Golemo
Społeczeństwo
Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 17:04

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Ponad stu przedstawicieli małopolskich samorządów wzięło udział w kolejnym Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W trakcie trzydniowego Forum władze województwa reprezentowali marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 14:23

Uwaga! Zamknięta droga

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu ostrzega przed utrudnieniami w poruszaniu się po drodze powiatowej Maciejowa-Składziste.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 12:46

Woda w Żbikowicach wolna od bakterii coli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu zezwolił na ponowne uruchomienie wodociągu publicznego w Żbikowicach, zaopatrującego w wodę miejscową szkołę podstawową. W połowie kwietnia zdecydował o jego unieruchomieniu, ponieważ analiza próbek wody wykazała obecność bakterii z grupy coli.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 09:39

Program „Małopolska Niania” niebawem rusza

Niespełna dwa tygodnie pozostały na złożenie wniosków 30 gminom z naszego regionu, które zostały wytypowane do udziału w pilotażu projektu „Małopolska Niania”. Dzięki temu mieszkający w nich rodzice, którzy są aktywni zawodowo będą mogli otrzymać po 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie niani dla swojego dziecka. Pilotaż "Małopolskiej Niani" będzie kosztował 750 tys. zł.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 09:14

Kierowca premier Szydło może usłyszeć zarzuty za współsprawstwo wypadku w Oświęcimiu

Jak poinformowało właśnie Radio Zet, kierowca premier Szydło może usłyszeć zarzuty za współsprawstwo wypadku w Oświęcimiu. Śledztwo ma się zakończyć w czerwcu" - czytamy na stronie radia.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 13:24

Zmiana terminu przełożenia ruchu na A4 w Staniątkach, ze względu na złe warunki atmosferyczne

W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi oraz prognozami pogody, które przewidują jeszcze pogorszenie pogody konieczne jest przełożenie w czasie wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na A4 w Staniątkach.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 06:47

Sprawa znieważenia Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu nadal przedmiotem śledztwa

Informacje o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, według Prokuratury Krajowej okazały się przedwczesne. Takie podały kilka dni temu niektóre media.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:11

7. rocznica katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek rano na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka, odbyła się uroczysta msza w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestniczył w niej prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska wraz z córkami. Wcześniej oddali hołd parze prezydenckiej i złożyli kwiaty na ich grobie. Prezydent udał się również na krakowski Cmentarz Rakowicki, gdzie złożył kwiaty i modlił się przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dodano: Środa, 5 kwietnia 2017 20:51

Konwent Marszałków: Polityka spójności zmusza do współdziałania (zdjęcia)

Debata o znaczeniu polityki spójności, roli regionów w Unii Europejskiej po 2020 roku, a także planowanie przestrzenne – te zagadnienia otworzyły kwietniowe obrady Konwentu Marszałków w Małopolsce. Do Krakowa oprócz przedstawicieli polskich województw, przyjechali również eksperci, m.in. Michael Schneider, przewodniczący EPP w Komitecie Regionów, Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, czy Olgierd Łukaszewicz, prezes ZASP.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 09:18

Prezydenckie odznaczenia dla Stanisława Gonciarczyka – Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec i Wiktora Ziólka – Sołtysa Podszkla

Stanisław Gonciarczyk – Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec i Wiktor Ziółko – Sołtys Podszkla zostali uhonorowani Brązowymi Krzyżami Zasługi nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Dodano: Niedziela, 27 listopada 2016 10:10

Spotkanie z piosenką w Nowej Hucie

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Dodano: Piątek, 28 października 2016 10:50

Wyróżnienie dla lekarza CZT i prezesa TOPR

Dr n. med. Józef Janczy z Centrum Zdrowia Tuchów otrzymał medal "Gloria Medicinae". To najwyższe wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, przyznawane co roku tylko 10 lekarzom polskim, za wybitne zasługi dla medycyny.

Dodano: Piątek, 28 października 2016 08:34

Będzie przejazd na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich z ul. Wielicką i Powstańców Wielkopolskich

W najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich z ul. Wielicką i Powstańców Wielkopolskich. Ruch samochodowy, który został ograniczony z powodu budowy łącznicy kolejowej, zostanie przywrócony we wszystkich kierunkach na skrzyżowaniu.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 22:04

Małopolska z najlepszymi projektami kulturalnymi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru projektów kulturalnych z poszczególnych województw, które mają szansę na dofinansowanie w ramach Kontraktów Terytorialnych. Z Małopolski przeszło aż 9 projektów (z czego 5 jest realizowane przez małopolskie instytucje kultury) – to najlepszy wynik spośród wszystkich województw. W sumie zakwalifikowano 89 projektów za całego kraju. Zgłoszono aż 231.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 14:29

Materiały szkolne trafiły do polskich dzieci z Ukrainy

Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko spotkał się z dziećmi z polskimi korzeniami wysiedlonymi z terenów wojennych do partnerskiego miasta Winnicy.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 10:02

Unijna dotacja na ochronę sądeckiej przyrody

Wytyczenie ścieżki przyrodniczej, montaż gniazd dla łabędzi, zakup lunety widokowej czy urządzenia do automatycznego zliczenia ruchu turystycznego – to tylko niektóre z działań, jakie uda się zrealizować w gminie Stary Sącz dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 01:04

Oplata miejscowa pobierana w Zakopanem jest bezprawna

Tak twierdzi fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, która zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie prawo miasta do jej pobierania. W dniu wczorajszym fundacja zyskała nowego sprzymierzeńca - jest nim Rzecznik Praw Obywatelskich, który przyłączył się do pozwu.

Dodano: Środa, 26 października 2016 18:55

Kolejny przedsiębiorca wprowadza się do SAG w Nowym Targu

NOWY TARG. Urząd Miasta poinformował o podpisaniu dziś kolejnej umowy na dzierżawę terenów w nowotarskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. To siódmy inwestor w SAG.

Dodano: Środa, 26 października 2016 11:21

Imponujący witacz w Szczawnicy

SZCZAWNICA. Na Kotońce stanął nowy góral, który ciupagą wita turystów i kuracjuszy przybywających do uzdrowiska. Mierzy ok. 4,5 metra i waży ok. 1,5 tony. Figurę wykonali trzej rzeźbiarze z Orawy.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 19:12

Dźwięk roku obwieścił oficjalne otwarcie drogi

Starosta nowotarski Krzysztof Faber dostał od wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka w prezencie róg orawski, na którym zagrał i tym samym oficjalnie otworzył nowo wyremontowaną drogę w Zubrzycy Górnej Zimnej Dziurze.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 14:05

Wizyta Pary Prezydenckiej w Starym Sączu

W sobotę 29 października Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką złoży wizytę w Starym Sączu.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 12:50

Mieszkańcy Krynicy zadecydowali o budżecie obywatelskim na rok 2017

W tym roku, po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mieli możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonych na realizację zadań wybranych przez społeczność miasta w roku 2017.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 09:35

Podsumowanie Małopolskiego Festiwalu Smaku

Największe w regionie święto kulinarne – Małopolski Festiwal Smaku – w ciągu dwóch miesięcy odwiedził największe miasta regionu: Kraków, Skawinę, Miechów, Nowy Targ, Krzeszowice, Tarnów i Wadowice. Odświeżona, oparta na idei street food formuła festiwalu, któremu przyświecało hasło „Zjedz na polu” zdobyła uznanie Małopolan i turystów.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 09:27

Smog w Małopolsce. Normy przekroczone

W poniedziałkowy wieczór w małopolskich miastach stężenie pyłów zostało przekroczone kilkukrotnie.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 20:12

Zostałeś zwolniony z pracy? Mamy dla Ciebie ofertę!

Możesz otrzymać nawet 23 tysiące złotych i pełny pakiet szkoleń, w jaki sposób prowadzić swoją firmę. Wystarczy przystąpić do projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 15:43

Minister Rafalska: Dla rządu i dla PiS rodzina jest absolutnie priorytetem

NOWY TARG. W poniedziałek Małopolskę odwiedziła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Była w Szczawnicy, Nowym Targu i Limanowej. - To region, w którym rzadko bywam - przyznała Elżbieta Rafalska podczas spotkania w siedzibie Euroregionu "Tatry" z przedstawicielami kilkunastu gmin z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 15:38

XX Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XX jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca. Wzięło w nim udział 49 uczestników z 16 szkół oraz organizacji z terenu Podhala i Orawy. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach językowych: gwarowej i literackiej oraz w czterech kategoriach wiekowych.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 10:04

Zamknięta droga w Krasnem Potockiem

Dziś do godz. 18 na drodze w rejonie osuwiska w Krasnem Potockiem, w ciągu drogi krajowej Trzetrzewina-Męcina prowadzone będą prace związane z wyrównaniem podbudowy i ułożeniem nowej nawierzchni bitumicznej.

Dodano: Niedziela, 23 października 2016 18:22

200 świętych w Poroninie (zdjęcia)

"Holy Wins" - po raz trzeci Świętość wygrywa z Halloween w parafii Poronin. Około 200 dzieci, z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Od od św. Piotra do św. Jana Pawła II - dzieci reprezentowały świętych z całej historii Kościoła.

Dodano: Niedziela, 23 października 2016 12:58

Piękna jesień w Zakopanem (zdjęcia)

Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła do Zakopanego wielu spragnionych złotej jesieni turystów.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 21:29

Sukces Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (zdjęcia)

ZAKOPANE. Nowa ekspozycja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego okazała się wielkim sukcesem. W ciągu niecałych czterech miesięcy od otwarcia obejrzało ją niemal 40 tys. osób.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 16:31

Unici wracają na swoje lodowisko

Hokeiści z Oświęcimia w niedzielę rozegrają pierwszy po czterech kolejkach mecz przy ulicy Chemików.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 12:47

23 października na terenie Bulwarów Wiślanych odbędzie się 3. KrwioBIEG Kraków

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja honorowego krwiodawstwa, pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 09:59

Mistrzowie grają do końca

Krakowiacy i górale stoczyli pojedynek o fotel wicelidera PHL. Zwycięsko z niego wyszli hokeiści spod Wawelu, mimo iż przegrywali już 1:3.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 22:38

Sądeckie promowało się w Nadarzynie pod Warszawą (zdjęcia)

Sądecczyzna promowała się na Międzynarodowych Targach Turystycznych WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie pod Warszawą. Targi odbywały się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 21:46

Tytuł mistrza powiatu dla kryniczan (zdjęcia)

W hali sportowej w Łącku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wystąpiło dziesięć drużyn. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 20:35

Historyczna gra terenowa w Jodanowie (zdjęcia)

Wczoraj odbyła się trzecia z cyklu sześciu gier terenowych opartych o historię II wojny światowej na terenie Gminy Jordanów.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 11:34

Nagrodzono najlepsze projekty organizacji pozarządowych (zdjęcia)

Odbywające się dziś w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu szkolenie organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania środków było okazją do nagrodzenia najlepszych inicjatyw pozarządowych roku 2015 z województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Statuetki zwycięzcom wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 10:16

KONTRAKCJA czyli IV Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA

Piątek, 28.10.2016, Nowohuckie Centrum Kultury
godz. - konkurs, konkurs choreograficzny, koncert galowy
Sobota, 29.10.2016, Nowohuckie Centrum Kultury
godz. - warsztaty dla uczestników Festiwalu

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 17:38

Afera w tarnowskim MPK? "Oburzeni" żądają dymisji prezesa spółki

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Tarnowie ustosunkował się do niepojących informacji przekazanych m.in. przez byłego pracownika spółki. W tarnowskiej firmie zapewniającej transport w mieście miało dojść do zagrażającym życiu pasażerów nieprawidłowości.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 16:27

Forum Subregionu Podhalańskiego. Projekty z szansą na dofinansowanie

Wymiana starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjny transport oraz poprawa funkcjonowania komunikacji w subregionie podhalańskim – to tematy, o których dyskutowali uczestnicy VII posiedzenia Forum Subregionu Podhalańskiego w Makowie Podhalańskim.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 12:56

BO Małopolska: Pomogą ratować życie - defibrylatory w publicznych miejscach

Co roku z powodu nagłych zatrzymań krążenia umiera w Polsce ponad 40 tys. osób. Wielu z tych tragedii można by uniknąć, gdyby w porę została udzielona pierwsza pomoc. Na zapewnieniu bezpieczeństwa Małopolanom koncentruje się kilka projektów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski. W ramach nich m.in. w miejscach publicznych wielu miastach regionu pojawią się przenośne defibrylatory.

Dodano: Środa, 19 października 2016 17:11

Małopolska popiera akcję #oddajkrew!

21 października br. w godz. 9:00–14:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, przed Salą Sesyjną, VII p.) odbędzie się kolejna Akcja Krwiodawstwa organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMWM w Krakowie.

Dodano: Środa, 19 października 2016 14:28

Policjanci uratowali desperata

Policjanci z Brzeska uratowali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. Dosłownie w ostatniej chwili jeden z funkcjonariuszy złapał desperata.

Dodano: Środa, 19 października 2016 12:51

680 lat Tylmanowej - wsi zakorzenionej w tradycji i pracowitości mieszkańców (zdjęcia)

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej, której przewodniczył ks. dr Czesław Noworolnik w asyście proboszcza parafii w Tylmanowej ks. Marka Mroczka, rezydenta ks. Jana Chlebka, wikariusza ks. Romana Hopej oraz proboszcza parafii w Ochotnicy Górnej ks. dr Stanisława Kowalika. Mszę św. uświetnił śpiew w wykonaniu Chóru Parafialnego „Misericordia”.

Dodano: Środa, 19 października 2016 10:47

Ognista Carmen w ICE Kraków już 28.10.2016 roku!

Ognista Carmen już w październiku w ICE KRAKÓW! Międzynarodowa obsada solistów, Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra przybliżą muzyczne oblicze Hiszpanii zapisane w dziele Georga Bizeta. Historia tragicznej miłości zaprawionej goryczą zazdrości i zdrady od lat przyciąga publiczność jak magnes. Opera uwodzi przede wszystkim hiszpańską żywiołową muzyką. Barwne suknie wirujące w rytm flamenco, tętniąca radością tawerna, czy wreszcie triumfalny Marsz Torreadora tworzą niezapomniane widowisko.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 20:19

W Zakopanem spotkali się studenci architektury z całego kraju

Osiemdziesięciu studentów, dwudziestu sześciu tutorów i gości specjalnych, warsztaty grupowe i otwarte wykłady - w Zakopanem trwają XX Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 14:17

Głupota kierowców nie zna granic! (zobacz film)

Co jakiś czas w mediach słyszymy o przypadkach kierowców którzy poruszają się po autostradzie jadąc pod prąd. Trudno wyobrazić sobie sytuacje stwarzającą większe zagrożenie na drodze, szczególnie takiej, po której kierowcy poruszają się z dużymi prędkościami - i przypadki te powinny być niezwykle surowo karane.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 14:12

Kto chętny do liczenia dzików?

Te zwierzęta z roku na rok coraz bardziej dają się we znaki nie tylko mieszkańcom okolic lasów czy właścicielom posesji i ogródków, ale wręcz zagrażają osobom mieszkającym na miejskich osiedlach. Co gorsza, mogą one przenosić niebezpieczne choroby. Resort środowiska postanowił więc dowiedzieć się, ile dzików żeruje na terenie Polski.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 22:23

Góralski teatr ludowy wśród najlepszych w Polsce (zdjęcia)

Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła, działający przy Związku Podhalan w Skomielnej Białej, otrzymał za sztukę "Portki" autorstwa Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej, jedną z głównych nagród na 33. Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. Reprezentował tu Małopolskę.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 22:02

Młodziki AP Wisły Czarny Dunajec przerywają złą passę (zdjęcia)

W kolejnym spotkaniu ligowym Małopolskiej Ligi Młodzika zawodnicy A.P. Wisła Czarny Dunajec podejmowali zespół ZKS Unia Tarnów. Od pierwszego gwizdka sędziego faworyzowani goście ruszyli do ataku.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 19:40

Spotkanie z górami i muzyką (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Teatrze Witkacego zakończyła się piąta edycja festiwalu Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki. Jubileuszowy tort poprzedzony był wernisażem fotografii i malarstwa oraz spotkaniem z ludźmi gór.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 17:00

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Innowacji

Przez najbliższe siedem dni Małopolska będzie forum dyskusji na temat innowacyjnej przedsiębiorczości, transferu nowych technologii i inteligentnych specjalizacji. Rozpoczyna się szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który gromadzi naukowców, wynalazców, przedsiębiorców i wszystkich, którzy interesują się nowinkami technologicznymi, ich rolą w biznesie oraz codziennym życiu.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 08:46

Czy będą kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Według krakowian na Prądniku Białym nie da się już zaparkować. Radni z Dzielnicy IV Prądnik Biały na swoją poniedziałkową sesję przygotowali projekt uchwały, w której zamierzają zwrócić się do władz miasta o rozszerzenie płatnej strefy parkowania o Azory i Krowodrzę Górkę.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 20:38

Spotkanie z Barbarą Wachowicz

NOWY TARG. Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" zaprasza na spotkanie z Barbarą Wachowicz. Pisarka gościć będzie w MOK we wtorek 18 października.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 17:44

Emocje w Solnym Mieście. Drużyny podzieliły się punktami

Po raz drugi na własnym parkiecie zagrali zawodnicy beniaminka Ekstraklasy Futsalu, piłkarze MKF Solnego Miasta Wieliczka. W niedzielnym pojedynku podejmowali drużynę Piasta Gliwice.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 15:51

Ponad 100 tys. pielgrzymów przeprasza za grzechy naszego narodu

Z udziałem ponad 100 tys. pielgrzymów na Jasnej Górze trwa „Wielka Pokuta” czyli nabożeństwo przebłagalne za grzechy i prośba o miłosierdzie dla naszego narodu. Na program całodniowej modlitwy składają się: dziękczynienie za to co dokonało się w historii Polski, część pokutna ze świadectwami i adoracją eucharystyczną oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 09:38

Bezpłatna komunikacja miejska dla miłośników książek

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uczestników Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu Conrada, którzy w dniach 27-30 października br. będą mieli przy sobie ważny bilet wstępu na Targi.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:29

Bakterie grupy coli w dwóch szkolnych studniach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał unieruchomić w trybie natychmiastowym indywidualne ujęcia wody dla szkół podstawowych w Kiczni (gmina Łącko) i Rojówce (gmina Łososina Dolna). Powodem jest wykrycie w próbkach wody bakterii z grupy coli. Próbki wykazały ponadto przekroczenie parametrów mętności wody.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:19

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich (zdjęcia)

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar spotkał się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w regionie. O formach wsparcia, udzielanego im przez powiatowy samorząd mówił wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 08:39

Przełomowa operacja serca w Krakowie - pierwsza tego typu na świecie

Dzięki innowacyjnej metodzie mały Filip spod Tarnowa ma szansę na normalne życie. Wszczepiono mu zastawkę, która będzie rosła razem z nim. To pierwsza taka operacja na świecie.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 21:38

Międzyinstytucjonalna współpraca w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym

W Starym Sączu odbyła się I Małopolska Konferencja „Międzyinstytucjonalna współpraca w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym”. W Domu Pielgrzyma OPOKA spotkali się m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z całego województwa małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 16:25

Nowy system rowerów miejskich „Wavelo" (zdjęcia)

Od czwartku w Krakowie można korzystać z pierwszej pilotażowej partii rowerów „Wavelo”. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 jednośladów oraz 15 stacji, zlokalizowanych w centrum miasta. Od wiosny 2017 roku, krakowianie i turyści będą mogli korzystać z aż 1500 nowoczesnych rowerów oraz 150 stacji

Dodano: Środa, 12 października 2016 15:00

Licealistki z Grybowa najlepsze w halowej piłce nożnej dziewcząt

Osiem drużyn walczyło w Łącku o tytuł mistrza powiatu nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze na parkiecie okazały się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 22:49

Małopolska ponownie będzie gospodarzem zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Już po raz siódmy młodzi sportowcy będą walczyć pod Tatrami o medale. Decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w 2017 roku będzie znów Małopolska. Szacuje się, że w zawodach weźmie udział nawet 1,5 tys. uczestników.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 15:53

Niepełnosprawni malowali muzykę (zdjęcia)

Po raz 14. wręczono dzisiaj nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Gdy w sercu kwitnie muzyka”. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 15:27

Targi SyMas i Maintenance

Zakończyła się 8. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych oraz 7. edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Po raz kolejny pobito rekord frekwencji, zarówno wśród Wystawców jak i Zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 firm z 11 krajów Europy.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 15:06

Awaria sieci ciepłowniczej w zachodniej części Krakowa

Awaria sieci ciepłowniczej w zachodniej części Krakowa. Usuwanie awarii potrwa prawdopodobnie do godz. 19.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 11:50

125 lat Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

125 lat temu Krakowskie Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło swoją działalność jako pierwsze pogotowie ratunkowe w Polsce, a drugie w Europie. Od czasów, gdy dzwoniąca dzwonkiem karetka konna wyjeżdżała do pacjentów wiele się zmieniło. Dziś Krakowskie Pogotowie Ratunkowe to jedna z najnowocześniejszych instytucji ratunkowych, która bez kompleksów może konkurować z najlepszymi służbami ratownictwa medycznego w Europie i na świecie.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 11:45

Które z projektów w regionie tarnowskim dostaną szansę na dofinansowanie?

Zakup niskoemisyjnych autobusów, remonty dworców i walka z zanieczyszczeniem powietrza – karty m.in. tych projektów oceniali członkowie Forum Subregionu Tarnowskiego, któremu przewodzi wicemarszałek Stanisław Sorys. Kolejna edycja spotkań organów doradczych zarządu województwa wystartowała w podtarnowskich Wierzchosławicach.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 10:10

Porażka po wyrównanym meczu (zdjęcia)

Młodzicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali zespół PUKS Karol Wadowice. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po długim podaniu Maciej Habernego niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Artur Krużel i Wiślacy prowadzili 1-0.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 09:33

Nagroda Źiva Award dla Crikoteki

Odważny program artystyczny, interdyscyplinarna działalność, która łączy w sobie archiwum, teatr, sztukę, kulturę współczesną i intrygującą architekturę – między innymi te atuty Cricoteki zachwyciły komisję konkursową , która zdecydowała o przyznaniu jej nagrody Živa. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora jest pierwszym polskim muzeum, które otrzymało tę nagrodę. Cricoteka okazała się w tym roku najlepsza wśród 19 nominowanych muzeów z 10 krajów.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 09:27

Andrzej Wajda zostanie pochowany na cmentarzu salwatorskim w Krakowie

Andrzej Wajda zostanie pochowany na cmentarzu salwatorskim w Krakowie. Msza żałobna i uroczystość pogrzebowa w kościele św. Anny będą miały charakter prywatny. Na razie nie jest znana data uroczystości. Wybitny reżyser zmarł 9 października w wieku 90 lat.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 09:23

Wystawa fotografii Witolda Dobrowolskiego (zdjęcia)

W zakopiańskiej Galerii STRH odbył się wernisaż wystawy fotografii Witolda Dobrowolskiego. "Od Majdanu do Donbasu. Ukraina 2015-1016.”

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 22:51

Inauguracja na "Podhalańskiej". Nowy rektor stawia nowe wyzwania przed uczelnią (zdjęcia)

W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oficjalnie zainaugurowano dziś rok akademicki 2016/17. - Kluczowym wezwaniem dla nas, jako szkoły zawodowej, jest realna współpraca nauki ze środowiskiem gospodarczym - mówił nowy rektor dr hab. ks. Stanisław Gulak.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 21:44

Ogłoszono program artystyczny nowego sezonu w Teatrze im Juliusza Słowackiego (zdjęcia)

Trzy premiery na Dużej Scenie, spotkania z intelektualistami i dyskusje, Małopolski Ogród Sztuki jako przestrzeń dla artystycznych eksperymentów, miejsce do realizacji projektów muzycznych, tanecznych, instalacji dźwiękowych oraz Centrum Dramatu Najnowszego i warsztaty dramatopisarskie na Scenie Miniatura – tak w skrócie kształtują się plany nowej dyrekcji w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Patronem zmian będzie Stanisław Wyspiański.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 21:00

Nagrody za ściąganie turystów na Sądecczyznę (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba uczestniczył dziś w 17. sądeckich obchodach Światowego Dnia Turystyki. W "Wiktor" Cechini Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju wręczył statuetki z podziękowaniem za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny oraz budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 14:25

41 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia (wyniki i zdjęcia)

NOWY TARG. Muzyka Rusieckich z Rabki Zdroju, muzyka "Dziewięćsił" oraz muzyka Jakuba Rusieckiego z Rabki Zdroju zostały najwyżej ocenione podczas 41 Konkursu Muzyk Podhalańskich. Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wytypowano muzykę Jakuba Rusieckiego, muzykę Spiską z prymistą Janem Pacygą oraz Andrzeja Budza.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 12:09

Fatalny stan powietrza w Krakowie

W centrum Krakowa, a także w Nowej Hucie przekroczone są normy stężenia pyłu PM 10 w powietrzu. W stacji pomiarowej przy al. Krasińskiego o godzinie 10 odnotowano 61 µg/m3 (o 1 w nocy - 127 µg/m3). W Nowej Hucie o godzinie 9 odnotowano stężenie 50 µg/m3 (1 w nocy - 63 µg/m3).

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 11:53

Manifestacja przeciwko CETA

Sądecka Kooperatywa Spożywcza gorąco zaprasza do uczestnictwa w demonstracji przeciwko umowom transatlantyckim TTIP i CETA, która odbędzie się 15 października o godz. 13:00 na płycie nowosądeckiego Rynku.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 10:37

Jacek Krupa: "Po roku 2022 będzie zakaz używania w Małopolsce kotłów poniżej piątej klasy"

"Nasze plany są takie, żeby od połowy przyszłego roku wprowadzić zakaz instalowania w nowych budynkach pieców o klasie niższej niż piąta. To zapewnia prawie całkowitą ochronę powietrza. Po roku 2022 będzie zakaz używania w Małopolsce kotłów poniżej piątej klasy" - mówił na antenie Radia Kraków marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 09:42

Biogospodarka w Małopolsce na tak!

Osiem województw, w tym Małopolska, oraz dwa konsorcja Bio-Based Industries podpisały list intencyjny, w którym zadeklarowały wzajemne wsparcie w rozwoju biogospodarki. W imieniu Województwa Małopolskiego list podpisał Grzegorz Lipiec z ZWM.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 09:32

Cracovia pokonała GKS Tychy 9 do 1

Ósme z rzędu zwycięstwo Krakowian w Polskiej Hokej Lidze przyniosło imponujący wynik, wprost zdeklasowali rywala.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 00:45

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Pierwszy Małopolski Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Krakowa.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 00:43

V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań", który odbywać się będzie w Zakopanem, w dniach 13 - 15 października 2016.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 20:18

8 Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich (zdjęcia)

JABŁONKA. Przez dwa dni w Orawskim Centrum Kultury swoje umiejętności prezentowały gospodynie i zespoły regionalne. W 8 Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich wzięły udział grupy z powiatów nowotarskiego, nowosądeckiego, brzeskiego, limanowskiego, oświęcimskiego, krakowskiego i myślenickiego.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 19:50

Partyzancka niedziela w Zakopanem (zdjęcia)

Rekonstrukcją historyczną na zakopiańskim Placu Niepodległości zakończyła się XI edycja rajdu historyczno-edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Ognia” – 2. kompanii ZP „Błyskawica”.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 18:34

Szesnasty Dzień Papieski

W całym kraju obchodzony jest dziś XVI Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Wśród uroczystości są modlitwy, pikniki rodzinne, marsze w obronie życia, koncerty. Tradycją są też nagrody TOTUS. Zorganizowano także aukcję samochodów, którymi jeździł papież Franciszek.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 13:27

Front Kulturalny - rozpoczęło się głosowanie

Przez całe lato na plenerowej Scenie Kultury na Bani odbywały się koncerty. Wystąpili m.in. Trebunie Tutki, Gooral, Tymon Tymański, czy Kapela Hanki Wójciak. Równocześnie zorganizowany był konkurs dla zespołów z Podhala i okolic, które supportowały gwiazdy wieczoru.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 09:34

Recital Michała Bajora

Po tygodniu pracy, zmagań z codziennością, nadchodzi upragniony weekend, a wraz z nim czas na relaks, spotkania towarzyskie i kulturalne. Planujemy jak ten czas spędzić najlepiej, zastanawiamy się gdzie i w jaki sposób możemy odpocząć, odstresować się i „naładować baterie” .

Dodano: Sobota, 8 października 2016 14:32

Witalij Semenczenko nowym trenerem Szarotek

- Bez serca nie da się grać w hokeja. Musi być siła, kondycja, ale serce jest najważniejsze. Jako zawodnik stawiałem sobie zawsze najwyższe cele. Poważnie odnoszę się do sportowców, którzy nie lubią siebie w hokeju, ale hokej w sobie – powiedział Witalij Semenczenko na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodano: Sobota, 8 października 2016 12:02

Obwodnica Babic będzie gotowa za dwa lata

Do końca września 2018 r. powstanie długo oczekiwana obwodnica Babic. Umowę na budowę drogi podpisali w piątek z wykonawcą inwestycji: marszałek Jacek Krupa, Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego i wójt Babic Radosław Warzecha. Już wiadomo, że prace budowlane wyniosą ponad 17 mln zł.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 20:09

Woda jest już czysta

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że na zlecenie spółki „Dunajec" z Gródka nad Dunajcem zostały ponownie pobrane próbki wody do badania laboratoryjnego w zakresie kontroli parametrów mikrobiologicznych.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 20:00

Problemy stawowe seniorów

Jest bardzo powszechną dolegliwością. W Polsce cierpią na nią ok. 2 milionów osób, dla przemysłu farmaceutycznego stała się kurą znoszącą złote jaja. Objawia się bolesnością i obrzękiem. Choroba zwyrodnieniowa stawów będzie tematem kolejnych spotkań edukacyjnych z cyklu „W sile wieku” w Tuchowie, a następnie w Wierzchosławicach. Wykłady są otwarte - mogą się na nie zgłaszać wszyscy zainteresowani.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 16:14

Wystawa Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia (zdjęcia)

Już dzisiaj 7 października w Kamienicy Szołayskich— Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, Plac Szczepański 9 - zostanie otwarta wystawa "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia". Ekspozycję można będzie zwiedzać do połowy stycznia przyszłego roku.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 15:40

Kolejne drogi wojewódzkie w Małopolsce Zachodniej zostaną wyremontowane

To następna duża inwestycja drogowa samorządu województwa w zachodniej Małopolsce. Już za dwa lata kierowcy będą mogli przejechać po wyremontowanych odcinkach dwóch dróg wojewódzkich w tym rejonie: nr 948 Oświęcim – Kęty i nr 949 Brzeszcze – Osiek. W piątek umowę z wykonawcą robót budowlanych podpisali: marszałek Jacek Krupa, członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec, wójt Oświęcimia Albert Bartosz, burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar i wójt Osieka Jerzy Mieszczak.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 15:37

Finał „Weekendów z piłką ręczną”

W najbliższą sobotę, w Małej Hali Tauron Areny Kraków, zostaną rozegrane finałowe zawody II edycji projektu „Weekendy z piłką ręczną”. Do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium stanie 12 zespołów. „Weekendy z piłką ręczną” to autorski projekt Województwa Małopolskiego proponujący dzieciom z klas klas III-IV szkół podstawowych alternatywną i aktywną formę spędzenia wolnego czasu.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 15:33

Koncert w 5. rocznicę śmierci Marka Nawary

Chór, orkiestra i znakomici soliści Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka wystąpią podczas koncertu upamiętniającego 5. rocznicę śmierci Marka Nawary, który obędzie się 8 października o godz. 19.00 w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Muzyczną ucztę w wykonaniu muzyków światowej sławy uzupełnią recytacje dzieł poetycki w wykonaniu Anny Polony i Krzysztofa Orzechowskiego.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 12:22

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Małopolsce

Od 12 do 14 października rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar będzie spotykał się z mieszkańcami województwa małopolskiego. Odwiedzi: Kraków, Nowy Sącz, Gorlice i Tarnów. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 10:43

Zander Passion w Gminie Czorsztyn

Dziś i jutro w Gminie Czorsztyn odbędą się zawody wędkarskie, nad którymi patronat honorowy objął Wójt Gminy Czorsztyn.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 09:09

III Zakopiański Bieg Niepodległości

Czy wiecie, gdzie w Polsce po zaborach Wolność przyszła jako pierwsza? 13 października 1918 roku powstała Rzeczpospolita Zakopiańska, której Prezydentem został Stefan Żeromski. Miłośnicy biegania po raz trzeci mają możliwość by uczcić ten dzień w Zakopanem, w miejscu gdzie niepodległość świętowano najwcześniej.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 14:01

Mistrz plakatu w Krakowie

W Dworku Białoprądnickim będzie można oglądać wystawę plakatów Ryszarda Kaji - znakomitego artysty: plakacisty, malarza, grafika, scenografa. Uroczysty wernisaż z udziałem autora prac odbędzie się w najbliższy piątek (7 października) o godz. 18.00 w Sali Złotej (ul. Papiernicza 2, budynek główny Dworku).

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 10:53

Stypendia dla najzdolniejszych

Nauka się opłaca i to dosłownie. Szczególnie uzdolnieni matematycznie, informatycznie, przyrodniczo lub językowo uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą liczyć na wsparcie Małopolski w rozwijaniu swoich talentów. Właśnie ruszył nabór wniosków z Regionalnego Programu Stypendialnego, dzięki któremu do 2023 roku stypendia otrzyma ponad 5100 uczniów.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 08:25

Darmowe bilety i polityka w tle

Czy Tarnów pójdzie w ślady Krakowa i wprowadzi darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół? Prezydent miasta nie jest pomysłem zachwycony.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 00:34

„Fashion Notes” in Moss (zdjęcia)

W Centrum Urody Moss odbył się wyjątkowy wernisaż Fashion Notes, prezentujący prace autorstwa zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Art & Fashion Forum - Eleny Ciupriny.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 00:09

Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej w Krynicy Zdroju

Szybszy, bardziej komfortowy dojazd do Nowego Sącza i sieci transportowej TEN-T, poprawa bezpieczeństwa kierowców i mieszkańców oraz zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pojazdów na środowisko - to tylko niektóre z korzyści rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 971 w Krynicy Zdroju. Umowę z wykonawcą inwestycji podpisali Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego i Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Dodano: Środa, 5 października 2016 22:15

Spotkania z Kulturą Pienińską - podsumowanie sezonu 2016

Zakończył się tegoroczny sezon cyklu „Spotkań z Kulturą Pienińską”, realizowanych w ramach projektu pn.„Pienińskie Dziedzictwo” przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dodano: Środa, 5 października 2016 21:46

Dzieciaki nagradzają

Zabawa, technologia i sensacja – to podobało się „studentom” Uniwersytetu Dziecięcego.

Dodano: Środa, 5 października 2016 13:02

Dwa nowe krążki w Fonotece Powiatowej (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dzisiaj dwie płyty „matki” przedstawicielom Zespołu Regionalnego „Mystkowianie” i Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Mali Mystkowianie”. To 142 i 143 płyta, która trafiła do Powiatowej Fonoteki.

Dodano: Środa, 5 października 2016 12:26

Rośnie poziom wód w rzekach

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dziś do godz. 15, w związku ze spływem wód opadowych w zlewni Dunajca spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Przewidywane są także przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Dodano: Środa, 5 października 2016 12:25

Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Grybów

Gwałtowne opady deszczu spowodowały przekroczenie o 48 centymetrów stanu ostrzegawczego na rzece Biała Tarnowska (stan ostrzegawczy wynosi 320 centymetrów). W związku ze stałym wzrostem poziomu wód w rzekach i potokach gminy Grybów wójt wprowadził wczoraj o godz. 15 pogotowie przeciwpowodziowe.

Dodano: Środa, 5 października 2016 12:09

Kamil Stoch przypomina dzieciom o bezpieczeństwie na drodze (zdjęcia)

Odblaskowi.pl to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, która ma na celu popularyzację noszenia odblasków wśród dzieci i młodzieży. Twarzą kampanii jest Kamil Stoch, który podczas spotkania z dziećmi w rodzinnym Zębie rozdawał odblaskowe opaski i przekonywał o konieczności bycia widocznym na drodze.

Dodano: Środa, 5 października 2016 11:22

Nowy sezon w Teatrze Łaźnia Nowa

W krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbyło się spotkanie i konferencja prasowa na temat premier, projektów i innych działań Łaźni w bieżącym sezonie teatralnym.

Dodano: Środa, 5 października 2016 00:07

Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprosiła na wystawę zdjęć „Radość pisania/Radość fotografowania Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander" z okazji 20. rocznicy przyznania nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 20:43

Motocross pod Jarmutą (zdjęcia)

Na terenie dawnego kamieniołomu tuż obok stadionu KS Jarmuta odbyła się V edycja zawodów Moto-Rodeo, organizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja Szczawnica.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 16:48

Wyjazdowe zwycięstwo na inauguracje! ZDJĘCIA

Siatkarki WTS Solna Wieliczka w emocjonującym, wyjazdowym spotkaniu zainaugurowały swój pierwszy sezon w I lidzie siatkówki kobiet.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 14:12

Kryniczanie głosują w sprawie budżetu obywatelskiego

Po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. Od 30 września br. trwa głosowanie na zadania zgłoszone w ramach I edycji budżetu obywatelskiego Krynicy-Zdroju. Mieszkańcy mogą głosować na jeden dowolny projekt spośród 15 zakwalifikowanych do głosowania.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 14:06

Zakończyły się postępowania odwoławcze po rozstrzygnięciu przetargu na budowę ronda w Poroninie

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Krakowie, prawdopodobnie w tym miesiącu podpisana zostanie umowa na realizację inwestycji. Jeżeli pogoda na to pozwoli, prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 12:24

Na dodatkowe pociągi do Zakopanego trzeba będzie poczekać kilka lat

Marszałek Małopolski Jacek Krupa powiedział na antenie Radia Kraków, że Koleje Małopolskie pojadą do Zakopanego nie wcześniej niż za 2-3 lata.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 08:22

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka to dzień, który na stałe wpisał się w jesienny kalendarz corocznych wydarzeń organizowanych przez Gorlickie Centrum Kultury.
1 października odbyło się ono w Siarach już po raz trzeci. Wzięło w nim udział 50 osób, które na co dzień uczestniczą w zajęciach świetlicowych prowadzonych przez instruktorów GCK.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 23:50

Relacja z II Rajdu Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Wojciecha Bolesława Duszy "Szaroty" - "Chłopy z Bucznika"

W ostatnim dniu września w jesiennej scenerii lasów Pasma Podhalańskiego odbył się II Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK kpt. Bolesława Duszy „Szaroty” - „Chłopcy z Bucznika”.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 23:18

Konrad Biela wicemistrzem Polski! (zdjęcia)

Korczyna koło Krosna była ostatnim etapem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w roku 2016. Pogoda dała możliwość pokazania umiejętności zawodników zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni na trasie liczącej 4540 m. Było szybko, było ślisko, nie wszyscy dotarli do mety czyli - emocji cały weekend. Nie obyło się też bez kontrowersji.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 21:52

Kot przed Stochem

Polscy skoczkowie w wielkim stylu zakończyli tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. Na podium finałowego konkursu cyklu znalazło się dwóch naszych zawodników. Ponownie triumfatorem zmagań został Maciej Kot. Drugą lokatę w Klingenthal zajął Kamil Stoch.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:45

Nie truj. Weź dotację. Wymień piec - debata w Myślenicach

Trwa cykl debat subregionalnych poświęconych dotacjom na wymianę kotłów w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020. We wtorek 4 października wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach. Udział w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 17:00 jest bezpłatny.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:44

W Krakowie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Speed-ballu

W stolicy Małopolski zmierzyli się najlepsi polscy speed-balliści. Walczyli o możliwość występu na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Do Tunezji pojedzie sześć osób, w tym zawodnicy i zawodniczki z Krakowa.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:12

Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż od dziś do północy 5 października, w związku z prognozowanymi opadami deszczu, na rzekach na terenie województwa prognozowane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów wysokich. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 12:46

TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom 4 : 2

- Nie ważne jak wpadło. Nie ważny też styl, ważne są punkty. Z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem. Po zawirowaniach z trenerem pomalutku wracamy na właściwe tory. Może nie jest to jeszcze super dyspozycja, ale dobra - powiedział Jarosław Różański.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 12:02

Czarny protest w Krakowie: "Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność"

W poniedziałek, 3 pażdziernika odbędzie się Czarny Protest. Tego dnia, wzorem kobiet z Islandii uczestniczące w proteście kobiety mają nie pojawić się w pracy, czy na uczelni. Będą za to protestować na ulicach polskich miast. O godz. 16.30 rozpocznie się marsz milczenia.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 08:41

Hokej: Comarch Cracovia - Nesta Mires Toruń 7 : 4

Mistrzowie Polski nabierają tempa z każdym kolejnym ligowym meczem - tym razem na własnym lodzie pewnie pokonali zespół z Torunia.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 13:43

Mieszkańcy Chełmka zdążyli na czas!

Tak rekordowej zbiórki charytatywnej w gminie jeszcze nie było. Dzięki niej udało się w porę zebrać konieczne środki na leczenie Wojtka!

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 11:21

Bieg ku czci kurierów tatrzańskich

Blisko 60 biegaczy wzięło udział II Biegu Kurierów Tatrzańskich. Każdy z nich miał do pokonania pięć kilometrów. Start i meta zlokalizowane były w Parku Miejskim w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 10:40

Historyczne zwycięstwo w Wieliczce!

W swoim pierwszym występie na własnym parkiecie w Ekstraklasie Futsalu piłkarze MKF-u Solne Miasto pokonało rywali z Gdańska.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 21:11

Bieg na Babią Górę

W sobotę po południu na Babiej Górze odbyły się zawody w biegach górskich: IV edycja Memoriału Wojtka Kozuba - Bieg na Babią Górę.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 12:07

Wybrano Wielkich Odkrywców Małopolski

Miasto Gorlice, Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, „Zamkomania” w Tarnowie, Karczma Skansen Smaków w Kryspinowie, Hotel Tarnovia, Agroturystyka Malowane Wierchy w Gładyszowie, a także Kazimierz Dudek, Piotr Firlej i Małgorzata Nalepa to tegoroczni laureaci Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 14:56

Jesienny „Spacerownik teatralny” w Krakowie

9 października w 9 polskich miastach odbędzie się czwarta edycja projektu „Spacerownik teatralny”. W Krakowie na teatralny spacer śladami Heleny Modrzejewskiej zaprosi historyk teatru Agnieszka Wanicka. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku otwarcie sezonu 2016/2017 po raz kolejny zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 11:00

Balet Cracovia Danza: Alla Polacca (zdjęcia)

W krakowskim Teatrze Variete wystąpił Balet Dworski Cracovia Danza ze spektaklem"Alla Polacca".

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:34

Mistrzostwa Świata SuperEnduro: runda w Krakowie będzie wisienką na torcie – wywiad z Tadeuszem Błażusiakiem

Dwa miesiące pozostały do pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata SuperEnduro 2016/2017, która odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. To pierwsza w historii edycja tych rozgrywek, która rozegrana zostanie w rodzinnych stronach naszego najbardziej utytułowanego zawodnika, sześciokrotnego Mistrza Świata – Tadeusza Błażusiaka. W wirze trwających rozgrywek amerykańskiego Endurocrossu zadaliśmy „Taddy’emu” kilka pytań.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:05

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)

Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.

Dodano: Środa, 28 września 2016 20:56

Hokej: Surowa kara dla trenera Ziętary

Dzisiaj zebrał się Wydział Gier i Dyscypliny PZHL, by rozpatrzyć sprawę incydentu jaki wydarzył się po meczu Podhale - Cracovia. WGiD nie był łaskawy dla nowotarskiego szkoleniowca.

Dodano: Środa, 28 września 2016 20:23

Otwarcie wystawy Zbyszka Burego vel Alexa Johansona Pół żartem, pół serio

7 października zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury o godz.18.00 na otwarcie wystawy Zbyszka Burego vel Alexa Johansona zatytułowaną „Pół żartm, pół serio".

Dodano: Środa, 28 września 2016 16:29

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz ponownie zawita w Tatry, zbliża się bowiem dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki.

Dodano: Środa, 28 września 2016 13:01

Urodziny Krzywej Jabłonki (zdjęcia)

Spontanicznie i bez długich oficjalnych przemówień uczczony został jubileusz 2.lecia Galerii "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy. Przyszli przyjaciele i rodzina jej właścicielki - Joanny Dziubińskiej, by pogratulować, podziękować za dotychczasową działalność na niwie szerzenia kultury i życzyć kolejnych równie udanych lat.

Dodano: Środa, 28 września 2016 12:06

Hokej: TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie po dogrywce 1:2

- Graliśmy fatalnie. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych, stąd problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. Co zyskaliśmy w Tychach, teraz straciliśmy. Przykro nam z tego powodu - powiedział kapitan "szarotek", Jarosław Różański.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 20:04

Spotkanie z Lucyną Kulińską

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza jutro do Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z cyklu "Wiedzieć". Tym razem gościem cyklu będzie dr Lucyna Kulińska.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 18:45

Strzelecki turniej szkolny (zdjęcia)

Na Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu rozegrano I Powiatowe Zawody Strzeleckie, adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież strzelała m.in. do rzutków i makiet dzika z odległości 50 metrów.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 10:48

ZSP Krynica-Zdrój mistrzem powiatu w piłce nożnej (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Zawadzie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców. Na murawie spotkały się reprezentacje dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi okazali się piłkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 09:48

Królowie zbyt mocni dla Spartan

Pierwsze w tym sezonie debry Małopolski w lacrosse zakończyły się zwycięstwem drużyny z Krakowa.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 09:05

Podsumowanie Zlotu Żywczaków (zdjęcia)

Przed schroniskiem Markowe Szczawiny odprawiona została polowa Msza Święta dla uczestników 50. Zlotu Żywczaków. Po nabożeństwie wręczono okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 00:08

Dwa oblicza Młodzików

W kolejnym spotkaniu Młodzicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec podejmowali u siebie rówieśników z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 11:45

Żubry gonią czołówkę II ligi

Sporo strzałów na bramkę, kontrowersyjne sytuacje, parady bramkarzy. Sporo emocji dostarczyli kibicom piłkarze Polonii Bytom oraz Puszczy Niepołomice.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 11:26

Lider nadal nad Sołą

Mimo porażki z mistrzami Polski hokeiści Unii Oświęcim nadal prowadzą w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 17:10

Uczcili podwójną rocznicę (zdjęcia)

NOWY SĄCZ. Przed obeliskiem, upamiętniającym Polskie Państwo Podziemne w Nowym Sączu uczczono dziś 77. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i 72. rocznicę powołania I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 13:13

Stygmatyczka i uzdrowicielka - Myrna Nazzour w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W parafii pw. św. Jana Pawła II gościła Myrna Nazzour. Pochodząca z Syrii stygmatyczka uważana za jedną z najważniejszych żyjących mistyczek w Kościele katolickim.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 12:33

Dni otwarte krakowskiego MPO (zdjęcia)

KRAKÓW. Z okazji Dni Otwartych, w bazie MPO przy ul. ‎Nowohuckiej pojawiło się sporo osób chcących z bliska przyjrzeć się pracy w spółce. Po terenie oprowadzali wyznaczeni pracownicy MPO, którzy opowiadali: gdzie MPO trzyma sól na zimę, ile jest tej soli, jak szybko jeździ zamiatarka, po co i jak MPO mieli stare tapczany.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 12:20

Koncert Symfoniczny - Jubileusz Gabriela Chmury (zdjęcia)

KRAKÓW. W piątek i w sobotę w Koncercie Symfonicznym będącym Jubileuszem Gabriela Chmury wystąpiła Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Dyrygował sam jubilat świętujący 70 urodziny. W repertuarze znalazły się kompozycje Paula Hindemitha – Symfonia Mathis der Maler i Johannesa Brahmsa – II Symfonia D-dur op. 73.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 11:37

Wernisaż wystawy plakatów Jacka Staniszewskiego. Drugi dzień zakopiańskich prezentacji artystycznych (zdjęcia)

Wernisaż wystawy plakatów Jacka Staniszewskiego, inspirowanych spektaklami Teatru Witkacego, rozpoczął drugi dzień Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych „Pępek Świata”.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 11:32

III Andrychowskie Babie Lato - zabawa w rytnie disco polo

Na placu przy Urzędzie Celnym wystąpiło pięć gwiazd disco polo. Wśród nich Bayer Full.

Dodano: Sobota, 24 września 2016 20:03

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3

W Tychach niespodzianka. Po dogrywce wygrywa Podhale, które 2 sekundy przed końcem trzeciej tercji doprowadziło do wyrównania. Zwycięskiego gola w 42 sekundzie dogrywki zdobył Gruszka z karnego!

Dodano: Sobota, 24 września 2016 15:31

Małopolska powalczy o Kryształy PR-u

Małopolska otrzymała nominację w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie Kryształy PR-u. Nasz region powalczy o nagrodę w dwóch kategoriach: „najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych” oraz „najlepsza kreatywna kampania promocyjna”. Zwycięzców poznamy już 29 września.

Dodano: Sobota, 24 września 2016 13:08

W Wysowej obradowali Przewodniczący Rad Powiatów Województwa Małopolskiego

Podczas Konwentu, Przewodniczący Rad Powiatów Województwa Małopolskiego dyskutowali m.in. o szeroko rozumianej promocji regionu.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 22:06

Galeria Jatki świętuje swoje 25-lecie (zdjęcia)

NOWY TARG. W tegoroczne obchody 670-lecia lokacji Miasta wpisuje się także jubileusz Galerii Sztuki BWA Jatki. W piątkowe popołudnie i wieczór, artyści oraz przyjaciele galerii - świętowali 25. rocznicę utworzenia placówki. Wieloletnia kierownik Jatek - Anna Dziubas, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem w dziedzinie kultury - Medalem Gloria Artis.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 16:34

Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Pierwszy Urząd Skarbowy Kraków zachęca do zapoznania się ze szczegółami kampanii.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 14:58

"Szymborska w Astorii" - 20 rocznica otrzymania Nagrody Nobla

W Zakopanem zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone 20. rocznicy przyznania Wisławie Szymborskiej literackiej Nagrody Nobla. Spotkanie poprowadzi Bogdan Baran – pisarz, eseista, tłumacz, prezes Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórcze. Wybrane wiersze Poetki zaprezentują artyści teatru SCENA A2 działającego przy Towarzystwie Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 14:44

Budżet obywatelski w Krynicy-Zdroju

Zakończył się kolejny etap realizacji budżetu obywatelskiego Krynicy-Zdroju na rok 2017, który polegał na weryfikacji złożonych przez mieszkańców propozycji zadań publicznych.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 12:53

Królewska gra z seniorami (duża galeria)

KROŚCIENKO. Dwudniowym turniejem szachowym im. Zdzisława Soliwody zakończono realizację projektu pn. "Królewska gra z seniorami”. Turniej został rozegrany pomiędzy uczniami szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich, dorosłych oraz emerytów i rencistów. Patronem rozgrywek jest zmarły niedawno nauczyciel, radny, wieloletni organizator rozgrywek szachowych w gminie.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 11:27

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne. Na początek "Historia filozofii po góralsku" (zdjęcia)

"Historią filozofii po góralsku" w wykonaniu Ireny Jun i Wiesława Komasy rozpoczęły się Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata".

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 22:58

"Wybieranie lnu" w orawskim skansenie (zdjęcia)

W Skansenie w Zubrzycy Górnej zorganizowane zostały pokazy związane ze zbiorem i obrabianiem lnu. Wydarzenie nawiązywało formą do dawnego zwyczaju wspólnego rwania lnu oraz wspólnego świętowania zakończenia tej mozolnej pracy.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 22:28

Apel „Kurierów Tatrzańskich"

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „Kurierzy Tatrzańscy” szuka śladów Kurierów i innych formacji walczących z okupantem na terenie Zakopanego i Podhala.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 21:54

NATO Days w Ostrawie. Relacja Michała Adamowkiego (zdjęcia)

Sezon pokazów lotniczych kończy się Dniami NATO w Ostrawie. Do Czech zjeżdżają tłumy spotterów. - Stojąc w szczerym polu można zrobić najlepsze kadry lotnicze - tłumaczy Michał Adamowski. Poniżej relacja naszego fotoreportera z pokazów w Ostrawie.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 21:15

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Od 26 września do 5 października na terenie Małopolski zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 20:26

Nowe eksponaty w Muzeum AK w Krakowie (zdjęcia)

Kurtka, furażerka, ryngraf oraz krzyżyk Żołnierza Wyklętego wzbogaciły zbiory naszego Muzeum. Dziś po raz pierwszy zaprezentowano mundur stanowiący niezwykłą rzadkość w zbiorach muzealnych.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 12:51

Sieć handlowa ALMA ogłosiła, że będzie likwidować sklepy

We komunikacie giełdowym, który ukazał się we środę po południu napisano, że spółka Alma Market planuje zwolnienie 1321 pracowników i w związku z tym przystąpiła do procedury zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia urzędu pracy.

Dodano: Środa, 21 września 2016 21:55

Kolejna porażka Młodzików (zdjęcia)

Wiślacy po kolejne punkty udali się do Tarnowa na mecz ZSS Unią Tarnów. Początek spotkania przebiegał pod dyktando gości, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji, pojedynków sam na sam nie wykorzystali jednak Krużel i Winnicki.

Dodano: Środa, 21 września 2016 20:51

Impreza plenerowa "Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych"

Dziś na terenie nowotarskiego lotniska i restauracji „Ranczo Lot” odbyła się integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu "Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Edycja trzecia". W imprezie wzięło udział około 400 osób.

Dodano: Środa, 21 września 2016 16:21

Kolejowa wycieczka dla dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (zdjęcia)

Już po raz drugi Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował wyprawę pełna trakcji atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 21 września 2016 10:17

Zlot harcerzy z Chorągwi Krakowskiej (zdjęcia)

Harcerze z Chorągwi Krakowskiej ZHP rozpoczęli nowy rok harcerski zlotem w Mszanie Dolnej. Przez trzy dni tysiąc harcerzy z całej Małopolski wędrowało po górach oraz brało udział w grach i koncertach. W inauguracji wzięli udział również harcerze z Podhala.

Dodano: Środa, 21 września 2016 09:59

Zmarł Mieczysław Król Łęgowski (zobacz film)

W wieku 65 lat zmarł Mieczysław Król Łęgowski, zakopiański artysta, kolekcjoner, inicjator powstania Muzeum Sportu w Zakopanem. Od wielu lat chorował na nowotwór szpiku kostnego.

Dodano: Środa, 21 września 2016 08:59

240-letni dąb Henryk ma wreszcie zapewnioną odpowiednią strefę ochronną

Po kilku latach starań mieszkańców Krakowa Dąb Henryk rosnący przy zajezdni autobusowej przy ul. Zakopiańskiej doczekał się uwagi urzędników. Został m.in. poddany zabiegom pielęgnacyjnym.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 20:27

Stacje narciarskie wokół Zakopanego zjednoczyły siły

Dziewiętnaście wyciągów w czterech stacjach narciarskich - w sumie prawie 9 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, w tym dwie z homologacją FIS i wszystko na jednym karnecie o swojskiej nazwie Góral Skipass.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 15:11

Inauguracja na „minus trzy”

MKF Solne Miasto Wieliczka od przegranej rozpoczęło przygodę w ekstraklasie futsalu.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 11:32

Trener "Szarotek" zawieszony po agresywnym zachowaniu w szatni sędziów

Policja w Nowym Targu bada sprawę zajścia do którego miało dojść po meczu TatrySki Podhale z Cracovią Kraków. Według dotychczasowych informacji, trener "Szarotek" Marek Ziętara rzucił się z pięściami i wyzwiskami na sędziów spotkania.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:43

Anioły są wśród nas...

W Bulowicach odbyło się Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne „Anioły są wśród nas” zorganizowane z okazji 80-lecia działalności Braci Albertynów w Bulowicach.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 19:13

Cafe Bodo" na otwarcie 10 Nocy Teatrów (zdjęcia)

10 edycja Nocy Teatrów za nami. Spośród wydarzeń na szczególną uwagę zasługuje koncert na otwarcie Nocy Teatrów "Cafe Bodo".

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 18:37

Pamiętali o Golgocie Wschodu

Radny wojewódzki i sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Witold Kozłowski wziął dziś udział w uroczystościach, upamiętniających 77. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Odbyły się one pod pomnikiem sądeckich Sybiraków na Cmentarzy Komunalnym w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 14:37

Kocham Teatr Salon Poezji w ramach 10 Nocy Teatrów (zdjęcia)

KRAKÓW. W ramach 10 edycji Nocy Teatrów się odbył się 521 Salon Poezji w Teatrze im Juliusza Słowackiego.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 13:56

Ćwiczenia „Tarcza 16” w Małopolskiej Policji. Szkolenia rezerw osobowych Policji

Wczoraj w czterech komendach powiatowych i miejskich Policji w Małopolsce : KMP Kraków, KMP Tarnów, KMP Nowy Sącz i KPP Zakopane przeprowadzone zostały ćwiczenia Tarcza 16” z zakresu powoływania rezerw osobowych. Rezerwistów w ramach ćwiczeń wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy. Osoby te mają stanowić uzupełnienie kadrowe Policji, na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 11:03

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Fani siatkówki mieli nie lada gratkę - przez dwa dni w Nowym Targu trwały zmagania w tradycyjnym turnieju kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Nowego Targu.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 08:38

Rusza rozbiórka 225-metrowego komina krakowskiej elektrociepłowni

Rozbiórka stała się możliwa dzięki wybudowanym przez EDF Polska proekologicznym instalacjom mokrego odsiarczania i odazotowania spalin, w ramach których postawiono nowy 120-metrowy komin. Inwestycja kosztowała 650 mln zł i pozwoliła ponad 5-krotnie zredukować emisję pyłów i siarki, a ponad 3-krotnie emisję tlenków azotu.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 14:48

Przyznano Nagrody Witkiewicza (zdjęcia)

Jan Karpiel „Bułecka" i Marcin Steindel odebrali z rąk marszałka Leszka Zegzdy nagrodę im. Stanisława Witkiewicza za najlepszą realizację architektoniczną sprzyjającą ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego małopolski. Zakopiańska pracownia wyróżniona została w kategorii‚ Architektura mieszkaniowa" za Dom w Tatrach przy ul. Królewskiej w Kościelisku.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 13:54

Święto ulicy Szalaya w Szczawnicy (zdjęcia)

Wspólne świętowanie rozpoczął korowód, który przeszedł ze skweru przy Domu Towarowym Halka ulicą Szalaya do Dworku Szalayowskiego znajdującego się przy remizie OSP.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 13:01

Inauguracja nowej zakopiańskiej placówki kultury (zdjęcia)

„Góralskie żywobycie na szkle zatrzymane" to tytuł wystawy inaugurującej działalność Czerwonego Dworu - nowego ośrodka kultury w Zakopanem, który poświęcony ma być działalności zakopiańskich twórców ludowych.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 09:59

Tomasz Gorczyk: Powoli małymi krokami idziemy do przodu

Wraz z nowym rokiem szkolnym w Nowym Targu ruszyła profesjonalna Akademia Piłkarska. Na jakiej zasadzie działa, z jakimi szkołami współpracuje, kim są jej trenerzy i dlaczego powstała akurat w Nowym Targu - opowiada trener Tomasz Gorczyk.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 12:21

Piękny początek 72. sezonu w Filharmonii Krakowskiej (zdjęcia)

„Harnasie” Karola Szymanowskiego i „Korsarz” Hectora Berlioza zapoczątkowały 72. sezon w Filharmonii Krakowskiej.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 09:20

Unia Oświęcim liderem

Tym razem łatwo nie było, ale hokeiści znad Soły zdobyli kolejne trzy punkty.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 22:27

TatrySki Podhale Nowy Targ - Cracovia Kraków 3:4 (zdjęcia)

- Mecz twardy, było trochę boksu i wszystkiego po trochu co powinno być w hokeju. Krytycznym dla nas momentem była pierwsza minuta drugiej tercji - powiedział Marek Ziętara, trener Podhala.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 21:03

Nowa jakość krakowskiej koszykówki - R8 Basket w drodze po mistrzostwo

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii krakowskiej koszykówki. R8 Basket ma zamiar stworzyć w Krakowie drużynę, o której będzie się mówić głośno. Cel mają jasny - w najbliższym sezonie awansować do I ligi, a następnie zrobić wszystko, aby znaleźć się w Ekstraklasie.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 20:05

Ostatnie pożegnanie podhalańskiego muzykanta Andrzeja Styrczuli-Maśniaka (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Kilkaset osób, w tym kilkudziesięciu muzykantów towarzyszyło w ostatniej drodze Andrzejowi Styrczuli-Maśniakowi, muzykantowi z Kościeliska.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 19:45

Trzy dekady DPS w Zbyszycach (zdjęcia)

Wicestarosta Antoni Koszyk wziął udział w uroczystych obchodach 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Powiatowa placówka służy łącznie przeszło 150 osobom, wymagającym fachowej opieki.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 13:35

Jednym przeszkadzają, innym ich brakuje. Ławki miejskie…

Są tacy mieszkańcy Tarnowa, którzy chętnie posiedzieliby na świeżym powietrzu. Czasem jednak nie ma gdzie… Władze miasta rozważają wprowadzenie programu „miejskiej ławeczki”.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 11:48

Natalia Tomasiak przed walką o Puchar Świata Skyrunning Extreme!

Pierwszy raz w historii, Polka, Kryniczanka - Natalia Tomasiak jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze tylko jedne zawody Glen Coe Skyrace w Szkocji.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 11:40

Pożegnanie Kazimierza Czekaja

Zarząd województwa, prezydium małopolskiego sejmiku, radni, a także posłowie czy samorządowcy z całego regionu żegnali w czwartek zmarłego Kazimierza Czekaja. Radny zasiadał w ławach sejmiku województwa od 2002 roku. Za swoją pracę i poświęcenie został pośmiertnie odznaczony złotym Krzyżem Małopolski.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 09:02

„Bezpieczny Strażak” w Gminie Czarny Dunajec

14 września w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec miało miejsce oficjalne przekazanie umundurowania strażackiego przedstawicielom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Ciche Dolne, Ratułów Dolny i Czerwienne Górne zakupionych w ramach zadania pn.: „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska - „Bezpieczny Strażak”” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 19:22

Wicepremier Gliński z wizytą w Krakowie (zdjęcia)

W Sali Głównej Pałacu Krzysztofory w Krakowie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podpisał umowy o dofinansowanie projektów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Projekty zgłoszone przez te placówki uzyskały dofinansowanie ze środków VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 15:54

PFRON dał pieniądze na busy dla niepełnosprawnych

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali dziś umowę z dyrektorem małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie Martą Mordarską. Dzięki temu porozumieniu do trzecch placówek prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej na Sądecczyźnie trafią busy, przystosowane do przewozu niepełnosprawnych.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 13:04

W Krakowie startuje kampania społeczna „Halo, mignij do mnie!”

25 września w Krakowie rozpocznie się kampania społeczna „Halo, mignij do mnie!” przybliżająca mieszkańcom problem komunikacji między osobami słyszącymi a niesłyszącymi i pokazująca, jak zbliżyć do siebie te dwie społeczności.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 09:22

Skipass dla stacji narciarskich z Zakopanego, Suchego i Witowa

Startuje projekt Góral Skipass - pierwszy zakopiański skipass, łączący 4 stacje narciarskie: Harendę, Polanę Szymoszkową, Suche i Witów. Dzięki porozumieniu na jednej karcie będzie można korzystać z kilku wyciągów i kolejek.

Dodano: Środa, 14 września 2016 21:48

Hokej: Tyszanie pokonali Cracovię

W kolejnym meczu rozgrywek zawodnicy GKS Tychy zrewanżowali się Cracovii za poprzednie porażki pokonując zespół z Krakowa 4 do 1

Dodano: Środa, 14 września 2016 20:08

Powstaje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziś na terenie województwa małopolskiego ruszył program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.” Każdy z mieszkańców może brać czynny udział w poprawie bezpieczeństwa, a mapa pozwoli na podniesienie jego poziomu w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Dodano: Środa, 14 września 2016 20:02

Za czym kolejka ta stoi?

Kto pierwszy, ten lepszy - to hasło z pewnością potwierdzą ci, którzy we środę zdobyli bezpłatne wejściówki na upragnione spektakle sobotniej 10 edycji Nocy Teatrów. Kolejka po bilety zaczęła się ustawiać już o 5 rano.

Dodano: Środa, 14 września 2016 18:12

W Krakowie ruszyła budowa toru samochodowego

Tor do doskonalenia jazdy kierowców powstaje z inicjatywy kierowcy rajdowego Michała Kościuszki. Moto Park będzie Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy i będzie to pierwsze tego typu miejsce w Małopolsce.

Dodano: Środa, 14 września 2016 09:44

Ciekawsze oblicze nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Przekonają się o tym uczestnicy lekcji odbywających się w ramach edukacji regionalnej „My Małopolska” organizowanych przez urząd marszałkowski we współpracy z instytucjami z terenu województwa.

Dodano: Środa, 14 września 2016 09:17

Jubileuszowa krakowska Noc Teatrów

Tegoroczna, 10. już edycja Nocy Teatrów odbędzie się w nocy z 17 na 18 września (sobota/niedziela), a przedstawienia odbywać się będą w salach krakowskich teatrów i w plenerze. Podczas tegorocznej Nocy Teatrów odbędzie się blisko 70 przedsięwzięć kulturalnych, w tym pięć przedstawień plenerowych.

Dodano: Środa, 14 września 2016 08:13

PHL w Małopolsce: pierwsze koty za płoty

Tabela Polskiej Hokej Ligi zaczyna nabierać kształtu. Wśród drużyn bez porażki znalazły się dwie małopolskie ekipy.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 14:42

Centrum miasta ma przyciągać turystów i mieszkańców

Władze Oświęcimia chcą ożywić miejscowy Rynek. Powstanie Punkt Informacji Turystycznej oraz filia Muzeum. Nie zabraknie też atrakcji rodem z dokumentów o archeologii.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 16:32

Porażka na początek sezonu

Emocji nie brakowało ale Spartanie z Oświęcimia jednak przegrali swój pierwszy w tym sezonie. Zawodnicy z Gromu Warszawa okazali się lepsi zaledwie o kilka bramek.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 11:25

Hej Fest: Roots Rockets wygrał Festiwal Supportów

Tego lata na Hej Fest w Zakopanem wystąpiła plejada gwiazd: Hey, Lady Pank, Mela Koteluk, Monika Brodka, Kult, IRA, Bracia, Afromental, Zakopower, Enej, Kombii, Sylwia Grzeszczak, LemON, Kamil Bednarek, Perfect, Happysad, Dawid Podsiadło i Dżem. Główną ideą festiwalu była jednak promocja supportów – zespołów mniej znanych, ale gotowych by pokazać się szerszej publiczności.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 11:14

Policjanci spełnili marzenia urodzinowe

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej spełnili marzenia Jarosława z Suchej Beskidzkiej. 30-letni Jarek na co dzień jest wychowankiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zembrzycach prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 08:29

Marsz Pamięci i Życia przeszedł ulicami Krakowa

W niedzielę, 11 września ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci i Życia. Honorowy patronat nad inicjatywą objął prezydent Krakowa. Marsz rozpoczął się o godz. 16 na dziedzińcu Collegium Maius.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 22:24

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 3:2 (zdjęcia)

NOWY TARG. - W takich warunkach pogodowych nie dało się grać lepszego hokeja. Lód po prostu był kiepski - powiedział Krzysztof Zapała. Schodzący do szatni zawodnicy, z obu drużyn, psioczyli na stan tafli i mgłę.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 18:22

Marsz jamników w Krakowie (zdjęcia)

Centrum Krakowa po raz kolejny opanowały jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków, który sprzed Barbakanu na Rynek Główny przemaszerował już po raz 22.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 16:50

Zlot Słowian i Wikingów - Góra Peruna (zdjęcia)

W Schronisku Górskim na Polanie Głodówka spotkali się członkowie Rodu Dębowego Liścia z Łodzi, Drużyna Woje Peruna z Tarnowa, zakopiańska Drużyna Słowian Lugiowie oraz gospodarz terenu, czyli Fundacja Harcerstwa Polskiego "Schronisko Głodówka" na szóstej już rodzinnej imprezie w stylu wczesnośredniowiecznym.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 14:18

"Jemy na polu" lokalne przysmaki, czyli chili con carne i burrito po małopolsku (zdjęcia)

NOWY TARG. Jak smakują dania kuchni meksykańskiej skomponowane na bazie małopolskich produktów? Czy można przygotować smaczne i zdrowe kanapki rodem z fast foodów?

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 10:13

„Wymień piec” - debata w poniedziałek w Tarnowie

„Wymień piec: ogrzejesz dom taniej i komfortowo, odetchniesz czystszym powietrzem” – pod tym hasłem odbywa się cykl debat poświęconych dotacjom na wymianę kotłów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 20:00

Wielkie grillowanie po sądecku (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wspólnie z prezydentem miasta Ryszardem Nowakiem wręczył dziś nagrody zwycięzcom XV Mistrzostw Nowego Sącza w Grillowaniu. Na imprezę zorganizowaną przez Artura Czerneckiego, prezesa Stowarzyszenia "Beskidzkie Więzi" przybyły setki mieszkańców miasta i powiatu. Starosta objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 14:18

Pienińscy flisacy zadowoleni z sezonu

Spływ przełomem Dunajca organizowany jest tradycyjnie do końca września, ale flisacy już podsumowują sezon. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jan Sienkiewicz - od kwietnia do końca wakacji tratwami płynęło 278 tysięcy turystów.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 10:58

O równym dostępie do służby zdrowia

O planach zmian w opiece zdrowotnej dyskusje toczą się od dawna. Czy planowane zmiany w systemie ochrony zdrowia zniwelują różnice w dostępie do diagnostyki i leczenia? W jaki sposób opiekować się pacjentami z chorobami rzadkimi i czy pakiet onkologiczny się sprawdził? O tym rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego, w którym wziął udział wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 09:38

Jesienny Zlot Tatromaniaków

W drugi weekend października odbędzie się Jesienny Zlot Tatromaniaków. Zlot organizowany jest już po raz czwarty. "Mamy nadzieję, że termin zlotu pozwoli nam cieszyć oczy pięknem słynnej tatrzańskiej jesieni, kiedy szlaki są znacznie mniej zatłoczone, a górskie krajobrazy przywdziewają wyjątkową paletę barw" - piszą organizatorzy.

Dodano: Sobota, 10 września 2016 09:22

„Łapacze motyli” wracają na boiska

Rusza kolejne liga lacrosse. Małopolskę reprezentować będą dwie drużyny.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 16:52

Pobili rekord 125 metrów pod ziemią

Ponad 400 uczniów „rozjaśniło” wielicką Komorę Warszawa odblaskami. Wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 15:25

IPA doceniła wkład starosty w bezpieczeństwo regionu

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otrzymał dziś legitymację oraz honorową odznakę "Zasłużony dla Polskiej Sekcji IPA". Odznaczenia odebrał z rąk Wiesławy Misterki – skarbnika sekcji polskiej tego międzynarodowego policyjnego stowarzyszenia oraz Marka Wojtowicza – zasłużonego dla Polskiej Sekcji IPA. Gościom towarzyszył Mieczysław Orczykowski z limanowskiego oddziału tej organizacji.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 22:40

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (zdjęcia)

W Kielcach trwa XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Są to największe tego typu targi w Europie Środkowej. W tym roku na wystawę dojechało rekordowo 609 firm z 30 krajów z całego świata. Ekspozycja zajmuje ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 22:28

III Rajd im. bł. ks. Stanka (zdjęcia)

Wędrówką przez Magurę Spiską i Pieniny Spiskie uczniowie ZPO w Łapszach Niżnych uczcili rocznicę śmierci bł. ks. J. Stanka - patrona szkoły podstawowej, która przypada 23 września oraz pamiątkę 100 rocznicy jego urodzin.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 19:58

Konferencja na 80-lecie rabczańskiego muzeum

W ramach obchodów jubileuszu 80-lecia powstania Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju realizowany jest projekt naukowo – badawczy „Tradycyjne rzemiosło i przemysł wiejski Karpat Polskich”.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 16:18

Spotkanie w "Nadzieji"

W Centrum Opoka w Starym Sączu wizytę złożył Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 14:49

Reklamy "chwilówek" znikną z autobusów

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Tarnowie nie będą "kuszeni" wzięciem szybkich pożyczek. Tarnowskie MPK nie będzie zawierać umów reklamowych z firmami znajdującymi się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 13:01

Nowohuckie rzeźby niszczeją

Kamienne rzeźby i instalacje artystyczne można zobaczyć niemal na każdym osiedlu nowohuckim, ale wraz z upływem czasu i zniszczeniami coraz mniej kojarzą się ze sztuką. Na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu opracowany został program konserwatorski.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 09:00

Wicepremier Morawiecki z wizytą w Nowym Sączu

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem. Rozmawiano między innymi o strategicznych dla Sądecczyzny rozwiązaniach gospodarczych i komunikacyjnych.

Dodano: Środa, 7 września 2016 22:07

Nowy sezon artystyczny w Teatrze "Variete" (zdjęcia)

Dzisiaj odbyła się jesienna konferencja prasowa w Krakowskim Teatrze VARIETE, podczas której zaprezentowano pozycje repertuarowe w nowym sezonie artystycznym. Konferencja została poprzedzona próbą otwartą nowej premiery - pierwszej w Krakowie farsy muzycznej pt. Dziewczyna z plakatu w reżyserii Janusza Szydłowskiego.

Dodano: Środa, 7 września 2016 21:08

Fruwające rzeźby na kładce Bernatka (zdjęcia)

Kładka Bernatka stała się galerią sztuki współczesnej. Zawisły na niej - dosłownie - dzieła Jerzego Kędziory.

Dodano: Środa, 7 września 2016 20:48

Powiat Krakowski podpisał umowę z PFRONem

Pomiędzy Powiatem Krakowskim, a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawarte zostały umowy w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

Dodano: Środa, 7 września 2016 20:00

VII Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

9 września (piątek) rozpoczynają się trzydniowe zmagania (9-11 września) dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty, seminaria, strefy gier i zabaw oraz koncerty gwiazd. Zapraszamy na VII Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.

Dodano: Środa, 7 września 2016 19:11

Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem

Dobiegła końca budowa nowego obiektu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstała tu wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 46x28,5 m, odpowiadająca wszelkim profesjonalnym standardom, która dziś została oficjalnie otwarta.

Dodano: Środa, 7 września 2016 13:43

Wystawa Oddziały „Łupaszki”

Przez cały wrzesień w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem można oglądać wystawę „Oddziały Łupaszki”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy współpracy Miasta Zakopane.

Dodano: Środa, 7 września 2016 13:34

Słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku u starosty (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dziś z przedstawicielami polonijnych uniwersytetów III wieku z Ukrainy, Białorusi, Austrii i Litwy.

Dodano: Środa, 7 września 2016 13:30

"Zajrzyj do Huty"

W weekend 17–18 września Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz ósmy zaprasza miłośników Nowej Huty do odkrywania tej najciekawszej dzielnicy Krakowa.

Dodano: Środa, 7 września 2016 12:43

„Ouo vadis” na Wiktorówkach

W sobotę 10 września ojcowie dominikanie i stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych proponują turystom, zakopiańczykom, mieszkańcom Podhala i Spisza narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Ouo vadis” na Wiktorówkach przy kaplicy M.B. Jaworzyńskiej. Czytanie rozpoczyna się o godzinie 10.00 a kończy o godzinie 18.00.

Dodano: Środa, 7 września 2016 12:11

Nowy rektor PPWSZ w Nowym Targu planuje budowę kampusu. Potrzebna mu pomoc samorządów

Dr hab. ks. Stanisław Gulak oficjalnie objął obowiązki rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Przygotowując się do objęcia funkcji spotkał się m.in. z większością starostów, burmistrzów i wójtów na Podhalu.

Dodano: Środa, 7 września 2016 10:31

Inspektorzy chcą ukarać Arcelor Mittal Poland za przekroczone normy emisji pyłów i gazów

Inspektorzy chcą ukarać Arcelor Mittal Poland za przekroczone normy emisji pyłów i gazów w czasie ubiegłorocznych awarii. Są już pierwsze ustalenia. Kazimierz Liszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie potwierdza, że ruszyła procedura ukarania firmy.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 22:59

Szansa dla osób zwolnionych z pracy

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu zaprasza do udziału w projekcie „Kompleksowe wsparcie osób zwolnionych i zagrożonych zwolnieniem z terenu Powiatu Nowosądeckiego”, Jest on współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 22:21

Zawodnik Gladiatora Szymon Góra Mistrzem Świata w Kickboxingu

Ogromnym sukcesem dla Klubu Gladiator zakończyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu kadetów i juniorów w Dublinie. Szymon Góra wywalczył tytuł Mistrza Świata w kickboxingu.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 16:05

Samorządowa lekcja dla gości z Ukrainy

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z grupą ukraińskich samorządowców, którzy przyjechali na Sądecczyznę, by wziąć udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 13:25

Wyróżnienia dla krakowskich pszczelarzy

Podczas XXIII Krakowskich Miodobraniach Józef Pilch, wojewoda małopolski, uhonorował brązowymi Krzyżami Zasługi członków Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 13:19

„Spod samiuśkich Tater”

Wakacje szkolne dobiegły końca. Lato też jest już na finiszu. Ale czy to wystarczający powód, by zrezygnować z podróży? Jest mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu także jesienią. Tym bardziej, że nie trzeba dysponować ogromną sumą pieniędzy, by wypocząć w komfortowych warunkach.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 13:06

Goście z Massy z partnerską wizytą na Sądecczyźnie (zdjęcia)

Sześcioosobowa delegacja z partnerskiego dla Powiatu Nowosądeckiego miasta Massa we Włoszech spotkała się ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem i wicestarostą Antonim Koszykiem. Rozmawiano o możliwościach zaktywizowaniu wzajemnych kontaktów, zwłaszcza w dziedzinie kultury i wymiany młodzieży. Massa jest partnerem powiatu od 2006 roku.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 10:09

Hołd bohaterom na Morawickim Wzgórzu

Miejsce, gdzie powstał pomnik „Niezłomnym – Ojczyzna”, jest bez wątpienia wyjątkowe. To tam możemy oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, Polakom, którzy zginęli w miejscach kaźni oraz Niezłomnym Ludziom Pracy. W uroczystym odsłonięciu ostatniej części pomnika oraz w Apelu Pamięci wzięli udział m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Zbigniew Cichoń, senator RP, Wojciech Grzeszek, poseł na Sejm RP, Józef Pilch, wojewoda małopolski, Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski oraz Filip Musiał, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 23:05

Dżem na najwyższej scenie w Polsce (zdjęcia)

Takiego koncertu jeszcze w Zakopanem nie było. Na koncercie Dżemu na Gubałówce bawiło się rekordowa liczba fanów. Na prośbę kilkutysięcznej publiczności zespół bisował cztery razy.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 22:32

Co z organizacją świąt państwowych w Małopolsce?

Ponad 5 lat temu zostało podpisane porozumienie marszałka, wojewody i prezydenta Krakowa dotyczące wspólnej organizacji świąt państwowych i uroczystości patriotycznych. Na jego podstawie współpracowano przy organizacji świąt: 11 listopada, wyzwolenia Miasta Krakowa (31 października) oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czwartek, 1 września br., wojewoda małopolski poinformował w piśmie skierowanym do marszałka Małopolski, że jednostronnie rozwiązuje porozumienie z grudnia 2011 roku.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 22:04

Rusza całkowicie amatorska liga unihokeja

Z inicjatywy drużyny "Hunters" zostanie zorganizowana całkowicie amatorska liga unihokeja na Podhalu. W rozgrywkach będą mogły wziąć udział tylko drużyny amatorskie, bez zawodników zrzeszonych w PZUnihokeja. Okres karencji dla graczy z licencjami będzie wynosił 5 lat.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 22:03

Święto Ulicy Kościeliskiej (zdjęcia)

Drugi dzień Święta Ulicy Kościeliskiej rozpoczął się odświętną paradą, jakiej jeszcze nie było.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 17:55

Nowa hala sportowa na Podhalu

NOWY TARG. 19 września odbędzie się oficjalne otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu. Obiekt będzie nosi nazwę "Arena". Dzięki swoim dużym wymiarom, może służyć do organizacji imprez o ogólnopolskiej skali.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 14:01

Nie wykorzystali atutu własnego boiska

Jedynie remisem zakończył się mecz Puszczy Niepołomice z Olimpia Zambrów. Żubry tracą punktu do lidera II ligi.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 11:07

Narodowe czytanie w Szczawnicy pod pomnikiem Sienkiewicza

W sobotę pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy w ramach akcji „Narodowe Czytanie” można było usłyszeć fragmenty powieści „Quo Vadis”.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 10:47

LOOK dla bezpieczeństwa mundurowych i przedsiębiorców (zdjęcia)

Ochrona życia to najważniejsze zadanie lekkiego obserwacyjno-obronnego kontenera, czyli LOOKa z Zakładów Mechanicznych Tarnów. Sprzęt, który będzie eksponowany na nadchodzącym MSPO w Kielcach doskonale odpowiada na nowe zagrożenia. Jednym z jego zastosowań w kraju może być wykorzystanie przez powstające Wojska Obrony Terytorialnej.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 18:57

Dwie porażki Młodzików Wisły

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec przegrali dwa kolejne spotkania z zespołami Dunajec Nowy Sącz i Cracovia Kraków w Małopolskiej Lidze Młodzika.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 18:08

"Bieg po oddech" - akcja dedykowana chorym na mukowiscydozę. Wśród startujących - Justyna Kowalczyk (zdjęcia)

ZAKOPANE. Ponad 600 osób z całego kraju wzięło udział w pierwszym ogólnopolskim wydarzeniu sportowym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Z numerem 1 wystartowała Justyna Kowalczyk, ambasadorka idei walki z mukowiscydozą.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 17:27

Barokowe Eksploracje 2016 ponownie w Szczawnicy

22 września o godz. 20.00. rozpocznie się w Kościele św. Wojciecha w Szczawnicy koncert pt.: ”Barok w Europie Środkowej”.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 17:14

XXIX Dożynki Podhalańskie z udziałem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (zdjęcia)

LUDŹMIERZ. - Wszystko, co piękne - rodzi się z miłości - mówił podczas mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony ks. płk Władysław Kozicki. Kapelan 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa przewodniczył nabożeństwu podczas XXIX Dożynek Podhalańskich. Ludźmierska parafia świętuje także odpust Narodzenia NMP, Matki Bożej Żytosiewnej.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 13:17

II Orawskie Rodzinne Spotkanie Rekreacyjne (zdjęcia)

Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy II Orawskiego Rodzinnego Spotkania Rekreacyjnego, które odbyło się na stadionie sportowym w centrum w Lipnicy Wielkiej.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 12:43

Kolejna edycja Regatta Gorce Maraton (zdjęcia)

Po raz dwunasty Gorce przemierzyli maratończycy ścigający się ramach Maratonu Gorce.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 10:21

Darmowe leki dla seniorów

Pacjenci powyżej 75. roku życia od 1 września mają prawo do bezpłatnych leków z listy ministra zdrowia. Statystyczny pacjent w tym wieku kupił w ubiegłym roku w ciągu miesiąca pięć opakowań leków na receptę i zapłacił za nie 119 zł.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 06:53

Małopolskie drużyny poznały pierwszych rywali

Polski Związek Hokeja na Lodzie opublikował terminarz rozgrywek nowego sezonu Polskiej Hokej Lidze. Region reprezentować w niej będą trzy drużyny.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 20:13

Święto Plonów Małopolski

Miechów – to gospodarz tegorocznych dożynek województwa małopolskiego. Zapraszamy w niedzielę 4 września na Święto Plonów. Dożynki województwa to nie tylko czas podziękowań za tegoroczne zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnej zabawy. To święto rolników z całego regionu, więc na miejscu zobaczymy wieńce dożynkowe ze wszystkich gmin Małopolski.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 10:07

Nagrody dla miłośników regionalnych tradycji

10 tys. zł mogą zdobyć instytucje, osoby i organizacje kulturalne z Małopolski, które promują regionalną kulturę. Do 30 września można zgłaszać kandydatów do V. Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 09:37

Krzysztof Głuchowski powołany na stanowisko dyrektora Teatru Słowackiego

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie rozpoczyna pracę pod kierownictwem Krzysztofa Głuchowskiego. We wtorek marszałek Jacek Krupa i Leszek Zegzda, członek Zarządu, wręczyli mu akt powołania. Krzysztof Głuchowski będzie dyrektorem teatru przez trzy kolejne sezony, czyli do 31 sierpnia 2019 r.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 22:27

Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wystartowały zapisy do XVII edycji największego turnieju dla dzieci w Europie organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej i firmę Tymbark. Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 22:13

Karpacka Troja – świadek czasów chrztu Polski

W przyszłym tygodniu 10 i 11 września w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy będzie miała miejsce ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa pt. Karpacka Troja – świadek czasów chrztu Polski.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 21:16

Wyłoniono wykonawcę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

W postępowaniu przetargowym na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej dziś wyłoniony został wykonawca inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum: Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. i VISTAL GDYNIA S.A., które zaoferowało za budowę obwodnicy cenę brutto blisko 80 mln zł i gwarancję jakości na 10 lat.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 20:46

Obchody 36 rocznicy Porozumień Sierpniowych (zdjęcia)

Pod pomnikiem „Solidarności” w Nowym Sączu złożono kwiaty w 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ „Solidarność”. Powiat Nowosądecki reprezentował Maria Ryba – członek Zarządu PN oraz radni: Barbara Szarota i Wiktor Durlak.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 20:06

Krakowskie obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych (zdjęcia)

W 36 rocznicę podpisania historycznych porozumień sierpniowych w Krakowie uczczono to ważne dla historii Polski wydarzenie.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 19:50

Piknik Militarny pod Mławą (zdjęcia)

Zakłady Mechaniczne Tarnów konsekwentnie realizują działania społeczne o charakterze patriotycznym. Można się było o tym przekonać podczas obchodów Święta Wojsk Lądowych. W miejscu historycznej Bitwy pod Mławą spółka prezentowała swoje wyroby.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 19:46

Podsumowanie wakacyjnego sierpnia w świetlicach Gorlickiego Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury ponownie zaoferowało wiele atrakcji podczas wakacji w sierpniu.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 18:54

Wystawa "Kraków" w księgarni Bona (zdjęcia)

KRAKÓW. W podziemiach księgarni Bona przy ulicy Kanoniczej 11 można obejrzeć interesującą wystawę fotografii. Grupa artystów ze szkoły Włodzimierza Płanety wystawiła swoje zdjęcia z krakowskich plenerów.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 18:04

W czwartek uruchomiona zostanie druga linia komunikacji miejskiej w Zakopanem

1 września rozpocznie kursowanie druga linia komunikacji miejskiej w Zakopanem. O 5:20 z dworca autobusowego wyruszą w kierunku Cyrhli i Krzeptówek dwa niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 8,9. Bezpośrednie połączenie zyska wschodni i zachodni kraniec miasta.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 12:05

Przybywa tras rowerowych. A co z rolkarzami?

Małopolscy miłośnicy jazdy na "butach z kółkami" też chcą mieć większą możliwość uprawiania sportu. Chcieliby, aby i dla rolkarzy powstała sieć tras, podobnych do tych, które powstają dla rowerzystów.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 11:19

Hołdymas w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

Hołdymas to słowo pochodzenia węgierskiego oznaczające uroczyste zakończenie prac m.in. polowych. Określenie to towarzyszy od wielu lat rolnikom w gminie Czarny Dunajec, gdzie końcem sierpnia obchodzone są Dożynki Gminne.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 10:56

Awantura w zakopiańskim szpitalu

W zakopiańskim szpitalu miało miejsce nietypowe zdarzenie. W poniedziałek około 4 nad ranem na oddział ratunkowy przyjęto młodą Brytyjkę, której towarzyszyła kobieta polskiego pochodzenia. Po interwencji personelu medycznego, który zwrócił uwagę na zakaz leżenia obok pacjentów na szpitalnym łóżku, wywiązała się kłótnia, która zakończyła się uszkodzeniem sprzętu oraz pobiciem ochroniarza i ratownika.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:50

Apel do premier o gwarancje dla budowy linii kolejowej

W Rabce-Zdroju samorządowcy i działacze społeczni z Beskidu Wyspowego, Limanowszczyzny oraz Sądecczyzny podpisali się pod apelem do premier Beaty Szydło o umieszczenie na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego budowy linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna wraz z przebudową linii kolejowej Chabówka - Nowy Sącz.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:26

I Otwarte Regaty YC Vito (wyniki i zdjęcia)

Na akwenie Jeziora Czorsztyńskiego w porcie jachtowym Yacht Club Vito w Czorsztynie rozegrane zostały I Otwarte Regaty YC Vito. Ze względu na bardzo słaby wiatr odbył się tylko jeden bieg.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:14

Medale i puchary dla niepełnosprawnych (zdjęcia)

Dzisiaj wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wręczył medale i puchary uczestnikom i zwycięzcom Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej „Sprawni – Niepełnosprawni”, która odbyła się w Złockiem.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 16:24

Paraolimpijczyk z Tarnowa rusza do Rio. Derus wywalczy medal w sprincie?

Już jutro pierwsi polscy paraolimpijczycy wylecą do Rio de Janeiro. Jedną z medalowych nadziei jest Michał Derus z Tarnowa, utytułowany sprinter w kategorii T47 - osób z niepełnosprawnością kończyn górnych. Paraolimpijczykowi w wyjeździe pomogli inni pasjonaci biegania.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 13:43

Gminne Dożynki w Rzykach

W Rzykach, 27 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki 2016. W tym roku wzięli w nim udział liczni goście, władze gminy i powiatu, parlamentarzyści, a także goście z zaprzyjaźnionych miast – Holandii, Łotwy, Niemiec, Moraw i Gruzji.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 13:41

Zbój z Rzyk stanie w andrychowskim Parku Miejskim

W Rzykach powstaje zbój. To rzeźba przygotowywana przez Jana Zielińskiego, andrychowskiego artystę, założyciela (a teraz współpracownika) Nowin Andrychowskich.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 21:12

Nocne Bieganie ze szczytnym celem

W sobotę plac przy Dworku Gościnnym wypełnili biegacze. W trakcie trwania zawodów zbierano pieniądze na dalszą rehabilitację małego wojownika - Wojtusia Sobierskiego.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 19:55

Wisła Kraków rezygnuje z III-ligowej drużyny

Na pierwszym zespole i ekipie juniorów starszych, jeśli chodzi o najstarsze zaplecze zawodnicze, bazować będzie Wisła Kraków. Tym samym mecz z NKP zostanie zweryfikowany.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 16:46

Najpierw łącznice, potem nowe linie

Niewykluczone, że mieszkańcy Wadowic doczekają się możliwości podróżowania do stolicy Małopolski Szybką Koleją Aglomeracyjną. Jednak nie nastąpi zbyt szybko –składy w małopolskich barwach najpierw zawitają w Tarnowie i Trzebini.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 12:57

Zaszczytne wyróżnienie dla Krystyny Aleksander (zdjęcia)

W ten weekend odbyły się w Krościenku uroczystości związane z nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. W maju 2016 Rada Gminy podjęła uchwałę o nadanie tego tytułu Krystynie Aleksander. Wyróżniono pienińską artystkę, malarkę, poetkę - od lat działającą na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 00:56

Inauguracja Małopolskiego Festiwalu Smaku. "Zjedz na polu!" (zdjęcia)

KRAKÓW. Małopolski Festiwal Smaku to wydarzenie, które niezmiennie od 12 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez kulinarnych Małopolski. Tradycyjnie główny nacisk położony jest na promowanie produktów regionalnych, ale w tym roku Festiwal prezentuje się w całkiem nowej odsłonie.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:41

Festiwal Biegowy w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

W ostatni weekend sierpnia rozegrana została pierwsza edycja Goniacki czyli biegowy festiwal z kilkunastoma propozycjami dla miłośników biegania.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:17

Pierwsza wygrana Młodzików w Małopolskiej Lidze

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec pierwszy wyjazdowy mecz ligowy rozegrały w Libiążu odnosząc pierwsze zwycięstwo w debiutanckim sezonie w MLM. Spotkanie było bardzo emocjonujące jednak to zawodnicy gości po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zdobytego kompletu punktów, Wiślacy pokonali Górnik Libiąż 2-3.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 22:55

16 wieńców dożynkowych w Korzennej (zdjęcia)

Dzisiaj odbyły się gminne dożynki w Korzennej. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości z gmin Powiatu Nowosądeckiego. Nie mogło zabraknąć starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, członka Zarządu Franciszka Kantora oraz przedstawicieli Parlamentu RP, wójtów sądeckich gmin, duchownych i mundurowych.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 22:43

Przemysł obronny kołem zamachowym gospodarki. Wizyta wicepremiera w Zakładach Mechanicznych (zdjęcia)

Projekty badawcze Zakładów Mechanicznych Tarnów, ich wdrożenie do praktyki przemysłowej i współpraca z uczelniami wyższymi. Tego dotyczyły rozmowy wicepremiera Jarosława Gowina z prezesem Zakładów Mechanicznych Henrykiem Łabędziem podczas wizyty w siedzibie spółki. Minister nauki i szkolnictwa wyższego odwiedził także Centrum Badawczo-Rozwojowe przedsiębiorstwa, którego rozbudowa zakończyła się niedawno.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:22

Jak powinny wyglądać Kuźnice?

Na to pytanie odpowiadają turyści, osoby pracujące w Kuźnicach oraz mieszkańcy Zakopanego w ramach prowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta Zakopane badań. Wyniki posłużą jako wytyczne dla architektów podczas przygotowania projektu planowanej przebudowy placu.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:20

Dalekie loty Polaków

Nasi skoczkowie zaskoczyli we Frenstacie. Na najwyższym stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego stanął Aleksander Zniszczoł, a trzecią lokatę wywalczył Bartłomiej Kłusek.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 10:49

Koniec wakacji - wzmaga się ruch na drogach

Na zakopiance wzrasta natężenie ruchu pojazdów. Policja kieruje ruchem w rejonie Białego Dunajca. Utrudnienia pojawiły się m. in. na drodze do Czarnego Dunajca, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2016 14:20

Tłumy pod Tatrami (zdjęcia)

Podczas ostatniego weekendu wakacji Zakopane przeżywa oblężenie.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2016 13:31

Uroczyste zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich zakończył się koncertem finałowym. Na początku górale świata wspólnie zatańczyli buriacki taniec „jachor”, tworząc krąg symbolizujący jedność, wspólnotę, przyjaźń i pokój. W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z zastępcami.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2016 12:03

Parkingi na Palenicy już pełne

Ostatni weekend wakacji oraz słoneczna pogoda przyciągnęły do Zakopanego masę turystów. Już przed godziną 8 zapełniły się wszystkie parkingi na Palenicy.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2016 09:42

Ostatni weekend wakacji w Tarnowie

Władze miasta przygotowały dla mieszkańców szereg atrakcji. Tegoroczna przerwa w szkole ma upłynąć w rytm muzyki i przy dobrej zabawie ale nie zapominając o ważnych wydarzeniach dotyczących miasta.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 20:48

Cracovia bliska sprawienia niespodzianki

Hokeiści Cracovii byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki w praskiej O2 Arenie, w meczu Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrali 4:5 ze Spartą, a decydującego gola stracili 4 i pół minuty przed końcem trzeciej tercji w osłabieniu.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 20:05

"Zjedz na polu". Małopolski Festiwal Smaku (zobacz film)

Grillowany oscypek z karmelizowaną gruszką, chrupiący obwarzanek wypełniony galicyjską pastą serową z dodatkiem bryndzy podhalańskiej, pulpeciki jagnięce polane sosem pomidorowo-kolendrowym – to tylko niektóre z przysmaków, jakie będzie można zjeść prosto z małopolskich foodtrucków, które odwiedzą największe miasta regionu.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 19:21

Akcja charytatywna "Góry dla Wiktorii Hajnas - trzy dni, sześć szczytów"

W dniach 9-11 września w Tatrzańskim Parku Narodowym będzie mieć miejsce akcja charytatywna pod nazwą „Góry dla Wiktorii Hajnas – trzy dni, sześć szczytów”. Celem tej akcji będzie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację ciężko chorej, 2-letniej Wiktorii z okolic Jasła (woj. podkarpackie), a także propagowanie wpłacania pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 18:59

Nauczycielskie nominacje i pożegnania (zdjęcia)

NOWY SĄCZ. W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka z dyrektorami szkół, dla których Powiat jest organem prowadzącym.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 18:39

Młodziczki rozegrały mecze sparingowe (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się zawody towarzyskie kadr wojewódzkich młodziczek i juniorek młodszych Małopolskiego oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 13:31

Spotkanie z kuratorem oświaty (zdjęcia)

Dzisiaj w auli Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu odbyło się spotkanie Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak z dyrektorami szkół i placówek edukacyjnych z Sądecczyzny. Wziął w nim również udział senator Stanisław Kogut, starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 12:24

Złote Ciupagi dla Słowaków, Hiszpanów i Węgrów

ZAKOPANE. Ogłoszono wyniku 48 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Spośród 18 zespołów biorących udział w wydarzeniu wybrano najlepsze w poszczególnych kategoriach. Zwyciężyły: "Dolina" ze Słowacji, "Orballo" z Hiszpanii oraz "Szőkős z Węgier.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:07

Piłkarze u starosty (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak gościł dzisiaj grupę piłkarzy z drużyny The Reds, która wygrała tegoroczną Sufigs Ligę Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 19:40

Nowe zbiory w Muzeum AK

Specjalny radioodbiornik dla Cichociemnych, spadochron Irvin, pasiak z Ravensbruck oraz model łagru – to eksponaty, które właśnie trafiły do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Zwiedzający będą mogli też niedługo oglądać pamiątki po Stanisławie Kasznicy – ostatnim komendancie Narodowych Sił Zbrojnych i Żołnierzu Wyklętym. Wśród nich jest wzruszający list od córki, którego nigdy nie przeczytał.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 11:10

Puszcza na trzy punkty i bramkowy debiut

Piłkarze z Niepołomic pozostają niepokonani na własnym boisku. Co więcej, u siebie zdobyli komplet punktów.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 09:43

W Małopolsce żyje się najdłużej

75,1 lat w przypadku mężczyzn oraz 82,4 w przypadku kobiet – te liczby potwierdzają, że Małopolska to region, którego mieszkańcy żyją najdłużej. Taki wniosek wypływa z opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny analizy przeciętnego trwania życia Polaków w 2015 roku.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 14:40

Kardiolog CZT w plebiscycie

Od ponad pół wieku choroby układu krążenia są największym zagrożeniem dla życia Polek i Polaków. Odpowiadają one za blisko połowę zgonów. Być może z powszechności tych chorób wynika popularność lekarza kardiologa Centrum Zdrowia Tuchów Semira Smidy. Na dwa dni przed zakończeniem elektronicznego głosowania w plebiscycie na Lekarza Małopolski 2016 r. był on na drugim miejscu w województwie, w głosowaniu na specjalistów. Udało mu się zgromadzić ponad 2 500 głosów poparcia.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 13:55

Powiat pomoże w odnowieniu zabytków

Pięćdziesiąt tysięcy złotych przeznaczyło oświęcimskie starostwo na prace restauratorskie, konserwatorskie lub budowlane przy zabytku znajdującym się na terenie powiatu. Wnioski można składać do 16 września.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 13:49

Gminne dożynki w Czorsztynie (zdjęcia)

W Sromowcach Niżnych odbyły się uroczystości dożynkowe gminy Czorsztyn. Zgodnie w tradycją, co roku imprezę dożynkową organizuje inna wieś. W zeszłym roku gospodarzami były Sromowce Wyżne, natomiast za rok będzie to sołectwo Huba.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 11:42

Zako Boulder Power - Puchar Polski w Boulderingu

Jako integralna część Spotkań z Filmem Górskim odbędą się 11. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu. Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 3 i 4 września na ścianie wspinaczkowej od Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu, w klasie senior i młodzieżowiec.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 10:39

585 mln zł trafi łącznie do małopolskich przedsiębiorców

Blisko 585 mln zł trafi łącznie do przedsiębiorców, którzy postawią na realizację projektów badawczo-rozwojowych w Małopolsce. Trwają nabory z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa 2014-2020 skierowane do firm, które chcą oprzeć swój rozwój na innowacjach i ulepszaniu swoich produktów.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 10:37

Opóźnienia w oddaniu Błoń przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży

W połowie września Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży ma zwrócić miastu Błonia. Początkowo przewidywano zakończenie prac w połowie sierpnia, jednak pogoda przyczyniła się do opóźnień.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 20:33

Steel Dart Podhale: Dobry początek Nowotarżan!

Rozpoczęły się zawody o Puchar Podhala w darta klasycznego. W inauguracyjnym turnieju udział wzięło 20 zawodników. Oprócz rodzimych darterów z Nowego Targu, Zakopanego, Rabki-Zdrój, Łopusznej i Czorsztyna wstawili się stali bywalcy z Nowego Sącza i Krakowa, a do batalii o puchar włączyli się również zawodnicy z Andrychowa i odległego Krosna.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 16:07

17 mln zł na rozbudowę wojewódzkiej trasy Tarnów - Żabno

Za 3 lata z Żabna do Tarnowa będzie można przejechać szybko i wygodnie po zmodernizowanej drodze wojewódzkiej nr 973. W Tarnowie podpisano umowę z wykonawcą robót, które zostaną przeprowadzone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Szacowany koszt inwestycji to 17,5 mln zł.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 16:04

Nowe ZSMU z Tarnowa w Kielcach

Sprzężenie dwóch różnych rodzajów uzbrojenia i stabilizacja. To najważniejsze zalety nowej wersji zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia ZSMU A5 z Zakładów Mechanicznych Tarnów. Sprzęt będzie jednym z wyrobów prezentowanych podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 22:05

Powoli kończy się sezon wakacyjnego letniego wypoczynku nad wodą. Małopolscy policjanci podsumowują pracę


Od początku wakacji funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie wspomagani policjantami delegowanymi z innych jednostek, ze wzmożoną uwagą strzegą bezpieczeństwa osób przebywających w rejonach rzek, oraz akwenów województwa małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:58

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich (zdjęcia)

Niedziela, jako dzień inauguracji 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, obfitowała w ważne i ciekawe wydarzenia. Jednym z nich był koncert rozpoczynający kilkudniowe święto folkloru w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 10:31

Wybrano najlepszego sołtysa województwa małopolskiego

Podczas dożynek gminy Sękowa w Ropnicy Górnej poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa małopolskiego roku 2015. Zwycięzcą konkursu, a zarazem właścicielem czeku na 50 tys. zł, ufundowanego przez Małopolskę, został Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:53

Żubry wracają na tarczy

W Stalowej Woli piłkarze z Niepołomic doznali pierwszej w tym sezonie porażki.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:38

Mimo deszczu zabawa była wyborna (zdjęcia)

Kilkaset osób dosłownie w strugach wody lejącej się z nieba doskonale bawiła się na Pikniku Rycerskim zorganizowanym na Zamku Lipowiec na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 18:28

Pojedynek siłaczy: Górale vs Ślązacy (zdjęcia)

NOWY TARG. Zawody strongmanów były atrakcją niedzielnej części Jarmarku Podhalańskiego. Pojedynek Górale kontra Ślązacy wygrali jednym punktem gospodarze.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 18:11

Zespoły biorące udział w MFFZG przeszły ulicami Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wielobarwny korowód zespołów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przeszedł ulicami miasta.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 13:21

Parada dorożek i konkurs pytacy w Zakopanem (zdjęcia)

Drugi dzień 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozpoczęła parada dorożek ulicami Zakopanego. Czas przejazdu umilała uczestnikom muzyka góralska.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 11:22

Nowotarski Jarmark Podhalański zaprasza

NOWY TARG. Dziś na Rynku pokazy sprawności, trening z HiFitness, pokazy kulinarne i pojedynek strongmanów. Ale motywem przewodnim będą "śląskie klimaty".

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 11:10

Nowotarska muzyczna sobota: folk, rock, reggae, muzyka elektroniczna (zdjęcia)

NOWY TARG. Drugi dzień Jarmarku Podhalańskiego był wyjątkowo długi. Zakończyła go zabawa przy elektronicznych brzmieniach. Wcześniej publiczność bawiła się wraz zespołami CorNatura, Future Folk i Pajujo.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 10:20

Interaktywna podróż na zimowy Kasprowy Wierch

Zabytkowy wagon Polskich Kolei Linowych wyposażony w gogle wirtualnej rzeczywistości, który przez ostatnie miesiące podróżował po Polsce, wrócił do Zakopanego. Chętni mogą dziś wybrać się w interaktywną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 20:44

Jarmark Podhalański - dzień drugi. Wieczorem Future Folk, Pajujo i dyskoteka z DJ Gromee

NOWY TARG. Sobota minęła w rytmie pokazów zręczności, konkursów oraz koncertów. Ale muzyczne podsumowanie drugiego dnia Jarmarku Podhalańskiego czeka nas dopiero wieczorem i w nocy.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 14:34

Radni Olkusza: "jesteśmy to winni najmłodszym mieszkańcom"

Mieszkańcy miasta apelują o poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkół. Chodzi o przejścia dla pieszych. Służby sprawą się zajmą, ale nie przed początkiem roku szkolnego.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 10:28

Polska muzyka dawna - koncert w ramach Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie (zdjęcia)

W ramach Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie- dawna muzyka polska uniosła się pod sklepienie gotyckiego kościoła św. Katarzyny.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 00:52

Jarmark Podhalański to nie tylko koncerty

NOWY TARG. Na Rynku rozstawione zostały kramy z przeróżnymi wyrobami - z gliny, papieru, metalu, wosku, szkła, jest ceramika, wiklina oraz produkty żywnościowe.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 22:01

Rozczarowanie. Zakaz fotografowania podczas koncertu Beaty i Bajmu

NOWY TARG. Z lekkim opóźnieniem rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru, czyli Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Tym razem zwrot "szkoda, że tego nie widzieliście" nabiera głębszego znaczenia - bowiem, kto nie widział koncertu na żywo nie zobaczy zdjęć z występu.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 19:16

Rozpoczął się nowotarski Jarmark Podhalański (zdjęcia)

NOWY TARG. Porwanie Katarzyny, negocjacje co do okupu i polubowne załatwienie targów rozpoczęły oficjalnie kolejną edycją nowotarskiego Jarmarku Podhalańskiego.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 17:22

Dzieci Utracone godne znajdą miejsce spoczynku

W Tarnowie powstanie mogiła, gdzie pochowane zostaną dzieci zmarłe w łonie matki. Pierwsze pogrzeby odbędą się w październiku.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:31

Finał "Wakacji z piłką nożną"

Beskid Andrychów, Zatorzanka Zator, Dąbrovia Wielogłowy, Orlik Szalowa, Górale Nowy Targ, Wilki Zawoja, Rylovia Rylowa, MOSiR Tuchów, Lotnik Kryspinów oraz Grodzisko Raciechowice – to finaliści IV edycji „Wakacji z piłką nożną” – projektu Województwa Małopolskiego, dzięki któremu młodzi adepci piłki nożnej w wieku 10-13 lat mogą aktywnie spędzać wakacje.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:30

Relacjonuj z nami Jarmark Podhalański! Rusza serwis www.jarmarkpodhalanski.pl

NOWY TARG. Podobnie jak latach ubiegłych, uruchomiliśmy specjalną stronę www.jarmarkpodhalanski.pl, na której znajdziecie Państwo informacje o tym, co aktualnie dzieje się na Jarmarku Podhalańskim, którego to 16. edycja właśnie się rozpoczęła.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:23

Kampania "Młodość to stan ducha" odniosła sukces

35 mln telewidzów, 6 milionów internautów, 130 tys. odsłon na YouTube i kolejnych 45 tys. na Snapchacie – te liczby potwierdzają sukces, jaki odniosła kampania promocyjna Małopolski, która towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 12:23

Van Gogh na Dworcu Głównym w Krakowie (zdjęcia)

KRAKÓW. Dzieła wielkiego malarza Vincenta van Gogha zdobią teraz wnętrza budynku zabytkowego krakowskiego Dworca PKP przy placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Multimedialna wystawa z ponad 3 tysiącami obrazów mistrza z pewnością zachwyci nie tylko miłośników sztuki. Można ją podziwiać już od najbliższej soboty.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:32

„Pienińskie Dychanie” czyli akcja charytatywna na rzecz zakopiańskiego szpitala

W najbliższa niedzielę na przystani wodnej “Jędruś – port Gondoli” w Czorsztynie zorganizowana zostanie akcja charytatywna na rzecz Szpitala Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:06

Uwierzyć w Obłazową. To może być turystyczny hit na wielką skalę

NOWA BIAŁA. Gmina Nowy Targ ogłosi niebawem konkurs na koncepcję architektoniczną Jaskini Obłazowej. Ma tu powstać coś na kształt interaktywnego, nowoczesnego parku archeologicznego, w którym będą pokazane prehistoryczne skarby, znalezione tutaj przez prof. Pawła Valde-Nowaka: liczący 30 tys. lat bumerang, najstarsze znalezione w Polsce kości człowieka czy kości mamutów.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 11:09

Przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie

Spółka Miejska Infrastruktura (MI) ogłosiła przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie. Powstaną tam łącznie 282 miejsca postojowe. Od 2013 r. działają parkingi typu „parkuj i jedź” przy pętli Czerwone Maki i ul. Balickiej.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 09:57

Liga Mistrzów w hokeju. Comarch Cracovia pokonana przez Sparte Praga (zdjęcia)

Comarch Cracovia w debiucie w Lidze Mistrzów przegrała 2:7 ze Spartą Praga. Na trybunach Tauron Areny zasiadło ponad 7 tys. kibiców, w tym kilkudziesięciu z Pragi.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 23:26

Historyczny Piknik Lotniczy (zdjęcia)

W miniony weekend na nowotarskim lotnisku odbył się VIII Nowotarski Piknik Lotniczy. Tegoroczne pokazy lotnicze organizowane przez Aeroklub Nowy Targ stały naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Przez dwa dni na niebie zaprezentowało się blisko 40 maszyn, za sterami których siedzieli piloci z 7 krajów, co bez wątpienia można zaliczyć do kolejnego rekordu imprezy.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 22:27

Przybywa stulatków

Osobom, które skończyły 100 lat przysługuje tzw. świadczenie honorowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oddział ZUS w Nowym Sączu wypłaca takie świadczenie 46 osobom. Najstarsza z nich ma 106 lat.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 20:50

Msza Ludzi Gór pod Turbaczem (zdjęcia)

W kaplicy na Polanie Rusnakowej pod Turbaczem, odprawiona została XXXVI Msza Ludzi Gór. Nabożeństwo odprawili kapelni Związku Podhalan - księża Władysław Zązel i Jan Gacek oraz ks. Kazimierz Dadej - duszpasterz „Ludzi Gór” i opiekun Kaplicy Papieskiej.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 20:43

Dotacje dla służb ratowniczych w Małopolsce (zdjęcia)

Dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł trafiło do 12 grup z naszego województwa. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania przekazał wicemarszałek Stanisław Sorys, podczas spotkania w siedzibie Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rabce-Zdroju.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 14:34

Wybrano Podhalańską Królową Modu (zdjęcia)

W Poroninie podczas XV Dnia Misia, Miodu i Bartników 14 sierpnia 2016 r. odbyły się Wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Została nią Kinga Łaciak, której koronę przekazała ubiegło roczna Królowa Janina Kowalczyk.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 12:20

To będzie historyczny mecz

Hokeiści Cracovii Kraków wystąpią dzisiaj w swoim debiutanckim meczu w hokejowej Lidze Mistrzów. Początek spotkania ze Sparta Praga o godzinie 19.30.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 10:45

Biegowe zakończenie wakacji w Szczawnicy

27 sierpnia w Szczawnicy odbędzie się II edycja imprezy Z Biegiem Nocy. Bieganie to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego też do udziału w biegach zapraszamy całe rodziny. Podobnie jak w roku ubiegłym trasy zostały przygotowane zarówno dla dużych, średnich i tych najmłodszych uczestników zawodów.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 10:07

Niebawem rusza trzecia edycja miechowskiego Gadafestu

W piątek, 19 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja miechowskiego Gadafestu. Gadafest to plenerowe wydarzenie kulturalne, mające do zaoferowania wszytko co najlepsze w kulturze i aktywności umysłowo-fizycznej. Łączy w sobie cechy pikniku rodzinnego oraz mini-festiwalu muzycznego.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 22:08

Pieniny-Kultura-Sacrum - 7 lat tradycji na krościeńskiej ziemi (zdjęcia)

Koncertem finałowym z międzynarodowymi muzykami, zakończył się VII Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum".

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 20:35

Szaleńcza jazda, czyli Mistrzostwa Polski Cross Monster (zdjęcia)

W rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej Mistrzostwach Polski Cross Monster wystartowało 5 czteroosobowych drużyn. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach - slalom drużynowy i zjazd na krechę.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 19:58

Krakowskie obchody Święta Wojska Polskiego (zdjęcia)

KRAKÓW. Dzisiaj, w ramach święta Wojska Polskiego na Rynku Głównym została zaprezentowana wystawa sprzętu wojskowego. Zorganizowano także przemarsz orkiestr wojskowych spod Barbakanu, ul. Floriańską na Rynek Główny

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 09:33

Wystartował Festiwal Muzyka w Starym Krakowie

41. edycję otworzył recital fortepianowy Grigorija Sokołowa, artysty, który na swoje koncerty w ramach festiwalu ściąga publiczność nie tylko z całej Polski.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 23:26

Krakowski konkurs Cudowna Moc Bukietów (zdjęcia)

Kraków zapachniał polnymi kwiatami. Jak co roku na Małym Rynku odbył się konkurs na najpiękniejsze bukiety. Warunek uczestnictwa był jeden - musiały one składać się z roślin występujących na krakowskich i małopolskich łąkach.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 22:22

Festiwal Oscypka w Zakopanem. Wygrał Marian Barnaś (zdjęcia)

ZAKOPANE. W tegorocznym konkursie na najlepszy oscypek wzięło udział 9 baców posiadających certyfikat unijny.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 19:46

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu (zdjęcia)

LUDŹMIERZ. W święto Matki Boskiej Zielnej wierni tradycyjnie przynoszą na mszę św. bukiety kwiatów. Dziś uroczyste nabożeństwo odprawił przy Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu metropolita krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:28

Finał Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Czwartego Dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy produkt tegorocznej imprezy. Po burzliwych dyskusjach Jury pod przewodnictwem Rafała Dorociuka wybrała zwycięzców w czterech kategoriach.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:15

Marcin Stopka z Jaworek pokazał ducha walki

W sobotni wieczór w Gdynia Arena odbyła się wielka gala kickboxingu FEN 13 Summer Edition. Miłośników sportów walki w Pieninach najbardziej interesowała walka w formule K-1 w kategorii do 70kg, podczas której naprzeciwko siebie stanęli: Marcin Stopka – młody i utalentowany Góral z Jaworek, z utytułowanym polskim zawodnikiem Jarosławem Daschke.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 20:50

Śnieżna Pantera zdobyta w rekordowym czasie

O 12.35 czasu lokalnego zakopiańczyk Andrzej Bargieł stanął na szczycie Piku Pobiedy. To był ostatni na liście szczyt Śnieżnej Pantery.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 17:50

Perfect na Gubałówce (zdjęcia)

ZAKOPANE. "To wszystko dla Was kochani! Jedziemy już dwa dni... do zobaczenia na Gubałówce! - zapowiadali swój przyjazd na Hej Fest muzycy. Grzegorz Markowski podsumował krótko "warto było".

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 16:06

Zioła w Orawskim Parku Etnograficznym (zdjęcia)

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej otwarta została wystawa "Zioła z siedmiu miedz". Spotkanie nawiązuje do jutrzejszego święta, w które zwyczajowo święci się rośliny w bukietach.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 14:38

Parowozowa impreza w Chabówce już za kilka dni

Znamy już szczegółowy harmonogram tegorocznej „Parowozjady”. XII. edycja tego święta fanów parowozów i kolei odbędzie się w sobotę i niedzielę 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce w woj. małopolskim. Główną atrakcją imprezy będzie pokaz parowozów i pociągów retro oraz możliwość przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 14:00

Drugi dzień Pikniku Lotniczego

Na nowotarskim lotnisku trwają pokazy w ramach dorocznego Pikniku Lotniczego. Jedną z atrakcji dnia jest turniej "Smyki na Start", czyli trzecia edycja Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych oraz "Latające muzeum".

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:16

Termy Bukovina i Zalipie walczą o tytuł 7. cudu Polski

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. O to wyjątkowe miano powalczą w tym roku 32 niezwykłe miejsca z całej Polski. Małopolskę reprezentuje dwóch kandydatów: malowana wieś Zalipie oraz kompleks Termy Bukovina.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 11:12

Sabałowa Noc w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Sabałowa Noc była finałem kończących się dziś jubileuszowych 50. Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej. Na scenie pod Termami Bukovina odbyły się ceremonie pasowania na Zbójników i nadania tytułu Wiyrchwo Orlica. Na finał był pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Golec Orkiestra.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 11:09

Andrzej Bargiel zdobywa Pik Pobiedy

Andrzej Bargiel dotarł wczoraj do obozu na wysokości 6900 m n.p.m i tam spędził noc. Jeżeli tylko pogoda się utrzyma rano rusza w stronę szczytu. Pik Pobiedy to ostatni na liście szczyt Śnieżnej Pantery.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 19:29

Trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem (zdjęcia)

Na placu Niepodległości w Zakopanem trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Jednym z punktów programu było spotkanie z Mariuszem Szczygłem - laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 19:25

Dobiega końca pierwszy dzień Nowotarskiego Pikniku Lotniczego (zdjęcia)

Na nowotarskim niebie, zgodnie z planem, zaprezentowali się wszyscy goście tegorocznego pikniku lotniczego. Odbyło się ok. 40 pokazów lotniczych. Przez cały dzień podziwiały je setki widzów. Prezentowały się samoloty i śmigłowce. Najbardziej widowiskowe były akrobacje.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 13:15

Trwa Nowotarski Piknik Lotniczy

Pogoda jest dobra. Do Nowego Targu przyleciało ok. 40 samolotów i śmigłowców. Na lotnisku trwają pierwsze pokazy. Potrwają do wieczora, a zakończy je pokaz nocny planowany na godz. 20.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 12:14

Marszałek pożegnał Konsula Niemiec

Po czterech latach kierowania Konsulatem Generalnym w Krakowie dr Werner Köhler żegna się z Małopolską. Kolejnym przystankiem w jego dyplomatycznej karierze będzie japońska Osaka. Za dotychczasową, udaną współpracę i zacieśnianie więzi polsko-niemieckich konsulowi podziękował marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 12:13

Rozpoczął się Festiwal Karpaty OFFer

Atrakcyjnie zapowiadają się najbliższe dni w Nowym Sączu. Rozpoczął się VIII Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Karpaty OFFer, czyli weekend z karpacką muzyką, teatrem, tańcem oraz performancem. Na dobry początek w ramach Koncertu Muzyka Karpat wystąpiła Monika Brodka wraz z zespołem.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 21:29

Patrzcie w niebo

Noc z 12 na 13 sierpnia warto spędzić poza miastem. Teraz będzie najlepiej widoczne niezwykłe zjawisko astronomiczne – rój Perseidów, potocznie zwanych spadającymi gwiazdami. Tegoroczne obserwacje mają szczególne znaczenie dla miłośników astronomii, ponieważ Perseidów będzie nawet dwa razy więcej niż w ubiegłych latach. Podpowiadamy gdzie najlepiej wpatrywać się w niebo.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 20:32

Pokazy kulinarne na Europejskich Targach Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem upłynął pod znakiem zaprzyjaźnionych powiatów. Na Dolnej Równi Krupowej prezentowali się mieszkańcy ziemi nowotarskiej i jędrzejowskiej.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 19:48

Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (zdjęcia)

"Pod Tatry tylko z książką" - to hasło zainicjowanego dziś Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Na placu Niepodległości, w namiocie festiwalowym zgromadziło się kilkudziesięciu wystawców, w tym wielu lokalnych. Podczas trzydniowej imprezy można będzie się spotkać z autorami książek, także pochodzącymi z Podhala - Ewą Matuszewską, czy Mariuszem Koperskim.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 17:48

W ten weekend startuje Nowotarski Piknik Lotniczy

Na lotnisku w Nowym Targu powoli robi się tłoczno. Zlatują się pierwsi uczestnicy (na zdjęciu) pikniku lotniczego, który będzie się tu odbywał w sobotę i niedzielę.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 12:59

Śnieżna Pantera. Zakopiańczyk na Władcy Niebios

Andrzej Bargiel zdobył już 4 z 5 siedmiotysięczników Śnieżnej Pantery. Właśnie stanął na liczącym 7010 m n.p.m. Chan Tengri. Startował jak zwykle w nocy. Czas wejścia od momentu wyruszenia Andrzeja z bazy wyniósł 8 godz. i 17 min.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 10:28

Rozpoczęły się 40 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej (zdjęcia)

KRAKÓW. Już po raz 40. na Rynku Głównym, pod Ratuszem odbędą się Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Od 11 do 28 sierpnia 800 twórców ludowych, rzemieślników i artystów z Polski i Europy będzie prezentować sztukę ludową i rękodzieło artystyczne. Targi to także okazja do spróbowania kulinarnych przysmaków z różnych regionów.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 21:21

40. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Od czwartku na krakowskim rynku trwa wielkie święto sztuki ludowej.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 20:06

Szarotki zagrają o Superpuchar!

Na oficjalnej stronie TatrySki Podhala Nowy Targ ukazał się komunikat, z którego wynika, iż „szarotki” zagrają z Cracovią o Superpuchar Polski.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 19:40

Odznaczenia dla zasłużonych dla sztuki ludowej

Józef Spiszak, Jan Włostowski i Kazimierz Nowak zostali odznaczeni Krzyżami Małopolski. Dekoracji podczas inauguracji 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej dokonał wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 13:01

Hospicjum dla dzieci potrzebuje pomocy

Pierwsze w Polsce centrum, którego celem jest zapewnienie kompleksowej opieki dla ciężko chorych dzieci, przy jednoczesnym, czasowym odciążeniu ich rodzin, miało w Krakowie zostać otwarte wiosną. Jednak Małopolskie Hospicjum dla Dzieci już po raz trzeci przekłada termin uruchomienia placówki.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 09:58

Perfect i Podsiadło na festiwalu Hej Fest

ZAKOPANE. W najbliższa sobotę 13 sierpnia na festiwalu Hej Fest zagra legenda polskiego rocka – zespół Perfect. 14 sierpnia w niedzielę wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów popowych – Dawid Podsiadło. Wyjątkowe koncerty odbędą się na Gubałówce, 1123 m n.p.m, na najwyżej położonej scenie w Polsce.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 16:12

Pechowy upadek

W tym roku Wrocław był gospodarzem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród 28 osobowej reprezentacji naszego województwa znalazł się zawodnik MKS Rabka-Zdrój -korzeniowski.pl Mateusz Buksa, który wystartował w biegu na 2000m z przeszkodami.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 15:41

Strefa Rodzinna na XVI Jarmark Podhalański

NOWY TARG. Zapraszamy małych i dużych na pl. Słowackiego do Strefy Rodzinnej w każdy dzień Jarmarku 19 – 21 sierpnia w godz. 14.00 – 19.00.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 15:11

Oświadczenie MKS Cracovia SSA

Prezentujemy przesłane nam oświadczenie Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia Sportowej Spółki Akcyjnej.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 15:09

50. Sabałowe Bajania rozpoczęte w deszczu (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Jubileuszowe 50. Sabałowe Bajania rozpoczęły się od paradnego przejazdu przez miejscowość. Jego uczestnicy zajechali w szpalerze parasoli pod Dom Ludowy przemoczeni do suchej nitki.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 14:43

W czwartek rozpoczynają się Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem

ZAKOPANE. Ok. 90 wystawców z całej Europy zaprezentuje swoją tradycyjną żywność podczas 7. Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Wydarzenie rozpocznie się jutro na Dolnej Równi Krupowej i potrwa do poniedziałku 15 sierpnia. Patronuje mu Malopolskaonline.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 12:06

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego - poinformowała PKW. Okazało się, że organizatorzy, związane z Łukaszem Gibałą stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, zebrali zbyt małą liczbę prawidłowych podpisów złożonych pod wnioskiem.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 08:21

Co dalej z krakowskim "szkieletorem"?

W lipcu wstrzymano prace przy przebudowie szkieletora. Jak się okazuje, dalsza rozbiórka odbędzie się pod ziemią i ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 08:14

„Odrowązianie” dumną reprezentacją Gminy Czarny Dunajec

W ramach 47. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w dniach 6-9 sierpnia 2016r. odbył się konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 06:06

Historyczny awans Żubrów!

Puszcza Niepołomice zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. Piłkarze MKS-u pokonali ekstraklasową Koronę Kielce.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 18:51

Krzyż Małopolski dla dr. Wojciech Skucha, ordynator oddziału pulmonologii szpitala w Proszowicach

Dr n. med. Wojciech Skucha – pulmonolog i internista, ordynator oddziału pulmonologii szpitala w Proszowicach został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 18:46

"Małolipnickie grzybobranie" (zdjęcia)

Dziesiąta edycja „Małolipnickiego grzybobrania” odbyła się na polanie Polenica w Lipnicy Małej.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 16:42

Regaty na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

Do zorganizowanych po raz IX otwartych regat Optimal Cup zgłosiło się 28 jednostek z 78 żeglarzami plus tzw załogi brzegowe w liczbie ok 50 osób.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 16:31

Mieszkańcy: w tym mieście śmierdzi!

Trwają działania zmierzające do ustalenia, co powoduje wytwarzanie męczącego fetoru odczuwanego w Oświęcimiu. Przeciwko śmierdzącej sytuacji protestują mieszkańcy miasta.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 16:09

Spotkanie na zamku - Czorsztyn i Tarnowo Podgórne podpisały umowę o współpracy (zdjęcia)

Wśród ruin średniowiecznego zamku wójtowie Gmin Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne symbolicznym podpisem udokumentowali kilkuletnią przyjaźń między samorządami.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 15:35

Piłkarski Piknik w Czarnym Dunajcu (zdjęcia i film)

Akademia Piłkarska Wisły Kraków w Czarnym Dunajcu już po raz 4 zorganizowała na tamtejszym stadionie Piknik Piłkarski. Dobra zabawa przeplatana była różnorakimi meczami piłkarskimi uczestników Akademii, czyli młodych adeptów Piłki nożnej.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 14:58

XXXVI Redyk w Jaworkach za nami (zdjęcia)

XXXVI Redyk, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz miasto i gminę Szczawnica, zapisał się w historii wspaniałą pogodą oraz licznymi niespodziankami. Zaczął się tradycyjnie od przepędzenia stada 600 owiec przez bacę Andrzeja Staszela z Dzianisza i jego juhasów.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 12:22

Święto górali świata na fotografiach w Ministerstwie Kultury

Górale wzięli we władanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wszystko za sprawą wystawy "Święto górali świata. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w obiektywie", którą otworzyła podsekretarz stanu Magdalena Gawin wraz z zastępcą burmistrza Zakopanego Agnieszką Nowak-Gąsienicą.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 12:04

Jak zaplanować wakacje z dziećmi w górach?

Lipiec za pasem, ale sezon urlopowy trwa w najlepsze. Przed nami jeszcze co najmniej cały miesiąc, który możemy wykorzystać na wymarzone rodzinne wakacje. Podróż z dziećmi to często nie lada wyzwanie, dlatego radzimy, jak się przygotować do takiej wyprawy.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 10:00

Wystawa "Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-89"

Na placu Wolnica w Krakowie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy plenerowej zatytułowanej „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989”, z udziałem Biskupa Tadeusza Pieronka, Stanisława Dziedzica Dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Jana Rydla, przewodniczącego Komitetu Sterującego Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 14:10

Wicelider w Niepołomicach

Piłkarze Puszczy wygrali z Siatką Tarnobrzeg 3- 0. To dobry prognostyk przed meczem z drużyną z Ekstraklasy.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 13:27

Dziś Wielki Dzień Pszczół w woj. małopolskim

Świat przyrody kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic. Bo czy uwierzycie, że pszczoła może mieć także filetowy kolor a niektóre gatunki mieszkają w jamkach w ziemi? Te i wielu innych niesamowitych faktów na ich temat możecie poznać już 8 sierpnia podczas IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół – święta, które powstało w ramach programu edukacyjnego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 12:33

Widowiskowe Mistrzostwa Polski Cross Monster - zapowiedź

Już po raz trzeci zawodnicy z całej Polski zmierzą się z trasą, która będzie sprawdzianem nie tylko kondycji, ale również walecznego charakteru. Mistrzostwa Polski Cross Monster odbędą się w Białce Tatrzańskiej 13 sierpnia br.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 23:03

Niewiadoma bez medalu. Szóste miejsce Polki

Katarzyna Niewiadoma nie poszła w ślady Rafała Majki. Zawodniczka z Ochotnicy Górnej zajęła szóste miejsce w wyścigu ze startu wspólnego pań. To najlepszy osiągnięcie w historii kobiecego kolarstwa.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 21:59

Puchar Wójta dla Huraganu Waksmund (zdjęcia)

W Waksmundzie rozegrane zostały finałowe mecze piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Gospodarze okazali się niegościnni. Puchar przejął Huragan. Drugie miejsce zajęła drużyna Bór Dębno, trzecie - Grel Trute, czwarte - Spisz Krempachy.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 20:02

XX Festyn Białczański. Wybrano Harnasia Roku (zdjęcia)

BIAŁKA TATRZAŃSKA. Według obliczeń organizatorów w drugim dniu jubileuszowego Festynu Białczańskiego bierze udział ok. 13 tys. osób. Wieczorem na scenie wystąpiła Sylwia Grzeszczak, a na godz. 21.00 zaplanowano koncert zespołu IRA. Wybrano także Harnasia Roku. Został nim Jan Stanuch z Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 19:17

Tłumy na tatrzańskich szlakach

W niedziele Tatry przeżywały prawdziwe oblężenie. Po szlakach wędrowało tak wielu turystów, że w niektórych miejscach tworzyły się kolejki.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 18:41

Koncerty w Zakopanem, lato 2016

W Kaplicy Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w Kościelisku - Kirach wystąpił kwartet wokalno – instrumentalny zrzeszający muzyków z Łodzi i Kościeliska. Koncert odbył się w ramach cyklu „Koncerty w Zakopanem, lato 2016”.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 13:29

Dobiega końca 7 edycja Nowotarskich Dni Fantastyki (zdjęcia)

NOWY TARG. Dziś zakończy się - jak zapowiadają organizatorzy - ostatnia edycja Nowotarskich Dni Fantastyki. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 13:05

Prace brata Jacka. Wernisaż połączony z promocją książki (zdjęcia)

NOWY TARG. W cyklu Spotkania przy Ruczaju, tym razem bohaterem wydarzenia był Jacek Hajnos. - Kontakt z drugim człowiekiem zawsze budzi we mnie nowe inspiracje. Czasem intryguje, a nawet napędza do tworzenia nowych pomysłów. Efektem jest właśnie cykl portretów osób bezdomnych - mówi pochodzący z Nowego Targu - grafik, rzeźbiarz, rysownik, animator kultury i działacz społeczny - a od kilku miesięcy także brat zakonny.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2016 21:22

Pierwszy dzień XX Festynu Białczańskiego. Cepry Roku wybrane (zdjęcia)

Od wyborów Cepra i Ceperki Roku rozpoczął się XX Festyn Białczański w Białce Tatrzańskiej. Niestety, z powodu deszczowej pogody, frekwencja nie była duża. Mimo to i uczestnicy, i widzowie dobrze się bawili. Kandydaci do tych tytułów musieli m.in. wypić żętycę, zatańczyć po góralsku i pucyć oscypka.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 20:17

Letni obóz piłkarski NKP (zdjęcia)

Młodzi piłkarze NKP Podhale Nowy Targ wrócili z pierwszego w historii klubu letniego obozu piłkarskiego. Pozostały po nim niesamowite wrażenia, świetne wspomnienia oraz mnóstwo zdjęć i relacja z całego tygodniowego pobytu w Rewalu.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 19:13

Wakacje z piłką nożną

W Zawoi odbyły się finały subregionalne turnieju "Wakacje z piłką nożną 2016", którego organizatorem jest Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:42

Kibicujmy razem Kasi Niewiadomej w Rio!

„Gorąco zapraszam wszystkich kibiców kolarstwa i nie tylko takich:) na udział w oglądaniu-dopingowaniu polskiej kadry kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio! Obiecuję, że damy z siebie wszystko, by dostarczyć Wam jak najwięcej emocji, a Wasze zaciśnięte kciuki zdecydowanie nam w tym pomogą!” - zapewnia Katarzyna Niewiadoma.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:28

Akademia Górska (3-4 września)

Ruszyły zapisy do kolejnej, letniej edycji Akademii Górskiej. Wszyscy miłośnicy gór będą mogli spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów. Akademia Górska odbędzie się w dniach 3-4 września w Tatrach podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:27

Prezydent Tarnowa zaskoczony po decyzji RIO

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie uznała ważność uchwały tarnowskiej rady miasta o nieudzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu na 2015 rok Romanowi Ciepieli.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:13

Tuchów zaprasza na wino

Jest najszlachetniejsze wśród napojów, najsmaczniejsze wśród lekarstw i najprzyjemniejsze wśród pokarmów. Tak grecki myśliciel Plutarchos określał wino. Jego festiwal w najbliższy weekend zaplanowano w Tuchowie.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 14:05

PKL zapowiadają inwestycje na kopule Kasprowego Wiechu

Władze PKL, którym mieszkańcy i turyści zarzucają brak jakichkolwiek działań w kierunku rozwoju narciarstwa na w Zakopanem, zaprezentowały plan działań inwestycyjnych na najbliższe 5 lat. Działania te zawarte zostały w nowej strategii rozwoju spółki, która zaakceptowana została na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 13:24

Międzynarodowy mecz towarzyski piłkarski

Towarzyski mecz TJ ŠK Podbiel kontra Old Boys Szaflary odbył się na specjalne zaproszenie starosty gminy Podbiel, Slavomira Korčuška, na boisku Pod Palenicou.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 12:17

Olimpijki z Podhala

Podhale będzie miało dwóch reprezentantów w Rio. Zaszczytu tego dostąpiły dwie kolarki - Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe) i Katarzyna Solus Miśkowicz ( MTB).

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:36

Wyłoniono wykonawcę remontu Wielkiej Krokwi

Dopiero za czwartym podejściem Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem wybrał firmę, której zadaniem będzie przebudowa Wielkiej Krokwi pod kątem dostosowania jej do wymogów FIS. Pozwoli to rozegrać pod Tatrami styczniowy Puchar Świata w skokach narciarskich. Roboty będą kosztować prawie 4 mln zł.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 23:37

Rękodzielnicy, twórcy ludowi i artyści na 16. Jarmarku Podhalańskim

NOWY TARG. Jak co roku, i w tegorocznej edycji Jarmarku wezmą udział artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy z Podhala, Sądecczyzny, Śląska i Małopolski, a nawet z Rzeszowa oraz goście ze Słowacji. Będzie można zakupić od nich ręcznie robioną, autorską biżuterię, ceramikę, wyroby z drewna, wosku i słomy, a także obrazy, rzeźby, hafty i serwety.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 20:29

W Tatrach naliczono nieco więcej kozic, niż przed rokiem (zdjęcia)

Z danych zebranych przez polskich i słowackich przyrodników podczas tegorocznej letniej akcji liczenia kozic - wynika, iż w całych Tatrach żyją 1232 osobniki. Podczas ubiegłorocznego, letniego liczenia kozic przyrodnicy zaobserwowali w Tatrach 1107 kozic.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 19:28

Najciekawsze budynki w Małopolsce

Siedziba Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i Galeria Europa – Daleki Wschód w Krakowie – to jedne z budynków, które zdobyły w tym roku Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza w kategorii architektura użyteczności publicznej.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 15:41

Karabin z Liberatora trafił na wystawę stałą w Muzeum AK w Krakowie

Po dwóch miesiącach prac konserwatorskich karabin maszynowy Browning M2, wydobyty z zestrzelonego w okolicach Łysej Góry w Małopolsce samolotu Liberator trafił na wystawę stałą w Muzeum AK w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 10:42

W Tarnowie oddano do użytki kompleks sportowy

Boisko wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona oraz ćwiczeń zręcznościowo-gimnastycznych, a także 60-metrowa bieżnia z zeskocznią i rozbiegiem do skoku wzwyż – tak wygląda nowo oddany kompleks sportowy z którego mogą już korzystać tarnowianie.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 10:32

„Quady” dla niepełnosprawnych

ZAKOPANE. Elektryczne, czterokołowe, dwuśladowce pojawiły się w Zakopanem. Już dzisiaj osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim mają szansę na zwiedzanie podhalańskich „bezdroży” dzięki specjalnym wózkom, rowerom elektrycznym przystosowanym do poruszania się w terenie.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 22:22

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ zaczynają sezon

Już w najbliższą sobotą piłkarze NKP Podhale Nowy Targ zainaugurują sezon 2016/2017 w nowej, zreorganizowanej III lidze.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 22:00

Barok na Spiszu - zapowiedź koncertów

Tematem tegorocznego V festiwalu będą „Narodziny Baroku”. Podczas tej odsłony zaprezentowane będą programy nawiązujące do początków baroku, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 16:10

Turniej siatkówki plażowej w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Zawody odbyły się przy „Szałasie u Sojki” w Białce Tatrzańskiej. Oprócz rozgrywek i dobrej zabawy, można było spróbować potraw z grilla. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup aparatu słuchowego dla 3-letniego Bartka z Białki Tatrzańskiej.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 13:08

Pik Komunizma – III szczyt Śnieżnej Pantery zdobyty

Po ponad 27-godzinnej akcji górskiej Andrzej Bargiel zdobył Pik Komunizma (7495 m n.p.m), znany dzisiaj także pod oficjalną nazwą Piku Ismaila Samaniego. Zakopiańczyk wspiął się na najwyższy szczyt Tadżykistanu po czym zjechał z niego na nartach, odhaczając tym samym na swojej liście trzeci z pięciu 7-tysięczników Śnieżnej Pantery.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 12:59

"Warszawska ulica - lato ’44" (zdjęcia)

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowanie Partyzanckie "Błyskawica" oraz SRH 1 PSP AK Nowy Sącz przygotowały rekonstrukcję historyczną pod tytułem "Warszawska ulica lato '44". Przed budynkiem Gimnazjum nr 1 rozegrały się sceny walki, nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad siedmiu dekad.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 12:40

Zwycięska Cracovia czeka na lód na Tauron Arenie

Rozpoczęło się montowanie lodowiska w krakowskiej hali widowiskowo – sportowej. W połowie sierpnia swe mecze w Lidzie Mistrzów zagrają przygotowujący się do tych prestiżowych zawodów hokeiści Cracovii Kraków.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 13:44

Pogrzeb kardynała Macharskiego odbędzie się w piątek w Katedrze na Wawelu

Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11 w Katedrze na Wawelu. Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 12:53

Solne dziewczyny rozpoczęły treningi

Dla siatkarek WTS Solna z Wieliczki będzie to bardzo ważny sezon. Po raz pierwszy zagrają w I lidzie siatkówki kobiet.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 12:30

Hokeiści Unii sprawdzą Cracovię przed rozgrywkami Ligi Mistrzów

We wtorek o godzinie 18.00 rozpocznie się pierwszy mecz sparingowy zawodników KS Unii Oświęcim przed zbliżającym się sezonem hokejowym.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 09:08

Środki dla subregionu tarnowskiego

Zbiorniki małej retencji i drogi dojazdowe do gruntów rolnych, przebudowa i modernizacja dróg lokalnych oraz Mecenat Małopolski - w tym zakresie na spore środki może liczyć subregion tarnowski. Szczegóły konkursów przedstawił wicemarszałek Stanisław Sorys podczas konferencji prasowej.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:44

Jeździecki weekend w Ludźmierzu (zdjęcia)

Na terenie hipodromu w Ludźmierzu Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie Pro-Nati zorganizowało V Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu oraz w Skokach przez Przeszkody. Wzięło w nich udział ok. 70 zawodników.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:34

Goniacka Białka Tatrzańska - 3 dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:18

Kultura na Bani - wystąpił Gooral. A w kolejny weekend XX Festyn Białczański i koncerty wielkich gwiazd (zdjęcia)

Na letniej scenie Kultury na Bani w Białce Tatrzańskiej wystąpił producent muzyczny Gooral, znany m.in. z przeboju "Karczmareczka", który przyniósł mu dużą popularność.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:09

Podpisano umowę na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na zakopiance

Dziś podpisana została umowa na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na DK 7. Wykonawcą jest czeska firma FIRESTA – Fiser z Brna. Koszt budowy wynosi 3 mln 797 566,32 zł. Termin wykonania wynosi 360 dni.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 20:50

Święto Muzeum Tatrzańskiego - "Tatrzańskie musealia"

Sobota 6 sierpnia będzie w Zakopanem dniem wyjątkowym, nie tylko dla jego mieszkańców, ale i odwiedzających Podhale turystów. Tego dnia odbędą się "Tatrzańskie Musealia" - festiwal najstarszej w tym regionie instytucji kulturalnej, Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 18:39

ZUS ostrzega szpitale - informacja prasowa

Korzystanie z usług etatowych pracowników w ramach umów zleceń nie oznacza braku konieczności opłacania składek. Skontrolowane przez ZUS szpitale mają zaległości z tego tytułu na ponad 100 mln zł. Dlatego Zakład prosi o rozwagę i ostrożność.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 18:28

Gorlickie Lato 2016 – zaproszenie za wydarzenia sierpniowe

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i imprezy kulturalne, edukacyjne i sportowo-rekreacyjne przygotowane przez naszą placówkę na czas letnich wakacji, które pozwolą aktywnie, ciekawie i zdrowo spędzić czas wolny.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 13:01

Zlot pojazdów zabytkowych w Szczawnicy

Do Szczawnicy, w ramach VIII Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Retro”, przyjechało ponad 50 zabytkowych wehikułów. Ich obecność na placu przy kolejce na Palenicę przyciągnęła sporą grupę fanów motoryzacji, zwłaszcza że taki widok w Szczawnicy nie zdarza się często.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:38

VII i VIII Runda Mistrzostw Polski w Trialu (zdjęcia)

Dwie nowotarskie rundy (siódma i ósma) mistrzostw Polski w trialu motocyklowym wygrał Gabriel Marcinow. Na mistrza Polski znowu w tym roku nie ma mocnych. Równym krokiem zmierza po kolejną koronę.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:22

W Krynicy ruszyła budowa pawilonów przed Forum Ekonomicznym

Forum Ekonomiczne rozpocznie się za miesiąc, ale w Krynicy już ruszyła budowa pawilonów konferencyjnych. To nie podoba się wielu turystom, którzy nie mogą korzystać z części deptaka. Wypoczywającym w uzdrowisku przeszkadza też hałas dobiegający z budowy - informuje Radio Kraków.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 15:20

Zmiana planów. Andrzej Bargiel przewiduje atak szczytowy na Pik Komunizma dopiero we wtorek

Ze względu na złą pogodę zakopiańczyk już kilkakrotnie musiał zmieniać plany zdobycia swojego trzeciego wierzchołka Śnieżnej Pantery. Jeszcze dziś prognozy były korzystne i zapowiadały znaczną poprawę pogody po weekendzie. Jednak z powodu opadów śniegu atak szczytowy na Pik Komunizma musi zostać przełożony.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 14:10

Weekend Węgierski w Krościenku nad Dunajcem

Na zaproszenie wójta Jana Dydy, w Krościenku nad Dunajcem gości węgierski zespół regionalny Bibor z Val. Wspólnie z zespołem przyjechał burmistrz miasta Val - Tamas Betchold Burmistrz. Trzydniowe imprezy rozpoczął występ Węgrów w Amfiteatrze Pod Wierzbą.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:04

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy już coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo

Główną atrakcją tegorocznych pokazów lotniczych będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics latająca na samolotach typu Silent Twister. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych formacji w Europie.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 12:42

Sobotni dyżur ratowników GOPR

Wczoraj ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR kilkakrotnie wyjeżdżali w góry wzywani na pomoc.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 20:59

6 i 7 sierpnia br. odbędzie się 7 edycja Nowotarskich Dni Fantastyki

Zapraszamy na VII edycję Nowotarskich Dni Fantastyki, organizowanych przez Nowotarski Klub Fantastyki i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, przy wsparciu Rabczańskiego klubu fantastyki Rabkon oraz Zakopiańskiego Klubu Fantastyki. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 14:40

Nowa Huta. Od niedzieli spodziewana jest podwyższona emisja do powietrza

Krakowski magistrat podał do wiadomości informacje ArcelorMittal Poland. W związku z rozpoczęciem rozruchu wielkiego pieca w hucie przewiduje się wystąpienie widocznej emisji do powietrza. Hutnicy uspokajają – nie będzie szkodliwa dla życia.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 10:50

Początek sezonu na remis

Drugoligowa Puszcza Niepołomice z Rybnika przywiozła jeden punkt.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 09:34

Drogi Małopolski przemierzy Tabor Pamięci

Spod Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszy Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Romowie z Polski i innych krajów przez cztery dni będą wspólnie wędrować drogami Małopolski. Tarnów odwiedzą między innymi Romowie z Węgier, Niemiec, Ukrainy i Szwecji.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 21:36

Wisła Kraków ma nowego właściciela. Logo Tele-Foniki zniknie z koszulek zawodników

Po prawie 19 latach Bogusław Cupiał i Tele-Fonika przestali być właścicielem Wisły Kraków. To historyczny chwila w historii klubu i polskiej piłki. Nowym właścicielem Białej Gwiazdy został Jakub Meresiński, a dyrektorem sportowym Marek Citko - informuje portal LoveKraków.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 16:21

Puszcza gotowa do sezonu i na Koronę

Piłkarze z Niepołomic pierwszy mecz zagrają na wyjeździe. Tymczasem można już kupować bilety na spotkanie z ekstraligową Korona Kielce.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 15:21

Program 16. Jarmarku Podhalańskiego

Przedstawiamy szczegółowy program 16. Jarmarku Podhalańskiego. Organizatorzy zapowiadają święto folkloru, spotkanie z twórcami ludowymi, koncerty zespołów muzycznych, śląski dzień, strefę rodzinną dla małych i dużych, handlowe szwarc mydło i powidło, sportowe atrakcje, czy rozgrywki e-sportowe. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:31

Trial - VII, VIII Runda Mistrzostw Polski oraz VII, VIII Runda Pucharu PZM

Zarząd AMK "GORCE" w Nowym Targu jest organizatorem zlecanej przez Główną Komisję Sportów Motocyklowych przy Zarządzie Głównym PZM w Warszawie VII, VIII Rundy Mistrzostw Polski oraz VII, VIII Rundy Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 00:46

Nowy aparat RTG w nowotarskim szpitalu

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zakupił właśnie specjalistyczny aparat do prześwietleń rentgenowskich i ultrasonograf. Urządzenia warte ok. 1,4 miliona złotych trafiło już do Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:48

Kamienna lawina w Morskim Oku

Tatrzański Park Narodowy poinformował o trudnościach, jakie mogą napotkać turyści wędrujący w stronę Morskiego Oka.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 21:51

Turnieje sportowe ŚDM w ramach JULIADY 2016 (zdjęcia)

Za nami dwa dni sportowych emocji, w których udział wzięli pielgrzymi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zawodnicy wystartowali w turniejach piłki nożnej (Copa Católica), streetball'a, breakdance'a i rugby, organizowanych na terenie Com Com Zone Nowa Huta i Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 18:26

"Pogórzanie" uświetnili Dni Gminy Podzamok (zdjęcia)

Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający w Gorlickim Centrum Kultury na zaproszenie wójta Jozefa Záhory przebywał na Słowacji w miejscowości Oravský Podzámok. Okazją do zaproszenia „Pogórzan” były obchody „Dni Gminy Oravský Podzámok 2016”, które przywiodły liczną rzeszę mieszkańców i turystów.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 21:24

Piłka nożna: TS Patroni z Pucharem Sołtysa Wsi Podwilk (zdjęcia)

Na obiekcie sportowym Orlik 2012 w Podwilku już po raz czwarty rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa wsi Podwilk. W turnieju wystąpiło 6 drużyny z Orawy i Podhala podzielonych na 2 grupy.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 15:36

Są już wyniki I edycji BO Małopolska

46 zadań zostanie zrealizowanych w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na zgłoszone zadania zagłosowało w sumie 79 708 osób. Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego – 18 921, najmniej w Subregionie Podhalańskim – 7 003. Bardziej aktywne były kobiety – w głosowaniu uczestniczyło ich 45 847.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 15:12

Co mówią o nas pielgrzymi goszczący w Małopolsce?

Pracownicy tarnowskiego magistratu przeprowadzili szereg rozmów z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Wynika z nich, że Polska w świecie się podoba. Zwłaszcza to, co na stole...

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 14:45

VI Saflarzańska Watra (zdjęcia)

Na Błoniach Szaflarzańskich odbyła się VI Saflarzańska Watra, a wraz z nią Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:35

Wystawa „Młodość Karola Wojtyły. Droga do Kapłaństwa”

Od dziś w przestrzeni Holu Kamiennego Urzędu Miasta Krakowa (1 piętro), pl. Wszystkich Świętych oglądać można wystawę zatytułowaną „Młodość Karola Wojtyły. Droga do Kapłaństwa”, przygotowaną przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016. Ekspozycja czynna będzie do 5 sierpnia br. (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:14

Pierwszy pociąg w małopolskich barwach już na torach

Na tory wyjechał już pociąg Kolei Małopolskich w nowych barwach województwa. Do połowy lutego 2017 roku po Małopolsce będzie kursować aż 18 komfortowych składów w nowoczesnej szacie graficznej.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:09

Labirynt Życia - odkryj tajemnice Totus Tuus

Labirynt Życia to zaproszenie do przeżycia niecodziennej przygody, odkrycia tego, co nieznane i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Kryje on w sobie niezwykłą tajemnicę, której poznanie sprawi Wam na pewno wiele radości i satysfakcji. Na Odkrywców labiryntu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 23:45

Polki piąte w AMŚ

Polska reprezentacja w unihokeju kobiet zajęła piąte miejsce w akademickich mistrzostwach świata w Porto. W ostatnim meczu pokonali Japonię.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 14:09

Promocja książki "Pieniny dla Rodziny"

W sali kinoteatru „Pieniny” w Szczawnicy odbyła się promocja książki „Pieniny dla rodziny”. Czytelnicy i miłośnicy Pienin mieli możliwość spotkania się z autorkami tego niezwykłego przewodnika: Ewą Stadtmüller i Haliną Mastalską oraz posłuchania opowieści o tym skąd pomysł i jak powstała ta niezwykła książka.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 12:57

Kolejny etap wyprawy Śnieżna Pantera - Pik Korżeniewskiej

Ekipa Andrzeja Bargiela dotarła do bazy Moskvina, która posłuży jako punkt startowy do następnych dwóch szczytów – Piku Korżeniewskiej i Piku Komunizma. Zakopiańczyk dziś wieczorem rozpocznie wspinaczkę. W zeszłym tygodniu wszedł już na Szczyt Lenina i zjechał z niego na nartach. Tym samym pierwszy etap wyprawy po Śnieżną Panterę został zaliczony.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 12:32

Inauguracja Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (zdjęcia)

Przez najbliższy tydzień Zakopane stanie się najważniejszym w Polsce miejscem pamięci o Karolu Szymanowskim. Wszystko za sprawą Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, które odbywają się po raz trzydziesty dziewiąty. W Kościele Świętego Krzyża odbył się koncert inauguracyjny najważniejszego festiwalu poświęconego twórczości tego wybitnego kompozytora.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 11:52

Koncert zespołu IRA na Gubałówce (zdjęcia)

ZAKOPANE. Ten weekend w ramach Hej Fest to mieszanka rockowo-folkowa. Wczoraj na scenie wystąpił zespół IRA - dziś czeka nas koncert grupy Zakopower.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 11:44

Dziś spotkanie na Górze Karmel

Katowice jeszcze tego nie widziały. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów z całego świata i kilkadziesiąt tysięcy ludzi ze Śląska spotka się na katowickim lotnisku Muchowiec, aby zrobić wspólny „raban”, do którego wzywał papież Franciszek. Spotkanie na Górze Karmel już 23 lipca.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 09:58

Pożegnanie sztuki„Mąż mojej żony” Scena pod Ratuszem 2

Kto nie zdążył jeszcze zobaczyć „Męża mojej żony”, posmakować gwary Zeflika, zakochać się „na trzeciego” w Helence i zachwycić aktorskim popisem Strama- Franczyk miał jeszcze szansę.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 21:31

Tatra Vertical – pobiegnij z kozicami!

Chcesz spróbować swoich sił w górskim biegu w sercu Tatr? Weź udział w Tatra Vertical, który odbędzie się 13 sierpnia w Tatrach Zachodnich. To wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na dystansie ok. 10 km i przewyższeniu liczącym ponad 1000 metrów, w wysokogórskich warunkach. Start w jednej z najpiękniejszych tatrzańskich dolin – Chochołowskiej, a meta - na Wołowcu (2064 m n.p.m.).

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 21:11

"W jedności jest siła - puść ten przekaz w obieg". Zobacz nowy utwór Bosskiego

Drużyna Mistrzów prezentuje kolejny utwór. "Viva Polonia" dedykowana jest Polonii na świecie - "aby żyła w jedności i świadomości dorobku poprzednich pokoleń!".

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 20:41

Otwarcie ronda na Łysej Polanie (zdjęcia)

Prawie 2,5 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej nr 960 na trasie między Wierchem Poroniec a Łysą Polaną. W efekcie tego powstało rondo, z którego turyści łatwo dostaną się na parking w Palenicy Białczańskiej, a dalej m.in. do Morskiego Oka czy, czy do przejścia granicznego w Łysej Polanie.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:20

W weekend w Krakowie pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej w związku z ŚDM

W weekend 23-24 lipca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów do pętli Cichy Kącik.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:15

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa prawie pewne

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, którego liderem jest były poseł Łukasz Gibała, złożyło już wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego ze stanowiska prezydenta Krakowa. Dokument wraz z 86 tysiącami podpisów trafił do Państwowej Komisji Wyborczej.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 21:51

Otwarto połączenie DW 780 z Węzłem Mirowskim

Mieszkańcy krakowskich Przegorzał i Bielan mogą już korzystać z tzw. „lokalnej obwodnicy”. Połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 780 a Węzłem Mirowskim otworzyli marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak. Nowa droga znacznie ułatwi życie nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale też wszystkim, którzy korzystają z małopolskich dróg.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 15:48

Będą wyrywkowe kontrole policji

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży policjanci będą przeprowadzać wybiórcze kontrole osób oraz bagaży. Zwłaszcza w miejscach większych skupisk ludzi.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 14:28

Morderczy bieg już w ten weekend w Krynicy-Zdroju

W najbliższą sobotę i niedzielę na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju odbywać się będzie bieg Spartan Race Beast (20 km) oraz Spartan Super (13 km). Jak zapewniają organizatorzy, biegi plus wymagające przeszkody terenowe sprawią, że zawodnik stanie twarzą w twarz ze swoimi słabościami i zapamięta ten bieg na całe życie.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 11:16

Kruszyn potrzebuje pomocy - zbiórka pieniędzy na protezę szczęki

Kruszyn to mały psiak w typie ratlerka znaleziony z szynami chirurgicznymi wystającymi z pyszczka. Ktoś zaniechał leczenia. Pies cierpiał z bólu i głodu i pragnienia.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 00:15

Wojtas wygrywa IV edycję Tatry Football Cup!

Za nami IV turniej Tatry Football Cup, o puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ czyli kontynuacja corocznego wydarzenia piłkarskiego. Impreza, której pomysłodawcą jest Grzegorz Hajnos, przeszła w tym roku pod skrzydła Podhalańskiej Ligi Futsalu, wspieranej technicznie przez krakowską Biznes Ligę.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 22:05

17,8 mln euro dla osób potrzebujących

16 sierpnia ruszają nabory wniosków na konkursy, w których będzie można otrzymać unijne dotacje na pomoc dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów, a także dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. - Tworząc nowy regionalny program operacyjny Małopolski nie zapomnieliśmy o tych, którzy znaleźli się w trudnym momencie swojego życia - komentuje wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 20:57

Moto HOLI Day już 23 lipca w Brzeszczach

Już 23 lipca Brzeszcze eksplodują tysiącami kolorów i rozbrzmią warkotem dziesiątek silników. Czeka nas bowiem Moto Holi Day. Prawdopodobnie pierwsza taka impreza w Polsce.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 19:51

XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach (zdjęcia)

Tradycyjne jadło, napitki i góralska muzyka w tle, czyli XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach za nami.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 19:15

Amerykańskie wakacje w krynickim gimnazjum zakończone (zdjęcia)

Takie właśnie wakacje wybrało 53 uczestników obozu językowego Summer English Camp organizowanego przez Fundację Kościuszkowską z siedzibą w Nowym Jorku oraz Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju w ramach programu Teaching English in Poland.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 15:43

Małopolskie gminy wśród najlepszych samorządów w kraju

Gmina Zielonki to zwycięzca najnowszego Rankingu Samorządów 2016, opublikowanego przez Rzeczpospolitą. Oprócz niej miejsce w pierwszej "trójce" zajął też Zator, a Wielka Wieś, Radłów i Tarnów znalazły uznanie w zestawieniu samorządów najlepiej korzystających z funduszy unijnych.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 00:11

Finał 12 Festiwalu Muzyki Polskiej (zdjęcia)

Finał tegorocznego Festiwalu Muzyki Polskiej należał do znakomitego wykonania słynnej III Symfonię „Symfonię pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 23:43

Krynica-Zdrój oddaje pieniądze w ręce mieszkańców

Po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 22:10

Nordic Walking w wodzie i błocie (zdjęcia)

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, mocnego deszczu, który padał przez cały dzień i ogromnego błota na stadionie w Kirach, ponad 120 osób z całej Polski wzięło udział w IV edycji Mistrzostw Polski w Biathlonie Nordic Walking, które odbyły się w Kościelisku.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 16:13

Dziki nawiedzają peryferyjne osiedla

Mieszkańcy Krakowa zauważyli, że coraz częstszymi "gośćmi" na osiedlach znajdujących się na skraju miasta są dzikie zwierzęta. Co gorsza, są to dziki. Miasto radzi co robić, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 13:04

Podium Konrada w Clio Cup na Limanowej! (zdjęcia)

Limanowa również i w tym roku nie zawiodła kierowców oraz kibiców. Zainteresowanych ściganiem pod Ostrą z roku na rok przybywa, co na pewno mocno motywuje kierowców. Ci za to odwdzięczają się efektywną jazdą, na tyle, że wyścig kończyli dachowaniem albo spotkaniem z barierami ochronnymi. Simeone Faggioli zanim pechowo zakończył pierwszy dzień, na ostatniej prostej rozwijał prędkość 252 km/h!

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 12:25

Góralskie posiady z Zanussim (zdjęcia)

Warszawska Fundacja Żyj z Pasją po raz kolejny zorganizowała w Zakopanem kolonię dla dzieci pod hasłem „Wakacje z pasją”. Gościem jednego ze spotkań był znany reżyser Krzysztof Zanussi.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 11:14

Tour de Pologne 2016 w Krakowie - zmiany w komunikacji

Pojawiły się pierwsze utrudnienia w ruchu w związku z ostatnim etapem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Od około godziny 9.30 na objazdy kierowane są linia tramwajowe 1, 2, 6, 8, 13, 18, 20 oraz autobusowe: 124, 292, 304, 424, 504.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 20:26

Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych szósty etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska został anulowany

Pogoda pokrzyżowała plany kolarzy i organizatorów 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Od samego rana warunki pogodowe w Bukowinie Tatrzańskiej były niezwykle trudne. Startujący przed południem amatorzy rywalizowali w ulewnym deszczu i przy niskiej temperaturze.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 17:29

Uroczystości 600-lecia lokacji Ochotnicy - świętowanie w deszczu (zdjęcia)

Niedzielne obchody 600-lecia lokacji Ochotnicy przebiegały w strugach deszczu. Wśród gości byli parlamentarzyści oraz radni wojewódzcy.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 16:50

Stan wody w potokach i rzekach jest coraz wyższy (zdjęcia i film)

Na Podhalu spadło już ok 75 mm deszczu - lokalnie nawet 100 mm. Opady przewidziane są jeszcze do końca dnia i w nocy. Suma opadów wyniesie od 115 mm do 130 mm.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2016 14:41

Dziś ostatni dzień spotkań młodych górali z całego świata

W Nowym Sączu dobiega końca Święto Dzieci Gór. W sobotę odbyły się ostatnie prezentacje w ramach tzw. dni narodowych. Swój folklor, muzykę i taniec przybliżyły na scenie dziecięce zespoły z Czech, Ekwadoru i Podhala.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 10:40

Pokaz przepremierowy filmu"Kamper" Kino pod Baranami

KRAKÓW. W czwartek, 14 lipca, odbyła się w Kinie pod Baranami prapremiera filmu Kamper - polskiej komedii o współczesnych trzydziestolatkach. Krakowski pokaz - z udziałem twórców odbył się zaledwie kilka dni po światowej premierze filmu na festiwalu w Karlowych Warach.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 14:11

Przywrócony zostaje ruch na remontowanych jezdniach

W związku z przyjazdami pielgrzymów na ŚDM, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami likwidowane zostają utrudnienia dla kierowców na drogach krajowych w Małopolsce.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 13:37

Czesi na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Czeskie Siły Powietrzne potwierdziły udział w VIII Nowotarskim Pikniku Lotniczym, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Nowym Targu.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 13:20

Pomnik św. Jana Pawła II; zegar 450-lecia; koncerty - podsumowanie 5. dnia Jubileuszu Jabłonki (zdjęcia)

Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II oraz jubileuszowego zegara na 450-lecie Jabłonki, odtworzenie "Orawskiego oratorium" skomponowanego specjalnie na ten jubileusz, a także urodzinowy koncert zespołu De Press - piąty dzień obchodów święta Jabłonki był wyjątkowo bogaty w wydarzenia.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 22:00

Koncert organowy Adama Chlebka (zapowiedź i filmy z próby)

W niedzielę w parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, odbędzie się koncert organowy Adama Chlebka.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 21:25

Nowe horyzonty Nowej Huty

Trwają intensywne prace mające na celu rewitalizację poprzemysłowych terenów Nowej Huty.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 19:08

Firmy z południa Polski stawiają na recykling

Czy dla przedsiębiorców z południa Polski ważny jest los odpadów? Tak. Ponad połowa chce nimi lepiej gospodarować.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 09:48

Uwaga, pojawią się legalni ankieterzy

Władze Tarnowa apelują do mieszkańców, aby do domów wpuszczać tylko osoby posługujące się imiennymi identyfikatorami. Do mieszkań tarnowian zapukają bowiem ankieterzy z formy Atmoterm.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 00:27

V Kiermasz Sztuki na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Obok Urzędu Gminy zorganizowany został kiermasz sztuki ludowej. Swoją twórczość prezentują artyści orawscy, ale to także okazja do degustacji i kupna smakołyków przygotowanych przez gaździny spod Babiej Góry. Bazar jest częścią obchodów jubileuszu 450-lecia Jabłonki.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 23:56

Orawskie posiady - czwarty dzień obchodów 450-lecia Jabłonki (zdjęcia)

Tym razem jubileusz Jabłonki przebiegał pod hasłem "spotkania ze sztuką i historią". Posiady rozpoczął wójt Antoni Karlak w holu Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce. Przywołał kilka faktów z historii Orawy. Przypomniał, że powinniśmy być dumni z naszych przodków, którzy osiedlili się na tych ziemiach. To im zawdzięczamy to, kim jesteśmy. Dziękował mieszkańcom Orawy za przyjęcie zaproszenia na tę piękną uroczystość.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 23:47

Relacja z Marszu Wołyńskiego w Nowym Sączu (zdjęcia)

11 lipca w Nowym Sączu po raz drugi odbył się Marsz Wołyński, zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską - Nowy Sącz oraz Ruch Społeczno-Narodowy Nowy Sącz.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 20:26

Dwie nowe twarze w NKP

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2016/17, który rozpocznie się 6 sierpnia. Ich rywalem był drugoligowy Rozwój Katowice.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 11:25

BAHK w piątek odwiedzi Kraków

15 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zawita do Krakowa. Krew będzie można oddawać od 8.10 do 16.00 w RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 00:52

Ćwierć kilometra pod wodą na jednym oddechu. Nowotarżanin VI na mistrzostwach świata w Finlandii (filmy)

W fińskim Turku rozegrane zostały Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu. Zawody niewątpliwie były „biało-czerwone”. Polacy zdobyli łącznie 6 medali: 4 złote, srebrny i brązowy, ustanowili 4 nowe rekordy świata oraz 25 rekordów życiowych. Rewelacyjne wyniki podczas Mistrzostw Świata w Turku osiągnął nowotarżanin Krzysztof Dąbrowski, debiutujący na międzynarodowej imprezie najwyższej rangi.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 10:58

Atrakcyjny Poraj i jego malownicze jezioro (zdjęcia)

Poraj jest to ciekawa miejscowość letniskowa, która położona jest w północno-zachodniej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, około 20 km na północ od Żarek i na południe od Częstochowy, przy trasie 791, nad Jeziorem Porajskim, wśród lasów.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 16:59

Prawie 80 tys. osób zagłosowało w Małopolskim BO

79 411 osób – szacunkowo tylu Małopolan wzięło udział w I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. 30 742 mieszkańców regionu oddało swój głos za pośrednictwem internetu, 45 338 wybrało formę tradycyjną i wrzuciło karty do urn wyborczych, a 3 331 skorzystało z głosowania korespondencyjnego.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 22:48

Kasia Niewiadoma wygrała klasyfikację młodzieżową

Katarzyna Niewiadoma udanie zakończyła prestiżowy wyścig Giro Rosa. Nasza kolarka zajęła w klasyfikacji generalnej siódme miejsce i wygrała klasyfikację młodzieżową, co jest z całą pewnością dobrym prognostykiem przed igrzyskami w Rio. Wyścig wygrała Megan Guarnier.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 19:52

Wystawa zwierząt hodowlanych w Ludźmierzu (zdjęcia)

Hodowcy z całej Małopolski przyjechali do Ludźmierza zaprezentować swoje najlepsze okazy koni, bydła, królików, gołębi, owiec i kóz na V Podhalańskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Mimo często powtarzanych słów, że hodowla podupada, wystawców było wielu, a cała impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 12:33

Grzegorz Turnau zaprasza do Krakowa

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa”. Czterdziestu fotografików amatorów walczyło by w jak najbardziej wyjątkowy sposób ukazać piękno jednej z dzielnic Krakowa. Nagrody wyróżnionym wręczył podczas wernisażu prac znany mieszkaniec miasta Grzegorz Turnau.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2016 13:36

W Krakowie otwarto Muzeum Figur Woskowych (zdjęcia)

Na ponad 2 tys. metrów kwadratowych udało się na razie zgromadzić pokaźną grupę osób. Przemierzając muzealne korytarze napotkamy nie tylko trzech ostatnich papieży ale także Roberta Lewandowskiego, ojca Tadeusza Rydzyka, Matkę Teresę z Kalkuty, Lecha Wałęsę ale też Wojciecha Jaruzelskiego a nawet King Konga.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2016 12:40

EnegryLandia świętuje drugie urodziny!

Jeden z najnowocześniejszych parków rozrywki w Europie - położona w Zatorze EnergyLandia świętuje w ten weekend drugie urodziny. Z tej okazji przygotowano kolejne atrakcje.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2016 23:15

Artyści Zakopiańscy - wernisaż wystawy w MGS w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego otwarta została wystawa zatytułowana "Artyści Zakopiańscy 201". Po raz pierwszy od wielu lat zaproszeni zostali do udziału w prezentacji - wszyscy artyści tworzący pod Tatrami, nie tylko ci zrzeszeni w ZPAP.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2016 20:44

"500+" - wypłaty gotówkowe także w placówkach PKO BP

Urząd Miasta Krakowa uruchomił wypłaty świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+” w formie gotówki w placówkach PKO BP.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2016 12:01

Gwiazdy światowego folku m.in. z Pakistanu, Brazylii, Indonezji i Kostaryki - w Małopolsce

W poniedziałek 11 lipca w Myślenicach rusza III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Przez 10 dni w Myślenicach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej zagrają zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki folkowej. Kumulacje festiwalowych wydarzeń i największe koncerty przewidziano między 14 a 17 lipca na zabytkowym rynku w Myślenicach.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 22:42

Są pieniądze na ekologiczne autobusy miejskie w gminach

Stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego – mogą starać się o zdobycie dofinansowania do wymiany taboru komunikacji miejskiej, który pozwoli na obniżenie emisji spalin. Pieniądze można zdobyć także na nowoczesną infrastrukturę do obsługi podróżnych. Ruszyły właśnie nabory kart projektów, które potrwają do 29 lipca.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 22:22

Ruszył Karpacki Ultramaraton (zdjęcia)

W czwartek ruszyła pierwsza edycja Karpackiego Ultramaratonu. Jest to czterodniowy bieg ze Szczawnicy do Wisły. Wymagająca trasa - 200 km najpiękniejszymi partiami Karpat, wyzwanie dla ciała i umysłu, z przewyższeniem sięgającym niemal 8000 metrów. Bieg potrwa do 10 lipca.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 20:15

Muzyka z 3 Maj Się Zdrów 2016

Niesłabnącą popularnością cieszy się twórczość Tomasz Grubsona Iwańcy gwiazdy ostatniego 3 Maj Się Zdrów FESTIVAL . Największy przebój artysty „Na szczycie” przekroczył już liczbę 61 mln otwarć w serwisie YouTube.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 12:47

Ostatni "Hotel Babilon"na Scenie pod Ratuszem (zdjęcia)

Po około 150 spektaklach zdjęto ze sceny sztukę "Hotel Babilon" w reżyserii Pawła Szumca. Był to popis kreacji Aldony Jankowskiej.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 13:40

24. Święto Dzieci Gór

Zapraszamy na 24. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór, który odbędzie się w dniach 10 - 17 lipca br. Zwykle to wydarzenie rozgrywało się w ostatnim tygodniu lipca, ale w br. w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży zmieniliśmy termin.

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 19:48

Najlepsi piloci akrobacji samolotowej spotkają się w Nowym Targu!

Odliczanie do VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego trwa, a atrakcji lotniczych wciąż przybywa. Na dzień dzisiejszy, udział w tym wielkim przedsięwzięciu zadeklarowało ponad 30 pilotów z 6 europejskich krajów!

Dodano: Sobota, 2 lipca 2016 21:30

Początek wakacji - pracowity dla GOPR

Wczoraj ratownicy GP GOPR dwukrotnie udzielali pomocy. Najpierw do wypadku doszło przy potoku Grajcarek w Szczawnicy. Do koryta potoku wpadła kobieta i doznała urazu głowy. 20 min później ratownicy jeszcze raz wyjeżdżają na Ścieżkę Pienińską, tym razem pomocy potrzebował 16-letni turysta z urazem głowy.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2016 10:41

SWM: Nie dla zmian

Radni województwa stanowczo sprzeciwili się planowanej restrukturyzacji w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z. o. o. , która jest równoznaczna z likwidacją oddziału w Tarnowie.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 21:11

Nad Podhalem przeszły nawałnice z deszczem (zdjęcia)

Największe ulewy przeszły nad gminą Rabka-Zdrój i w rejonie Zakopanego oraz Kościeliska.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 13:56

Twoja droga do zdrowia w Wierzchosławicach

Centrum Zdrowia Tuchów rozpoczyna realizację projektu pt. „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach - Twoja droga do Zdrowia” . Jego celem jest poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej 100 osób niesamodzielnych, które zostaną objęte wsparciem. Będą to głównie seniorzy w wieku ponad 65 lat. Chodzi o mieszkańców powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego oraz samego Tarnowa.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 12:29

Zatrzymano włamywaczy recydywistów którzy okradali domy w powiecie suskim

Metoda działania zatrzymanych była zaskakująca. Pod pretekstem skupu złomu wchodzili na posesję, w momencie kiedy upewnili się, że domowników nie ma, szukali, schowanych najczęściej pod wycieraczkami, kluczy od budynków i wchodzili na tzw. pasówkę do mieszkania, skąd po penetracji pomieszczeń kradli pieniądze i biżuterię.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 21:55

Kolej w Małopolsce odzyskuje popularność

Czy podróżowanie składami kolejowymi wraca do łask pasażerów? Z informacji przekazanych przez Przewozy Regionalne wynika, że tak. Władze spółki zapewniają, że nie spoczną na laurach.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 15:53

Akcja „Pasy” małopolskiej Policji

Na terenie województwa małopolskiego prowadzone były działania „Pasy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie negatywnych zachowań na drodze.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 22:37

XXV i XXVI Letnie Warsztaty Muzyczne w Muzycznej Owczarni

Już 3 lipca rozpoczyna się kolejna, 25 już edycja Letnich Warsztatów Muzycznych w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Po raz kolejny młodość spotka się z doświadczeniem.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 13:27

Noc Naukowców w Klikuszowej (zdjęcia)

W nocy z 28/29 czerwca w Szkole Podstawowej w Klikuszowej odbyła się trzecia Noc Naukowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej i w Lasku, którzy na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Łącznie 26 uczniów świetnie się bawiło tej nocy.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 01:03

XII Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Dwudniowa impreza zorganizowana na lotnisku Rakowice-Czyżyny nie rozczarowała amatorów podniebnych akrobacji. Małopolski Piknik Lotniczy był areną dla popisów najlepszych pilotów.

Dodano: Wtorek, 28 czerwca 2016 09:40

Lamus Teatralny już otwarty i czeka na zwiedzających (zdjęcia)

Nowoczesne multimedia, a obok nich oryginalne kostiumy aktorów i rekwizyty, które grały w najsłynniejszych przedstawieniach Teatru im. J. Słowackiego – te i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy odwiedzą otworzony właśnie w Krakowie Lamus Teatralny.

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2016 13:40

Wyniki naboru do projektu „Myśląc… Taniec”

W dniu 21 czerwca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje uczestników do projektu „Myśląc… Taniec”. Wzięło w nich udział 70 osób, spośród których zostali wyłonieni uczestnicy projektu.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2016 14:23

"Nie płacz Koziołku" - bajka dla najmłodszych widzów (zdjęcia)

Adaptacja baśni rosyjskiego pisarza i poety Siergieja Michałkowa o małym krnąbrnym koziołku, który nie posłuchał mamy i udał się sam na spacer do lasu.

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 12:25

"Zwyciężać Mimo Wszystko” - sportowcy na Rynku Głównym w Krakowie

Niepełnosprawni sportowcy po raz kolejny udowodnili, że talent mają naprawdę wielki. Rozgrywki odbyły się w ramach corocznych Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" i 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanych przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 11:36

Rusza Hej Fest w Zakopanem

Tego lata do Zakopanego przyjadą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pierwszy koncert – zespołu HEY – odbędzie się już 26 czerwca na Równi Krupowej.

Dodano: Poniedziałek, 20 czerwca 2016 16:53

Wakacje w Mieście

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha zaprasza wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Spółdzielczym Domem Kultury na szereg zajęć w ramach akcji "Wakacje w Mieście".

Dodano: Niedziela, 19 czerwca 2016 19:33

Anna Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska

Medalistka mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym, 27-letnia Anna Lewandowska została prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska - poinformowano w komunikacie biura prasowego Olimpiad Specjalnych.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2016 10:53

Jak dojechać na oświęcimski LFO?

Urząd miasta w Oświęcimiu opublikował Informację dla przyjezdnych na Life Festiwal Oświęcim 2016

Dodano: Czwartek, 16 czerwca 2016 10:26

Próba medialna do spektaklu"Pomoc domowa" w Teatrze Bagatela (zdjęcia)

Kontynuacja brawurowego Boeinga, boeinga – Odlotowych narzeczonych w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie wszystkie chwyty klasycznej farsy.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 22:33

Żaki z Czarnego Dunajca obronili tytuł mistrzowski

Turniejem rozegranym w Waksmundzie zakończyły się rozgrywki I ligi Żaków Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Tytuł mistrzowski zdobyła po raz drugi z rzędu drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec.

Dodano: Wtorek, 14 czerwca 2016 18:37

Rozpoczyna się kongres Impact’16

W środę, 15 czerwca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie wystartuje kongres Impact’16. Podczas dwudniowego wydarzenia przedsiębiorcy, właściciele start-up’ów, naukowcy, inwestorzy venture capital, przedstawiciele inkubatorów i parków naukowo-technologicznych oraz samorządowcy rozmawiać będą o nowej gospodarce oraz wyzwaniach i szansach na rozwój w innowacyjnych branżach. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Dodano: Wtorek, 14 czerwca 2016 11:36

Zakończył się 54. Małopolski Wyścig Górski

Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Wibatech Fuji) zakończył się niedzielny, najtrudniejszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W klasyfikacji generalnej 54. edycji wyścigu, który na stałe wpisał się już w sportowy kalendarz Małopolski triumfował zaś Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Dodano: Piątek, 10 czerwca 2016 00:10

Ultra Sky Marathon Babia Góra - zapowiedź filmowa

W sobotę 11 czerwca br. odbędzie się 3 edycja biegów rozgrywanych w ramach Ultra Sky Marathon Babia Góra.

Dodano: Czwartek, 9 czerwca 2016 19:43

Zaproszenie na spotkanie z poezją (zdjęcia)

KRAKÓW. W czwartek w ogrodach Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Piłsudskiego 12) odbyła się konferencja prasowa inaugurującą 5. Festiwal Miłosza. Festiwal odbędzie się w dniach potrwa do 12 czerwca w Krakowie.

Dodano: Środa, 8 czerwca 2016 18:23

Nad Sołą przybyło TBS- ów

Kilkadziesiąt rodzin znajdzie swoje nowe mieszkanie. Oświęcimski TBS oddaje drugi budynek w systemie odroczonej własności. Mają też powstać kolejne.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2016 09:46

Premiera "Miarki za miarkę" w Teatrze Ludowym (zdjęcia)

Na deskach Teatru Ludowego zobaczyliśmy sztukę "Miarka za miarkę" Szekspira w interpretacji Mikołaja Grabowskiego, który również odpowiada za opracowanie muzyczne oraz ruch sceniczny.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 15:06

Polska wygrywa Małe Euro! - Podhale Amp Futbol Cup 2016 (zdjęcia)

W Łapszach Niżnych odbył się międzynarodowy ampfutbolowy turniej, w którym nasza kadra narodowa zmierzyła się z Irlandią, Niemcami i Ukrainą.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 12:34

Dzieci bawiły się w zakopiańskim Aqua Parku

Były pokazy motorów i samochodów policyjnych. Nie zabrakło oczywiście też wozów straży pożarnej i oraz funkcjonariuszy straży Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ale najwięcej emocji i dobrej zabawy było w wodzie. Zakopiański Aqua Park ponownie w tym roku uczcił z wielkim rozmachem Dzień Dziecka.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 11:21

Centrum Edukacji Przyrodniczej w TPN-ie w nowej odsłonie

Tatrzański Park Narodowy gościł przedstawicieli samorządów i innych państwowych instytucji, Parków Narodowych, Lasów Państwowych oraz lokalnych szkół. Przybyli oni na otwarcie przebudowanego Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2016 22:55

Dłuższa strzelnica dla karabinków (zdjęcia)

Strzelnica kontenerowa z Zakładów Mechanicznych Tarnów będzie mogła znaleźć szersze zastosowanie. Dzięki zmianie technologii materiałów wykorzystywanych do jej produkcji będzie można prowadzić trening strzelecki nie tylko z pistoletów i pistoletów maszynowych, ale też z karabinków. Chodzi o broń kalibru 5,56mm („Beryl w. 96”, „Mini Beryl”).

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2016 09:36

Zlot Kawalerów Orderu Virtuti Militari w Racławicach (zdjęcia)

Od trzech lat doroczną tradycją nowotarskich Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta jest udział w dużych patriotycznych uroczystościach na skalę małopolską – Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari. Świętu w Racławicach towarzyszą zawody użyteczno-bojowe z udziałem 6-osobowych reprezentacji szkół mundurowych oraz organizacji paramilitarnych z całego województwa. Tego roku drużyna „Venuleta” przywiozła z nich puchar za zajęcie III miejsca.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2016 19:39

Tarnowianie skomentowali wizytę amerykańskich żołnierzy

Do tej imprezy władze miasta przygotowywały się od dłuższego czasu. Na tarnowski Rynek zawitali żołnierze 2 Płku Kawalerii Armii USA. Wydarzenie to wywołało różne komentarze wśród mieszkańców.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2016 00:44

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec mistrzem I ligi młodzików

Dobiegła końca rywalizacja w ramach I ligi młodzików Podhalańskiego Podokręgu piłki nożnej, mistrzostwo w sezonie 2015/2016 zdobyła drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec. W ostatnim spotkania AP Wisła Czarny Dunajec pokonała u siebie drużynę Jordan Jordanów 4:2.

Dodano: Sobota, 28 maja 2016 09:14

Gala alterFMF: Drone Sounds - goście specjalni: Jóhann Jóhannsson, Cliff Martinez, Joseph Trapanese oraz Łukasz Targosz (zdjęcia)

Światowe premiery elektroniczno-symfonicznych tematów filmowych miały miejsce w ICE Kraków.

Dodano: Czwartek, 26 maja 2016 19:50

IV Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

3 i 4 czerwca br. na płycie Placu Niepodległości w Zakopanem zorganizowany zostanie IV Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Przegląd jest formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.

Dodano: Czwartek, 26 maja 2016 15:18

Roman Polański odebrał odznakę Stowarzyszenia Filmowców Polskich

KRAKÓW. Podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej, reżyser odebrał odznakę 50-lecia Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W imieniu prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacka Bromskiego i prezes Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki wyróżnienie wręczył Polańskiemu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2016 19:59

Rafał Sonik i jego quad - z klocków Lego. W skali 1:1 (zdjęcia)

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i wspaniałego człowieka, od kilkunastu lat zaangażowanego w działalność charytatywną, została doceniona w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.

Dodano: Sobota, 14 maja 2016 14:24

Po Puchar Rektora w deszczu. A w niedzielę maraton (zdjęcia)

W strugach deszczu wystartował z Rynku w Nowym Targu IV Bieg o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl