Parada Smoków
Przejazd
Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 16:00

Nowy system sterowania zapewni sprawny przejazd pociągów w Krakowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą przygotowania do uruchomienia nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny. Zaplanowane na dwa tygodnie prace wymagają zmian w połączeniach kolejowych.

Dodano: Piątek, 16 marca 2018 09:13

Przejazd ul. Miodową, pod wiaduktem PKP, będzie zamknięty dla samochodów

Kolejne poważne utrudnienia w ruchu wprowadzone zostaną już w najbliższy poniedziałek. Przejazd ul. Miodową, pod wiaduktem PKP, zamknięty ma być dla samochodów mniej więcej przez pięć miesięcy, choć kolejarze nie są w stanie podać konkretnej daty. W tym czasie pod wiaduktem będą mogli wciąż przechodzić piesi oraz przejeżdżać rowerzyści.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 08:50

Północna obwodnica Oświęcimia już przejezdna

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. W piątek kierowcy po raz pierwszy mogli przejechać przez całą północną obwodnicę Oświęcimia. Nowa trasa ma długość blisko 5 km i została wytyczona od ronda na skrzyżowaniu ul. Chemików i ul. Fabrycznej w Oświęcimiu do drogi wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 11:59

O krok od tragedii - nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu

Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 14:08

Na przejazdach kolejowych ma być bezpieczniej

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na realizację prac w ramach projektu wartego 256,7 mln zł. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Środki te zostaną spożytkowane m.in. w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 23:37

Przejazd najpiękniejszą linią kolejową Karpat

Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na przejazd linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, która została nazwana „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, serpentyny torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów.

Dodano: Piątek, 15 maja 2015 10:02

Kraków jedzie do Warszawy

Dziś rano z krakowskiej zajezdni MPK wyjechały do Warszawy najpiękniejsze autobusy na świecie czyli sławetne „ogórki”, w których jeździli nasi rodzice i dziadkowie. Dwa „ogórki”, w tym jeden przegubowy jadą na największy w Polsce Zlot Zabytkowych Autobusów, który odbędzie się w warszawską Noc Muzeów.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 08:28

Bla Bla Car, czyli alternatywa dla drogich pociągów

Jak pisaliśmy ostatnio zlikwidowano korzystny i tani dla pasażerów przejazd pociągiem Matejko z Krakowa do Warszawy. Pasażerowie mogą dostać się do stolicy Polskim Busem. Koszt wyjazdu wynosi około 56 złotych.

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 20:28

Protesty mieszkańców i samorzadowców w sprawie przejazdu kolejowego

Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa przejazdu kolejowego w Brzesku na drodze wojewódzkiej w kierunku Szczurowej. Jednak nadal brak jest porozumienia między samorządowcami i PKP w sprawie wyznaczenia objazdów. Na te planowane, nie zgadzają się mieszkańcy.

Dodano: Czwartek, 27 lutego 2014 13:43

KRAKÓW. Przejazd Partackiej Masy Krytycznej

W piątek, 28 lutego po godz. 18:00, spod pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym wyruszy w trasę Partacka Masy Krytyczna. Swoim przejazdem rowerzyści zaprotestują przeciwko niskim nakładom przeznaczanym w Krakowie na infrastrukturę rowerową i jej wykonaniu.

Dodano: Środa, 5 lutego 2014 18:03

Rozpoczął się 42. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Paradnym przejazdem przez wieś rozpoczął się pod Tatrami Góralski Karnawał.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2013 20:50

Wyciek gazu w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Policja zamknęła przejazd ulicą Sikorskiego na odcinku od Al. Tysiąclecia do ul. Ku Studzionkom. Mieszkańcy zgłosili, że jego zapach unosi się w powietrzu. Na miejscu są strażacy i pracownicy pogotowia gazowego. Sprawdzają, skąd wydobywa się gaz.

Dodano: Niedziela, 6 października 2013 19:45

Uwaga kierowcy - wymiana urządzeń poboru opłat na A4 w Mysłowicach

W poniedziałek w Mysłowicach rozpoczyna się wymiana urządzeń poboru opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Po zakończeniu prac kierowcy mają krócej czekać przy bramkach.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2013 23:13

Jubileuszowy 70. Tour de Pologne - podajemy godziny przejazdu peletonu przez drogi Podhala

W tym roku pod Tatrami rozegrane zostaną dwa (V i VI) etapy jubileuszowego 70 Tour de Pologne. Pierwszy to etap Nowy Targ - Zakopane, a drugi etap to Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 12:15

Przejazd kolejowy w Chabówce zostanie zamknięty na dwa tygodnie

W związku z prowadzeniem robót naprawczych przejazdu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Chabówka - w dniach od 19 do 30 sierpnia br. zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego przejazd kolejowy.

Dodano: Niedziela, 19 maja 2013 23:53

W niedzielę przejazd trasy Zakopane - Kraków zajmował nawet do 3 godzin (zdjęcia)

Słoneczna pogoda przyciągnęła turystów na weekend do Zakopanego i okolic. Dzisiaj przez większość dnia na Zakopiance, w stronę Krakowa tworzyły się korki, a przejazd trasy trwał nawet do 3 godzin.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl