Kuter
Obwodnica
Dodano: Piątek, 10 czerwca 2022 23:00

Jest zezwolenie na obwodnicy Zielonek

- 600 stron postępowania, zakres inwestycji obejmujący około 280 działek. To tylko niektóre dane charakteryzujące skalę zadań związanych z wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla „Budowy Zachodniej Obwodnicy Zielonek”.

Dodano: Piątek, 27 maja 2022 05:41

Dwujezdniowa po trzy pasy ruchu

Budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa rozpoczęła się w lipcu 2020 r. W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 długości ok. 12,5 km , na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice (bez węzła). Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.

Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 17:23

Trzeci pas obwodnicy Krakowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na oferty wykonawców zainteresowanych opracowaniem dokumentacji projektowej dla rozbudowy autostrady A4 od węzła Balice do ul. Kąpielowej w Krakowie o trzeci pas ruchu.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 16:58

Minister z gospodarską wizytą na budowach małopolskich dróg

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytował dziś budowy S7 Widoma Kraków oraz S52 Północną Obwodnicę Krakowa. Pomimo okresu zimowego prace są prowadzone.

Dodano: Środa, 9 lutego 2022 08:20

Zderzenie na obwodnicy Krakowa

Przed ósmą rano na obwodnicy Krakowa na węźle Bieżanów w kierunku Katowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zablokowany jest jeden pas ruchu.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 19:00

Pogoda pozwala budować obwodnice (+zdjęcia)

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych trwają prace na budowie drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa. Są to głównie prace mostowe, ale w ograniczonym zakresie robione są także wykopy.

Dodano: Czwartek, 22 lipca 2021 08:37

Trzy warianty obwodnicy Limanowej

Projektanci, których zadaniem jest przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i koncepcji programowej dla obwodnicy Limanowej przygotowali trzy warianty nowego przebiegu DK28.

Dodano: Środa, 19 maja 2021 07:11

Interwencja ZNP w sprawie obwodnicy pod Krakowem przy Zalewie „Kryspinów”. Wystosowano pismo do Marszałka Województwa.

ZNP wystosowało pismo do Marszałka Województwa Małopolskiego w sprawie obwodnicy Liszek. Związek dołącza do protestu przeciwko wariantowi rekomendowanemu przez lokalne władze – przez środek wsi i na terenach rekreacyjnych Zalewu „Kryspinów”.

Dodano: Sobota, 11 lipca 2020 14:43

Północna obwodnica Krakowa z pozwoleniem

Wojewoda Małopolski wydał w czwartek zezwolenie na realizację środkowego – najdłuższego – odcinka północnej obwodnicy Krakowa. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac.

Dodano: Czwartek, 25 lipca 2019 21:02

Otwarta została obwodnica Skawiny

Ponad 2 kilometry nowej obwodnicy odciąży Skawinę i okoliczne miejscowości. Zakończył się kolejny etap budowy tej inwestycji na odcinku od ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44. W otwarciu nowej trasy uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek senatu Marek Pęk, wojewoda Piotr Ćwik i burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Dodano: Środa, 13 lutego 2019 22:40

6 ofert na projekt i budowę obwodnicy Zatora

W środę 13 lutego otwarto oferty złożone ramach postępowania przetargowego na projekt i budowę obwodnicy Zatora, w ciągu drogi krajowej nrumer 28.

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2019 18:24

Otwarto obwodnicę Babic (zdjęcia)

Prawie 5 kilometrów nowej obwodnicy odciąży Babice i okoliczne miejscowości. W otwarciu inwestycji uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Iwona Gibas, radny województwa małopolskiego Rafał Kosowski, wójt Babic Radosław Warzecha, samorządowcy i mieszkańcy.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2019 12:30

We wtorek otwarta zostanie obwodnica Babic

Zadaniem obwodnicy będzie przeniesienie ruchu tranzytowego poza centrum Babic i Wygiełzowa. Aktualnie samochody jadą głównie drogami wojewódzkich 780 (kierunek zachód – wschód) i 781 (kierunek północ – południe), przebiegającymi przez centrum Babic i Wygiełzowa. W otwarciu prawie pięciokilometrowej drogi będzie uczestniczył Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2018 21:03

Obwodnica Chełmca coraz bliżej

Na zorganizowanej przed świetami konferencji prasowej poseł Wiesław Janczyk podsumował trzy lata ogólnopolskich działań rządzącego Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawił dalsze perspektywy. Dla mieszkańców regionu najważniejsze były jednak informacje na temat rozwiązań komunikacyjnych na sądecczyźnie.

Dodano: Środa, 14 listopada 2018 18:43

Rusza budowa północnej obwodnicy Krakowa

Turecko-polskie konsorcjum zrealizuje liczącą 12,5 kilometra trasę omijająca stolice Małopolski od północy. Obwodnica kosztować będzie 1,4 mld zł.

Dodano: Czwartek, 27 września 2018 19:00

Północna obwodnica Miechowa prawie gotowa

Już za kilkanaście dni kierowcy przejadą nowym, ponad 8-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Miechowa. Ta długo wyczekiwana inwestycja pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów jadących w kierunku Śląska i z powrotem.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 12:18

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na kontynuację budowy Obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Ppo przebadaniu złożonych ofert, na kontynuacją budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 73, wyłoniono dziś tę najkorzystniejszą. Złożyło ją konsorcjum polsko-węgierskie : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. - (Lider) z Będzina, AZI-BUD Sp. z o. o. – (Partner) z Będzina i węgierska firma DUNA ASZFALT Út-és MélyépitÕ Kft. – (Partner), które wyceniło budowę na ponad 102 mln zł.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 08:50

Północna obwodnica Oświęcimia już przejezdna

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. W piątek kierowcy po raz pierwszy mogli przejechać przez całą północną obwodnicę Oświęcimia. Nowa trasa ma długość blisko 5 km i została wytyczona od ronda na skrzyżowaniu ul. Chemików i ul. Fabrycznej w Oświęcimiu do drogi wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 19:35

Od piątku ciężarówki będą mogły omijać Oświęcim!

Czy to koniec korków w grodzie znad Soły? Niewykluczone. Od 9 marca będzie można w końcu pojechać obwodnicą Oświęcimia.

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 16:40

Otwarto obwodnicę Skały (zdjęcia)

To dobra informacja dla wszystkich osób podróżujących po Małopolsce, zarówno mieszkańców regionu, jak i kierowców tylko przejeżdżających przez nasze województwo. Do użytku została oddana długo oczekiwana przez wszystkich obwodnica Skały. Nowa droga wyprowadzi z centrum tego miasta tysiące samochodów, które każdego dnia przemierzają trasę Kraków – Wolbrom. Odkorkuje się też zabytkowy rynek Skały.

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 12:29

S52 Północna Obwodnica Krakowa będzie budowana

Minister Andrzej Adamczyk podpisał dziś program inwestycyjny realizacyjny i w ślad za tym GDDKiA Oddział w Krakowie wysyła ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na projekt i realizację S52 Północna Obwodnica Krakowa do UE.

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 08:45

Chełmek z szansą na obwodnicę

Niewykluczone, że ciężkie samochody będą mogły ominąć centrum Chełmka już za trzy lata.

Dodano: Piątek, 27 października 2017 18:10

Obwodnica Tuchowa - gotowa za dwa lata

Pod koniec listopada 2019 roku do użytku kierowców zostanie oddana niemal 3 km obwodnica Tuchowa. Na jej realizację samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 50 mln zł, 85 proc. z tej kwoty pokryją środki z RPO na lata 2014-2020. Umowę na długo wyczekiwaną inwestycję podpisali dziś w tuchowskim ratuszu marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, wicemarszałek Stanisław Sorys oraz burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

Dodano: Piątek, 29 września 2017 09:18

Ruszył remont na obwodnicy Krakowa

W nocy z czwartku na piątek na podkrakowskiej autostradzie pojawiły się betonowe bariery. Wszystko przez wymianę elementów drogi na węźle Kraków Tyniec. Już w czwartek kierowcy stali w wielokilometrowych korkach.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 09:41

Niebawem ukończenie Wschodniej Obwodnicy Krakowa

Za niecałe trzy miesiące Kraków zyska kolejny odcinek obwodnicy. Planowo 22 lipca ma zakończyć się budowa Wschodniej Obwodnicy Krakowa na odcinku od Węzła Rybitwy do Węzła Igołomska. Podwójny most, który jest najważniejszą częścią obwodnicy jest gotowy.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 11:11

Rozpoczęły się prezentacje publiczne wstępnych rozwiązań projektowych dla Północnej Obwodnicy Krakowa

Pierwsze z zaplanowanych prezentacji i spotkań z mieszkańcami już się rozpoczęły. Mieszkańcy mogą się zapoznać z wstępnymi rozwiązaniami projektowymi dla Północnej Obwodnicy Krakowa S52, na odcinku węzeł Modlniczka – węzeł Mistrzejowice. Dokumenty są już dostępne Urzędach Gmin: Wielka Wieś i Zielonki.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 16:08

Wiosna na budowie Obwodnicy Miechowa (zdjęcia)

Komfort podróżowania, zwiększone bezpieczeństwo, spokój w centrum miasta. Mieszkańcy Miechowa i okolic czekają na nową obwodnicę. Ta pojawi się jesienią 2018 roku. Póki co, wraz z nastaniem wiosny, na placu budowy Skanska trwają roboty ziemne oraz… przygotowania do wiosennych amorów zwierząt zamieszkujących te tereny.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 23:04

Budowa odcinka Wschodniej Obwodnicy Krakowa prawdopodobnie będzie gotowa na czas

Od Węzła Rybitwy aż po spalarnie śmieci po drugiej stronie Wisły droga jest niemal gotowa, trwają jedynie prace wykończeniowe. Robotnicy zdecydowanie więcej pracy mają w okolicy węzła Igołomska, gdzie większość prac odbywa się "pod ruchem" i budowlańcy cały czas musieli utrzymać drożność ulicy Igołomskiej.

Dodano: Piątek, 28 października 2016 07:37

Bunkier z II wojny światowej, chomiki, czyli… co słychać na obwodnicy Miechowa

Komfort podróżowania, zwiększone bezpieczeństwo, spokój w centrum miasta. Mieszkańcy Miechowa i okolic czekają na nową obwodnicę, która powstanie dzięki staraniom Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodano: Środa, 19 października 2016 09:34

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krakowa

Do wypadku doszło tuż po godzinie 18 na 410. kilometrze autostrady A4. Samochód osobowy uderzył w bariery. Kierowca prawdopodobnie zasłabł. Nie udało się go uratować.

Dodano: Niedziela, 14 czerwca 2015 19:47

Ogromne korki na obwodnicy Krakowa

Na obwodnicy Krakowa, w stronę Katowic (pobliże węzła łagiewnickiego) tworzą się ogromne korki. Wszystko dlatego, że zarządca drogi, z powodu remontu, postanowił zmienić organizację ruchu akurat w niedzielę, dniu powrotów z weekendu.

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 21:34

Zmiana nazw węzłów drogowych na autostradach i drogach ekspresowych

W ramach wprowadzania jednolitego systemu nazewnictwa węzłów drogowych na autostradach i drogach ekspresowych w kraju, zmianie ulegają nazwy 7 węzłów na Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa A4.

Dodano: Czwartek, 5 lutego 2015 18:48

Na wiosnę ruszy budowa obwodnicy Oświęcimia

Marta Maj, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i Andrzej Banaszek prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BANIMEX Sp. z o.o. podpisali umowę na realizację obwodnicy Oświęcimia. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele samorządów: marszałek Marek Sowa, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:22

Konsultacje budowy dróg krajowych: co z obwodnicą Krakowa?

Do końca stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Dokument zawiera wykaz inwestycji drogowych, które rząd chce realizować w perspektywie najbliższych lat.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 15:01

Wznowiono prace na obwodnicy Krakowa A4. Czeroletnie dziecko, które ucierpiało w wypadku jest w ciężkim stanie

Po porannym szczycie komunikacyjnym wznowione zostały prace na A4 obwodnicy Krakowa, w pobliżu węzła Tynieckiego. Naprawa barier ochronnych w pasie rozdziału dwóch jezdni Południowej Obwodnicy Krakowa A4, w pobliżu węzła Tynieckiego łączy się z wygrodzeniem lewego pasa jezdni w kierunku Balic (Katowic).

Dodano: Piątek, 31 października 2014 00:40

Obwodnica Wojnicza odciąży Tarnów

W Wojniczu uroczyście otwarto drugą, tym razem wschodnią obwodnicę miasteczka. W przecięciu wstęgi, poprzedzającym otwarcie drogi do ruchu, uczestniczyli m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu WM Stanisław Sorys, radni: Marcin Kuta, Bolesław Łączyński i Lucyna Malec oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 19:55

Otwarcie ofert cenowych na 2 odcinek S7 WOK

Dzisiaj otwarto po 2,5 miesiącach przekładania - oferty cenowe na realizację 2 odcinka Wschodniej Obwodnicy Krakowa (od w. Rybitwy do w. Igołomska) w ciągu trasy S7 - informuje Sebastian Piekarek z Inicjatywy Społecznej S7wKrakowie.pl.

Dodano: Wtorek, 4 czerwca 2013 15:56

Jest decyzja rządu w sprawie budowy odcinka Zakopianki oraz obwodnicy Krakowa

Małopolska otrzyma 800 mln zł. na kolejny odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłem Rybitwy a Igołomska. Jednocześnie zapadła również decyzja o przyznaniu 3,5 mld zł. na budowę kolejnego odcinka tzw. Zakopianki pomiędzy Lubieniem a Rabką wraz z tunelami.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2013 12:55

Obwodnica Skawiny - kolejny krok naprzód

Droga do rozpoczęcia budowy kolejnego odcinka obwodnicy Skawiny - otwarta. W urzędzie miasta podpisane zostało porozumienie, na mocy którego województwo małopolskie przejmie zarządzanie drogą gminną. To oznacza, że może ruszyć kluczowa dla tej części Małopolski inwestycja.

Dodano: Środa, 21 marca 2012 22:35

29 mln zł z Unii na obwodnicę Gdowa

GDÓW – Wicemarszałek Roman Ciepiela podpisze jutro umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy Gdowa. Inwestycję wsparły fundusze europejskie oraz samorząd województwa.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl