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki i wielu, wielu innych…

Tegoroczna edycja Spotkań z Filmem Górskim zbliża się wielkimi krokami. 30 sierpnia do Zakopanego zjadą znamienici goście, wśród nich: Nicolas Favrese, Silvo Karo, Bernadette McDonalds, Tom Ballard, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki. Z kolei w jury konkursowym zasiądą Krzysztof Zanussi, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Peter Horky i Dariusz Załuski.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2018 12:25

Spotkanie z M. Zabłockim i rysunkami Wiesława Dymnego (zdjęcia)

KRAKÓW. W Antykwariacie Abecadło, mieszczącym się od lutego 2018 r., w zabytkowych pomieszczeniach dawnej apteki Pod Aniołem Stróżem przy ulicy Kościuszki zorganizowane zostało spotkanie z Michałem Zabłockim, które poprowadził dr Michał Piętniewicz.

Dodano: Środa, 27 czerwca 2018 00:16

Krzysztof Penderecki w Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

KRAKÓW. 26 czerwca miała miejsce w Piwnicy pod Baranami niecodzienna uroczystość - oto Krzysztof Penderecki pojawił się w Piwnicy pod Baranami. W 1956 roku „sam, świętymi rękami rozwalał murek” i odgruzowywał piwniczne sale, a dzisiaj zostawił odcisk swojej ręki obok gwiazdy Andrzeja Wajdy.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 23:50

Dzień Deskorolki w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. 21 czerwca to Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Miłośnicy tego sportu spotkali się w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, aby wspólnie pokazać na czym polega ich pasja.

Dodano: Środa, 30 maja 2018 20:46

Spotkanie z Agnieszką Holland podczas 11 FMF (zdjęcia)

30 maja odbyło się spotkanie z reżyserką takich filmów jak Całkowite zaćmienie, Plac Waszyngtona, Trzeci cud, Pokot, W ciemności, Europa Europa czy seriali House of Cards i Ekipa. Reżyserka i scenarzystka filmowa urodzona w 1948 roku w Warszawie. Od 2014 roku jest przewodniczącą Europejskiej Akademii Filmowej.

Dodano: Poniedziałek, 21 maja 2018 22:15

Orhan Pamuk spotkanie w Krakowie (zdjęcia)

Spotkanie Orhana Pamuka z krakowską publicznością miało miejsce 21 maja w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25. Rozmowę z pisarzem prowadzili Grzegorz Jankowicz i Katarzyna Janowska

Dodano: Niedziela, 20 maja 2018 21:36

Spotkanie z Janem Sebastianem Bachem (zdjęcia)

Ponad 350 osób , m.in. dzieci i seniorów wysłuchało na żywo muzyki Bacha w Szczawnicy.

Dodano: Piątek, 18 maja 2018 11:50

Budynek gminny przy ul. Fredry – spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie oraz Miejskie Centrum Dialogu UMK zapraszają na spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanego budynku gminnego przy ul. Fredry, które odbędzie się w środę, 23 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 56.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 20:16

Spotkania ws. Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego - w Nowym Targu i Zakopanem

Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje w tym roku trzecią już edycję Budżetu Obywatelskiego Małopolski. O szczegółach projektu mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego będą mogli dowiedzieć się na spotkaniach organizowanych 11 maja.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 21:20

Spotkanie na Placu Szczepańskim z B. Kox’em i S. Stankiewiczem (zdjęcia)

Trwa 11 edycja festiwalu Netia Off Camera. Podczas tegorocznej edycji z widzami miał okazję spotkać się Bodo Kox reżyser, który przedstawia na festiwalu swój najnowszy film. „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 21:00

"Polacy i Żydzi - problemy z historią"

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w czwartek 26 kwietnia br. o godz. 18,oo do sali parafialnej przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu z cyklu "WIEDZIEĆ, ZROZUMIEĆ, PAMIĘTAĆ".

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 21:40

Literatura u Mehoffera -„Pamięć operacyjna” – spotkanie autorskie z Ewą Lipską

Dom Józefa Mehoffera (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie) i Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl spotkań o poezji. Rozmowy z poetami, głośne czytanie wierszy oraz wykłady będą odbywać się w budynku Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 od kwietnia do grudnia 2018.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 18:28

Po raz 10. bliżej nieba i bliżej siebie na Kasprowym Wierchu

Zgodnie z jedenastoletnią tradycją, 22 kwietnia, na szczycie Kasprowego Wierchu spotkają się narciarze, olimpijczycy z dawnych lat, taternicy, TOPRowcy, pracownicy kolejki oraz miłośnicy gór. Jak co roku będą dzielić się wspomnieniami, snuć opowieści i modlić się w świątyni bez ścian i sufitu. W miejscu, gdzie wszyscy są bliżej nieba i bliżej siebie.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 12:20

Przystanek Historia IPN w Krakowie

Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza w środę, 4 kwietnia 2018 r. o godz. 18 na spotkanie pt. „Armia Wyzwolenia – antykomunistyczna działalność młodzieży szkół średnich w Krakowie w latach 1967-1970”.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 13:52

"Jajeczko" w Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

Tradycyjnie już w Wielki Czwartek spotkali się artyści, goście i sympatycy kabaretu Piwnicy pod Baranami na tzw. jajeczku.

Dodano: Czwartek, 22 marca 2018 13:50

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie przebiegu S7 pomiędzy węzłami Miechów i Szczepanowice

Ponowne spotkanie w sprawie przebiegu S7 pomiędzy węzłami Miechów i Szczepanowice odbędzie się w poniedziałek 26 marca 2018 r, o godzinie 18.30, w Domu Kultury przy ul. Racławickiej 10, w Miechowie. Projektant i przedstawiciele GDDKiA Oddziału w Krakowie zaprezentują dwa dodatkowe warianty przebiegu trasy, które przygotowane zostały po przeanalizowanie ankiet wypełnianych przez mieszkańców biorących udział w poprzednim, styczniowym spotkaniu.

Dodano: Niedziela, 18 marca 2018 22:16

"Poranek z nadzieją". Wiersze i piosenki Leszka A. Moczulskiego – Krakowski Salon Poezji w Teatrze Słowackiego z okazji 80. urodzin Poety (zdjęcia)

KRAKÓW. Dzisiaj w Teatrze Słowackiego odbyło się spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji. "Poranek z nadzieją" to był program ułożony z wierszy i piosenek Leszka A. Moczulskiego z okazji 80. urodzin Poety.

Dodano: Niedziela, 18 marca 2018 18:59

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - z Tadeuszem Płużańskim.

Dodano: Sobota, 17 marca 2018 09:20

Spotkanie z przedstawicielami gminnych ośrodków pomocy społecznej w sprawie zadania koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych

W siedzibie Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli gminnych ośrodków pomocy społecznej i innych jednostek, które realizują zadanie obsługi świadczeń rodzinnych i wychowawczych dla swoich mieszkańców, z Wicewojewodą Małopolskim, przedstawicielami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2018 09:20

W Krakowie obradowały Rady Seniorów z całej Polski

Działacze senioralni z całego kraju spotkali się w Krakowie na II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 14:21

Kultura regionalna w sercu Uzdrowiska Szczawnica

W szczawnickim Dworku Gościnnym, po raz kolejny już można było spotkać się z pienińskimi flisakami, którzy w zajmujący i pełen humoru sposób przekazują regionalną gwarę, unikatowe tradycje i ciekawą historię regionu pienińskiego.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 13:58

Przedsiębiorcy z Wejherowa na Sądecczyźnie

Na Sądecczyźnie gości z rewizytą delegacja Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Gabrielą Lisius. Dzisiaj odbyło się spotkanie z władzami Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Piątek, 2 lutego 2018 17:20

Szkoląc dzieci inwestujemy w przyszłość

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z Grzegorzem Tabaszem - dyrektorem Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Szef KANY podziękował za wsparcie projektu edukacyjnego „Czyste powietrze – czysta sprawa”.

Dodano: Czwartek, 25 stycznia 2018 10:30

"Gombrowicz. Ja, geniusz" Klementyny Suchanow

KRAKÓW. W Kawiarni Literackiej odbyło się spotkanie z Klementyną Suchanow. Rozmowę o życiu i twórczości Gombrowicza prowadził Piotr Sieklucki.

Dodano: Sobota, 20 stycznia 2018 22:25

Spotkanie stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

KRAKÓW. - Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II. Warto było tworzyć struktury „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i zainwestować w młodych. Dzięki wam można z nadzieją myśleć o przyszłości Kościoła i Polski - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:00

Wojewoda spotkał się z sądeckimi samorządowcami (zdjęcia)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dzisiaj w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:43

Spotkanie w sprawie korytarzy przebiegu dk 75 tzw. „Sądeczanki"

Dziś w siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie odbyło się spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami, na którym zaprezentowane zostały dwa warianty A i B korytarzy przebiegu dk 75 tzw. „Sądeczanki”. W trakcie spotkania przedstawiciele samorządów zwrócili uwagę na fakt, że głos mieszkańców został przy projektowaniu w miarę możliwości uwzględniony.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 14:40

Noworoczne spotkanie z sołtysami (zdjęcia)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś tradycyjne spotkanie noworoczne z sołtysami. Z życzeniami dla samorządowców, którzy są najbliżej mieszkańców wsi, pośpieszyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba, a także przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch oraz radny wojewódzki Witold Kozłowski.

Dodano: Piątek, 5 stycznia 2018 14:24

Spotkanie noworoczne u starosty nowotarskiego (zdjęcia)

NOWY TARG. W szkole muzycznej odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera z powiatowymi elitami. Podsumowując ubiegły rok starosta mówił o wielu sukcesach, szczególnie inwestycjach, ale odniósł się też krótko do "trudnej i przykrej", jak to określił, sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 17:20

"Budujcie błogosławiony krąg prawdy" - pierwsze po 12 latach spotkanie przedświąteczne Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dziennikarzami

O tym, jak ważna jest służba prawdzie i tworzenie informacji przy poszanowaniu drugiego człowieka mówił do przedstawicieli mediów abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 12:40

W Rumunii szukali sposobów na to, jak zatrzymać uczniów w szkole

Czwórka nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu w Targoviste w Rumunii, zrealizowaym w ramach programu Erasmus+ i projektu „More Cultures – one European Identity („Wiele kultur – jedna europejska tożsamość”).

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 23:55

Małopolskie Spotkanie Opłatkowe (zdjęcia)

- Małopolskie Spotkanie Opłatkowe stało się naszą piękną tradycją. Krakowski Teatr Słowackiego w symboliczny sposób łączy dziś przedstawicieli wielu środowisk. To, co udało się nam osiągnąć, jest zasługą przede wszystkim ludzi – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas dzisiejszego Małopolskiego Spotkania Opłatkowego, które odbyło się w Teatrze im. J. Słowackiego.

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:49

Starosta chwalił pracowników i dyrektorów

W Powiatowym Urzędzie Pracy odbyło się dzisiaj spotkanie opłatkowe. Nie zabrakło na nim starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i wicestarosty Antoniego Koszyka, którzy pogratulowali pracownikom i dyrekcji bardzo dobrych wyników pracy.

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 18:10

Spotkanie wigilijne w Zbyszycach (zdjęcia)

Dzisiaj w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Zbyszycach odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim m.in. starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Sobota, 16 grudnia 2017 19:14

Opłatkowe spotkanie ze strażakami (zdjęcia)

- Współczesny świat bardzo potrzebuje odpowiedzialności za drugiego człowieka, zwłaszcza teraz, kiedy głosi się pochwałę egoizmu i zapatrzenia w siebie. Wy pokazujecie, co znaczy być człowiekiem gotowym, by odpowiedzieć na wezwanie, biec z pomocą, niekiedy zapominać o tym, co chciałoby się w tym momencie dla siebie - mówił abp Marek Jędraszewski na spotkaniu opłatkowym z małopolską Strażą Pożarną.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 14:36

Świątecznie w Korzennej

Dzisiaj odbyło się spotkanie wigilijne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:02

Piotr Bies i jego Teatr Rysowany (zdjęcia)

NOWY TARG. W galerii Jatki zorganizowane zostało spotkanie z Piotrem Biesem pod tytułem "Aleja zasłużonych i inne brewerye".

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 00:36

Wizyta ratowników z Grupy Ratownictwa Specjalnego w krościeńskim liceum

Ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza odwiedzili uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Krościenko nad Dunajcem. Towarzyszyły im ich psy - trzy sympatyczne Flat Coated Retrivery oraz jeden Labrador.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 21:43

Dzieci dzieciom – spotkanie ze Św. Mikołajem

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.”

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 15:05

Święty odwiedzi miasto znad Soły!

Wcześniej niż nakazuje tradycja- bo już 3 grudnia - na oświęcimski rynek przybędzie Święty Mikołaj.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 18:49

Zaduszkowe spotkanie poetyckie w Kościelisku (zdjęcia)

W Izbie Pamięci Stanisława Nędzy-Kubińca odbyło się zaduszkowe spotkanie poetyckie poświęcone wybitnemu poecie pochodzącemu z Kościeliska.

Dodano: Niedziela, 8 października 2017 18:20

Spotkanie "Cóż po poecie? Poeci Krakowa" w ramach 7 nocy poezji

Blisko 50 wydarzeń znalazło się w programie 7. Nocy Poezji, która odbyła się w Krakowie pod hasłem "Mój Wyspiański!". Były prezentacje wierszy, spektakle teatralne, koncerty, gra miejska i spacer śladami artysty oraz widowisko plenerowe "Weselisko".

Dodano: Środa, 31 maja 2017 14:48

Sekretarze z całej Polski spotkali się w Krakowie

Przeszło 250 sekretarzy gmin, powiatów i województw wzięło udział w II Krajowym Kongresie Sekretarzy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, uczelni wyższych, a także senatorowie, posłowie oraz specjaliści z urzędów miast i gmin z całej Polski.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 00:05

Spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki (zdjęcia)

W czwartek odbyło się spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki z udziałem Jadwigi Majewskiej - kuratorki Fesiwalu, Gulihlerme Botelho - choreografa, dyrektora Cia Allas oraz Adi Weinberg. Przed rozmową mieliśmy okazję zobaczyć fragment próby spektaklu "Antes", który otworzy Festiwal.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2017 14:38

"Sztuka kochania" spotkanie na pl. Szczepańskim (zdjęcia)

W ramach 10 Netia off Camera na pl Szczepańskim w Miasteczku Filmowym odbyło się spotkanie z aktorami filmu "Sztuka Kochania". Pojawiła się Magdalena Boczarska i Justyna Wasilewska. Aktorki opowiadały jak powstał film oraz jak przygotowały się do swoich ról.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2017 13:57

Motocykliści u Gaździny Podhala Maryi (zdjęcia)

W Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu odbyło się IV Podhalańskie Spotkanie Motocyklowe. Pomodlić się przed obliczem matki Boskiej Ludźmierskiej przyjechało około pół tysiąca motocyklistów.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 14:05

Dzień Narciarza

Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają miłośników „białego szaleństwa” na III Dzień Narciarza. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 kwietnia (sobota) w Galerii Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem. Wieczór poświęcony magii narciarstwa rozpocznie się o godzinie 16.

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2017 00:48

Jajko w Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

W Wielki Czwartek w Piwnicy pod Baranami odbyło się tradycyjne "Jajko w Piwnicy", czyli Uroczyste i Wyjątkowe Spotkanie.

Dodano: Środa, 5 kwietnia 2017 20:22

Dawać innym nadzieję

W Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, już po raz siódmy zorganizowano spotkanie młodzieży z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 21:23

Samorządowcy z całego kraju spotkają się w Krakowie

Już pod koniec maja w Krakowie odbędzie się Krajowy Kongres Sekretarzy. Wydarzenie zgromadzi urzędników samorządowych stanowiących trzon kierownictwa urzędów i odpowiadających za ich prawidłowe funkcjonowanie. Goście Kongresu będą rozmawiać o funkcjonowaniu samorządów między innymi w kontekście wykorzystywania nowoczesnych technologii w relacjach z obywatelem oraz zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Dodano: Niedziela, 26 marca 2017 08:52

Na deski teatru zawitała wiosna!

Jeszcze do 30 marca w Andrychowie pod patronatem portalu malopolskaonline.pl potrwają Ogólnopolskie Otwarte Spotkanie Teatralne „Wiosna w Teatrze”. Miłośnicy tej sztuki znajdą na nich wiele ciekawych wydarzeń.


Dodano: Piątek, 10 marca 2017 21:57

Świat jest w grochy kolorowe...

Kolejne spotkanie w ramach projektu Świat jest w grochy kolorowe z programu Fundacji BGK "Na dobry początek" odbyło się w Osielcu wczoraj i dziś.

Dodano: Wtorek, 28 lutego 2017 09:19

Spotkanie z cyklu "Bajka o ..." (zdjęcia)

W poniedziałek 27 lutego w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką. Gośćmi Zbigniewa Bajki byli Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek i Michał Rusinek.

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 18:42

Para prezydencka na koncercie muzyków ludowych w Zakopanem (zdjęcia)

Prezydent RP Andrzej Duda, któremu towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda, gości na Dudaskim Tłustym Czwartku, który odbywa się w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 20:58

Prezydent odwiedzi Zakopane

W czwartek prezydent Andrzej Duda ponownie przyjedzie na Podhale. Kilka dni temu był w Rabce-Zdroju, gdzie uczestniczył w V Memoriale Narciarskim im. Marii Kaczyńskiej, a już w Tłusty Czwartek, gościł będzie na "Dudaskach".

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:55

Wizyta ministra Krzysztofa Jurgiela oraz ministra Stanisława Szweda w Małopolsce

W poniedziałek Małopolski Urząd Wojewódzki gościł ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz sekretarza stanu w Ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda. Ministrom towarzyszył wojewoda małopolski Józef Pilch.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 09:12

Spotkania w sprawie konsultacji projektu Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Od dziś do 3 marca br. w województwie odbywać się będą konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 23:21

Polsko-słowackie spotkanie nt. administracji rządowej i samorządowej

Wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej w Polsce i na Słowacji stanowiły główny cel dwudniowego spotkania Jakuba Skiby, Sekretarza Stanu w MSWiA, Sebastiana Chwałka, Podsekretarza Stanu w MSWiA i Rudolfa Urbanoviča, Sekretarza Stanu w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 14:00

8 mln zł na tegoroczny Budżet Obywatelski Małopolski

Aż 8 mln zł, o których wydaniu zadecydują Małopolanie, zmiana obszaru subregionów, ujednolicenie zasad składania zadań i głosowania oraz zwiększenie praw mieszkańców zgłaszających inicjatywy obywatelskie – to główne zmiany jakie wprowadzono do regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski na ten rok. Już 17 lutego ruszają konsultacje społeczne z mieszkańcami regionu, które potrwają do 3 marca.

Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2016 22:15

ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA

Gościem grudniowego popołudnia będzie himalaista PIOTR PUSTELNIK

Dodano: Piątek, 21 października 2016 04:58

Spotkanie „Smaki Świata” w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej na Orawie odbyło się spotkanie autorskie z restauratorem Arturem Kretem.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 12:02

Cała Polska piecze chleb - sądeckie spotkanie z Tadeuszem Rolnikiem

Sądecka Kooperatywa Spożywcza zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania do ratusza w Miasteczku Galicyjskim. W tym tygodniu 20. października o godzinie 18:00, odbędzie się pierwsze z serii spotkań z rolnikiem ekologicznym z Niebieszczan - panem Tadeuszem Rolnikiem.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 20:38

Spotkanie z Barbarą Wachowicz

NOWY TARG. Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" zaprasza na spotkanie z Barbarą Wachowicz. Pisarka gościć będzie w MOK we wtorek 18 października.

Dodano: Czwartek, 9 czerwca 2016 19:43

Zaproszenie na spotkanie z poezją (zdjęcia)

KRAKÓW. W czwartek w ogrodach Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Piłsudskiego 12) odbyła się konferencja prasowa inaugurującą 5. Festiwal Miłosza. Festiwal odbędzie się w dniach potrwa do 12 czerwca w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 27 lipca 2015 12:29

Spotkanie u życiodajnych źródeł. Biała Niedziela w Szczawnicy (zdjęcia)

Już po raz szósty Uzdrowisko Szczawnica i Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie - Delegatura w Nowym Targu zaprosili mieszkańców Szczawnicy i przybyłych kuracjuszy w budynku Inhalatorium na Białą Niedzielę , która w tym roku odbywała się pod hasłem „Spotkanie u życiodajnych źródeł”.

Dodano: Czwartek, 2 lipca 2015 22:26

Rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Dziś oficjalnie rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2015. Koncerty potrwają do 19 lipca. W dziesięciu małopolskich miejscowościach wystąpią artyści z Czarnogóry, Indonezji, Pakistanu, Cypru, Irlandii, Tajwanu, Meksyku, Turcji, Północnej Osetii i oczywiście z Polski.

Dodano: Sobota, 25 kwietnia 2015 23:58

Bronisław Komorowski w Ludźmierzu (zdjęcia)

Po południu Bronisław Komorowski odwiedził, już bez małżonki, górali uczestniczących w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Głowę państwa przywitali przed domem Związku Podhalan Andrzej Skupień - prezes Związku Podhalan, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2015 22:49

Cyrk przyjechał (cz. 1)

Dzieciństwo, to spotkania z nasza babcią, dziadkiem i tym co kolorowe i baśniowe czyli z cyrkiem.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2015 01:31

Spotkanie organizacyjne nowotarskiego oddziału RKW

Nowotarski oddział Ruchu Kontroli Wyborów organizuje dziś w Miejskim Ośrodku Kultury spotkanie organizacyjne.

Dodano: Środa, 8 kwietnia 2015 19:15

Środki unijne dla Podhala - spotkanie zarządu WM z samorządowcami (zdjęcia)

NOWY TARG. Przedstawiciele instytucji kultury, wójtowie, burmistrzowie, strażacy, policjanci, prezesi miejskich spółek i wiele innych osób wzięło udział w konferencji organizowanej w nowotarskiej PPWSZ przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Dodano: Piątek, 27 marca 2015 17:34

"Problemy dławiące polską przedsiębiorczość" - spotkanie z kandydatem na prezydenta Januszem Korwin Mikke (zdjęcia)

W Nowym Sączu przed dawną siedzibą Firmy Optimus przy ul. Nawojowskiej 118, gdzie obecnie mieści się „Powiatowy Urząd Pracy”, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: europoseł Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na prezydenta RP oraz Maciej Berezowski, koordynator Partii KORWiN w Okręgu wyborczym nr 14. Tematem konferencji były problemy dławiące polską przedsiębiorczość i ich przełożenie na główne problemy społeczne w Polsce.

Dodano: Środa, 11 marca 2015 13:11

Zagraj z Mistrzem - symultana szachowa z arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 17 marca br., godz. 17.00 do Zamku Żupnego na spotkanie „Zagraj z Mistrzem”. Każdy z przybyłych gości (znający zasady gry), będzie miał możliwość zmierzenia się w symultanie szachowej z młodym polskim arcymistrzem szachowym Janem-Krzysztofem Dudą.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2015 18:18

Spotkanie z poetą Krzysztofem Kuczkowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie z Krzysztofem Kuczkowskim, poetą, założycielem dwumiesięcznika literackiego "Topos".

Dodano: Czwartek, 5 marca 2015 18:00

Marcowe wydarzenia na "Górce"

ZAKOPANE. W tym miesiącu ojcowie Jezuici z "Górki" zapraszają na Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką. W programie wykłady i koncerty. Szczegóły poniżej.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 00:32

Spotkanie "Legendy nart- złote lata 50…"

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór narciarski z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. Spotkanie „Legendy nart” część 2 będzie poświęcone zawodnikom z lat 50. XX wieku: Janowi Gąsienicy-Ciaptakowi, Andrzejowi Gąsienicy-Rojowi, Stefanowi Dziedzicowi i innym. Wieczór poprowadzą pracownicy Muzeum Tatrzańskiego: Wojciech Szatkowski i Olga Hadowska.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 21:57

Spotkanie „Afgański tadżycki Pamir na rowerze”,

Gośćmi kolejnego spotkania w Klubie Obieżyświatów, który cyklicznie odwiedza Dom Kultury w Kętach, będą Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik. Spotkanie, zatytułowane „Afgański tadżycki Pamir na rowerze”, odbędzie się w piątek 27 lutego o godz. 18.00.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:22

Szczawniccy artyści w foyer Dworku Gościnnego (zdjęcia)

W niedzielę w foyer w Dworku Gościnnego od godziny 11.00 rozgościli się szczawniccy artyści. Zostali oni zaproszeni przez dyrekcję Dworku do udziału w pierwszych - z planowanego cyklu - otwartych warsztatach "Spotkanie z pienińskimi artystami’’.

Dodano: Niedziela, 15 lutego 2015 14:05

„Tłusta” sobota u seniorów

W skalskim domu kultury odbyło się walentynkowe spotkanie seniorów. Sala była wypełniona po brzegi. Prym wiodła Barbara Szwajcowska - założycielka klubu, elegancka, uśmiechnięta skalanka.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 13:30

"Skubarki" - spotkanie Związku Podhalan oddział w Jabłonce (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym odbyło się spotkanie orawskiego oddziału Związku Podhalan pod hasłem "skubarki".

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 12:55

Nowotarskie kolędowe ostatki (zdjęcia)

NOWY TARG. W galerii Jatki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Mam wam coś do powiedzenia". Tym razem bohaterami wieczoru byli prawdziwi ludzie renesansu.

Dodano: Piątek, 30 stycznia 2015 12:14

O sporcie w Wieliczce z mamą i tatą

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na rodzinne spotkanie z cyklu „Mama, tata i ja” pt. „Sport w Wieliczce” - w niedzielę 8 lutego o godz. 10.00 i 12.30. W sposób interaktywny i ciekawy, w formie zabawy z wykorzystaniem: krzyżówek, zagadek, uzupełnianek, … uczestnicy zapoznają się z dyscyplinami sportowymi popularnymi od lat w Wieliczce, poznają znanych sportowców, którzy stąd pochodzą, zobaczą zdobyte przez nich trofea a także super pojazd firmy Mercedes.

Dodano: Wtorek, 20 stycznia 2015 20:18

Noworoczne spotkanie z dyplomatami

- Chciałbym, by zarówno Małopolska, jak i regiony, z którymi współpracujemy mogły w nowym roku jak najlepiej, z pożytkiem dla mieszkańców, wykorzystać stojące przed nami szanse - mówił podczas tradycyjnego, noworocznego spotkania władz Małopolski z korpusem dyplomatycznym marszałek Marek Sowa.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 19:29

Samorządowe spotkanie w zakopiańskiej Księżówce (zdjęcia)

W zakopiańskiej Księżówce odbyło się spotkanie opłatkowe dla przedstawicieli tatrzańskich instytucji i samorządu. Wzięli w nim udział radni, przedstawiciele starostwa powiatowego, urzędu miasta i wszystkich gmin powiatu.

Dodano: Wtorek, 13 stycznia 2015 11:18

Spotkanie przedstawicieli Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie Polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego FRONTEX z członkami puli EBGT ze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodano: Niedziela, 21 grudnia 2014 12:08

Spotkanie promujące film z tańcami pienińskimi

W remizie OSP Krościenko został oficjalnie podsumowany projekt, realizowany przez zespół Pieniny i muzykę Białopotocanie. Efektem projektu jest ponad godzinna płyta DVD z instruktażem tańców pienińskich oraz płyta CD z muzyką zespołu "Białopotocanie".

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 22:28

„Tango z Buenos Aires” - spotkanie z podróżnikiem Jackiem Walczakiem (zdjęcia)

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyło się spotkanie w ramach "Posiadów w Białej Izbie". Tym razem bohaterem wieczoru była Jacek Walczak, który opowiedział o swoich podróżach po Argentynie.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 20:37

Adwent u Jezuitów na Górce. Ignacjańskie spotkania ze sztuką

ZAKOPANE. W ostatnią niedzielę w kościele ojców Jezuitów na „Górce” pojawiła się trzecia rzeźba Antoniego Rząsy. Tym razem jest to „Anna Samotrzecia”. Na potrzeby liturgiczne okresu Adwentu pojawiające się do tej pory dzieła rzeźbiarza nazwano „Wiara”, „Nadzieja”, „Radość”.

Dodano: Poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:35

Spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim

W poniedziałek, 15 grudnia w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie odbędzie się spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim, który szykuje się do kolejnej wyprawy.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 11:41

Spotkanie z popularną sędzią

RABKA-ZDRÓJ: Anna Maria Wesołowska, łódzka sędzia znana m.in. z procesów łódzkiej „Ośmiornicy” i gangu Popeliny, której popularność przyniósł udział w serialu fabularno-dokumentalnym TVN pt. "Sędzia Anna Maria Wesołowska", przyjechała do Rabki-Zdroju spotkać się z miejscową młodzieżą.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 13:58

Spotkanie z Mistrzem Kung-Fu

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na kolejne „Spotkanie z Mistrzem”, które odbędzie się 17 grudnia (środa) 2014 r. o godzinie 11.00 w Zamku Żupnym. Tym razem gościem będzie Tomasz Chabowski - utytułowany mistrz Kung-Fu.

Dodano: Wtorek, 9 grudnia 2014 22:00

Trasa Pamięci Muzeum Historycznego - Pomorska i Płaszów

W tym tygodniu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na
dwa wydarzenia w ramach Trasy Pamięci.

Dodano: Wtorek, 9 grudnia 2014 16:17

Pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk odwiedzi Kraków

Aleksander Doba, pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, będzie 13 grudnia gościem Kolosowych spotkań w Dworku. Pokonał kajakiem trasę z Afryki do Ameryki Południowej, a później wyznaczył kolejną - z Lizbony na Florydę.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 12:51

Międzynarodowe spotkanie SO

W Krpăčovie na Słowacji odbyło się spotkanie Dyrektorów Służb Operacyjnych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy. Poświęcone było ono zjawisku nielegalnej migracji oraz metodom jej zwalczania.

Dodano: Wtorek, 25 listopada 2014 22:23

Pasja sposobem na życie...

Już po raz dziewiąty, odbyło się w kawiarni Cafe Szafe w Krakowie spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”.

Dodano: Poniedziałek, 20 października 2014 23:15

Nie bój się kultury Islamu

Pod tym nieco prowokacyjnym hasłem odbyło się w skalskim domu kultury spotkanie o islamskiej kulturze. Gościem skalan był dr Piotr Niźiński, naukowiec z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 19:13

„Spotkanie z Mistrzem” w Wieliczce

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na „Spotkanie z Mistrzem” 24 października br. o godz. 11.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce, w którym wezmą udział mistrzowie trialu motocyklowego – Tomasz Hajduk i Piotr Serek oraz trialu rowerowego – Bartłomiej Hajduk. Wstęp wolny.

Dodano: Poniedziałek, 13 października 2014 21:52

Przyjaciele Karty Dużej Rodziny spotkają się w Krakowie

Ponad 600 uczestników, trzy sesje plenarne, strefa partnera, rodzica i malucha. Duże rodziny, przedstawiciele administracji publicznej, samorządy, biznes, związki branżowe 20 października spotkają się w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 15 września 2014 11:19

Jubileusz 110 rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera - spotkanie w UM Zakopane (zdjęcia)

W zakopiańskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z okazji 110 rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera, w którym wzięła udział rodzina poety: Anna Sztaudynger-Kaliszewicz, Dorota i Ania Sztaudynger-Zaczek.

Dodano: Wtorek, 26 sierpnia 2014 22:21

Kino Podejrzane - Spotkania z Filmem Górskim w Teatrze Witkacego

ZAKOPANE. Teatr Witkacego i Spotkania z Filmem Górskim zapraszają 27 sierpnia o godz. 21 na kolejny pokaz filmów górskich z cyklu Kino Podejrzane (Scena A. Bazakbala Kawiarnia Witkacego, Zakopane). Będzie można obejrzeć filmy „Deklaracja nieśmiertelności” oraz „Śnieżny pustelnik”.

Dodano: Wtorek, 26 sierpnia 2014 20:12

"Z pasji do gór". Cz. 4. "Everest. Najdziksze marzenie"

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór czwartkowy. 28 sierpnia, godz.18:00 rozpocznie się spotkanie z cyklu "Z pasji do Gór, cz. 4. Everest. Najdziksze marzenie”. Będzie ono dedykowane Georgowi L. Mallory – w 90. rocznicę brytyjskiej wyprawy na Mt. Everest”.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 10:42

Ewangelizacyjne spotkanie w Krościenku

Dorośli i studenci z Polski, Ukrainy i Filipin przeżywający swoje rekolekcje na Kopiej Górce przygotowali dla mieszkańców Krościenka i turystów program ewangelizacyjny pt. Radość Ewangelii.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 18:34

Edurne Pasaban - gwiazdą 10. Spotkań z Filmem Górskim

Edurne Pasaban – pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów – będzie gwiazdą tegorocznych, 10. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 3 – 7 września.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 21:59

Impreza edukacyjna pn. "Spotkanie z Gorcami" piknik rodzinny (zdjęcia)

W niedzielę odbyła się cykliczna impreza pn. „Spotkanie z Gorcami” organizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej, przy współpracy z miejscowymi organizacjami społecznymi, jak również ze stowarzyszeniami spoza Ochotnicy.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 23:07

Lotnicze opowieści czyli Spotkanie z Józkami

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na spotkanie z pilotami-instruktorami Józefem Ramsem oraz Józefem Wójtowiczem, które odbędzie się w piątek 18 lipca o godzinie 18.30 w Barze Wilga na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:14

Nagroda im. Szymborskiej. Spotkanie w Jasnym Pałacu (zdjęcia)

W zakopiańskim Jasnym Pałacu na wieczorze poetyckim spotkali się poeci nominowani do corocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. To już druga edycja konkursu, który ustanowiony został po śmierci noblistki. Do Zakopanego przyjechali Wojciech Bonowicz i Michał Sobol. Towarzyszył im Michał Rusinek, wieloletni sekretarz Szymborskiej.

Dodano: Poniedziałek, 9 czerwca 2014 21:34

X Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu - Rzekach

8 czerwca po raz dziesiąty na polanie „Na Ogrodach” spotkali się uczestnicy Gorczańskiego Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu - Rzekach.

Dodano: Niedziela, 11 maja 2014 10:26

IX Spotkanie Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…"

ZAKOPANE. Pod koniec maja zorganizowana zostanie kolejna edycja ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest w ramach Dni Zakopanego dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w czerwcu 1997.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 13:03

Doroczne Spotkanie Twórców Ludowych Łuku Polskich Karpat (zdjęcia)

W Skansenie Studzionki, już po raz trzeci odbyło się spotkanie Twórców Ludowych naszego rejonu.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 21:28

I Podhalańskie Spotkanie Motocyklowe (zdjęcia)

W Ludźmierzu odbyło się I Podhalańskie Spotkanie Motocyklowe, którego organizatorami były grupy motocyklowe GM Orawa, Pasja i Wiara oraz Gremium Southside.

Dodano: Niedziela, 20 kwietnia 2014 20:58

VII spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu - msza ekumeniczna w dniu kanonizacji JPII

27 kwietnia o godzinie 10 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Data to wyjątkowa – tego dnia odbędzie się bowiem kanonizacja Jana Pawła II. Temu wydarzeniu poświęcone będzie spotkanie na szczycie.

Dodano: Wtorek, 1 kwietnia 2014 21:04

”Być kobietą w dobrym stylu…” – VI Spotkanie z Pasją (zdjęcia)

W Spazio Coffee&Cocktail Bar w Krakowie miało miejsce VI spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Jak na zamówienie nastała piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu spotkanie przebiegło w iście radosnym, wiosennym nastroju.

Dodano: Niedziela, 16 lutego 2014 13:44

Premier spotkał się z TOPR-owcami i policjantami - aktualizcja (zdjęcia)

PODHALE. Dwudniowa wizyta Donalda Tuska na Podhalu obejmowała m. in. spotkanie z wychowankami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz ratownikami TOPR w Zakopanem. W niedzielne popołudnie premier rozmawiał z policjantami pracującymi na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej.

Dodano: Sobota, 15 lutego 2014 13:07

Premier Donald Tusk przyleciał na Podhale

ZAKOPANE. Od soboty w Zakopanem gości premier rządu. Donald Tusk swoją wizytę na Podhalu rozpoczął od spotkania z władzami miasta i działaczami Platformy Obywatelskiej. W planach jest wizyta w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Wieczorem ma udać się do Zębu, by na wyciągu Potoczki kibicować polskim skoczkom, którzy startować będą w konkursie na dużej skoczni w Soczi.

Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2014 14:05

Polsko-słowackie spotkanie w sprawie organizacji ZIO

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Organizacja Igrzysk w Polsce i na Słowacji była tematem wspólnej konferencji przedstawicieli władz polskich oraz słowackich, która odbyła się w BUKOVINA Terma Hotel SPA. Uznano, że "ZIO 2022 są szansą na dynamiczny rozwój Podhala".

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 18:01

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkanie z historią narciarstwa

W najbliższą niedzielę Wojciech Szadkowski zabierze słuchaczy do początków narciarstwa podczas prezentacji "Wokół telemarku, skijorzy, łuku z oporu i świata dawnych nart".

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2013 12:00

Baltazar Gąbka i latające talerze - spotkanie literackie w MBP w Zakopanem (zdjęcia)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem odbyło się kolejne spotkanie z robotami w ramach Czwartku Literackiego dla dzieci.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2013 16:58

Spotkanie ratowników na Wiktorówkach (zdjęcia)

W kaplicy na Wiktorówkach spotkali się dziś polscy międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy, by uczcić pamięć kolegów, którzy odeszli na niebieską grań, w tym tragicznie zmarłych w tym roku Macieja Berbekę i Władysława Cywińskiego.

Dodano: Niedziela, 27 października 2013 18:09

Zakopiańska opowieść Barbary Wachowicz o Kazimierzu Przerwie-Tetmajerze (zdjęcia)

W zakopiańskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z Barbarą Wachowicz. Tym razem pisarka swój wykład poświęciła osobie Kazimierza Przerwy - Tetmajera.

Dodano: Poniedziałek, 7 października 2013 12:01

W Krakowie spotykają się prezydenci Polski, Ukrainy, Włoch i Niemiec oraz Państw Grupy Arraiolos

Dziś po południu Bronisław Komorowski spotyka się z prezydentem Ukrainy. Jak zapowiedział w rozmowie z PAP minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski, głównym tematem rozmów będzie perspektywa podpisania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie w Wilnie i "spełnienia przez Ukrainę warunków zdefiniowanych przez UE".

Dodano: Poniedziałek, 9 września 2013 10:23

Grand Prix 9. Spotkań z Filmem Górskim przyznano Alastairowi Lee z Wielkiej Brytanii za film "Autana"

W Zakopanem zakończył się festiwal filmów górskich. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Aldo Audisio, dyrektora Narodowego Muzeum Gór w Turynie za najlepszy film uznało obraz "Autana" ukazujący alpinizm i przygodę opowiedzianą w pomysłowy i niestandardowy sposób.

Dodano: Sobota, 7 września 2013 20:52

Jubileuszowe pasterskie spotkanie na Kopieńcu. "Spotkania te stały się naszym obowiązkiem i tradycją"

TATRY. "W imieniu wszystkich rodzin, które kiedyś gazdowały na Kopieńcu serdecznie zapraszamy na X pasterskie spotkanie na Kopieńcu" - pisze w imieniu organizatorów Andrzej Skupień. W niedzielę o godzinie 11.oo odprawiona zostanie uroczysta Msza św., po której rozpocznie się spotkanie przy szałasach, muzyka, śpiew i poczęstunek.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 11:18

Otwarcie wystawy fotograficznej pt. Pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak

Rozpoczęła się 9. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Pierwszym ważnym wydarzeniem tegorocznego festiwalu był dzień poświęcony Maciejowi Berbece. Wystawa prezentuje fotografie dokumentujące pierwsze w historii zimowe zdobycie Broad Peak, podczas któego zginęli polscy himalaiści.

Dodano: Wtorek, 20 sierpnia 2013 20:04

Kinga Baranowska gościem 9. Spotkań z Filmem Górskim

Himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa.

Dodano: Piątek, 26 lipca 2013 20:47

Rabka ma zagranicznych gości

W Rabce-Zdroju rozpoczęło się dziś czterostronne spotkanie miast partnerskich - angielskiego Frome, niemieckiego Murrhardt, francuskiego Chateau-Gontier i oczywiście Rabki-Zdroju. Hasłem konferencji na którą przybyli burmistrzowie tychże miast i towarzysząca im młodzież jest "Dni kultury i solidarności między pokoleniami". Uczestnicy konferencji rozmawiają o seniorach.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 10:13

Akademia Górska w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim (4-8 września, Zakopane)

- Po raz pierwszy, w ramach Spotkań z Filmem Górskim, zorganizowana zostanie Akademia Górska. Będzie to wydarzenie cykliczne, organizowane 2 razy w roku, latem i zimą - poinformowali organizatorzy.

Dodano: Sobota, 20 lipca 2013 00:03

Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Trójkąta Weimarskiego w Krakowie

W środę (24 lipca br.), w godzinach 14.00 – 17.15 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Trójkąta Weimarskiego. Tematem spotkania będą kwestie współpracy europejskiej oraz wielostronnej, z udziałem szefów MSW: Polski, Francji oraz Niemiec.

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2013 19:13

Wierchowe Spotkania 2013 - koncerty Fundacji Andrzeja Brandstattera (zdjęcia)

ZAKOPANE. Tegoroczne koncerty "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi - część dziewiąta" odbyły się w miniony weekend na Równi Krupowej. Wspólnie w wokalistami Fundacji zaśpiewali - Kasia Wilk, Halina Młynkowa, Ewelina Flinta, Kasia Klich i Mash Mish.

Dodano: Wtorek, 25 czerwca 2013 21:53

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Prezydenta Ukrainy

W dniach 2-3 lipca br. (wtorek-środa) w Wiśle odbędzie się Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Prezydenta Ukrainy. Prezydenci odwiedzą również Kraków i Wieliczkę.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 23:15

Spotkanie wójtów, którzy mówią "nie" absurdom ustawy śmieciowej

W Urzędzie Gminy w Lubrzy (woj. opolskie) spotkali się włodarze gmin, którzy bojkotują zapisy tzw. ustawy śmieciowej. W spotkaniu, które wójt Lubrzy Marcin Kozaczek określił, jako „robocze” udział wzięli udział przedstawiciele gmin, które zgłaszają swój sprzeciw wobec ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wśród nich samorządowcy z naszego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2013 21:11

„Ruda” i „Opcio” - zakopiańska love story?

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkanie górskie pod tytułem „Ruda” Wanda i „Opcio” - zakopiańska love story?, które odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. o godz. 18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zakopane, ul. Zamoyskiego 25.

Dodano: Piątek, 31 maja 2013 13:53

Nagroda dla Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Przedstawienie Narodowego Starego Teatru w Krakowie - "Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie" w reż. Mikołaja Grabowskiego - zdobyło Nagrodę Publiczności podczas VI. Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi organizowanych przez Teatr Polski w Poznaniu.

Dodano: Poniedziałek, 20 maja 2013 18:11

"Spotkanie mistrzowskie" w Bunkrze Sztuki w Krakowie(zdjęcia)

W niedzielę, 19 maja o godz. 13:30 w krakowskim Bunkrze Sztuki odbyło się "Spotkanie mistrzowskie" w ramach Miesiąca Fotografii. Była to okazja, aby spotkać i wysłuchać Simona Mennera.

Dodano: Niedziela, 12 maja 2013 12:58

W Uzdrowisku na rodzinnym zjeździe spotkali się potomkowie Adama hr. Stadnickiego (zdjęcia)

SZCZAWNICA. W ten weekend doszło do pierwszego zjazdu potomków właściciela Uzdrowiska Szczawnica, Adama hr. Stadnickiego (1909-1948). Wcześniej spotykali się, ale nie tak licznie, przy różnego rodzaju uroczystościach i wydarzeniach rodzinnych. Na rodzinnym zjeździe pojawiło się blisko 100 osób mieszkających na co dzień w krajach Europy, Ameryki i Afryki.

Dodano: Czwartek, 9 maja 2013 20:53

W niedzielę - tradycyjne spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

W najbliższą niedzielę o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu.

Dodano: Poniedziałek, 25 marca 2013 20:34

"Pamiętamy o Janie Pawle II". Spotkanie Fundacji Szlaki Papieskie z Metropolitą Krakowskim (zdjecia)

W Krakowskiej Kurii przedstawiciele Fundacji Szlaki Papieskie spotkali się z Metropolitą Krakowskim, ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. W spotkaniu wzięli udział ludzie mający wkład w działania wspierające zachowanie pamięci o Janie Pawle II.

Dodano: Wtorek, 19 lutego 2013 20:51

Trzecie spotkanie freeriderów na Babiej Górze (zdjęcia)

Prawie sześćdziesięciu snowboardzistów i kilku narciarzy zjechało w minioną sobotę pod Babią Górę, żeby raz w roku legalnie zjechać jej zboczami po dziewiczym, świeżym śniegu.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2013 21:50

Spotkanie Sybiraków

Ponad 70 Sybiraków weźmie udział w organizowanym w poniedziałek (11 lutego) w Krakowie spotkaniu z okazji 73. rocznicy pierwszej masowej wywózki na Sybir w czasie II wojny światowej.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 12:19

Michał Adamowski na spotkaniu laureatów ogólnopolskich konkursów strażackich (zdjęcia)

W Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego “Strażacy Ochotnicy – nie tylko gaszą” oraz XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego “Nasza Straż Pożarna”. Jednym z laureatów jest nasz kolega redakcyjny Michał Adamowski.

Dodano: Sobota, 12 stycznia 2013 22:57

Antoni Macierewicz: Dopóki nie będę miał dowodów, nikogo oskarżać nie będę (zdjęcia ze spotkania w Nowym Targu)

NOWY TARG. Kilkaset osób wzięło udział w ponad dwugodzinnym spotkaniu z posłem Antonim Macierewiczem. Polityk Prawa i Sprawiedliwości jest przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Dodano: Wtorek, 16 października 2012 22:33

Spotkanie z fotografią Zofii Rydet

Fundacja im. Zofii Rydet i Artefakt Cafe zaprasza na drugie z kolei spotkanie z fotografią Zofii Rydet. "Tym razem, zgodnie z życzeniem wielu z Państwa, wspólnie oglądniemy film dokumentalny "Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet. A.D.1989." w reżyserii Andrzeja Różyckiego. Po emisji filmu - spotkanie/rozmowa z gościem specjalnym - Reżyserem filmu" - czytamy w zaproszeniu.

Dodano: Czwartek, 23 sierpnia 2012 10:45

Rozpoczęły się V Otwarte Spotkania Artystyczne Muzyczna Zohylina (zdjęcia)

ZAKOPANE. Święto muzyki niekomercyjnej – V Otwarte Spotkania Artystyczne Muzyczna Zohylina rozpoczęły się spektaklem zakopiańskiej grupy teatralnej Scena A2. W Hotelu Stamary aktorzy amatorzy zaprezentowali publiczności sztukę „Napis” Geralda Sibleyras'a.

Dodano: Poniedziałek, 23 lipca 2012 18:36

Mali Meksykanie przyjadą do Rabki-Zdroju

„Spotkanie dzieci świata” to trzy imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i działające przy nim zespoły regionalne: dziecięcy Majeranki i młodzieżowy im. Jana Janoty.

Dodano: Środa, 8 czerwca 2011 10:14

18 czerwca odbędzie się VIII Show "Nasza Historia Harley Davidson" oraz przegląd zespołów "Szopa Rockiem Brzmiąca"

Muzeum Przemysłu, Techniki i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na VIII Spotkanie motocyklistów "Nasza Historia Harley- Davidson". Pierwszy raz pod parą parowozu Tkt 48-18

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl