Produkty Tradycyjne
Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 12:44

Już ponad 200 produktów z Małopolski znalazło się na ministerialnej liście

Kiełbasa wiejska z Podstolic, jagnięcina jurajska z owcy olkuskiej, kukiełka podegrodzka czy jodłownicki kołacz z serem – to tylko kilka małopolskich przysmaków wpisanych na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wkrótce - okazja by skosztować tych pyszności.

Dodano: Środa, 28 września 2016 20:06

Kolejne produkty z Małopolski trafią na Listę Produktów Tradycyjnych

Placek po rytersku, kościeleckie pierogi z kurdybankiem czy boczek domowy z Kasinki – to tylko kilka z 12 produktów regionalnych, które mają szansę trafić na Listę Produktów Tradycyjnych.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 12:54

Kolejne wnioski o wpisy na listę produktów tradycyjnych

Do grona przysmaków uznanych za wyjątkowe dziedzictwo kulinarne Małopolski dołączyć może 8 kolejnych produktów. To efekt obrad Rady ds. Produktów Tradycyjnych i Dziedzictwa Kulinarnego pod przewodnictwem wicemarszałka Wojciecha Kozaka. Wnioski małopolskich producentów trafią teraz do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodano: Czwartek, 10 lipca 2014 17:23

Nowi kandydaci do miana produktów tradycyjnych

Fitka z Lelowic, Siuśbok – kasza z grochem, Peerelka – wolańska kura nadziewana, Kiełbasa podhalańska Majerczyk oraz Wiśnicki makaron domowy tradycyjny – oto przysmaki z Małopolski, które maja szansę trafić na listę produktów tradycyjnych.

Dodano: Czwartek, 13 marca 2014 21:05

Kolejni małopolscy kandydaci do Listy Produktów Tradycyjnych

Razowiec lipnicki, lipnicka lipina, mięso ze słoja z okolic Proszowic, podpłomyk lelowicki i karp osiecki – to kolejni małopolscy kandydaci do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych. Rada ds. Produktów Tradycyjnych, której przewodzi wicemarszałek Wojciech Kozak, właśnie pozytywnie zaopiniowała ich wnioski.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl