WSB
Pogotowie
Dodano: Środa, 4 stycznia 2023 11:00

Dwie nowe karetki w Nowym Sączu

O dwie nowe karetki wzbogaciła się właśnie flota Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym, podczas trwania obecnej kadencji samorządu powiatowego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, wymieniono już na nowe 11 ambulansów. Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku pojawią się kolejne trzy nowoczesne karetki.

Dodano: Poniedziałek, 7 listopada 2022 12:48

Kiedy liczy się każda sekunda

W przypadku zagrożenia zdrowia i życia liczy się każda sekunda. Ratownicy medyczni muszą mieć gwarancję przybycia ma miejsce najszybciej, jak to tylko możliwe. To właśnie czas często decyduje o losie poszkodowanego.

Dodano: Sobota, 5 listopada 2022 22:10

Ćwiczenia w tunelu

We wtorek 8 listopada w tunelu na odcinku S7 Naprawa – Skomielna Biała odbędą się ćwiczenia straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. To ostatni sprawdzian przed planowanym na połowę listopada otwarciem tunelu.

Dodano: Niedziela, 11 września 2022 22:27

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe z nową karetką

Nowoczesny, w pełni wyposażony ambulans sanitarny, poszerzył właśnie flotę samochodową Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Pojazd będzie funkcjonował w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Stała wymiana karetek jest bardzo ważna.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 15:27

Bus uderzył w drzewo (zdjęcia)

W centrum Zakopanego na ulicy Kościuszki bus przewożący kilkanaście osób uderzył w drzewo

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2022 16:00

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie, a duży budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą z budżetu Pogotowia.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 21:01

Premier Mateusz Morawiecki w Małopolsce

Dzięki rządowemu wsparciu w wysokości 60% wartości inwestycji nowe zaplecze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kokotowie spełni najwyższe standardy pomocy medycznej. Powstaniu nowej bazy LPR towarzyszy budowa i modernizacja sąsiadującej infrastruktury drogowej. Prawie 4 mln zł stanowiące 80% środków na ten cel pochodzi z budżetu państwa.

Dodano: Czwartek, 10 lutego 2022 18:04

Groźny wypadek na stoku (zdjęcia)

W Witowie narciarz nie wyhamował przed końcem stoku, przebił się przez siatki, drewniane ogrodzenie i uderzył w betonowe schody.

Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 18:55

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego

Dzisiejsze raporty mówiły o 3230 nowych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. W szpitalach przebywa 1742 pacjentów zakażonych covid-19, z których 170 wymaga respiratorów. 
W Małopolsce potwierdzono 123 przypadki wariantu Omikron.

Dodano: Czwartek, 14 października 2021 08:24

Tort od wojewody z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

Sporym zaskoczeniem dla ratowników medycznych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego była wizyta senatora Wiktora Durlaka, wojewody małopolskiego Łukasza Kmity wraz z wicewojewodą Józefem Leśniakiem i władzami Powiatu Nowosądeckiego. Wojewoda przywiózł ze sobą dwa torty dla ratowników, złożył im życzenia i podziękował za dotychczasową pracę.

Dodano: Czwartek, 29 lipca 2021 22:00

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma kolejną nową karetkę

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj ambulans ratowniczy dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 3 lutego 2020 12:00

Trzy nowe karetki w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma trzy nowocześnie wyposażone karetki. O pozyskanie pieniędzy na zakup samochodów zabiegał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie karetek, w zakupie których pomogli m.in. ministrowie, wojewoda małopolski, władze Nowego Sącza, burmistrzowie i wójtowie kilku gmin. Pieniądze pochodziły również z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Czwartek, 5 września 2019 00:04

Kolejna karetka dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

400 tysięcy złotych – na taką kwotę Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała dzisiaj umowę z dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu Bożeną Hudzik.

Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2019 16:16

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i dzień otwarty

Dzień otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, miał miejsce czwartek, 6 czerwca przy ul. Św. Łazarza 14 w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2019 12:26

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nowosądeckim

W związku z intensywnymi opadami deszczu, starosta nowosądecki wprowadził dzisiaj o godz. 3.30 pogotowie przeciwpowodziowe dla Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Wtorek, 26 lutego 2019 15:00

Krakowskie pogotowie na medal

Dwa zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajęły pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej i generalnej w IV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 21:20

Zespół krakowskiego pogotowia najlepszy

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej na III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, które odbywały się w Krzemieńcu. Ratownicy wykazali się nie tylko wiedzą medyczną, ale przede wszystkim doskonałymi umiejętnościami.

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 17:20

Sukces załogi krakowskiego pogotowia

Ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wykazał się po raz kolejny nie tylko wiedzą medyczną, ale przede wszystkim doskonałymi umiejętnościami. Trzyosobowy zespół zwyciężył na zakończonych w Bielsku-Białej XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 14:38

W Krakowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił dziś na terenie Krakowa pogotowie przeciwpowodziowe. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że w związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Wisła na wodowskazie Bielany w ciągu najbliższej doby może przekroczyć stan alarmowy.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 23:25

Śmiertelny wypadek na DK 75 Nowy Sącz - Brzesko

W rejonie miejscowości Dąbrowa doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Dodano: Środa, 12 października 2016 11:13

Konflikt w krakowskim pogotowiu

Krakowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie mobbingu, który wobec grupy pracowników pogotowia ratunkowego miała stosować ich przełożona. Jednocześnie sprawdzają też, czy nagrania świadczące rzekomo o winie szefowej ratownicy zdobyli legalnie.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 11:45

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe poinformowało o kolejnym śmiertelnym wypadku na Orlej Perci. Dziś rano miała miejsce akcja ratunkowa żlebie Honoratki. TOPR zaalarmowali turyści, którzy zauważyli ciało leżące nieopodal szlaku. Turysta spadł około 70 metrów z Małego Koziego Wierchu. Po przybyciu ratowników mężczyzna już nie żył.

Dodano: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 21:26

Turyści, którzy zaginęli na Babiej Górze, zostali odnalezieni przez ratowników

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poszukiwało przez kilka godzin 25-letniej kobiety i 40-letniego mężczyzny z Katowic. Para, która wyszła na wycieczkę na najwyższy szczyt Babiej Góry, telefonicznie poinformowała ratowników o swoich problemach podczas wędrówki.

Dodano: Poniedziałek, 2 lutego 2015 15:36

Do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafi kilka tysięcy pluszaków

Akcja zbierania pluszaków dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zakończyła się ogromnym sukcesem. W krakowskiej IKEA udało się zebrać najwięcej maskotek ze wszystkich miast, w których prowadzona była akcja. Do karetek trafi ponad 2 razy więcej pluszaków niż w roku ubiegłym, a w poprzedniej edycji udało się zebrać ich prawie 2 400.

Dodano: Piątek, 16 stycznia 2015 11:37

Całodobowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Lotnicze Pogotowie Ratunkowego od czwartku pełni całodobowy dyżur w bazie w Krakowie. To druga, po Warszawie, baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego, która pracuje przez 24 godziny – poinformowała rzecznik LPR Justyna Sochacka.

Dodano: Czwartek, 18 września 2014 16:31

W Krakowie przy ul. Łepkowskiego doszło do wybuchu gazu

Dwie osoby zostały ranne. W akcji ratunkowej udział biorą trzy zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Wtorek, 16 września 2014 21:55

Krakowscy ratownicy - najlepsi

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Adrian Strojny, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zajął pierwsze miejsce na Zawodach w Ratownictwie Medycznym na Litwie. Byli najlepsi wśród 30 drużyn.

Dodano: Wtorek, 19 sierpnia 2014 13:42

Szukali go toprowcy i śmigłowiec, a 25-latek był w domu

Koledzy zgłosili zaginięcie 25-latka. Poszukiwania trwały całą noc z 18 na 19 sierpnia w Tatrach. Nad ranem policjanci znaleźli go w mieszkaniu w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:47

Turysta zmarł na szczycie Babiej Góry

Mimo reanimacji podjętej przez ratowników GOPR oraz szybkiego transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - nie udało się uratować turysty, który zmarł na szczycie Babie Góry.

Dodano: Sobota, 5 lipca 2014 21:17

Pracowity dzień dla ratowników TOPR

TATRY. Ładna pogoda sprawiła, że turyści gromadnie ruszyli na szlaki. Niektórzy przecenili swoje możliwości, inni zapomnieli, że w górach wciąż leży śnieg.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 11:51

NIK krytycznie o finansowaniu ratownictwa górskiego

Ratownictwo górskie działa prawidłowo i skutecznie. GOPR i TOPR wykonywały wszystkie powierzone przez Ministra Spraw Wewnętrznych zadania - konkluduje wyniki kontroli górskich służb ratunkowych Najwyższa Izba Kontroli.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 12:16

Podwójny sukces krakowskich ratowników

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach w ratownictwie medycznym w Legnicy. Drugi z zespołów, po raz pierwszy startujący w zawodach, zajął piąte miejsce na mistrzostwach w Białowieży i zakwalifikował się do Mistrzostw Polski.

Dodano: Poniedziałek, 26 maja 2014 14:50

19-latka śmiertelnie zatruła się czadem

19-letnia krakowianka śmiertelnie zatruła się tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ul. Powstańców w Krakowie. Dziewczyna straciła przytomność podczas kąpieli.

Dodano: Niedziela, 25 maja 2014 11:55

Dwie osoby porażone prądem

Dziś ok. godz. 10 dwóch mężczyzn zostało poważnie porażonych prądem w stacji transformatorowej w Krakowie. Jeden z nich jest w stanie bardzo ciężkim.

Dodano: Sobota, 24 maja 2014 22:51

Tragedia w Tatrach

W Tatrach, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich ratownicy TOPR odnaleźli ciało 29-letniego turysty. Mężczyzna był poszukiwany od wczoraj, po zgłoszeniu że nie wrócił na kwaterę.

Dodano: Czwartek, 22 maja 2014 20:27

Akcja ratunkowa w Skawinie

Przed południem 6 zespołów ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz pogotowia ze Skawiny, a także zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielały pomocy uczniom i nauczycielom gimnazjum w Skawinie, gdzie rozpylona została nieznana substancja.

Dodano: Piątek, 16 maja 2014 19:23

Nie damy się wodzie! (zdjęcia)

Choć w piątek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe, to w porównaniu do deszczów, które nawiedziły Małopolskę rok temu - w północnej części regionu nie jest aż tak groźnie.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 13:17

Śnieg zaskoczył turystów w Tatrach. Odnaleziono błądzącą turystkę

W niedzielę nad ranem na Kasprowym Wierchu leżała 22 centymetrowa warstwa śniegu. Ratownicy TOPR o poranku poinformowali, że udało im się odnaleźć w nocy turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu i błądziła nie mogąc odnaleźć szlaku.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 20:16

Ostry dyżur GOPR-u: trzy wypadki w Pieninach, jeden z tragicznym skutkiem

- W Gorcach i w Pieninach panuje bardzo duży ruch turystyczny. W Pieninach w godzinach popołudniowych doszło do trzech wypadków, z których jeden zakończył się tragicznie - informuje Mariusz Zaród, naczelnik Sekcji Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Środa, 30 kwietnia 2014 20:49

Uratuj życie - akcja na 3 maja

3 maja w godz. 12 do 16 na krakowskich Błoniach będzie można poznać pracę Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i nauczyć się zasad pierwszej pomocy.

Dodano: Czwartek, 23 stycznia 2014 22:25

2 400 pluszaków trafiło do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Finał akcji "Każdy pluszak to historia" (zdjęcia)

Krakowskie karetki zyskały nowe wyposażenie w postaci blisko 2 400 pluszaków zebranych w ramach akcji IKEA „Każdy pluszak to historia”. Za pośrednictwem ratowników medycznych rozdawane będą one chorym lub poszkodowanym w wypadkach dzieciom.

Dodano: Środa, 15 stycznia 2014 11:24

Zatrucia tlenkiem węgla

NOWY TARG. Minionej nocy Krakowskie Pogotowie Ratunkowe interweniowało w dwóch przypadkach zatrucia tlenkiem węgla. Wśród zaczadzonych były też małe dzieci.

Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2014 16:46

WOŚP. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przygotowało grę miejską (zdjęcia)

Kilka drużyn wzięło udział w grze miejskiej, która odbyła się w Krakowie w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadanie przygotowane przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe okazało się trudne i nieco zaskakujące, ale wszyscy uczestnicy poradzili sobie z nim bardzo dobrze.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 00:49

Cztery nowoczesne ambulanse jeżdżą już w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

- Nowe samochody to ambulanse typu C – to najwyższa klasa wśród karetek. Wyposażono je m.in. w nosze najnowszej generacji, bardzo dobrze zabezpieczające leżącego na nich pacjenta. Karetki wyposażone są w sprzęt ratujący życie oraz defibrylatory, które mają możliwość transmisji zapisu ekg - wyjaśnia Joanna Sieradzka.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 17:43

Nagroda im. Błogosławionego Gerarda dla Sylwii Juszkiewicz z KPR

Pielęgniarka Sylwia Juszkiewicz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego została dziś wyróżniona Nagrodą in. Błogosławionego Gerarda za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym. Ta ogólnopolska nagroda przyznawana jest przez ministra zdrowia. Statuetki wręczone zostały podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego, które odbyły się w Lublinie.

Dodano: Sobota, 7 września 2013 21:35

Załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyła tytuł wicemistrzów kraju w Ratownictwie Medycznym

Załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyła wicemistrzostwo Polski na XII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu. Krakowscy ratownicy pokonali ponad 40 konkurentów.

Dodano: Wtorek, 3 września 2013 21:59

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało certyfikat ISO 9001:2008

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe po raz kolejny otrzymało certyfikat ISO 9001:2008. Dokument ten jest gwarantem wysokiej jakości usług świadczonych przez pogotowie.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2013 17:32

Uwaga na upały

Fala upałów zaczyna być odczuwalna dla zdrowia – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zanotowało już wzrost wyjazdów do dolegliwości, które nasilają się podczas wysokich temperatur. Od soboty (15 czerwca) do dziś (19 czerwca) karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego około 300 razy wyjeżdżały do zasłabnięć, duszności czy problemów kardiologicznych – znaczna część tych dolegliwości może być związana z falą upałów.

Dodano: Niedziela, 26 maja 2013 19:23

17. Międzynarodowe Zawody Ratownicze Rallye Rejviz - ratownicy z Krakowa "na pudle"

Zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyły drugie miejsce na zawodach w ratownictwie medycznym na Ukrainie oraz trzecie miejsce na międzynarodowych mistrzostwach w Czechach.

Dodano: Czwartek, 18 kwietnia 2013 10:45

Trudna akcja ratowników KPR

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przez ponad pół godziny prowadził resuscytację w bardzo trudnych warunkach, w ciasnej piwnicy, bez światła. Udało się przywrócić funkcje życiowe chorego, ale z ciasnej ziemianki musiał być wydobywany przy pomocy lin.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl