Parada Smoków
ROK
Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 17:29

Kierowca bez prawka nie wjedzie

W lotniczym przejściu granicznym w Krakowie - Balicach odmówiono w tym tygodniu wjazdu do Polski obywatelowi Gruzji, podróżującemu z Kutaisi.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 10:00

Czy zrobimy dziś zakupy?

Czy 1 maja będziemy mogli zrobić zakupy? W roku 2022 niedziel podczas których będziemy mogli zrobić zakupy zaplanowano jedynie siedem.

Dodano: Piątek, 4 marca 2022 14:30

Międzynarodowe skakanie na Średniej Krokwi

Na skoczni HS-105 kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem wyłonieni zostali indywidualni medaliści Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich.

Dodano: Wtorek, 1 lutego 2022 20:07

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie: ciągłość pracy zachowana

Dokładamy wszelkich starań, aby wzmocnić Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. To placówka, której znaczenia nie trzeba nikomu tłumaczyć. Aktualnie są dwa priorytety. Po pierwsze, zabezpieczyć ciągłość pracy wszystkich oddziałów. Po drugie, wesprzeć Szpital w bieżącej działalności. O tych kwestiach mówili dziś po południu na briefingu prasowym wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz dyrektor Szpitala prof. dr hab. Wojciech Cyrul

Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 08:58

Bach w Jaworkach (zdjęcia)

W malowniczo położonym kościele w Jaworkach k/Szczawnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące 12. edycje Festiwalu Barokowe Eksploracje.

Dodano: Piątek, 21 stycznia 2022 21:15

LOTOS Cup w Zakopanem (zdjęcia)

"LOTOS Szukamy Następców Mistrza" – pod takim hasłem rozpoczęła się II edycja zawodów LOTOS Cup. Trzydniowe zmagania rozpoczęły się od zmagań skoczków.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 21:32

Marius Lindvik wygrał konkurs indywidualny PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem (zdjęcia)

Reprezentant Norwegii skokami na odległość 135 m i 139,5 m zapewnił sobie wygraną w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi.

Dodano: Sobota, 15 stycznia 2022 20:28

Polacy nie włączyli się do walki o podium (+zdjęcia)

Zbyt silny wiatr uniemożliwił wczoraj rozegranie kwalifikacji do niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. Dzisiaj rozegrano zawody drużynowe, jubileuszowe, bo dziesiąte w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 9 stycznia 2022 16:15

Mała Armia Janosika z darem muzyki i śpiewu dla chorego dziecka (zdjęcia)

Kolejny raz, blisko 200-osobowa grupa artystyczna, złożona głównie z dzieci - wystąpiła w koncercie charytatywnym w kościele w Rokicinach Podhalańskich (pow. nowotarski). Mała Armia Janosika wsparła w ten sposób Artura.

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 07:35

Ponad ćwierć miliona dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Jeszcze lepsze zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 – na ten cel Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymał 258 tys. zł dotacji z budżetu państwa.

Dodano: Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 07:23

Michał Trybuła został Harnasiem Roku (zdjęcia)

W ramach XXIV Festynu Białczańskiego odbyły się wybory Harnasia Roku.

Dodano: Sobota, 10 lipca 2021 07:57

Średnia Krokiew zmodernizowana i uroczyście otwarta (galeria)

Na terenie skoczni im. Bronisława Czecha pojawili się dziś ministrowie, samorządowcy, urzędnicy oraz sportowcy. Wzięli oni udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanego kompleksu sportowego.

Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 10:00

ZSP w Krynicy-Zdroju: uczennica z międzynarodowym certyfikatem

Zuzanna Sroka z klasy 1 technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pomyślnie zdała egzamin w ramach kampanii „Kwalifikacje 2025+” i jako pierwsza osoba w historii szkoły odebrała dziś Certyfikat VCC opatrzony znakiem Polskiej i Europejskiej Ramy Kwalifikacji - symbol jakości w Polsce i za granicą.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2021 09:06

Wytańczyła złoto i poleci na Florydę

Roksana Majda, uczennica klasy I LO (liceum o profilu medyczno-ratowniczym) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal 4 MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS - Kielce 2021.

Dodano: Poniedziałek, 1 lutego 2021 12:00

Koncert charytatywny „Kolędy do Nieba”

Na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu został przeznaczony dochód z noworocznego koncertu „Kolędy do Nieba”, który odbył się 31 stycznia w Bazylice Ojców Franciszkanów

Dodano: Środa, 13 stycznia 2021 17:00

Lider Góralskiego Veta: "Nie nawołuję do żadnych protestów pod Wielką Krokwią"

W Internecie pojawił się apel o wzięcie udziału w "pokojowym strajku pod Wielką Krokwią w Zakopanem". Góralskie Veto odcina się od tego wezwania, nazywając je "prowokacją, rozbijająca inicjatywę".

Dodano: Środa, 6 stycznia 2021 13:00

Pogrzeb tragicznie zmarłych mieszkańców Nowej Białej

W czwartek (7 stycznia) odbędzie się w Nowej Białej (pow. nowotarski) wspólnych pogrzeb trzech młodych mężczyzn, którzy zmarli tragicznie w Nowym Roku po imprezie sylwestrowej.

Dodano: Niedziela, 3 stycznia 2021 13:02

Nowy Rok w sieci

Trwająca pandemia wpłynęła radykalnie na nasze przyzwyczajenia. Sylwester i Nowy Rok były dla wielu z nas okazją do udziału w różnego rodzaju koncertach organizowanych w wielu miejscach Małopolski. Mimo panującej zarazy i ograniczeń większość podobnych wydarzeń odbyła się ... w sieci!

Dodano: Piątek, 1 stycznia 2021

Szczęśliwego Nowego Roku

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy. Dziękujemy za życzliwość, współpracę, za to, że byliście z nami w tym jakże dziwnym roku.

Dodano: Poniedziałek, 14 grudnia 2020 17:31

Duża akcja CBŚP i Prokuratury Okręgowej (film)

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o przemyt, przetwarzanie i rozprowadzanie narkotyków na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego, to efekt działań CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W śledztwie występuje 9 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie. Podczas działań policjanci przejęli broń, tabletkarkę i narkotyki, w tym 3-CMC bardzo silny narkotyk syntetyczny.

Dodano: Czwartek, 19 listopada 2020 15:00

Wybieramy Księgarnie Roku 2020

Kraków wybiera swoje ulubione księgarnie! Od 16 listopada do 13 grudnia na stronie http://ksiegarnie.miastoliteratury.pl można oddawać głosy na 33 niezależne księgarnie i antykwariaty, bez których nie wyobrażamy sobie życia kulturalnego w naszym mieście.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 07:59

Kamery termowizyjne w małopolskich szpitalach

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej. Zmierzą temperaturę pacjentów i personelu medycznego z bezpiecznej odległości.

Dodano: Sobota, 14 marca 2020 07:51

Szpital jednoprofilowy także w Małopolsce

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dziewiętnaście szpitali w Polsce zostanie przekształconych w szpitale zakaźne. Musimy się liczyć z tym, że coraz więcej osób będzie potrzebowało pomocy medycznej. Takie placówki będą dedykowane do zajmowania się osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem lub zarażonymi.

Dodano: Czwartek, 20 lutego 2020 08:29

Ksiądz przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu rozpoczął się proces przeciwko Marianowi W., będącemu w przeszłości proboszczem kilku parafii rzymskokatolickich diecezji tarnowskiej, w tym w Grywałdzie w powiecie nowotarskim. Proces, z uwagi na dobro pokrzywdzonych, został utajniony.

Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2020 20:42

Nie żyje trzecia ofiara wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej

W nowotarskim szpitalu zmarła trzecia ofiara wypadku na wyciągu narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. To 21-letnia mieszkanka Warszawy, którą podobnie jak matkę i młodszą siostrę przygniótł dach zerwany z budynku pobliskiej wypożyczalni.

Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2020 13:00

Polonia Minor dla sołtysów

Blisko stu sołtysów przybyło do Starostwa Powiatowego na spotkanie świąteczno-noworoczne, w którym wziął również udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Czwartek, 9 stycznia 2020 07:00

Powiedział, że zabił człowieka

W poniedziałkowy poranek do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji pełniących służbę na Rynku Głównym w Krakowie podszedł 34-latek. Mężczyzna oznajmił stróżom prawa, że w sylwestrową noc w wynajmowanym warszawskim mieszkaniu zabił współlokatora.

Dodano: Sobota, 4 stycznia 2020 23:05

Dron na Bazylice Mariackiej

Nietypową interwencję przeprowadzili w Nowy Rok krakowscy policjanci. Pozornie niewinna zabawa z dronem zakończyła się zarzutami dla 24-letniego obywatela Ukrainy. Turysta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które doprowadziło do utknięcia bezzałogowego statku powietrznego na dachu Bazyliki Mariackiej.

Dodano: Środa, 1 stycznia 2020 00:10

Szczęśliwego Nowego Roku!

Oby nowy, 2020 rok Was nie rozczarował i był czasem wspaniałych, satysfakcjonujących zdarzeń, osiągnięć, wypełniony spełnianymi marzeniami.

Dodano: Środa, 18 grudnia 2019 11:38

Tajemnicza śmierć Słowaka w lesie koło Nowego Targu

W miniony piątek w lesie na granicy Nowego Targu i Zaskala (pow. nowotarski) odnaleziono ciało mężczyzny. Okazał się nim 33-letni obywatel Słowacji.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2019 09:04

TVP zrezygnowała z organizacji "Sylwestra Marzeń" pod Wielką Krokwią, odbędzie się jak dotąd na Równi Krupowej

Poinformował o tym prezes Jacek Kurski w wieczornym wydaniu "Wiadomości" w TVP1. Jak wyjaśniał, chce by "Sylwester łączył, a nie dzielił i nie wywoływał jakichkolwiek emocji".

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2019 17:00

Nowy rok szkolny 2019/20 ostatnie przygotowania

Wakacje powoli dobiegają końca, a tymczasem trwają ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 19:37

Drugi koncert VIII edycji Baroku na Spiszu (zdjęcia)

W kościele św. Bartłomieja w Niedzicy odbył się kolejny koncert w ramach cyklu "Barok na Spiszu". Jednak zanim przed publicznością wystąpił zespół Ensemble del Passato, poznaliśmy nieco bliżej historię zabytkowej świątyni. Elżbieta Łukuś, historyk oraz regionalistka pochodząca z Niedzicy, w pasjonującej prelekcji zdradziła melomanom, skąd bierze się wyjątkowość tego miejsca.

Dodano: Poniedziałek, 5 sierpnia 2019 07:54

Tytuł Harnasia Roku 2019 zdobył Jan Harbut ze Starego Bystrego (zdjęcia)

O tytuł Harnasia Roku walczyło siedmiu kandydatów. Zmierzyli się w kilku konkurencjach - siłowych, sprawnościowych oraz teście na temat wiedzy o regionie. Zwyciężył Jan Harbut.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2019 09:30

Brzdące, które lubią muzykę

W Zatorze 11 kwietnia dobędą sie Warsztaty muzyczne dla małych dzieci oraz niemowląt wraz z rodzicami.

Dodano: Niedziela, 7 kwietnia 2019 15:00

Bajka o rybaku i złotej rybce

Ostatni w tym sezonie spektakl dla najmłodszychw wykonaniu Teatru Studia Yapa w Zatorze.

Dodano: Środa, 3 kwietnia 2019 18:30

Obóz przetrwania, Spektakl

Old Timers Garage wystawią komediowy teatr pod tytułem Obóz przetrwanie 3 Kwietnia w Zatorze. Spektakl dobędzie się o godzinie 18:30.

Dodano: Poniedziałek, 25 marca 2019 10:26

Kwitną krokusy w Tatrach i nie tylko

Malownicze łąki pokryte fioletowymi kwiatami co roku przyciągają tysiące osób, które chcą zobaczyć to wspaniałe zjawisko. Niestety część z nich wchodzi na łąki pełne kwiatów depczą je, a nawet są tacy, którzy potrafią się kłaść na krokusach, żeby zdjęcie wyszło lepsze.

Dodano: Środa, 6 lutego 2019 12:39

Libacja z tragicznym finałem

W niedzielę jednym z mieszkań przy ul. Budowlanych w Oświęcimiu na spotkało się czterech mężczyzn. Jak podaje portal faktyoswiecim.pl panowie w wielu 33, 45, 51 i 60 lat pili alkohol. Po godzinie 20 wezwano pomoc do jednego z uczestników ale 51-latka nie udało się uratować.

Dodano: Wtorek, 5 lutego 2019 16:00

Sądowy finał tragedii w Białce Tatrzańskiej

Rok więzienia w zawieszeniu i 20 tys. zł grzywny - taki wyrok usłyszał dziś w Sądzie Rejonowym w Zakopanem Paweł Dziubasik, członek zarządu spółka Bania. Był on oskarżony o niedopełnienie obowiązków i nieumyślne zaniechania w utrzymaniu budowli w odpowiednim stanie technicznym, które skutkowały śmiercią dwóch osób.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 14:20

Podsumowanie roku 2018 - Centrum Kongresowe ICE Kraków - inf. prasowa

Wielofunkcyjność, niezawodność i różnorodność. To trzy słowa, które najtrafniej opisują działalność Centrum Kongresowego ICE Kraków w 2018 roku. Kongresy, koncerty, spektakle, spotkania branżowe czy wreszcie imprezy marketingowe – w minionym roku obiekt odwiedziło ponad 255 000 osób podczas 200 wydarzeń.

Dodano: Sobota, 19 stycznia 2019 22:00

Dyskwalifikacja Forfanga, upadek Niemca, rekord Kubackiego

Polacy zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem dzięki dyskwalifikacji norweskiego skoczka. Wygrali Niemcy, którzy wyprzedzili Austrię o 0,1 pkt, a Dawid Kubacki pobił rekord skoczni!

Dodano: Wtorek, 15 stycznia 2019 10:10

Koncert Noworoczny w Nowym Sączu

Tradycyjnie, już po raz dwudziesty szósty u progu nowego roku Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprosiło Sądeczan na Koncert Noworoczny

Dodano: Poniedziałek, 7 stycznia 2019 01:00

Koncert Noworoczny w Kopalni Soli „Wieliczka”

5 i 6 stycznia 2019 w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyły się dwa wyjątkowe Koncerty Noworoczne. Po raz kolejny na scenie zobaczyliśmy znakomitych artystów Opery Krakowskiej. Było to niezapomniane muzyczne doświadczenie, 125 m pod ziemią.

Dodano: Wtorek, 1 stycznia 2019 00:32

Życzymy Czytelnikom wspaniałego 2019 roku

Zdrowia, zadowolenia z życia osobistego i zawodowego, powodzenia i pomyślności. Satysfakcji z osiągnięć i radości codziennego życia.

Dodano: Poniedziałek, 31 grudnia 2018 17:03

Szczęśliwego Nowego Roku Małopolanie! Noworoczne życzenia od Marszałka i Wojewody

Noworoczne życzenia składają Państwu - Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Dodano: Poniedziałek, 3 grudnia 2018 08:08

Z maczetą na obcokrajowców – jest oskarżenie

Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóch osiemnastolatkom z Krakowa - Krystianowi J. i Mateuszowi B. W wakacje mieli zaatakować obcokrajowców grożąc im ostrym narzędziem.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 15:49

Mieli znęcać się nad dzieckiem. Zapadł wyrok

Krakowski sąd uniewinnił ojca dziecka, matkę z kolei skazał na karę więzienia za znęcanie się nad małoletnim synem. Prokuratura rozważa złożenie apelacji od tego wyroku.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 15:19

Koncerty Noworoczne w Kopalni Soli „Wieliczka”

5 i 6 stycznia 2019 w Kopalni Soli „Wieliczka” odbędą się dwa wyjątkowe Koncerty Noworoczne. Po raz kolejny na scenie zobaczymy znakomitych artystów Opery Krakowskiej. Zapraszamy już dziś na niezapomniane muzyczne doświadczenie, 125 m pod ziemią.

Dodano: Czwartek, 22 listopada 2018 21:08

Zaatakował ratownika, usłyszał wyrok

Pięć lat w więzieniu spędzi mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego w Skawinie. Do bulwersującego zdarzenia doszło w kwietniu.

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 18:40

Ponad dwieście milionów złotych dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Wszystko wskazuje na to, że już pod koniec 2019 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Budowa obiektu wkroczyła w decydującą fazę. Aktualnie trwają też przetargi na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego najnowszej generacji. Na tę część inwestycji przekazano aż 255 mln zł z RPO. Umowę gwarantującą dofinansowanie podpisali marszałkowie województwa oraz dyrektor szpitala.

Dodano: Wtorek, 9 października 2018 09:02

Woda z Pienin dla chorych dzieci

Producent wody mineralnej Kinga Pienińska z Krościenka przekazał dziewięć tysięcy butelek dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu.

Dodano: Środa, 3 października 2018 09:26

Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii Sztuk Teatralnych

Na scenie im. St. Wyspiańskiego w siedzibie uczelni przy ul. Straszewskiego 22 odbyła się uroczysta inauguracja 73. roku akademickiego 2018/2019.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 10:34

Przeprowadzono eksperyment procesowy ws. śmiertelnego wypadku na torach kolejowych (zdjęcia)

Bardzo duże zainteresowanie towarzyszy eksperymentowi procesowemu, który ma dać śledczym odpowiedź na pytanie, jak doszlo do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Zaskalu. 23 sierpnia podczas egzaminu na prawo jazdy pod kolami pociągu zginęła 18-letnia kursantka.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 17:10

Ogólnowojewódzkie rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w Pcimiu z udziałem Abp Marka Jędraszewskiego

W Pcimiu w parafii św. Mikołaja rozpoczęła się Ogólnowojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Dodano: Niedziela, 3 czerwca 2018 21:38

Biegiem na Wielką Krokiew (zdjęcia)

Niedziela w Zakopanem stała pod znakiem biegów.

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 12:20

Nauczycielka okradła WOŚP?

Dyrektorka jednej ze szkół średnich w Tarnowie usłyszała zarzuty dotyczące przywłaszczenia kilku tysięcy złotych ze zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 09:17

Krokus-show nie tylko w Dolinie Chochołowskiej (galeria)

Kolejne miejsca, gdzie poza Doliną Chochołowską, przeżywającą oblężenie turystów, można podziwiać krokusy w innych rejonach Tatr i w samym Zakopanem odwiedził nasz fotoreporter.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 09:40

Krokusy także na Orawie

Podczas gdy Dolina Chochołowska w Tatrach przeżywa prawdziwy szturm turystów chętnych do podziwiania krokusów, są niedaleko miejsca gdzie można podziwiać je w ciszy i spokoju.

Dodano: Sobota, 7 kwietnia 2018 12:51

Tłumy, korki i dzikie parkingi czyli szaleństwo związane z kwitnącymi krokusami (zdjęcia)

Dolina Chochołowska jest dziś oblegana od godzin porannych. Powód - tłumy chcące zobaczyć z bliska kwitnące krokusy.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 14:03

Policjanci zatrzymali zabójce

Miechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Miechowa. Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 09:27

Kontrola drogowa zakończyła się znalezieniem narkotyków i broni

Policjanci Komisariatu Policji w Libiążu pełniąc służbę na terenie miejscowości Gromiec zauważyli pojazd osobowy kierowany przez znanego im osobiście 25-letniego mieszkańca Libiąża, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dlatego zatrzymali pojazd, a po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie danych potwierdzono, że zakaz wciąż go obowiązuje.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 20:17

Na placu Centralnym w Nowej Hucie zakwitły krokusy (zdjęcia)

Wiosna jest piękna. Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Krakowa podziwiając dywan krokusów na placu Centralnym w Nowej Hucie.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 15:51

Poszukiwany w całym kraju - zatrzymany na Podhalu

Zakopiańscy policjanci zatrzymali dzisiaj w jednym z pensjonatów w Kościelisku, pochodzącego z Jeleniej Góry 44-latka, który od dłuższego czasu był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2018 19:58

Zelczyna – nowe informacje ws. tragedii

Po tym, jak jeden z mieszkańców podkrakowskiej miejscowości po powrocie do domu odkrył zwłoki swej żony i dzieci, sprawę przejął prokurator z Wieliczki. Podał nowe fakty dotyczące zaistniałego tam dramatu.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 15:46

Rok Jubileuszy w Domu Jana Matejki

W roku 2018 przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki, jednego z najwybitniejszych polskich artystów, przedstawiciela nurtu malarstwa historycznego. To także 120. rocznica otwarcia dla zwiedzających Muzeum Domu Jana Matejki, oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie i najstarszego muzeum biograficznego w Polsce, mieszczącego się w zabytkowym budynku. Stała ekspozycja Domu Jana Matejki została udostępniona 6 marca 1898 roku. 6 marca 2018 w tym samym miejscu zostanie zaprezentowana w odnowionej aranżacji, starannie nawiązującej do tej historycznej, a gala symfoniczna w wykonaniu młodych kameralistów z Polski i Niemiec w Sukiennicach rozpocznie szereg jubileuszowych atrakcji.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 13:42

Prokuratura potwierdza: wyłowiony z Wisły mężczyzna to Piotr Kijanka

We wtorek na zlecenie prokuratury w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny wyłowionego w poniedziałek przy stopniu wodnym Dąbie na Wiśle w Krakowie. Prokuratura potwierdza, że wyłowiony mężczyzna to Piotr Kijanka.

Dodano: Sobota, 3 lutego 2018 12:23

Sprawcy ataku w Prokocimiu nieuchwytni

Policja wciąż nie zatrzymała sprawców brutalnego ataku na ul. Teligi, którzy zadali 18-latkowi wiele ciosów, m.in. maczetą. Chłopak zmarł.

Dodano: Czwartek, 1 lutego 2018 11:51

Nie żyje 18-latek, zaatakowany na ul. Teligi w Krakowie

Dziś nad ranem w szpitalu zmarł 19-latek, który we wtorkowy wieczór na krakowskim Prokocimiu został napadnięty i ciężko raniony.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 15:49

Kolejna osoba z zarzutami po tragedii w Świdniku

Dziś prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu postawił zarzuty zatrzymanemu w niedzielę 21 stycznia bratu sprawcy wypadku, w którym w sobotnią noc w Świdniku w powiecie nowosądeckim zginęła trzyosobowa rodzina.

Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:23

Pożar drewnianych wagonów kolejowych - dwie osoby nie żyją

Do tragicznego pożaru doszło w nocy z sobotę na niedzielę. Zapaliły się stare drewniane wagony kolejowe stojące na bocznicy. W środku chowali się bezdomni. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały poparzone.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:44

Zapadły wyroki ws. „kantoru Wielopole”

Śledztwo w sprawie działającej na terenie Małopolski zorganizowanej grupy przestępczej prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Wśród podejrzanych znaleźli się także dwaj notariusze Maciej K. i Robert L. oraz adwokat Andrzej G.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018

Szczęśliwego Nowego Roku!

Naszym Czytelnikom życzymy udanego, satysfakcjonującego, szczęśliwego całego 2018 roku.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 12:00

Sylwester, to już dziś

No i nadszedł ostatni dzień roku. Ci, którzy ostatni weekend 2017 zdecydowali się spędzić na stoku dobrze wybrali, warunki są bardzo dobre.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 14:37

Chciał zabić w Nowy Rok, usłyszał zarzuty

Prokuratura skierowała do krakowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi C. Zarzuca mu się usiłowanie zabójstwa. Do dramatycznych zdarzeń doszło 1 stycznia 2017 roku.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 17:43

Msza św. na Boże Narodzenie i zakończenie Roku św. Brata Alberta

- To, że Słowo zamieszkało między nami, że stało się człowiekiem sprawia, że naraz odkrywamy swoją godność, nieporównywaną z jakimkolwiek istnieniem tego świata. Jesteśmy bowiem nakierowani ku Boskości, a to znaczy, że mamy żyć w tej światłości, którą jest Chrystus - mówił podczas Mszy św. na Wawelu w uroczystość Narodzenia Pańskiego abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Środa, 20 grudnia 2017 21:56

"Misie od serca". Dzieci ze szpitala w Prokocimiu obdarowane pluszakami (zdjęcia)

W Hotelu Starym w Krakowie odbyło się specjalne wydarzenie - "Misie od serca", podczas którego przeprowadzona została zbiórka misiów dla pacjentów kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych pozostających na święta w szpitalu.

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 16:42

Prokuratura chce postawić zarzuty senatorowi Kogutowi

Jak informuje Prokuratura Krajowa - jest wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej oraz na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Prokuratura chce postawić senatorowi PiS zarzuty popełnienia trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 10:08

Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok matki i noworodka, które znaleziono w bloku w Krakowie

Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok matki i noworodka, które znaleziono w bloku w Krakowie. Nadal nie wiadomo, jak doszło do tragedii.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 08:40

Chodniki będą miały po 2 metry szerokości

Trwa budowa chodników w Siołkowej w gminie Grybów. Inwestycja jest finansowana głównie z budżetu Powiatu Nowosądeckiego i będzie kosztowała ponad 855 tysięcy złotych.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 14:12

Ryszard Ścigała skazany na 3 lata więzienia

Były prezydent Tarnowa usłyszał prawomocny wyrok ws. korupcji.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 18:57

Wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z zarzutami o przyjmowanie łapówek

Zatrzymany przed dwoma tygodniami przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu usłyszał zarzuty popełnienia siedmiu przestępstw.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 18:35

Wielka Krokiew gotowa. Zakończyła się modernizacja obiektu

ZAKOPANE. Skocznia narciarska Wielka Krokiew pomyślnie przeszła wewnętrzne odbiory techniczne. Obiekt jest już gotowy na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędą się w dniach 26-28 stycznia.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 15:44

Inauguracja roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu z udziałem wiceministra i nowym sztandarem (zdjęcia)

NOWY TARG. Wykładowcy, pracownicy i studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowego wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. - Niech ambicja pcha was do najwyższych celów - mówił do studentów dr Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 16:27

Groźny pożar w Kluczach – wkracza prokuratura

Pożoga strawiła halę dawnych zakładów papierniczych w Kluczach. Konieczna była ewakuacja pobliskich mieszkańców.

Dodano: Sobota, 7 października 2017 12:40

PWSZ zainaugurowała rok akademicki (zdjęcia)

- Rozpoczęliśmy 20. rok działalności - przypomniał rektor Mariusz Cygnar podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 3 października 2017 14:43

Rozpoczęcie roku w Seminarium Duchownym w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej i ASP (zdjęcia)

- Trzeba nam wracać do Objawień Fatimskich i bardzo głęboko ustawiać swoje życie osobiste i wspólnotowe, a także to dążenie do Chrystusowego Kapłaństwa w świetle tego, co Matka Boża mówiła zwracając się do świata – mówił abp Marek Jędraszewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, podczas Mszy świętej inaugurującej rok formacyjny.

Dodano: Poniedziałek, 2 października 2017 10:14

Prokuratura bada katastrofę w Chrzanowie

Śledczy zabezpieczyli dokumentację, przesłuchiwani są świadkowie.


Dodano: Czwartek, 28 września 2017 09:36

Nowy dyrektor szpitala w Prokocimiu

Prof. Maciej Kowalczyk, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora, odchodzi na emeryturę. Komisja konkursowa wybrała jego następcę.

Dodano: Niedziela, 24 września 2017 15:55

Inauguracja Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej ZHP w Zakopanem (zdjęcia)

Ponad 1400 harcerzy z całej Małopolski wzięło udział w Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej ZHP, która w tym roku organizowana jest przez Hufiec Podhalański.

Dodano: Piątek, 22 września 2017 12:30

Oczekiwanie na wyrok w sprawie uchwały antysmogowej

Do 3 października Wojewódzki Sąd Administracyjny odroczył wydanie wyroku w sprawie uchwały antysmogowej dla Małopolski. Jak podkreśla wicemarszałek Wojciech Kozak, Małopolska będzie stała na straży czystego powietrza i zdrowia mieszkańców.

Dodano: Poniedziałek, 18 września 2017 10:30

Inauguracja Roku Harcerskiego: warsztaty, Jarmark Regionów oraz Bicie Rekordu Polski

W piątek 22 września do Nowego Targu, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej przyjedzie blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski, by rozpocząć nowy rok harcerski podczas oficjalnej Inauguracji Roku Harcerskiego 2017/2018 ZHP Chorągwi Krakowskiej. Całość potrwa do niedzieli, 24 września i zakończy się uroczystym apelem w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 12:38

Trwa remont Wielkiej Krokwi

Rozpoczął się drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przetarg wygrała firma z Kluszkowiec.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 12:53

Wyrok w sprawie zabójstwa w Nowym Targu: 25 lat więzienia dla mordercy Michała Marka

W Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa 25-letniego Michała Marka z Nowego Targu w listopadzie 2015 r. Główny oskarżony 24-letni nowotarżanin Michał M. został skazany na 25 lat więzienia.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 19:26

Kwitnące krokusy i masa samochodów (zdjęcia)

Jak przewidywano, piękna pogoda sprawiła, że Doliny - Chochołowską i Kościeliską odwiedził mnóstwo osób, by podziwiać szafranowe kobierce.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 18:53

Surowszy wyrok dla mordercy Andrzeja Krzysztofiaka. Dawid M. może spędzić w więzieniu nawet 25 lat

Rodzina 20-letniego Andrzeja, który zginął od ciosów nożem w Andrzejki 2013 roku w Rynku w Nowym Targu, jest usatysfakcjonowana nowym wyrokiem dla mordercy, Dawida M. z Rabki-Zdroju. - Kara dla zabójcy naszemu synowi życia nie wróci, ale w końcu możemy powiedzieć, że wyrok jest sprawiedliwy - mówi matka zamordowanego.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 07:29

Krakowska prokuratura bada sprawę śmierci Heleny Kmieć

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie dokonanego 24 stycznia 2017 roku zabójstwa w mieście Cochabamba w Boliwii, wolontariuszki Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Dodano: Czwartek, 9 lutego 2017 22:53

Wystawa: Skarby baroku. Między Bratysławą a Krakowem w Muzeum Narodowym (zdjęcia)

Na wystawie "Skarby baroku. Między Bratysławą a Krakowem"w Głównym Gmachu muzeum zobaczymy prace najsłynniejszych artystów barokowych działających w naszej części Europy. Wystawa czynna będzie od 10 lutego do 23 kwietnia br.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 12:10

Policja i Prokuratura mówi o śledztwie w sprawie zabójstwa 23-letniej studentki

Dzisiaj, w siedzibie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie odbyła się wspólna konferencja prasowa małopolskiej Policji oraz Prokuratury w sprawie efektów śledztwa w sprawie zabójstwa sprzed 18 lat.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:49

306 rodzin, 56 wolontariuszy i 5513 rodzinnych noclegów - podsumowano rok działalności Domu Ronalda McDonalda (zdjęcia)

W połowie października mija rok od otwarcia pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, bezpłatnego hotelu wybudowanego z myślą o rodzicach i opiekunach małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 08:39

Przełomowa operacja serca w Krakowie - pierwsza tego typu na świecie

Dzięki innowacyjnej metodzie mały Filip spod Tarnowa ma szansę na normalne życie. Wszczepiono mu zastawkę, która będzie rosła razem z nim. To pierwsza taka operacja na świecie.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:12

Studentom z Uniwersytetu Jagiellońskiego oddano pokoje za 100 mln zł

Już od najbliższego semestru studenci wydziałów medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli korzystać z dwóch odremontowanych akademików w Krakowie-Prokocimiu. W budynkach znajdują się zarówno pokoje jedno jak i dwuosobowe oraz miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 14:02

Wypadek w Rokicinach Podhalańskich: 4 osoby ciężko ranne. Droga została zablokowana

Do wypadku doszło wczesnym popołudniem. Kobieta kierująca samochodem marki Renault wpadła w poślizg i zderzyła się z BMW. Z ostatnich informacji wynika, że jednego z dzieci nie udało się uratować.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 19:49

W szkołach nowy rok nauki zainaugurowano uroczystymi akademiami

Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego nie zapomniano o wybuchu II wojny światowej.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 19:52

Wizyta papieża w szpitalu dziecięcym (zdjęcia)

Papież Franciszek odwiedził pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 09:30

Olga Rokicka kandydatka do Miss World Poland z numerem 11

Kolejna kandydatka która podczas Gali Zakopane Fashion 7 sierpnia walczyć będzie o tytuł najpiękniejszej

Dodano: Sobota, 18 czerwca 2016 19:35

Pniaczek wicemistrzem Europy!

13- letni Marek Pniaczek, wychowanek lipnickiej sekcji szachowej, został wicemistrzem Europy amatorów w szachach (max ELO 2000), które rozegrane zostały w słowackiej miejscowości Rużomberok.

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2016 12:31

Kolorowy zawrót głowy czyli latające” kanapy” nad Nowym Targiem. Skoczkowie pobili rekord Polski (zdjęcia)

Na nowotarskim lotnisku trwa międzynarodowa impreza spadochronowa Canopy Formation Camp zorganizowana przez działająca tam Szkołę Spadochronową "Skoczek”.

Dodano: Piątek, 19 czerwca 2015 16:16

Magdalena Sroka została dyrektorem PISF

Wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka została nowym dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sroka zastąpiła na tym stanowisku Agnieszkę Odorowicz.

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 20:43

"Dom poza Domem" - projekt Fundacji Ronalda McDonalda zrealizowany na ternie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu (zdjęcia)

Już jesienią najbliżsi małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego z Prokocimia będą mogli korzystać z bezpłatnego hoteliku budowanego przez Fundację Ronalda McDonalda „Dom poza Domem”. To pierwsza tego typu inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce.

Dodano: Poniedziałek, 23 marca 2015 13:22

„Miłosierny Samarytanin Roku” już wybrany

Wyróżnieni i nagrodzeni w IX edycji plebiscytu „Miłosierny Samarytanin Roku” nigdy nie odwracają się od cierpienia drugiego człowieka. Pomagają nie dla sławy i splendoru ale z potrzeby serca. Propagują nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II, który uczył kochać każdego bliźniego bez względu na jego sytuację życiową. W tym roku statuetkę dostała Maria Niemiec emerytowany kardiolog.

Dodano: Wtorek, 24 lutego 2015 20:54

Rok 2015 - Rokiem Witkiewiczów w Małopolsce

- Sejmik Województwa Małopolskiego dla upamiętnienia 100. rocznicy śmierci Stanisława Witkiewicza (1851-1915), wielkiego architekta, twórcy stylu zakopiańskiego oraz 130. rocznicy urodzin pisarza, dramaturga i malarza Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego (1885-1939), postanawia ogłosić rok 2015 Rokiem Witkiewiczów w Województwie Małopolskim - tak rozpoczyna się rezolucja Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 10 lutego 2015 21:23

Inauguracja Roku Witkiewiczów (zdjęcia)

W Willi Koliba w Zakopanem odbyło się spotkanie inaugurujące obchody Roku Witkiewiczów w Muzeum Tatrzańskim.

Dodano: Piątek, 23 stycznia 2015 11:21

Strażak Roku 2014

W sobotę, 24 stycznia przekazanych zostanie do użytku 26 wozów ratowniczo- gaśniczych. Otrzymają je OSP z różnych części regionu między innymi z powiatu krakowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, gorlickiego, suskiego a także wielickiego. Tego dnia dowiemy się również kto otrzyma tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego 2014.

Dodano: Sobota, 3 stycznia 2015 20:00

Witamy pierwsze bliźnięta w nowym roku

Kamila i Klaudia urodziły się 1 stycznia zaraz po północy w na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak tradycyjnie przekazali rodzicom dziewczynek czek na zakup wyprawki.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 11:16

Pożegnanie roku 2014 na krościeńskim rynku (zdjęcia)

W ostatni dzień starego roku mieszkańcy Krościenka oraz turyści mogli uczestniczyć w plenerowej imprezie przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 00:55

Huczne powitanie nowego roku

Tysiące fajerwerków wystrzeliło w niebo na powitanie nowego roku. Na Podhalu 2015 rok wita, według szacunków, około 300 tysięcy turystów.

Dodano: Środa, 24 grudnia 2014 12:16

KRAKÓW. Włamanie do mieszkania w Prokocimiu. Złodziej ukrył się w wersalce

Do mieszkania w Prokocimiu włamał się 24-latek. Sąsiad zaalarmował policjantów. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia, złodziej ukrył się z łupem w wersalce.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 20:23

Choinka dla małych pacjentów z Prokocimia

Przez cały weekend na Rynku Głównym w Krakowie stała choinka, którą goście Wigilijnego Małopolskiego Smaku mogli przystroić w zrobione przez siebie ozdobny i słodycze. Dzisiaj świąteczne drzewko zostało podarowane pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Niedziela, 14 grudnia 2014 14:00

Relacja podhalańskich lotników: "Ostatnie w tym roku loty falowe" (zdjęcia)

- Prognozy dla Nowego Targu nie były zbyt optymistyczne. Niż Aleksandra był zbyt wysoko na północ, aby dać nam czysty południowy wiatr. Rano po telefonie na Kasprowy stwierdzamy, że - lecimy - relacjonuje Jakub Świst.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 20:49

Następna stacja: Nowy Rok

Większość z nas spędza Nowy Rok w gronie przyjaciół. Często bawimy się w kameralnym gronie w domu, za miastem, w górach lub nad morzem. Założę się, że „mniejszość„ z was a może i nikt jeszcze nie witał Nowego Roku w niebanalny sposób, bo w pociągu.

Dodano: Czwartek, 23 października 2014 21:05

Szczawnicki Chór Kameralny na finał Festiwalu w Nowym Sączu

Szczawnicki Chór Kameralny wraz z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami: Jolantą Kowalską Pawlikowską-sopran, Nicholasem Spanosem-kontratenor oraz Zoltanem Megyesi zaprezentuje dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla podczas koncertu wieńczącego XX Festiwal Muzyczny Jubilaei Cantus w Nowym Sączu.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 13:01

Śledczy badają przypadki trojga dzieci, które były leczone w Prokocimiu

Śledczy badają przypadki trojga dzieci, które były leczone w krakowskim szpitalu. Jedno nie żyje. Centrum Oparzeń w tej placówce jest także pod lupą rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

Dodano: Poniedziałek, 6 października 2014 21:32

Seniorzy Roku - Anna Oleksy i Jerzy Bożyk

Tytuł Seniorki Roku 2013 przyznano Annie Oleksy z Nowego Sącza. To wieloletnia prezes stowarzyszenia „Przyjaciele Serca i Życia”, propaguje zdrowy tryb życia i wspiera osoby z chorobami układu krążenia, po zawałach i operacjach serca. Z kolei Seniorem Roku 2013 został Jerzy Bożyk z Krakowa – muzyk od lat angażujący się w przedsięwzięcia społeczne.

Dodano: Wtorek, 2 września 2014 22:07

Rafał Monita podsumowuje Festiwal Barok na Spiszu

Festiwal Barok na Spiszu jest inicjatywą kulturalną zainicjowaną w 2012 r., a jej organizatorem jest fundacja ,,Kulturalny Szlak’’, we współpracy z lokalnymi instytucjami m.in. Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łapszach Niżnych, Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i Okolicy oraz spiskimi parafiami.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:54

Koncert w Jurgowie z cyklu Barok na Spiszu Niedzica 2014

W ostatnią sobotę sierpnia, w pięknym, drewnianym kościele św. Sebastiana i MB Różańcowej w Jurgowie, gdzie festiwal Barok na Spiszu gościł po raz pierwszy, mieliśmy okazję wysłuchać koncertu niezwykłego. Krakowski pianista i kompozytor Sławomir Zubrzycki wystąpił z recitalem na instrumencie, mało powiedzieć rzadkim, ale na instrumencie o istnieniu którego dosłownie mało kto słyszał.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 08:08

Rozpoczyna się dwudniowy Nowotarski Piknik Lotniczy

Dziś i jutro Aeroklub Nowy Targ organizuje kolejną edycję Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. W programie pokazy modelarskie, skoki spadochronowe, paralotnie, pokaz akrobacji w międzynarodowym wykonaniu, starty pięciu balonów na ogrzane powietrze oraz atrakcje dla całych rodzin. Będą koncerty i pokazy pirotechniczne. Oby tylko pogoda dopisała.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 22:16

Rozpoczął się III Festiwal Barok na Spiszu (zdjęcia)

Pierwszy koncert odbył się w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. Festiwalowi patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 20:54

Uratował tonącego

Kapituła konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego” wyłoniła kolejnego druha, który wyróżnił się w sposób szczególny służbą na rzecz innych. Najlepszym strażakiem miesiąca lipca został druh Wojciech Czarniak z OSP Osielec.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 18:02

Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Dobiega końca zorganizowany na nowotarskim lotnisku przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ piknik lotniczo-historyczny z okazji wybuchu I wojny światowej.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 21:40

I-wojenny piknik lotniczy na nowotarskim lotnisku (film)

W niedzielę zapraszamy na lotnisko w Nowym Targu, gdzie odbędzie się drugi z cyklu I-wojenny piknik lotniczy. Organizowany jest on wspólnie przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Aeroklub Nowotarski w ramach projektu Skrzydła Wielkiej Wojny.

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 12:13

I-wojenny piknik lotniczy

W najbliższą niedzielę zapraszamy na lotnisko w Nowym Targu, gdzie odbędzie się drugi z cyklu I-wojenny piknik lotniczy. Organizowany jest on wspólnie przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Aeroklub Nowotarski w ramach projektu Skrzydła Wielkiej Wojny.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 14:57

Harnaś Roku wybrany

Został nim 19-letni Piotr Cudzich ze Skrzypnego.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 11:26

Musica Florea i Hartig Ensemble w Dworku Goscinnym (zdjęcia)

Publiczność zgromadzona w Dworku Gościnnym w Szczawnicy na kolejnym wydarzeniu międzynarodowego festiwalu „Barokowe Eksploracje” długo oklaskiwała orkiestrę Musica Florea pod dyr. Marka Stryncla, Irenę Troupova oraz tancerzy z Hartig Ensemble. Znakomici czescy muzycy podbili serca publiczności.

Dodano: Czwartek, 31 lipca 2014 20:35

Barok na Spiszu Niedzica 2014

Festiwal Barok na Spiszu to inicjatywa kulturalna zainicjowana w roku 2012. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z lokalnymi instytucjami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łapszach Niżnych, Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i okolicy oraz spiskimi parafiami.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 23:30

Projekt Electrokolor - wystawa fotografii Żywioł Technologii (zdjęcia)

W Pawilonie Wystawowym Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy otwarta została wystawa poplenerowa prac studentów kierunków artystycznych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Projekt Electrokolor to inicjatywa Koła Naukowego Fotografii Technicolor.

Dodano: Sobota, 26 lipca 2014 21:44

Barokowe Eksploracje 2014 - muzyka i taniec z dworu Ludwika XIV

SZCZAWNICA. W czwartek 31 lipca zapraszamy na kolejny koncert Barokowych Eksploracji "w stylu francuskim". Na głównej sali Dworku Gościnnego wystąpią znakomici instrumentaliści orkiestry Musica Florea z Pragi czeskiej, sopranistka Irena Troupova oraz uznany Hartig Ensemble.

Dodano: Czwartek, 24 lipca 2014 17:41

Małopolskie obchody Święta Policji

W środę, 23 lipca w Rynku w Bochni odbyły się małopolskie obchody Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne, a także odbył się finał plebiscytu „ Policjant Roku 2014" pod patronatem "Gazety Krakowskiej".

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 23:07

Lotnicze opowieści czyli Spotkanie z Józkami

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na spotkanie z pilotami-instruktorami Józefem Ramsem oraz Józefem Wójtowiczem, które odbędzie się w piątek 18 lipca o godzinie 18.30 w Barze Wilga na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:09

Oficjalne otwarcie wystawy ""Siła i patos. Barokowy świat mistrza Rubensa" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Pierwsza prezentacja grafik mistrza baroku P.P. Rubensa miało charakter oficjalny i nie było otwarte dla wszystkich chętnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miasta Siegen, członkowie Komitetu Honorowego wystawy oraz osoby, które wsparły organizację ekspozycji.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 23:29

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Barokowe eksploracje w stylu francuskim (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Pierwszy z łącznie 6 koncertów i pokazu filmowego odbył się w Dworku Gościnnym, w kameralnej Sali Jazz - Baru.

Dodano: Czwartek, 5 czerwca 2014 20:02

Wybory Strażaka Roku w Małopolsce

Konkurs "Strażak Roku Województwa Małopolskiego" został zorganizowany w tym roku po raz pierwszy. Organizuje go Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego, a partnerami przedsięwzięcia są Województwo Małopolskie oraz Małopolski Komendant Wojewódzki PSP.

Dodano: Poniedziałek, 26 maja 2014 10:17

Taneczny spektakl Broken Flowers w Teatrze Witkacego (zdjęcia)

W Teatrze Witkacego gościli tancerze z amerykańskiego Portland. Na zakopiańskiej scenie zaprezentowali spektakl "Broken Flowers".

Dodano: Środa, 2 kwietnia 2014 20:31

Sylwia Juszkiewicz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego została wyróżniona w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin Roku 2013”

Sylwia Juszkiewicz jest pielęgniarką systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jeździ w jednej z krakowskich karetek typu P (podstawowej). W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym pracuje od połowy lat 90. ub. wieku.

Dodano: Czwartek, 20 marca 2014 20:36

POZYTYWNI. Czyli o kobiecie, która przenosi góry

Rozpoczynamy nowy cykl zatytułowany "Pozytywni". Będą to historie o ludziach, którzy potrafią zrobić i dać z siebie więcej niż inni. Bohaterką tej historii jest Agnieszka Rokita.

Dodano: Piątek, 7 lutego 2014 12:22

PKP CARGO S.A. składa skargę na działanie prokuratura w Nowym Sączu

Spółka PKP CARGO S.A. złożyła do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie skargę na działanie jednego z prokuratorów z Nowego Sącza, który przed zakończeniem postępowania wypowiadał się kilkukrotnie dla lokalnej prasy, sugerując możliwe rozstrzygnięcia w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym po doniesieniu złożonym przez spółkę, a dotyczącym możliwości popełnienia przestępstw przez jednego z pracowników Zakładu Południowego PKP CARGO S.A. w Nowym Sączu.

Dodano: Piątek, 24 stycznia 2014 17:46

Wypadek pijanego policjanta w Mszanie Dolnej - śledztwo przeniesiono

Decyzją prokuratora apelacyjnego w Krakowie śledztwo w sprawie policjanta, który, prowadząc samochód w stanie nietrzeźwym, spowodował wypadek w Mszanie Dolnej, zostanie przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2014 18:08

Anders Bardal wygrał konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Maciej Kot - 10. (zdjęcia)

ZAKOPANE. Niedzielnym zwodom towarzyszył silny wiatr i padający deszcz. Odwołano serię próbną przed indywidualnym konkursem skoków PS na Wielkiej Krokwi. Pierwszą serię przerwano po skokach czterech zawodników i opóźniono jego start. Drugie serii nie było. Wygrał Norweg Anders Bardal, który skoczył na odległość 131,5 m.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 11:18

Prokuratura sprawdza przyczyny śmierci 9-miesięcznej dziewczynki

Zakopiańska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie przyczyn śmierci 9-miesięcznej dziewczynki, która czekała na transport z Zakopanego do szpitala specjalistycznego w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 14 stycznia 2014 16:35

Zarzuty zabójstwa po śmierci 31-letniego zakopiańczyka

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu podstawiła zarzuty udziału w zabójstwie 43-letniemu mężczyźnie i 33-letniej kobiecie, mieszkańcom Rabki-Zdroju, którzy - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - pobili na śmierć 31-letniego mieszkańca Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2014 16:25

Śledztwo w związku ze sprzedażą Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w związku ze sprzedażą spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa, którą samorząd województwa powołał do budowy infrastruktury internetowej na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Dodano: Sobota, 11 stycznia 2014 13:20

Brakuje śniegu na Wielkiej Krokwi

Problemy z przygotowaniem obiektów sportowych do najważniejszych imprez narciarskich ma wiele ośrodków. Kłopoty przed zbliżającymi się zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich ma także Zakopane.

Dodano: Czwartek, 9 stycznia 2014 16:34

Oskarżeni o przemyt narkotyków za 42 mln zł

Siedem osób oskarżyła krakowska Prokuratura Apelacyjna o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem z Holandii do Polski narkotyków o łącznej wartości 42 mln zł - poinformowano PAP w prokuraturze.

Dodano: Wtorek, 7 stycznia 2014 16:43

Na małopolskich drogach policja zatrzymała 12 tys. nietrzeźwych kierowców w 2013 roku

W 2013 roku funkcjonariusze z małopolskiej drogówki zatrzymali do kontroli 700 tysięcy kierowców, z czego 12 tysięcy było nietrzeźwych.

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 17:25

Pierwsze bliźniaki Małopolski urodziły się w Krakowie

Wiktoria i Luiza – tak mają na imię pierwsze bliźniaczki, które urodziły się w Małopolsce. Dziewczynki przyszły na świat w krakowskim Szpitalu Ujastek. To właśnie tam odwiedzili je marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak, przekazując ich rodzicom czek na dwa tysiące złotych.

Dodano: Poniedziałek, 2 grudnia 2013 11:13

Wybory władz Aeroklubu Nowy Targ. Plany na kolejny sezon lotniczy (film)

NOWY TARG. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Aeroklubu Nowy Targ, delegaci zgodnie ocenili działalność ustępującego zarządu - udzielając mu absolutorium. Na kolejną kadencję do władz klubu wybrano jako prezesa - Pawła Kosa.

Dodano: Wtorek, 19 listopada 2013 21:22

Zakończenie Roku Władysława Zamoyskiego (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki odbyło się uroczyste zakończenie Roku Władysława Zamoyskiego, zorganizowanego z okazji 160 rocznicy urodzin wielkiego zakopiańczyka.

Dodano: Sobota, 9 listopada 2013 20:21

Zakopane: wyrok dla pedofila: 1,5 roku wiezienia

Na karę półtora roku bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Zakopanem 39-letniego pedofila z Gorzowa Wielkopolskiego, który zmuszał małoletnie osoby do przesyłania nagich fotografii i proponował im udział w produkcji filmów pornograficznych. Wyrok zapadł podczas pierwszego posiedzenia sądu, gdyż mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Dodano: Czwartek, 17 października 2013 21:03

Koncert z okazji urodzin Generałowej Zamoyskiej - Dorota Segda i Tatrzański Chór Szumny (zdjęcia)

W zakopiańskim Kościele Św. Krzyża odbył się koncert w ramach obchodów Roku Władysława Zamoyskiego. W dniu imienin Generałowej Jadwigi Zamoyskiej organizatorzy przypomnieli najważniejsze etapy jej życia i działalności w Zakopanem, gdzie tworzyła Szkołę Domowej Pracy Kobiet.

Dodano: Środa, 16 października 2013 11:42

Nowotarska prokuratura sprawdza wydatki burmistrza Zakopanego

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wpłynęło zawiadomienie z Regionalnej Izby Obrachunkowej o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Zakopanego Janusza Majchra oraz sekretarz UM Renatę Szych. Przeznaczyli oni ok. 60 tys. zł z gminnych pieniędzy na opłacenie prawników w swoich sprawach karnych.

Dodano: Piątek, 4 października 2013 13:45

Inauguracja roku akademickiego w PPWSZ w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej po raz 13. zainaugurowany został rok akademicki. Wcześniej w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została msza św. koncelebrowana przez ks biskupa Damiana Muskusa.

Dodano: Poniedziałek, 23 września 2013 17:30

Śledztwo w sprawie poranionego dziecka

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania pozbawienia życia 7-miesięcznego dziecka oraz spowodowania u niego obrażeń ciała. Malec ma rany na szyi i nadgarstkach.

Dodano: Niedziela, 22 września 2013 14:58

Inauguracja Roku Harcerskiego

TARNÓW. Ponad tysiąc harcerzy weźmie udział w dniach 13-15 września w Inauguracji Roku Harcerskiego 2013/2014 ZHP Chorągwi Krakowskiej "ODKRYWAJ - Tarnów 2013".

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 22:54

Aeroklub Nowy Targ promował się na pokazach lotniczych w Radomiu (zdjęcia)

W miniony weekend w Radomiu odbyła się największa impreza fanów lotnictwa w Polsce. W ciągu dwudniowej imprezy na lotnisku Sadków, można było zobaczyć ponad 200 statków powietrznych z 20 krajów.

Dodano: Sobota, 24 sierpnia 2013 15:05

KRAKÓW. Ogłoszono wyrok za zabójstwo w motelu California

Krakowianin Zbigniew B. został skazany na cztery i pół roku więzienia za zabójstwo swojego kolegi - Janusza K. Mężczyzna miał zadać ofierze cios nożem prosto w serce. Zabójstwo miało miejsce w motelu California w Nowej Hucie, w marcu ubiegłego roku.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 23:52

Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar. Najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozegrany został Konkurs powożenia i Konkurs na śpiew pytacki. Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar, najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes.

Dodano: Środa, 21 sierpnia 2013 19:11

II Festiwal „Barok na Spiszu” (zdjęcia)

NIEDZICA-KACWIN. W kościele pw. św. Bartłomieja w Niedzicy zainaugurowany został cykl koncertów II Festiwalu „Barok na Spiszu”. Ten piękny zabytkowy kościół wypełniony został muzyką z archiwum xx. Pijarów w Podolińcu. W świat barokowych inspiracji przeniósł zgromadzoną publiczność zespół Harmonia Sacra pod dyrekcją artystyczną Marcina Szelesta.

Dodano: Wtorek, 20 sierpnia 2013 10:12

Bieg charytatywny na rzecz podopiecznych szpitala w Prokocimiu

W sobotę, 31 sierpnia z krakowskich Błoni wystartuje bieg charytatywny na rzecz podopiecznych szpitala w Prokocimiu z kliniki neurologii dziecięcej. To już drugi taki bieg organizowany przez Fundację Tesco. W zeszłym roku udało zebrać ponad 50 tys. zł dla Kliniki Onkologii i Hematologii szpitala w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 21:14

Barokowe eksploracje 3. Finał i podsumowanie (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert finałowy Festiwalu Barokowych Eksploracje 3. Specjalnie na tę okazję przygotowany program, zaprezentowali czołowi czescy artyści: sopranistka Hana Blazikova współpracująca ze sławnymi dyrygentami, m. im. Masaaki Suzuki i Philippe Hereweghe oraz orkiestra barokowa Musica Florea Praha pod dyrekcją Marka Stryncla.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013 21:32

Paweł Kos: "Jesteśmy pierwszym Aeroklubem w Polsce posiadającym komplet certyfikatów AOC"

Aeroklub Nowy Targ otrzymał kolejny certyfikat. Tym razem jest to potwierdzenie posiadania kompetencji przewoźnika lotniczego (AOC) w zakresie wykonywania przewozów pasażerskich samolotami. Oznacza to uprawnienia do komercyjnego przewozu pasażerów.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 15:34

KRAKÓW. Sutener skazany

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu Wschód oskarżyła 33-letniego mieszkańca Krakowa - Stanisława Sz. o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez dwie kobiety.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 21:22

Szeroki Horyzont - kolejna relacja z wyprawy. Z wypiekami w kolorze życia...

...wyruszyli na podbój świata spełniać swoje marzenia, odkrywać nieznane miejsca i poznawać nowych ludzi. Swoją przygodę rozpoczęli w czeskiej Pradze, która przywitała ich wschodzącym słońcem.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 21:04

Aeroklub Nowy Targ przypomina o weekendowym Pikniku Lotniczym. Otwarcie wystawy fotograficznej "Skrzydła 2" (zdjęcia)

W tym tygodniu na nowotarskim lotnisku odbędzie się doroczny Piknik Lotniczy. Dwudniowa impreza zapowiada się bardzo ciekawie, ale organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców i gości do spędzenia soboty i niedzieli na lotnisku.

Dodano: Środa, 31 lipca 2013 00:55

Wirtuoz violi da gamba-Petr Wagner na Barokowych Eksploracjach 3

W ramach międzynarodowego festiwalu Barokowe Eksploracje 3 wystąpił czeski wirtuoz violi da gamba Petr Wagner wraz z przyjaciółmi- Haną Flekovą i Janem Krejca. Koncerty odbyły się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy oraz w pięknie odrestaurowanym kościele św. Antoniego w Czerwonym Klasztorze.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2013 22:46

Stowarzyszenie Szeroki Horyzont - relacje z Albanii i Czarnogóry oraz Grecji (zdjęcia)

Prezentujemy kolejną relację z wyprawy Stowarzyszenia Szeroki Horyzont. Tym razem podróżnicy odwiedzili Albanię i Czarnogórę oraz Grecję.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 23:28

Stowarzyszenie Szeroki Horyzont - rozpoczynamy relacje z wyprawy - Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

Szeroki Horyzont to grupa pasjonatów morza, przygody, rejsów i wspólnego spędzania czasu pod żaglami. W ubiegłym roku relacjonowaliśmy już na portalu taką wyprawę. Dziś zaczynamy obserwować kolejną przygodę pasjonatów. Wyprawie patronuje Małopolskaonline.

Dodano: Wtorek, 25 czerwca 2013 14:39

Alarmy bombowe w szpitalach i prokuraturach m.in. Krakowie i Katowicach

Szereg ewakuacji w prokuraturach w całej Polsce. Służby porządkowe przeszukiwały też kilkanaście szpitali. Informacje o ładunkach wybuchowych pojawiły m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Koszalinie. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl maile rozsyłane do tych instytucji podpisała grupa „Anonimo”. - Nie istnieje zagrożenie życia i zdrowia. Alarmy są fałszywe - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych. W całym kraju ewakuowano w sumie ok. 2,5 tys. osób.

Dodano: Poniedziałek, 17 czerwca 2013 15:53

Prokuratura Generalna ma zbadać, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez burmistrza Zakopanego

"Wątpliwa prywatyzacja Polskich Kolei Liniowych" - pod takim tytułem zorganizowana została w Nowym Targu konferencja prasowa posłów Solidarnej Polski. Politycy zawiadomili Najwyższą Izbę Kontroli i Regionalną Izbę Obrachunkową o możliwych nieprawidłowościach, a Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dodano: Niedziela, 16 czerwca 2013 14:09

Dysputa o rodzinie Zamoyskich w Zakopanem i na Spiszu

W tym roku obchodzimy na Podhalu „Rok Zamoyskich”, ogłoszony rezolucją przez Radę Powiatu Tatrzańskiego. Jednocześnie Rada Miasta Zakopanego podjęła uchwałę o obchodach 160. rocznicy urodzin Władysława hr. Zamoyskiego.

Dodano: Piątek, 26 kwietnia 2013 14:42

Wybory Chłopa Roku w Racławicach

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, w Racławicach już po raz 19. odbędą się Wybory Chłopa Roku.

Dodano: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:08

Załoga bocheńskiego Dromostu nie otrzymuje pensji od pół roku

Cała załoga, czyli ponad siedemdziesięciu pracowników bocheńskiego Dromostu, czeka na zaległe pensje. Firma nie płaci im od pół roku.

Dodano: Niedziela, 21 kwietnia 2013 20:08

Tytuły: "Człowiek Roku" oraz "Małopolanin Roku" przyznane

Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński odebrał w Krakowie tytuł "Człowieka Roku 2012", przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Tytułami "Małopolanin Roku 2012" uhonorowani zostali: prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas i metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Dodano: Piątek, 22 marca 2013 21:03

Ratownicy "samarytanie"

Rafał Kot, Grzegorz Nowak i Mateusz Zieliński – zespół karetki z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego został wyróżniony w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin Roku 2012”. Ratownicy uratowali życie zatrutej tlenkiem węgla rodzinie z Krakowa, nie zapominając o udzieleniu pomocy nie tylko ludziom, ale też domowym zwierzętom. Wyróżnienia wręczone zostały podczas gali, która odbyła się w piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Dodano: Piątek, 15 marca 2013 20:27

Prokuratura zbada czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z wdrożeniem planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie wprowadzenia w Małopolsce w listopadzie ub. r. systemu ratownictwa medycznego. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł SP Arkadiusz Mularczyk, który uważa, że wdrożenie innowacji jest przygotowane niewłaściwie, na co zwracali uwagę już m. in. ratownicy medyczni, kierownicy pogotowia oraz samorządy.

Dodano: Niedziela, 17 lutego 2013 12:25

Małopolscy strażacy podsumowali miniony rok

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie samochodów i sprzętu pożarniczego połączone z roczną naradą kadry kierowniczej PSP woj. małopolskiego.

Dodano: Środa, 6 lutego 2013 18:33

Zakończenie akcji "4 Kolory Roku"

Wczoraj, 5 lutego zakończyła się akcja informacyjno-edukacyjna "4 Kolory Roku". Jej głównym celem było poznanie opinii i problemów krakowian związanych z segregowaniem odpadów. W siedzibie MPO podsumowano akcję.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 13:43

Sąd utrzymał wyrok: dyrektorka szkoły znęcała się nad nauczycielami

Sąd Apelacyjny w Nowym Sączu utrzymał w mocy karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięcioletni okres próby dla Anny A. byłej dyrektorki Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie, która znęcała się nad nauczycielami.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 23:11

Atmosfera na Wielkiej Krokwi wspaniała, ale kibiców mniej niż w poprzednich latach (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podczas tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich kibiców jest zauważalnie mniej, niż bywało w latach świetności Adama Małysza.

Dodano: Wtorek, 1 stycznia 2013 17:51

Wycieczka do rezerwatu Bór na Czerwonem (zdjęcia)

NOWY TARG. Pierwszy dzień nowego roku pozwolił na spacer w pełnym słońcu do rezerwatu Bór na Czerwonem. Lekka mgiełka, która unosiła się na terenie lasu w ciekawy sposób pokazywała promienie świetlne przenikające pomiędzy gałęziami. Zapraszam do obejrzenia galerii i odwiedzenia tego miejsca osobiście co dzisiaj czyniło sporo rodzin wraz z dziećmi, które można było spotkać na trasie kilkuminutowej wędrówki.

Dodano: Wtorek, 1 stycznia 2013 12:47

Powitanie Nowego Roku na Podhalu (potrójna galeria)

Prezentujemy zdjęcia z powitania Nowego Roku pod Tatrami. Według szacunków - na Sylwestra do Zakopanego przyjechało ok. 100 tys. gości. Relacje fotograficzną z Nowego Targu i Zakopanego przygotowali - Regina Watycha, Michał Adamowski oraz Michał Bachulski.

Dodano: Poniedziałek, 31 grudnia 2012 21:50

Podsumowanie roku okiem Michała Adamowskiego (galeria)

Wizyty polityków i zawody sportowe, koncerty i zdarzenia losowe, chwile triumfu i bólu, imprezy kulturalne i spotkania okolicznościowe, moc żywiołów i piękno natury - czyli rok 2012 w obiektywie Michała Adamowskiego.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 19:43

Zakopane: protest podwykonawców pawilonu pod Wielką Krokwią. Żądają zapłaty za swoją pracę (zdjęcia)

ZAKOPANE. Maszyny budowlane i samochody dostawcze przejechały w piątek głównymi ulicami Zakopanego. Jechały bardzo wolno. Na wywieszonych banerach wyjaśniano powody protestu.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2012 10:03

Radni przyjęli budżet województwa na 2013 rok

Dochody województwa małopolskiego na poziomie 1,098 mld zł oraz wydatki wynoszące 1,201 mld zł zostały zapisane w budżecie województwa na 2013 rok, przyjętym w poniedziałek przez radnych. Wydatki inwestycyjne wyniosą blisko 470 mln zł. W planach zawarto budowę obwodnic Wojnicza, Gdowa, Olkusza i Wierzchosławic.

Dodano: Sobota, 22 września 2012 13:49

Inauguracja z nowym rektorem

NOWY TARG. Na 5 października władze Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyznaczyły termin oficjalnej inauguracji nowego roku akademickiego. Po raz pierwszy od 10 lat akademickiej uroczystości nie będzie przewodniczył prof. Stanisław Hodorowicz. Jego miejsce zajmie prof. Iwon Grys, który w maju został wybrany na jego następcę.

Dodano: Czwartek, 2 sierpnia 2012 00:17

Szeroki Horyzont - wyprawa przez 11 państw europejskich. Teraz Hiszpania (zdjęcia)

Stowarzyszenie „Szeroki Horyzont" to grupa młodych ludzi m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Oświęcimia, Woli k. Pszczyny, których prócz przyjaźni połączyła pasja do podróżowania. Ruszyli w podróż przez 11 państw Europy. Wyprawie patronuje Małopolskaonline.pl.

Dodano: Sobota, 21 lipca 2012 15:41

Szeroki Horyzont - wyprawa przez 11 państw europejskich. Teraz Francja (zdjęcia)

Stowarzyszenie „Szeroki Horyzont" to grupa młodych ludzi m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Oświęcimia, Woli k. Pszczyny, których prócz przyjaźni połączyła pasja do podróżowania. Ruszyli w podróż przez 11 państw Europy. Wyprawie patronuje Małopolskaonline.pl.

Dodano: Niedziela, 15 lipca 2012 22:59

Szeroki Horyzont - wyprawa przez 11 państw europejskich (Włochy)

Stowarzyszenie „Szeroki Horyzont" to grupa młodych ludzi m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Oświęcimia, Woli k. Pszczyny, których prócz przyjaźni połączyła pasja do podróżowania. Ruszyli w podróż przez 11 państw Europy. Dziś relacja z Włoch.

Dodano: Wtorek, 3 lipca 2012 22:58

Szeroki Horyzont - wyprawa przez 11 państw europejskich

Stowarzyszenie „Szeroki Horyzont" to grupa młodych ludzi m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Oświęcimia, Woli k. Pszczyny, których prócz przyjaźni połączyła pasja do podróżowania.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2012 17:26

Ogólnopolski Festiwal Butów w CH Krokus

Dzisiaj w Krakowie rozpoczął się Polski Festiwal Butów. Wydarzenie to ma na celu promowanie trendów światowej mody, a także przybliżenie kulturowej historii buta. Na terenie CH KROKUS powstała ekspozycja obuwia. Można obejrzeć obuwie znanych projektantów z całego świata, nowoczesne projekty oraz historyczne przykłady butów.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2012 17:38

Nowe samoloty na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

NOWY TARG. Aeroklub NT wzbogacił się o dwa samoloty. JAK 12A będzie służył szybownikom, umożliwiając im wzbicie się powietrze. Z kolei Cessna 172S Skyhawk SP przeznaczona jest do szkoleń i treningów członków Aeroklubu. To najnowocześniejsza maszyna, jaka kiedykolwiek stacjonowała na nowotarskim lotnisku.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2012 15:00

Wybory Chłopa Roku

RACŁAWICE. W ostatnią niedzielę kwietnia po raz 18, odbędą się Wybory Chłopa Roku. W Racławicach przygotowano widowisko plenerowe u stóp pomnika Bartosza Głowackiego, organizowane między innymi przez Wójta Racławic, Izby Rolnicze oraz Związek Młodzieży Wiejskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Zlot Wojciechów i Bartoszów.

Dodano: Czwartek, 12 stycznia 2012 10:45

2012 "Rokiem Matematyki" w Małopolsce

Oświadczenie w sprawie ustanowienia roku 2012 "Rokiem Matematyki" Sejmik Województwa Małopolskiego ma przyjąć podczas najbliższej sesji.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2011 11:03

Zbiórka książek, filmów i gier dla dzieci z Prokocimia

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu nie mają wielu powodów do radości. Choroba izoluje ich od kolegów i rodzin, zmuszając do – często długotrwałego – przebywania w szpitalu. Chcemy podarować im trochę radości. W tym celu Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie rozpoczyna zbiórkę książek, filmów i gier.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl