Powiat Nowotarski
Dodano: Wtorek, 30 maja 2023 12:00

W rodzinach zastępczych znalazły miłość

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk spotkał się z rodzinami zastępczymi podczas pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. I

Dodano: Wtorek, 30 maja 2023 07:41

Dzień Dziecka w Rabkolandzie. Stery w parku przejmują bohaterowie

Na to wydarzenie najmłodsi czekają cały rok! Mowa o Dniu Dziecka, który zbliża się wielkimi krokami. W Rabkolandzie podczas weekendu (3-4 czerwca) mali Goście będą mogli liczyć na mnóstwo dobrej zabawy. Nie zabraknie konkursów, spotkań z bohaterami i muzycznych doznań. Wisienką na torcie ma być koncert w wykonaniu artystki - Beti śpiewa dla dzieci.

Dodano: Piątek, 26 maja 2023 07:15

Tragedia w szpitalu. Zmarła 33-letnia kobieta w 5 miesiącu ciąży

Sprawa trafiła na policję, a ta przekazała ją do prokuratury. Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu wyraża ubolewanie, że taka sytuacja miała miejsce. - Robimy wszystko, żeby sprawę dogłębnie wyjaśnić - powiedział portalowi podhale24.pl

Dodano: Sobota, 20 maja 2023 07:29

22 lata Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

19 maja 2023 r. nauczyciele akademiccy, pracownicy Uczelni, studenci, słuchacze Stowarzyszenia UTW oraz przyjaciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu celebrowali Święto Uczelni.

Dodano: Środa, 17 maja 2023 08:36

Las Pamięci Jana Pawła II. "To znak jego obecności"

W Lipnicy Wielkiej, na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ, na ok. 20 arach posadzono sadzonki jodły i buka. To kolejny „Las Pamięci Jana Pawła II”, który posadzono na terenie Małopolski.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2023 15:15

Odnawialne źródła energii w natarciu

Racjonalne gospodarowanie dostępnymi zasobami i nośnikami energii oraz poszukiwanie nowych, ekologicznych rozwiązań jest niezwykle ważne w świetle aktualnej sytuacji geopolitycznej oraz związanych z nią wyzwań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2023 09:00

Uczniowie i przedszkolaki z Rabki-Zdrój przejęli stery w Rabkolandzie

Mnóstwo uśmiechów, moc korzystania z atrakcji i wspólna zabawa - tak w dużym skrócie wyglądały wtorkowe odwiedziny Rabkolandu przez uczniów oraz przedszkolaków z gminy Rabka-Zdrój.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2023 08:34

Rajd Doliną Dunajca

Już w najbliższą sobotę 13 maja do Krościenka nad Dunajcem zjadą się pasjonaci rowerowych wycieczek z całej Polski, a to wszystko z okazji VI Rajdu Doliną Dunajca.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2023 22:57

Święto strażaków z Grywałdu. "Jestem pełen podziwu, jaki zapał mają młodzi druhowie"

4 maja w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Floriana, który jest patronem m.in. strażaków, zaś na świecie w ten dzień obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej też racji, 7 maja w niedzielne popołudnie w kościele parafialnym w Grywałdzie, została odprawiona Msza Święta, podczas której modlono się za strażaków z miejscowej OSP. W tej Mszy Świętej udział wziął poczet sztandarowy OSP, jak i druhowie oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2023 12:00

Sanktuarium na Bachledówce

Na mocy dekret Metropolity krakowskiego abpa Mareka Jędraszewskiego 28 maja odbędzie się uroczystość ustanowienia kościoła na Bachledówce - Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Dodano: Sobota, 6 maja 2023 22:51

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zubrzycy Dolnej (zdjęcia)

Jubileuszowe obchody rozpoczęto 3 maja. Po mszy św. w intencji wszystkich strażaków z OSP Zubrzyca Dolna oraz naczelnika Grzegorza Pawlaka, który obchodził 30-lecie pełnienia funkcji organisty w Parafia Matki Bożej Szkaplerznej - przygotowano pokaz dawnej sikawki strażackiej.

Dodano: Piątek, 5 maja 2023 22:48

Uroczystości 3 Maja połączone z Dniem Strażaka w Gminie Lipnica Wielka (zdjęcia)

W gminie Lipnica Wielka (pow. nowotarski) uroczyście upamiętniono dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja wraz ze Świętem Strażaka. Podczas Mszy Świętej w Kościele pw. św. Łukasza modlono się za ojczyznę i strażaków przy dodatkowej oprawie muzycznej Orkiestry Dętej i Scholi Exodus.

Dodano: Środa, 3 maja 2023 11:00

48 tysięcy złotych dla strażaków ochotników z gminy Grybów

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył strażakom ochotnikom z gminy Grybów promesy na zakup niezbędnego sprzętu. Wartość promes to 48 tysięcy złotych.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2023 22:46

Śmiertelny wypadek na Orawie. Quad nie był ubezpieczony i dopuszczony do ruchu

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu podała szczegóły wypadku, do którego doszło w niedzielne południe w Chyżnem, w powiecie nowotarskim. 19-latek nie przeżył upadku z przyczepki ciągniętej przez quada, która wywróciła się na łuku drogi. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2023 08:55

Karpacki Wyścig Kurierów wjeżdża do Małopolski

Karpacki Wyścig Kurierów im. Wacława Felczaka wystartował 28 kwietnia z Budapesztu. Kolejne dwa etapy rozegrano na Słowacji, a dziś startem w Niedzicy rozpoczyna się polska część wyścigu.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2023 07:55

"Brama w Gorce" otwarta

Niedziela była pierwszym dniem uruchomienia centrum przyrodniczo-edukacyjnego "Brama w Gorce". Pierwsi chętni zdecydowali się na spacer ścieżką w koronach drzew. Nie obyło się jednak bez awantury.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2023 09:00

Kulturalne Krościenko nad Dunajcem

Arie operowe i utwory ze znanych musicali można było podziwiać podczas niedzielnego „Spotkania z operą” w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Na scenie przepięknym lirycznym sopranem zaśpiewała Milena Sołtys Walosik, a akompaniowała jej na fortepianie Anna Ventura.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:25

Święto bacowskie w Ludźmierzu (duża galeria)

Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, połączonej z błogosławieństwem dla pasterzy przewodniczył ks. Leopold Kois, rezydent w Spytkowicach.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2023 07:23

Sadzimy drzewa – przyjdź po sadzonkę!

W ramach II Małopolskiego Dnia dla Klimatu, w Powiecie Nowosądeckim jest prowadzona kampania „Drzewa są ważne”. Spotkania odbywają się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Dodano: Środa, 29 marca 2023 17:32

Nowe wozy dla OSP w Małopolsce

Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka wręczył dziś promesy jednostkom z powiatów nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2023 20:00

Jako Kuba do nieba poseł - drugi dzień Posiadów Teatralnych na Orawie (zdjęcia)

W sobotę na scenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce zaprezentowanych zostało pięć kolejnych spektakli w ramach Posiadów Teatralnych na Orawie.

Dodano: Sobota, 18 marca 2023 19:40

1,5 tysiąca osób przeszło przez Nowy Targ w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II (zdjęcia i video)

Z nowotarskiego Rynku do kierunku sanktuarium św. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej przeszedł marsz w obronie dobrego imienia Papieża-Polaka oraz wartości, które głosił. Szli w w nim mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.

Dodano: Środa, 15 marca 2023 16:36

Centrum Pomocy Dzieciom na Podhalu

Fundacja POWER, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, zainicjowała powstanie w Ludźmierzu (powiat nowotarski) Centrum Pomocy Dzieciom. To jedyna na Podhalu i w południowej Małopolsce placówka specjalizująca się w pomocy dzieciom z doświadczeniem przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej.

Dodano: Środa, 15 marca 2023 13:48

Mistrzostwa Jiu-Jitsu (zdjęcia)

Kolejny raz w Niedzicy (powiat nowotarski) odbyły się Mistrzostwa Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu organizowane przez sekcję EdArt pod patronatem Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2023 18:00

9,5 km dróg na Podhalu zostanie wyremontowanych

Łącznie prawie 15,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – to środki, jakie trafią do samorządów z Podhala.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2023 11:15

Nielegalne jazdy skuterami po Gorcach. Służby zatrzymały dużą grupę

Zmotoryzowani „turyści” wykonywali nielegalne jazdy po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego jak i sąsiadujących bezpośrednio z parkiem prywatnych terenach leśnych w rejonie Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski).

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 15:00

Sąd rozstrzygnie ws. legalności zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej

20 mieszkanek i mieszkańców Małopolski powalczy o czyste powietrze w sądzie. Przy wsparciu prawników z Frank Bold składają do wojewódzkiego sądu administracyjnego skargi na demontaż małopolskiej uchwały antysmogowej przez sejmik województwa.

Dodano: Poniedziałek, 13 lutego 2023 10:00

Mieszkańcy Raby Wyżej protestują

Pod Urzędem Gminy w Rabie Wyżnej (powiat nowotarski) odbył się protest przeciwko budowie biogazowni

Dodano: Niedziela, 5 lutego 2023 12:00

Dom zawalił się pod śniegiem! (zdjęcia)

Przed świtem strażacy zostali wezwani do Rdzawki (powiet nowotarski), gdzie pod naporem śniegu zawalił się budynek jednorodzinny.

Dodano: Piątek, 3 lutego 2023 22:00

Rozpoczęły się Spiskie Zwyki (zdjęcia)

Od dziś do niedzieli w Niedzicy (powiat nowotarski) trwać będą XXXIII Spiskie Zwyki, czyli konkurs skrzypków, śpiewaków i gawędziarzy oraz zespołów regionalnych.

Dodano: Czwartek, 19 stycznia 2023 09:19

Noworoczne spotkanie u nowotarskiego starosty (zdjęcia)

W szkole muzycznej odbyło się we wtorek noworoczne spotkanie włodarza powiatu z samorządowcami i przedstawicielami gmin z całego powiatu, urzędnikami, dyrektorami, nauczycielami, służbami, podległymi starostwu instytucjami i stowarzyszeniami.

Dodano: Niedziela, 15 stycznia 2023 16:00

Nowa hala sportowa w Szaflarach robi wrażenie. Nie ma takiej drugiej na Podhalu (zdjęcia i video)

Wójt Rafał Szkaradziński oprowadzając reportera lokalnego portalu podhale24.pl po nowo wybudowanej hali sportowej i centrum kulturalnym w Szaflarach (powiat nowotarski), nie krył dumy z tej inwestycji, która rzeczywiście robi wrażenie.

Dodano: Piątek, 13 stycznia 2023 13:53

Porozumienie z leśnikami podpisane

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym zostały podpisane porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami. W spotkaniu wzięli udział szefowie nadleśnictw z naszego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 9 stycznia 2023 17:42

Wraca zima! Spadnie nawet 30 cm śniegu.

Dziś nocy w południowych powiatach małopolski spodziewać się możemy intensywnych opadów śniegu.

Dodano: Poniedziałek, 9 stycznia 2023 12:43

12 Turków w osobowym Fordzie

Pomysłowość cudzoziemców próbujących przedostać się do krajów Europy Zachodniej potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Dodano: Niedziela, 8 stycznia 2023 23:30

Poszukiwania w Spytkowicach

Ogłoszono poszukiwania 31-letniego mieszkańca Spytkowic. Mężczyzna około godz. 10 wyszedł z domu kierując się w stronę lasów graniczących z Harkabuzem. Bliscy martwią się o niego.

Dodano: Niedziela, 8 stycznia 2023 18:25

Tragedia w Łopusznej

Wczoraj późnym wieczorem straż pożarna wezwana została do pożaru w Łopusznej (powiat Nowotarski). Na miejscu zadysponowane jednostki szybko opanowały ogień, ale w zgliszczach znaleziono zwęglone ciało.

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2022 09:34

Wypadek karetki (zdjęcia)

Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku karetki pogotowia na granicy Nowego Targu i Waksmunda w powiecie nowotarskim.

Dodano: Piątek, 23 grudnia 2022 19:29

Dzień Seniora w Czarnym Dunajcu

W gminie Czarny Dunajec odbył się ,,Dzień Seniora’’. Uroczysta akademia miała miejsce w Centrum Kultury i Promocji Gminy. W uroczystościach wzięli udział seniorzy z gminy, sekretarz Michał Jarończyk oraz dyrektor z pracownikami ośrodka pomocy społecznej.

Dodano: Piątek, 23 grudnia 2022 12:00

Charytatywny Jarmark pod Trzema Koronami

W ubiegły weekend w naszym regionie odbyło się kilka jarmarków świątecznych. Już po raz siódmy w Sromowcach Niżnych pod Trzema Koronami grupa ludzi z pasją przygotowała miejsce gdzie można było kupić ozdoby świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe oraz ciasta i inne wypieki, a co najważniejsze – można było pomóc potrzebującym.

Dodano: Czwartek, 17 listopada 2022 08:35

I Kongres Młodych w Ochotnicy Dolnej

W sobotę w Ochotnicy Dolnej w sali bankietowej Restauracji OCH odbędzie się I Kongres Młodych.

Dodano: Niedziela, 9 października 2022 10:00

Matka Boża Ludźmierska patronką Powiatu Nowotarskiego

Wczoraj 8 października 2022 - jako zwieńczenie roku jubileuszowego 25-lecia modlitwy różańcowej Jana Pawła II w Ludźmierzu, rada powiatu Nowy Targ otrzymała dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu Pani Ludźmierskiej - Patronką.

Dodano: Czwartek, 6 października 2022 19:00

Prawie 3 km nowej drogi powiatowej w Kunowie i Cieniawie

I etap prac modernizacji drogi powiatowej Nowy Sącz – Cieniawa został już zakończony i od połowy września kierowcy oraz piesi mogą korzystać z nowej nawierzchni oraz chodnika w Cieniawie.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 22:16

Tragiczny finał zabawy

Minionej nocy przed budynkiem dyskoteki w Cichem (powiat nowotarski) zmarł młody Słowak. U 19-latka doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2022 11:55

Utrudnienia drogowe na Podhalu

Korkuje nie zakopianka w okolicach Szaflar, Nowego Targu, Klikuszowej i świateł w Skomielnej.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2022 17:00

Nawałnica nad Podhalem. Powódź błyskawiczna (zdjęcia)

W rejonie Ratułowa i Cichego przeszła silna burza, której towarzyszyło oberwanie chmury. Deszcz zamienił drogi w potoki. Zalane są fosy, drogi, pola, podwórka i piwnice domów. Nawałnica minęła, na miejscu mieszkańcy i strażacy usuwają skutki żywiołu.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2022 08:15

Festiwal Dunajca w Tylmanowej (zdjęcia)

W Tylmanowej podczas weekendu odbył się II Festiwal Dunajca. Sobotę zdominował Festiwal Pstrąga, czyli najbardziej pstrągowe, wesołe i smakowite wydarzenie w Polsce, natomiast niedzielę folkowo – regionalne Tylmanowskie Lato.

Dodano: Niedziela, 17 lipca 2022 11:58

Jubileuszowe Orawskie Lato (zdjęcia)

Na stadionie sportowym w Jabłonce trwa od soboty cykl imprez w ramach XXX Orawskiego Lata.

Dodano: Środa, 6 lipca 2022 07:39

Zapłonęła Śpisko Watra

Zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszą niedzielę lipca przy Gminnym Centrum Kultury w Niedzicy zapłonęła Śpisko Watra – symbol tradycji i kultury regionu. Wójt Jakub Jamróz i dyrektor GOK Krystyna Milaniak przywitali mieszkańców gminy, a także licznie przybyłych gości i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przy regionalnej muzyce.

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2022 12:00

Rocznica wielkiego pożaru

Minął rok od tragicznego pożaru, który wybuchł w Nowej Białej na ulicy św. Katarzyny. Domy zapalały się jeden od drugiego. O tym, ile z nich udało się odbudować opowiada Krystyna Węglarz, sołtys wsi, w rozmowie z Moniką Parą-Miśkowiec z portalu podhale24.pl.

Dodano: Środa, 30 marca 2022 21:51

Zamiast babci i mamy w trumnie znaleźli zwłoki sąsiada w jej stroju. Rodziny w szoku

W kaplicy w Rabie Wyżnej (pow. nowotarski) najbliżsi chcieli w niedzielę, podczas modlitwy pożegnać się z mamą i babcią. Gdy otwarto trumnę, zobaczyli sąsiada ubranego w kobiecy strój. W strój do ostatniej podróży ich krewnej. Szok nie minął do dziś.

Dodano: Środa, 30 marca 2022 18:56

Umowy na kolejne drogi podpisane

Konsekwentnie dążymy do poprawy bezpieczeństwa, jakości i komfortu podróży po drogach Małopolski. Dzięki ogromnemu wsparciu rządowemu kolejne inwestycje drogowe w naszym województwie mają szansę na realizację – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Niedziela, 27 lutego 2022 19:45

W Czarnym Dunajcu trwają Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju (zdjęcia)

Od wczoraj trwają Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na lodzie małych lodowisk o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Dodano: Piątek, 25 lutego 2022 08:45

Inwestycja za 100 milionów złotych w Szaflarach. Gmina zaczyna projekt "Odwiert"

Urząd Gminy Szaflary ogłosił przetarg na wykonanie 7-kilometrowego odwiertu geotermalnego w głąb ziemi, z którego w przyszłości ma popłynąć ciepła woda dla mieszkańców czterech miejscowości w gminie Szaflary i Nowego Targu. To najprawdopodobniej największa tego typu inwestycja na świecie.

Dodano: Wtorek, 18 stycznia 2022 20:32

Kolejny rekordzista srogo ukarany

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w Chyżnem (pow, nowotarski) kierowcę audi, który jechał z prędkością 192 km/h przy dopuszczalnej prędkości 90 km/h.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2022 11:45

Śmierć na torach

Wczoraj wieczorem wyjeżdżający ze stacji przy ul. Kochanowskiego w Wadowicach pociąg relacji Bielsko Biała - Kraków śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Dodano: Wtorek, 11 stycznia 2022 12:40

Śmierć pod pociągiem

Około godz. 5.30 rano w Rabie Wyżnej (pow. nowotarski) pociąg relacji Chabówka - Zakopane śmiertelnie potrącił człowieka, który znajdował się na torach.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2022 23:36

Słowacki policjant znaleziony martwy w bagażniku

Potwierdzono przypuszczenia, iż ciało znalezione w bagażniku samochodu zaparkowanego w rejonie Krauszowa (pow. nowotarski) należało do 40-letniego policjanta z Nitry.

Dodano: Niedziela, 29 sierpnia 2021 15:02

Mieszkańcy zdecydują, czy Czarny Dunajec stanie się miastem (film)

O konsultacjach z mieszkańcami gminy prowadzonych w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Czarny Dunajec poinformował tamtejszy Urząd Gminy. Zbieranie opinii rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc.

Dodano: Poniedziałek, 12 lipca 2021 10:21

Polsko-słowackie Święto Konia. Nowotarżanie najlepsi w zrywce drewna (zdjęcia)

Przez całą sobotę i niedzielę na terenie hipodromu w Ludźmierzu kilkudziesięciu zawodników walczyło w polsko-słowackich zawodach w powożeniu sportowym. W sobotę odbyła się próba ujeżdżenia oraz zręczność powożenia, natomiast w niedzielę rozegrano próbę terenową - maraton.

Dodano: Sobota, 8 maja 2021 12:00

Ponad 425 tysięcy maseczek trafiło do sądeckich gmin

Do gmin Powiatu Nowosądeckiego trafiło właśnie ponad 425 tysięcy sztuk maseczek medycznych. To już drugi transport. Kilkanaście dni temu, gminy otrzymały ponad 216 tysięcy sztuk maseczek.

Dodano: Poniedziałek, 22 lutego 2021 11:52

175. rocznica Powstania Chochołowskiego

CHOCHOŁÓW. - Insurekcja pod Tatrami, to jedno z najważniejszych historycznych wydarzeń z regionu Skalnego Podhala, które znalazło się w podręcznikach do nauki historii - przypomina Marcin Ratułowski, wójt Gminy Czarny Dunajec. W niedzielę w Chochołowie podsumowano obchody 175. rocznicy Powstania Chochołowskiego.

Dodano: Niedziela, 21 lutego 2021 11:54

Bieg Powstania Chochołowskiego (zdjęcia)

W ramach trwających trzydniowych obchodów 175. rocznicy Powstania Chochołowskiego - na trasach biegowych przy Chochołowskich Termach rozegrane zostałt zawody narciarskie. Wzięło w nich udział. ok. 170 zawodników.

Dodano: Sobota, 20 lutego 2021 11:57

Rozpoczęły się obchody rocznicy Powstania Chochołowskiego (zdjęcia)

Piątek był pierwszym dniem obchodów 175. rocznicy wybuchu Powstania Chochołowskiego.

Dodano: Piątek, 1 stycznia 2021 12:04

Tragedia na Podhalu. Nie żyją 3 osoby

Dziś rano Nowej Białej (pow. nowotarski) w szatni miejscowego klubu sportowego znaleziono trzy nieprzytomne osoby. Niestety mimo reanimacji nie udało się ich uratować.

Dodano: Czwartek, 20 sierpnia 2020 15:00

Już prawe 6 tysięcy chory

Liczba chorych na covid-19 w Małopolsce zbliża sieć o poziomu 6 tysięcy. Dziś kolejne małopolskie powiaty trafiły do stref w których obowiązując obostrzenia. Powiat nowotarski znalazł się w strefie czerwonej, powiat tatrzański w strefie żółtej. W strefie czerwonej pozostaje Nowy Sącz i powiat nowosądecki.

Dodano: Środa, 12 sierpnia 2020 12:46

Kraków i powiaty nowotarski nowosądecki z najwyższą ilością zakażonych

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dziś o 173 kolejnych przypadkach SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Małopolski.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 18:57

Wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z zarzutami o przyjmowanie łapówek

Zatrzymany przed dwoma tygodniami przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu usłyszał zarzuty popełnienia siedmiu przestępstw.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2017 14:46

Ok. 10 mln zł od wojewody dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego (zdjęcia)

NOWY TARG. Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył dziś staroście nowotarskiemu Krzysztofowi Faberowi, staroście tatrzańskiemu Piotrowi Bąkowi, wójtowi gminy Szaflary Rafałowi Szkaradzińskiemu, wójtowi gminy Nowy Targ Janowi Smarduchowi oraz wójtowi gminy Bukowina Tatrzańska Stanisławowi Łukaszczykowi promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 14:28

Grunty powiatu nowotarskiego znajdą się w bazie geodezyjnej

NOWY TARG. Mieszkańcy i inwestorzy zyskają internetowy dostęp do zasobów geodezyjnych powiatu nowotarskiego. - Będzie szybko, sprawnie i bez konieczności odwiedzania urzędu - mówi wicemarszałek Stanisław Sorys. - Mamy w powiecie 800 tysięcy działek. Niektóre województwa tylu nie mają. Wyprowadzenie tego geodezyjnie jest trudne - zauważa starosta nowotarski. I dodaje, że na całkowite uporządkowanie map potrzeba 50 milionów zł.

Dodano: Środa, 2 listopada 2016 21:33

Rośnie liczba ataków wilków na stada owiec. Starosta nowotarski chce odstrzału drapieżnika

Starosta nowotarski Krzysztof Faber zwrócił się dziś z wnioskiem do Ministra Środowiska Jana Szyszko o redukcyjny odstrzał wilków. - Drapieżniki te obserwują nie tylko zwierzęta, ale również ludzi, w tym dzieci wracające wieczorem ze szkoły czy nabożeństw kościelnych - informuje ministra starosta.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 21:21

Pożar w Kościelisku. Straty wynoszą około pół miliona złotych (zdjęcia)

500 tysięcy złotych mogą sięgać straty po pożarze domu w Kościelisku. W akcji brało udział blisko 100 strażaków z 21 jednostek straży pożarnej, nie tylko z powiatu tatrzańskiego, ale również powiatu nowotarskiego.

Dodano: Piątek, 13 lutego 2015 02:40

Powiat Nowotarski pomaga uchodźcom z Ukrainy

Władze Powiatu Nowotarskiego podjęły prace zmierzające do udzielenia pomocy osobom polskiego pochodzenia ewakuowanym ze wschodniej Ukrainy.

Dodano: Środa, 19 listopada 2014 13:36

Anna Paluch: "Będziemy dążyć do zawarcia koalicji, która zapewni stabilne i bezpieczne rządy większości"

POWIAT NOWOTARSKI. "Wyniki wyborów do Rady Powiatu Nowotarskiego w sposób jednoznaczny mówią, że wyborcy oczekują rządów prawicowej koalicji w powiecie nowotarskim. Prawo i Sprawiedliwość – jako największy, 11 osobowy klub radnych – nie zawiedzie okazanego przez wyborców zaufania" - zapewnia Anna Paluch, przewodnicząca Zarządu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość.

Dodano: Środa, 19 listopada 2014 07:33

PiS wygrało, ale nie będzie rządzić w powiecie nowotarskim

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego, ale nie będzie rządzić powiatem. Komitety Prawica Powiatu Nowotarskiego, Razem Podhale Spisz Orawa oraz Podhalanie zawarły porozumienie i stworzyły koalicję, które obejmie rządy w powiecie nowotarskim

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 20:31

Powiat nowotarski „Samorządowym Liderem Edukacji”

W Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”,

Dodano: Poniedziałek, 27 października 2014 13:55

Zamieszanie w podhalańskich urzędach po informacji o ataku wirusem ebola

Do co najmniej sześciu urzędów w powiatach nowotarskim i tatrzańskim - sądu, urzędów skarbowych i urzędów gmin - dotarła dziś pocztą e-mail informacja o wirusie ebola, która postawiła na nogi straż pożarną i policję.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 21:55

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego

Przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego - starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki odebrali wyróżnienie „EuroSymbol Polskiej Samorządności 2014” podczas zorganizowanej gali w Katowicach. To duże wyróżnienie dla samorządu powiatowego w skali kraju.

Dodano: Czwartek, 15 maja 2014 19:31

Już prawie 50 interwencji nowotarskiej straży pożarnej

POWIAT NOWOTARSKI. Ulewny deszcz i silny wiatr coraz bardziej dają się we znaki. Nowotarscy strażacy interweniowali w ostatnich godzinach już prawie 50 razy. Najczęściej wypompowywali wodę z zalanych piwnic oraz usuwali drzewa i gałęzie powalone przez wiatr na drogi.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 19:15

Powiat Nowotarski najlepszy w Małopolsce w zakresie zrealizowanych inwestycji (zdjęcia)

W rankingu dotyczącym zrealizowanych inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej w latach 2010-2012 opublikowanym na łamach dwutygodnika „Wspólnota” Powiat Nowotarski zajął I miejsce w kategorii powiatów w województwie małopolskim i 13 w skali całego kraju.

Dodano: Środa, 11 lipca 2012 10:08

Czas na biznes! Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla mieszkańców powiatu nowotarskiego i suskiego

- Zainteresowanych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej, z terenu powiatu nowotarskiego i suskiego, zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego można będzie dowiedzieć się o możliwościach pozyskania Funduszy Europejskich na ten cel - informuje Arkadiusz Szymczyk, konsultant Punktu Informacyjnego "Fundusze Europejskie Nowy Targ".

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl