Sport
Dodano: Piątek, 22 września 2023 08:21

Pieniądze na sport

Ponad 36,4 mln zł dla popegeerowskich samorządów z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego, a także ponad 7,5 mln zł dla podmiotów z tych regionów. To wsparcie, jakie zostało przyznane w ramach kolejnych rozstrzygnięć Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz programu „Sportowa Polska – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Dodano: Środa, 20 września 2023 19:08

PCS w Marcinkowicach: turniej szkół mundurowych

Kilkudziesięciu uczniów bierze dzisiaj udział w Turnieju Szkół Mundurowych, który odbywa się w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Dodano: Środa, 13 września 2023 10:10

Pierwszy „Sprytny Turniej Zbójów” przeszedł do historii (zdjęcia)

„Sprytny Turniej Zbójów” pod taką nazwą w niedzielę na stadionie piłkarskim w Czarnym Dunajcu rozegrano wyjątkowe rozgrywki piłkarskie. Udział wzięli w nim bowiem reprezentanci sześciu Akademii Piłkarskich, które w swoich szeregach zrzeszają dzieci z bardzo różnymi rodzajami niepełnosprawności zarówno ruchowej, jak i intelektualnej.

Dodano: Niedziela, 10 września 2023 09:44

Chrzanów zainwestował w sport i rekreację

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy, w nim 3 nowoczesne letnie baseny, stadion piłkarski z zadaszonymi trybunami i zapleczem oraz duży parking.

Dodano: Piątek, 8 września 2023 10:00

Gotowi na moc wrażeń? Tuning Show Expo już w ten weekend

Unikatowe, dopracowane w najdrobniejszym szczególe samochody i emocje sięgające zenitu – przed nami Tuning Show Expo – największe motoryzacyjne show w Małopolsce, które 9-10 września odbędzie się w EXPO Kraków.

Dodano: Czwartek, 7 września 2023 06:59

W sobotę inauguracja TAURON Ligi Hokeja Kobiet

Dzień po inauguracji TAURON Hokej Ligi, swoje rozgrywki rozpocznie TAURON Liga Hokeja Kobiet. Tytułu broni BS Polonia Bytom.

Dodano: Poniedziałek, 4 września 2023 15:44

V Puchar Janosika (zdjęcia)

V Puchar Janosika „Odlotowy Jubileusz”, czyli Ogólnopolskie Zawody w Akrobatyce Sportowej zostały zorganizowane 3 września w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem. Tym razem w jubileuszowym Pucharze wzięło udział 76 zawodniczek i zawodników.

Dodano: Poniedziałek, 4 września 2023 11:00

Pierwszy kurs nowej linii autobusowej

Zgodnie z rozkładem jazdy wystartował pierwszy kurs nowo otwartej linii na trasie Andrychów – Inwałd – Wadowice. Wśród pierwszych pasażerów, którzy dosiedli na dworcu autobusowym w Andrychowie, byli wojewoda małopolski Łukasz Kmita, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz zastępca burmistrza Andrychowa Wojciech Polak.

Dodano: Sobota, 2 września 2023 20:00

Sala gimnastyczna przy Zespole Placówek Oświatowych w Drogini otwarta

Dziś w Drogini w gminie Myślenice odbyło się uroczyste oddanie do użytku sali gimnastycznej przy ZPO im. Jana Dunin-Brzezińskiego. W uroczystości wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Władysław Kurowski, a także burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 11:20

Trwa budowa Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze

Nowoczesny, funkcjonalny, spektakularny. Wyglądem wpisujący się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacką łódź. Taki będzie Miejski Ośrodek Sportu w Zatorze. Obiekt powstaje przy kompleksie sportowym LKS „Zatorzanka” przy ul. Parkowej dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023 08:17

Startuje TAURON Hokej Liga i TAURON Liga Hokeja Kobiet

TAURON, największy dostawca energii elektrycznej w kraju został partnerem tytularnym Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Począwszy od sezonu 2023/2024, czyli już od września, najwyższa męska klasa rozgrywkowa będzie nosiła nazwę TAURON Hokej Ligi, a kobieca TAURON Ligi Hokeja Kobiet.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 14:49

Puchar Pienin w slalomie kajakowym (zdjęcia)

7 Puchar Pienin im. Bronisława Warusia w slalomie kajakowym został zorganizowany w stolicy Pienin na torze slalomowym przy brzegu Dunajca. Uczestniczyło w nich ponad sto osób z klubów z całej Polski.

Dodano: Sobota, 26 sierpnia 2023 16:00

IX Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki (zdjęcia)


Niedziela 20 sierpnia przywitała wszystkich pogodnym i słonecznym niebem.

Dodano: Czwartek, 24 sierpnia 2023 11:17

Elantkowski i Skupień najszybsi w Biegu Ultra Granią Tatr. To był najtrudniejszy bieg w historii

Jan Elantkowski (TKN Tatra Team/Dynafit) i Tomek Skupień (CRAFT) potrzebowali 9 godzin 21 minut i 44 sekund by wygrać szóstą edycję Biegu Granią Tatr na dystansie 72km z 5000m przewyższenia. Na metę wbiegli razem i pierwszy raz w historii zawodów zwycięzców jest dwóch, ex aequo. Wśród kobiet z czasem 11 godzin 10 minut 18 sekund tryumfowała Kinga Kwiatkowska (Hoka Garmin Team), która jednocześnie ukończyła zawody na 10.miejscu w kategorii open.

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2023 09:38

Historyczny XX Memoriał Wagnera wypełnił TAURON Arenę Kraków. Na otwarcie Polacy ulegli Słowenii (zdjęcia)

Rozpoczęła jubileuszowa XX edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz ósmy w historii, a siódmy raz z rzędu ten najlepszy towarzyski turniej rozgrywany jest w Krakowie. TAURON Arena Kraków przez trzy turniejowe dni wypełni się rekordowym kompletem publiczności! Mimo kapitalnego dopingu na otwarcie biało-czerwoni przegrali 0:3 ze Słowenią.

Dodano: Czwartek, 17 sierpnia 2023 07:51

Sport & Fun Festival w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zorganizowany został doroczny Sport & Fun Festival, czyli głośna i radosna impreza o charakterze sportowo-muzycznym z elementami edukacyjnymi. Nie zabrakło akcji charytatywnej.

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2023 12:00

Bieg Ultra Granią Tatr

Już w sobotę 19 sierpnia odbędzie się jeden z najpiękniejszych i najtrudniejszych biegów w polskich Tatrach - Bieg Granią Tatr. Dla wielu zawodników kultowy i niepowtarzalny, od 2013 roku rozgrywany na niemal 72km trasie z 5000m przewyższenia.

Dodano: Wtorek, 8 sierpnia 2023 12:00

Beliansky express połączy Kraj Preszowski z Polską

Popularne połączenie kolejowe Poprad-Tatry - Stara Lubownia - Muszyna kursuje w każdy weekend do 3 września.

Dodano: Środa, 2 sierpnia 2023 09:00

Red Bull Half Court już w ten weekend w Krakowie

W sobotę 5 sierpnia o 14:00 na boisku MS AGH rozpocznie się pierwszy przystanek kwalifikacyjny Red Bull Half Court w Polsce. Uczestnicy zmierzą się w koszykarskim turnieju 3x3, bazującym na zasadach FIBA z kilkoma zmianami.

Dodano: Wtorek, 1 sierpnia 2023 20:39

Trwa budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach – otwarcie jeszcze w tym roku

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał dzisiaj postępy prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodano: Wtorek, 1 sierpnia 2023 20:34

Olav Kooij wygrywa etap Tour de Pologne w Opolu.

Po sprinterskim finiszu w Opolu, Olav Kooji (Jumbo Visma) wygrywa czwarty etap Tour de Pologne. Drugi na mecie zameldował się Marjin van den Berg (EF Education-EasyPost), trzeci Matteo Moschetti (Q36.5). Matej Mohorič pozostaje na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej ORLEN.

Dodano: Poniedziałek, 24 lipca 2023 08:21

Turniej Piłki Nożnej podczas Poroniańskiego Lata (zdjęcia)

Jednym z elementów dorocznego Poroniańskiego Lata jest turniej piłkarski, w którym mierzą się urzędnicy, policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Dodano: Sobota, 15 lipca 2023 16:58

"Poziom europejski". Mistrzostwa Polski w trialu w Nowym Targu (zdjęcia / video)

W Nowym Targu rozgrywana jest VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w trialu motorowym. Na starcie zawodów stanęło ponad 80 zawodników z całej Polski.

Dodano: Wtorek, 11 lipca 2023 15:00

"Zielone światło" dla rozbudowy drogi krajowej nr 94

DK94 stanowi alternatywę dla pojazdów poruszających się między aglomeracją śląską a Krakowem i jego okolicami. Jest arterią o dużym natężeniu ruchu i strategicznym znaczeniu w regionie.

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2023 15:23

Wszystko zgodnie z planem – powstaje Centrum Sportu w Marcinkowicach

Zgodnie z planem postępują prace na terenie budowy powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Ich zaawansowanie sprawdzał w miniony weekend starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2023 13:54

Sportowe atrakcje dla dzieci przed Galerią Bronowice

Wakacje to doskonały czas, aby zachęcić najmłodszych do odłożenia smartfonów i spróbować obudzić w nich pasję do sportu.

Dodano: Niedziela, 2 lipca 2023 22:41

Trzy polskie medale i komplet kibiców na trybunach!

To były niezapomniane mistrzostwa Europy na torze Kolna w Krakowie. Biało-czerwoni wywalczyli trzy medale w startach drużynowych i indywidualnych, a zawodom przyglądał się komplet żywiołowo reagujących kibiców.

Dodano: Niedziela, 2 lipca 2023 13:00

Teqball to największy wygrany Igrzysk Europejskich

To nie jest nazwisko pojedynczego zawodnika, a całej dyscypliny. Teqball to sport będący połączeniem piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego przyciągnął na krakowski rynek tłumy i zyskał sporą popularność. – Dobrze się to ogląda. Akcja jest dynamiczna, a niektóre zagrania bardzo efektowne – komplementowani zebrani na trybunach kibice.

Dodano: Sobota, 1 lipca 2023 20:00

Klaudia Zwolińska wicemistrzynią Europy

To był wspaniały dzień dla reprezentantek Polski w slalomie kajakowym. W konkurencji K-1 Klaudia Zwolińska wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy i igrzysk europejskich, tuż za podium znalazła się Natalia Pacierpnik.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2023 13:00

Lepsze podróże kolejową zakopianką

Na wakacje wróciły pociągi na modernizowaną trasę Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane. Podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń dalekobieżnych i regionalnych koleją na Podhale. Nowe perony w Szaflarach i w Nowym Targu, wraz z innymi obiektami, zrealizowanymi wcześniej – zapewniają pasażerom komfortową obsługę. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana jest w ramach POIiŚ.

Dodano: Poniedziałek, 19 czerwca 2023 07:48

Lotem do Bydgoszczy

Do siatki połączeń Kraków Airport powróciło połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT do Bydgoszczy. Rejsy realizowane będą dwa razy w tygodniu.

Dodano: Czwartek, 8 czerwca 2023 19:00

Ruszyły zgłoszenia do Valvoline Rajdu Małopolski 2023

Po dwóch szutrowych rundach, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają na asfalt i do Małopolski, gdzie w dniach 6-8 lipca odbędą się najbliższe zawody – Valvoline Rajd Małopolski. Debiutująca w kalendarzu RSMP impreza to pierwsza od 15 lat runda krajowego czempionatu w tym regionie. Jej uczestników czeka blisko 120 km ścigania na 11 odcinkach specjalnych.

Dodano: Piątek, 26 maja 2023 07:39

Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej

W dniach 2-4 czerwca na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska i Resortu Bania odbędzie się wyjątkowa impreza dla miłośników 2-kółek Festiwal Rowerowy Białka Tatrzańska.

Dodano: Sobota, 20 maja 2023 13:00

26 hal sportowych powstanie przy małopolskich szkołach

Prawie 51 mln zł dla 23 podmiotów z Małopolski na budowę 26 przyszkolnych hal sportowych. To wynik pierwszego naboru do Programu Olimpia. Pierwsze prace ruszą jeszcze w 2023 roku. A już w czerwcu kolejny nabór.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2023 21:55

Polsat kupił prawa do transmisji hokejowych Mistrzostw Świata Elity do 2029

Telewizja Polsat pokaże przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Elity z udziałem reprezentacji Polski, która, po 22 latach przerwy, zagra w gronie najlepszych hokejowych drużyn globu. Nadawca zakupił na wyłączność prawa do transmisji sześciu następnych edycji tego turnieju, w latach 2024-2029.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2023 11:24

Polacy pokonali Koreę Południową w MŚ Dywizji IB

Wczoraj reprezentacja Polski rozegrała czwarty mecz w Mistrzostwach Świata Dywizji IB. W Nottingham Biało-Czerwoni pokonali Koreę Południową 7:0. Nasza drużyna jest coraz bliżej awansu do Elity. W piątek na zakończenie turnieju Polacy zmierzą się z Rumunią.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2023 23:00

Idealny prezent na urodziny

Gal Glivar z reprezentacji Słowenii wygrał trzeci etap 40. Karpackiego Wyścigu Kurierów, prowadzącego wokół Starej Lubowni. Tuż za nim, z trójki goniących go kolarzy, najszybsi byli Giulio Pellizarri z Green Project Bardini i Sebastian Putz z Tirol KTM Cycling Team.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 14:00

Mistrzostwa WOT w biegach na orientację

W wymagającym terenie pasma Beskidu Wyspowego oraz w Limanowej zawodnicy rywalizowali na następujących dystansach: bieg sprinterski, bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy. Trasy biegowe zlokalizowane były w parku miejskim w Limanowej oraz w partiach masywu Łysej Góry.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 10:00

Prace na stadionie Wisły dobiegają końca

Modernizacja Stadionu Wisły coraz bliżej finału. Eiffage Polska Budownictwo przygotowuje obiekt na Igrzyska Europejskie

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 07:30

Powiat Nowosądecki Liderem Małopolski

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał właśnie nagrodę dla samorządu Powiatu Nowosądeckiego i tytuł LIDERA MAŁOPOLSKI w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie roku 2022 w Małopolsce. Tym przedsięwzięciem jest budowa hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dodano: Środa, 19 kwietnia 2023 20:59

11 odcinków specjalnych Valvoline Rajd Małopolski 2023

Wielkie rajdowe święto w Małopolsce już w dniach 6-8 lipca. W Świdnicy rusza sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w Małopolsce trwają intensywne przygotowania do trzeciej edycji Valvoline Rajdu Małopolski.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2023 10:03

Pendolino pojedzie na trasie Zakopane - Gdynia?

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzje dotyczące uruchomienia komercyjnych pociągów PKP Intercity. Jedna z nich dotyczy trasy Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 14:00

Przetarg na modernizację lini Chabówka - Nowy Sącz

Coraz wyraźniej maluje się przyszłość komfortowej podróży koleją po południowej Małopolsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły dziś przetarg na modernizację kolejnego odcinka linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – odcinek D: Limanowa – bocznica Klęczany (bez stacji Limanowa).

Dodano: Środa, 29 marca 2023 17:51

Hidden Disabilities Sunflower

2 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Kraków Airport działa program Hidden Disabilities Sunflower stworzony, aby pomóc osobom z ukrytymi niepełnosprawnościami poruszać się i znajdować pomoc w miejscach publicznych.

Dodano: Piątek, 24 marca 2023 14:05

Myślenice zyskają połączenie kolejowe z Krakowem

W poniedziałek umowy dotyczące połączenia kolejowego Kraków – Niepołomice oraz Kraków – Olkusz. Dziś podpisana została następna. Dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej Plus” do 2029 r. połączenie z Krakowem zyskają także Myślenice.

Dodano: Wtorek, 21 marca 2023 12:00

Błażusiak zdobywa kolejny medal Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

Cóż to było za wydarzenie! Wydarzenie wypełnione po brzegi adrenaliną, ekstremalnymi emocjami i napięciem, które rosło aż do ostatniej minuty, ostatniego wyścigu…

Dodano: Wtorek, 21 marca 2023 10:00

Szybko i wygodnie pociągiem z Niepołomic i Olkusza do Krakowa

Po pierwsze, 6 km nowej, jednotorowej zelektryfikowanej linii kolejowej Podgrabie Wisła (LK95) – Niepołomice Dworzec Autobusowy. Po drugie, 4 km dwutorowej, zelektryfikowanej ł±cznicy Borowa Górka – Pieczyska na terenie Jaworzna, pomiędzy liniami kolejowymi nr 156 i 133. Po trzecie, już niebawem kolejne dobre wiadomości, tym razem dotycz±ce budowy poł±czenia kolejowego Kraków – Myślenice. Rz±dowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej Plus” do 2029 r. w Małopolsce nabiera rozpędu.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2023 13:52

Dzień Otwarty z biegami i biathlonem

Już w najbliższą niedzielę 19 marca na nowoczesnych trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem odbędą się zawody w kategoriach wiekowych właściwych dla szkół podstawowych.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 12:00

Finał Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zbliża się wielkimi krokami

Do historycznego finału Mistrzostw Świata SuperEnduro w Arenie Gliwice pozostał już blisko tydzień. To właśnie w sobotę 18 marca najlepsi zawodnicy świata zmierzą się podczas najważniejszej batalii sezonu.

Dodano: Niedziela, 12 marca 2023 09:26

Amerykanin za mocny dla Brzeskiego

W sobotę tuż przed północą w gali UFC w Las Vegas do klatki oktagonu weszli – poroninianin Łukasz Brzeski i Karl Williams.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 07:21

Czesław Lang z kolejnym wyróżnieniem

To wyróżnienie za pracę i zaangażowanie całego mojego zespołu. Jestem dumny, że po raz kolejny nasze wysiłki zostały docenione – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, który we wtorek został uhonorowany statuetką Menedżer Sportowy podczas XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES.

Dodano: Wtorek, 7 marca 2023 15:00

II edycja Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej dobiegła końca (zdjęcia)

W niedzielę w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały finałowe mecze Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej drużyn mieszanych.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 23:35

Ruszyła budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Trwają prace przy budowie zewnętrznej części powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, które powstaje obok nowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dodano: Wtorek, 28 lutego 2023 13:00

„Sportowa Polska” w Małopolsce

Program „Sportowa Polska” jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego głównym zadaniem jest dofinasowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi w całej Polsce. Poznaliśmy ostatnie wyniki naboru w programie.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 08:27

Rusza budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Konsorcjum trzech firm reprezentowane przez Lucynę Matyję wybuduje Centrum Sportu dla Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach. Podpisano stosowną umowę i już wykonawca wejdzie na plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 12 milionów złotych!

Dodano: Sobota, 18 lutego 2023 10:20

Kraków Przyszłości - weź udział w ankiecie

Na Skwerze im. Andrzeja Wajdy na krakowskich Plantach odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej „Kraków Przyszłości”.

Dodano: Niedziela, 12 lutego 2023 09:51

Puchar Polski Big Air w Białce Tatrzańskiej

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska trwa Garmin Winter Sports Festival 2023. 
W drugim dniu imprezy rozegrane zostały zawody Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air oraz zawody MTB Freestyle. Najlepszy wśród narciarzy był Szczepan Karpiel-Bułecka. 
W rywalizacji snowboardzistów triumfowali Krzysztof Owczarek i Hanna Borowiak. 
Paweł Stachak był bezkonkurencyjny w widowiskowych zmaganiach rowerzystów.

Dodano: Niedziela, 12 lutego 2023 09:35

XII Bieg Podhalański (duża galeria)

Ponad 640 uczestników zgromadził XII Bieg Podhalański, który został rozegramy w rejonie lotniska w Nowym Targu. Wśród uczestników byli amatorzy i zawodowcy.

Dodano: Sobota, 11 lutego 2023 08:50

Inauguracja Garmin Winter Sports Festival (zdjęcia)

Za nami pierwszy dzień Garmin Winter Sports Festival 2023 w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. W rewelacyjnych warunkach rozegrana została konkurencja Best Style, w której triumfowali Szczepan Karpiel-Bułecka (narty), Krzysztof Owczarek (snowboard) i Iga Bartmańska (snowboard).

Dodano: Piątek, 10 lutego 2023 13:06

Symbolem tej władzy jest pazerność

Na peronie 1 Dworca Głównego PKP w Krakowie odbyła się konferencja w sprawie horrendalnych cen biletów przewozowych w kolejach regionalnych w Małopolsce zorganizowana przez Platformę Obywatelską.

Dodano: Środa, 8 lutego 2023 18:17

Ostatnia chwila by zapisać się na Bieg Podhalański (zapowiedź video)

Na liście startowej XII Biegu Podhalańskiego jest już 300 zgłoszonych osób. Obniżona opłata startowa obowiązuje jeszcze tylko dziś!

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2023 10:49

Kolejny oddział Inspekcji Transportu Drogowego

W Olkuszu uroczyście otwarto nowegy oddział Inspekcji Transportu Drogowego w Olkuszu uczestniczyli także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur oraz małopolski wojewódzki inspektor transportu drogowego Paweł Kucharczyk.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2023 08:59

Mistrz wrócił do domu (zdjęcia)

Mieszkańcy gminy Czorsztyn przywitali w sobotę pochodzącego z Kluszkowiec Witolda Skupnia, który wrócił z odbywających się w szwedzkim Ostersund mistrzostw świata w paranarciarstwie biegowym i parabiathlonie. 33-letni kluszkowianin zdobył tam dwa medale – złoto za bieg na 18 km techniką klasyczną oraz srebro na 10 km techniką dowolną.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2023 00:50

Błażusiak „rozjechany” przez konkurencję

W sobotę 4 lutego w budapeszteńskiej Laszlo Papp Arena odbyła się trzecia eliminacja mistrzostw świata w superenduro 2023 z udziałem naszego championa, Tadeusza Błażusiaka.

Dodano: Środa, 1 lutego 2023 21:19

Mieszkańcy Krakowa spotkają się, aby przedyskutować rozwiązania usprawniające transport w mieście

Na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy odbędzie się drugi panel obywatelski organizowany przez Miasto Kraków, tym razem poświęcony kluczowej dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Krakowa problematyce transportu.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 20:43

Samorządowy autobus Krynica-Bardejov ma już wszystkie pozwolenia. Kiedy pojedziemy nim na Słowację?

Preszowski Kraj Samorządowy ma już wszystkie zezwolenia od strony polskiej, by uruchomić autobus transgraniczny Krynica-Bardejov. To szansa na rozwój turystyki w Krynicy i na całej Sądecczyźnie, zwłaszcza w kontekście zbliżających się igrzysk europejskich.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 10:00

XII Bieg Podhalański wciąż pod znakiem zapytania

Mimo obfitych, wydawać by się mogło, opadów śniegu w ostatnim czasie w Nowym Targu, jest go wciąż za mało, żeby zorganizować XII Bieg Podhalański.

Dodano: Sobota, 21 stycznia 2023 16:00

Grand Prix Polskiej Organizacji Darta w Nowym Targu (zdjęcia)

Od piątku do niedzieli Nowy Targ jest gospodarzem Grand Prix Polskiej Organizacji Darta. Impreza odbywa się w hotelu Ibis, gdzie każdy może przyjrzeć się zmaganiom najlepszych polskich zawodników.

Dodano: Niedziela, 15 stycznia 2023 16:00

Nowa hala sportowa w Szaflarach robi wrażenie. Nie ma takiej drugiej na Podhalu (zdjęcia i video)

Wójt Rafał Szkaradziński oprowadzając reportera lokalnego portalu podhale24.pl po nowo wybudowanej hali sportowej i centrum kulturalnym w Szaflarach (powiat nowotarski), nie krył dumy z tej inwestycji, która rzeczywiście robi wrażenie.

Dodano: Czwartek, 12 stycznia 2023 13:17

Błażusiak trzeci podczas Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Niemczech. Olszowy zachwyca fenomenalną jazda na najwyższym, światowym poziomie.

Po blisko miesięcznej przerwie zawodnicy halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata ponownie spotkali się na bramkach startowych. Już od pierwszych okrążeń czuć było rosnące napięcie, a w powietrzu unosił się zapach spalin oraz adrenaliny…

Dodano: Poniedziałek, 9 stycznia 2023 11:11

II edycja Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego

W Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbyła się II edycja Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS. Pomimo niesprzyjającej pogody na starcie stawiło się prawie 200 zawodników. Obiekt został bardzo dobrze przygotowany do zawodów pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych panujących od dłuższego czasu.

Dodano: Niedziela, 8 stycznia 2023 18:31

Nowotarżanin na podium mistrzostw świata SuperEnduro

Tadeusz Błażusiak zajął trzecie, a Dominik Olszowy (obaj Gas Gas) siódme miejsce w motocyklowych mistrzostwach świata FIM w SuperEnduro, które rozegrano w Riesie w Niemczech. Wygrał Brytyjczyk Billy Bolt.

Dodano: Niedziela, 8 stycznia 2023 18:27

Puchar Zakopanego rozpoczęty! (duża galeria zdjęć)

65 zawodników rywalizowało w pierwszym z serii zawodów na stokach narciarskich w Zakopanem. Dziś zmagania w slalomie gigancie zorganizowano na zakopiańskiej Harendzie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe - zawody dzieci zostały odwołane.

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2022 22:23

Ponad 17,6 mln zł dla Samorządu województwa małopolskiego w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Transport do pracy, szkoły, placówek zdrowia to często wyzwanie dla osób, które pochodzą z mniejszych miejscowości i nie posiadają własnego środka transportu. Naprzeciw oczekiwaniom pasażerów komunikacji zbiorowej wychodzi rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych – program, dzięki któremu powstają nowe trasy komunikacyjne.

Dodano: Wtorek, 20 grudnia 2022 11:44

Snow Expo w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Na stoku Kotelnicy odbyły się SNOW EXPO SKI&SNB TEST, czyli największe, darmowe testy nart i desek w Polsce. Fani sportów zimowych mieli okazję przetestować i bezpośrednio porównać narty oraz deski kilkunastu wiodących producentów sprzętu.

Dodano: Niedziela, 18 grudnia 2022 14:00

Legenda polskiego kajakarstwa (zdjęcia)

W Muzeum Pienińskim w Szlachtowej otwarta została wystawa poświęcona zmarłemu w zeszłym roku, pochodzącemu ze Szczawnicy Stefanowi Kapłaniakowi „Cenkowi” – legendzie polskiego kajakarstwa.

Dodano: Piątek, 16 grudnia 2022 10:56

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro w Krakowie (video)

Wypełniona po brzegi TAURON Arena Kraków, hipnotyzująca ceremonia otwarcia, hektolitry adrenaliny, ryk silników najlepszych zawodników świata i napięcie towarzyszące nam od pierwszego startu do ostatniego kółka…

Dodano: Środa, 23 listopada 2022 22:52

By odległość nie stanowiła problemu

- By odległość nie stanowiła problemu – takie jest główne założenie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, ustanowionego przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego w 2019 r.

Dodano: Poniedziałek, 21 listopada 2022 22:12

Już jest! Hala sportowa ze strzelnicą została uroczyście otwarta

Takiej uroczystości jeszcze nie było w Marcinkowicach. Ale też taką inwestycję trudno znaleźć w całej Małopolsce. Dzisiaj oficjalnie została oddana do użytku i uroczyście otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dodano: Niedziela, 20 listopada 2022 12:00

Valvoline Rajd Małopolski zgłoszony do kalendarza RSMP

Na ten moment czeka wielu kibiców. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski mają szansę wrócić na tereny województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą Valvoline Rajdu Małopolski, którego trzecia edycja została zgłoszona do kalendarza RSMP 2023.

Dodano: Sobota, 5 listopada 2022 10:00

Zmiana rozkładów jazdy PKP

Od niedzieli, 6 listopada będą niezbędne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Dzięki korektom możliwa jest budowa nowych przystanków i bezkolizyjnych skrzyżowań. Są nowe możliwości podróży i uruchamiane nowe urządzenia sterowania, zwiększające bezpieczeństwo.

Dodano: Sobota, 5 listopada 2022 07:42

Platforma FREE NOW już w Tarnowie

FREE NOW to aplikacja łącząca pasażerów i kierowców, dostępna w ponad 170 miastach europejskich, a od teraz także w Tarnowie. Użytkownicy mogą szybko i wygodnie zamówić taksówkę z aplikacji, z atrakcyjnie niską ceną znaną z góry

Dodano: Sobota, 22 października 2022 14:43

Prezydent Andrzej Duda mówił o trudnej sytuacji sportowców na kongresie w Zakopanem (zdjęcia)

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki przyciągnął do Zakopanego nie tylko sportowców i działaczy sportowych, ale wszystkich, którym sport jest bliski. Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie będąc na Podhalu jeździł na nartach i serdecznie wyrażał się o zawodnikach oraz osobach amatorsko uprawiających sport.

Dodano: Czwartek, 20 października 2022 14:41

Zakopane przez trzy dni będzie stolicą europejskiego sportu i turystyki (zdjęcia)

Tematem numer jeden podczas I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki są III Igrzyska Europejskie, które już w 2023 roku odbędą się w Małopolsce, w tym także w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 20 października 2022 07:58

Widowiskowy mecz w Katowicach. Superpuchar Polski dla GieKSy

Po raz pierwszy w historii GKS Katowice wywalczył Superpuchar Polski. Drużyna pokonała Comarch Cracovię aż 7:1. Hat-trick zaliczył Szwed Hampus Olsson, a dwa gole strzelił jego rodak Christian Blomqvist.

Dodano: Wtorek, 18 października 2022 14:39

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Ponad tysiąc osób, przedstawicieli środowisk branżowych. W tym także z Czech, Słowacji, Litwy i Ukrainy, przez trzy dni (18-20 października) w Zakopanem obradować będzie podczas pierwszego Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

Dodano: Wtorek, 18 października 2022 09:00

Kolejne linie autobusowe

Mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, mają szerszą możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Pojawiły się nowe możliwości znalezienia pracy tam, gdzie dotychczas dojazd był utrudniony lub niemożliwy.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2022 20:56

Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy

W niedzielę, 16 października br. w Polsce i we wszystkich ośrodkach polonijnych na całym świecie po raz 22. obchodziliśmy Dzień Papieski. Wcześniej, bo już w sobotę, społeczność Ochotniczych Hufców Pracy upamiętniła 44. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Piotrowy tron. Wydarzenie to uczczone zostało Ogólnopolskim Biegiem Papieskim OHP.

Dodano: Sobota, 15 października 2022 11:57

Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego (zdjęcia)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem świętowała wczoraj 45-lecie swojego istnienia. Przekazano i poświęcono nowy samochód dla uczniów szkoły. Obchody połączone były z Dniem Edukacji Narodowej.

Dodano: Piątek, 14 października 2022 08:53

175 lat podróżujemy koleją z Małopolski na Śląsk

Z ponad trzech godzin do ponad trzech kwadransów skrócił się przejazd koleją z Krakowa do Mysłowic. 175 lat temu uruchomiono Kolej Krakowsko-Górnośląską – pierwszą drogę żelazną do stolicy Małopolski.

Dodano: Wtorek, 11 października 2022 21:21

ZS w Starym Sączu: sala gimnastyczna już po modernizacji

Ponad sto tysięcy złotych kosztowała modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Starym Sączu. Dzięki pracom, które właśnie się zakończyły, uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych w odnowionej i funkcjonalnej sali.

Dodano: Niedziela, 9 października 2022 14:00

Już po raz dziewiąty pobiegli śladem Głuszca

Za nami kolejna - dziewiąta w ogóle, a piąta jesienna – edycja półmaratonu Głuszec Obidowa. Blisko 40 zawodników i zawodniczek tradycyjnie ścigało się na dwóch dystansach: 10 i 21 kilometrów.

Dodano: Sobota, 8 października 2022 23:25

Otylia Swim Tour w Myślenicach (video)

Ponad stu dwudziestu młodych adeptów pływania wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji Otylia Swim Tour, która odbyła się w Myślenicach koło Krakowa. To kompleksowe zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Dodano: Niedziela, 2 października 2022 21:10

9. kolejka PHL. Tyszanie przerwali czarną serię

To była kolejka gości. W szalonym meczu w Toruniu GKS Tychy wygrał w rzutach karnych i przerwał serię pięciu porażek. Pewne zwycięstwa odnieśli lider GKS Katowice oraz wicelider z Oświęcimia. W Sanoku po bardzo zaciętym meczu górą JKH.

Dodano: Sobota, 1 października 2022 21:53

Dycha pod Krokwią (zdjęcia)

Ponad 100 zawodników i zawodniczek wystartowało na trasach nartorolkowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. - To jest trasa, której nie spotkamy w innym miejscu w Polsce – mówił Marcin Rzeszutko, który tym razem wystąpił w roli kibica.

Dodano: Wtorek, 27 września 2022 22:22

Błotne rywalizacje weekendowego Runmageddonu Kraków

W miniony weekend 4000 osób wzięło udział w Runmageddonie Kraków - Kryspinów. Tysiące osób mierzyło się z przeszkodami organizatora oraz przygodowymi trasami biegu. Wśród nich wystartowało ponad 1000 małych zawodników oraz 3000 dorosłych. Runmageddon po raz kolejny udowodnił, że błotnista zabawa przyciąga i inspiruje Polaków.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 12:00

Do rozpoczęcia sezonu zimowego pozostały dwa miesiące

Polacy należą do jednej z najbardziej aktywnych narciarsko nacji świata. Około 15 proc. Polaków aktywnie uprawia narciarstwo i wielu z nas zastanawia, jak będą kształtowały się ceny karnetów narciarskich. Grupa Pingwina zaprezentowała nowy cennik karnetów sezonowych Pingwin Pass.

Dodano: Piątek, 23 września 2022 09:01

Przed 6. kolejką Polskiej Hokej Ligi. Wieczór pełen hitów

W piątek, 23 września zostaną rozegrane trzy mecze 6. kolejki PHL. Wieczór zapowiada się arcyciekawie, bo nieoczekiwany lider z Torunia podejmie mistrza Polski, Unia zagra z Cracovią, a tyszanie z JKH GKS Jastrzębie.

Dodano: Środa, 7 września 2022 15:00

Wbrew fizyce... IV Puchar Janosika w Akrobatyce Sportowej (zdjęcia)

W Tylce koło Krościenka nad Dunajcem odbyła się 4 edycja Ogólnopolskich Zawodów w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika. Wystartowało aż 87 zawodników z 6 klubów z Nowego Targu, Gorlic, Makowa Podhalańskiego, Tarnowa, Nowego Sącza i Krakowa. W klasyfikacji drużynowej - czwarty raz z rzędu zwyciężyli reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.

Dodano: Środa, 7 września 2022 10:00

Tadeusz „Taddy” Błażusiak zapowiedział walkę o szósty tytuł Mistrzostw USA - AMA EnduroCross 2022

Sześciokrotny Mistrz Świata w SuperEnduro oraz pięciokrotny triumfator Mistrzostw USA – AMA EnduroCross oficjalnie potwierdził swój udział w tegorocznej odsłonie zawodów. Uczestnictwo w amerykańskim EnduroCrossie jest „planem przygotowań siebie i motocykla do zmagań w cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro” - zdradził w wywiadzie Tadek Błażusiak.

Dodano: Wtorek, 6 września 2022 19:35

Skrzyczne - Wyzwanie 1257

Przy bardzo dobrej frekwencji w sobotę 3 września odbył się bieg „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdecydowali się na start mieli do pokonania blisko pięć kilometrów, ale trasa ze względu na swój
górski charakter była bardzo wymagająca.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2022 21:16

Wielkie emocje podczas spartakiady

Wielkie emocje towarzyszyły spartakiadzie „Sprawni – niepełnosprawni”, która odbyła się dzisiaj w Muszynie. Puchary i medale wręczał zwycięzcom wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i Jacek Trawka – przedstawiciel UMiG Muszyna.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2022 09:20

„Jeden z najlepszych biegów w Polsce” - Roman Ficek wygrywa Tatra Fest Bieg 2022

Skrócone z powodu załamania pogody Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra okazały się sporym wyzwaniem dla zawodników. „W czerwcu biegałam w Dolomitach, ale uważam, że dzisiejsza trasa była dużo trudniejsza technicznie” - mówiła Natalia Tomasiak, pierwsza kobieta na mecie.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2022 12:49

Cztery wieże zdobyte!

W dniach 12-15 sierpnia na gorczańskich trasach odbyła się kolejna VI edycja najbardziej wymagającego wyścigu etapowego dla kolarzy górskich Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2022

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2022 11:07

Wygrał ale przegrał - debiut Łukasza Brzeskiego w UFC

Wczoraj w Pechanga Arena w San Diego w Kaliforni podczas gali UFC zadebiutował pochodzący z Poronina na Podhalu Łukasz Brzeski.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2022 07:57

Wszystko jasne, Ethan Hayter zwycięzcą 79. Tour de Pologne!

Po czwartkowej jeździe indywidualnej na czas z Gronkowa, Nowego Targu do Stacji Narciarskiej Rusiński Ethan Hayter został liderem Klasyfikacji Generalnej Energa Grupa ORLEN, a dzień później, na finałowym odcinku z Valsir, Skawina do Krakowa nie dał jej sobie odebrać i to on został triumfatorem 79. Tour de Pologne UCI World Tour.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2022 08:59

Łączymy Małopolskę

710 przystanków autobusowych, 8 linii komunikacyjnych o łącznej długości ponad 615 km, wreszcie dofinansowanie na poziomie 1 355 421,66 zł – tak w skrócie można podsumować zakres podpisanej dzisiaj w ramach Funduszu
Rozwoju Przewozów Autobusowych umowy, której beneficjantem jest Województwo Małopolskie.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 19:14

Zdecydował ostatni oes – Mrozek przed Pogorzelskim i Gluzą w Valvoline Rajdzie Małopolski

Łukasz Mrozek i Marek Wolski (Renault Clio) rzutem na taśmę wygrali drugą edycję Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody zakończone dziś w Makowie Podhalańskim stanowiły drugą rundę mistrzostw Śląska i mistrzostw Południa.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 14:53

Valvoline Rajd Małopolski po OS7: Pogorzelski nowym liderem

Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek byli na dobrej drodze do zwycięstwa w Valvoline Rajdzie Małopolski. Niestety, regulaminowa kara, otrzymana za 8 minut spóźnienia na jeden z Punktów Kontroli Czasu, zepchnęła ich poza podium.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 13:46

Valvoline Rajd Małopolski: przerwany pojedynek Hawro i Stańdo

Do czwartego oesu tempo rywalizacji w Valvoline Rajdzie Małopolski 2022 nadawały dwie załogi – Maciej Hawro/Wojciech Kolaczek (Honda Civic) oraz Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek (Renault Clio). Te dwa duety zmieniały się na prowadzeniu, aż na piątym oesie wyciek oleju zatrzymał Stańdo i Gurdziołka.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2022 07:32

Valvoline Rajd Małopolski: Hawro i Kolaczek na czele po I dniu (zdjęcia)

Urzędujący mistrzowie Śląska – Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (Honda Civic) prowadzą po pierwszym etapie Valvoline Rajdu Małopolski, drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl).

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2022 09:49

Blisko 100 załóg w Valvoline Rajdzie Małopolski

To będzie wyjątkowe wydarzenie rozgrywane na terenach powiatu suskiego oraz powiatu wadowickiego. Już w najbliższy piątek rusza druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który kandyduje do przyszłorocznych mistrzostw Polski, a rozgrywany jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Dodano: Środa, 20 lipca 2022 07:28

Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2022 11:51

Zawody trialowe w Nowym Targu

Ponad setka zawodników z całej Polski stanęła do rywalizacji w rozgrywanych w ten weekend na nowotarskim torze motocyklowym przy ul. Szaflarskiej Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocyklowym trialu.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2022 12:00

Finalista Mam Talent na mecie Valvoline Rajdu Małopolski

Już w dniach 22-23 lipca rozegrana zostanie druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Będzie to rajd samochodowy, który rozgrywany jest między innymi jako runda Rajdowych Mistrzostw Południa i kandyduje do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2022 06:33

Dziewięć odcinków specjalnych Valvoline Rajdu Małopolski 2022

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który w tym roku rozegrany zostanie w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Dodano: Środa, 6 lipca 2022 08:16

VIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Wspaniała zabawa, atrakcyjne nagrody, odrobina zdrowej rywalizacji i niezapomniane emocje - wszystko to czeka na Was w Kościelisku podczas VIII Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking - jedynym takim wydarzeniu w Polsce

Dodano: Niedziela, 3 lipca 2022 22:21

Od najmłodszych lat w kajaku (zdjęcia)

Wielkie emocje towarzyszyły dzisiaj młodym zawodnikom, którzy wystartowali w Międzynarodowych Regatach Kajakowych dla Młodzików i Dzieci. Impreza odbyła się na torze w Wietrznicach, a patronat nad nią objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2022 10:42

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików (zdjęcia)

Gmina Jabłonka po raz kolejny była gospodarzem Mistrzostw Małopolski w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików w jeździe indywidualnej i dwójkami na czas.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2022 06:25

Turbacz Summer Trail

W Nowym Targu odbyła się konferencja poświęcona Turbacz Summer Trail - imprezę która odbędzie się w Mieście, jak i na terenie Gminy Nowy Targ.

Dodano: Poniedziałek, 13 czerwca 2022 09:24

Turbacz Summer Trail

Bieg na Turbacz jak zawsze w ostatni weekend czerwca, czyli 25-26 czerwca 2022 po raz 3 zawita do Nowego Targu na Długą Polanę. To letni bieg górski na kilku dystansach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 2 dni pełne wrażeń - 7 dystansów do wyboru, od 5 do 68 kilometrów, formuła dla biegających z czworonożnymi przyjaciółmi oraz dla osób niepełnosprawnościami.

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2022 13:12

Finałowy mecz Igi Świątek

Iga Świątek dziś po południu stanie do walki o kolejny triumf. Na kortach Roland Garros w Paryżu zmierzy się z 18-letnią amerykanką Coco Gauff.

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2022 20:00

Trenerzy olimpijczyków w saneczkarstwie zawitali do Marcinkowic!

Cóż to było za spotkanie! Dzisiaj w Zespole Szkół w Marcinkowicach spotkali się Polacy, Słowacy i Austriacy – szefowie i trenerzy saneczkarzy z całego świata. Powód? Rozmowy o powstaniu toru kompozytowego w Marcinkowicach i nauka jazdy na sankorolkach pod okiem wybitnych trenerów.

Dodano: Niedziela, 22 maja 2022 07:22

Regaty na Jeziorze Czorsztyńskim

Od wczoraj trwają Regaty o Puchar Podhala w klasie Nautica 450. Bazą regat jest przystań Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego i Yacht Clubu Vito na półwyspie Stylchyn.

Dodano: Sobota, 9 kwietnia 2022 00:41

Finały Polskiej Hokej Ligi: GKS Katowice mistrzem Polski!

GieKSa w wielkim stylu zwyciężyła w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W finałach wygrała wszystkie cztery spotkania z Re-Plast Unią Oświęcim. GKS Katowice czekał na tytuł mistrzowski ponad pół wieku.

Dodano: Czwartek, 31 marca 2022 10:00

Xtreme Kids – wyjątkowe miejsce na mapie Tarnowa i całej Polski

Już w sobotę, 2 kwietnia od godz. 12.00 w Tarnowie zostanie otwarty obiekt unikatowy w skali całego kraju. Przy ul. Błonie 2 rozpocznie działalność Xtreme Kids. Na ok. 700 m² powstanie 6 niezwykłych stref: X-Ninja, X-Fitness, X-Gym, X-Baby, X-Party i X-Cafe.

Dodano: Niedziela, 27 marca 2022 19:33

Hokejowy mecz na zamarzniętym tatrzańskim jeziorze (zdjęcia, video)

Dwa lata temu podobny mecz rozegrano na zamarzniętym Morskim Oku. Teraz hokeiści spotkali się na Czarnym Stawie pod Rysami.

Dodano: Czwartek, 10 marca 2022 23:00

5. Ćwierćfinał play-off PHL: Awanse GieKSy i Unii

GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim awansowały do czwórki najlepszych drużyn Polskiej Hokej Ligi sezonu 2021/22. Ślązacy wysoko pokonali Zagłębie Sosnowiec a Biało-niebiescy drużynę z Sanoka.

Dodano: Wtorek, 1 marca 2022 20:15

BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim zakończony!

BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim, zorganizowany w ramach Jubileuszu 115-lecia SN PTT 1907 Zakopane, za nami. 24 lutego 2022 roku w ośrodku narciarskim Harenda w Zakopanem rozegrane zostały zawody dla alpejczyków ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dodano: Środa, 23 lutego 2022 14:50

"Minął rok, a nadal nie ma autobusów transgranicznych"

Minął już rok od wideokonferencji marszałka Kozłowskiego z władzami Kraju Żylińskiego, na której ustalono przywrócenie autobusów transgranicznych łączących Małopolskę ze słowacką Orawą. Po roku autobusy nadal nie wróciły na trasę, a gdy się tak stanie, wskutek niedopatrzenia marszałka i urzędników będą omijać słowackie Tatry, a więc będą dla Małopolan bezużyteczne - pisze Jakub Łoginow, Koordynator inicjatywy obywatelskiej Polska-Słowacja-autobusy, pomysłodawca połączeń transgranicznych, konsultant Urzędu Marszałkowskiego ds. transgranicznych połączeń autobusowych i kolejowych w latach 2017-2018.

Dodano: Poniedziałek, 21 lutego 2022 09:44

Jakie cechy powinien kształtować sport i jaką dyscyplinę wybrać?

W styczniu bieżącego roku Klub Szermierzy Szpada Wadowice zapytał ponad 100 rodziców dzieci uprawiających różne dyscypliny sportowe, jakie cechy charakteru powinien rozwijać sport.

Dodano: Środa, 16 lutego 2022 08:44

PHL: Efektowna wygrana GKSu Katowice. Hat trick Wronki

Zaległe spotkanie 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi, nie było hitowe, jak zapowiadano. Można powiedzieć, że gra toczyła się głównie do jednej bramki, dzięki czemu GKS Katowice wrócił na pozycję lidera tabeli PHL.

Dodano: Niedziela, 13 lutego 2022 10:31

Dwudniowy Winter Turbacz Trail w Nowym Targu (zdjęcia)

Turbacz Trail to biegi górskie po Gorcach o różnym stopniu trudności i dystansie. W trwającej zimowej odsłonie, organizatorzy przygotowali także biegi o różnej porze dnia.

Dodano: Piątek, 11 lutego 2022 09:11

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą na stoku Areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy w dniach 26-27 lutego.

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2022 18:41

Sepak Takraw: Superpuchar Polski dla S.K.F MANIAC Kraków

Mistrz Polski S.K.F MANIAC Kraków zmierzył się ze zdobywcą Pucharu Polski z KS Rysy Bukowina Tatrzańska.

Dodano: Piątek, 4 lutego 2022 13:52

Iweta Faron chorążym polskiej reprezentacji na XIII Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich Pekin 2022

Paranarciarka biegowa i biathlonistka, Iweta Faron (KS Obidowiec Obidowa), została chorążym polskiej reprezentacji na XIII Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich Pekin 2022. To kolejne wyróżnienie dla sportowca z naszego regionu, bo wczoraj ogłoszono, że chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej podczas ceremonii otwarcia XXIV ZIO Pekin 2022 będzie snowboardzistka z Nowego Targu Aleksandra Król.

Dodano: Środa, 2 lutego 2022 10:55

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim

Zawody sportowe przeprowadzone zostaną w dniu 6 lutego 2022 roku, w niedzielę w Jaworkach na stoku ośrodka Arena Narciarska Jaworki – Homole.

Dodano: Środa, 2 lutego 2022 10:47

Rabka-Zdrój ma skocznię do freestylu

Skocznia freestyleowa, druga taka w Europie, powstała na nieczynnym wyciągu narciarskim na Polczakówce w Rabce-Zdroju.

Dodano: Środa, 2 lutego 2022 10:10

Małopolanka poniesie poniesie polską flagę w Pekinie!

Niezwykłe wyróżnienie spotkało snowboardzistkę z Nowego Targu Aleksandrę Król - została chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej.

Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 23:19

PHL: Siódma wygrana Cracovii, GieKSa nowym liderem

We wtorek, 25 stycznia odbyły się trzy zaległe spotkania Polskiej Hokej Ligi. W hicie kolejki Comarch Cracovia pokonała dotychczasowego lidera Re-Plast Unię Oświęcim. Katowiczanie wygrali z Zagłębiem, a w Sanoku padło aż 11 goli.

Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 19:52

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej.

Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 23:09

39. kolejka PHL: Efektowne zwycięstwo tyszan z liderem

W hicie kolejki GKS Tychy zwyciężył z prowadzącą w tabeli Re-Plast Unią Oświęcim 8:1. Comarch Cracovia zdobyła aż 10 bramek w meczu z Zagłębiem. Pewne punkty zdobyli także KH Energa Toruń i JKH GKS Jastrzębie.

Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 13:18

38 kolejka PHL: Fraszko bohaterem w hicie kolejki

Piątkowa kolejka stała pod znakiem bardzo zaciętych spotkań, czego najlepszym przykładem był hit kolejki, w którym mierzyły się zespoły z Oświęcimia i Katowic, gdzie o wyniku zdecydował gol zdobyli tuż przed syreną kończącą dogrywkę!

Dodano: Piątek, 21 stycznia 2022 21:15

LOTOS Cup w Zakopanem (zdjęcia)

"LOTOS Szukamy Następców Mistrza" – pod takim hasłem rozpoczęła się II edycja zawodów LOTOS Cup. Trzydniowe zmagania rozpoczęły się od zmagań skoczków.

Dodano: Piątek, 21 stycznia 2022 12:00

Grupa PKL i PFR wspierają polskie narciarstwo alpejskie

Choć narciarstwo w Polsce może poszczycić się ponadstuletnią tradycją, a także wieloma talentami sportowymi w zimowych konkurencjach, to od lat czekamy z nadzieją na sukcesy polskich sportowców w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie.

Dodano: Piątek, 21 stycznia 2022 09:00

Gole Peszki, marzenia Smudy i nazistowskie represje. Poznaj historię najbogatszego IV-ligowca w Polsce

Wieczysta Kraków od dawna nie jest anonimowa. Klub zaistniał w świadomości kibica kilka lat temu, kiedy pomimo niższego poziomu rozgrywek, zaczął sięgać po uznane w polskim futbolu nazwiska.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 21:32

Marius Lindvik wygrał konkurs indywidualny PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem (zdjęcia)

Reprezentant Norwegii skokami na odległość 135 m i 139,5 m zapewnił sobie wygraną w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 11:08

Sepak Takraw: Emilia Kukuczka Mistrzynią Polski 1 vs 1

Wielkiego kalibru sensację sprawiła Emilia Kukuczka, która wywalczyła Mistrzostwo Polski. Potwierdza, że sepak takraw jest dyscypliną w której wszystko się może wydarzyć a Emilia jest tego dowodem.

Dodano: Niedziela, 9 stycznia 2022 20:37

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim rozpoczęty (zdjęcia)

160 dzieci i ponad 70 dorosłych wystartowało na Harendzie w tegorocznym cyklu Pucharu Zakopanego Amatorów. Dzieci wzięły udział w 44. szkolnej lidze sportów zimowych, a dorośli w Pucharze Zakopanego.

Dodano: Środa, 5 stycznia 2022 11:12

KS Skomielna Biała podsumowuje sezon

Sezon kolarski 2021 klubu Luboń Skomielna Biała można podsumować krótko słowami: taki rok zdarza się raz i nam udało się go wykorzystać

Dodano: Wtorek, 4 stycznia 2022 09:30

XXX Gorlicki Bieg Sylwestrowy (zdjęcia)

Za nami jubileuszowy, trzydziesty Gorlicki Bieg Sylwestrowy, który tradycyjnie odbył się 31. grudnia. Na starcie zameldowało się 329 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km i 10 km.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2022 23:47

Zbigniew Wróbel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

Szkoleniowiec, który osiągał sukcesy z drużyną Białe Jastrzębie oraz z zespołami juniorskimi JKH GKS Jastrzębie, na stanowisku selekcjonera Kadry Narodowej Seniorek zastąpił Słowaka Ivana Bednara.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2022 19:20

Rozpoczyna się Puchar Zakopanego

Tegoroczne zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim składają się z trzech edycji. Pierwsza odbędzie się 9 stycznia na terenie ośrodka Harenda Zakopane, kolejna 12 lutego na Kasprowym Wierchu, a finałowa 19 lutego na Polanie Szymoszkowej. Dla uczestników przygotowano nagrody o łącznej wartości 30000 zł.

Dodano: Czwartek, 2 grudnia 2021 09:39

Nagrody starosty dla sportowców i trenerów

Sportowcy, którzy w ostatnich miesiącach osiągali wysokie wyniki zostali dzisiaj nagrodzeni przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Władze powiatu doceniły także trenerów i osoby związane ze sportem.

Dodano: Środa, 27 października 2021 08:54

XIII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego

6 listopada 2021 r. odbędzie się XIII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego - pamięci piekielniczanina, który w 2008 r. zmarł podczas treningu w piłkę siatkową.

Dodano: Czwartek, 23 września 2021 06:35

Pożegnano Stefana Kapłaniaka (zdjęcia)

Stefan "Cenek" Kapłaniak urodził się w 1933 roku w Szczawnicy. Zmarł w sierpniu br. w Chicago. We wtorek na cmentarzu komunalnym w rodzinnym mieście pożegnano tego wybitnego sportowca.

Dodano: Czwartek, 19 sierpnia 2021 07:40

Puchar Tarnowa MTB

Znamy już terminy tegorocznego Pucharu Tarnowa MTB. Pierwsze zawody odbędą się 12 września, kolejne 26 września i 2 października.

Dodano: Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 15:11

Zmarł legendarny olimpijczyk, kajakarz ze Szczawnicy

W wieku 88 lat w Stanach Zjednoczonych zmarł Stefan "Cenek" Kapłaniak, kajakarz, medalista olimpijski, mistrz świata i rekordzista.

Dodano: Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 06:53

Tour de Pologne: Prezentacja za nami, czas na wielkie show

Niedzielne, późne popołudnie przyniosło prezentację ekip, biorących udział w rozpoczynającym się 9 sierpnia, 78. Tour de Pologne. W Polsce o triumf rywalizować będą największe gwiazdy, a wśród nich między innymi Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Dodano: Poniedziałek, 26 lipca 2021 17:29

Puchar Szlaku Solnego (zdjęcia)

W niedzielę odbyła się w Orawce kolejna runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka.

Dodano: Piątek, 9 lipca 2021 10:00

Startuje Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Przed nami XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Ten najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski świata jest organizowany od 2003 roku dla uczczenia pamięci trenera, który doprowadził reprezentację Polski siatkarzy m.in. do mistrzostwa świata w 1974 roku i olimpijskiego złota w 1976.

Dodano: Poniedziałek, 28 czerwca 2021 08:24

Spotkanie na Siwej Polanie - piknik i meta PŚ w biegach górskich (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Na Siwej Polanie zorganizowany został Piknik Charytatywny. Tam też usytuowana została meta Pucharu Świata w biegach górskich WMRA TATRA RACE RUN.

Dodano: Piątek, 18 czerwca 2021 19:00

8. Ultramaraton Babia Góra

8. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w nowej lokalizacji, mianowicie u podnóża południowego stoku masywu Babiej Góry, w malowniczej Lipnicy Wielkiej na Orawie.

Dodano: Piątek, 18 czerwca 2021 17:30

Niepełnosprawny Grzesiek pokona górski bieg dłuższy niż maraton

Już w najbliższą sobotę wolontariusze fundacji W Góry Serca po raz kolejny podejmą się niemożliwego. Wraz z niepełnosprawnym ruchowo Grześkiem wezmą udział w biegu górskim o dystansie dłuższym niż maraton.

Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 07:41

Hard Challenge Enduro w Wierchomli

Już w ten weekend, 19-20 czerwca 2021 r., Wierchomla Mała będzie sceną zawodów Hard Challenge Enduro. To pierwszy w Polsce cykl zawodów Hard Enduro dla klas motorowych i quadowych, odbywający się na zróżnicowanych terenach Polski południowej.

Dodano: Wtorek, 15 czerwca 2021 08:20

X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem już za nami (duża galeria)

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem dobiegł końca. Impreza odbywała się już po raz dziesiąty. Rozpoczęła się w piątek Biegiem Sokoła, a zakończył ją ostatni bieg im hr. Władysława Zamoyskiego w niedzielę. Pasjonaci biegów górskich w ciągu trzech dnia mierzyli się z trzema rożnymi pod względem dystansu i stopnia trudności biegami, a wszystko to na tatrzańskich szlakach.

Dodano: Środa, 9 czerwca 2021 10:01

X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Już w piątek rozpoczyna się X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem na który składają się trzy biegi.

Dodano: Wtorek, 9 lutego 2021 16:21

Puchar Zakopanego odwołany

Najważniejsze jest życie i zdrowie - to przesądziło o decyzji Burmistrza Zakopanego w parwie odwołania tegorocznego Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim.

Dodano: Wtorek, 8 grudnia 2020 20:39

Sepak Takraw. Mistrzostwa Polski seniorek 1 vas 1 - Aleksandra Kukuczka Mistrzynią Polski

Na hali w Białce Tatrzańskiej w dniu 5 grudnia odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet 1 vas 1.

Dodano: Niedziela, 9 sierpnia 2020 16:03

Dziś ostatni etap Tour de Pologne: Zakopane - Kraków

Piąty, finałowy etap TDP 77. Tour de Pologne rozpoczyna się w Zakopanem. Na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu.

Dodano: Sobota, 8 sierpnia 2020 22:00

Wielki triumf Evenepoela, Belg nowym liderem Tour de Pologne

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step) w wielkim stylu wygrał czwarty etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Belgijski kolarz zdobył koszulkę lidera i jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej.

Dodano: Piątek, 7 sierpnia 2020 21:47

Richard Carapaz zdobywa Bielsko-Białą i żółtą koszulkę lidera

Richard Carapaz (Team Ineos) wygrał trzeci etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z Wadowic do Bielska-Białej. Ekwadorski kolarz wyprzedził na finiszu Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Rudy’ego Molarda (Groupama FDJ) i został nowym liderem wyścigu.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 08:39

Mistrzostwa Polski w Trialu

W weekend w Nowym Targu odbyła się III i IV runda Mistrzostw Polski w Trialu. Zawody organizowane przez Auto Moto Klub Gorce odbyły się na torze przy ulicy Szaflarskiej

Dodano: Sobota, 9 maja 2020 09:06

Pierwszy taki wyścig w historii

Wirtualne wyścigi kolarskie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to nowa propozycja dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Od 9 maja przez cztery kolejne soboty każdy będzie miał okazję stanąć do rywalizacji na trasach kolarskich z wielkimi gwiazdami polskiego sportu, z członkami ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN, na czele z Anitą Włodarczyk, Robertem Kubicą i Bartoszem Zmarzlikiem.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:32

Posłanka interweniuje u Prezydenta Krakowa

Z powodu epidemii koronawirusa Kraków znacząco ograniczył kursowanie autobusów i tramwajów. Co jednak z tymi, którzy wciąż muszą dojeżdżać do pracy? Mają spory problem. “Rozumiem potrzebę szukania oszczędności, ale nie możemy przerzucać ich na mieszkańców. Wielu z nich nie ma teraz jak dojechać do pracy” - mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek z Lewicy Razem.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2020 12:53

Czas na autobusy marszałkowskie - apeluje posłanka Daria Gosek-Popiołek

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zapaści prywatny transport zbiorowy w Małopolsce. Problem można jednak rozwiązać uruchamiając publiczne usługi transportowe. W tej właśnie sprawie posłanka Daria Gosek-Popiołek (Razem, Klub Lewicy) zwróciła się z apelem do Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 16 marca 2020 16:57

37. Karpacki Wyścig Kurierów odwołany

Wobec pandemii koronawirusa COVID-19, po konsultacji z krajowymi i zagranicznymi partnerami wydarzenia, podjęto decyzję o odwołaniu wyścigu kolarskiego pamięci Wacława Felczaka, zaplanowanego w dniach 28 kwietnia – 3 maja 2020 roku.

Dodano: Czwartek, 13 lutego 2020 09:53

Pierwsze powiatowe pływanie

Na terenie pływalni w Chełmcu (pow. nowosądecki) odbyły się I Zawody Pływackie Powiatu Nowosądeckiego. Zwycięzcom gratulował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

Dodano: Czwartek, 6 lutego 2020 12:42

Bal na sto par

Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Nowym Sączu odbył się XX jubileuszowy Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy Radość Wasza Radość Nasza. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, którego reprezentował członek Zarządu Edward Ciągło.

Dodano: Środa, 5 lutego 2020 22:17

Sportowe zawody młodych strażaków

Ponad 350 młodych strażaków ochotników wzięło udział w VI Halowych Zawodach-Sportowo Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa. Impreza odbyła się w Brzeznej.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2020 11:23

Przed nami IV edycja Capoeira Mountain Meeting w Zakopanem

Coroczne spotkanie adeptów tej brazylijskiej sztuki walki w Zakopanem, stało się już tradycją.

Dodano: Piątek, 20 grudnia 2019 18:00

System IT dla operatorów transport publicznego (art. sponsorowany)

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw z branży transportu publicznego korzysta z nowoczesnych rozwiązań usprawniających ich codzienną pracę. Mowa zarówno o podmiotach prywatnych, jak i państwowych. Jedną z firm, która tworzy tego rodzaju systemy IT jest Comarch. Na czym polegają te narzędzia? Kto może po nie sięgnąć i jak to zrobić? Jak działa system opracowany przez Comarch?

Dodano: Wtorek, 10 grudnia 2019 19:31

Nagrody dla poetów i animatorów kultury

Podczas spotkania z okazji Powiatowego Dnia Działacza Sportu i Kultury starosta przyznał nagrody finansowe dla osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury i ochronę dziedzictwa narodowego na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Czwartek, 3 października 2019 15:07

Szybciej koleją z Olkusza do Krakowa dzięki nowej łącznicy

Bezpośrednie i szybkie podróże z Krakowa do Olkusza, będą efektem kolejnych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Poniżej godziny szacowany jest czas przejazdu z Olkusza do stolicy Małopolski po budowie łącznicy z Borowej Górki na linii Tunel – Sosnowiec do Pieczysk na trasie Kraków – Katowice.

Dodano: Środa, 2 października 2019 08:20

Wsparcie dla TS Wisła Kraków

Koszykarki „Białej Gwiazdy” są najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. W rozpoczynającym się w sobotę (5.10) sezonie będą promować region podczas meczów Energa Basket Ligi Kobiet.

Dodano: Poniedziałek, 30 września 2019 17:01

Nowe obiekty sportowe w Małopolsce

Z Ministerstwa Sportu i Turystyki do Małopolski trafi ponad 11 mln złotych na budowę i remont obiektów sportowych. W tej transzy dofinansowanie z programu rządowego „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” otrzyma w sumie 8 gmin i powiat krakowski.

Dodano: Poniedziałek, 23 września 2019 17:46

Sto lat Polskiego Związku Narciarskiego (zdjęcia)

Uroczysta gala rozpoczęła obchody 100-lecia powstania Polskiego Związku Narciarskiego. W wydarzeniu, które odbyło się w krakowskiej Tauron Arenie uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Witold Kozłowski, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, przedstawiciele władz państwowych, a przede wszystkim utalentowani i zasłużeni dla naszego kraju sportowcy.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2019 13:16

W Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej

ZAKOPANE. Podczas 15. Spotkań z Filmem Górskim zostaną rozegrane mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej w stolicy polskich Tatr. To będzie najważniejsze wydarzenie w Polsce, bo bouldering znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020) i Paryżu (2024).

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2019 16:45

Dzień dziwnych sportów i zapomnianych zabaw podwórkowych

Krakowian - bez względu na wiek zapraszamy do wspólnej zabawy. Rodzice mogą sobie przypomnieć sobie gry swojego dzieciństwa, a dzieci dowiedzieć się jak spędzano wolny czas w świecie bez komputerów i telefonów komórkowych.
Jeszcze do 20.00 pod NCK w Krakowie.

Dodano: Sobota, 13 lipca 2019 12:53

Tatra Road Race wystartował

Na starcie tegorocznej edycji wyścigu stanęło blisko 1400 kolaży. Mają oni do przejechania jedną z dwóch przygotowanych tras. Trasa Hell to 121,5 km oraz przewyższenie 3240m. Trasa druga Hard to 45 km i 1560 metrów przewyższenia.

Dodano: Wtorek, 9 kwietnia 2019 11:16

Wielka gala walki w Nowym Targu

Około 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski wzięło udział w trwającym trzy dni turnieju, którego finałem była walka o tytuł Mistrza Polski low-kick juniorów i seniorów. Organizator wydarzenia Nowotarski Klub Sportów Walki Hoły Team - świetnie poradził sobie z przygotowaniem imprezy.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2019 08:11

PHL: W sobotę rozstrzygnie się walka o brąz (zdjęcia)

Wczoraj w Nowym Targu TatrySki Podhale zmierzyło się z Tauron KH GKS Katowicew drugim meczu o brąz PHL. Po pierwszym meczu jaki 2 kwietnia odbył się w Katowicach Szarotki mogły już przed własną publicznością sięgnąć po medal - niestety, wczorajszy mecz przed własną publicznością górale przegrali.

Dodano: Sobota, 30 marca 2019 07:00

9 Bieg o Złote Gacie

Sobota, 30 marca 2019 o 07:03 – 13:00
Hala Sportowa w Brzeszczach
ul. Ofiar Oświęcimia 49, 32-620 Brzeszcze

Bilety · 40 zł – 50 zł

Dodano: Niedziela, 24 lutego 2019 19:40

Oficjalna inauguracja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

14 dyscyplin sportowych, 1140 zawodników pod opieką ponad 240 trenerów i 285 arbitrów oceniających zmagania. Po raz XXV młodzi sportowcy walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. W Zakopanem odbyła się inauguracja imprezy, której gospodarzem po raz siódmy jest Województwo Małopolskie.

Dodano: Czwartek, 14 lutego 2019 16:24

Już jutro kwalifikacje Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej

Rozpoczął się Garmin Winter Sports Festival 2019. Do soboty w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska podziwiać będzie można w akcji specjalistów od freestyle’u na nartach, snowboardach i rowerach

Dodano: Sobota, 9 lutego 2019 22:01

Prezydent RP Andrzej Duda w Ptaszkowej

Dzisiaj w Ptaszkowej gościł prezydent RP Andrzej Duda. Wręczył puchary i medale najlepszym zawodnikom XX Zintegrowanej Zimowej Spartakiady Dziecięcej.

Dodano: Sobota, 9 lutego 2019 21:54

X Bieg Podhalański w Nowym Targu (galeria)

800 zawodników stanęła na starcie jubileuszowego, dziesiątego Biegu Podhalańskiego, który w sobotę został rozegrany na lotnisku w Nowym Targu. Na koronnym dystansie 30 km triumfowali Peter Mlynar ze Słowacji i Kornelia Kubińska ze Skawy.

Dodano: Piątek, 1 lutego 2019 10:45

Małopolska gospodarzem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W tym roku Małopolska po raz kolejny będzie gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.
O tym, jak ważne jest to wydarzenie dla młodych sportowców, świadczy fakt, że we wcześniejszych jej edycjach brali udział m.in. nasi wielcy mistrzowie: Justyna Kowalczyk oraz Kamil Stoch

Dodano: Wtorek, 8 stycznia 2019 10:21

Stacje walczą o narciarzy z Krakowa

Zlokalizowane najbliżej Krakowa stacje narciarskie - Kasina Ski oraz Sport Arena Myślenice zabiegają o miłośników białego szaleństwa z Grodu Kraka podstawiając im bezpłatne busy.

Dodano: Piątek, 14 grudnia 2018 08:18

Święta w Tarnowie nie na obiektach sportowych

Magistrat poinformował o terminach zamknięcia hal i stadionów w czasie Świąt Bożego narodzenia. Lodowiska też nie będą działały codziennie.

Dodano: Wtorek, 11 grudnia 2018 07:53

Krakowski Hat-Trick Błażusiaka!

Stało się! Po raz kolejny byliśmy świadkami historycznego wydarzenia - Tadek Błażusiak sięgnął po trzecie z rzędu zwycięstwo w TAURON Arenie Kraków. Sześciokrotny Mistrz Świata niesiony dopingiem ponad trzynastotysięcznej publiczności ponownie udowodnił, że w Mistrzostwach Świata SuperEnduro nie ma sobie równych.

Dodano: Sobota, 8 grudnia 2018 10:14

Mistrzostwa Świata Superenduro już dziś w Tauron Arenie

Do rozpoczęcia najbardziej zaciętej rywalizacji w świecie motocykli pozostało już tylko godziny. Mowa oczywiście o SuperEnduro, dyscyplinie, która od wielu lat wzbudza ogromne emocje wśród tych, w których żyłach płynie wysokooktanowe paliwo, ale nie tylko

Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 07:56

OSCYP - święto snowboardu po raz jedenasty na Kotelnicy

Zima nadchodzi, a z nią zapowiedź największych w Polsce zawodów snowboardowych. 2 lutego 2019 roku, OSCYP Contest powróci na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Razem z nim najlepsi w Polsce zawodnicy, którzy stoczą walkę na śnieżne triki. Znamy już przeszkody na jakich przyjdzie im walczyć w nadchodzącym sezonie.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2018 21:23

Milka nowym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich

Milka, kultowa marka czekolady, od ćwierć wieku zaangażowana we wspieranie sportów zimowych na świecie, rozpoczyna strategiczną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim - jako oficjalny sponsor Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich Kadry A. Pod hasłem „Sercem z naszymi” rusza szereg aktywności marki, które pozwolą polskim kibicom być jeszcze bliżej sportowców i dzielić z nimi emocje towarzyszące zawodom. 


Dodano: Poniedziałek, 29 października 2018 08:33

Dawid Kubacki Mistrzem Polski w skokach narciarskich (zdjęcia)

Podczas deszczowej pogody skoczkowie rywalizowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zwyciężył Dawid Kubacki przed Pitrem Żyłą i Kamilem Stochem.

Dodano: Środa, 24 października 2018 11:16

Wieczór Walk SWD już 10 listopada. Stanek vs Strzelczyk walką wieczoru!

To już trzecia odsłona gali MMA, która odbędzie się w Małej Hali TAURON Arena Kraków. Poprzednie eventy, jeszcze pod nazwą Wieczór Walk R8, okazały się dużym sukcesem i udowodniły, że jest w Krakowie publiczność czekająca na tego typu wydarzenia. Kolejna edycja będzie rozwijała to, co zostało już wypracowane przy poprzednich eventach -będzie lokalną galą MMA na europejskim poziomie.

Dodano: Poniedziałek, 8 października 2018 09:25

Rajd Grodzki wyłonił mistrzów

Zakończony w niedzielę Rajd Grodzki był piątą rundą dwóch cykli: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. 7 października na mecie w Gorlicach najwięcej powodów do radości mieli Damian Kostka i Mateusz Martynek.

Dodano: Piątek, 5 października 2018 13:29

4. Rajd Grodzki: drogi zamknięte podczas zawodów

Automobilklub Biecki, organizator 4. Rajdu Grodzkiego, opublikował już mapy imprezy zaplanowanej na 6-7 października.

Dodano: Czwartek, 4 października 2018 20:30

Małe Ciche - Jesienny Wyścig Rowerowy

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem i Urząd Gminy Poronin zapraszają do udziału w dorocznym Jesiennym Wyścigu Rowerowym. Tegoroczna, 27. edycja odbędzie się 7 października.

Dodano: Środa, 3 października 2018 12:00

Rajd Grodzki czyli moto-emocje w Gorlicach

Już w nadchodzący weekend w Gorlicach odbędzie się 4. edycja Rajdu Grodzkiego. Na starcie pojawi się 70 załóg, które będą rywalizować w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz w towarzyszącym rajdowi Super KJS-ie.

Dodano: Sobota, 29 września 2018 11:00

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem (zdjęcia)

W dniach od 24 do 28 września 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem po raz kolejny
obchodzi Europejski Tydzień Sportu ogłoszony przez Ministerstwo Turystyki i Sportu.

Dodano: Czwartek, 27 września 2018 19:00

Północna obwodnica Miechowa prawie gotowa

Już za kilkanaście dni kierowcy przejadą nowym, ponad 8-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Miechowa. Ta długo wyczekiwana inwestycja pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów jadących w kierunku Śląska i z powrotem.

Dodano: Poniedziałek, 24 września 2018 14:15

Koszykówka: Turnieju o Puchar Krakowa

Drużyna Good Lood AZS PK Kraków wygrała Międzynarodowy Turniej o Puchar Krakowa w koszykówce kobiet, który od czwartku trwał w Krakowie. Turniej zorganizowano dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Sportu Akademickiego UNESCO, który przypadał 20 września.

Dodano: Wtorek, 18 września 2018 19:17

Pionierski projekt Google w Tarnowie

Planując podróż po Tarnowie można korzystać z popularnego internetowego serwisu z mapami.

Dodano: Niedziela, 16 września 2018 12:00

Finał Podhale Tour 2018 w Spytkowicach

Zbliża się termin ostatniego etapu tegorocznego Podhale Tour którym będzie wyścig o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Zawody odbędą się w niedzielę 23 września - start i meta na terenie kompleksu sportowo wypoczynkowego „BESKID”

Dodano: Sobota, 15 września 2018 22:13

Krakowianie pojadą 86 nowoczesnymi Mercedesami

Kilka tygodni przed terminem dostaw mieszkańcy Krakowa otrzymają 86 autobusów Mercedes-Benz Citaro o długości 12 metrów. Z myślą o wygodzie mieszkańców oraz w trosce o środowisko udało się przyspieszyć realizację dwóch kontraktów podpisanych w lutym i marcu 2018 roku z firmą EvoBus Polska Sp. z o.o.

Dodano: Piątek, 14 września 2018 08:07

Wioska olimpijska w Kętach

Już dziś kęcki OSiR zamieni się w miniwioskę olimpijską, a wszystko to za sprawą wizyty Mariusza Prudla, reprezentanta Polski w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016, który poprowadzi warsztaty, przygotowane specjalnie z myślą o uzdolnionych sportowo uczniach kęckich szkół.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 11:00

Verva Street Racing w 2018 roku przenosi się z Płocka do Krakowa.

Teren wokół jednej z największych hal widowiskowych w Europie przy ulicy Lema zamieni się 8 września na arenę motoryzacyjnych pokazów najwyższych lotów.

Dodano: Wtorek, 4 września 2018 13:00

Nowe boisko na nowy rok szkolny

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk otworzył wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Towarzyszył mu członek Zarządu Powiatu Marian Ryba, który od dawna zabiegał o realizację tej inwestycji.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 20:18

W poszukiwaniu jak najlepszego czasu pod Turbaczem

Ludowa mądrość głosi, że czasu rękami nie zatrzymasz. Ale kolarze startujący w Gorce Champion MTB: Uphill & Downhill pokazali, że czas można pokonać nogami. Zwycięzca imprezy ustanowił imponujący rekord w zmaganiach z Turbaczem (1310 m n.p.m.)

Dodano: Niedziela, 2 września 2018 14:31

W Gorcach trwają zawody - Turbacz uphill & downhill (zdjęcia)

Przy pięknej pogodzie w Gorcach ścigają się dziś kolarze. Zawody są nietypowe, bo łączą ze sobą podjazd i zjazd.

Dodano: Niedziela, 2 września 2018 08:00

Bieg Kurierów Tatrzańskich (zdjęcia)

150 zawodników z całej Polski wystartowało w 4. Biegu Kurierów Tatrzańskich, który odbył się w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 1 września 2018 23:19

Kraków Business Run już jutro. Z Rynku wystartuje 6 tysięcy biegaczy.

Punktulanie o 10:30 z krakowskiego Rynku na trasę liczącego 3,8 kilometra biegu ruszą 5-osobowe ekipy reprezentujące firmy w których pracują. Bieg odbywał się będzie w 9 polskich miastach.

Dodano: Wtorek, 28 sierpnia 2018 19:39

Na Turbacz z Cezarym Zamaną

Znakomity kolarz Cezary Zamana wraz z Gminą Nowy Targ promuje kolarstwo w Gorcach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy poznaliśmy szczegóły zbliżających się zawodów Gorce Champion MTB Uphill & Dowhnill oraz rowerowe plany Gminy Nowy Targ

Dodano: Czwartek, 23 sierpnia 2018 08:56

Dziecięce zawody rowerowe w ramach Ochotnica 4 Towers

W niedzielę, podczas 3.etapu wyścigu Ochotnica MTB 4 Towers, odbyły się zawody rowerowe dla dzieci z roczników 2004-2011.

Dodano: Środa, 22 sierpnia 2018 07:46

Ochotnica 4 Towers w mocnej obsadzie

W ostatni weekend Gmina Ochotnica Dolna była areną zmagań kolarzy górskich z całej Polski i Węgier, którzy startowali w drugiej edycji najcięższego etapowego wyścigu MTB Ochotnica 4 Towers organizowanego przez Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca.

Dodano: Wtorek, 21 sierpnia 2018 16:00

Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach

W ostatnią sobotę wakacji - 25 sierpnia - Myślenice staną się stolicą małopolskiego kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy z plaży trawiastej na Zarabiu przez zbocza Chełmu po Lubomir ruszą uczestnicy maratonu rowerowego Kellys Cyklokarpaty.

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 01:50

Bulwar(t) Sztuki: Na sportowo - zajęcia Tai Chi

KRAKÓW. Chcesz złapać balans i odzyskać równowagę? Weź udział w zajęciach Tai Chi i Chi Kung prowadzonych przez instruktorów krakowskiej szkoły YIN-YANG.

Dodano: Środa, 18 lipca 2018 09:20

EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018

14 lipca w Białce Tatrzańskiej na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska po raz trzeci rozegrane zostały zawody w biegach górskich EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2018 13:22

Bo głowa jest najważniejsza. Rozmowa z Katarzyną Solus-Miśkowicz

Katarzyna Solus-Miśkowicz z Bukowiny Tatrzańskiej, zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, medalistka i olimpijka w MTB, postanowiła na własną rękę edukować dzieci, spotykać się z nimi i uświadamiać, że kask jest podstawą w jeździe na rowerze.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 12:16

71. Rajd Tatrzański

Po trzech latach przerwy w Nowym Targu rozegrano Rajd Tatrzański. Dwudniowa impreza przyciągnęła entuzjastów motocyklowego trialu z całej Polski.

Dodano: Piątek, 22 czerwca 2018 11:34

Małopolska Liga Rowerowa w Pcimiu

Nadchodzący weekend będzie w Pcimiu świętem kolarstwa. W sobotę odbędą się zawody Małopolskiej Ligi Kolarskiej MTB a w niedzielę Puchar Polski MTB.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 12:07

Stypendia, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

19 czerwca 2018 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i dyplomów za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu zawodnikom z terenu gminy Czarny Dunajec przyznanych przez Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Dodano: Niedziela, 17 czerwca 2018 09:59

TLFO: Po raz szósty ruszyli w Biegu Życia

Podczas Tauron Life Festival Oświęcim, oprócz emocji muzycznych, nie mogło zabraknąć i sportowych.

Dodano: Sobota, 16 czerwca 2018 15:10

Ratajczyk najszybszy na treningu przed Magurą Małastowską

Startuje wyścig Magura Małastowska - kolejność na starcie ustaliły wyniki czasy przejazdów treningowych - najszybsi byli Michał Ratajczyk, Waldemar Kluza i Szymon Łukaszczyk

Dodano: Sobota, 16 czerwca 2018 10:31

61 kierowców na starcie Wyścigu Górskiego Magura Małastowska

Po przeprowadzonym wczoraj na gorlickim Rynku Badaniu Kontrolnym, na liście startowej III Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 61 kierowców, wśród nich zawodnicy klasyfikowani w GSMP oraz w HGSMP (auta historyczne). Stawkę uzupełnią kierowcy – amatorzy, którzy swoich sił spróbują w pierwszej odsłonie Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność.

Dodano: Środa, 13 czerwca 2018 09:28

W weekend wielkie ściganie na Magurze Małastowskiej

W dniach 16-17 czerwca odbędzie się piąty Wyścig Górski Magura Małastowska. Na starcie zamelduje się ponad 60 kierowców wśród których są zarówno ubiegłoroczni mistrzowie Polski, jak i liderzy klasyfikacji po tegorocznej I i II Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Dodano: Środa, 6 czerwca 2018 14:03

Rodzinny Rajd Rowerowy w Polance Wielkiej

16 czerwca, w sobotę o godzinie 10.oo rozpocznie się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy w Polance Wielkiej. Kolarze amatorzy będą mieli do pokonania 24 kilometry.

Dodano: Piątek, 1 czerwca 2018 23:06

Gala zawodowa Nowotarskiego Klubu Sportów Walki już jutro (zdjęcia z ważenia)

Dziś po południu na ceremonii ważenia w Nowym Targu zameldowali się prawie wszyscy uczestnicy jutrzejszej Gali Zawodowej NKSW.

Dodano: Wtorek, 15 maja 2018 15:43

Wystartował cykl Podhale Tour

Przy pięknej pogodzie w minioną niedzielę wystartowała siódma już edycja kolarskich zawodów Podhale Tour organizowana przez Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 06:50

Rakietowe centrum powstanie w Tarnowie

Inwestycja ma się zakończyć za niespełna dwa lata i służyć ma mieszkańcom polskiego bieguna ciepła.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 07:54

Piłka nożna: Termalica przełamana

Po serii porażek udało się wczoraj pokonać piłkarzom Cracovii gości z Termalica Bruk Bet Nieciecza. Choć do przerwy gospodarze przegrywali jedną bramką w drugiej połowie udało się odwrócić losy spotkania. Trzy bramki zdobył Krzysztof Piątek

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 16:27

Małopolski Laur Sportu – nagrody dla mistrzów i trenerów

26 najlepszych sportowców z Małopolski, a wśród nich uczestnicy najważniejszych imprez, medaliści mistrzostw świata, Europy, igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. A także ich 20 trenerów, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych. To oni zostali tegorocznymi laureatami Małopolskiego Lauru Sportu – nagrody przyznawanej przez Województwo Małopolskie. W sumie do małopolskich sportowców oraz ich mentorów trafiły nagrody w wysokości 178 tys. zł.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 18:09

Puchar Reksia na Bani Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Największe w kraju zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży zawitały do Białki Tatrzańskiej po raz drugi. Ubiegłoroczne zawody na stoku Bania zebrały bardzo pozytywne opinie.

Dodano: Środa, 14 marca 2018 19:10

Ekologiczny transport w Gorlicach

Wkrótce na trasach komunikacyjnych Gorlic i gmin ościennych pojawi się 11 nowoczesnych, a przede wszystkim ekologicznych autobusów. Dopełnieniem oferty transportowej będzie 15-kilometrowa infrastruktura rowerowa wraz z bezpłatnymi parkingami w systemie „Bike&Ride”. Gorlicki samorząd otrzymał właśnie prawie 15 mln unijnego wsparcia na rozbudowę systemu ekologicznego transportu.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 13:35

"Sztuka podsłuchiwania"...


Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji organizuje cykl spotkań da seniorów.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 16:50

Rozpoczęcie konkursu wniosków z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja. W ramach konkursu można składać wnioski z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 15:00

VIII Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego (wielka galeria)

W Jabłonce (pow. nowotarski) odbyła się kolejna edycja corocznego Memoriału w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 13:18

Akademickie Mistrzostwa Polski

Zuzanna Czapska z Politechniki Warszawskiej i Szymon Mitan z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdobyli złote medale narciarskich Akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie. Impreza odbywa się na stoku Harenda w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 6 lutego 2018 15:02

Przedszkoliada Tour

W Hali PWSZ w Nowym Sączu odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

Dodano: Niedziela, 4 lutego 2018 12:17

Urzędniczki walczyły pod siatką (zdjęcia)

Dziesięć drużyn wzięło udział w rozegranym w Rytrze II Noworocznym Turnieju Samorządowym w Piłce Siatkowej Kobiet. Po zaciętej walce zwyciężyła reprezentacja Kamionki Wielkiej. Drugie miejsce zajął Chełmiec, trzecie wywalczyło Rytro. Na czwartym uplasowała się gmina Grybów. Najlepszą zawodniczką została Anita Pilawska z Kamionki. Puchary wręczył zwycięzcom wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 2 lutego 2018 20:26

W Białce Tatrzańskiej nie było dziś grawitacji. Jutro będzie podobnie! (zdjęcia)

Za nami pierwszy dzień rywalizacji narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów w ramach Garmin Winter Sports Festival 2018. Zawodnicy i zawodniczki specjalizujący się we freestyle’owej konkurencji Big Air zaprezentowali widowiskowe ewolucje na wielkiej skoczni, która powstała w sercu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Dodano: Piątek, 2 lutego 2018 13:21

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Na stoku narciarskim Lubomierz-Ski odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku przygotowane przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Dodano: Piątek, 2 lutego 2018 09:00

Ruszyły zapisy na Puchar Stokusia!

Hotel Bania **** Thermal & Ski oraz Szkoła Narciarska STOK zapraszają wszystkie dzieci na zawody narciarskie o Puchar Stokusia.

Dodano: Czwartek, 1 lutego 2018 16:30

Rodzinny ślizg z Wadowic do Spytkowic

W miniony weekend na stoku Kompleksu Beskid w Spytkowicach odbyły się V Otwarte Zawody Rodzinne o Mistrzostwo Wadowic w Narciarstwie Alpejskim „Rodzinny Ślizg”

Dodano: Czwartek, 25 stycznia 2018 08:40

OSCYP czyli najlepsi polscy snowboardziści w Białce Tatrzańskiej

28 stycznia już po raz dziesiąty najlepsi polscy snowboardziści zjadą się do Białki Tatrzańskiej na Kotelnicę.

Dodano: Niedziela, 21 stycznia 2018 11:22

Puchar Chochołowskiego LOT-u w narciarstwie biegowym

W ostatnim czasie zmagania biegowe na nartach zdobyływają coraz większą popularność. Nie każdy jednak może wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej trasie. Okazję do wzięcia udziału w biegowym wyścigu będą mieli Ci, którzy 4 lutego odwiedzą Chochołów. Na najlepszych czekają nagrody od Chochołowskich Term i Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski”.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 19:50

Kraków chce się promować także przez sport

Dzisiaj z pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej Januszem Koziołem oraz Elżbietą Kantor, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i Dariuszem Nowakiem kierownikiem Biura Prasowego odbyła się w UMK Krakowie konferencja prasowa dotycząca promocji Krakowa przez sportowców.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 21:31

Medale 5. Pucharu Zakopanego jak puzzle

Każdy z zawodników biorących udział w 5. Pucharze Zakopanego w narciarstwie otrzyma medal. Po zdobyciu wszystkich będzie można ułożyć z medali logo zawodów w kształcie czerpaka.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 17:33

Garmin Winter Sports Festival 2018 - zapowiedź video

Do Garmin Winter Sports Festival 2018 pozostał niecały miesiąc, zobacz co będzie się działo w dniach 2-3 lutego w Białce Tatrzańskiej.

Dodano: Czwartek, 28 grudnia 2017 11:06

Otwarte Mistrzostwa Miasta Oświęcim

Tuż przed świętami, 19 grudnia w ośrodku Kompleks Beskid w Spytkowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Oświęcim w narciarstwie alpejskim.

Dodano: Niedziela, 24 grudnia 2017 09:59

7 Puchar Reksia – trwają zapisy

Można się już zgłaszać na największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży - organizowany po raz siódmy Puchar Reksia

Dodano: Piątek, 22 grudnia 2017 13:20

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 17:46

Garmin Winter Sports Festival 2018

W dniach 2-3 lutego w Białce Tatrzańskiej odbędą się jedyne na świecie zawody, w czasie których rywalizować będą specjaliści od freestyle’owych ewolucji na nartach, snowboardach i rowerach.

Dodano: Piątek, 15 grudnia 2017 08:27

W niedzielę odbędzie się V Puchar Kościeliska

Już w najbliższą niedzielę na polanie Chotarz odbędzie się piąta edycja Pucharu Kościeliska w biegach narciarskich.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:13

Ogromne zmiany w transporcie miejskim w Limanowej

Niebawem mieszkańców ziemi limanowskiej czeka prawdziwa rewolucja. Dzięki unijnym środkom zyskają oni nie tylko pięć komfortowych i ekologicznych autobusów, ale też całkowicie nowy dworzec autobusowy oraz 28 wiat przystankowych w całej okolicy.

Dodano: Piątek, 8 grudnia 2017 17:00

I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Akademii Perfect Skills (zdjęcia)

W Lipnicy Wielkiej w ramach partnerstwa Fundacji Szczęśliwe Jutro z Fundacją My Football odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Akademii Perfect Skills na Rzecz budowy Przystani Szczęśliwe Jutro we Wróblówce pod hasłem #GrajKibicujPomagaj.

Dodano: Czwartek, 23 listopada 2017 20:58

Nagrody starosty nowosądeckiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury

Podczas dorocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 11:47

IV poranny Bieg dla Serca po Krakowskich Plantach

Czwarty już, poranny Bieg Po Plantach Krakowskich jest nieodzownym elementem Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 17-18 odbędzie się w Hotelu Holiday Inn w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 5 listopada 2017 15:14

Przerwany mecz Wisły z Sandecją. Sądeccy kibice zdemolowali stadion.

Jak podaje sadeczanin.info kibice z Nowego Sącza którzy przyjechali na wczorajszy mecz do Krakowa wyrwali kilkadziesiąt krzesełek na trybunach, a rzucane przez nich petardy i race spowodowały zadymienie boiska i w rezultacie przerwanie meczu.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 21:45

Festiwal strzelecki w Oświęcimu (zdjęcia)

Unia Oświęcim pewnie pokonała dziś zawodników SMS PZHL Katowice. Jak podaje hokej.net w spotkaniu ze świetnej strony zaprezentował się trzeci atak oświęcimian złożony z Adama Rufera i braci Kasperlików.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 09:33

Szaflary Tour 2017

Tegoroczna edycja Szaflary Tour odbyła się tradycyjnie na placu przy kościele św. Andrzeja Apostoła, pod hasłem „MTB przygoda”.

Dodano: Środa, 11 października 2017 09:00

Separatory znikną z ul. Kalwaryjskiej - będą dodatkowe miejsca parkingowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował o usunięciu części separatorów z ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie. Dzięki temu zostaną wyznaczone tam dodatkowe miejsca parkingowe.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 11:58

Hokej: HK Poznań – MMKS Podhale Nowy Targ 4:5

Remisem zakończyła się konfrontacja Podhala z HK Poznań. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się górale, w drugim gospodarze wzięli rewanż.

Dodano: Piątek, 6 października 2017 23:23

Hokej: Pewne zwycięstwo Pasów (zdjęcia)

W dzisiejszym meczy zawodnicy Comarch Cracovia pewnie pokonali gości z klubu GKS Katowice

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 10:06

W tym meczu dobre były tylko momenty

Hokejowe derby Małopolski dla krakowian. Cracovia na lodowisku przy Chemików w Oświęcimiu pokonała Unię różnicą 4 bramek.

Dodano: Poniedziałek, 18 września 2017 13:02

Unici z Wybrzeża wrócili z tarczą

Wydawało się, że hokeiści z Oświęcimia będą musieli na swoje konto wpisać kolejna porażkę. Dzięki walce do końca wywieźli jednak z Gdańska 2 cenne punkty.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 15:35

Pojechali dla biegaczy, biegacze pobiegli dla Mai!

Takiej reakcji biegaczy na akcję zorganizowaną przez Fundację GOPR i Ratowników Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nikt się nie spodziewał.

Dodano: Sobota, 16 września 2017 16:23

TatrySki Podhale pokonało SMS PZHL U-20 Katowice

- Powinniśmy się czerwienić ze wstydu. Zagraliśmy nawet nie treningowo. Zbyt luzacko. Najlepiej na tym wyszedł przeciwnik, który rozegrał fajny mecz – powiedział Krzysztof Zapała z TatrySki Podhale.

Dodano: Sobota, 16 września 2017 16:11

Wysoka porażka Unii Oświęcim

Biało niebiescy nie mają dobrej passy w rozpoczętym właśnie sezonie. Po porażce z GKS Jastrzębie w piątek na własnym lodzie ulegli GKS Katowice.

Dodano: Sobota, 16 września 2017 15:56

Cracovia pokonała Polonie

Podczas wczorajszego wyjazdowego meczu Cracovia zdobyła pierwsze punkty w rozpoczętych niedawno rozgrywkach ligowych.

Dodano: Poniedziałek, 11 września 2017 16:29

Unici bez punktów na początek sezonu

Zupełnie inaczej niż przed rokiem zawodnicy Unii Oświęcim rozpoczęli sezon Ekstraklasy hokeja na lodzie. W inauguracyjnym meczu ulegli w wyjazdowym meczy JKH GKS Jastrzębie – Zdrój.

Dodano: Niedziela, 10 września 2017 23:04

TatrySki Podhale Nowy Targ – MH Automatyka Gdańsk 7:4 (zdjęcia)

NOWY TARG. To był mecz szarpany, chaotyczny i momentami brutalny. Dalidowicz wylądował w klinice okulistycznej w Krakowie!

Dodano: Sobota, 9 września 2017 09:57

Cracovia po raz trzeci zdobywa Super Puchar

Wczorajsze spotkanie zaczęło się nerwowo i wyrównanie. Pierwszą bramkę po strzale Sykory zdobyły Pasy ale GKS Tychy nie pozostawał dłużny i po pierwszej tercji był remis 2 do 2.

Dodano: Wtorek, 5 września 2017 10:08

Jedziemy dla Ciebie - Biegnij dla Mai!

Pod takim hasłem odbędzie się akcja Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR, w czasie której Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR wyruszą na 100-kilometrową trasę Ultramaratonu 7 Dolin w ramach 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 5 września 2017 09:47

Kraków Bike Day

23 września 2017 odbędzie się krakowskie święto roweru - pierwsza edycja imprezy Kraków Bike Day której celem jest zrzeszenie wszystkich pasjonatów roweru.

Dodano: Poniedziałek, 4 września 2017 08:05

Kolejny dobry, choć przegrany mecz Cracovii (zdjęcia)

Po piątkowym starciu z Red Bull Monachium wczoraj na lodowisku przy Siedleckiego Cracovia podjęła szwedzki Brynäs IF

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2017 13:38

Mistrzostwa Polski na torze w Osielcu

W miniony weekend tor motocrossowy Przykiec koło Osielca stał się kolejną areną zmagań o punkty podczas V Rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej. Gospodarze Klub MTR Osielec pomimo twardego i kamienistego podłoża przygotowali dla zawodników idealne warunki do ścigania, a wszystkim fanom ryku silników wspaniałe widowisko pełne widowiskowych skoków, ostrych zjazdów i jeszcze ostrzejszych podjazdów.

Dodano: Wtorek, 29 sierpnia 2017 12:48

Górskie Mistrzostwa Polski Masters

Górskich Mistrzostwach Polski Masters w kolarstwie szosowym odbędą się na terenie Gminy Szaflary w dniu 2 września 2017 roku.

Dodano: Czwartek, 3 sierpnia 2017 15:15

Zakopane jest już gotowe na Tour de Pologne

Cała górna część miasta od ulicy Tetmajera do ulocy Bronisława Czecha jest wyłączona użytku.

Dodano: Czwartek, 20 lipca 2017 09:29

Memoriał Stanisława Trebuni Tutki – XIV Dunajckie Granie (zdjęcia)

Memoriał im. Stanisława Trebuni – Tutki organizowany jest jako wydarzenie poświęcone pamięci pomysłodawcy imprezy kulturalno – sportowej pn. Dunajeckie Granie, czyli połączenie grania w piłkę z graniem na gęślach i innych instrumentach.

Dodano: Poniedziałek, 17 lipca 2017 10:50

9 Wyścig Górski Limanowa: Kluza wygrywa 6 Rundę GSMP

Podczas 7 Rundy FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich, w niedzielę w Limanowej rozegrano także 6 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dodano: Sobota, 15 lipca 2017 22:59

9 Wyścig Górski Limanowa: Wygrana Dubaia po jedynym podjeździe wyścigowym

Zmienne warunki pogodowe – od słonecznego poranka po popołudniową ulewę, towarzyszyły uczestnikom 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, b idącej jednocześnie treningiem dla kierowców klasyfikowanych w & Rundzie FIA EHC – FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Dodano: Wtorek, 11 lipca 2017 09:28

9 Wyścig Górski Limanowa - 103 zgłoszenia: bolidy, Lamborghini i…126p

AMK Limanowa – organizator 9 Rundy FIA EHC – FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski opublikował listę zgłoszeń do imprezy, która odbędzie się w najbliższy weekend

Dodano: Czwartek, 1 czerwca 2017 09:47

II Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie

W ostatni weekend maja na tor Motoklubu Olsztyn zjechała plejada najlepszych zawodników walczących o punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski. Na starcie w stolicy Warmii i Mazur zameldowało się 232 zawodników, którzy przez dwa dni zawzięcie walczyli o najważniejsze punkty w krajowej serii we wszystkich mistrzowskich kategoriach.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 22:07

Minimistrzostwa Deichmann rozpoczęte

Setki dziecięcych drużyn piłkarskich stanęły dzisiaj do rywalizacji w ramach organizowanych już po raz dziesiąty Minimistrzostw Deichmann.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 09:00

Karpacki Wyścig Kurierów w Małopolsce

Jutro - w sobotę 29 kwietnia - peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów wjeżdża do Małopolski. Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Jabłonka to miasta etapowe tegorocznej edycji imprezy.

Dodano: Środa, 26 kwietnia 2017 07:29

Memoriał Ratowników Tatrzańskich im. Piotra Malinowskiego

Narciarze wysokogórscy zakończyli cykl Pucharu Polski PZA. W tym roku zakończenie miało być szczególne – jubileuszowy, XX Memoriał Ratowników Tatrzańskich im. Piotra Malinowskiego na nowej, wysokogórskiej trasie w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 08:53

Darmowe testy rowerów Kross na Cyklo Warsztatach 2017

Szkolenia z techniki jazdy rowerowej (w tym w kategorii enduro), wycieczki w teren, testy topowych modeli, prezentacje dotyczące turystyki oraz mechaniki rowerowej, a także pieczenie kiełbasek przy ognisku i tańce. Takie atrakcje czekają na uczestników III Podhalańskich Cyklo Warsztatów 21-23 kwietnia w Kościelisku.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 19:39

Nowa hala sportowa w Zakopanem (zdjęcia)

To już niemal ostatnie szlify. W nowoczesnej hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Uczniowie szkoły, która od trzech lat znajduje się pod skrzydłami Województwa Małopolskiego, rok szkolny 2017/2018 rozpoczną już na nowej hali. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy.

Dodano: Sobota, 8 kwietnia 2017 13:22

Gramy w jednej drużynie (zdjęcia)

Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wzięła udział w rozgrywkach Dnia Sportu Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach X Krakowskich Dni Integracji.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 09:18

Gala boksu zawodowego w Zakopanem już w ten weekend

W sobotni wieczór w Zakopanem odbędzie się gala Nosalowy Dwór Boxing Night podczas której odbędzie się sześć zawodowych walk.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 16:04

Ewa Chodakowska w Krakowie motywuje do aktywności

300 osób weźmie udział w 5 godzinnym treningu, który poprowadzi z drużyną najpopularniejsza trenerka fitness w Polsce, w ramach Be Active Tour powered by Nałęczowianka.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 15:35

Zakończenie Orawskiej Ligi Piłki Siatkowej

Rozgrywki Orawskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2016/2017 dobiegły końca. W ostatniej kolejce rozegranej w ostatnim dniu marca swoje mecze wygrali Belfry Orawa oraz S-VK Trstena.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 13:46

Nowy Targ: Pływacy walczą o Puchar Burmistrza

151 zawodników stanęło do rywalizacji w trzeciej edycji tegorocznego Pucharu Burmistrza Nowego Targu.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 11:33

Jabłonka: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku na Orliku w Jabłonce (pow. nowotarski) rozegrany został III Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Zawody przeznaczone są dla zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 16:01

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

W miniony weekend w okolicach Wieliczki odbył się PLATINUM Rajd będący Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 14:49

10. Bieg po Nowe Życie startuje w sobotę 1 kwietnia. Dzień wcześniej odbędzie się III gala polskiej transplantologii Drugie Życie.

Już w najbliższy weekend w Wiśle odbędzie się 10. Bieg po Nowe Życie. 1 kwietnia w marszu nordic walking spotkamy się ze sportowcami z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, oraz gwiazdami teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzami i sportowcami.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 10:45

Hokej: Cracovia nadal w grze

Do wczorajszego meczu w Tychach Krakowianie stawali z nienajlepszej pozycji. Przy wyniku rywalizacji play-off 3 do 1 przegrana oznaczała utratę tytułu Mistrza Polski

Dodano: Poniedziałek, 27 marca 2017 00:17

Hokej: trzecia porażka Cracovii

Po wczorajszym bardzo udanym meczu i zwycięstwie 7 do 4 nad GKS Tychy nie udało się niestety pójść za ciosem i dzisiejsze stracie Cracovia przegrała 3 do 1

Dodano: Niedziela, 26 marca 2017 16:03

Hokej: Cracovia walczy o utrzymanie mistrzowskiego tytułu

Po dwóch meczach z których Pasy wracały na tarczy udało się przerwać tę passę. W sobotę przez własnymi kibicami Cracovia pokonał GKS Tychy 7 do 4

Dodano: Czwartek, 23 marca 2017 13:06

Hokej: Tychy lepsze po raz drugi

W kolejnym, drugim spotkaniu finałowym Comarch Cracovia ponownie uległa GKS Tychy 4 do 2. Playoff przenosi się teraz do Krakowa - kolejne mecze w sobotę i niedzielę 25 i 25 marca Cracovia rozegra przed własną publicznością.

Dodano: Środa, 22 marca 2017 09:22

Hokej: krwawy bój o tytuł Mistrza

Wczoraj w Tychach odbyło się pierwsze półfinałowe spotkanie w którym dotychczasowy vice-mistrz GKS Tychy podjął broniący tytułu zespół Comarch Cracovia

Dodano: Piątek, 17 marca 2017 14:54

10. Bieg po Nowe Życie

1 kwietnia w Wiśle po raz 10. w Biegu po Nowe Życie spotkają się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

Dodano: Środa, 15 marca 2017 12:40

Olimpijczycy po etapie wojewódzkim

Drugi etap ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wyłonił najlepszych uczniów z Małopolski, którzy będą reprezentowali nasze województwo w finale rywalizacji konkursowej. Jest o co walczyć, do wygrania indeks uczelni wyższej.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 21:34

23-kilometrowy bieg po szlakach Babiej Góry

W miniony weekend 120 biegaczy wzięło udział w III Biegu Śnieżnej Pantery, który odbył się w Zawoi i na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Zaprezentowano także wystawę poświęconą babiogórskim wilkom.

Dodano: Niedziela, 12 marca 2017 10:36

12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy

W dniach 10-12 marca w Kopalni Soli w Bochni odbędzie się XIII edycja 2-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego.

Dodano: Wtorek, 7 marca 2017 21:20

Bieg po Oddech pod Tatrami – biegając dla siebie pobiegnij dla innych

Ruszają zapisy na „II Bieg po Oddech”, który odbędzie się 3 września br. w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 5 marca 2017 21:53

Dzień sportów zimowych w ZPO w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

W łapszańskiej szkole został zorganizowany Dzień Sportów Zimowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum , za który odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego. Każdy kto umiał jeździć na nartach lub desce snowboardowej mógł zgłosić chęć wyjazdu na stok „Polana Sosny” w Niedzicy i skorzystać z ostatnich dni w zimowo sportowym stylu.

Dodano: Niedziela, 5 marca 2017 13:58

Futbol amerykański na Podhalu (zdjęcia)

NOWY TARG. Na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego rozegrany został dziś mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy drużyną Kings Kraków a Tytani Lublin. Spotkanie miało charakter towarzyski, ale drużyny z zapałem pokazały na czym polega ten "kontaktowy sport".

Dodano: Niedziela, 5 marca 2017 13:16

Turniej siatkówki na śniegu w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

W malowniczej scenerii Kotelnicy Białczańskiej od wczesnych godzin porannych rozgrywano pierwszy dzień, drugiego turnieju cyklu Snow Volley. Zawodnicy walczyli nie tylko z rywalami, ale także zmiennymi warunkami pogodowymi.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 13:43

Debata o sporcie w Małopolsce

Trwa prezydencja Małopolski w Konwencie Marszałków Województw RP. Z tej okazji na terenie naszego województwa organizowane są debaty, spotkania i konferencje. Jedna z debat odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej przy okazji otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2017 17:21

Mobilna Ścigacka w Białce. Zjazd na byle czym! (zdjęcia)

W Białce Tatrzańskiej na wyciągu "U Kuruca" zorganizowana została kolejna, trzecia już edycja Mobilnej Ścigacki, czyli zjazdu na byle czym.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 13:28

Turniej piłkarski OSP w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

W sobotę w hali ZSO w Lipnicy Wielkiej odbyła się I edycja turnieju piłki nożnej drużyn OSP. Podczas zawodów zebrano także prawie tysiąc pluszaków dla dzieci ze szpitala w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 12:04

Bieg Pamięci w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W niedzielę 26 lutego, punktualnie o godz. 12 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie startuje bieg: Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Nie jest to zwykły bieg. To wydarzenie wystartuje w tym samym dniu i o tej samej godzinie w 240. polskich miastach, oraz Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Wilnie i wielu innych, gromadząc na starcie ponad 60 000 biegaczy!

Dodano: Sobota, 4 lutego 2017 07:57

Comarch Cracovia - GKS Tychy 1:4

Ostatni mecz sezonu zasadniczego był dla Pasów ostatnią okazją do pokonania zespołu z Tych. Niestety nie udało się, podopieczni Rudolfa Rohacka przegrali mecz 1 do 4 i tym samym ani raz nie udało im się pokonać tyszan w tym sezonie.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2017 08:42

Uniwersjada: Reprezentacja dotarła do Ałmatach! Rozmowa z Magdaleną Pałasz (wideo +zdjęcia)

Ściskać kciuki za biało-czerwonych będziemy od poniedziałku, a już dziś zachęcamy do rozmowy z nowotarżanka Magdaleną Pałasz, która będzie reprezentować Polskę na 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach w skokach narciarskich.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2017 08:32

Reprezentacja Polski na 28. Zimowa Uniwersjadę

Sześćdziesięciu dwóch sportowców znalazło się w składzie reprezentacji Polski, która weźmie udział w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach (Kazachstan). Impreza rozpocznie się w niedzielę 29 stycznia i potrwa do 8 lutego, a weźmie w niej udział ponad 2 tys. sportowców z 64 krajów świata.

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2016 16:10

Biathlon: Złoto dla Moniki Hojnisz i Grzegorz Guzika

W drugim dniu rozgrywanych w Kościelisku-Kirach biathlonowych mistrzostw Polski zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencji sprintu.

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2016 11:21

Biathlonowe Mistrzostwa Polski - złoto dla BKS WP Kościelisko i BLKS Żywiec

Planowane na Duszniki Zdrój biathlonowe mistrzostwa Polski zostały przeniesione do Kościeliska-Kiry. Była to ze wszech miar decyzja bowiem warunki śniegowe na obiekcie w Kirach od dawna są bardzo dobre.

Dodano: Poniedziałek, 19 grudnia 2016 16:39

Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego w Podsarniu

W ostatnią sobotę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu (powiat nowotarski) odbył się międzyszkolny turniej Tenisa Stołowego.

Dodano: Środa, 14 grudnia 2016 17:54

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Nadszedł czas, by zaznaczyć w kalendarzu 17 i 18 lutego. Właśnie wtedy w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędą się najbardziej widowiskowe zawody sezonu zimowego. Na wielkiej skoczni, która stanie w sercu narciarskiej stolicy Polski rywalizować będą narciarze, snowboardziści i rowerzyści z całej Europy! Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest marka smartfonów Honor powered by Huawei.

Dodano: Niedziela, 4 grudnia 2016 15:49

Mikołajkowy Turniej Siatkówki

Już po raz drugi w Krośnicy odbędzie się Mikołajkowy Turniej, w trakcie którego zaplanowano charytatywny kiermasz.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 09:59

Mistrzowie grają do końca

Krakowiacy i górale stoczyli pojedynek o fotel wicelidera PHL. Zwycięsko z niego wyszli hokeiści spod Wawelu, mimo iż przegrywali już 1:3.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 21:46

Tytuł mistrza powiatu dla kryniczan (zdjęcia)

W hali sportowej w Łącku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wystąpiło dziesięć drużyn. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 22:33

III Otwarty Sprawdzian Integracyjny HANDICAP 2016

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane zaprasza sportowców z niepełnosprawnością z Gminy Zakopane i Gminy Nowy Targ na Otwarty Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAP 2016.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 20:17

Sporty walki: Kolejne seminarium Kishin Juku na Podhalu (zdjęcia)

Z okazji 10-lecia Szkoły Walki Yamabushi w dniach 15 i 16 października odbyło się kolejne seminarium Kishin Juku w szkole podstawowej w Ostrowsku, a patronat nad imprezą objął minister sportu Pan Jarosław Stawiarski.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 13:07

Piłkarki z Podegrodzia mistrzyniami powiatu

W hali sportowej Gimnazjum w Brzeznej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. O tytuł najlepszej drużyny w regionie ubiegały się cztery zespoły wyłonione w zmaganiach międzygminnych.

Dodano: Środa, 19 października 2016 12:16

Drużyna Mistrzów w Publicznym Gimnazjum w Krościenku (zdjęcia)

Wszyscy uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krościenku wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – sportowo – muzycznych prowadzonych przez Romana „Bosskiego” Lachowolskiego, artystę hip-hopowego - prezesa Fundacji Drużyna Mistrzów. Sport, Muzyka, Pasja.

Dodano: Środa, 19 października 2016 09:25

Rozwiązanie dla transportu konnego do Morskiego Oka? Testy wozu ze wspomaganiem elektrycznym

Odbyły się pierwsze testy prototypowego wozu ze wspomaganiem elektrycznym. Takie rozwiązanie miałoby służyć odciążeniu koni pracujących na trasie do Morskiego Oka.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 22:02

Młodziki AP Wisły Czarny Dunajec przerywają złą passę (zdjęcia)

W kolejnym spotkaniu ligowym Małopolskiej Ligi Młodzika zawodnicy A.P. Wisła Czarny Dunajec podejmowali zespół ZKS Unia Tarnów. Od pierwszego gwizdka sędziego faworyzowani goście ruszyli do ataku.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 20:35

XV Powiatowy Hubertus w Zawoi (zdjęcia)

W Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi odbył się XV Powiatowy Hubertus.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 17:44

Emocje w Solnym Mieście. Drużyny podzieliły się punktami

Po raz drugi na własnym parkiecie zagrali zawodnicy beniaminka Ekstraklasy Futsalu, piłkarze MKF Solnego Miasta Wieliczka. W niedzielnym pojedynku podejmowali drużynę Piasta Gliwice.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 14:31

Unihokej. Góralki triumfują

Juniorki Podhala odniosły dwa zwycięstwa w kolejnych meczach o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu swoją wyższość udokumentowały dopiero w trzeciej tercji, w rewanżu zmiażdżyły Dzikie Gęsi.

Dodano: Środa, 12 października 2016 15:00

Licealistki z Grybowa najlepsze w halowej piłce nożnej dziewcząt

Osiem drużyn walczyło w Łącku o tytuł mistrza powiatu nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze na parkiecie okazały się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie.

Dodano: Środa, 12 października 2016 11:47

MKA: Ułatwienia dla studentów AGH

Małopolska Karta Aglomeracyjna została rozbudowana o kolejną funkcję. Jako pierwsi skorzystają z niej studenci Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy nie będą już potrzebować swoich legitymacji studenckich, żeby podróżować Komunikacją Miejską w Krakowie oraz Szybką Koleją Aglomeracyjną. Mogą zastąpić je kartą MKA lub aplikacją mobilną iMKA i dzięki temu na jednym dokumencie zapisać ulgowe bilety KMK czy kolejowe.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 22:49

Małopolska ponownie będzie gospodarzem zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Już po raz siódmy młodzi sportowcy będą walczyć pod Tatrami o medale. Decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w 2017 roku będzie znów Małopolska. Szacuje się, że w zawodach weźmie udział nawet 1,5 tys. uczestników.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 15:27

Targi SyMas i Maintenance

Zakończyła się 8. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych oraz 7. edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Po raz kolejny pobito rekord frekwencji, zarówno wśród Wystawców jak i Zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 firm z 11 krajów Europy.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 11:45

Które z projektów w regionie tarnowskim dostaną szansę na dofinansowanie?

Zakup niskoemisyjnych autobusów, remonty dworców i walka z zanieczyszczeniem powietrza – karty m.in. tych projektów oceniali członkowie Forum Subregionu Tarnowskiego, któremu przewodzi wicemarszałek Stanisław Sorys. Kolejna edycja spotkań organów doradczych zarządu województwa wystartowała w podtarnowskich Wierzchosławicach.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 10:10

Porażka po wyrównanym meczu (zdjęcia)

Młodzicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali zespół PUKS Karol Wadowice. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po długim podaniu Maciej Habernego niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Artur Krużel i Wiślacy prowadzili 1-0.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 21:09

TatrySki Podhale Nowy Targ pokonało Nesta Mires Toruń 7 do 1

Wczorajsze spotkania polskiej Hokej Ligii obfitowały w bramki, Cracovia zdobyła ich 9 pokonując Tychy, Podhale strzeliło 7 i wygrało w reprezentantami Torunia.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 17:33

Rusza budowa węzła w Poroninie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisały dziś umowę z konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z Będzina ( lider ) i EUROVIA POLSKA S.A. (partner) na budowę węzła komunikacyjnego w Poroninie.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 11:44

W miniony weekend 100 kierujących straciło prawo jazdy za prowadzenie pojazdu po alkoholu

W ciągu 9 miesięcy 2016 roku, na terenie województwa małopolskiego policjanci wyeliminowali z ruchu 8137 nietrzeźwych kierujących.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 09:32

Cracovia pokonała GKS Tychy 9 do 1

Ósme z rzędu zwycięstwo Krakowian w Polskiej Hokej Lidze przyniosło imponujący wynik, wprost zdeklasowali rywala.

Dodano: Sobota, 8 października 2016 14:39

Stadion integracyjny w Stróżach już otwarty (zdjęcia)

Dzisiaj w Stróżach oficjalnie otworzono stadion integracyjny. Jednym z gości był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, a witał go senator Stanisław Kogut – pomysłodawca budowy tego obiektu sportowego.

Dodano: Sobota, 8 października 2016 14:32

Witalij Semenczenko nowym trenerem Szarotek

- Bez serca nie da się grać w hokeja. Musi być siła, kondycja, ale serce jest najważniejsze. Jako zawodnik stawiałem sobie zawsze najwyższe cele. Poważnie odnoszę się do sportowców, którzy nie lubią siebie w hokeju, ale hokej w sobie – powiedział Witalij Semenczenko na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 15:37

Finał „Weekendów z piłką ręczną”

W najbliższą sobotę, w Małej Hali Tauron Areny Kraków, zostaną rozegrane finałowe zawody II edycji projektu „Weekendy z piłką ręczną”. Do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium stanie 12 zespołów. „Weekendy z piłką ręczną” to autorski projekt Województwa Małopolskiego proponujący dzieciom z klas klas III-IV szkół podstawowych alternatywną i aktywną formę spędzenia wolnego czasu.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 10:43

Zander Passion w Gminie Czorsztyn

Dziś i jutro w Gminie Czorsztyn odbędą się zawody wędkarskie, nad którymi patronat honorowy objął Wójt Gminy Czorsztyn.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 20:58

Rewolucja na małopolskich torach

31 pociągów więcej, aż o 13,5 mln zł większe dofinansowanie, uruchomienie trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Tarnowa oraz przejęcie przez Koleje Małopolskie obsługi linii Tarnów – Nowy Sącz – Krynica – to najważniejsze punkty nowej oferty kolejowej. Rozkład jazdy 2016/17 zacznie obowiązywać od 11 grudnia. – To będzie rewolucja na małopolskich torach – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 08:25

Darmowe bilety i polityka w tle

Czy Tarnów pójdzie w ślady Krakowa i wprowadzi darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół? Prezydent miasta nie jest pomysłem zachwycony.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 00:09

Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej w Krynicy Zdroju

Szybszy, bardziej komfortowy dojazd do Nowego Sącza i sieci transportowej TEN-T, poprawa bezpieczeństwa kierowców i mieszkańców oraz zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pojazdów na środowisko - to tylko niektóre z korzyści rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 971 w Krynicy Zdroju. Umowę z wykonawcą inwestycji podpisali Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego i Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 20:43

Motocross pod Jarmutą (zdjęcia)

Na terenie dawnego kamieniołomu tuż obok stadionu KS Jarmuta odbyła się V edycja zawodów Moto-Rodeo, organizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja Szczawnica.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 16:48

Wyjazdowe zwycięstwo na inauguracje! ZDJĘCIA

Siatkarki WTS Solna Wieliczka w emocjonującym, wyjazdowym spotkaniu zainaugurowały swój pierwszy sezon w I lidzie siatkówki kobiet.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 12:24

Na dodatkowe pociągi do Zakopanego trzeba będzie poczekać kilka lat

Marszałek Małopolski Jacek Krupa powiedział na antenie Radia Kraków, że Koleje Małopolskie pojadą do Zakopanego nie wcześniej niż za 2-3 lata.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 23:18

Konrad Biela wicemistrzem Polski! (zdjęcia)

Korczyna koło Krosna była ostatnim etapem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w roku 2016. Pogoda dała możliwość pokazania umiejętności zawodników zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni na trasie liczącej 4540 m. Było szybko, było ślisko, nie wszyscy dotarli do mety czyli - emocji cały weekend. Nie obyło się też bez kontrowersji.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 21:52

Kot przed Stochem

Polscy skoczkowie w wielkim stylu zakończyli tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. Na podium finałowego konkursu cyklu znalazło się dwóch naszych zawodników. Ponownie triumfatorem zmagań został Maciej Kot. Drugą lokatę w Klingenthal zajął Kamil Stoch.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:44

W Krakowie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Speed-ballu

W stolicy Małopolski zmierzyli się najlepsi polscy speed-balliści. Walczyli o możliwość występu na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Do Tunezji pojedzie sześć osób, w tym zawodnicy i zawodniczki z Krakowa.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 12:46

TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom 4 : 2

- Nie ważne jak wpadło. Nie ważny też styl, ważne są punkty. Z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem. Po zawirowaniach z trenerem pomalutku wracamy na właściwe tory. Może nie jest to jeszcze super dyspozycja, ale dobra - powiedział Jarosław Różański.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 08:41

Hokej: Comarch Cracovia - Nesta Mires Toruń 7 : 4

Mistrzowie Polski nabierają tempa z każdym kolejnym ligowym meczem - tym razem na własnym lodzie pewnie pokonali zespół z Torunia.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 13:35

Poszli boso. Protestujący chcą likwidacji transportu konnego w Tatrach

Około 70 osób wzięło udział w sobotnim "Marszu bez podków" zorganizowanym na drodze do Morskiego Oka. Niektórzy zdecydowali się pokonać trasę bez butów. Wozacy podjęli decyzję o wstrzymaniu przejazdów konnych na czas protestu.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 10:40

Historyczne zwycięstwo w Wieliczce!

W swoim pierwszym występie na własnym parkiecie w Ekstraklasie Futsalu piłkarze MKF-u Solne Miasto pokonało rywali z Gdańska.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 20:18

Maciej Kot triumfował w konkursie Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach

Zwycięstwem tym zapewnił sobie wygraną w całym cyklu.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 16:59

Lekcja historii w Łętowni (zdjęcia)

W Łętowni odbyła się pierwsza z serii sześciu gier terenowych w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie "Utracona pamięć".

Dodano: Piątek, 30 września 2016 16:15

Wyłoniono mistrzów powiatu w biegach przełajowych (zdjęcia)

Na stadionie KS "Helena" w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie zjawiło się blisko 800 biegaczy.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 15:42

R8 Basket Kraków pierwszy raz przed własną publicznością

Już 2 października o godz. 16.00 w hali przy ul. Kamiennej 17, drużyna R8 Basket AZS Politechnika Kraków rozegra pierwszy mecz na własnym parkiecie.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 14:48

"Szarotki" bez trenera. Klub zwolnił Marka Ziętarę

Zarząd Klubu Sportowego TatrySki Podhale Nowy Targ poinformował o zwolnieniu ze stanowiska trenera pierwszej drużyny hokejowej Marka Ziętary. Decyzja ta, jak poinformowano, ma związek z karą nałożoną na trenera i klub w związku z napaścią na sędziego po meczu 16 września.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:34

Mistrzostwa Świata SuperEnduro: runda w Krakowie będzie wisienką na torcie – wywiad z Tadeuszem Błażusiakiem

Dwa miesiące pozostały do pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata SuperEnduro 2016/2017, która odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. To pierwsza w historii edycja tych rozgrywek, która rozegrana zostanie w rodzinnych stronach naszego najbardziej utytułowanego zawodnika, sześciokrotnego Mistrza Świata – Tadeusza Błażusiaka. W wirze trwających rozgrywek amerykańskiego Endurocrossu zadaliśmy „Taddy’emu” kilka pytań.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:05

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)

Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.

Dodano: Środa, 28 września 2016 20:56

Hokej: Surowa kara dla trenera Ziętary

Dzisiaj zebrał się Wydział Gier i Dyscypliny PZHL, by rozpatrzyć sprawę incydentu jaki wydarzył się po meczu Podhale - Cracovia. WGiD nie był łaskawy dla nowotarskiego szkoleniowca.

Dodano: Środa, 28 września 2016 12:06

Hokej: TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie po dogrywce 1:2

- Graliśmy fatalnie. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych, stąd problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. Co zyskaliśmy w Tychach, teraz straciliśmy. Przykro nam z tego powodu - powiedział kapitan "szarotek", Jarosław Różański.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 18:45

Strzelecki turniej szkolny (zdjęcia)

Na Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu rozegrano I Powiatowe Zawody Strzeleckie, adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież strzelała m.in. do rzutków i makiet dzika z odległości 50 metrów.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 12:04

"Inka", "Pilecki", "Haller". Internauci wybrali nowe nazwy pociągów PKP Intercity

„Inka”, „Pilecki”, „Haller” - to tylko niektóre z nowych nazw pociągów PKP Intercity, które wyjadą na tory wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy 2016/2017.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 10:48

ZSP Krynica-Zdrój mistrzem powiatu w piłce nożnej (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Zawadzie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców. Na murawie spotkały się reprezentacje dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi okazali się piłkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 09:48

Królowie zbyt mocni dla Spartan

Pierwsze w tym sezonie debry Małopolski w lacrosse zakończyły się zwycięstwem drużyny z Krakowa.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 00:08

Dwa oblicza Młodzików

W kolejnym spotkaniu Młodzicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec podejmowali u siebie rówieśników z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 11:45

Żubry gonią czołówkę II ligi

Sporo strzałów na bramkę, kontrowersyjne sytuacje, parady bramkarzy. Sporo emocji dostarczyli kibicom piłkarze Polonii Bytom oraz Puszczy Niepołomice.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 11:26

Lider nadal nad Sołą

Mimo porażki z mistrzami Polski hokeiści Unii Oświęcim nadal prowadzą w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Dodano: Sobota, 24 września 2016 20:03

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3

W Tychach niespodzianka. Po dogrywce wygrywa Podhale, które 2 sekundy przed końcem trzeciej tercji doprowadziło do wyrównania. Zwycięskiego gola w 42 sekundzie dogrywki zdobył Gruszka z karnego!

Dodano: Piątek, 23 września 2016 12:53

Królewska gra z seniorami (duża galeria)

KROŚCIENKO. Dwudniowym turniejem szachowym im. Zdzisława Soliwody zakończono realizację projektu pn. "Królewska gra z seniorami”. Turniej został rozegrany pomiędzy uczniami szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich, dorosłych oraz emerytów i rencistów. Patronem rozgrywek jest zmarły niedawno nauczyciel, radny, wieloletni organizator rozgrywek szachowych w gminie.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 15:20

Oświęcim wzbogaci się o halę sportową

Pod koniec września rozpocznie się jedna z największych inwestycji sportowych w mieście. Jak zapowiada oświęcimski magistrat, to po krytej pływalni największa inwestycja w grodzie znad Soły. Przy Zespole Szkół nr 1 u zbiegu ulic Słowackiego i Wróblewskiego budowana będzie hala sportowa.

Dodano: Środa, 21 września 2016 21:55

Kolejna porażka Młodzików (zdjęcia)

Wiślacy po kolejne punkty udali się do Tarnowa na mecz ZSS Unią Tarnów. Początek spotkania przebiegał pod dyktando gości, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji, pojedynków sam na sam nie wykorzystali jednak Krużel i Winnicki.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 20:27

Stacje narciarskie wokół Zakopanego zjednoczyły siły

Dziewiętnaście wyciągów w czterech stacjach narciarskich - w sumie prawie 9 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, w tym dwie z homologacją FIS i wszystko na jednym karnecie o swojskiej nazwie Góral Skipass.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 15:11

Inauguracja na „minus trzy”

MKF Solne Miasto Wieliczka od przegranej rozpoczęło przygodę w ekstraklasie futsalu.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 11:32

Trener "Szarotek" zawieszony po agresywnym zachowaniu w szatni sędziów

Policja w Nowym Targu bada sprawę zajścia do którego miało dojść po meczu TatrySki Podhale z Cracovią Kraków. Według dotychczasowych informacji, trener "Szarotek" Marek Ziętara rzucił się z pięściami i wyzwiskami na sędziów spotkania.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:33

2. PKO Bieg Charytatywny – Kraków wybiegał posiłki dla dzieci

Za nami druga edycja ogólnopolskiego biegu sztafetowego pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12 miast, w tym w Krakowie, gdzie uczestnicy pokonali łącznie aż 2 452 okrążenia. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu ok. 50 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w tym regionie.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 14:20

Samorządowcy przeciągali linę i cięli drewno na czas

Bieg na 100 i 4200 metrów, skoki w dal, cięcie drewnianej kłody na czas i przeciąganie liny – między innymi w takich konkurencjach zmierzyli się dziś na stadionie w Nawojowej samorządowcy z Sądecczyzny. Odbyła się tam I Powiatowa Spartakiada Samorządu i Służb Mundurowych. Wzięła w niej udział liczna reprezentacja powiatowego samorządu ze starostą Markiem Pławiakiem na czele. Obecni też byli wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i radny wojewódzki Witold Kozłowski.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 11:03

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Fani siatkówki mieli nie lada gratkę - przez dwa dni w Nowym Targu trwały zmagania w tradycyjnym turnieju kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Nowego Targu.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 09:59

Tomasz Gorczyk: Powoli małymi krokami idziemy do przodu

Wraz z nowym rokiem szkolnym w Nowym Targu ruszyła profesjonalna Akademia Piłkarska. Na jakiej zasadzie działa, z jakimi szkołami współpracuje, kim są jej trenerzy i dlaczego powstała akurat w Nowym Targu - opowiada trener Tomasz Gorczyk.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 09:20

Unia Oświęcim liderem

Tym razem łatwo nie było, ale hokeiści znad Soły zdobyli kolejne trzy punkty.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 22:27

TatrySki Podhale Nowy Targ - Cracovia Kraków 3:4 (zdjęcia)

- Mecz twardy, było trochę boksu i wszystkiego po trochu co powinno być w hokeju. Krytycznym dla nas momentem była pierwsza minuta drugiej tercji - powiedział Marek Ziętara, trener Podhala.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 21:03

Nowa jakość krakowskiej koszykówki - R8 Basket w drodze po mistrzostwo

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii krakowskiej koszykówki. R8 Basket ma zamiar stworzyć w Krakowie drużynę, o której będzie się mówić głośno. Cel mają jasny - w najbliższym sezonie awansować do I ligi, a następnie zrobić wszystko, aby znaleźć się w Ekstraklasie.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 11:48

Natalia Tomasiak przed walką o Puchar Świata Skyrunning Extreme!

Pierwszy raz w historii, Polka, Kryniczanka - Natalia Tomasiak jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze tylko jedne zawody Glen Coe Skyrace w Szkocji.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 11:36

Rajd sądeckich motocyklistów

Sądeccy motocykliści w tę niedzielę ruszą na motorach Doliną Popradu. Będzie to tradycyjne spotkanie, które organizowane jest dwa razy w roku - na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Miłośnicy jednośladów spotkają się o godz. 11.00 pod ołtarzem papieskim w Starym Sączu

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 20:06

Filharmoniczny tramwaj (zdjęcia)

Jednym z elementów przygotowanych na inaugurację 72 sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej jest kursujący ulicami Krakowa Filharmoniczny tramwaj.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 09:25

Trwa Europejski Tydzień Sportu (zdjęcia)

W całej Polsce trwa Europejski Tydzień Sportu. Szkoła Podstawowa nr 2 już po raz drugi, jako jedyna w Zakopanem, dołączyła do inicjatywy Ministerstwa Turystyki i Sportu. Codziennie o 8 rano przed zajęciami na boisku szkolnym odbywa się rozgrzewka, w której biorą udział uczniowie i nauczyciele.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 09:22

Skipass dla stacji narciarskich z Zakopanego, Suchego i Witowa

Startuje projekt Góral Skipass - pierwszy zakopiański skipass, łączący 4 stacje narciarskie: Harendę, Polanę Szymoszkową, Suche i Witów. Dzięki porozumieniu na jednej karcie będzie można korzystać z kilku wyciągów i kolejek.

Dodano: Środa, 14 września 2016 21:48

Hokej: Tyszanie pokonali Cracovię

W kolejnym meczu rozgrywek zawodnicy GKS Tychy zrewanżowali się Cracovii za poprzednie porażki pokonując zespół z Krakowa 4 do 1

Dodano: Środa, 14 września 2016 18:12

W Krakowie ruszyła budowa toru samochodowego

Tor do doskonalenia jazdy kierowców powstaje z inicjatywy kierowcy rajdowego Michała Kościuszki. Moto Park będzie Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy i będzie to pierwsze tego typu miejsce w Małopolsce.

Dodano: Środa, 14 września 2016 08:13

PHL w Małopolsce: pierwsze koty za płoty

Tabela Polskiej Hokej Ligi zaczyna nabierać kształtu. Wśród drużyn bez porażki znalazły się dwie małopolskie ekipy.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 16:32

Porażka na początek sezonu

Emocji nie brakowało ale Spartanie z Oświęcimia jednak przegrali swój pierwszy w tym sezonie. Zawodnicy z Gromu Warszawa okazali się lepsi zaledwie o kilka bramek.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 22:24

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 3:2 (zdjęcia)

NOWY TARG. - W takich warunkach pogodowych nie dało się grać lepszego hokeja. Lód po prostu był kiepski - powiedział Krzysztof Zapała. Schodzący do szatni zawodnicy, z obu drużyn, psioczyli na stan tafli i mgłę.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 09:22

„Łapacze motyli” wracają na boiska

Rusza kolejne liga lacrosse. Małopolskę reprezentować będą dwie drużyny.

Dodano: Środa, 7 września 2016 20:00

VII Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

9 września (piątek) rozpoczynają się trzydniowe zmagania (9-11 września) dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty, seminaria, strefy gier i zabaw oraz koncerty gwiazd. Zapraszamy na VII Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.

Dodano: Środa, 7 września 2016 19:11

Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem

Dobiegła końca budowa nowego obiektu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstała tu wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 46x28,5 m, odpowiadająca wszelkim profesjonalnym standardom, która dziś została oficjalnie otwarta.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 22:21

Zawodnik Gladiatora Szymon Góra Mistrzem Świata w Kickboxingu

Ogromnym sukcesem dla Klubu Gladiator zakończyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu kadetów i juniorów w Dublinie. Szymon Góra wywalczył tytuł Mistrza Świata w kickboxingu.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 10:21

Koncert Drużyny Mistrzów

NOWY TARG. W niedzielę 11 września podczas inauguracji sezonu hokejowego odbędzie się koncert Drużyny Mistrzów. 

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 22:04

Rusza całkowicie amatorska liga unihokeja

Z inicjatywy drużyny "Hunters" zostanie zorganizowana całkowicie amatorska liga unihokeja na Podhalu. W rozgrywkach będą mogły wziąć udział tylko drużyny amatorskie, bez zawodników zrzeszonych w PZUnihokeja. Okres karencji dla graczy z licencjami będzie wynosił 5 lat.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 17:55

Nowa hala sportowa na Podhalu

NOWY TARG. 19 września odbędzie się oficjalne otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu. Obiekt będzie nosi nazwę "Arena". Dzięki swoim dużym wymiarom, może służyć do organizacji imprez o ogólnopolskiej skali.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 14:01

Nie wykorzystali atutu własnego boiska

Jedynie remisem zakończył się mecz Puszczy Niepołomice z Olimpia Zambrów. Żubry tracą punktu do lidera II ligi.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 18:57

Dwie porażki Młodzików Wisły

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec przegrali dwa kolejne spotkania z zespołami Dunajec Nowy Sącz i Cracovia Kraków w Małopolskiej Lidze Młodzika.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 18:08

"Bieg po oddech" - akcja dedykowana chorym na mukowiscydozę. Wśród startujących - Justyna Kowalczyk (zdjęcia)

ZAKOPANE. Ponad 600 osób z całego kraju wzięło udział w pierwszym ogólnopolskim wydarzeniu sportowym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Z numerem 1 wystartowała Justyna Kowalczyk, ambasadorka idei walki z mukowiscydozą.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 12:43

Kolejna edycja Regatta Gorce Maraton (zdjęcia)

Po raz dwunasty Gorce przemierzyli maratończycy ścigający się ramach Maratonu Gorce.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 06:53

Małopolskie drużyny poznały pierwszych rywali

Polski Związek Hokeja na Lodzie opublikował terminarz rozgrywek nowego sezonu Polskiej Hokej Lidze. Region reprezentować w niej będą trzy drużyny.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 20:14

Wolbromska szkoła wkrótce z nowoczesną salą gimnastyczną

Początek roku szkolnego zbiegł się w Wolbromiu z inną uroczystością. Przy Szkole Podstawowej nr 1 wmurowano kamień węgielny pod budowę nowoczesnej hali sportowej.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 11:22

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów: O ekologicznym transporcie i gminach przyjaznych NGO

Czy ekonomia społeczna może pomóc w rozwoju jednostek samorządu terytorialnego? Jaka jest polityka transportowa Małopolski? Skąd zdobywać środki na nietypowe projekty samorządowe? – odpowiedzi na te i inne pytania można było uzyskać na kolejnym posiedzeniu Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 22:27

Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wystartowały zapisy do XVII edycji największego turnieju dla dzieci w Europie organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej i firmę Tymbark. Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 12:05

Przybywa tras rowerowych. A co z rolkarzami?

Małopolscy miłośnicy jazdy na "butach z kółkami" też chcą mieć większą możliwość uprawiania sportu. Chcieliby, aby i dla rolkarzy powstała sieć tras, podobnych do tych, które powstają dla rowerzystów.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:26

I Otwarte Regaty YC Vito (wyniki i zdjęcia)

Na akwenie Jeziora Czorsztyńskiego w porcie jachtowym Yacht Club Vito w Czorsztynie rozegrane zostały I Otwarte Regaty YC Vito. Ze względu na bardzo słaby wiatr odbył się tylko jeden bieg.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:14

Medale i puchary dla niepełnosprawnych (zdjęcia)

Dzisiaj wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wręczył medale i puchary uczestnikom i zwycięzcom Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej „Sprawni – Niepełnosprawni”, która odbyła się w Złockiem.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 16:29

Trwa budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Krzemionki (zdjęcia)

Łącznica Zabłocie-Krzemionki ma skrócić czas podróży z Krakowa do Zakopanego. Ma także zapewnić dojazd Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Skawiny.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 16:24

Paraolimpijczyk z Tarnowa rusza do Rio. Derus wywalczy medal w sprincie?

Już jutro pierwsi polscy paraolimpijczycy wylecą do Rio de Janeiro. Jedną z medalowych nadziei jest Michał Derus z Tarnowa, utytułowany sprinter w kategorii T47 - osób z niepełnosprawnością kończyn górnych. Paraolimpijczykowi w wyjeździe pomogli inni pasjonaci biegania.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 22:10

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

Wczoraj na stadionie w Lipnicy Wielkiej na Orawie rywalizowali strażacy w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 21:12

Nocne Bieganie ze szczytnym celem

W sobotę plac przy Dworku Gościnnym wypełnili biegacze. W trakcie trwania zawodów zbierano pieniądze na dalszą rehabilitację małego wojownika - Wojtusia Sobierskiego.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 19:55

Wisła Kraków rezygnuje z III-ligowej drużyny

Na pierwszym zespole i ekipie juniorów starszych, jeśli chodzi o najstarsze zaplecze zawodnicze, bazować będzie Wisła Kraków. Tym samym mecz z NKP zostanie zweryfikowany.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 19:46

IV Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach 17 - 18 września br. w Szczawnicy - Jaworkach.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 16:46

Najpierw łącznice, potem nowe linie

Niewykluczone, że mieszkańcy Wadowic doczekają się możliwości podróżowania do stolicy Małopolski Szybką Koleją Aglomeracyjną. Jednak nie nastąpi zbyt szybko –składy w małopolskich barwach najpierw zawitają w Tarnowie i Trzebini.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 00:02

Bieg Krasnych Dziewek w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Zorganizowany w Białce Tatrzańskiej rodzinny festiwal biegowy, czyli Goniacka to także propozycje nieco mniej poważne. Jedną z nich był Bieg Krasnych Dziewek.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:17

Pierwsza wygrana Młodzików w Małopolskiej Lidze

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec pierwszy wyjazdowy mecz ligowy rozegrały w Libiążu odnosząc pierwsze zwycięstwo w debiutanckim sezonie w MLM. Spotkanie było bardzo emocjonujące jednak to zawodnicy gości po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zdobytego kompletu punktów, Wiślacy pokonali Górnik Libiąż 2-3.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 18:44

Gminne zawody strażackie (zdjęcia)

KREMPACHY. W gminnych zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział ponad 20 zespołów strażackich, w tym kilka żeńskich oraz gościnnie jednostka ze Słowacji. W sztafecie pierwsze miejsce zajęła OSP Nowa Biała, przed Krempachami i Waksmundem.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:20

Dalekie loty Polaków

Nasi skoczkowie zaskoczyli we Frenstacie. Na najwyższym stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego stanął Aleksander Zniszczoł, a trzecią lokatę wywalczył Bartłomiej Kłusek.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 20:48

Cracovia bliska sprawienia niespodzianki

Hokeiści Cracovii byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki w praskiej O2 Arenie, w meczu Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrali 4:5 ze Spartą, a decydującego gola stracili 4 i pół minuty przed końcem trzeciej tercji w osłabieniu.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 18:39

Młodziczki rozegrały mecze sparingowe (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się zawody towarzyskie kadr wojewódzkich młodziczek i juniorek młodszych Małopolskiego oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 12:24

Złote Ciupagi dla Słowaków, Hiszpanów i Węgrów

ZAKOPANE. Ogłoszono wyniku 48 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Spośród 18 zespołów biorących udział w wydarzeniu wybrano najlepsze w poszczególnych kategoriach. Zwyciężyły: "Dolina" ze Słowacji, "Orballo" z Hiszpanii oraz "Szőkős z Węgier.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 11:02

Ślizgacka w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Pogoda nie była zbyt łaskawa, ale ci którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie - nie żałowali. Ślizg na stumetrowej folii dostarczył uczestnikom festynu niezapomnianych wrażeń.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 08:47

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Rozpoczyna się „Goniacka Białka Tatrzańska“, czyli 3 dni biegowych zmagań pod Tatrami. Wielu biegaczy przygotowywało się już od początku kwietnia, aby już w najbliższy weekend zmierzyć się z trasami, na wielu dystansach, wśród nich nawet ultra maratońskim - 52 km.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:07

Piłkarze u starosty (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak gościł dzisiaj grupę piłkarzy z drużyny The Reds, która wygrała tegoroczną Sufigs Ligę Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 11:10

Puszcza na trzy punkty i bramkowy debiut

Piłkarze z Niepołomic pozostają niepokonani na własnym boisku. Co więcej, u siebie zdobyli komplet punktów.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 11:42

Zako Boulder Power - Puchar Polski w Boulderingu

Jako integralna część Spotkań z Filmem Górskim odbędą się 11. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu. Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 3 i 4 września na ścianie wspinaczkowej od Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu, w klasie senior i młodzieżowiec.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 20:33

Steel Dart Podhale: Dobry początek Nowotarżan!

Rozpoczęły się zawody o Puchar Podhala w darta klasycznego. W inauguracyjnym turnieju udział wzięło 20 zawodników. Oprócz rodzimych darterów z Nowego Targu, Zakopanego, Rabki-Zdrój, Łopusznej i Czorsztyna wstawili się stali bywalcy z Nowego Sącza i Krakowa, a do batalii o puchar włączyli się również zawodnicy z Andrychowa i odległego Krosna.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 16:04

Nowe ZSMU z Tarnowa w Kielcach

Sprzężenie dwóch różnych rodzajów uzbrojenia i stabilizacja. To najważniejsze zalety nowej wersji zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia ZSMU A5 z Zakładów Mechanicznych Tarnów. Sprzęt będzie jednym z wyrobów prezentowanych podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 12:42

Strażacy w akcji - Gminne Zawody Pożarnicze w Krościenku

Wczoraj stadionem SKS Sokolica znajdującym się w Krościenku zawładnęli strażacy. Druhny i druhowie rywalizowali o puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem . Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z terenu gminy - OSP Hałuszowa, OSP Tylka, OSP Kąty, OSP Grywałd oraz OSP Krośnica.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 08:44

Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany przetarg na Trasę Łagiewnicką

Jesienią mają odbyć się przetargi dla od dawna oczekiwanych inwestycji - przebudowy al. 29 Listopada oraz budowy linii tramwajowej z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową. Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany przetarg na Trasę Łagiewnicką.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:53

Żubry wracają na tarczy

W Stalowej Woli piłkarze z Niepołomic doznali pierwszej w tym sezonie porażki.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 14:30

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Pierwsza edycja festiwalu biegowego Goniacka Białka Tatrzańska odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Podczas sportowo-kulturalnego wydarzenia nie zabraknie sportowych emocji.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 10:20

Interaktywna podróż na zimowy Kasprowy Wierch

Zabytkowy wagon Polskich Kolei Linowych wyposażony w gogle wirtualnej rzeczywistości, który przez ostatnie miesiące podróżował po Polsce, wrócił do Zakopanego. Chętni mogą dziś wybrać się w interaktywną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:31

Finał "Wakacji z piłką nożną"

Beskid Andrychów, Zatorzanka Zator, Dąbrovia Wielogłowy, Orlik Szalowa, Górale Nowy Targ, Wilki Zawoja, Rylovia Rylowa, MOSiR Tuchów, Lotnik Kryspinów oraz Grodzisko Raciechowice – to finaliści IV edycji „Wakacji z piłką nożną” – projektu Województwa Małopolskiego, dzięki któremu młodzi adepci piłki nożnej w wieku 10-13 lat mogą aktywnie spędzać wakacje.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:22

Rozpoczął się remont Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

ZAKOPANE. Prace na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportowego wykonuje firma ze Spytkowic. Przebudowa, która ma zakończyć się w połowie grudnia, prowadzona jest pod kątem dostosowania obiektu do wymogów FIS. Wszystko po to, by w styczniu w Zakopanem mogły odbyć się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 14:49

Na Alejach Trzech Wieszczów maksymalna dopuszczalna prędkość dla pojazdów zostanie obniżona do 50 km/h

Urzędnicy chcą obniżyć dopuszczalną prędkość dla pojazdów na Alejach Trzech Wieszczów do 50 km/h (teraz dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h). Zmiany miałyby nastąpić jesienią.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 20:48

Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu podczas 48.MFFZG

ZAKOPANE. W niedzielę 21 sierpnia br. - w związku z przejściem korowodu 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w godzinach 11.30 – 14.00 zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Krupówki z ul. Kościuszki oraz przejazd ul. Zaruskiego. Otwarty w tym czasie zostanie przejazd ul. Ogrodową.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 11:09

Przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie

Spółka Miejska Infrastruktura (MI) ogłosiła przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie. Powstaną tam łącznie 282 miejsca postojowe. Od 2013 r. działają parkingi typu „parkuj i jedź” przy pętli Czerwone Maki i ul. Balickiej.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 09:57

Liga Mistrzów w hokeju. Comarch Cracovia pokonana przez Sparte Praga (zdjęcia)

Comarch Cracovia w debiucie w Lidze Mistrzów przegrała 2:7 ze Spartą Praga. Na trybunach Tauron Areny zasiadło ponad 7 tys. kibiców, w tym kilkudziesięciu z Pragi.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 08:56

Ograniczenia w prędkości nie tylko na Alejach?

Władze Krakowa analizują rozszerzenie ograniczenia dopuszczalnej prędkości nie tylko na Alejach Trzech Wieszczów, ale i na innych. To efekt postulatów społeczności Krakowa.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 12:20

To będzie historyczny mecz

Hokeiści Cracovii Kraków wystąpią dzisiaj w swoim debiutanckim meczu w hokejowej Lidze Mistrzów. Początek spotkania ze Sparta Praga o godzinie 19.30.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 20:35

Szaleńcza jazda, czyli Mistrzostwa Polski Cross Monster (zdjęcia)

W rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej Mistrzostwach Polski Cross Monster wystartowało 5 czteroosobowych drużyn. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach - slalom drużynowy i zjazd na krechę.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 08:48

Od dzisiaj nowe utrudnienia w ruchu w Krakowie

Skrzyżowanie ulic Wielickiej, Limanowskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich zostało dzisiaj niemal całkowicie wyłączone z ruchu. Urzędnicy wyznaczyli długie objazdy, trasy zmieniło też kilka linii autobusowych.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:15

Marcin Stopka z Jaworek pokazał ducha walki

W sobotni wieczór w Gdynia Arena odbyła się wielka gala kickboxingu FEN 13 Summer Edition. Miłośników sportów walki w Pieninach najbardziej interesowała walka w formule K-1 w kategorii do 70kg, podczas której naprzeciwko siebie stanęli: Marcin Stopka – młody i utalentowany Góral z Jaworek, z utytułowanym polskim zawodnikiem Jarosławem Daschke.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 11:09

Andrzej Bargiel zdobywa Pik Pobiedy

Andrzej Bargiel dotarł wczoraj do obozu na wysokości 6900 m n.p.m i tam spędził noc. Jeżeli tylko pogoda się utrzyma rano rusza w stronę szczytu. Pik Pobiedy to ostatni na liście szczyt Śnieżnej Pantery.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 13:15

Trwa Nowotarski Piknik Lotniczy

Pogoda jest dobra. Do Nowego Targu przyleciało ok. 40 samolotów i śmigłowców. Na lotnisku trwają pierwsze pokazy. Potrwają do wieczora, a zakończy je pokaz nocny planowany na godz. 20.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 17:48

W ten weekend startuje Nowotarski Piknik Lotniczy

Na lotnisku w Nowym Targu powoli robi się tłoczno. Zlatują się pierwsi uczestnicy (na zdjęciu) pikniku lotniczego, który będzie się tu odbywał w sobotę i niedzielę.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 12:59

Śnieżna Pantera. Zakopiańczyk na Władcy Niebios

Andrzej Bargiel zdobył już 4 z 5 siedmiotysięczników Śnieżnej Pantery. Właśnie stanął na liczącym 7010 m n.p.m. Chan Tengri. Startował jak zwykle w nocy. Czas wejścia od momentu wyruszenia Andrzeja z bazy wyniósł 8 godz. i 17 min.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 20:06

Szarotki zagrają o Superpuchar!

Na oficjalnej stronie TatrySki Podhala Nowy Targ ukazał się komunikat, z którego wynika, iż „szarotki” zagrają z Cracovią o Superpuchar Polski.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 16:12

Pechowy upadek

W tym roku Wrocław był gospodarzem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród 28 osobowej reprezentacji naszego województwa znalazł się zawodnik MKS Rabka-Zdrój -korzeniowski.pl Mateusz Buksa, który wystartował w biegu na 2000m z przeszkodami.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 15:11

Oświadczenie MKS Cracovia SSA

Prezentujemy przesłane nam oświadczenie Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia Sportowej Spółki Akcyjnej.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 14:54

Badania ruchu turystycznego i nowe rozwiązania komunikacyjne w Zakopanem

Zakup autobusów i uruchomienie kolejnej linii autobusowej zapowiedzieli podczas konferencji prasowej zakopiańscy włodarze.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 12:57

XIV Mistrzostw Podhala w Zrywce Drzewa (zdjęcia)

W Łopusznej rozegrano XIV Mistrzostw Podhala w Zrywce Drzewa oraz XVIIII Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 06:06

Historyczny awans Żubrów!

Puszcza Niepołomice zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. Piłkarze MKS-u pokonali ekstraklasową Koronę Kielce.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 16:42

Regaty na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

Do zorganizowanych po raz IX otwartych regat Optimal Cup zgłosiło się 28 jednostek z 78 żeglarzami plus tzw załogi brzegowe w liczbie ok 50 osób.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 15:35

Piłkarski Piknik w Czarnym Dunajcu (zdjęcia i film)

Akademia Piłkarska Wisły Kraków w Czarnym Dunajcu już po raz 4 zorganizowała na tamtejszym stadionie Piknik Piłkarski. Dobra zabawa przeplatana była różnorakimi meczami piłkarskimi uczestników Akademii, czyli młodych adeptów Piłki nożnej.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 14:10

Wicelider w Niepołomicach

Piłkarze Puszczy wygrali z Siatką Tarnobrzeg 3- 0. To dobry prognostyk przed meczem z drużyną z Ekstraklasy.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 12:33

Widowiskowe Mistrzostwa Polski Cross Monster - zapowiedź

Już po raz trzeci zawodnicy z całej Polski zmierzą się z trasą, która będzie sprawdzianem nie tylko kondycji, ale również walecznego charakteru. Mistrzostwa Polski Cross Monster odbędą się w Białce Tatrzańskiej 13 sierpnia br.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 23:03

Niewiadoma bez medalu. Szóste miejsce Polki

Katarzyna Niewiadoma nie poszła w ślady Rafała Majki. Zawodniczka z Ochotnicy Górnej zajęła szóste miejsce w wyścigu ze startu wspólnego pań. To najlepszy osiągnięcie w historii kobiecego kolarstwa.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 21:59

Puchar Wójta dla Huraganu Waksmund (zdjęcia)

W Waksmundzie rozegrane zostały finałowe mecze piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Gospodarze okazali się niegościnni. Puchar przejął Huragan. Drugie miejsce zajęła drużyna Bór Dębno, trzecie - Grel Trute, czwarte - Spisz Krempachy.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 18:14

Battle of Warriors IV (zdjęcia)

Po raz czwarty, w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się gala walk w kickboxingu Battle of Warriors IV. Tym razem naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy z Polski i Słowacji.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 09:16

Plany PKL odnośnie modernizacji Gubałówki i Butorowego Wierchu

Strategia rozwoju Polskich Kolei Linowych na najbliższe 5 lat to nie tylko przebudowa kopuły Kasprowego Wierchu, o czym już pisaliśmy, ale także inwestycje w pozostałych ośrodkach i zmiana całej wizji funkcjonowania firmy.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 20:17

Letni obóz piłkarski NKP (zdjęcia)

Młodzi piłkarze NKP Podhale Nowy Targ wrócili z pierwszego w historii klubu letniego obozu piłkarskiego. Pozostały po nim niesamowite wrażenia, świetne wspomnienia oraz mnóstwo zdjęć i relacja z całego tygodniowego pobytu w Rewalu.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 19:13

Wakacje z piłką nożną

W Zawoi odbyły się finały subregionalne turnieju "Wakacje z piłką nożną 2016", którego organizatorem jest Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:42

Kibicujmy razem Kasi Niewiadomej w Rio!

„Gorąco zapraszam wszystkich kibiców kolarstwa i nie tylko takich:) na udział w oglądaniu-dopingowaniu polskiej kadry kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio! Obiecuję, że damy z siebie wszystko, by dostarczyć Wam jak najwięcej emocji, a Wasze zaciśnięte kciuki zdecydowanie nam w tym pomogą!” - zapewnia Katarzyna Niewiadoma.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 17:41

Rusza przebudowa Krakowskiej w Tarnowie

8 sierpnia rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej nr 1356K - ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Inwestycja poprawi komunikację w mieście - nowa nawierzchnia podniesie komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zadanie o wartości blisko 3 mln zł brutto zrealizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Prace planowo zakończą się 15 listopada br.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 14:05

PKL zapowiadają inwestycje na kopule Kasprowego Wiechu

Władze PKL, którym mieszkańcy i turyści zarzucają brak jakichkolwiek działań w kierunku rozwoju narciarstwa na w Zakopanem, zaprezentowały plan działań inwestycyjnych na najbliższe 5 lat. Działania te zawarte zostały w nowej strategii rozwoju spółki, która zaakceptowana została na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 13:24

Międzynarodowy mecz towarzyski piłkarski

Towarzyski mecz TJ ŠK Podbiel kontra Old Boys Szaflary odbył się na specjalne zaproszenie starosty gminy Podbiel, Slavomira Korčuška, na boisku Pod Palenicou.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 12:17

Olimpijki z Podhala

Podhale będzie miało dwóch reprezentantów w Rio. Zaszczytu tego dostąpiły dwie kolarki - Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe) i Katarzyna Solus Miśkowicz ( MTB).

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:36

Wyłoniono wykonawcę remontu Wielkiej Krokwi

Dopiero za czwartym podejściem Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem wybrał firmę, której zadaniem będzie przebudowa Wielkiej Krokwi pod kątem dostosowania jej do wymogów FIS. Pozwoli to rozegrać pod Tatrami styczniowy Puchar Świata w skokach narciarskich. Roboty będą kosztować prawie 4 mln zł.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 13:32

Postępują prace na budowanym odcinku trasy S7 w Krakowie

Po Światowych Dniach Młodzieży budowlańcy wracają na budowę Wschodniej Obwodnicy Krakowa. Zmianie ulegnie też organizacja ruchu. Wkrótce z Rybitw łatwiej wjedziemy na drogę do Bieżanowa.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 10:42

W Tarnowie oddano do użytki kompleks sportowy

Boisko wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona oraz ćwiczeń zręcznościowo-gimnastycznych, a także 60-metrowa bieżnia z zeskocznią i rozbiegiem do skoku wzwyż – tak wygląda nowo oddany kompleks sportowy z którego mogą już korzystać tarnowianie.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 10:32

„Quady” dla niepełnosprawnych

ZAKOPANE. Elektryczne, czterokołowe, dwuśladowce pojawiły się w Zakopanem. Już dzisiaj osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim mają szansę na zwiedzanie podhalańskich „bezdroży” dzięki specjalnym wózkom, rowerom elektrycznym przystosowanym do poruszania się w terenie.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 22:22

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ zaczynają sezon

Już w najbliższą sobotą piłkarze NKP Podhale Nowy Targ zainaugurują sezon 2016/2017 w nowej, zreorganizowanej III lidze.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 16:10

Turniej siatkówki plażowej w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Zawody odbyły się przy „Szałasie u Sojki” w Białce Tatrzańskiej. Oprócz rozgrywek i dobrej zabawy, można było spróbować potraw z grilla. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup aparatu słuchowego dla 3-letniego Bartka z Białki Tatrzańskiej.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 12:40

Zwycięska Cracovia czeka na lód na Tauron Arenie

Rozpoczęło się montowanie lodowiska w krakowskiej hali widowiskowo – sportowej. W połowie sierpnia swe mecze w Lidzie Mistrzów zagrają przygotowujący się do tych prestiżowych zawodów hokeiści Cracovii Kraków.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 12:53

Solne dziewczyny rozpoczęły treningi

Dla siatkarek WTS Solna z Wieliczki będzie to bardzo ważny sezon. Po raz pierwszy zagrają w I lidzie siatkówki kobiet.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 12:30

Hokeiści Unii sprawdzą Cracovię przed rozgrywkami Ligi Mistrzów

We wtorek o godzinie 18.00 rozpocznie się pierwszy mecz sparingowy zawodników KS Unii Oświęcim przed zbliżającym się sezonem hokejowym.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:34

Goniacka Białka Tatrzańska - 3 dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:09

Podpisano umowę na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na zakopiance

Dziś podpisana została umowa na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na DK 7. Wykonawcą jest czeska firma FIRESTA – Fiser z Brna. Koszt budowy wynosi 3 mln 797 566,32 zł. Termin wykonania wynosi 360 dni.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:38

VII i VIII Runda Mistrzostw Polski w Trialu (zdjęcia)

Dwie nowotarskie rundy (siódma i ósma) mistrzostw Polski w trialu motocyklowym wygrał Gabriel Marcinow. Na mistrza Polski znowu w tym roku nie ma mocnych. Równym krokiem zmierza po kolejną koronę.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 23:13

Zbóje z Gór Podhale po raz III zorganizowali swój „Zwyk podhalański” (zdjęcia)

Zakończył się trzydniowy zlot motocyklistów. "Zwyk podhalański" zorganizowany został po raz trzeci.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:34

Zmiany na dworcu i w ruchu pociągów

Od niedzieli 31 lipca od godz. 14.00 do 1 sierpnia do godz. 14.00 z powodu wzmożonego ruchu zmianie ulegnie organizacja dojścia na perony Dworca Głównego. Pracownicy PKP proszą o wcześniejsze zakupienie biletu i zapoznanie się ze zmianami. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników dworca w dojściu na perony - informuje serwis pope2016.com.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:04

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy już coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo

Główną atrakcją tegorocznych pokazów lotniczych będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics latająca na samolotach typu Silent Twister. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych formacji w Europie.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 10:50

Początek sezonu na remis

Drugoligowa Puszcza Niepołomice z Rybnika przywiozła jeden punkt.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 21:44

Czołowe zderzenie na trasie Wadowice-Rabka-Zdrój

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w rejonie Osielca. Dwie osoby zostały ranne.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 21:36

Wisła Kraków ma nowego właściciela. Logo Tele-Foniki zniknie z koszulek zawodników

Po prawie 19 latach Bogusław Cupiał i Tele-Fonika przestali być właścicielem Wisły Kraków. To historyczny chwila w historii klubu i polskiej piłki. Nowym właścicielem Białej Gwiazdy został Jakub Meresiński, a dyrektorem sportowym Marek Citko - informuje portal LoveKraków.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 16:21

Puszcza gotowa do sezonu i na Koronę

Piłkarze z Niepołomic pierwszy mecz zagrają na wyjeździe. Tymczasem można już kupować bilety na spotkanie z ekstraligową Korona Kielce.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 15:21

Program 16. Jarmarku Podhalańskiego

Przedstawiamy szczegółowy program 16. Jarmarku Podhalańskiego. Organizatorzy zapowiadają święto folkloru, spotkanie z twórcami ludowymi, koncerty zespołów muzycznych, śląski dzień, strefę rodzinną dla małych i dużych, handlowe szwarc mydło i powidło, sportowe atrakcje, czy rozgrywki e-sportowe. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:31

Trial - VII, VIII Runda Mistrzostw Polski oraz VII, VIII Runda Pucharu PZM

Zarząd AMK "GORCE" w Nowym Targu jest organizatorem zlecanej przez Główną Komisję Sportów Motocyklowych przy Zarządzie Głównym PZM w Warszawie VII, VIII Rundy Mistrzostw Polski oraz VII, VIII Rundy Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:25

„Bieg po oddech”

Pobiegnę z Wami - zapowiedziała Justyna Kowalczyk, zapraszając swoich fanów na „Bieg po oddech”, który odbędzie się 4 września w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 12:13

Nagroda dla olimpijki Czesławy Stopki

ZAKOPANE. Z rąk wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy i naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Zofii Kiełpińskiej, nagrodę za działanie na rzecz promocji i popularyzacji Miasta Zakopane otrzymała Pani Czesława Stopka.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 21:51

Turnieje sportowe ŚDM w ramach JULIADY 2016 (zdjęcia)

Za nami dwa dni sportowych emocji, w których udział wzięli pielgrzymi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zawodnicy wystartowali w turniejach piłki nożnej (Copa Católica), streetball'a, breakdance'a i rugby, organizowanych na terenie Com Com Zone Nowa Huta i Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 11:48

Awaryjne zatrzymanie pociągu w rejonie Wieliczki

W nocy - doszło do awaryjnego zatrzymania pociągu na węźle krakowskim. Ktoś uruchomił hamulec bezpieczeństwa. Skład stał na torach kilka godzin.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 21:24

Piłka nożna: TS Patroni z Pucharem Sołtysa Wsi Podwilk (zdjęcia)

Na obiekcie sportowym Orlik 2012 w Podwilku już po raz czwarty rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa wsi Podwilk. W turnieju wystąpiło 6 drużyny z Orawy i Podhala podzielonych na 2 grupy.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:14

Pierwszy pociąg w małopolskich barwach już na torach

Na tory wyjechał już pociąg Kolei Małopolskich w nowych barwach województwa. Do połowy lutego 2017 roku po Małopolsce będzie kursować aż 18 komfortowych składów w nowoczesnej szacie graficznej.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 23:45

Polki piąte w AMŚ

Polska reprezentacja w unihokeju kobiet zajęła piąte miejsce w akademickich mistrzostwach świata w Porto. W ostatnim meczu pokonali Japonię.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 21:31

Tatra Vertical – pobiegnij z kozicami!

Chcesz spróbować swoich sił w górskim biegu w sercu Tatr? Weź udział w Tatra Vertical, który odbędzie się 13 sierpnia w Tatrach Zachodnich. To wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na dystansie ok. 10 km i przewyższeniu liczącym ponad 1000 metrów, w wysokogórskich warunkach. Start w jednej z najpiękniejszych tatrzańskich dolin – Chochołowskiej, a meta - na Wołowcu (2064 m n.p.m.).

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 20:37

Wojewoda wprowadza zakazy ruchu dla ciężarówek

W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem samochodowym podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Wojewoda Małopolski wprowadził zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na wyznaczonych obszarze województwa małopolskiego.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:20

W weekend w Krakowie pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej w związku z ŚDM

W weekend 23-24 lipca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów do pętli Cichy Kącik.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:16

Potrącenie pieszej przez tramwaj na ul. Kuklińskiego

Do wypadku doszło w godzinach porannych. Tramwaj linii 50 potrącił pieszą na ul. Kuklińskiego. Tramwaje nie kursowały na tej trasie i jeździły objazdami. Normalny ruch linii 9, 20 i 50 został przywrócony po godz. 9.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 21:51

Otwarto połączenie DW 780 z Węzłem Mirowskim

Mieszkańcy krakowskich Przegorzał i Bielan mogą już korzystać z tzw. „lokalnej obwodnicy”. Połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 780 a Węzłem Mirowskim otworzyli marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak. Nowa droga znacznie ułatwi życie nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale też wszystkim, którzy korzystają z małopolskich dróg.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 16:02

TAURON i PKM Jaworzno rozpoczynają testy technologii ładowania autobusów elektrycznych

TAURON Dystrybucja i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie rozpoczynają współpracę w zakresie badań i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych. Firmy przeprowadzą roczne testy pojazdu elektrycznego oraz infrastruktury ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 15:48

Będą wyrywkowe kontrole policji

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży policjanci będą przeprowadzać wybiórcze kontrole osób oraz bagaży. Zwłaszcza w miejscach większych skupisk ludzi.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 00:15

Wojtas wygrywa IV edycję Tatry Football Cup!

Za nami IV turniej Tatry Football Cup, o puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ czyli kontynuacja corocznego wydarzenia piłkarskiego. Impreza, której pomysłodawcą jest Grzegorz Hajnos, przeszła w tym roku pod skrzydła Podhalańskiej Ligi Futsalu, wspieranej technicznie przez krakowską Biznes Ligę.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 23:07

60 nowych autobusów wyjechało na ulice Krakowa

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, do Krakowa dotarło 60 nowych 12-metrowych autobusów wyposażonych w silniki Euro 6, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 22:22

Tim Wellens zwycięzcą 73. Tour de Pologne

Tim Wellens (Lotto Soudal) został zwycięzcą 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Ostatni etap – jazdę indywidualną na czas w Krakowie, wygrał Alex Dowsett (Movistar).

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 22:10

Nordic Walking w wodzie i błocie (zdjęcia)

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, mocnego deszczu, który padał przez cały dzień i ogromnego błota na stadionie w Kirach, ponad 120 osób z całej Polski wzięło udział w IV edycji Mistrzostw Polski w Biathlonie Nordic Walking, które odbyły się w Kościelisku.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 13:04

Podium Konrada w Clio Cup na Limanowej! (zdjęcia)

Limanowa również i w tym roku nie zawiodła kierowców oraz kibiców. Zainteresowanych ściganiem pod Ostrą z roku na rok przybywa, co na pewno mocno motywuje kierowców. Ci za to odwdzięczają się efektywną jazdą, na tyle, że wyścig kończyli dachowaniem albo spotkaniem z barierami ochronnymi. Simeone Faggioli zanim pechowo zakończył pierwszy dzień, na ostatniej prostej rozwijał prędkość 252 km/h!

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 20:26

Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych szósty etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska został anulowany

Pogoda pokrzyżowała plany kolarzy i organizatorów 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Od samego rana warunki pogodowe w Bukowinie Tatrzańskiej były niezwykle trudne. Startujący przed południem amatorzy rywalizowali w ulewnym deszczu i przy niskiej temperaturze.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 11:49

Deszcz pokrzyżował plany kolarzom. Zamiast pięciu rund - trzy

Padający od kilku godzin deszcz sprawił, iż skrócona została trasa dzisiejszego wyścigu w ramach VI etapu Tour de Pologne. Połowa kolarzy już się wycofała ze startu.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 21:55

Andrzej Bargiel zdobył siedmiotysięcznik Pik Lenina

Zakopiańczyk Andrzej Bargiel wszedł dziś na Szczyt Lenina i zjechał z niego na nartach. Tym samym pierwszy etap wyprawy po Śnieżną Panterę został zaliczony.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 21:29

Tim Wellens wygrywa piąty etap TdP i zostaje liderem (zdjęcia)

Tim Wellens (Lotto Soudal) został bohaterem piątego etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Wieliczki do Zakopanego. Belgijski kolarz samotnie minął linię mety pod Wielką Krokwią i został nowym liderem wyścigu.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 22:26

Na początek - Pik Lenina. Andrzej Bargiel zaczyna atak na Śnieżną Panterę

Andrzej Bargiel zaczął w Kirgistanie wyścig o Śnieżną Panterę. W nocy (tamtejszego czasu) miał ruszyć na pierwszy z pięciu siedmiotysięczników zaliczanych do trofeum Śnieżnej Pantery - Szczyt Lenina. Jednak z powodu niesprzyjającej pogody atak został przesunięty na sobotę.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 21:28

I Bieg Górski o Złotą Paproć w Beskidzie Wyspowym

17 lipca br., w Tymbarku, odbędzie się I Bieg Górski o Złotą Paproć. Celem wydarzenia jest propagowanie ruchu fizycznego, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja pięknych terenów Beskidu Wyspowego. W biegu mogą wziąć udział amatorzy, zawodowcy oraz rodziny.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 20:26

Dwie nowe twarze w NKP

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2016/17, który rozpocznie się 6 sierpnia. Ich rywalem był drugoligowy Rozwój Katowice.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 00:52

Ćwierć kilometra pod wodą na jednym oddechu. Nowotarżanin VI na mistrzostwach świata w Finlandii (filmy)

W fińskim Turku rozegrane zostały Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu. Zawody niewątpliwie były „biało-czerwone”. Polacy zdobyli łącznie 6 medali: 4 złote, srebrny i brązowy, ustanowili 4 nowe rekordy świata oraz 25 rekordów życiowych. Rewelacyjne wyniki podczas Mistrzostw Świata w Turku osiągnął nowotarżanin Krzysztof Dąbrowski, debiutujący na międzynarodowej imprezie najwyższej rangi.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 22:48

Kasia Niewiadoma wygrała klasyfikację młodzieżową

Katarzyna Niewiadoma udanie zakończyła prestiżowy wyścig Giro Rosa. Nasza kolarka zajęła w klasyfikacji generalnej siódme miejsce i wygrała klasyfikację młodzieżową, co jest z całą pewnością dobrym prognostykiem przed igrzyskami w Rio. Wyścig wygrała Megan Guarnier.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2016 21:08

Zakopiańczyk na tropie Śnieżnej Pantery

Zakopiańczyk Andrzej Bargiel wyruszył na swoją kolejną wyprawę. Tym razem jej celem nie będzie ośmiotysięcznik. Mimo to zadanie, które postawił przed sobą nasz najlepszy narciarz ekstremalny, jest jeszcze ambitniejsze od poprzednich.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 22:42

Są pieniądze na ekologiczne autobusy miejskie w gminach

Stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego – mogą starać się o zdobycie dofinansowania do wymiany taboru komunikacji miejskiej, który pozwoli na obniżenie emisji spalin. Pieniądze można zdobyć także na nowoczesną infrastrukturę do obsługi podróżnych. Ruszyły właśnie nabory kart projektów, które potrwają do 29 lipca.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 20:01

III Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę

23 lipca rozegrane zostaną III Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę - Puchar Polski w Skyrunningu. Zawody składają się z czterech biegów.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 20:20

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Podczas gdy na Mazurach trwa Rajd Polski także w Małopolsce fani sportów motorowych nie mają powodów do narzekań. Ścigano się w miniony weekend w Gorlicach a już za tydzień zawody odbędą się w Limanowej.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 13:52

Mistrzostwa Europy w jeździe „westernowej” po raz pierwszy w Polsce

W ośrodku jeździeckim Roleski Ranch pod Tarnowem, po raz pierwszy w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej odbywają się Mistrzostwa Europy w jeździe konnej w stylu „western”. To niezwykłe wyróżnienie dla naszego kraju i jedyna w swoim rodzaju okazja do podziwiania rywalizacji najbardziej utalentowanych jeźdźców tej dyscypliny, najpiękniejszych koni, a także niezwykle widowiskowych konkurencji.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 19:47

Parking w Tatrach zamknięty

W związku z remontem na parkingu na Palenicy Białczańskiej, od soboty 2 lipca do odwołania dojazd autokarem do parkingu na Palenicy będzie niemożliwy - poinformował Tatrzański Park Narodowy.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 21:55

Kolej w Małopolsce odzyskuje popularność

Czy podróżowanie składami kolejowymi wraca do łask pasażerów? Z informacji przekazanych przez Przewozy Regionalne wynika, że tak. Władze spółki zapewniają, że nie spoczną na laurach.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 15:53

Akcja „Pasy” małopolskiej Policji

Na terenie województwa małopolskiego prowadzone były działania „Pasy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie negatywnych zachowań na drodze.

Dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2016 00:58

Motocykliści spotkali się na zakopiańskiej Górce (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przez cały sezon letni, w każdą niedzielę motocykliści spotykają się w kościele na Górce u Jezuitów, gdzie o godzinie 8.oo odprawiana jest dla nich masz św. Wczoraj było inaczej.

Dodano: Niedziela, 26 czerwca 2016 14:43

Tatrzański Festiwal Biegowy

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z Zakopanego na grań Tatr na odcinku Grześ – Rakoń – Wołowiec, Starorobociański Wierch – Ornak z powrotem do Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 26 czerwca 2016 13:44

Sebastian Bibro biegnie dookoła Tatr (zdjęcia)

NOWY TARG. Biegacz, długodystansowiec - Sebastian Bibro kolejny raz podjął wysiłek dla małej Ani i jej rodziny, która potrzebuje pieniędzy na rehabilitację dziecka.

Dodano: Sobota, 25 czerwca 2016 10:16

Prezentujemy nową kampanie społeczną fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja

Bezpieczne Wakacje, Trzeźwa Rekreacja -- niechaj te hasła i duch pasji Drużyny Mistrzów przyświeca Waszym wakacyjnym wyjazdom .

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 12:25

"Zwyciężać Mimo Wszystko” - sportowcy na Rynku Głównym w Krakowie

Niepełnosprawni sportowcy po raz kolejny udowodnili, że talent mają naprawdę wielki. Rozgrywki odbyły się w ramach corocznych Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" i 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanych przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 08:36

Gorlickie Lato 2016

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i imprezy kulturalne, edukacyjne i sportowe-rekreacyjne przygotowane przez placówkę na czas letnich wakacji, które pozwolą aktywnie, ciekawie i zdrowo spędzić czas wolny. Poniżej prezentujemy program zajęć.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2016 22:59

Małopolskaonline patronem Tour de Pologne

Miło nam poinformować, że nasz portal został Regionalnym Patronem Medialnym tegorocznego 73. Tour de Pologne oraz wyścigów towarzyszących - Tour de Pologne Women, Nutella Mini Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów.

Dodano: Poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:49

Testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum MCE pod patronatem Wisły Kraków (zdjęcia)

W sobotę odbyły się testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji, działającego pod patronatem Wisły Kraków. Młodych piłkarzy sprawdzał Dariusz Marzec, trener z najwyższymi uprawnieniami i specjalista od pracy z młodzieżą.

Dodano: Niedziela, 19 czerwca 2016 19:33

Anna Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska

Medalistka mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym, 27-letnia Anna Lewandowska została prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska - poinformowano w komunikacie biura prasowego Olimpiad Specjalnych.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2016 10:21

Kibice dopisali (zdjęcia)

ZAKOPANE. Czwartkowy mecz Polska-Niemcy wypełnił kibicami puby i strefy kibica na Podhalu. W Zakopanem na placu pod Gubałówką, spotkanie rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy we Francji, który zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem, oglądało na żywo prawe tysiąc kibiców.

Dodano: Czwartek, 16 czerwca 2016 20:04

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

W tym roku Zakopane po raz pierwszy bierze udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne” organizowanym przez Lang Team. Rywalizować w nim będą miasta zlokalizowane na starcie, mecie oraz premiach poszczególnych etapów. Zakopane ma dużą szansę na wygraną ze względu na piękne krajobrazy i wyjątkową sportową atmosferę. Dodatkowo Burmistrz Miasta w formie zabawy z nagrodami zachęca wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców do aktywnego udziału w dekorowaniu Zakopanego.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 22:33

Żaki z Czarnego Dunajca obronili tytuł mistrzowski

Turniejem rozegranym w Waksmundzie zakończyły się rozgrywki I ligi Żaków Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Tytuł mistrzowski zdobyła po raz drugi z rzędu drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec.

Dodano: Wtorek, 14 czerwca 2016 13:09

Wodne szaleństwa, rowery, slacklining i tajska kuchnia na Summer Battle Opening

18 czerwca, w sobotę, Jasna, Tatralandia i Gino Park Bešeňová oficjalnie powitają tegoroczne lato. Aktywny wypoczynek, sport i oczywiście dobry nastrój opanują całe Niskie Tatry

Dodano: Wtorek, 14 czerwca 2016 11:36

Zakończył się 54. Małopolski Wyścig Górski

Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Wibatech Fuji) zakończył się niedzielny, najtrudniejszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W klasyfikacji generalnej 54. edycji wyścigu, który na stałe wpisał się już w sportowy kalendarz Małopolski triumfował zaś Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Dodano: Niedziela, 12 czerwca 2016 19:03

Nowa akcja społeczna powalczy o interesy rolkarzy

„Kraków dla rolkarzy” – to nazwa nowej dziennikarskiej akcji interwencyjnej, uruchomionej pod koniec maja przez portal „Port Europa”. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa, mediów i decydentów na wzrastającą ilość osób uprawiających rolkarstwo, którzy nie mają gdzie jeździć, gdyż projektanci infrastruktury nie uwzględniają ich potrzeb.

Dodano: Sobota, 11 czerwca 2016 21:59

Niech się nigdy nie oddala tytuł "mistrza" od Podhala (film)

W tym roku przypada 50-lecie zdobycia pierwszego tytułu Mistrza Polski w hokeju na lodzie przez drużynę Podhale Nowy Targ. Ta rocznica wpisuje się w trwający w Mieście Rok Jubileuszowy. Stowarzyszenie "Dalej Podhale" przypomina skład złotej drużyny Szarotek.

Dodano: Sobota, 11 czerwca 2016 01:59

TRIADA - bieg górski na kilku dystansach

W weekend 25-26 czerwca odbędzie się impreza pod nazwą TRIADA. Są to biegi górskie na różnych dystansach. Impreza organizowana jest przy współpracy z Gminą Krościenko nad Dunajcem.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 21:59

18 medali dla "Płetwala Zakopane" na Mistrzostwach Młodzików Okręgu Małopolskiego

Płetwal Zakopane w miniony weekend wybrał się do Bochni. Tam odbywały się Mistrzostwa Młodzików Okręgu Małopolskiego w pływaniu. To najważniejsze zawody w całym roku dla dzieci 11, 12 i 13 letnich.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 20:26

Najlepsi młodzi kierowcy z Polski spotkają się w Nowym Sączu

Jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej czy przygotowanie pojazdów do jazdy – między innymi tymi umiejętności będą musieli popisać się uczestnicy finału XX Jubileuszowego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który od 8 do 10 czerwca odbywać będzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 15:06

Polska wygrywa Małe Euro! - Podhale Amp Futbol Cup 2016 (zdjęcia)

W Łapszach Niżnych odbył się międzynarodowy ampfutbolowy turniej, w którym nasza kadra narodowa zmierzyła się z Irlandią, Niemcami i Ukrainą.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 12:34

Dzieci bawiły się w zakopiańskim Aqua Parku

Były pokazy motorów i samochodów policyjnych. Nie zabrakło oczywiście też wozów straży pożarnej i oraz funkcjonariuszy straży Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ale najwięcej emocji i dobrej zabawy było w wodzie. Zakopiański Aqua Park ponownie w tym roku uczcił z wielkim rozmachem Dzień Dziecka.

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2016 20:58

Małopolska Licealiada, finał Ligi Lekkoatletycznej (zdjęcia)

Jedenaście damskich i dwanaście męskich drużyn, przystąpiło do drugiego, finałowego, rzutu Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestników najbardziej prestiżowej imprezy szkolnej gościł, jedyny w Województwie Małopolskim obiekt lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, stadion AWF Kraków.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2016 13:24

Rodzinne wędrówki po Beskidzie Wyspowym. Na początek Urbania Góra w Tokarni

W niedzielę 5 czerwca startuje cykl rodzinnych wędrówek po Beskidzie Wyspowym organizowanych w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2016". Rozpoczynamy od zdobywania Urbaniej Góry w Tokarni, a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować , wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2016 13:34

Krystian Piróg z NKK Thule-JMP Mistrzem Małopolski XC

W Spytkowicach odbył się Puchar Szlaku Solnego czyli zawody cross country w kolarstwie górskim. Jest to jedna z najlepszych w kraju wieloedycyjnych imprez XC MTB która została wpisana do kalendarza zawodów PZKOL.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2016 00:44

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec mistrzem I ligi młodzików

Dobiegła końca rywalizacja w ramach I ligi młodzików Podhalańskiego Podokręgu piłki nożnej, mistrzostwo w sezonie 2015/2016 zdobyła drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec. W ostatnim spotkania AP Wisła Czarny Dunajec pokonała u siebie drużynę Jordan Jordanów 4:2.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2016 18:22

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. 10 medali zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ (zdjęcia)

Wielkie emocje towarzyszyły występom dziewcząt i chłopców, rywalizujących w grupach wiekowych junior i junior młodszy o tytuły Mistrzów Województwa. Jak to w ostatnich latach bywa, zdecydowanie więcej osób startowało kategorii junior młodszy, a i poziom sportowy w tej grupy był wyższy.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2016 17:13

Ogólnopolska Liga Lekkoatletyczna Juniorów (zdjęcia)

MKS-MOS Sosnowiec był organizatorem pierwszego rzutu Ligi Juniorów, obejmującej województwa Śląskie, Łódzkie, Opolskie i Małopolskie. Zawody przeprowadzono równocześnie w pozostałych czterech grupach, w Białymstoku, Rzeszowie, Zielonej Górze i w Gdańsku.

Dodano: Sobota, 28 maja 2016 16:00

„Małopolski” stojak na rowery (zdjęcia)

Niepowtarzalny stojak na rowery stanął przed budynkiem dawnego Dworca Głównego w Krakowie. 8,5 - metrowa instalacja, której kształt układa się w słowo „Małopolska”, to element rozpoczynającego się w dziś KIERMASHU, czyli krakowskich targów mody niezależnej.

Dodano: Środa, 25 maja 2016 12:38

Białka Tatrzańska jako nowa biegowa stolica gór?

Dobrze znana miłośnikom sportów zimowych miejscowość, w tym roku może miło zaskoczy także biegaczy. A to wszystko za sprawą zaplanowanej na ostatni weekend sierpnia (26-28.08.2016) pierwszej edycji Goniacki czyli biegowego festiwalu z aż 11 propozycjami dla miłośników biegania!

Dodano: Wtorek, 24 maja 2016 19:59

Rafał Sonik i jego quad - z klocków Lego. W skali 1:1 (zdjęcia)

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i wspaniałego człowieka, od kilkunastu lat zaangażowanego w działalność charytatywną, została doceniona w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2016 09:18

Perły i Perełki Małopolski

Małopolski przyciągnęły do Szczawnicy ok. 900 biegaczy, którym nie straszna była pogoda, z jaką musieli się zmierzyć - z nieba lał się ponad 30 stopniowy żar.

Dodano: Czwartek, 19 maja 2016 21:27

3 X 30 X 130

Tegoroczne Dni Zakopanego z inicjatywy Rady Miasta wzbogaciły się o cykl zawodów sportowych i zajęć rekreacyjnych pn.„Zakopiański Piknik Rodzinny pod hasłem: 3x30x130”. Patronuje mu burmistrz Leszek Dorula oraz Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz, a w organizację poszczególnych wydarzeń zaangażowały się zakopiańskie szkoły, stowarzyszenia i kluby sportowe.

Dodano: Sobota, 14 maja 2016 14:24

Po Puchar Rektora w deszczu. A w niedzielę maraton (zdjęcia)

W strugach deszczu wystartował z Rynku w Nowym Targu IV Bieg o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Dodano: Poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:11

Otwarto Centrum Sportu i Rekreacji w Ryczowie

Mieszkańcy Ryczowa (gm. Spytkowice) mogą już korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji. Kompleks uroczyście otworzono w tę niedzielę. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł. 424 tys. zł pochodziły z Programu Operacyjnego Ryby – tę część pieniędzy pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Dolina Karpia".

Dodano: Niedziela, 19 kwietnia 2015 15:37

Najlepsi zawodnicy i ich trenerzy uhonorowani Małopolskim Laurem Sportu

Ponad 80 młodych sportowców i szkoleniowców nagrodzonych zostało Małopolskim Laurem Sportu za wybitne sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Nagroda ma również wymiar finansowy. Uhonorowani otrzymali od 2 do 8 tysięcy zł.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 22:29

Wybieramy najlepszy filmik sportowy zimy 2015! Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline

Na facebookowym fanpage’u Extreme Series (facebook.com/zawody.extreme.series) trwa konkurs pod tytułem „Festiwal Zimowych Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam”. Po trzech tygodniach nadsyłania konkursowych filmów przedstawiających różne sporty zimowe na stronie aplikacji konkursowej pojawiło się 66 produkcji pokazujących niesamowite wyczyny na nartach, snowboardach, a nawet rowerach.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 14:50

Zimowy Festiwal Filmów Sportowych (zapowiedź filmowa)

Środek nocy, gęsty zakopiański las, połamane drzewa i jeden z najlepszych narciarzy freeridowych w naszym kraju Szymon Styrczyla – w takich niecodziennych okolicznościach przyrody powstała oryginalna zapowiedz Zimowego Festiwalu Filmów Sportowych.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 13:37

Nagraj swoje wyczyny i wygraj kamerę

Ruszył pierwszy internetowy „Festiwal Zimowych Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam”.

Dodano: Sobota, 14 lutego 2015 20:39

Najlepsi młodzi sportowcy rywalizują w Małopolsce

Olimpijski znicz zapłonął w Zakopanem. Uroczyste otwarcie imprezy obyło się na torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu, w obecności zawodników, kibiców, władz lokalnych i przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego z marszałkiem Markiem Sową na czele.

Dodano: Sobota, 31 stycznia 2015 18:37

Stoch zdyskwalifikowany

Kamil Stoch został zdyskwalifikowany po pierwszej serii konkursu drużynowego w Willingen. Powodem był nowy, zbyt duży kombinezon. Polska spadła na ostatnie miejsce w konkursie.

Dodano: Piątek, 30 stycznia 2015 12:14

O sporcie w Wieliczce z mamą i tatą

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na rodzinne spotkanie z cyklu „Mama, tata i ja” pt. „Sport w Wieliczce” - w niedzielę 8 lutego o godz. 10.00 i 12.30. W sposób interaktywny i ciekawy, w formie zabawy z wykorzystaniem: krzyżówek, zagadek, uzupełnianek, … uczestnicy zapoznają się z dyscyplinami sportowymi popularnymi od lat w Wieliczce, poznają znanych sportowców, którzy stąd pochodzą, zobaczą zdobyte przez nich trofea a także super pojazd firmy Mercedes.

Dodano: Czwartek, 8 stycznia 2015 20:04

Pomimo słabej formy skoczków bilety rozeszły się błyskawicznym tempie

Nie ma już praktycznie biletów na Puchar Świata w Zakopanem, który odbywać się będzie od 16 do 18 stycznia. Takiego zainteresowania wejściówkami na trzy dni zawodów nie było nawet za czasów "małyszomani".

Dodano: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 18:40

Udane skoki Stocha i Żyły

Dla cierpliwych - tak zawodnicy oceniają obiekt w austriackim Bischofshofen, gdzie dzisiaj odbyły się kwalifikacji od jutrzejszego ostatniego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni.

Dodano: Niedziela, 4 stycznia 2015 12:23

Wsparcie dla młodych sportowców

Województwo Małopolskie wspiera młodych sportowców, którzy mają szansę znaleźć się w kadrze narodowej na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2022 r.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 21:00

Polskie dźwięki i smaki - wystawa Incontri sui Tatra

W Instytucie Polskim w Rzymie otwarta została wystawa polskich plakatów turystycznych i sportowych z pierwszej połowy XX wieku. Projekt przygotowany został we współpracy z Muzeum Tatrzańskim im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, które udostępniło IP unikalną kolekcję oryginalnych eksponatów z lat 1900 - 1950.

Dodano: Niedziela, 14 grudnia 2014 14:16

Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Zakopanem

ZAKOPANE. Obok Gimnazjum nr 1 powstaje obiekt dla zakopiańskich sportowców. Trwa stawianie i łączenie elementów, będących konstrukcją dachu. "Ustawienie pojedynczej ramy, która podtrzymywać będzie dach hali i połączenie go z pozostałymi elementami, trwa jeden dzień" - informuje UM.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 23:34

Otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkół w Jabłonce (zdjęcia)

Po 4 latach zmagań z budową hali sportowej Zespół Szkół w Jabłonce może pochwalić się nowym obiektem. z tej okazji odbyły się oficjalne uroczystości, na których przecięto wstęgę, poświęcono halę i przedstawiciele powiatu nowotarskiego, Zespołu Szkół i kuratorium Oświaty wykonali symboliczny rzut piłki do kosza, otwierając tym nowo-powstałą hale sportową.

Dodano: Niedziela, 26 października 2014 11:09

Polska organizatorem Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2017

Polska oficjalnie została organizatorem Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2017. Wiadomość przekazano na kongresie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) w tureckiej Antalyi.

Dodano: Środa, 8 października 2014 19:49

Pasja biegania

Bieganie to jeden z najbardziej popularnych sportów. By rozpocząć z nim swoją przygodę wystarczy odrobina dobrych chęci i podstawowy sprzęt sportowy. Poniżej o swojej pasji opowiada Henryk Sobczak - miłośnik biegów i zdrowego stylu życia.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 19:02

KRAKÓW. Nowa ścieżka biegowa na Prądniku Białym

Na Prądniku Białym powstała ścieżka biegowa. To pierwsza inwestycja sportowa w tej części miasta.

Dodano: Środa, 1 października 2014 14:36

Ekipa Andrzeja Bargiela nie dostała pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

Po zdobyciu szczytu Manaslu przez Andrzeja Bargiela i pobiciu przez niego dwóch rekordów czasowych – w szybkości wejścia na szczyt oraz przebycia drogi baza – szczyt – baza, ekipa Hic Sunt Leones wróciła do Katmandu. Grupa szykuje się do powrotu do Polski.

Dodano: Poniedziałek, 29 września 2014 19:13

Zawody strażackie w Jabłonce (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło 6 drużyn.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 12:46

Andrzej Bargiel bije kolejne rekordy w Himalajach!

Po 14 godzinach i 5 minutach ataku szczytowego Andrzej Bargiel zdobył wczoraj o godzinie 8:25 polskiego czasu szczyt Manaslu (8156m.n.p.m), jednocześnie bijąc rekord w szybkości zdobycia tego ośmiotysięcznika! Kilka godzin później, kiedy młody zakopiańczyk doszedł już do bazy okazało się, że ustanowił też rekord czasowy w wejściu na szczyt i zejściu do bazy.

Dodano: Środa, 24 września 2014 17:37

Dziś w nocy Andrzej Bargiel zaatakuje ośmiotysięcznik w Himalajach

Po kilkunastu intensywnych dniach, w trakcie których ekipa Hic Sunt Leones założyła trzy obozy, nadszedł czas ataku szczytowego. Zakopiańczyk Andrzej Bargiel wyruszy na szczyt Manaslu (8156 m n.p.m.) dzisiaj ok. g. 22.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego). Przewidywany czas dotarcia na wierzchołek to godziny przedpołudniowe w czwartek.

Dodano: Środa, 10 września 2014 12:07

Tydzień Zrównoważonego Transportu 2014

Od 16 do 22 września potrwa Tydzień Zrównoważonego Transportu, a zakończy się Dniem bez Samochodu - kierowcy tradycyjnie pojadą w tym dniu komunikacją miejską za darmo.

Dodano: Poniedziałek, 8 września 2014 22:04

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z powiatu tatrzańskiego. Dzianisz Górny bezkonkurencyjny (zdjęcia)

W niedzielę w ramach „XIII Tatrzańskich Wici” na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbyły się coroczne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z powiatu tatrzańskiego.

Dodano: Niedziela, 7 września 2014 11:36

Charytatywny bieg w Krakowie

W sobotę, 20 września wystartuje w południe bieg charytatywny po Bulwarze Czerwieńskim. Bieg ma na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa.

Dodano: Piątek, 29 sierpnia 2014 21:59

W Nowym Targu powstaje Akademicka Drużyna Hokejowa

- To jest zbójnicki krok ze strony uczelni, ale właściwy, który da obfity plon – powiedział senator RP, prof. Stanisław Hodorowicz podczas aktu podpisania umowy o powołaniu hokejowej drużyny akademickiej przez PPWSZ w Nowym Targu i MMKS Podhale Nowy Targ.

Dodano: Czwartek, 28 sierpnia 2014 14:40

Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku Rynek Podgórski

Przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapewniają, że jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany Rynek Podgórski. Remont kosztuje ok. 9 mln zł i uwzględnia większość uwag zgłoszonych w czasie konsultacji. Do czasu jego ukończenia mieszkańców i kierowców czekają utrudnienia.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:12

Znani krakowscy sportowcy wspierają Kraków Business Run

Były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt - Jerzy Dudek, czterokrotny rajdowy Mistrz Polski - Leszek Kuzaj oraz utalentowany kierowca wyścigowy - Maciej Steinhof kibicują uczestnikom Kraków Business Run i zachęcają do włączenia się w akcję „Pomagam Bardziej”. Na dowód poparcia przesłali organizatorom sztafety zdjęcia, na których trzymają pałeczki z logotypem biegu

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 19:13

Majka wygrał 6. etap TdP! (podwójna galeria)

Rafał Majka na 2 kilometry przed końcem zaatakował, narzucił ogromne tempo i wygrał drugi z rzędu etap. Tym samym prowadzi w klasyfikacji generalnej, mając 18 sekund przewagi nad drugim Inxaustim. Z kolei Maciej Paterski, który wygrał pięć górskich premii i zapewnił sobie różową koszulkę lidera klasyfikacji górskiej.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 19:56

Wielkie zwycięstwo Rafała Majki (zdjęcia)

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) wygrał piąty etap 71. Tour de Pologne UCI World Tour Zakopane – Strbske Pleso. Dzięki zwycięstwu polski kolarz awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Petr Vakoc (Omega Pharma – Quick-Step).

Dodano: Czwartek, 24 lipca 2014 13:03

Rafał Majka najlepszym "góralem" TdF

Rafał Majka mieszkaniec Zegartowic Gmina Raciechowice z Beskidu Wyspowego zwyciężając po raz trzeci na etapie Tour de France odniósł jeden z największych sukcesów w historii Polskiego Kolarstwa i rozsławił Polskę na Cały Świat.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 22:22

Poseł Gut Mostowy zajął się problemem niewypłacalności biur podróży

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki jednogłośnie przyjęła dziś stanowisko przewodniczącego, zakopiańskiego posła Andrzeja Guta Mostowego, ws. powstania Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Rozwiązanie to ma pomóc w poradzeniu sobie z problemem niewypłacalności upadających biur podróży i zwrotu pieniędzy klientom.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 13:14

Bieg Trzech Kopców 2014: zapisy

5 października 2,5 tys. zawodników wystartuje w ósmej edycji krakowskiego Biegu Trzech Kopców. Zawodnicy będą mieć do pokonania 13-kilometerową trasę między trzema kopcami: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 14:44

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (zdjęcia)

W Szczawnicy odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo – Pożarnicza Strażaków OSP. W zawodach zgłoszono 49 drużyn z całej Polski, przy czym najwięcej było drużyn z Małopolski.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:35

Trwa II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (zdjęcia)

W Szczawnicy trwa II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Po pierwszym dniu zawodów wśród druhów prowadzą: OSP Zaczernie (woj. podkarpackie), OSP Kołki (woj. zachodniopomorskie) oraz OSP Nowe Bystre (woj. małopolskie).

Dodano: Środa, 25 czerwca 2014 11:54

Sto tysięcy zł na nowotarski sport

Sto tysięcy złotych na projekty pięciu klubów sportowych przyznał Burmistrz Marek Fryźlewicz po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej. Pieniądze te mają zdynamizować rozwój hokeja na lodzie, tenisa stołowego, piłki nożnej, unihokeja i sportów walki.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 22:48

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP – 2014

Organizatorzy II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP zapraszają do udziału w zawodach jednostki OSP, kibiców i sympatyków straży pożarnej wraz z rodzinami. Tym razem zawody odbędą się w dniach 12 i 13 lipca br. w Szczawnicy, na placu przy dolnej stacji PKL.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 12:41

Wyróżnienia dla nowotarskich uczniów-sportowców (zdjęcia)

NOWY TARG. Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich zaszczycił obecnością mgr Maciej Jachymiak Wicestarosta Nowotarski. Wręczono liczne wyróżnienia w formie dyplomów. Uhonorowano uczniów, wychowanków klubów sportowych. Wyróżnieni zostali również reprezentanci Szkoły, w tym wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 00:07

Sportowcy pospieszyli ze wsparciem dla 12-letniego skoczka

Prawie 7 tysięcy zł zebrali skoczkowie kadry oraz uczniowie zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla 12-letniego Szymona, który w lutym br. uległ ciężkiemu wypadkowi podczas zawodów w skokach narciarskich na Małej Krokwi. Chłopiec nadal przebywa w szpitalu.

Dodano: Środa, 19 marca 2014 22:33

Dla rowerzystów i biegaczy

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy wolę spędzać czas wolny w sposób aktywny. Do 2020 roku w Województwie Małopolskim powstanie zintegrowana sieć tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych. Założenia tej koncepcji przedstawił we wtorek Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 10 marca 2014 15:22

Nowy karabin ZM po międzynarodowym debiucie

Zamiar lepszego dostosowania do rynku cywilnego legł u podstaw stworzenia konstrukcji karabinu myśliwsko-sportowego 308 ZMT HS. Rozszerzenie Hunting-Sport przy nazwie wskazuje na myśliwsko – sportowy charakter broni. Zadebiutowała ona właśnie na tegorocznych targach IWA & OutdoorClassics, które odbyły w Norymberdze.

Dodano: Niedziela, 16 lutego 2014 13:44

Premier spotkał się z TOPR-owcami i policjantami - aktualizcja (zdjęcia)

PODHALE. Dwudniowa wizyta Donalda Tuska na Podhalu obejmowała m. in. spotkanie z wychowankami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz ratownikami TOPR w Zakopanem. W niedzielne popołudnie premier rozmawiał z policjantami pracującymi na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej.

Dodano: Czwartek, 13 lutego 2014 22:54

Budżet obywatelski w Zakopanem? Może w tym, może w przyszłym roku

ZAKOPANE. Klub Sportowy Zakopane podpisał dziś umowę partnerską z Biurem Promocji Zakopanego na realizację zadania "Budżet obywatelski dla Zakopanego. Wybierzmy razem". - Mamy znakomitą szansę, by zmobilizować mieszkańców Zakopanego i osoby, które chciałyby wspierać w realizacji nowe przedsięwzięcie obywatelskie - przekonuje Andrzej Pajor. A do wydania jest milion zł.

Dodano: Sobota, 23 listopada 2013 22:09

Pierwsze sportowe Tacticale sprzedane za granicę

Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego zaistniały w nowym segmencie rynku. Ruszyła sprzedaż przeznaczonego między innymi dla odbiorców cywilnych karabinu Alex Tactical Sport 308 Winchester. Został on skonstruowany do celów sportowych, ale także dla myśliwych, policji oraz jako karabin treningowy dla wojska.

Dodano: Niedziela, 10 listopada 2013 12:34

Fashion Street - pokaz mody na Krupówkach (zdjęcia)

Na zakopiańskich Krupówkach odbył się nietypowy pokaz mody. Na wybiegu, który zlokalizowany był w pasażu Fashion Street 29, zaprezentowano najnowszą kolekcję odzieży zimowej firmy Sportalm.

Dodano: Sobota, 2 listopada 2013 14:25

KRAKÓW. Powstanie basen z ruchomym dnem w Nowej Hucie

W przyszłym roku rozpocznie się budowa basenu na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Nowoczesny obiekt powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1. Koszt inwestycji szacowany jest na 16 mln zł.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 18:42

Otwarcie boiska przy szkole nr 3 w Zubrzycy (zdjęcia)

ORAWA. Dziś zostało otwarte i poświęcone przez ks. Jana Kołodzieja nowe boisko sportowe w Zubrzycy Górnej przy Szkole Podstawowej Nr 3.

Dodano: Niedziela, 20 października 2013 11:53

Biegiem na Kasprowy Wierch, czyli VI Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2013 (zdjęcia)

TARY. Około 350 zawodników wzięło udział w tegorocznym Tatrzańskim Biegu Pod Górę. Trasę z Ronda Jana Pawła II w Zakopanem przez Myślenickie Turnie, na szczyt Kasprowego Wierchu najszybciej pokonał Daniel Wosik z Ostrowca Świętokrzyskiego. Potrzebował na to 53 minut. Rekord trasy nie został pobity.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 20:38

Drużyna OSP z Pcimia zwyciężyła w I Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP (duża galeria)

SZCZAWNICA. Zakończyła się trwająca przez dwa dni weekendu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Najlepsi byli strażacy - ochotnicy z Pcimia.

Dodano: Sobota, 14 września 2013 22:28

Trwa I Olimpiada Sportowo Pożarnicza OSP w Szczawnicy (zdjęcia)

Pod Palenicą w Szczawnicy rozpoczęła się I Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP, w której udział bierze ponad 40 drużyn nie tylko z województwa małopolskiego, ale także podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 16:02

W Zubrzycy Górnej trwa budowa ogólnodostępnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3

W ramach budowy wykonywany jest demontaż istniejących urządzeń sportowych oraz ogrodzenia, wykonanie korytowania istniejącej nawierzchni, podbudowy podnoszącej poziom boiska z pospółki, podbudowy tłuczniowo-piaskowej, odwodnienia - drenażu boiska, betonowej płyty zbrojonej siatką stalową oraz nawierzchni poliuretanowej.

Dodano: Środa, 28 sierpnia 2013 10:37

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:05

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Środa, 22 maja 2013 22:45

Małopolski Laur Sportu - nagrody dla sportowców i trenerów

30 sportowców i 24 trenerów odebrało nagrody województwa małopolskiego za szczególne osiągnięcia sportowe w 2012 roku. Statuetkę za wieloletnie wspieranie rozwoju kultury fizycznej w Małopolsce odebrali przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Myślenicach.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 10:15

Małopolski Laur Sportu - dziś wręczenie nagród

KRAKÓW. Dziś wręczone zostaną Małopolskie Laury Sportu - nagrody województwa małopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Za osiągnięcia sportowe w 2012 roku nagrody finansowe otrzyma 30 sportowców i 24 szkoleniowców na łączną kwotę 193 500 zł. Statuetkę za wieloletnie wspieranie rozwoju kultury fizycznej w Małopolsce odbierze Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Myślenicach.

Dodano: Środa, 15 maja 2013 07:12

VI. pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski

Wczoraj, 14 maja odbyła się VI. pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tegoroczne hasło Pielgrzymki to: "Panie, przymnóż nam wiary".

Dodano: Sobota, 16 marca 2013 18:51

XXXV. Giełda Minerałów w Krakowie

Trwa XXXV. Giełda Minerałów w Krakowie. W Hali Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego, przy ulicy Rakowickiej 27 można obejrzeć i zakupić najbardziej niespotykane minerały z całego świata, w tym kamienie kolekcjonerskie, ozdobne i szlachetne oraz skamieniałości.

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2013 23:35

Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Małopolsce

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha będzie w środę gościem Małopolskiego Kongresu Sportu Powszechnego organizowanego przez Województwo Małopolskie w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W kongresie uczestniczyć będą również władze Małopolski, parlamentarzyści, przewodniczący samorządowych komisji sportu z gmin miejskich, rektorzy szkół wyższych, dyrektorzy małopolskich szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i przedstawiciele klubów sportowych.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 20:24

Robocza wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej w Małopolsce

- Budowa trasy S7 ruszy jeszcze w tym roku – obiecał podczas wizyty w Małopolsce Sławomir Nowak. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odwiedził Tarnów, Wieliczkę i Niepołomice.

Dodano: Środa, 9 stycznia 2013 20:19

Balice - samoloty cywilne i wojskowe (podwójna galeria)

BALICE. - We wtorek na Balicach ruch był bardzo duży. W ciągu przeszło czterech godzin fotografowania, na lotnisku wylądowało kilkadziesiąt samolotów, różnych linii lotniczych - wyjaśnia Michał Adamowski. Druga galeria, z parkingu samolotów wojskowych, powstała dzięki uprzejmości 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

Dodano: Czwartek, 27 grudnia 2012 12:36

Fundacja BUKOVINA rozpoczęła swoją działalność

Fundacja BUKOVINA powstała w celu promocji sportu i turystyki, wspierania inicjatyw lokalnych oraz popularyzowania kultury Podhala. Jej fundatorem jest Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne. W ubiegły weekend fundacja uroczyście rozpoczęła swoją działalność, włączając się w organizację spotkania bożonarodzeniowego i ustawienia choinki pod Oknem Papieskim w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 24 grudnia 2012 11:59

Nowy kompleks sportowy w Bieruniu

Prace nad nowym kompleksem sportowym w Bieruniu rozpoczęły się w lipcu. Zlikwidowano poprzedni kompleks wraz z bieżnią aby powstał kolejny - supernowoczesny. Na uroczystym otwarciu odegrano hymn narodowy, wciągnięto flagę na maszt, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi. Olimpijczyk z Londynu-Dawid Tomala zapalił znicz.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2012 15:17

Kraków otrzymał tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2014"

7 listopada odbyło się w Parlamencie Europejskim uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Europejskiej Stolicy Sportu 2015". Kraków otrzymał tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2014".

Dodano: Sobota, 25 sierpnia 2012 10:23

"Międzynarodowy konkurs na najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny szansą na promocję Małopolski i Podhala"

Obiekty sportowe i rekreacyjne z Podhala mogą wziąć udział w polskiej edycji międzynarodowego konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny. Konkurs organizowany jest m. in. przez PKOl, Polski Komitet Paraolimpijski i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 października br.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2012 19:30

Przejęcie Sali sportowej w Oświęcimiu

W środę odbyło się spotkanie w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie, zorganizowane przez posła Tadeusza Arkita. Celem spotkania było omówienie spraw dotyczących przejęcia przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu budynku hali sportowej, która znajduje się na terenie byłej jednostki wojskowej w Oświęcimiu

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2012 17:58

Przy krakowskim Uniwersytecie Rolniczym powstaje pasywna hala sportowa (wizualizacja)

W Krakowie powstaje jedna z najbardziej oszczędnych hal sportowych w Europie. Do jej ogrzania wystarczy 15 kWh/m2 rocznie. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych pozwala osiągnąć oszczędności rzędu 50 tysięcy złotych rocznie w porównaniu z halami starego typu.

Dodano: Środa, 7 września 2011 20:54

XII Wojewódzkie Zawody Państwowych Straży Pożarnych w Sporcie Pożarniczym

Komenda Miejska Straży Pożarnej w Krakowie wygrała XII Wojewódzkie Zawody Państwowych Straży Pożarnych w Sporcie Pożarniczym. Druga była Krakowska Szkoła Aspirantów, trzecia Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu.

Dodano: Poniedziałek, 1 marca 2010 13:43

Justyna Kowalczyk podaruje kibicowi swój strój sportowy

Pod koniec marca Justyna Kowalczyk spotka się w Krakowie z marszałkiem Małopolski Markiem Nawarą. Przy okazji tego spotkania wręczy swój strój sportowy kibicowi, którego życzenia najbardziej jej się spodobały.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl