WSB
Opera
Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 15:55

Premiera opery "Król pasterzy"

W amfiteatrze „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem miała miejsce premiera spektaklu operowego „Król Pasterzy” autorstwa Oskara Kolberga.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2022 18:00

Iwona Sobotka i Arnold Rutkowski w muzyce słonecznej Hiszpanii

Co za wieczór, co za emocje! Tylko Iwona Sobotka i Arnold Rutkowski oraz brawurowy dyrygent Zbigniew Graca, który poprowadził Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej potrafili tak rozgrzać słuchaczy! Dwie owacje na stojąco i okrzyki brawo rozbrzmiewały długo wczoraj w Pijalni Głównej po zakończeniu ostatniego utworu wieczornego koncertu 55. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Publiczność prosiła i artyści spełnili życzenie wykonując na bis wspólnie słynną „Granadę” meksykańskiego kompozytora Agustina Lary.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:00

Wielka sława to żart

Operetka, to ulubiony gatunek festiwalowej publiczności, co tłumaczy ogromne zainteresowanie spektaklem „Baron cygański”, który został wystawiony wczoraj, w poniedziałek, 8 sierpnia na festiwalowej scenie w Pijalni Głównej.

Dodano: Środa, 8 czerwca 2022 12:00

Trwa Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Za nami już jedno z największych arcydzieł opery buffa – „Wesele Figara” W.A. Mozarta. Spektaklowi, który zobaczyć można było 3 i 5 czerwca po raz pierwszy w Krakowie towarzyszył poetycki przekład libretta autorstwa Stanisława Barańczaka.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 11:00

Barokowe Eksploracje i zachwyty nad Bendą - czyli opera komiczna w Szczawnicy

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w ramach 12. edycji Barkowych Eksploracji w Szczawnicy na scenie Dworku Gościnnego, przyciągając rzesze melomanów oraz kuracjuszy, z różnych części Polski, którzy wytrwale walczyli o miejscówki, z przeczuciem że będzie to niezapomniany wieczór. Przekonanie, że Czesi i komedia to zawsze bardzo udany mariaż, znalazło tutaj swoje dobitne potwierdzenie.

Dodano: Poniedziałek, 16 sierpnia 2021 08:10

Opera w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjęcia)

Ruiny czorsztyńskiego zamku po dwuletniej przerwie znów stały się świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Na dziedzińcu gotyckiego zamku Wronin po raz kolejny została wystawiona opera pt: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda”, której akcja rozgrywa się właśnie w tym miejscu.

Dodano: Sobota, 14 sierpnia 2021 00:45

Magiczny świat operetki

W piątek 13 sierpnia w ramach 54. Festiwalu Kiepury odbyła się gala operetkowa „Magiczny świat operetki”

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 07:31

Opera na Zamku w Czorsztynie już dziś!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny razem z nami odlicza już godziny do rozpoczęcia 3 edycji Opery pn. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" K. Kurpińskiego

Dodano: Poniedziałek, 2 sierpnia 2021 07:16

Opera na zamku w Czorsztynie

13 sierpnia o godz. 20 na zamku w Czorsztynie odbędzie się plenerowy pokaz opery pt. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego. Wstęp wolny.

Dodano: Sobota, 29 czerwca 2019 10:57

Wielkie Chóry Wielkich Oper na Wawelu

W ramach kończącego się właśnie 23. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu zabrzmiały piękne chóralne fragmenty znanych i lubianych oper.

Dodano: Piątek, 17 maja 2019 16:10

Do teatru i opery - bilety za grosze

Około stu instytucji kultury z 40 polskich miast weźmie udział w Dniu Teatru Publicznego. Bilety za symboliczne 350 groszy mogą nabyć widzowie m.in. Opery Krakowskiej, Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, czy też Teatru Witkacego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 28 stycznia 2019 12:30

„6 Sekund” spektakl w Loch Camelot

„6 sekund” Beaty Malczewskiej i Pawła Szumca
W gościnnej piwnicy Teatru Loch Camelot odbył się 27 stycznia wieczorem po raz kolejny pokaz tej pełnej emocji opowieści o współczesnej aktorce, która po osiągnięciu symbolicznej w wydźwięku pięćdziesiątki, postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym „grzecznym” wizerunkiem narzuconym przez specyficzne relacje z matką, śpiewaczką operową, i całkowicie odmienić swoje życie

Dodano: Piątek, 18 stycznia 2019 00:10

Opera Krakowska -nagrody VOX OPERA za rok 2018

Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA
VOX OPERA - doroczna nagroda wyróżniająca osoby prywatne, firmy i instytucje, w szczególny sposób zasłużone dla Opery Krakowskiej.
nagrody VOX OPERA dostali je Tauron Energia dystrybucja oraz Kopalnia Soli w Wieliczce

Dodano: Piątek, 4 stycznia 2019 23:40

17 stycznia w ICE Kraków wystąpi sir Simon Rattle

W styczniu do Polski zawita sir Simon Rattle, jeden z czołowych dyrygentów świata, od niedawna kierujący najstarszą orkiestrą stolicy Zjednoczonego Królestwa – London Symphony Orchestra. Od 15 do 17 stycznia wraz z londyńskimi muzykami odwiedzi kolejno Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków, gdzie zadyryguje w ramach cyklu gwiazdorskich koncertów ICE Classic.

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 18:44

Wyjątkowa premiera w Operze Krakowskiej

Jedyna opera w dorobku Ignacego Jana Paderewskiego doczeka się nowej inscenizacji autorstwa Laco Adamika. Premiera już jutro, 16 listopada, w ramach programu Małopolska Moja Wolność.

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 17:00

Projekcja spektaklu „Król Ubu” w przeddzień 85. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego

W przeddzień 85. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego - 22 listopada 2018 (godz. 18.30), Opera Krakowska zaprasza na projekcję spektaklu „Król Ubu”, ze skomponowaną przez mistrza muzyką. Przedstawienie wyreżyserował Krzysztof Nazar. Pochodzi ono z archiwalnych zbiorów Opery Krakowskiej, a zarejestrowane zostało w 1993 roku podczas krakowskiej premiery. Wśród solistów zobaczymy Pawła Wundera (Ubu), Witę Nikołajenko (Ubica) i Andrzeja Bieguna (Król Wacław). Śpiewakom towarzyszy Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Ewy Michnik

Dodano: Środa, 12 września 2018 09:00

Koncertowym wykonaniem „Beaty” Stanisława Moniuszki 16 września Opera Krakowska zainauguruje sezon

Na początek – Moniuszko! Ale uwaga, nie będzie to ani Straszny dwór, ani Halka, nie będą to także pieśni ze Śpiewnika domowego. Opera Krakowska otwiera nowy sezon 16 września koncertowym wykonaniem ostatniej ukończonej opery kompozytora, mało znanej jednoaktówki Beata, którą sam Moniuszko nazwał operetką.

Dodano: Niedziela, 9 września 2018 19:00

Gala operowo - operetkowa w Krakowie

8 września zaproszono melomanów na „Galę operowo - operetkową”, która jak co roku odbyła się przy al. Róż w Nowej Hucie. Wystąpili soliści krakowskiej sceny: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Andrzej Lampert i Tomasz Kuk.

Dodano: Czwartek, 2 sierpnia 2018 12:50

Barokowe Eksploracje 2018 - międzynarodowy festiwal

Na inaugurację Festiwalu, już 22 sierpnia, produkcja operowa - Muzio Scevola autorstwa trzech barokowych kompozytorów: F. Amadei, G. Bononcini, G. F. Händel w reżyserii francuskiego reżysera i aktora - Lorenzo Charoy, pod dyrekcją Marka Štryncla. Będzie to polska premiera zrekonstruowanego dzieła, które swoją światową premierę miało w czerwcu b.r., w ramach jednego z najważniejszych festiwali muzyki Haendla na świecie: Haendel Festspiele Halle.

Dodano: Niedziela, 1 lipca 2018 20:18

Aleksandra Kurzak nagrodzona złotym medalem Gloria Artis

- Jestem dumna i przeszczęśliwa, że tu, w miejscu chyba najważniejszym dla Polaka, w sercu Polski - na Wawelu, otrzymuję tę nagrodę - powiedziała sopranistka odbierając medal z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 17:53

"Anna Bolena" Donizettiego - premiera w Operze Krakowskiej (zdjęcia_

Ostatnia w tym sezonie premiera Opery Krakowskiej. Historię angielskiej królowej Anny Boleyn, drugiej z sześciu żon Henryka VIII, przeniosła na scenę reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz. "Anna Bolena" od dzisiaj - na deskach Opery Krakowskiej.

Dodano: Wtorek, 22 maja 2018 22:40

22. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Letni Festiwal Opery Krakowskiej ma za sobą bogatą przeszłość i długą tradycję, jego początki sięgają 1997 roku. Wtedy to, na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego dokonano przeglądu bieżącego repertuaru. Z czasem Festiwal ewoluował, a jego znakiem rozpoznawczym stały się prestiżowe koncerty i spektakle plenerowe. W tym roku odbędzie się 22. edycja Festiwalu (2 czerwca - 8 lipca 2018). Zespół Opery Krakowskiej spotka się z publicznością zarówno w najpiękniejszych miejscach Krakowa i Małopolski, jak i na scenie przy ul. Lubicz 48. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2018 23:10

Carmina Burana w Operze Krakowskiej

To dzieło oparte na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta.

Dodano: Sobota, 24 marca 2018 09:38

Premiera w Operze Krakowskiej: "Pajace" i "Gianni Schicchi" (zdjęcia)

Opera Krakowska przygotowała „Pajace” Ruggera Leoncavalla i „Gianniego Schicchiego” Giacoma Pucciniego. Premiera dyptyku odbyła się w piątek 23 marca.

Dodano: Środa, 21 marca 2018 10:10

W piątek w Operze Krakowskiej premiera "Pajaców" i "Gianniego Schicchiego"

Opera Krakowska przygotowuje „Pajace” Ruggera Leoncavalla i „Gianniego Schicchiego” Giacoma Pucciniego. Premiera dyptyku odbędzie się w piątek 23 marca.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 22:27

„Znalezione” - wystawa prac Piotra Suchodolskiego w Operze Krakowskiej (zdjęcia)

Opera Krakowska zaprasza na wystawę prac wybitnego krakowskiego artysty Piotra Suchodolskiego, która towarzyszy premierze przedstawienia „Pajace” R. Leoncavalla i „Gianni Schicchi” G. Pucciniego. Jej wernisaż odbył się dziś na Antresoli Opery. Piotr Suchodolski jest autorem plakatów do tychże spektakli, a także projektu graficznego płyty „Per due Donne”, wydanej przez Operę Krakowską.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 15:31

Norma w Operze Krakowskiej

2 i 4 marca o godz. 18:30 Opera Krakowska zaprasza na Normę Vincenza Belliniego.

Dodano: Wtorek, 6 lutego 2018 21:30

"Pomoc domowa" z Och Teatru w Operze Krakowskiej (zdjęcia)

Przedstawienie "Pomoc domowa" Marca Camolettiego w reżyserii Krystyny Jandy z Och-Teatru z Warszawy zostało zaprezentowane na scenie Opery Krakowskiej w poniedziałek 5 lutego.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 11:01

Festiwal Opera Rara 2018 - Koncert inauguracyjny (zdjęcia)

W ICE Kraków miał miejsce koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu Opera Rara. - Enfers: Muzyczna podróż do Piekieł z Rameau i Gluckiem.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 17:10

Rozpoczyna się festiwal Opera Rara

KRAKÓW. Różnorodność form: trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni, w sumie 14 wydarzeń - to w skrócie program kolejnej edycji Festiwalu Opera Rara.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 14:28

"Peleas i Melizanda" w 100 rocznicę śmierci Claude’a Debussy’ego (zdjęcia)

KRAKÓW. Wykonaniem koncertowym opery „Peleas i Melizanda” Claude’a Debussy’ego Filharmonia Krakowska uczciła setną rocznicę śmierci tego wybitnego francuskiego kompozytora.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 08:22

Nowa sala operacyjna na Oddziale Otolaryngologii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

Specjaliści laryngologii ze szpitala Żeromskiego będą wykonywać zabiegi w nowej sali operacyjnej. Nowoczesna sala operacyjna na Oddziale Otolaryngologii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego powstała dzięki dotacji z miejskiego budżetu. Inwestycja pochłonęła blisko 2 mln zł.

Dodano: Piątek, 1 grudnia 2017 11:40

Opera Krakowska otwiera się na święta

Opera Krakowska tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zaprasza swoją publiczność na dzień otwarty. W sobotę 16 grudnia nadarza się niepowtarzalna okazja do spotkania z artystami, wspólnego ubierania choinki, śpiewania kolęd i ozdabiania pierników. Teatr przygotował także wiele innych atrakcji, m.in. udział w próbie generalnej koncertu kolęd czy warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci. Początek o godz. 10.00

Dodano: Piątek, 17 listopada 2017 09:31

Akcja strażaków w Czyżynach. Zmarł operator dźwigu

Liczne zastępy strażaków, w tym grupa ratownictwa wysokościowego, podjęły interwencję w okolicy budowanego osiedla Avia w Czyżynach. Ekipy mają za zadanie ściągnąć z wysokości ok. 30 metrów ciało operatora żurawia pracującego w tym rejonie. Na miejscu jest policja i pogotowie ratunkowe.

Dodano: Środa, 25 października 2017 00:26

Konferencja prasowa poświęcona premierze „Normy" V. Belliniego (zdjęcia)

KRAKÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze „Normy" V. Belliniego. Spektakl pokazany zostanie w piątek 27 października, ale już wczoraj można było porozmawiać z realizatorami opery oraz solistami.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 09:08

Muzyczna uczta we włoskim stylu, czyli koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury

Utwory największych włoskich kompozytorów muzyki operowej i filmowej, najlepsi polscy śpiewacy oraz wybitne zespoły pod dyrekcją włoskiego dyrygenta, Francesco Bottigliero. Jednym słowem klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu. Tak zapowiada się Koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, który będzie prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego melomana.

Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:49

Trwa Letni Festiwal Opery Krakowskiej

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej rozpoczął się 9 czerwca i potrwa jeszcze do 2 lipca 2017 roku. Jutro na Wawelu Carmen Georgesa Bizeta

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 19:38

Straszny dwór w Brzesku na bis (zdjęcia)

Ogromnemu sercu i zaangażowaniu całego sześćdziesięcioosobowego zespołu zawdzięcza sukces premiera spektaklu muzycznego na podstawie opery Stanisława Moniuszki. Ponieważ wiele zainteresowanych osób nie mogło obejrzeć widowiska ze względu na ograniczoną pojemność sali, dlatego w najbliższą niedzielę 7 maja zaplanowano kolejny spektakl.

Dodano: Sobota, 11 lutego 2017 11:30

Satyryczny koncert i farsa w brzeskim MOK

Klasyka muzyczna, ale pozbawiona koturnów oraz spora dawka humoru. To najważniejsze elementy koncertu muzyki poważnej z przymrużeniem oka „Opera na wynos”, który zostanie zaprezentowany 12 lutego o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Natomiast 14 lutego na deskach miejscowej sceny można będzie zobaczyć spektakl, którego współautorem jest laureat Literackiej Nagrody Nobla Dario Fo pt. „Związek otwarty”. Także powinno być rozrywkowo, ponieważ sztuka jest połączeniem farsy z komedią dell’arte.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 08:39

Przełomowa operacja serca w Krakowie - pierwsza tego typu na świecie

Dzięki innowacyjnej metodzie mały Filip spod Tarnowa ma szansę na normalne życie. Wszczepiono mu zastawkę, która będzie rosła razem z nim. To pierwsza taka operacja na świecie.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 16:45

"Wesoła wdówka" w Pijalni Głównej

Nie przypadkowo spektakl Wesoła wdówka Franciszka Lehara znalazł się w programie 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie przypadkowo, bowiem tytuł ten jest bardzo mocno związany z patronem festiwalu. Jan Kiepura Martą Eggerth często występował w inscenizacjach tej słynnej operetki z wzbudzając zachwyt publiczności.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 00:54

Premiera opery w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjęcia)

Ruiny zamku w Czorsztynie były świadkiem nietypowego wydarzenia. Na dziedzińcu zamku Wronin uczniowie z Akademii Muzycznej z Krakowa przedstawili spektakl operowy o miłości, duchach i przeznaczeniu.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 10:32

Już dziś pienińska premiera opery w ruinach zamku w Czorsztynie

W niedzielę, o godz. 19:30 odbędzie się długo oczekiwany plenerowy pokaz opery pt: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego, powstałej do libretta Józefa Wincentego Krasińskiego z Radziejowic. Opera zostanie wystawiona w historycznym miejscu - na dziedzińcu ruin zamku Wronin w Czorsztynie

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 21:02

Górecki i folklor, czyli niezwykłe koncerty z okazji ŚDM

Muzyka klasyczna w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej zabrzmi 125 metrów pod ziemią, a w folklorystyczną podróż dookoła świata zaproszą uczestnicy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, którzy wystąpią przy Sanktuarium w Łagiewnikach. To tylko nieliczne propozycje koncertów, jakie Małopolsce przygotowano przy okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży z myślą o uczestnikach tego wydarzenia, wolontariuszach oraz mieszkańcach regionu.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2016 09:30

XX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Trwa XX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. W programie pojawiło się 13 wydarzeń, w tym: spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych. Wydarzenie potrwa do 1 lipca.

Dodano: Niedziela, 12 czerwca 2016 23:43

Musical "Szpilki - piosenki mojego taty" (zdjęcia)

W Krakowskiej Operze Kameralnej odbył się koncert Szpilki - piosenki mojego taty. Przez blisko dwie godziny mieliśmy do czynienia z gorącą, muzyczną zabawą i wspomnieniami.

Dodano: Poniedziałek, 22 czerwca 2015 09:26

XIX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Od 14 czerwca trwa XIX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. W programie pojawiło się 13 wydarzeń, w tym: spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych. Impreza potrwa jeszcze do 5 lipca.

Dodano: Wtorek, 31 marca 2015 23:15

Nowy RPO szansą dla Małopolski Zachodniej

Po Nowym Sączu i Krakowie - czas na Małopolskę Zachodnią. Trwają konsultacje społeczne dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie pod hasłem „Nowa szansa - nowe wyzwania” odbyło się w Oświęcimiu. - Kwota przeznaczona dla Małopolski, czyli 2,9 mld euro, to rzeczywistość , a nie plany czy marzenia – mówił marszałek Marek Sowa rozpoczynając konsultacje w Małopolsce Zachodniej.

Dodano: Sobota, 17 stycznia 2015 20:33

"Weźże gadaj ciszej" - akcja nabiera tempa. Powstaje „Opera Narodowa, czyli Tramwaj zwany Polska"

Masz dość słuchania o problemach i chorobach współpasażerów w tramwaju? Denerwują Cię głośne rozmowy przez telefon w autobusie? Spodobała Ci się pierwsza odsłona akcji „weźże gadaj ciszej" i chcesz sprawdzić jakie przyniosła efekty i jakie idee zaszczepiła w mieszkańcach Krakowa? Sam też możesz coś zmienić.

Dodano: Wtorek, 13 stycznia 2015 11:18

Spotkanie przedstawicieli Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie Polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego FRONTEX z członkami puli EBGT ze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 14:43

Gala - Mam zawód. Mam fantazję

W gmachu Opery Krakowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”. Gala stanowiła podsumowanie ośmiu konkurencji zawodowych, podczas których uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności związanych bezpośrednio z kierunkiem kształcenia.

Dodano: Czwartek, 4 grudnia 2014 20:37

Kamil Stoch już po operacji stawu skokowego. Lekarz: Wszystko jest w porządku

Zabieg został przeprowadzony w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Doktor Aleksander Winiarski, który wykonał zabieg zapewnia, że nie było żadnych komplikacji i pacjent jutro wyjdzie ze szpitala.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 18:04

Kamil Stoch rezygnuje z kolejnych startów. Będzie operowany

Dwukrotny złoty medalista z igrzysk olimpijskich w Soczi, Kamil Stoch dzisiaj rano dostał zielone światło od doktora Aleksandra Winiarskiego na treningowe skoki. Nie oddał jednak żadnego skoku.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 12:51

Międzynarodowe spotkanie SO

W Krpăčovie na Słowacji odbyło się spotkanie Dyrektorów Służb Operacyjnych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy. Poświęcone było ono zjawisku nielegalnej migracji oraz metodom jej zwalczania.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 21:26

Małopolska zakończyła negocjacje RPO 2014-2020

Zakończyły się decydujące rozmowy negocjacyjne z Komisją Europejską dotyczące ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014-2020. Na realizację programu w Małopolsce zostanie przeznaczone 2 878,5 mln euro.

Dodano: Niedziela, 7 września 2014 16:09

Przedostatni koncert w ramach Festiwalu OPERAART Szczawnica

Włoski tenor Guglielmo Callegri, organista Arkadiusz Bialica i Szczawnicki Chór Kameralny wystąpili w kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy z koncertem "Musica Sacra".

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 13:08

Dotacja na rewitalizację uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój otrzyma 600 tys. zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie realizowany program rewitalizacji uzdrowiska.

Dodano: Środa, 23 kwietnia 2014 11:21

Diversity Rock Opera - pomaganie w rytmie rocka

Realizują własne pasje, pomagają i spełniają marzenia, a wszystko w rytmie rockowych przebojów i repertuaru operowego. Pracownicy UBS Kraków oraz artyści z wokalno-tanecznej grupy z Krosna i Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa "Zakątek 21" po raz drugi zjednoczyli siły we wspólnym celu. 11 i 12 maja na deskach Opery Krakowskiej odbędzie się niecodzienne widowisko Diversity Rock Opera, z którego dochód przeznaczony jest na protezy nóg dla Renaty Chrostek, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 22:10

Konferencja Regionalna dot. Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Przedstawienie przez Zarząd Województwa trzeciej wersji projektu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i dalszego harmonogramu prac nad programem – to najważniejsze punkty Konferencji Regionalnej „Fundusze Europejskie w Małopolsce 2014–2020 – szanse i możliwości!”, która odbędzie się w środę w Krakowie.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:08

W Krakowie powstanie Centrum Operacji Specjalnych

- Minister obrony Tomasz Siemoniak zdecydował o powołaniu Centrum Operacji Specjalnych, które wejdzie w struktury Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformował rzecznik MON Jacek Sońta. COS zacznie działać w piątek, jego siedzibą będzie Kraków.

Dodano: Piątek, 11 października 2013 23:45

Będzie nowy system informatyczny w brzeskim szpitalu

Prawie 850 tys. zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do brzeskiego szpitala na rozbudowę systemu informatycznego. Wicemarszałek Roman Ciepiela oraz dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko podpisali umowę na dofinansowanie projektu.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 21:18

Rozpoczęto budowę obwodnicy Skawiny

Pod koniec przyszłego roku zostaną ukończone dwa odcinki obwodnicy Skawiny (k. Krakowa). Inwestycja, której budowa rozpoczęła się w piątek, uzyskała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 20:56

Rusza budowa II i III odcinka obwodnicy Skawiny

W piątkowej uroczystości symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę wezmą udział: marszałek Marek Sowa, Jacek Krupa z zarządu województwa i burmistrz Skawiny Adam Najder.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 22:17

37,6 mln zł na budowę obwodnicy Skawiny

Gmina Skawina otrzyma 37,6 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy Skawiny. Pieniądze na inwestycję zostaną zarezerwowane w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2007 – 2013. W piątek w UMiG Skawina umowę wstępną w tej sprawie podpiszą marszałek Małopolski Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz Adam Najder – burmistrz Skawiny.

Dodano: Środa, 6 czerwca 2012 20:04

Święto Małopolski

Dzisiaj, w Operze Krakowskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Małopolski. Było ono połączone z uroczystą sesją Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wziął w niej udział Jerzy Miller - wojewoda małopolski.

Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl