Barnaś
Otwarcie
Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2023 08:12

Wicepremier Piotr Gliński na otwarciu Muzeum Kornela Makuszyńskiego (zdjęcia)

Wicepremier wraz z posłanką oraz przedstawicielami Małopolski i lokalnych samorządów sprawdzili jak wygląda odnowione Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, które jest jedną z filii Muzeum Tatrzańskiego. Wicepremier wręczył dzieciom książki “Przygody Koziołka Matołka”.

Dodano: Sobota, 12 listopada 2022 11:02

Dziś otwarty zostanie tunel na zakopiance

Już tylko godziny dzielą nas od oficjalnego otwarcia i udostępnienia kierowcom nowo wybudowanego tunelu na zakopiance, pomiędzy Naprawą a Skomielna Białą.

Dodano: Poniedziałek, 7 listopada 2022 14:27

To już pewne! W sobotę otwarcie tunelu na zakopiance

Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że tunel na drodze ekspresowej S7 Skomielna Biała - Naprawa zostanie oficjalnie otwarty w najbliższą sobotę 12 listopada. Oficjalne zaproszenie na uroczystość otrzymali już samorządowcy z naszego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 7 marca 2022 18:30

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w nowej siedzibie (zdjęcia)

Mieszkańcy Starego Sącza oraz goście odwiedzający Sądecczyznę doczekali się nowego obiektu kultury, który będzie mocnym punktem na mapie kultury i wzmocni ofertę kulturalną Ziemi Sądeckiej.Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2020 09:00

Sieć wodociągowa i kanalizacyjna w Olszynach

W Olszynach właśnie otwarto nowo powstały odcinek sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W środowym wydarzeniu wzięli udział wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radny województwa Wojciech Skruch.

Dodano: Wtorek, 14 stycznia 2020 14:50

Krakowski Salon Poezji w Starym Teatrze

12 stycznia uroczyście został ponownie otwarty Krakowski Salon Poezji w Narodowym Starym Teatrze!

Poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego usłyszeliśmy w wykonaniu Anny Dymnej, Ewy Kaim, Joanny Kulig, Jerzego Treli oraz Łukasza Szczepanowskiego.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 20:22

Most w Wojnarowej już otwarty

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego mogą już bezpiecznie korzystać z wyremontowanego mostu łączącego Wojnarową i Wilczyska. Dzisiaj przeprawa została otwarta dla ruchu. Na miejscu był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Piątek, 27 września 2019 10:56

W sobotę otwarcie nowej zakopianki na odcinku Skomielna Biała - Chabówka

Jutro otwarty zostanie pierwszy z trzech odcinków drogi ekspresowej S7 Skomielna Biała - Rabka - Chabówka.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2019 09:20

Wernisaż _ NOWE wystawy w MOCAK-u!

Wczoraj w czwartek 27 czerwca odbył się bardzo ciekawy wernisaż

Dodano: Czwartek, 28 lutego 2019 22:00

Otwarcie nowego schronu w Nowej Hucie

W czwartek, 28 lutego w Muzeum PRL-u odbył się wernisaż wystawy pt. „Stan zagrożenia”, który został połączony ze zwiedzaniem schronu pod budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym 37. To pierwszy schron udostępniony w ramach projektu trasy turystycznej „Podziemna Nowa Huta”.

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2019 18:24

Otwarto obwodnicę Babic (zdjęcia)

Prawie 5 kilometrów nowej obwodnicy odciąży Babice i okoliczne miejscowości. W otwarciu inwestycji uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Iwona Gibas, radny województwa małopolskiego Rafał Kosowski, wójt Babic Radosław Warzecha, samorządowcy i mieszkańcy.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2019 12:30

We wtorek otwarta zostanie obwodnica Babic

Zadaniem obwodnicy będzie przeniesienie ruchu tranzytowego poza centrum Babic i Wygiełzowa. Aktualnie samochody jadą głównie drogami wojewódzkich 780 (kierunek zachód – wschód) i 781 (kierunek północ – południe), przebiegającymi przez centrum Babic i Wygiełzowa. W otwarciu prawie pięciokilometrowej drogi będzie uczestniczył Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Dodano: Środa, 28 listopada 2018 13:35

Otwieramy lodowisko koło Nowohuckiego Centrum Kultury na sezon 2018/19

Już za trzy dni, w najbliższy piątek 30 listopada o godz. 13.00, skwer przed NCK wszystkich łyżwiarzy, zapraszamy na lodowisko o powierzchni 800 m2. Możecie już ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki. Od rana do wieczora, indywidualnie i zespołowo, na swoich lub wypożyczonych łyżwach, przy muzyce i w miłym towarzystwie. Aż do wiosny!

Dodano: Środa, 21 listopada 2018 18:25

NOWA Księgarnia na os. Zgody 7

Po uroczystej inauguracji działania nowego punktu informacji i miejsca spotkań w Nowej Hucie przyszedł czas na kolejne nowe otwarcie – tym razem NOWEJ Księgarni, która mieścić się będzie właśnie w punkcie Zgody 7. W księgarni czytelnicy znajdą szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe, jak również będą mogli wziąć udział z warsztatach czy spotkaniach autorskich. Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na otwarcie księgarni w czwartek, 22 listopada, o godzinie 13.00. Operatorami NOWEJ będą znani aktywiści z Nowej Huty Agnieszka i Jacek Dargiewiczowie – założyciele Fundacji Faktor Kultura, właściciele popularnego nowohuckiego Klubu Kombinator.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 17:00

Inauguracja nowego sezonu z Wyspiańskim na monecie

14 września nastąpi uroczyste otwarcie sezonu, który dla krakowskiego teatru będzie wyjątkowy. Zarówno ze względu na 125. urodziny, jak i okolicznościową monetę.

Dodano: Sobota, 19 maja 2018 13:45

Otwarcie wystawy - „Od kolekcjonerstwa do muzealnictwa. 160-lecie pierwszej wystawy w Muzeum Archeologicznym w Krakowie” (zdjęcia)

W ramach tegorocznej piętnastej Nocy Muzeów odbył się wernisaż wystawy „Od kolekcjonerstwa do muzealnictwa. 160-lecie pierwszej wystawy w Muzeum Archeologicznym w Krakowie” w Muzeum Archeologicznym.

Dodano: Środa, 2 maja 2018 21:00

Sezon letni w Małopolsce - otwarty (zdjęcia)

W Krościenku nad Dunajcem – u stóp Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego – oficjalnie rozpoczęto czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2018 10:23

Otwarto Muzeum Podgórza (zdjęcia)

W czwartek, 26 kwietnia oficjalnie otwarto Muzeum Podgórza w Zajeździe pod św. Benedyktem. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 21:00

Muzeum Podgórza - jutro otwarcie nowego muzeum w Krakowie (zdjęcia)

W Zajeździe pod św. Benedyktem od piątku, 27 kwietnia, będzie można zwiedzać Muzeum Podgórza – nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 15:49

Zakopane i Sopot otwierają sezon letni

Jak co roku letni sezon turystyczny w Sopocie rozpocznie się symboliczną wymianą dech z Zakopanem, które jest miastem partnerskim kurortu. W piątek, 27 kwietnia o godz. 11.00 w Marinie Żeglarskiej na molo miasta wymienią deskę snowboardową na kitesurfingową.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 19:16

Otwarcie budowy mostu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyjechał do Białego Dunajca, żeby oficjalnie zainaugurować budowę nowego mostu na zakopiance.

Dodano: Sobota, 3 marca 2018 09:49

Pierwsza Dama otworzyła Starosądecką Bibliotekę (zdjęcia)

Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama RP - otworzyła oficjalnie nową siedzibę Starosądeckiej Biblioteki. Objęła również tę placówkę swoim patronatem.

Dodano: Środa, 21 lutego 2018 12:50

W Jaworkach otwarto dom dla seniorów

JAWORKI. Uroczystego otwarcia domu pobytu dla seniorów z terenu Miasta i Gminy Szczawnica dokonali Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Marzena Rudnicka, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, proboszcz parafii Szlachtowa ks. Tadeusz Wojciechowski oraz Anna Paluch – poseł na Sejm obecnej kadencji, Jan Hamerski – senator RP na co dzień mieszkaniec Jaworek i Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja.

Dodano: Czwartek, 8 lutego 2018 20:06

Oficjalne otwarcie 46. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Po barwnym przejeździe przez Bukowinę Tatrzańską muzykanci i goście zebrali się w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”, gdzie uroczyście otwarto karnawał.

Dodano: Wtorek, 26 grudnia 2017 11:09

Super atrakcja zimowa Zakopanego czeka na otwarcie

Zimowy Park Rozrywki w Zakopanem zostanie otwarty po Świętach Bożego Narodzenia. Wszystko zależy od pogody. Jego twórcy liczą na śnieg i mróz.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 14:30

Otwarcie sezonu zimowego pod Tatrami (zdjęcia)

Wymianą deski kitesurfingowej na snowboardową prezydent Sopotu Jacek Karnowski z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą zainaugurowali sezon zimowy pod Tatrami.

Dodano: Piątek, 17 listopada 2017 19:04

Nowe inwestycje w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem

W zakopiańskim Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem oddano do użytku dwie ważne dla pacjentów inwestycje - cztery mieszkania terapeutyczne oraz ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 23:50

W Nowym Gmachu trwają przygotowania do otwarcia ekspozycji o Stanisławie Wyspiańskim (zdjęcia)

W listopadzie roku 2017 w Muzeum Narodowym Nowym Gmachu w Krakowie planowane jest otwarcie wystawy prezentującej pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) zgromadzonych w MNK.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 22:33

Serenada już otwarta (zdjęcia)

Blisko 170 tys. osób odwiedziło krakowskie Centrum Serenada podczas weekendu otwarcia. Przez trzy dni (27-29 października) mieszkańcy Krakowa korzystali z bogatego pakietu promocji w sklepach i punktach usługowych oraz uczestniczyli w pokazach, animacjach oraz koncertach gwiazd.

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 18:51

W nowotarskim szpitalu oficjalnie otwarto oddział kardiologiczny (zdjęcia)

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu doczekał się nowoczesnego oddziału kardiologicznego. Będą na nim przeprowadzane m.in. zabiegi koronarografii czy wszczepienia rozruszników. Ordynatorem został dr Artur Klecha.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 20:30

Otwarcie ofert na projekt i budowę S7

Dziś nastąpiło otwarcie ofert na realizację odcinków III oraz II drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Kraków. Złożono w sumie na te dwa odcinki 16 ofert.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 13:25

Otwarcie kładki widokowej poprowadzonej ponad koronami drzew

W bliskim sąsiedztwie polskiej granicy powstała nowa całoroczna atrakcja turystyczna. W słowackim Żdiarze (zaledwie 15 kilometrów od polskiej granicy) powstaje właśnie pierwsza w tej części Europy kładka widokowa, która zostanie poprowadzona ponad koronami drzew. Będzie z niej można podziwiać widoki na pobliskie Tatry Bielskie.

Dodano: Poniedziałek, 25 września 2017 12:23

Remiza otwarta i poświęcona. Uroczystość strażacka w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Zamknięta droga, parada, trybuna honorowa, odznaczenia, przemówienia i goście z wysokiej półki - tak strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej otwierali i święcili nową remizę.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:26

W Krakowie otwarto Aleję Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

W Krakowie powstała Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców, upamiętniająca osiągnięcia podróżnicze Polaków. W uroczystym otwarciu alei uczestniczyli m.in. Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy i Władysław Grodecki.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 20:35

W dawnym hotelu Forum otwarto największą w Polsce saunę

W dawnym hotelu Forum otwarto największą w Polsce saunę. Miłośnicy saunowania w dawnym hotelu mają do dyspozycji trzy sauny, grotę solną , jacuzzi oraz zewnętrzny basen.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 00:24

Nowe skrzydło szkoły na miarę XXI wieku (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa w Wawrzce doczekała się nowego skrzydła, w którym zlokalizowano nowoczesną salę gimnastyczną, sale lekcyjne i zaplecze sanitarne. Nowe skrzydło kosztowało gminę Grybów 1,7 mln zł, a inwestycję zrealizowano w ciągu 15 miesięcy. O to, by doszła do skutku zabiegała od lat dyrektorka szkoły Maria Święs.

Dodano: Piątek, 10 kwietnia 2015 16:15

Otwarto Dom Kultury w Leśnicy (zdjęcia)

Wójt Bukowiny Tatrzańskiej Stanisław Łukaszczyk, w towarzystwie Bartłomieja Koszarka, dyrektora Bukowiańskiego Centrum Kultury oraz Marii Dudek i Jacka Muchy ze Związku Podhalan Oddział Leśnica Groń, dokonał uroczystego otwarcia nowego Domu Kultury w Leśnicy.

Dodano: Środa, 8 kwietnia 2015 15:41

Pałac pełen piękna znów otwarty

Od 16 kwietnia 2015 roku Pałac Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej 17 – Oddział MNK - będzie ponownie dostępny dla publiczności. Na gości Muzeum czekają takie wspaniałe skarby sztuki średniowiecznej, jak: Madonna z Krużlowej, Osiołek Palmowy z Szydłowca, Chrystus w Ogrodzie Oliwnym Wita Stwosza, Epitafium Wierzbięty z Branic, czy też – po raz pierwszy zrekonstruowane – tabernakulum z Wawelu Jana Marii Padovana.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 21:48

Niezłomni - historie wyklęte (zdjęcia)

Oficjalna propaganda nazywała ich bandytami i zdrajcami, a ich nazwiska miały ulec zapomnieniu. Od kilkunastu lat pamięć o walce „Wyklętych” na rzecz niepodległej Polski jest systematycznie przywracana. Żołnierzy nazwano „Niezłomnymi” dla upamiętnienia ich heroicznej walki o wolność i suwerenność ojczyzny. Właśnie ku pamięci „Niezłomnym żołnierzom” otwarto dziś w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” wystawę.

Dodano: Piątek, 6 lutego 2015 12:50

Koncert Agaty Siemaszko i Kuby Bobas Wilka (zdjęcia)

GORLICE. Uroczyste otwarcie Sali Kameralnej Gorlickiego Centrum Kultury połączone było z koncertem gości specjalnych - Agaty Siemaszko i Kuby „Bobas” Wilka.

Dodano: Piątek, 23 stycznia 2015 21:26

Otwarcie wypożyczalni Biblioteki Miejskiej w Zakopanem (zdjęcia)

Zakończył się kolejny etap remontu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Po oddaniu do użytku nowej czytelni dla dorosłych, przyszedł czas na generalny remont wypożyczalni.

Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 14:52

Otwarcie centrum lawinowego

Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają 10 stycznia o godzinie 11 na otwarcie centrum lawinowego na Kalatówkach i trening lawinowy z ratownikami TOPR.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 22:50

Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk - gościem oficjalnego otwarcia Domu Dziecka w Odporyszowie

W Odporyszowie został od podstaw wybudowany Nowoczesny Dom Dziecka. To pierwszy w Polsce obiekt, który w staranny sposób łączy opiekę całodobową, ofertę warsztatów dziennych oraz zaplecze sportowe i pływalnię. Pod jednym dachem działają trzy odrębne placówki.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 15:16

Rozpoczęcie sezonu w Dwóch Dolinach

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla zaprasza wszystkich na otwarcie sezonu narciarskiego już w najbliższy weekend 13 grudnia! Stoki są naśnieżne i ratrakowane, dzięki czemu można spodziewać się dobrych warunków do pierwszych zjazdów. W dniu otwarcia promocja na zakup karnetów czasowych.

Dodano: Niedziela, 30 listopada 2014 12:19

Otwarcie sezonu zimowego w Małopolsce

Małopolska Organizacja Turystyczna już po raz ósmy uroczyście otwiera Ogólnopolski Sezon Zimowy. W tym roku miłośników białego szaleństwa zaprasza na Jaworzynę Krynicką.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 12:40

Sala Doświadczania Świata na krakowskim AWF

W środę, 19 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zostanie otwarta Sala Doświadczania Świata wspierająca rehabilitację i terapię. Wejdzie w skład pracowni dydaktyczno-badawczej. Będzie to pierwszy w Polsce ośrodek naukowy posiadający takie pomieszczenie.

Dodano: Sobota, 25 października 2014 20:17

Otwarcie ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy w Nowym Targu

31 października odbędzie się oficjalne otwarcie Oddziału Terenowego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 10 września 2014 01:43

Wystawa „Piękno Ziemi Zatorskiej i Ziemi Oświęcimskiej. Raj naszego dzieciństwa”

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze nastąpiło otwarcie wystawy malarstwa Anny Maciejewskiej – Dyba. Wyjątkowe spotkanie absolwentów liceum im. Konarskiego na gościnnej Ziemi Zatorskiej.

Dodano: Piątek, 22 sierpnia 2014 13:33

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Pienińskiego im. J. Szalaya

Jutro w południe nastąpi oficjalne pożegnanie starej siedziby Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya, które dotychczas mieściło się w Szczawnicy przy pl. Dietla.

Dodano: Wtorek, 19 sierpnia 2014 21:11

Otwarcie siłowni na ulicy Źródlanej w Krynicy (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Dziś otwarto ogólnodostępną siłownie na świeżym powietrzu przy budynku o funkcji socjalnej na ulicy Źródlanej 59.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 01:26

Uroczyste otwarcie Skweru Józefa Conrada Korzeniowskiego w Zakopanem

Z inicjatywy zakopiańskiego radnego Jana Gąsienicy-Walczaka, przy wsparciu Starostwa Tatrzańskiego i Rady Miasta - w Zakopanem otwarto Skwer Józefa Conrada Korzeniowskiego, który biegnie wzdłuż potoku Bystra przy ulicy Sienkiewicza.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 23:08

Ewelina Lisowska w Zakopanem (zdjęcia)

Gwiazdą Otwarcia Lata, które odbyło się na Dolnej Równi Krupowej była Ewelina Lisowska. Artystka po raz pierwszy wystąpiła w Zakopanem.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 12:07

Just Edi Show podczas Otwarcia Lata w Zakopanem (zdjęcia)

Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem odbyła się impreza na rozpoczęcie sezonu letniego organizowana przez Biuro Promocji Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 21:21

Otwarcie sezonu na Szlaku Rzemiosła Małopolski

Fundacja NADwyraz zaprasza na wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i imprez w ramach Szlaku Rzemiosła Małopolski. Przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień będzie można podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. Jest to doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski, poznania ludzi z prawdziwą pasją i może odnalezienie swojej nowej.

Dodano: Środa, 6 listopada 2013 18:19

Otwarcie muzeum w Pałacu Krzysztofory. "Książę Pepi w Krakowie" - gra rodzinna

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa informuje, że 11 listopada br. otwarty będzie oddział muzeum w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35. W tym dniu odbędzie się finisaż wystawy "W nurtach historii. W 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego". Finisaż rozpocznie się o godz. 12.00 oprowadzeniem po wystawie przez jej kuratora Leszka Sibilę. O godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na grę rodzinną zatytułowaną "Książe Pepi w Krakowie".

Dodano: Czwartek, 3 października 2013 20:43

Oficjalne otwarcie obwodnicy Chrzanowa

W ramach projektu powstały: obwodnica o długości ok. 3,46 km, most nad rzeką Chechło, wiadukt na linii Trzebinia – Zebrzydowice, estakada nad ul. Trzebińską, przepust nad rzeką Luszówką, wybudowano też chodniki i ekrany akustyczne.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2013 17:05

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego Parku Miejskiego w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Marszałek Małopolski gratuluje miastu efektu po modernizacji Parku Miejskiego. Otwarcie i poświęcenie parku po jego rewitalizacji miało uroczystą oprawę. Po części oficjalnej - zorganizowano koncert kameralny. Wymarzone na tę okazję utwory Straussa zagrał kwartet Duo Sonore.

Dodano: Wtorek, 11 czerwca 2013 21:43

W Szczawnicy otwarta zostanie nowoczesna linia do produkcji wód mineralnych

W środę w Uzdrowisku Szczawnica zostanie otwarta nowoczesna rozlewnia wód mineralnych. Uruchomienie nowej, innowacyjnej linii produkcyjnej leczniczych wód mineralnych było możliwe dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013.

Dodano: Sobota, 15 grudnia 2012 15:56

Burmistrz Marek Fryźlewicz o rewitalizacji nowotarskiego Rynku: "kawał dobrej roboty" (zdjęcia)

NOWY TARG. Z półgodzinnym opóźnieniem rozpoczęły się na Rynku uroczystości związane z oficjalnym otwarciem wyremontowanego placu. Poświęcenia placu dokonał bp. Damian Muskus. Jak powiedział - Rynek to nie tylko miejsce handlu, ale i spotkań. Niech będzie to miejsce spotkań i rozmów służących rozwojowi miasta.

Dodano: Czwartek, 11 października 2012 15:12

Krakowskie Aquarium zostanie ponownie otwarte

20 października krakowskie Aquarium przy ul. św. Sebastiana zostanie ponownie otwarte. Będzie można tam zobaczyć m.in. skamieliny i wypchane zwierzęta.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 13:54

Małopolski Ogród Sztuki - otwarcie w październiku

Na 19 października br. planowane jest otwarcie Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Budynek mieści się przy ul. Rajskiej. Wciąż trwają tam prace wykończeniowe, gotowa jest już bryła obiektu.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:31

Otwarcie pierwszego kina z Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych

12 lutego o godz. 17 nastąpi uroczyste otwarcie cyfrowego kina w Brzeszczach, zdigitalizowanego w ramach projektu „Małopolska sieć kin cyfrowych - inwestycje”. Podczas spotkania, z udziałem marszałka Marka Nawary i członka Zarządu Marka Sowy, zaprezentowane zostaną możliwości nowej technologii projekcji 3D.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl