Allestetis
Sezon
Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2020 13:00

Kumoterki w Poroninie na rozpoczęcie sezonu (galeria)

Na Polanie Lichajówki niedaleko Poronina rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody w ramach Parady Gazdowskiej.

Dodano: Wtorek, 28 maja 2019 08:17

Bilet sezonowy - sposób na Rabkoland za złotówkę dziennie! (reklama)Nie wszyscy mieszkańcy naszego regionu wiedzą, że od paru lat w Rabkolandzie obowiązuje system jednej wejściówki na teren parku - bez żadnej opłaty za poszczególne atrakcje.

Dodano: Sobota, 11 maja 2019 10:00

MotoLegendy PRL Rozpoczęcie sezonu 2019

Już po raz drugi zapraszamy na rozpoczęcie sezonu klasycznego.

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2019 08:25

Sezon na pociągi retro. Pierwsze przejażdżki już w maju

XX-wieczne lokomotywy na parę oraz odremontowane wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas kilkudziesięciu przejazdów jakie odbędą się na trasach do Zakopanego, Nowego Sącza, Krynicy, Biecza, Tarnowa, Wadowic i Andrychowa.

Dodano: Wtorek, 17 lipca 2018 20:26

Teatr Witkacego rozpoczyna sezon

Już w najbliższą środę – 18 lipca Teatr Witkacego w Zakopanem rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Zakopiański Teatr jak co roku jako jeden z nielicznych teatrów w Polsce prezentuje swoje spektakle w wakacje.

Dodano: Środa, 2 maja 2018 21:00

Sezon letni w Małopolsce - otwarty (zdjęcia)

W Krościenku nad Dunajcem – u stóp Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego – oficjalnie rozpoczęto czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 13:27

Msza św. dla motocyklistów na rozpoczęcie sezonu 2018

"Zanim wszyscy rozjedziemy się po Polsce na zloty rozpoczynające sezon motocyklowy 2018 zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie – jak w poprzednich latach – odbędzie się Msza św. z prośbą o bezpieczny przebieg sezonu motocyklowego" - przypomina Motopodhale.info

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 14:30

Otwarcie sezonu zimowego pod Tatrami (zdjęcia)

Wymianą deski kitesurfingowej na snowboardową prezydent Sopotu Jacek Karnowski z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą zainaugurowali sezon zimowy pod Tatrami.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 12:57

Tragicznie rozpoczął się sezon narciarski w Słowackich Tatrach. Nie żyje 61-letni Polak

Polski narciarz doznał wypadku w ośrodku narciarskim Zverovka w Tatrach Zachodnich. Rozpoczęta natychmiast reanimacja prowadzona przez ratowników górskich i służby medyczne nie przyniosła skutku.

Dodano: Niedziela, 3 grudnia 2017 11:32

Na Kasprowym Wierchu już szusują (zdjęcia)

Choć w wielu miejscach oficjalna inauguracja będzie miała miejsce 15 grudnia, sezon narciarski na Podhalu właśnie się się rozpoczął. To pierwsza taka sytuacja od wielu lat. W poprzednich sezonach w grudniu pogoda nie sprzyjała przygotowaniu stoków.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 10:44

Inauguracja 73 sezonu artystycznego w Filharmonii Krakowskiej (zdjęcia)

KRAKÓW. W sali koncertowej przy Zwierzynieckiej wykonane zostało niezwykłe dzieło Gustava Mahlera – II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie”.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 21:47

„Śluby panieńskie" Pluskoty i nowy sezon w Teatrze STU (zdjęcia)

„Śluby panieńskie” w reż. Krzysztofa Pluskoty zainaugurowały nowy sezon artystyczny w Teatrze STU w Krakowie. Oficjalna premiera spektaklu nastąpiła w niedzielę , ale przedstawienie można było oglądać już od 13 września.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 11:41

Msza na rozpoczęcie sezonu motocyklowego na Górce w Zakopanem (zdjęcia)

Zima znów ustąpiła miejsca wiośnie, na zakopiańskie ulice wyjechali więc motocykliści, aby Mszą Świętą w Kościele O. jezuitów na Górce rozpocząć tegoroczny sezon motocyklowy.

Dodano: Sobota, 25 kwietnia 2015 14:57

Sezon flisacki oficjalnie otwarty (zdjęcia)

Choć flisacy spływają z turystami Dunajcem już od ponad trzech tygodni, to oficjalne rozpoczęcie tegorocznego sezonu odbyło się dzisiaj na przystani flisackiej w Sromowcach Kątach.

Dodano: Niedziela, 12 kwietnia 2015 09:50

Podhalańscy motocykliści rozpoczęli sezon (zdjęcia)

Kilkudziesięciu motocyklistów zjechało się do Bukowiny Tatrzańskiej, by w miejscowym kościele wziąć udział w wieczornej mszy świętej inaugurującej tegoroczny sezon motocyklowy.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 15:16

Rozpoczęcie sezonu w Dwóch Dolinach

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla zaprasza wszystkich na otwarcie sezonu narciarskiego już w najbliższy weekend 13 grudnia! Stoki są naśnieżne i ratrakowane, dzięki czemu można spodziewać się dobrych warunków do pierwszych zjazdów. W dniu otwarcia promocja na zakup karnetów czasowych.

Dodano: Niedziela, 7 grudnia 2014 14:38

Ośrodki narciarskie na Podhalu rozpoczynają sezon

PODHALE. Na Kotelnicy i Bani w Białce Tatrzańskiej oraz na Nosalu w Zakopanem już uruchomiono wyciągi narciarskie. Kolejne ośrodki narciarskie zapowiadają rozpoczęcie sezonu od przyszłego weekendu.

Dodano: Czwartek, 4 grudnia 2014 19:54

W najbliższy piątek startuje sezon narciarski na Słowacji

Jako pierwszy swoje stoki dla narciarzy udostępni największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski Jasna-CHOPOK Niskie Tatry. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek, które działają już od tygodnia, przygotowują trasy w ośrodku Jasna-Chopok na otwarcie sezonu zimowego. Uroczystość rozpocznie się zapaleniem choinki bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku z udziałem dwukrotnego mistrza olimpijskiego w kajakarstwie górskim Michała Martikana.

Dodano: Niedziela, 30 listopada 2014 12:19

Otwarcie sezonu zimowego w Małopolsce

Małopolska Organizacja Turystyczna już po raz ósmy uroczyście otwiera Ogólnopolski Sezon Zimowy. W tym roku miłośników białego szaleństwa zaprasza na Jaworzynę Krynicką.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 12:21

Nowe inwestycje na nowotarskiej Długiej Polanie

W nadchodzącym sezonie narciarskim narciarzy szusujących na stokach Długiej Polany czekają spore zmiany. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji stacji narciarskiej.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 14:04

Podsumowanie sezonu ratowniczego na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

W tym roku ukończona została budowa pierwszej bazy ratowniczej R1 w Niedzicy-Zamek. W sezonie letnim pracowało w niej 50 ratowników. - W chwili obecnej jesteśmy w trakcie budowy kolejnych dwóch baz ratowniczych. Projekt zabezpieczenia ratowniczego Jeziora Czorsztyńskiego obejmuje docelowo funkcjonowanie trzech baz ratowniczych R1 Niedzica Zamek, R2 Mizerna, R3 Frydman, Baza Główna R2 ma być bazą działająca całą dobę, bazy R1, R3 - 12 godzina na dobę - wymienia Marek Jasiński.

Dodano: Poniedziałek, 22 września 2014 23:40

Dni NATO w Ostrawie (zdjęcia)

W miniony weekend w Ostrawie w Czechach zakończył się sezon pokazów lotniczych w Europie.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 11:18

Praca sezonowa, ale nie tylko: Młodzieżowe Biuro Pracy

W Krakowie w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy działa Młodzieżowe Biuro Pracy. Zarówno osoby pełnoletnie, jak i nastolatkowe znajdą dla siebie pracę.
Oferty czekają także na bezrobotnych i niepełnosprawnych. Co ważne, zarobek otrzymują legalnie, a pracodawca jest wiarygodny.

Dodano: Sobota, 12 lipca 2014 19:31

Nowy sezon artystyczny w Teatrze Witkacego

ZAKOPANE. Sztuką "Człapówki - Zakopane", Teatr Witkacego wzowilł działalność artystyczną. Placówka ogłosiła repertuar oraz harmonogram lipcowych występów.

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 21:21

Otwarcie sezonu na Szlaku Rzemiosła Małopolski

Fundacja NADwyraz zaprasza na wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i imprez w ramach Szlaku Rzemiosła Małopolski. Przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień będzie można podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. Jest to doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski, poznania ludzi z prawdziwą pasją i może odnalezienie swojej nowej.

Dodano: Czwartek, 22 maja 2014 20:00

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

W sobotę, 24 maja w Krynicy-Zdroju odbędzie się inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce. Organizatorzy rozpoczynają równocześnie kampanię promującą Szlak Architektury Drewnianej udostępniając do zwiedzania rekordową w historii liczbę aż 80 obiektów na Szlaku.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2014 14:47

Małopolskie Podsumowanie Sezonu Kolarskiego (zdjęcia)

JABŁONKA. W Centrum Kultury Górnej Orawy odbyło się oficjalne Małopolskie Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2013 oraz ogłoszenie wyników kolarskiego Challengu Małopolski o Puchar Redakcji Sportowej TVP Kraków.

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 12:37

Rusza Długa Polana w Nowym Targu

Właściciele wyciągu na Długiej Polanie, który w listopadzie stanął ogniu, poinformowali, że rozpoczynają sezon narciarski.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 21:47

Złota Kozica dla Biegu Marduły

W konkursie na Najlepszy Bieg Górski sezonu 2013 organizowanym przez portal biegigorskie.pl VI Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły został nagrodzony Złotą Kozicą w kategorii biegów górskich na długim dystansie. Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego zajął 7. miejsce w kategorii biegów w stylu alpejskim, a Bieg Sokoła 4. w kategorii biegów w stylu anglosaskim. Wszystkie te zawody w ramach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 12:25

Początek sezonu narciarskiego pod Tatrami (zdjęcia)

Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbyło się huczne otwarcie sezonu narciarskiego w Zakopanem z udziałem delegacji partnerskiego miasta Sopotu. Na konferencji prasowej w hotelu Mercure radosne nastroje obecnych skutecznie ostudził Andrzej Bachleda-Curuś "Ałuś", najlepszy alpejczyk w historii polskiego narciarstwa, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Dodano: Wtorek, 10 grudnia 2013 23:01

Na Podhalu rusza sezon na biegówki pod patronatem Justyny Kowalczyk

NOWY TARG. Za kilka dni na nowotarskim lotnisku uruchomiona zostanie wypożyczalnia nart biegowych. Przedsięwzięciu patronuje Justyna Kowalczyk. - Na miejscu będzie serwis sprzętu, nauka jazdy, obsługa instruktorska. W planach jest nocne bieganie na nartach z latarkami-czołówkami - zapowiada Marcin Jagła.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2013 23:22

Psy ratownicze z GOPR rozpoczęły sezon zimowy (zdjęcia)

Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR rozpoczęła przygotowania do sezonu zimowego. W związku z brakiem śniegu w Polsce kolejne już czwarte zajęcia odbyły się na lodowcu Kaunertal w Austrii.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2013 01:59

Słowacy zainaugurowali sezon zimowy (zdjęcia)

Na stokach w Jasnej pojawili się pierwsi narciarze, także z Polski. Uruchomione są trasy Bela Put, Slnecna, Hotelowa i Krupowa. Podczas oficjalnego otwarcia sezonu Słowacy przygotowali dla turystów wiele atrakcji. Były koncerty i zabawy sportowe pod patronatem BMW.

Dodano: Poniedziałek, 2 grudnia 2013 11:13

Wybory władz Aeroklubu Nowy Targ. Plany na kolejny sezon lotniczy (film)

NOWY TARG. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Aeroklubu Nowy Targ, delegaci zgodnie ocenili działalność ustępującego zarządu - udzielając mu absolutorium. Na kolejną kadencję do władz klubu wybrano jako prezesa - Pawła Kosa.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 20:56

Sezon wakacyjny pod Tatrami i w Pieninach - udany

To był wyjątkowo udany sezon pod względem frekwencji turystycznej - powiedział PAP Andrzej Kawecki z Biura Promocji Zakopanego. Potwierdzają to m.in. statystyki wyjść w Tatry.

Dodano: Poniedziałek, 27 maja 2013 10:50

Spotkanie w Dworcu Tatrzańskim na zakończenie sezonu narciarskiego

ZAKOPANE. W środę 29 maja zorganizowany zostanie kolejny wieczór górski z cyklu Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim. Spotkanie to będzie jednocześnie zakończeniem sezonu zimowego w Tatrach. Wieczór poprowadzi Wojciech Szatkowski. Początek o godzinie 18.oo.

Dodano: Środa, 8 maja 2013 12:26

Sezon turystyczny w Gminie Czorsztyn oficjalnie rozpoczęty (zdjęcia)

CZORSZTYN. Na terenie hotelu Kinga Wellnes, Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn dokonał oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego w Gminie Czorsztyn.

Dodano: Niedziela, 21 kwietnia 2013 19:35

Sezon pasterski rozpoczęty. Bacowie z owcami ruszają na hale (zdjęcia)

LUDŹMIERZ. Tegoroczne Święto Bacowskie miało szczególną oprawę. W uroczystościach w Bazylice Mniejszej prócz baców z Gorców i Beskidów wzięli udział także górale z Ukrainy, Słowacji, Czech i Rumunii. U Gaździny Podhala rozpoczęto oficjalnie projekt "Redyk Karpacki - Transhumance 2013". Bacowie wyruszą z Polski około 8 maja, redyk rozpocznie się w rumuńskiej Transylwanii trzy dni później.

Dodano: Sobota, 15 grudnia 2012 21:57

Sezon narciarski - rozpoczęty (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Zaczynamy w Małopolsce sezon narciarski. Bardzo się cieszę, że od tygodnia są dosyć dobre warunki do uprawiania sportu - mówił w Zakopanem Marek Sowa. Marszałek przypomniał, że na narciarzy i snowboardzistów czeka 55 stacji i blisko 250 km tras.

Dodano: Czwartek, 13 grudnia 2012 22:13

Kolejne wyciągi i stacje narciarskie rozpoczynają sezon

W ten weekend nastąpi Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13. Impreza zorganizowana zostanie w sobotę i niedzielę na Szymoszkowej. Ruszają także wyciągi na nowotarskim Zadziale, na Polanie Sosny w Niedzicy oraz w Stacji Narciarskiej "Beskid" w Spytkowicach.

Dodano: Piątek, 15 czerwca 2012 11:07

Polskie gwiazdy na otwarciu sezonu letniego w słowackiej Tatralandii

Jutro, w sobotę 16 czerwca, oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego w największym parku wodnym po obu stronach Tatr - Tatralandii w Liptovskym Mikulasie.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2012 11:10

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Nowy Targ 2012

Stowarzyszenie Motospyke Team Podhale Małopolska zaprasza w niedzielę 13 maja na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Nowy Targ 2012. To jedna z największych imprez motocyklowych organizowanych na Podhalu. Czwarta edycja zlotów organizowanych przez Stowarzyszenie ma na celu promocję bezpieczeństwa właścicieli jednośladów na drodze.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl