WSB
Powiat Tarnowski
Dodano: Poniedziałek, 26 września 2022 22:32

Troje dzieci trafiło do szpitala

Do czołowego zderzenie doszło w niedzielne popołudnie w Faściszowej (gmina Zakliczyn). Kierowca osobowej skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z busem przewożącym dzieci na wycieczkę.

Dodano: Wtorek, 20 września 2022 15:12

Przeciwko grypie i powikłaniom

Rośnie zachorowalność na grypę. W pierwszym tygodniu września w Małopolsce na tę chorobę zapadło około 3,5 tys. osób, a w drugim już ponad 5 tysięcy, z czego blisko 270 w Tarnowie i miejscowym powiecie.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2022 08:24

Polski Ład dla tarnowszczyzny i dąbrowszyczyzny

Prawie 27 mln zł dla samorządów z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja III (pgr)

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2022 21:00

Wybuch gazu w Zalasowej - zginął człowiek

Potężny wybuch w Zalasowej (pow. tarnowski) spowodował zawalenie się budynku konstrukcji drewniano-murowanej. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z OSP i PSP z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krakowa.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2022 10:47

Wielkie ucztowanie na „Pleśnieńskim Bachusie”

Już w niedzielę, 17 lipca Łowczówek (gm. Pleśna, pow. tarnowski) będzie miejscowością winem płynącą i kuszącą specjałami kulinarnymi. Wszystko za sprawą imprezy pn. „Pleśnieński Bachus”, która towarzyszy Świętu Owoców i Produktów Pszczelich.

Dodano: Niedziela, 3 lipca 2022 20:54

„Wianki na Winnicy” oczarowały gości

Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Licznie gości odwiedzili Winnicę Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej (gm. Pleśna w powiecie tarnowskim), aby wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim są „Wianki na Winnicy”.

Dodano: Poniedziałek, 7 marca 2022 08:40

Profilaktyka w Dzień Kobiet

Kwiaty, spacer, romantyczna kolacja? Aby upewnić się w zdrowiu, plany na Dzień Kobiet warto uzupełnić o badania profilaktyczne.

Dodano: Wtorek, 11 stycznia 2022 12:28

Śmiertelnie potrącenie na pasach

Nietypowy przebieg miał wypadek, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Tuchowie (pow. tarnowski). Cofający samochód potrącił starszą kobietę

Dodano: Sobota, 1 maja 2021 09:28

Mieszkańcy Małopolski porządkują przestrzeń wokół siebie

Koniec kwietnia to czas celebracji Dnia Ziemi. Okres ten jednak nie miałby żadnego znaczenia, jeśli nie przekładałby się na konkretne działania - wolontariusze ruchu Polska 2050 ruszyli na pomoc środowisku.

Dodano: Wtorek, 27 kwietnia 2021 09:33

Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie przygotowany

To wynik wstępnego zaakceptowania przez wojewodę małopolskiego propozycji gminy Tuchów, która zapropnowała zlokalizowanie takiego punktu w Domu Kultury w Burzynie (pow. tarnowski).

Dodano: Wtorek, 5 maja 2020 13:06

Koral przekazuje sprzęt dla małopolskich ratowników

Firma Koral, największy producent lodów w Polsce, w obliczu epidemii związanej z koronawirusem wspiera finansowo i rzeczowo szpitale i personel medyczny.

Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 12:28

Koalicja trzeźwościowa rośnie w siłę

Poszerzyła się koalicja na rzecz wspierania osób uzależnionych od alkoholu w powiecie tarnowskim. W minionym roku przystąpiło do niej w sumie osiem samorządów. Na pomoc w leczeniu mieszkańców z własnego terenu zdecydowali się samorządowcy z Ciężkowic, Pleśnej, Rzepiennika Strzyżewskiego, Szerzyn, Tuchowa, Gromnika, Wierzchosławic i Wojnicza.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 19:55

Pierwsza w tym roku mieszkanka powiatu tarnowskiego ma na imię Lena

Pierwsze dziecko urodzone w 2015 roku w powiecie tarnowskim ma na imię Lena. Choć pierwotnie termin porodu wyznaczono na wigilię Bożego Narodzenia dziewczynka przyszła na świat w Nowy Rok, dwie minuty po północy, siłami natury w Centrum Zdrowia Tuchów.

Dodano: Piątek, 18 października 2013 18:38

Koalicja trzeźwościowa w powiecie tarnowskim

Efekty pilotażowego programu leczenia uzależnień Centrum Zdrowia Tuchów omawiano podczas konferencji szkoleniowej zorganizowanej w ramach II Muzykoterapii. W wyniku porozumienia z samorządami specjaliści objęli opieką terapeutyczną osoby z problemem alkoholowym z gmin Tuchów, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna, Gromnik, Wierzchosławice i Wojnicz.

Partnerzy malopolskaonline.pl